Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Indoor Pěstování > Elektronika a Technika

Stránky: 1 2 [3] 
Elektronicky predřadník GIB Lighting NXE Lumatek a jiné . - Klikni zde pro originální téma
owerall
Zdravim,mam laditelny predradnik gavita digistar a lucilu 600w tez laditelny pri pouziti 400w mh jsem mel problemy s rostlinami ktere byly relativne(40cm) blizko..poskozene vrsky,vyrazna lignifikace (drevnateni)stonku a pomaly rust...proste neco bylo spatne.Nema nekdo podobnou zkusenost?..mimochodem v gshopu me ujistovaly,ze ac je na krabici napsano ONLY FOR 600W BULBS ,tam muzu uplne v klidu cpat 400w vybojky...Dekuji za pripominky a nazory..
tomas2pet
citace:
Původní příspěvek od owerall
Zdravim,mam laditelny predradnik gavita digistar a lucilu 600w tez laditelny pri pouziti 400w mh jsem mel problemy s rostlinami ktere byly relativne(40cm) blizko..poskozene vrsky,vyrazna lignifikace (drevnateni)stonku a pomaly rust...proste neco bylo spatne.Nema nekdo podobnou zkusenost?..mimochodem v gshopu me ujistovaly,ze ac je na krabici napsano ONLY FOR 600W BULBS ,tam muzu uplne v klidu cpat 400w vybojky...Dekuji za pripominky a nazory..

No příště tam dej rovnou 600W a lampu trochu víš, a nemusíš nic řešit, nechápu ten smysl 400, a potom 600, jako že úspora pár korun?... Jo a když něco říkaj v grower shopu, tak to ještě nic neznamená. Taky tam jeden čas prodávali antidetekční folii, taková píčovina, a kolik lidí si to koupilo:D Možná to 400kilo na tom předřadníku dělá jiné spektrum světla, co já vím.
Zefram Cochrane
Zdravím příznivce elektronických předřadníků. Před nedávnem jsem narazil na zajímavý a levný předřadník:
NTS digi předřadník 400W,vč.kabelů, s regulací (250-440W)
http://www.hydrophonick.cz/detail-n...w-1418-128.html
Za ty peníze paráda. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
Skoro by se vyplatilo ho dát i do rubriky AKCE, slevy, ale nechci to zde zaplevelovat dvojitými příspěvky.

EDIT: a abych nemystifikoval, tak se to dá sehnat ještě levněji (od cca 2500 Kč)
hena
Ahoj, ten NTS mam 400w a 600w a zatim naprosta spokojenost.
plesnivá noha
já ho mám a spousta lidí tady ho má taky, stačí si projít fórum. Momentálně jde asi o nejlevnější elektronický předřadník s regulací na trhu. Nevšimnul jsem si zatím žádné stížnosti. I když, včera jsem šel zčekovat jak moc topí a ruku jsem na něm neudržel
Zdarec,hledám to všude možně a názory se liší,tak to zkusim tady, je to aspon k tématu....
Je smyslu plné tímto SUPER-LUMENS ELECTRONIC BLAST 600W který má polohy přepnutí (smaozdřejmě se 600w výbojkou) 300w-450w-600w a 660w svítit postupně ? rozuměj 300w v růstu třeba i MH,potom na květ třeba 3.týdny 450´w a pak posledníměsíc nasolit 600-660w? v podstatě mi de o usporu energie,ale néza cenu výnosu ,tak jestli někdo má zkušenost... Jinak si můžu zrovna pořídit komlet 600w a neníco řešit.
hardiron
Joohny_Loo5er presne k tomu je to urcene a kdybys hledal tak to najdes :-)
Jasne ,to se dalo cekat :D a jak teda prepinat ,kdy to uz ma cenu? 300w/15d,450/20d,660/30d a ke konci je prej lepsi zase ubrat,takze zas treba 450/10d? Dava to smysl!?no mam v tom prave trochu gulas :)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Joohny_Loo5er
Zdarec,hledám to všude možně a názory se liší,tak to zkusim tady, je to aspon k tématu....
Je smyslu plné tímto SUPER-LUMENS ELECTRONIC BLAST 600W který má polohy přepnutí (smaozdřejmě se 600w výbojkou) 300w-450w-600w a 660w svítit postupně ? rozuměj 300w v růstu třeba i MH,potom na květ třeba 3.týdny 450´w a pak posledníměsíc nasolit 600-660w? v podstatě mi de o usporu energie,ale néza cenu výnosu ,tak jestli někdo má zkušenost... Jinak si můžu zrovna pořídit komlet 600w a neníco řešit.

Po přepnutí na květ, musíš dát plný výkon, jinak klesá výnos, ověřeno. Šetřit mužeš na rustu a nebo na závěr, před a na proplachu.
Takze rikas hned po tustu to nahulit na plny a naky dalsi blikani je zbytecny jo?

