Calzone |
Úvod - den první
Tak vás tu zdravím. Konečně se trochu zlepšila má finanční situace a mohu zase rozjet další kolo ve své skříni. Pěstování mi už moc chybělo. Snad bude všechno klapat tak jak má. :)
Co bude jinak
Na samotné skříni se od minulého kola nic nezměnilo, i když tam je ještě spousta věcí k dořešení. Těch pár drobností co bude jinak popíšu dále.
- nechám to trošku déle na růstu. Toho že mi to přeroste se nebojím, protože to budu stejně zase rovnat do latě...
- koupil jsem si jako doplněk k hnojivu Fish-MIX, jestli to budu aplikovat zálivkou, nebo postřikem ještě nevím
- zalévat budu vodou s PH 6,5. Z předešlých zkušeností vím, že ke konci květu jde PH krutě dolu a při 5,8 může jít na výtoku až pod kritickou hranici
- zalévat budu z důvodu větší vzdušnosti substrátu pouze po pár deci a častěji, než pořádně a pak dlouho nic
- hnojit dusíkem budu dokud neuvidím, že ta kytka skutečně začala kvést a ten fosfor skutečně už potřebuje - ty spínačky spínají pouze tu výbojku, ne i kytku. :)
- nebudu překračovat doporučenou dávku hnojiv od výrobce - poučení z minula
Osazensvo
Vzal jsem si zase 8 řízků, tentokráte od Haryho. Některé rostlinky mají trošku seschlé konečky listů. Snad to nebude plíseň, nebo něco. Vypadá to spíš ale, že jsou asi trochu přelejvané. Zvláště ta jedna je dost povadlá. Některé listy jsou také trošku žlutější, to bude předpokládám deficitem dusíku, což by se mělo v hlíně brzy zpravit. Snad se všechny bez problému rozjedou.
Takže k jednotlivému osazení:
2x Denny Boy
2X Northern Light
2X Cheese
2X Chronic
Skříň
Samotná pěstírna má tyto rozměry: výška 150cm, šířka 75cm, hloubka 56cm. Celá skříň je odhlučněná pomocí rockwoolových desek Airrock ND tloušťky 100mm (vršek) a 60mm (spodek).
Světlo
Na růst mám metalhalogenidovou výbojku Philips Master HPI-T plus 250W a na květ Philips Master SON-T PIA Plus 250W
Ventilace
Dole pasivní přítah (zatím je na něm ohlá aluflexka kvůli úniku světla ze skříně, časem to snad vychytám líp) a o odtah z cooltube se stará Mixvent TD 250. Tento ne příliš výkonný ventilátor jsem musel zvolit kvůli nízké hlučnosti.
Na ofuk mám klipsnový ventilátor Dano, který však v růstu nepoužívám (je to škoda, já vím), z bezpečnostních důvodů (srážela se mi na něm voda), na květ však zvlhčovačku vypnu a ofuk nasadím.
Vlhkost
Abych eliminoval loužičky v pěstírně, které si mi tvořili v noci, začal jsem používat dvě zvlhčovačky, jedna běží přes den a jedna v noci. Přes den zvlčuje SPS a v noci slabší professor. Obojí spínají spínačky a loužiček jsem se tak z 90 % zbavil. V prvním growu jsem se dost snažil udržovat doporučovanou větší vlhkost, teďka to ale tolik dramatizovat nebudu a na začátku jí budu držet tak na těch 50-60 %. Je s tím méně práce a je to opět bezpečnější.
Květináče, médium
I tentokrát budu kytky minimálně jednou přesazovat, takže jsem začal s květináčky o hraně 11x11, potom možná přesadím ještě do středního a nakonec použiji květináče Teku 4L. Jako médium jsem zvolil hlínu Guanokalong ALL mix,[/b] tak jsem zvědavý.
Hnojiva:
Klasika od Plagronu - Alga Grow, Alga Bloom, PH-Amyt, Green Sensation, dále enzymy Power Zyme od HESI a nakonec Final Solution od AH. Jako doplněk k základnímu hnojivu na růst jsem si ještě dokoupil BioBIZZ Fish-MIX. PH i EC měřím.
Fotky jsou z druhé dne po zasazení. Lepší foťák opět nemám, takže nějaká kvalitní makra nebo něco podobného bohužel nečekejte.
Pěstování zdar! |
|
|
flatboy |
Zdravim, tý jo... mam uplne stejny problem s tim klipsnakem. Furt sem nejak nechapal proc mam louzicku jen pod nim...ale i kdyz sem snizil vykon zvlhcovacky, tak byl stejne mokry... ale nikdy ne cely, jen lopatky a mrizka... |
|
|
Calzone |
15. den růstu
Po delší době tu mám první update. Kytkám trvalo asi týden, než se pořádně chytly a začaly se větvit a vypadat trošku k světu. Bohužel ten povadlý cheese se nevzpamatoval a zřejmě z něj nic nebude.
Protože měl poměrně dost mokrou hlínu a bál jsem se, aby mu neshnili kořeny dříve než jí stačí vypít, jsem se rozhodl ho přesadit do suší hlíny. Po vyndání z květináče jsem však zjistil, že mu tam už ani nemá co hnít. Žádné kořeny tam nebyly.