Jsem se tesil jak si vemu mesic dovcu a budu jim simulovat usvit a stmivani.. :punk:
:heart:
HackIt
Ahoj jsem cerstvim majitelem predradniku http://novygrowshop.cz/content/nts-...gulaci-300-660w a chtel jsem se zeptat jake snim mate zkusenosti a co muzu ocekavat ? Zatim jsem ho pustil jen na zkousku (bohuzel nemam merak proudu).. nejvice by me zajimala otazka kdyz zreguluju 600w na 400w bude to mit stejny nebo lepsi svetelny tok (lm) nez cela sada ? (myslim 400w predradnik a 400w vybojka). diky za kazdou informaci...
mysak
Čest.. mam lumatek a po roce(o5)se mi stalo ze se svetlo nechce zapnout ..nebo se zapne pak vypne po urcite dobe zase sepne..Nevi nekdo v cem muze byt problem? Vbojka?
Madmax
citace:
Původní příspěvek od mysak
Čest.. mam lumatek a po roce(o5)se mi stalo ze se svetlo nechce zapnout ..nebo se zapne pak vypne po urcite dobe zase sepne..Nevi nekdo v cem muze byt problem? Vbojka?

to muze byt , tohle "blikání" je příznak vysvícené výbojky
mysak
citace:
Původní příspěvek od Madmax

to muze byt , tohle "blikání" je příznak vysvícené výbojky

čus diky ...muže byt ..zkousel jsem jedu jetou snad 6 kol..
zmijak
prosim o radu co si myslite o nts 400w prepinatelny potrebuju nutne poradut zda ho vzit nebo ne diky vsem moc
Iwannagethigh
.
Jurgiano
Ahojte je lepšie zvoliť elektronický predradník ako elekromagnetický ? Nejedná sa o vysokú watáž iba o 150w.
Dočítal som sa že je kvalitnejší a nevydáva také teplo. Myslíte že aj šetrí spotrebu elektriny ?

Napríklad Elektronický předřadník 150W Kanlux GANA 150 ma vínde lacnejšie než elektromagnetický pro-V-T z growshopu. Ide mi hlavne o spotrebu, kvalitu a aj trocha teplotu.

Poradte prosím :) Zdar
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Jurgiano
Ahojte je lepšie zvoliť elektronický predradník ako elekromagnetický ? Nejedná sa o vysokú watáž iba o 150w.
Dočítal som sa že je kvalitnejší a nevydáva také teplo. Myslíte že aj šetrí spotrebu elektriny ?

Napríklad Elektronický předřadník 150W Kanlux GANA 150 ma vínde lacnejšie než elektromagnetický pro-V-T z growshopu. Ide mi hlavne o spotrebu, kvalitu a aj trocha teplotu.

Poradte prosím :) Zdar

Jasně, elekronický má menší ztráty, ale i ty elektronické se liší, vysokofrekvenční jsou lepší, než nízkofrekvenční, ale elektromagnetické bych už vůbec nedoporučoval, cenový rozdíl už není tak velký.
zmijak
predradnik NTS je vysokofrekvenci nebo nizko???
yabasta
Nts je podle me nizko frekvencni predradnik pracuje na 50-60hz lumatek tak neco kolem 120hz,dim-bal taky uvadi 50-60hz a pisou tam ze je vysoko frekfencni
Nicmene nevim co je hranice nizko a vysoko frekfencniho predradniku.jen jsem koukl na stranky vyrobce.
teatree
Ahoj ve spolek,
zvažuji koupi nového elektronického předřadníku a to NTS..
Tady na G se píše, že i na regulovatelný předřadník potřebuju
stejnou výbojku jako je předřadník (400/400W,600/600W) a že
nemůžu na 6ti kilo předřadník dát 4kilo výbojku ani když ho zreguluju..
Na stránkách G shopu Zelený samet(http://growshop-zelenysamet.blogspot.cz/)
se o předřadníku NTS 600W mimo jiné píše:

V praxi to znamená, že s tímto předřadníkem můžeme použít MH i HPS
výbojky o výkonu 250, 400 a 600 W.
250W výbojky můžeme používat na stupeň "250W", u 400 W výbojek
můžeme nastavit "250W" i "400W" a výbojky 600 W na všechny 4 stupně,
tj. včetně "660W"