Po zákroku kytka pár dní nejevila žádné změny k lepšímu a najednou začala být totálně zvadlá. Vzal jsem petku a asi na tři dny jí přiklopil aby měla ještě více vlhkosti a lépe se jí vstřebávala voda. Kytka se sice po krátké době schopila, ale roste pořád stejně, tzn vůbec.
Už kvůli místu by bylo asi lepší jí vyhodit, ale nějak se mi do toho nechce - nemám na to srdce a pořád jí dávám naději, i když ta se den ode dne rapidně snižuje.
Zaštípnutí, ohýbání
Určitě jste si všimli, že kytky jsou velice nízké. Poprvé jsem na ně totiž zkusil decentně aplikovat tzv. SuperCropping
Ještě předtím jsem je zaštípl kolem 4 patra. Uvidím jak to bude houstnou, možná bych zaštípl ještě jednou sekundární větvičky.
K ohýbání používám opět kolínka, dráty i závaží.
Teploty, vlhkost
Věčně mám problémy změřit pořádně vlhkost, protože mi po chvilce přestává jít vlhkoměr. Zkoušel jsem různé krytky z uřízlých petflašek apod, ale pomáhá to jenom trošku, u větší vlhkosti to samé. Měl s tím také někdo z vás problémy? Podařilo se mu je vyřešit?
Přemýšlím, že bych si koupil nějaký lepší vlhkoměr, ale co jsem koukal, tak mezi obyč a těmi profi je rozdíl min 2000, což už je dost (ovšem zapisuje to i hodnoty na flashku apod). Líbil by se mi nějaký tak za litr. :) Uvidím jestli nějaký seženu a bude stát a to.
Teplota pod výbojkou den: kolem 27°C
Vlhkost den: 50 - 60 %
Teplota noc:19 - 22°C
Vlhkost noc: 50 - 55 %
Hnojení
Jednou jsem pohnojil 50% koncentrací Alga Grow, zítra se chystám na další, tentokráte už asi 100% dávku.
Každých 5 dní stříkám FishMixem a PhytAminem. Z FishMixem nemám ale vůbec žádné zkušenosti a o tom jak často ten postřik aplikovat nikde nepíšou. Říkám si jestli to není příliš často, přeci jenom to má dost velký poměr NPK...
Problém s vodou
Tohle kolo mě dost zlobí voda. :(
1.) Zvlhčovačka je dost vysoká a květináče nízké, takže ta zvlhčovačka musí foukat jenom malý kousek pod CT. Problém je v tom, že na tom kabelu co k ní vede pak ta voda kondenzuje a kape dolů. To se dá ale vyřešit třeba tak, že ty kytky něčím vypodložím. Horší je něco na to sehnat. Dřív jsem tento problém neměl, protože jsem je tolik netahal u země a ta lampa byla výš.
2.) Co mě sere mnohem víc, že mám kvůli té zvlhčovačce pořád mokrou hlínu a ta v podstatě nikdy nevysychá. Teďka je tam už dost listů a kytky určitě více pijou, tak doufám, že se to ještě zlepší než tu zvlhčovačku dám pryč. Zkusil sem posypat hlínu perlitem a možná to i trošku pomáhá, ale rozhodně to nestačí. |
|
|
BENJAMIN LINUS! |
koukám že ta zvlhčovačka, místo aby pomáhla, tak přihoršuje je vidět na kytkách že mají nadměrný přísun vody, jak na listech myslím tím vliksot a množství, tak na jejich žlutých okrajích. To že nepoužíváš ofuk v rustu je chyba, určitě by si tím snížil srážlivost vody a zajistil rychljší osychání,nebo si měl vršky květináču překrýt folí, měl jsem podobní problém od té doby zvlhčovačku nepožívám je dobré velké vlhko, ale když se to sním neumí je to dobrý zabiják měl si štěstí že ti to neuhnilo myslím si že ti to i kytky v růstu připrzdilo já bych na zvlhčovačku hodil bobek:) |
|
|
Calzone |
BENJAMIN LINUS!:
A tu fólii jsi někdy zkoušel? Já jo, asi před týdnem a bylo to ještě mnohem horší, protože se ta voda neměla jak vypařovat a kytky ještě nepily tolik aby to stihly vypít...
Řešením by snad mohlo být leda udělat akorát takovou stříšku, kde by mohl proudit ze stran ke květináči vzduch.
S tím ofukem, není to nějaký můj rozmar, mnohokrát jsem s tím experimentoval a výsledek byl vždy mokrá podlaha, totálně mokrý ofuk, dost nerovnoměrně rozptýlená pára a jednou i zkrat.
To, že by se ale díky němu snížila srážlivost vody je IMHO už z principu blbost, protože čím nižší je teplota, tím blíže to je k rosnému bodu a tím pádem ke kondenzaci...
Co se týče rovnoměrnosti rozložení vlhkosti, tak si také myslím, že otevřená CT co mám, je na to asi nejhorší, protože vlastně saje tu páru velice blízko zvlčovačky a ta se nestačí moc roztahat. Nicméně s tím už počítám, měřím tu vlhkost na všech místech a z toho také vycházím při regulaci těch zvlhčovaček.
Bohužel bydlím v paneláku, vlhkost bez zvlhčovačky je cca 20 % a teplota mi bez ní stoupne cca o 4°C což je docela blbé. Ale tu by částečně vyrovnal i ten klipsňák, to je pravda.
Polikač mečů, TheNeighbour:
takové věci se bohužel nedají používat v pěstírně, kde je pořád zaplá silná ventilace. Pokud by uměla zvlhčovačka sama regulovat průtok páry, tak by to bylo fajn, ale princip vypínání a zapínání je nám bohužel nanic.
Použít se v pěstírně se to nedáí protože by to fungovalo asi takto:
12:00 - vlhkost překročila nastavenou vlhkost dejme tomu 70 % a vypíná se, teplota pod vrškama je 26°C
12:01 - ventilátor vysál všechnu vlhkost a ta je nyní cca 20 % + teplota se zvedla na 30°C
12:02 - protože je vlhkost menší než ta nastavená, zvlhčovačka se opět spouští a takto to pokračuje pořád dokola. |
|
|
Polikač mečů |
No abych pravdu řekl, tak ti dost dobře nerozumim.
1, Ty hydrostaty reagujou do 10vteřin, takže nevim proč ta minuta
2, Ne že bych ti snad nevěřil, ale zdá se mi dost divný že by ta ventilace o který se sám psal že je slabá by za 1min. vysála vlhkost o 50%. Teda jestli těch tvejch uvedených 250 je výkon toho ventilátoru v metrech za hodinu, ne průměr ale to by to tahalo přes 1000m/h.
Já mam pěstírnu sice o trošku větší to jest 120x55x190cm odsávám to RK125L to má průtok 355m/h, svítim na to 600W a mužeš mi věřit že za minutu to neudělá ani 10% vlhkosti dolu. Takže nechápu co si myslel tím že hydrostat je nepoužitelnej pro pěstírny, nehledě na to že se v shopech prodávaj a co sem se zde dočetl tak to tu některý chlapící používaj.
Ale jestli je pro tebe lepší investovat do více zvlhčovaček tak ať. Jak se říká chytrému napověz . . . .
No nic přeji hodně úspěchů ať se daří a ať to roste!!
Ps: klidně to po přečtení smázní. |
|
|
Calzone |
Polikač mečů:
1.) ta minuta byla jako příklad, je jedno jestli to je minuta, pět, nebo deset vteřin (mimochodem zvlčovačce by taky asi nedělalo dobře kdyby se spouštěla tak často...).
2.) ta ventilace je slabá na udržení ideální teploty třeba v létě, ale dost silná na to aby vysála během chvilky všechnu páru v pěstírně.
Vycházím pouze z toho co jsem vyzkoušel a naměřil, nemysli si, že jsem nikdy nedělal pokusy s vypínáním zvlhčovačky apod. navíc jak jsem psal, ta CT to tahá dost blízko pěstírny, takže pára má hodně krátkou cestu k odchodu.
To, že se hydrostaty prodávají přeci vůbec neznamená, že jdou použít kdekoliv. Pokud má někdo třeba matkárnu, kde má pár zářivek a na větrání má PC ventilátor, tak proč ne. |
|
|
hypiz |
Calzone: co takhle na zvlhcovani pouzivat jen to SPSko , dat ho ven ze skrine a napojit ho na nejakou hadici jez bude ustit do skrine a delat paru, pak staci pod hadici dat sklenici s vodou a jednou za dva dny vodu vylit
nemusel by si zbytecne zabijet drahocene misto ve skrini zvlhcovackou a navic by sis pak hadici natahl a nasmeroval jak presne potrebujes aby to nedelalo neplechu |
|
|
|
Kluci ja vam skocim do debaty o vlhkosti, ja? je to cca tyden, co jsem daval rezany zpod 2x36w klonarny rovnou pod 6ti kilo, na RW rohoze, mam tam cca 40-50% RV. 1x-2x denne to splichnu vodou a svete div se, klony jedou, sice maji ke konci jejich dne krapet sveseny listy, ale to je asik jediny negativum kteryho jsem si vsiml u nizke vlhkosti. Jo a odtah pouzivam UFO 800m3/h stahly tak na cca 40% triakem.
Joo a coze jsem tim chtel rict? Ze v podstate je zvlhcovacka zbytecna... |
|
|
Calzone |
hypiz:
jj, to je dobrá věc, vím to. Snad se k tomu časem také dokopu. Ta SPS tam zabírá dost místa no. Proto když jedu 8 kytek, tak musím začít s malýma květináčema. Aby se mi to tam vešlo.
Disaster:-)
jj skákej, budu jenom rád. No ale 40 - 50 % vlhkosti je docela dost bez zvlčovačky, tolik mít bez ničeho, tak to vůbec neřeším. :)
Já mám pokojovou vlhkost 20 % a dokonce i s Proffesorem na plný kule mi to nestoupne přes 25 (to je důvod, proč jsem si koupil SPS).
Docela by mě ale zajímalo co by se stalo, kdybych tam měl těch 20 % celý růst. Možná by byly o to vyvinutější kořeny jak by potřebovaly o to více sát vodu.
Napadá mě dodat vlhkost jenom než se řízky chytnou a potom jet bez té zvlhčovačky.