Jsem, co se týká elektřiny, fakt tele, a v hledání informací na tom
asi nebudo o mnoho lépe, je-li tu odpověď na mou otázku už napsaná,
ale může mně tu někdo s jistotou říct jak to tedy je? Lze u regulovatelného
předřadníku NTS 600W použít 400W výbojku???
Díky za odpověd a hezký večer ;)
Č.
teatree
citace:
Původní příspěvek od teatree
Ahoj ve spolek,
zvažuji koupi nového elektronického předřadníku a to NTS..
Tady na G se píše, že i na regulovatelný předřadník potřebuju
stejnou výbojku jako je předřadník (400/400W,600/600W) a že
nemůžu na 6ti kilo předřadník dát 4kilo výbojku ani když ho zreguluju..
Na stránkách G shopu Zelený samet(http://growshop-zelenysamet.blogspot.cz/)
se o předřadníku NTS 600W mimo jiné píše:

V praxi to znamená, že s tímto předřadníkem můžeme použít MH i HPS
výbojky o výkonu 250, 400 a 600 W.
250W výbojky můžeme používat na stupeň "250W", u 400 W výbojek
můžeme nastavit "250W" i "400W" a výbojky 600 W na všechny 4 stupně,
tj. včetně "660W"

Jsem, co se týká elektřiny, fakt tele, a v hledání informací na tom
asi nebudo o mnoho lépe, je-li tu odpověď na mou otázku už napsaná,
ale může mně tu někdo s jistotou říct jak to tedy je? Lze u regulovatelného
předřadníku NTS 600W použít 400W výbojku???
Díky za odpověd a hezký večer ;)
Č.


Tak si zkusím odpovědět sám, protože jsem nakonec pořídil NTS 400W a ačkoli
je na krabici napsáno, že je pro 250W i 400W výbojky, na samotném
předřadníku je napsaná pouze lampa 400W..takže asi tak :D
kaspik87
Zdarec lidi,

hele možná budu jak uplnej vocas, ale radši se ještě zeptám :D Skládám svůj prví box, a chtěl bych pořídit ten předřadník NTS 400W regulovatelnej . Ale pro začátek jsem měl v plánu začít jet jenom 250w, abych nabral zkušenosti atd. :)

Chápu to teda dobře? Mám předřadník 400w, regulovatelnej na 250w, dám tam 400w sodík , zreguluju na 250 a pojede normálně jako 250w sodík? Jde mě i o teplotu atd., pač to 400w prej už slušně topí, a na to první kolo budu mít standartní odtah, žádnej hurikán .)

Díky moc
kaspik87
Jen pro upřesnění to 250w HPS budu mít jen na květ, růst pod CFL .) a ta spotřeba bude opravdu 250w(a něco), s 400w HPS v režimu 250w?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od kaspik87
Jen pro upřesnění to 250w HPS budu mít jen na květ, růst pod CFL .) a ta spotřeba bude opravdu 250w(a něco), s 400w HPS v režimu 250w?

Jasně, spotřeba + 20W max, takže jedna výbojka 400W a po ztlumení na 250W bude odběr asi 270W.
kaspik87
Našel jsem docela zajímavý test:


Jinak díky za info Bárt .)

Testovací subjekty:

- Lumatek 600W (400W, 400W SL, 600W, 600W SL)
- Lumii 600W (400W, 400W SL, 600W, 600W SL)
- NTS 600W (250W, 400W, 600W, 600W SL)

Výbojky:

- 250W MH Philips Master HPI-T Plus (jen pro NTS - dále jako 2M)
- 400W MH Philips Master HPI-T Plus (dále jako 4M)
- 400W HPS Philips Green Power (dále jako 4H)
- 600W MH SunMaster Cool Deluxe (dále jako 6M)
- 600W HPS Philips Green Power (dále jako 6H)

Výsledky:

Lumatek 600W

....... 400W | 400W SL | 600W | 600W SL |

4M... 417,7 | 444,8
4H... 414,5 | 442,4
6M... 412,6 | 440,8 | 630,5 | 654,5

Lumii 600W

....... 400W | 400W SL | 600W | 600W SL |

4M... 402,2 | 480,7
4H... 399,5 | 480
6M... 402 | 480,4 | 636,5 | 748,5
6H... 401 | 480 | 653,5 | 747,5

NTS 600W

....... 250W | 400W | 600W | 600W SL |

2M... 433
4M... 417,2 | 442
4H... ------- | 442,1
6M... 369,8 | 440,6 | 630,5 | 654,5
6H... 253 | 438,3 | 626,2 | 649,9



Závěr k NTS 600W

Zcela nesmyslná spotřeba s 250W MH výbojkou 433W (!!!), samozřejmě v režimu 250W. Díky tomuto prodavačovo tvrzení získává na váze, avšak platí - jak jistě vidíte - primárně pro NTS předřadníky. NTS s režimem 250W nepracuje se směsovými a MH výbojkami příliš dobře, 600W Green Power při režimu 250W výrazně ztrácí modré spektrum, to začíná být patrné až od výkonu 400W.

Z tohoto mini testu mi vyplývá, že představa jednoho NTS 600W předřadníku a tří stupňů výkonu pro směsové, či MH výbojky je ta tam. A v kooperaci s MH výbojkou jmenovitého výkonu 250W též nepracuje dobře, tudíž režim 250W na tomto předřadníku je použitelný pouze pro HPS 600W (!!!) výbojky (tedy i směsové, jenže zahradník přijde o modré spektrum), jinak postrádá smysl.

Zvláštní je též fakt, že s 400W HPS výbojkou byl reálný příkon v režimu 250W podstatně větší, než tomu bylo u 600W HPS, kdy "odpovídal" nastavené hodnotě. Též ještě podrobím opakované zkoušce. Edit 400W HPS výbojka v režimu 250W také nesmysl postupem času (řádově 20minut) naskoří k hodnotě kolem 400W.

Velké zklamání.


Závěr k Lumatek 600W

Funguje dobře, přepínat výkon lze od zážehu - má rychlé starty - (i když věřím, že toto výbojkám nesvědčí, nejdříve by se měly zahřát), spolehlivě reguluje výkon i u MH/směsových výbojek bez razantnější (jestli vůbec nějaké) ztráty spektra, má relativně ustálený příkon (skáče jen v řádech desetin).

Je nejdražší z trojice, krom ceny jsem s ním spokojen

Autor: d-k
Bárt
Hele, ty NTS mají občas reklamaci, že nesepnou na 250W , tak bych řekl, že máš ten samý případ. Kdo to měřil? Nevšiml si autor, jestli je vůbec změna intenzity světla z 250 na 400W ?
Smokáček
docela mě u těch předřadníků zaráží ta věta" Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu." to jako že fakt každej den ráno u toho budeš těch 10 min čekat a až pak to můžeš zregulovat ? Koho by to bavilo?
Astronautr
Mam doma nts a gib lumnatek precbod u nts z 400 ma 250 je okem dobre poznat. . . Spotrebu sem nemeril ani u jednoho. Jinak s tou zahratou vybojkou to mislej tak ze tim cudlem nemas kroutit hned po zapnuti ale proc to nevim sam sem to nikde necetl.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Smokáček
docela mě u těch předřadníků zaráží ta věta" Před použítím světelné regulace nechte výbojku minimálně 10 minut zahřát v běžném provozu." to jako že fakt každej den ráno u toho budeš těch 10 min čekat a až pak to můžeš zregulovat ? Koho by to bavilo?

U Lumateku jsem to dříve testoval na SL a nic se nestalo, takže v poho, ale jsou pokrokovější předřadníky a ty mají i pomalý přechod při přepínání a tam to samo přidá po přepnutí a zahřátí . například Solistek z USA.
Smokáček
jo takhle, tak to jsem asi špatně pochopil, jsem myslel že když bych měl 600w Lumatek a 600w lampu a chtěl bych zregulovat na 400w tak to pokaždý musim nechat na těch 600w a po 10 minutách až bych to mohl přepnout na 400w...
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Smokáček
jo takhle, tak to jsem asi špatně pochopil, jsem myslel že když bych měl 600w Lumatek a 600w lampu a chtěl bych zregulovat na 400w tak to pokaždý musim nechat na těch 600w a po 10 minutách až bych to mohl přepnout na 400w...

Jo, přesně, jde pouze o funkci Super Lumen +10% výkonu, mají to v návodu, ale jak jsem už psal, tak jsem s tím problém neměl i při stálém zapnutí.
Bárt
citace:
Původní příspěvek od kaspik87


Lumii 600W

....... 400W | 400W SL | 600W | 600W SL |

4M... 402,2 | 480,7
4H... 399,5 | 480
6M... 402 | 480,4 | 636,5 | 748,5
6H... 401 | 480 | 653,5 | 747,5


Ty hodnoty u Lumii 600W SL 747,5 jsou nesmyslné, kde jsi to opsal? Je to určitě chyba, muže to být max 677W , protože SL přidá 10% výkonu a ztráta předřadníku je cca 20W , někdo se u měření musel přepsat, výbojka 600W by to samozřejmě ani nevydržela. :-D
Lumii jsou momentálně na trhu nejlepší volbou v poměru cena/výkon.
Smokáček
má někdo univerzální radu jak využít na max efektivitu těchto předřadníků? myslím tím že když mám 250 - 660w tak např růst začátek 250, konec 400w začátek květu pořád 400 až se žačnou tvořit palice tak nasolit 660w a nakonec květu zase ubrat třeba na těch 400? nebo celou periodu 12/12 jet na 600w?
Bárt
Tak koukám, že se také dopouštíš obvyklé chyby :-D

Na rustu mužeš svítit menším výkonem, ale od přepnutí musiš dát výkon takový, kolik chceš sklizet, ubrat se dá jen poslení dny na proplachu, jinak to neošidíš.
OD PŘEPNUTÍ , ne od ukončení vytahování, to je důležité!!!