Další kolo ale stejně už snad pojedu bubbler, takže problém s tím, že mi zvlhčovačka přelejvá kytky odpadne. |
|
|
Calzone |
1. den květu
Po 26 dnech jsem to včera přepnul na květ. Kytky jsou poměrně hezky rozvětvené a vyplňují už skoro celou pěstírnu. Nutno ale dodat, že mít takhle roztahané kytky "po podlaze" není moc praktické co se týče manipulace s větvemi. Navíc musím dělat všechny drátky poctivě znovu, protože sem je měl dělané na klasicky zrostlé keříky. Jeden Chronic to bohužel moc nerozchodil a tak jsem ho dal pryč.
Po tom co jsem vysadil obě zvlhčovačky a nasadil ofuk dost prudce stoupla teplota ve skříni. Pár dní tam chudinky měly kolem 32°C. Já blbec jsem si předtím neuvědomil, že se může dost oteplit a svítil jim když je venku světlo... Teď po přepnutí svítím od 21 do 9 hodin, což si myslím, že je ideální co se týče minimalizace teplot. Naposled jsem naměřil necelých 28°C což jde. :)
Pro srovnání výkonosti zvlhčovaček SPS a Professor. S SPS na 2/3 výkonu jsem měl v pěstírně přes den vlhkost 50 - 60 %. Při přesazení do většího jsem zaměnil SPS za Professora, který jel na 100 % a vlhkost byla prvně 25 % a po pár dnech už jenom 20. Vyndal jsem professora, změřil vlhkost a hle - 20 %.
Hnojení
Aplikuji 1 týdně AlgaGrow (doporučená dávka, EC 2,2) a postřikem na listy PhytAmin a FishMix. V co nejbližší době dokoupím ještě enzymy, protože ty co jsem měl se mi už po prvním growu zkazily. PH zálivky držím mezi 6,3 - 6,5. Výstup jsem ještě neměřil. |
|
|
Calzone |
7. den květu
Po týdnu jsem tu s další aktualizací. Tentokráte velice kratičkou, protože vše jde jak má, nic se nesere a tak si nemám ani na co stěžovat. :) Kytkám se daří celkem dobře, houstne to tam hezky. Po květu ještě ani známka, takže jim stále svítí krásná MH výbojka. a ohýbám jak ďas. :)
Hnojení
Před dvěma dny jsem jim dal zřejmě poslední dávku růstového hnojiva. Doporčená koncentrace mi udělala docela velké EC (2,4), ale vypadá to, že to kytkám nějak neuškodilo. EC vody z kohoutku jsem naměřil teď 0,4, což mě docela štve, ale co nadělám.
Teploty
S teplotama jsem teď spokojený. Přes tu noc vy sice mohla být teplota ještě trošku nižší, ale což.
Den - cca 28°C, vlhkost 20 %
Noc - 23-24°C vlhkost 20 % |
|
|
Calzone |
15. den květu
Krom toho, že kytky začaly kvést a nasadil jsem sodík se nic nového nestalo. Pokud by někoho zajímala ta flaška mezi květináčema, tak tu tam dávám vždycky po rožnutí (ve 21 hodin, to je ještě dost teplo) kvůlli schlazení roomu. Stáhne to teplotu jenom asi o stupeň, ale i tak lepší než nic. :)
Také jsem trošku prostříhal spodek a odštípnul zakrnělé spodní větvičky, na které se moc světla nedostalo.
Co se týče hnojení, tak jsem na něj trošku zapomněl (asi o 2 dny no) a dneska budu hnojit poprvé Alga Bloomem. |
|
|
Calzone |
22. den květu
Tak máme tu další aktualizaci. Kytky dostali už 2x hnojivo na květ a bobtnají hezky. Akorát co mě posledních pár dní trápí je pár vyšisovaných listů a pár listů s hnědými konci. Doufám, že se to nerozroste jako minule.
Minule jsem to ale dost přeháněl s hnojením. Tentokráte dodržuji přesné dávkování co doporučuje výrobce, ale asi ani to nestačí, protože voda z mého kohoutku má EC 0,4 a celkové EC roztoku je pak kolem 2,5. Rozhodl jsem se proto, že si na to hnojení jednou týdně budu kupovat destilku.
To vyšisování by ale mohlo být i z výbojky, co? Zkusil jsem jí dát o kousek výš a uvidím.
Myslel jsem také, že to přežiju nějak bez enzymů (zkazily se mi), ale asi bude lepší si je znovu koupit a tak to také udělám.
Od příštího hnojení začnu přidávat i Green Sensation a zkusim ho dávat asi i do každé druhé zálivky, protože podle http://www.plagron.nl/ se prý má dávat do každé zálivky a ne pouze do té s hnojivem, jak se běžně traduje. Viděl bych to asi, že bych dal jednou AB+GS, potom vodu, případně enzymy a další zálivku vodu + GS. |
|
|
Calzone |
45. den květu
Po delší době jsem opět zde. Sesychání listů u jedné NL bohužel pokračuje a dostalo se už docela daleko. Zkusil jsem dvakrát pohnojit zase růstovým hnojivem abych doplnil nějaký dusík, jestli to nezabere, ale bylo už asi pozdě. Oni na začátku byly ty listy totiž dost i žluté, jakoby trpěli právě deficitem dusíku.