Pokud nedáš výkon od přepnutí, tak vždy skončí výnos slabě , kytky si podle podmínek předem nastavují budoucí výnos.

citace:
Původní příspěvek od Smokáček
má někdo univerzální radu jak využít na max efektivitu těchto předřadníků? myslím tím že když mám 250 - 660w tak např růst začátek 250, konec 400w začátek květu pořád 400 až se žačnou tvořit palice tak nasolit 660w a nakonec květu zase ubrat třeba na těch 400? nebo celou periodu 12/12 jet na 600w?
Smokáček
to jsem přesně potřeboval slyšet, díky za objasnění :-)
celek
Na tom něco je,.. Optám se, pro extrémní názornost: Ukončení vytahování je 10 krát delší doba, neż je obvyklé, potom přepnu a hned nastavím max. Jednak bych lehce zdřevnatělou masu slabším světlem moc dobře neprosvítil, teda za předpokladu vynikajícího období vegetace, ale hypoteticky se doba svitu 12/12 zkrátí?
Bárt
Čeče, moc ti nerozumím, ale plnej výkon od přepnutí je duležitý na výnos, vytahuje se to vždy max 2 týdny a i když ti to stále připadá, jako růstové období, tak už to jede na 12 hod, musíš mít plný výkon, kytky reagují pomalu a intenzitu světla potřebují znát pro budoucí plán sklizně, to je praxe :-) , jinak bude výnos jen kompromisní.

citace:
Původní příspěvek od celek
Na tom něco je,.. Optám se, pro extrémní názornost: Ukončení vytahování je 10 krát delší doba, neż je obvyklé, potom přepnu a hned nastavím max. Jednak bych lehce zdřevnatělou masu slabším světlem moc dobře neprosvítil, teda za předpokladu vynikajícího období vegetace, ale hypoteticky se doba svitu 12/12 zkrátí?
C21H30O2
meral niekto, ci lumateky sposobuju rusenie v sieti?
C21H30O2
citace:
Původní příspěvek od bull



A stačí to teda jenom na poprvý?? mě to furt neni jasný, z toho co jsi napsal mi vychází, že když budu chtít poslední měsíc svítit na 110 % tak to budu muset každej den zapínat a vypínat :) ???


pokial viem, tak po prepnuti tych 10-15 min je potrebnych nechat na stabilizaciu a az po tomto case je mozne prepnut predradnik na dalsi stupen: napr. mam 250w, prepnem pocas svietenia na 400w a chcem ist az na 600. tak musim pockat 10-15min a potom az mozem prepnut na 600w vykon. to iste, ak chces ist na super lumeny.

pokial prepinas vo vypnutom stave, mozes prepinat z maxima na minima a naopak bez prestavky. podstatne je ale mat v predradniku vybojku adekvatnu nastavenemu vykonu.
Jamal_BUFU
Zdar,mohl by mi někdo poradit, mám předřadník Lumii 600w a zajímalo by mě, jestli potřebuji ke svícení v režimu SL nějakou specialní výbojku a jestli to má nějaký vliv na její životnost, díkes za radu :)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Jamal_BUFU
Zdar,mohl by mi někdo poradit, mám předřadník Lumii 600w a zajímalo by mě, jestli potřebuji ke svícení v režimu SL nějakou specialní výbojku a jestli to má nějaký vliv na její životnost, díkes za radu :)

Použij normální 600w výbojku, životnost to trošku zkrátí. Nezapomeň na zásady, po přepnutí na 12hod musíš dát výkon, na který chceš sklízet, přidávat postupně sníží výnos. Dále po třetím kole už měn výbojku, jinak zase klesá výnos. Svítit méně na rustu vliv na výnos nemá.
kombík
to Bárt : Takovej dotaz,mozna sem to prehlidl,jak dopadl tvuju test o kterem ses zminil nekde na zacatku tohoto vlakna http://grower.cz/forum/showthread....312#post1000312 ,zminoval ses o tom ze byl uz videt rozdil a ze das vedet jak to dopadlo (naky 2 identicky boxy,akorat jeden s elektro balastem) dik

hodne me natchl maxbright 400v a spesl vybojky...na ty si ale asi pockam,moc sem tu o nich taky nenasel.
http://www.grownature.cz/cs/regulov...1410001684.html