Ostatní kytky jsou v pohodě. Obzvláště ten Denny Boy (úplně nalevo) zvlášť krásně kyne. Chronic (úplně napravo) je zřejmě málo osvícen, kvete bych řekl pomaleji. Přeci jenom jsem tu původně naplánoval, že to nebudu tahat až k tomu okraji, takže jsem tu lampu dal víc na levou stranu. Asi to budu muset před dalším pěstem hodit do středu.
Co se týče zalévání, tak holky docela hezky pijou, až na jednoho cheese. Dávám jim obden 7 dc tekutin. Podle doporučení výrobce dávám GS do každé zálivky. Příští zálivku nasadím zřejmě enzymy, ať se to trochu pročistí. |
|
|
trávníkář |
Nečetl jsem to celý ale děláš aspoň jednou týdně proplach??Tím by se vysvětlili ty listy.Kořeny se pak zasolujou a nepřímají tolik živiny.Pak záleží na modelu jak to projevuje.Minimálně se to může projevit na výnosu a max. nějaký náchylný model může i zahynout.Mám s tím osobní zkušenosti ze začátku growingu |
|
|
Calzone |
trávníkář:
jj, prolejvám to enzymama. On je prý možná problém v tom, že ta kytka co je pod výbojkou má větší spotřebu živin, protože na ní jde nejprudší světlo. Ale minulý grow se mi to stalo se všema kytkama, tak to tím asi nebude. Těma enzyma to ale spíš trošku víc zaleju a zbyte vody odčerpám. Prolejvání litrama vody jsem nezkoušel. Vyndat je nemůžu a trvalo by to asi hodně dlouho to odčerpávat stříkačkou jak to dělám teďka. U té jedné kytky, by se to ale dalo zvládnout. Schválně to zkusím. |
|
|
trávníkář |
Mno my asi 6 dní zaléváme hnojivama pak 1den voda s enzimama a druhej den jen voda.Enzimi na sebe nabalujou rozložený odpad a voda to všechno vypláchne.Ale ty podle mě i málo zalíváš co si psal 1x obden.Máš automatickou závlahu?Pak je i proplach hračka.ten květináč se musí uplně vypláchnout od všech živin.EC vody která vyteče s kytky musí byt srovnatelné EC čisté vody z kohoutku.Kořenový bal se jinak časem zasolí a je to v háji.Já si na 99 procent myslím že je to ta příčina.My tet děláme proplach každý týden a kytky na sobe za celou dobu neměli žlutej list a jedou jak z praku!! |
|
|
Calzone |
61. den květu
Dobrý večer,
kytky jsou už čtvrtým dnem pouze o Final Solutionu. Nechám je tam ještě tak 10 - 14 dní a půjdou pod kosu.
Po minulých kolech jsem si myslel, že pod 250W nejdou vypěstovat takové ty tvrdé palice jak šutrák, že to chce alespoň 600W, ale teď mě z toho vyvedly ty cheesy. Jejich palice nejdou zmáčknout fakt ani malinko. Fakt jsem to nečekal. Jsem na ně dost zvědavý jak budou chutnat a vonět po nasušení. Mám ale radši slaďárny co se týče vůně rostlin. :)
Myslím, že z nich bude tak jednou tolik sušeného než z jiných kytek. Je to můj favorit. :) |
|
|
Libi |
Nazdar, pěknej grow... Taky jedu 250W v paneláku a zrovna tam mám 3 NL (a 3 SL)... Nemyslíš, že je tam budeš mít dost dlouho? Nevím jak ostatní strainy, ale co vím, tak s NL se počíta sklizeň ve 45. - 55. dnu a chronic má o pár dní víc, tak 55 - 65. Jak jsem koukal na grow mýho matkáře, tak NL taky sklízel kolem 51. - 54. dnu - matka je původem ze Sensi Seeds. Nechat ji tam 71 - 75 dní, jak píšeš, to by z toho byl pořádnej nášup, že se nikdo nezvedne z gauče :teef: Z té fotky samozřejmě nevidím trichomy, je to na Tobě, ale stejně mně přijde 70 dní na květu dost... (Cheese a Denny Boy pořádně neznám) |
|
|
Calzone |
Libi:
Ahoj, no já se těma dobama udávanýma seedbankama neřídím. IMO jedno takhle malé rozmezí pro jakoukoliv wattáž, systém, podmínky už z principu nemůže být přesné. Spíš to beru jako takové dvě hodnoty - hodně a málo.
Ale máš pravdu, je to co se týče jiných pěstů docela dost. Kytky se mi dřív nezdály moc vyzrálé, na těch rozmazaných fotkách to vypadá dost jinak.
S těmi pár dny navíc se ale rozhodně nebojím, že by to byl nějaký uzemňovák. Podle mě to s tím nebude zas tak žhavý. Jo mít to třeba 120dní, tak věřím, že je to brutálně přezrálé a účinky možná jiné, ale o pár dnů... Minulé kolo jsem sklízel Shivy v 70tém dni a uzemňovák to rozhodně nebyl - ba naopak.
Díky za káčko, ať se daří. :) |
|
|
guerilla |
Hoj.
Tvrdost palic nezáleží na wattáži, ale na genetice... a i ventilaci, ale genetika je hlavní faktor.
Fotky fakt příšernost, ale asi to nevypadá zle:D Jestli ti to technika umožní, udělej nějaká makra.
Jsem zvědav na výsledek.
Měj se,
g. |
|
|
Calzone |
65. den květu - sklizeň
Tak jsem to v 65 dnu květu nakonec seknul. Sušit jsem nechal na zkoušku celé rostliny, kterým jsem jenom oškubal listy. Schlo to něco přes týden, což jde. Naškubané palice mi jinak schnou tak 3 dny.
Bohužel sklizeň nedopadla ani trošku podle mého očekávání. Bylo to velké zklamání a vzteky jsem ty kytky ani nefotil. :(
Celková váha není zas tak úplně hrozná - 119,7 gramů, ale váha určitých kytek je víc než tragická. Posuďte sami:
Northern Light - 10,8
Northern Light - 5
Cheese - 5,9
Cheese - 8,7
Chronic - 33,1
Danny Boy - 25,2
Danny Boy - 31
Být každá kykta jako ty DB, nebo Chroniky, tak pohoda, ale bohužel. To co mě sere nejsou ale ani tak gramy, ale to, že mám velký problém a nevím jaký. Nemohu se proto nějak zařídit pro příěště.
Proto to zkusím teď napsat nějaké fakta, úvahy a teorie a budu velice rád, pokud mi k tomu napíšete vaše názory. Pokud se někdo bojí třeba svůj názor prezentovat tady takhle veřejně, napište mi prosím PM.
Co se s kytkami stalo?
Jak již víte z předchozích příspěvků, kytkám ze začátku začaly mírně žloutnout konečky na vrchních listech a potom začaly hnednout, schnout. Ze začátku to šlo pomalu, potom obrovským tempem. Palice postižených rostlin se přestaly zvětšovat.
Proč DB a Chronic zůstali v pohodě?
Toť zajímavá otázka, ovšem ještě zajímavější je fakt, že ty zdravé kytky byly na stranách - tzn ne přímo pod výbojkou.
Mluvil jsem o tom s Harym a ten mi říkal, že má podezření, že ty kytky přímo pod lampou mají větší spotřebu živin a tudíž mají deficit dusíku, oproti kytkám na které to tolik nepere. Je to možné, ona ta CT má asi dost blbý rozptyl a je možné, že jde většina světla pouze dolů a do stran skoro nic (okem to vidět není).
Když jsem mu to ale říkal, tak ty listy byly teprve nažloutlé a vypadalo to spíš jak deficit dusíku, ale po čase, když to zhnědlo, tak to vypadalo spíš jak deficit fosforu.
Co jsem zkoušel?
- Když jsem měl podezření na ten deficit dusíku, tak jsem v tom květu zkusil 2x aplikovat zase růstové hnojivo - nic.
- Když jsem měl podezření na deficit fosforu, tak jsem zkusil hnojit častěji hnojivem na květ - nic.
- Také sem měl podezření, že jsou kytky naopak přehnojené a zkoušel jim dělat průplachy enzymama - nic.
Co PH, EC - jak jsmem to hnojil?
Zaléval jsem vodou/hnojkama o PH 6,3 - 6,5. Měřil jsem párkrát i PH na výstupu a v pohodě, drželo se mezi 5,6 - 6.
Hnojil jsem vždy doporučenou dávkou od výrobce. EC mám doma trošku vyšší, takže při 100% dávce Alga Bloom mi to dělalo EC kolem 2,5. 100% dávka GS mi hodila EC 1,3, tím jsem zaléval později, když už to bylo zežloutlé dost a já měl podezření na ten fosfor.
První indoor se vydařil, jaké byly rozdíly?
První indoor se mi vydařil, u druhého to hnědlo stejně, ale výsledek byl lepší, u třetího - teď totálka.
U prvního growu jsem asi víc hnojil. Měl jsme totiž za to, že moje nádobka na vodu má 4L a dával tam hnojiva teda 4x doporučená dávka, ale ono to má jenom 3L. A také jsem to zaléval stylem, že jsem prolil květináče pořádně vodou, dokud to dole neteklo. Tzn samotného hnojiva na květináč bylo rozhodně víc.
Tenhle grow jsem dávkoval už správně a zaléval menším množsvím vody a častěji...
U prvního indooru jsem kyty také nepřesazoval, ale nevím, nevím jestli to přesazení mohlo kytky natolik vystresovat, že po takové době v květu začaly dělat toto.
První grow jsem také jel s GIBkou a ne s Philipskou. Tam si také ale myslím, že by být problém neměl.
Zkurvil jsem to v růstu vlhkostí?
To mě také napadlo. Na začátku jsem se snažil udržovat větší vlhkost, ale výsledek byl ten, že půda byla pořád mokrá a kytkám se docela zpomalil růst. Je možné, že to třeba poškodilo kořeny. Příští grow na to kašlu, na pár dnů dnám přes kytky pytliky a jak zakoření, tak pojedou bez zvlhčovačky - alespoň se vyvinou pořádně kořeny a budou vodu sát jima.
No fakt nevím, kde je problém. Možná by pomohlo i dát výše výbojku, ale už takhle jsem jí měl asi 30cm vysoko a u 250ky se to bojím dát výše, aby to ještě vůbec dosvítilo. Každopádně to, že kytky na okraji byly v pohodě je haluze. Co se týče teploty přímo pod vrškama, tak nikdy nepřesáhly 30°C, což si myslím, že není tak hrozné.