ps. mozna s tim vykonem a prepinanim souhlasim,akorat kdyz uberes na startu muze byt stavba,patrovani atd rostliny horsi, cos se projevi i na konci a danym vykonem to uz nemusis zachranit.
Fanatik
Zdravím, potřebuju radu ohledně lamp. Mám Elektronický předřadník Lumatek 600W, 230V se čtyřpolohovou regulací, na růst jsem si koupil 400w svetlo a 600na květ. Potom mi došlo jestli nebude problém s tou 400wkou? plan byl svitit 250w-400w růstovkou a 400w-660w na květ
Astronautr
400W muzes ject do 440W na 600 a 660w musis dat 600w vybojku ubirat vykon muzes jak chces ale meni se spektrumovsem nesmis do slabsi vybojky pustit vic stavy to by byl pruser... ale kdybys hledal urcite to tady uz je....
sailinder
citace:
Původní příspěvek od Fanatik
Zdravím, potřebuju radu ohledně lamp. Mám Elektronický předřadník Lumatek 600W, 230V se čtyřpolohovou regulací, na růst jsem si koupil 400w svetlo a 600na květ. Potom mi došlo jestli nebude problém s tou 400wkou? plan byl svitit 250w-400w růstovkou a 400w-660w na květ


osobne bych k temu 600w lumateku pouzil len 600w MH/HPS a stmival ju...


citace:
Původní příspěvek od Astronautr
400W muzes ject do 440W na 600 a 660w musis dat 600w vybojku ubirat vykon muzes jak chces ale meni se spektrumovsem nesmis do slabsi vybojky pustit vic stavy to by byl pruser... ale kdybys hledal urcite to tady uz je....


prosim ta Astonaute jaky pouzivas predradnik,ze ti na 600w prepinatelny predradnik funguje aj 400w MH/HPS aj 600w MH/HPS jak dlho ti to takto funguje?
shakes*89
Zdravím kolegové. Jelikož chci v brzké době přejít ze 400w na 600w, tak řeším zásadní otázku ohledně výběru kvalitního digi-předřadníku. Prolezl jsem vlákno a co se týká pozitivních ohlasů, tak asi volba padne na přepínatelný 600W Lumatec. Na co se chci ale zeptat?
Našel jsem na netu tuhle záležitost LUMII SLIM HIGH-TEK 600W http://www.higarden.cz/lumii/lumii-...k-prepinatelny/
Máte někdo zkušenost s tímto předřadníkem? Cena je ok a navíc výrobce uvádí boost až 15%, což je 690W. Vydrží to vůbec výbojka? Celkem o téhle variantě přemýšlím :)
Bárt
citace:
Původní příspěvek od shakes*89
Zdravím kolegové. Jelikož chci v brzké době přejít ze 400w na 600w, tak řeším zásadní otázku ohledně výběru kvalitního digi-předřadníku. Prolezl jsem vlákno a co se týká pozitivních ohlasů, tak asi volba padne na přepínatelný 600W Lumatec. Na co se chci ale zeptat?
Našel jsem na netu tuhle záležitost LUMII SLIM HIGH-TEK 600W http://www.higarden.cz/lumii/lumii-...k-prepinatelny/
Máte někdo zkušenost s tímto předřadníkem? Cena je ok a navíc výrobce uvádí boost až 15%, což je 690W. Vydrží to vůbec výbojka? Celkem o téhle variantě přemýšlím :)

Těch 15% mi také už přijde moc , navíc to je předřadník, co má chlazení ventilátorem, co říkáš na tento ? http://www.higarden.cz/gib-lighting...iec-connectoru/
Má regulaci 250-400-600-600+10%
Witko69
Hloupá otázka.. Co se stane když do okruhu se zapojenym predradnikem dat místo HPS CFL lampu která sama o sobě ptedradnik má zabudovany?
Bárt
citace:
Původní příspěvek od Witko69
Hloupá otázka.. Co se stane když do okruhu se zapojenym predradnikem dat místo HPS CFL lampu která sama o sobě ptedradnik má zabudovany?

Uvidíš po sepnutí velký záblesk :-D
Witko69
Diky! Tak takovou zábavu vskutku nechci :-)
Nijura
citace:
Původní příspěvek od Bárt

Použij normální 600w výbojku, životnost to trošku zkrátí. Nezapomeň na zásady, po přepnutí na 12hod musíš dát výkon, na který chceš sklízet, přidávat postupně sníží výnos. Dále po třetím kole už měn výbojku, jinak zase klesá výnos. Svítit méně na rustu vliv na výnos nemá.