Takže ještě jednou moc prosím o váš názor na problém. Díky. Calzone |
|
|
xpapousek |
citace: |
Původní příspěvek od Calzone
Co PH, EC - jak jsmem to hnojil?
Zaléval jsem vodou/hnojkama o PH 6,3 - 6,5. Měřil jsem párkrát i PH na výstupu a v pohodě, drželo se mezi 5,6 - 6.
Hnojil jsem vždy doporučenou dávkou od výrobce. EC mám doma trošku vyšší, takže při 100% dávce Alga Bloom mi to dělalo EC kolem 2,5. 100% dávka GS mi hodila EC 1,3, tím jsem zaléval později, když už to bylo zežloutlé dost a já měl podezření na ten fosfor.
|
Mno a nemel si to prehonejene? Vim, ze si ted daval hnojiva v absolutnim meritku mene, ale zase si malo zaleval. Myslim, ze kdyz se kvetinace poradne prolejou, tak se koncentrace soli z hnojiv atd. rapidne snizuje, vsak mrkni na ty mapy na "podsalku" pod kvetinacema. Myslim, ze pokud nemas hlinu uplnyho bahňáka, a mas tam trosku peritu, tak hniloba moc nehrozi, kdyz to jednou za tejden vyschne. Teda presoleny bych rek...
Jen muj nazor....:D
Cus :D
edit: tak koukam, ze travnikar psal to sami, cili bych si dovolil souhlasit :angel: |
|
|
Calzone |
xpapousek:
díky. A myslíš, že je možný, že to přesolení je kvůli velikosti květináčů? Přeci jenom, 4,5L není moc...
Já si nemyslím, že bych tam toho samotného hnojiva dával moc. Možná, že jsem vykurvil ty kořeny v růstu a kytky sály vodu s živinama třeba jednou tak pomalu a proto se to zasolovalo. Díky malému kvetináči se to koncentrovalo a zasolovalo...
Mě je ale fakt nejvíc divné, že se to týkalo jenom kytek uprostřed, nechce se mi věřit, že by to byla náhoda... |
|
|
Caba |
Mám obdobnej problem. Kytky v 6,5 litrových květináčích, svítim 250W a je to zapletený do scrogu. Začaly mi žloutnout listy jako tobě a taky jenom pod výbojkou a je zajímavý, že i kytka, která je v rohu a je krásně zelená má větev, která je pletivem prostrčená do prostředka pod výbojku a listy na týhle větvi jsou taky žlutý. Proto bych řek, že to s hnojením nebude mít nic moc společnýho.
edit: Spíš bych taky viděl problem v tom zalévání. Pro srovnání: zelévám 5dcl denně a hlína v květináči za tu dobu docela proschne. Někdy se stává, že ty nejspodnější lístky jakoby uvadají, takže kytka už nemůže brát z půdy vodu a to se může projevit, jako první příznak žloutnutím listů přímo tam, kde je spotřeba vody nejvetší (na větvích pod výbojkou).
Teď, když sem se nad tim zamyslel, tak se mi to zdá docela logický, ale už sem něco zakouřil, takže...:crazy: |
|
|
hary |
čus tohle je zpusobeno nevyvynutým kořenový systémem chyba byla už na zčátku mě se tohle stáva v hydru že mám tak z 10kytek 6 super a ostatní jsou na Pí.... špatně mi to zakoření proč to netuším ale v hlíne mám 100%uspěšnost tam ale to jsou roky prakse já být tebou seru na zvlhčovačku dělala ti tam akorát bordela zaleval bych jen podle toho jak hlína schne žádné dodržování nějakých pravidel zalevání nebo tak něco jen podle toho jak hlína schne a musí to makat |
|
|
hary |
tak beru zpět ted jsem si to prošel celé znova a to co jsem napsal je ¨teoreticky nesmysl to bě to začali dělat kytky v 15dnu květu tohle se mi stávalo u hlíny taky a bylo to tím že jsem málo hnojil už od začátku květu dávám kytkám daleko více žrát a od té doby jsem to neměl jo a jště jsem změnil hlíny dříve jsem kupovalo obyč ted si připlatím za hlínu ze G shopu používám plagron ale tam bych chybu nehledal ale je to taky věc kteru jsem změnil a mám klid a ještě jeden postřech když mi to začalo dělat už to nešlo zastavit když jsem více přihnojil ještě víc se to rozjelo do dnes mi to je záhadou ale naštěstí jsem se toho zbavil ale tak 3roky mě to trápilo až když jsem přestal dodržovat normy a kytky fest krmil mám klid jinak píšeš že ti to hnědlo ale kytka co má přebytek hnojek nezačne jejprve žloutnout a pak hnědnout to by ti začali hnědnout hned listy od kraje prostě spálené já bych to u tebe viděl i na více faktorů troch stres ze začátku nějaké to přelití a pak už stačí málo nevěš hlavu příště to bude lepší jen to chce pořádně rozjed a nebát se hnoji a správně zalívat |
|
|
aladin2001 |
Cau,moje kytky to maj taky.Zacalo to na tech po lampou asi protoze maj nejvetsi prirust palic,a pozvolna se to rozsiruje.Zkousel sem proplachovat i prihnojit a nic.Je to zahada,mam to 20-30dni do konce sem zvedavej to dojedou (spis v jakejch barvach).Snad se na to prijde.Zdar |
|
|
Calzone |
xpapousek & Hary:
Díky oběma za vaše (protichůdné názory). Teď co si z toho ještě vybrat. :)
Já se konečně dokopal k tomu, vyndat zbytky rostlin z květináčů a zjistil jsem, že ty postižené kytky měly oproti těm zdravým velice malá kořenů a hlavně, že jim ty kořeny rostli vydatně až do přesazení. Byly tam vidět otisky malých květináčů.
Uvidím co mi ještě napíší ostatní. Každopádně příští kolo zkusím jet bez zvlhčovačky, nepřesazovat, nedělat supercroping a trošku zvednou CT (pokud jí ještě nevyhodím) a uvidím. Obávám se, že to ale stačit nebude.
Příští hlínu pojedu asi až po kole bubbleru, takže budu zřejmě hnojit něčím jiným. Třeba to problém také vyřeší. Třeba my zrovna plagron nesedí. |
|
|
BENJAMIN LINUS! |
tak koukám že píšež že tam byl i ten nevyvynutí kořenový systém u těch nepovedeních myslím že hary má pravdu asi bych zkloubyl ty dvě jeho odpovědy dohromady a příště to musí vyjít důležité je to nechat narust pořídně a pak hnojit troch víc a pojede to možna by nebylo na škoduod začátku více fotit a ptat se na rady |
|
|
Calzone |
BENJAMIN LINUS!:
díky za radu. Moje poslední teorie je, že jsem to přesolil, protože jsem to neproplachoval a kořeny se totálně odrovnaly a proto kytky nemohly přijímat živiny.
Příště zkusím alespoň 2x, 3x kytky pořádně prolejt vodou. Vytáhnu je do vany a proleji pár litry vody pro odsolení. |
|
|
trávníkář |
2x až 3x je strašně málo za sklizeň!!!vyděl bych to tak 4x do měsíce.Musíš si na to přizpůsobit závlahu-odtok aby se květníky krásně propláchli a ty sis u toho dal brko a koukal na tu radost:)
My proplachujem 4x měsíčně a systém sme si na to připravili předem a proplach 16 kytek nám trvá 2 hodiny i s namícháním hnojiv a samozřejmě i s jointem:)Ať se daří... |
|
|
trávníkář |
jen pro inspiraci
Takhle jak to vydíš to máme na proplach.V levo čistá voda s upraveným Ph a v pravo odpad.Po proplachu jeden kalfas vyndáme a ten druhý dáme na příč.Namícháme hnojiva a pak chodíme kontrolovat jen Ph a EC.po 5 +- dnech kytky roztok vylohní a děláme znovu proplach.
Snad ti to pomůže! |
|
|
bubik |
ahoj Calzone - podle mych zkusenosti kdyz zacnou kytky nejak vyvadet - kroutit se, zloutnout a tak... a vyloucis plisne nebo zviratka, tak jim obycejne neco prebyva a ne chybi..kdyz zjistis problem tak radsi tyden nehnoj a jenom proplachuj a az kdyz se to nezlepsi tak to res hnojkama - je to i logicky, protoze prihnojit muzes vzdycky ale kdyz to prestrelis tak se hnojky v hline zbavujes dost blbe a nepomuzou ti ni enzymy... |
|
|
BENJAMIN LINUS! |
toho bubíka se drž to se mi líbí ta rada ale tmí proplachem to není ty hnojky co si používal bych řekl ani moc nezasolují a ještě k tomu v hlíně to není tak častý jev |
|
|
Calzone |
trávníkář:
Nj, ale já jedu ještě pořád tu hlínu. Jasně, že hydro budu proplachovat častěji. :)
Za tu fotku díky, někdy něco takového určitě pořeším. :)
bubik:
no mě teďka napadlo, že možná, jak jsem to přesadil do většího květináče a hned na to hnojil, tak poněvadž je ta hlína předhnojená, tak to mohlo dát těm kytkám dost zabrat... Zvlášť, když jsem jel hnedka 100% koncentraci (+0,3 ec z vody). Díky za názor. :) |
|
|
trávníkář |
Calzone -- taky jedem hlínu!Sice to vypadá jak hydro ale je to hlína:) |
|
|
guerilla |
citace: |
Původní příspěvek od trávníkář
Calzone -- taky jedem hlínu!Sice to vypadá jak hydro ale je to hlína:) |
a to ještě recyklujete roztok?:eek: to bych si nedal:)
sorry za ot |
|
|
trávníkář |
A proč??Hlína s keramzitem a nádherně to protejká...Voda byla sice první týden zakalená ale od té doby ani náznak hlíny v zálivce.Nemužem si vůbec stěžovat(příjde mi to lepší než třeba RW) |
|
|
guerilla |
citace: |
Původní příspěvek od trávníkář
A proč??Hlína s keramzitem a nádherně to protejká...Voda byla sice první týden zakalená ale od té doby ani náznak hlíny v zálivce.Nemužem si vůbec stěžovat(příjde mi to lepší než třeba RW) |
Hlína na dripování ok moc není, a kór když se recykluje roztok... Ale ty nemáš hlínu, nýbrž kokos, což je dost (!) podstatný rozdíl;) |
|
|
|