Chci se zeptat, proběhlo někdy někde nějaké měření nebo jak je to s tou životností výbojky? Četl jsem to tu víckrát, ale v G shopu mi prodavač tvrdil, že má známého co v tomhle oboru se žárovkama pracuje ( už přesně nevim co a kde a jak, cintal bych chujoviny ) a ten mu tvrdil, že je to rozšířenej omyl mezi lidma, že ta výbojka na svítivosti takhle rychle neztrácí a ani nesnižuje výnos, že se snad dokonce i nějakou dobu zajíždí, než jede na plno, ale že to není po třech kolech, nebo po roce....každý tvrdí něco jiného. Tak si tak říkám, že proč by to do mě husti kdyby to nebyla pravda, když si tím vlastně podkopává svůj bysnys, měl by mi přece tvrdit, jak už je to po dvouch kolech k ničemu, abych si je u něj kupoval ne? :-D
Ještě je varianta, že je zaměstnanec a je mu fuk kolik toho prodá :-D
Néééé vážně, jak to s tim je?
Mard
Sodíkové výbojky mají činitel stárnutí cca 0,85 až 0,9 tedy svítivost na konci životnosti je například 0,85* počáteční svítivost. Zajíždění výbojky je dle mého nějaká ptákovina. Životnost výbojky je dle typu 25 000 až 40 000 provozních hodin. Tedy při 12h svícení jde o cca 2500 dnů, tedy více než 6 roků dennodenního používání.
Nijura
citace:
Původní příspěvek od Mard
Sodíkové výbojky mají činitel stárnutí cca 0,85 až 0,9 tedy svítivost na konci životnosti je například 0,85* počáteční svítivost. Zajíždění výbojky je dle mého nějaká ptákovina. Životnost výbojky je dle typu 25 000 až 40 000 provozních hodin. Tedy při 12h svícení jde o cca 2500 dnů, tedy více než 6 roků dennodenního používání.


Takze taky zastavas nazor, ze menit vybojku co rok je zbytecne?
Mard
citace:
Původní příspěvek od Nijura


Takze taky zastavas nazor, ze menit vybojku co rok je zbytecne?


Perfekcionalista co má dost peněz, tak klidně může výbojku měnit, nic tím nezkazí. Když tu použitou nějakému začátečníkovi věnuje, tak ten jí klidně ještě 2 roky může používat. Holt ten výnos bude mít o 5% nižší, tedy místo 400 třeba 380 gramů. Na druhou stranu, kdyby ty chybějící gramy musel koupit na trhu, tak je určitě levnější tu lampu měnit!
Nijura
Dobre vysvetleni ;-)
Zvěra
Čus lidi, chci se zeptat co znamená na elektronickym předřadníku označení 250SL, je tam 250W na přepnutí, ale i 250 SL a pak i 400SL, nic k tomu předřadníku nedaly a na netu to neni nebo to nemuzu najít :(
Jointza
To znamená že tam máš mít 400W výbojku a můžeš si jí přepínat na wataže 250/(asi?275) a 400/440. Předpokládám že je klasický 230V. Kdyby jsi měl 400V musíš použít výbojku pro 400V balast .)
Seky
citace:
Původní příspěvek od Zvěra
Čus lidi, chci se zeptat co znamená na elektronickym předřadníku označení 250SL, je tam 250W na přepnutí, ale i 250 SL a pak i 400SL, nic k tomu předřadníku nedaly a na netu to neni nebo to nemuzu najít :(


http://grower.cz/forum/showthread.p...630#post1000630
flyfish215
Ahoj všichni,zvažuji do svého nového boxu i novou lampu,a potřeboval bych poradit. Chtěl bych si koupit elektronický předřadník Lumatek s regulací osvitu od 250 do 400 super lumen.Jde mi o to že bych na růst zvolil 250W MH a nechal bych regulaci nastavenou na 250W.Na květ bych zvolil 400W HPS a regulaci nastavenou na 400W a 400 super lumen.Jde mi o to že kdybych musel koupit 400W MH tak bych jí nechtěl škrtit regulací na 250W.Nikde jsem to na foru nenašel.Taky si myslím že škrcená výbojka by nemusela mít to správné světelné spektrum pro mé miláčky. Poradíte mi prosím jestli je to možné takto udělat?? (Snad jsem to napsal dostatečně k pochopení co jsem měl na mysli) :):):)
murmur
Předřadník Lumatek 400W je určen pro výbojky 250 a 400W. MH výbojky ani kombi NEJSOU stmívatelné, i když to většinou funguje.
http://www.lumatek.co.uk/products/electronic-ballasts
flyfish215
Nerozumím tvé odpovědi,mohl by jsi být konkrétnější pls?
murmur
S tímhle předřadníkem můžeš použít výbojky MH i HPS 250W na první dvě polohy, nebo 400W na všechny. Stmívat se můžou pouze HPS výbojky (Son-T, Nav-T apod.), výbojky MH nebo kombi (Plantastar, Grolux) výrobce uvádí jako nestmívatelné. Ty 400W na všechny polohy jen HPS, MH jen 400W, možná 400SL nevím.
flyfish215
Jo to jsem potřeboval vědět,díííííky moc
Mr.MEN
Po této informaci jsem se nepídil. Ale z mích zkušeností jde ztlumit 400W jak HPS tak i MH v pohodě na 250W.
Osobně to takhle provozuji hlavně s 400W MH už nejméně pár kol. A nikdy jsem nezaznamenal jediný problém.

Podle toho co vím je nejdůležitější ten první impuls aby se sama lampa rozžehla. U elek. předřadníku bych neviděl v tomto problém protože je to řízené nějakýma čipama.
Tak že podle mě by neměl být problém koupit pouze 400W. Protože se mi zdá že rozdíl v ceně je minimální. :)
GrandCanon
Zdravím, jsou nějaká speciální omezení při zapojení elektronického předřadníku Lumatek? V cizojazyčném návodu jsem se dočetl něco o tom, že by neměl být zapojován přímo do časovače. Je to pravda nebo jsem si to špatně přeložil?

Otázka tedy zní: Mohu elektronický předřadník Lumatek klasicky zapojovat do časovače a zásuvky jako klasické předřadníky?

Díky
FérovejTomáš
Vážené growerstvo - elektronickej předřadník mi pouze blikne s žárovkou a dále tma - měl by někdo radu či byl schopen za rozumný peníz opravit, bo pouze koš ?(mám ho chvilku z 2 ruky bez záruky :) Chci zkusit novou pojistku, ale tam zakopanej pes nebude. (určitě je chyba v předřadníku)
stredocech
Pojistka bude ok jinak by ti to ani ne bliklo spíš zkontroluj žlutozeleny drát na stínidlu
Murph
V manuálu od Lumatek předřadníku se píše: " The lamp should never be turned off before it has reached full intensity."

Vysvětlil by mi to někdo? Lampa by se neměla nikdy vypínat před dosažením plné intenzity--tzn. 400W nechat rozpálit na 400W nebo nevypínat předřadník, když máte na předřadníku nastavené Superlumeny (440W nebo 660W podle typu) ?

Díky
Keen
To znamená, že nemáš odpojovat lampu, když neni uplně rozehřátá. Nevim kolik je to přesně, ale řek bych tak půl hodiny.
HorrigEn
čaute, vlastníte někdo tento kousek? zvažuju koupi pro 400w.

Quiet Line 250-660W Digital Ballast
http://www.growshop-velkoobchod.cz/...50-w-600-w.html
sirup
citace:
Původní příspěvek od HorrigEn
čaute, vlastníte někdo tento kousek? zvažuju koupi pro 400w.

Quiet Line 250-660W Digital Ballast
http://www.growshop-velkoobchod.cz/...50-w-600-w.html


ta cena je skvela, taky by me zajimaly zkusenosti lidi, co ho maj. Me zrovna odesel vcera starej predradnik, takze taky pokukuju...

Zatim jsou moznosti:

Lunatek

quite line - http://www.growshop-velkoobchod.cz/...50-w-600-w.html

GIB - http://www.higarden.cz/gib-lighting...iec-connectoru/

Lunatek se mi zda predrazenej, asi tim ze s tim prisel prvni. Nejaky reference????

Mozna bych zkusil ten quite line - nevite jak dlouho ma zaruku?




nasel jsem jeste levnejsi, ale slovo "budget" v kodu produktu me mirne znepokojilo... ;)

http://www.higarden.cz/predradniky-...ni/?order=price
murmur
Mám tento, značku nevím, koupil jsem ho v bazaru a je to jen 400W, ale odjel jsem s ním tři kola a celkem bez problémů. Teď používám raději Gavitu, ten zelenej má přepínání výkonu skokový, přepneš a vidíš rozdíl, těm značkovým trvá změna výkonu asi minutu a okem to nepoznáš, ale výbojka to ocení, taky start mají lepší, zelenej mi občas vyhodil jistič, tak ho mám jako zálohu pro případ. Jinak záruka je na vše dva roky ze zákona, nebo ne?
sirup
co vim, tak 2 ze zakona a treba Lunatek dava jeste 3 roky. Jaka je praxe - tezko rict...
Keen
Pakliže máš potvrzenej záručák tak neni problém uplatnit i klidně poslední (pátej) rok záruky. Prakticky vyzkoušeno.
dmtart
ahoj..600w elektromagnetický předřadník..naměřil jsem 106w..
dmtart
...samozřejmě po odečtení...navíc
dmtart
...tzn.706w...při sodíku 600+elmag
dmtart
...já mám GIB nxe 600 s reg......a šlape parádně..ale měl sem přetím nts black 600reg..a za jedinej rok..2reklamace..takže logickej posun dál bylo přidat dvojku a za 5000kč koupit GIBíčko
dmtart
....a žere při 660W nákejch 33w +-


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma