Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Hydroponie

Stránky: 1 [2] 
AEROPONIE - doporučené součástky - Klikni zde pro originální téma
kekel
mám trošku finanční tíseň, a proto, můžu použít keramzit znova???? když ho vyperu a naložím do vody s upraveným ph? díky...nechtěl jsem ho skrz rady groweru používat, no ale musel jsem..nebyl čas a v okolí jsem nic lepšího nesehnal a kdyby to někoho zajímalo PH víceméně nekolísalo a ucpalo se mi to za celý pěst jednou---a teď ho chcu ještě použít znova :D
jo jasny spise bych i doporucoval znovu pouzivani keramzitu, spatne se pufruje, a kdyz uz jednou napufrovanej je, proc ho nevyuzit ze? Sterilizovani bud v troube nebo treba roztok vody s peroxidem? je to jedno

IPX
userman
Zdravím vás Groweři. Poslední 2roky jsem pěstoval v aero systemu Rainforest2 od GH. Za tu dobu jsem se v aeru naučil leda cos a tedy i to že jde použít již použitý keramzit po sterilizaci v roztoku jak uvádí IPX. Ovšem později se mi osvědčilo spíše použít kostky Grodan Delta 4 75*75 mm s malou dírou které se dají v klidu nacpat do hydrokošíku o průměru 8cm. Po sklizni uřezat kořeny a kostky zmáčknout a vypustit minimum bordelu a žádný sraní :) U opětovného použití keramzitu se mi stávalo že začal chytat řasy a barvil se do zelena. Řasy chytala i voda v nadrži používal sem různé druhy čističu od Atami atd. i Peroxid ale na konec na řasy měly největší učinek kostky ledu z mrazáku. Celkem levnej a učinej zpusob jak na řasy.. Se systemem Rainforest2 sem byl v celku spokojenej do ty doby než ke mě přišli fizlove a všechno vybaveni i s urodou mi vzali. :D Ale za tu dobu jsem udělal dost pěknejch sklizní a kvalitou vypěstovaného modelu je Aero rozhodně na vyšším levlu než hlína. V případě zájmu můžu poskytnout i fotky poslední sklizně v Aeru.. :)
Okurčák
Zdravim
Rozjíždím mini aero pro LED kolem 50W. Začal jsem koupí Atman 303 (8W 600l) abych ušetřil na watáži, protože jsem myslel že to jednu rotační trysku utáhne, ale slabota. Válí se mi doma jako záloha...Koupil jsem tedy Atman 304 (10W 800l), je trochu větší a už to šlape jakš takš. Jestli má někdo čerpadlo 600l/h a na něm dvě trysky, tak si nedovedu představit že to utáhne... Respektive záleží jak vysoko nad nádrží je box s kořeny.
Pěstu zdar,
mirage
Ahoj

Takhle ti moc nepomůžem, můžeš mrknout do mojeho dredu, mam tam aero, atman 306 na 4 trysky = 2000l/h /4 to je 500l na jednu, ale myslím, že to je blbost takhle počítat. Každopádně atmana 303 si nech na michani roztoku, přída se to. Ale nevěřím, že ti 304 neutahne 1 rotační trysku, to je podle mě hloupost, někde jsi udělal chybu.

Zkus to vyfotit jak ten system vypadá, jaké jsi použil všechny komponenty atd.

Já mam sice 306, který je trošku silnější, ale i tak, mam to na 4 rotačni trysky, ale vedení k ním je dohromady bude dělat tak kolem 2 metru a z toho 150cm tlačí do vrchu..

Zatím se měj :) a neboj, vše se da vyřešit.
Hopík44
Já mám Holandský aquaking HX 2500 - 1000l/hod už nevím cenu ale trysky rotujou jako blázen, jsou 2 Je ale fakt že to netáhnu vysoko ani daleko jako mirage. Vysoko asi 20cm, tam je Tkus a na každou stranu 15cm v 16ce hadici, té tvrdé černé. Myslím že by to utáhlo v pohodě 3x tolik trysek na tak krátkou výšku a vzdálenost. Prostě to neztrácí tlak výškou a délkou.

Šetřit na vattáži 2w a koupit slabší čerpadlo?
To asi není šetření.

A proč by 304 neutáhla jednu trysku? I dvě a možná víc, je to o výšce tlačení vody i délce.
mirage
Jejda jsem se spletl, nevěřil jsem, že ta 303 neutahne jednu trysku. Ja si myslím, že ta 303, kdybys ten systém dobře pořešil, že by utahla i 4 trysky. Vždycky záleží jen spíše na vytlaku čerpadla. Je jedno kolik litrů za hodinu mají, protože když máš čerpadlo co dělá 2000l/h, tak je to nedůležitý fakt. Protože stejně těmi trubkami a tryskami zredukuješ ten tok z 2000 na (střílím od pasu) 400l/h... Takže na tomhle parametru moc nezáleží. Ten výtlak je něco jiného. když máš výtlak třeba 2 metry, musíš ubrat něco malo za to, že tim vytlakem roztáčíš i trysky (pokud je nemáš vzhůru nohama :D) a pak se OPRAVDU počítá každý centimetr.. Když máš velké vedení trubek, tak ti pomůže už jen lepší čerpadlo. Proto je lepší si to změřit a propočítat :D. Častokrát se daji ty potrubní rozvody udělat mnohem kratšeji, zkus nad tím popřemýšlet ,-). Měj se. K.
Okurčák
Takže po týdnu provozu s Atmanem 304 na jednu trysku spokojenost.. Šlape dobře. Že jsem koupil nejprve 303 byla i otázka ceny. Byl levnej a podle parametrů měl fungovat, ale nestříkal podle představ, 304 je vyhovující.

Ještě mě zajímá jestli někdo zkoušel CO2 tablety do pseudo aera? Nikde jsem nenašel zmínku. Stojí to 350,- za 60 tablet, dávkování 1 tab na 100l. Takže to neni zas taková investice..
mirage
Nevím, mě přijdou tablety zbytečné. Stačí k tomu říct jen to, že kořeny ten kyslík vstřebávají trošičku jinak než lidi... Každopádně nevím, zkusit je třeba všechno. Myslím si, že u pseuda je to zbytečné, protože kapky to nezmenší, ale fungovat to může. U aerosolu jsou mikrokapky, takže kytky toho více využíje no, proto si myslím, že použítí u aera nebo pseuda je zbytečné, protože spíš záleží na velikosti kapek, které se dostanou ke kořenu. Ale tablety zkusím, ale asi až další grow
Okurčák
Tady jde spíš o to že to strikas vodou dotovanou o CO2, což by mohly kořeny ocenit. Ale chtělo by to zkusit.
mirage
Jo jo, právě jsem nad tím taky už hodněkrát přemýšlel. Ale právě i když je ta voda dotovaná tou tabletou, ta kytka si z toho veme jen to co nějak dokáže vstřebat na povrchu. Takže je to jedno, protože kapky vody jsou pořád stejné. V tomhle se moc nevyznám, ale řekl bych, že právě to, že použiváme pseudo aero nebo aero, už je jakoby ta tableta :D. Prostě nevím, je to třeba zkusit, ale myslím si, že rozdíly nebudou viditelné no. CO2 tablety vidím spíše jen na hydro a podobné systémy, kde jsou třeba kořeny v roztoku, nikoliv aero. No snad se do diskuze přidá někdo, kdo s tím má zkušenost. Sice 300kč není zas taková cena, uvidím no :D.
Majky-man
Zdravím chtěl bych rozjet skutečné aero myslím tím vysokotlaké našel jsem tu jednou thread kde se to řešilo ale když ho chci najít tak nic. Proto co by jste mi doporučili za čerpadlo? Bylo by to na dva zednické kalfasy což by bylo 16 kytiček ale nějak nedokážu odhadnout potřebný tlak a průtok proto se obrací na vás samozřejmě jde i o hlučnost.

Majky-man
Tak jsem sehnal buď domáci vodarnu http://obchod.remont-cerpadla.cz/do...-vodarna-3000/4
Nebo samotné čerpadlo http://obchod.remont-cerpadla.cz/po...-3000/4-classic
Na kterých by krásně vylily ty mlhovací trysky jen mám malinko obavu aby to nebylo hlučné a nesežralo mě to na elektrice. Co si otom myslíte?
NORM
to je slabé, ty potřebuješ vyskotlaké čerpadlo Shurfllo s tlakem 100psi
Majky-man
No psal jsem tipkoj od gardeny maila a rikal ze mlhovaci trysky gardena potrebuji tlak max. 2bary coz obe ty cerpadla maji. Psal jsem mu prave ohledne vysoko tlakeho cerpadla a tohle jsem se dozvedel:"Pokud plánujete mlhové trysky Gardena, je vše jasné.
Pro microdrip obecně platí, že tlak potřebujete max 2 bary, proto se také vždy na jakoukoliv větev pro kapkovou závlahu instaluje i tzv základní přístroj (regulátor tlaku)."
NORM
pro TAG potřebuješ kapičky o velikosti 50µm, musí tvořit, vznášející se mlhu, aerosol..
o tom si nějaká gardena může nechat jenom zdát, budeš z toho mít akorát pseudo-aero
Hopík44
Jestli myslíš něco takového http://www.nakupka.cz/vyrobek/mikro...-mlhova-tryska/ tak s toho budeš mít opravdu pseudo a na tyto trysky ti stačí i čerpadlo co tlačí 1000l/hod.
Majky-man
no hlavne ze kdyz jsem se tu vcera ptal tak mi neodpovedel nikdo. Kdyz uz tu pisete muzete svihnout nejakej odkaz na trysku + nejake cerpadlo ;-)
Hopík44
Já žádné zkušenosti nemám takže jsem nic nehledal ale mrkni na tohle http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=34662 třeba tam nějakou inspiraci chytneš. Jsou tam i odkazy na použité trysky.

Tohle třeba taky pomůže při kompletaci trysek a čerpadla http://www.trysky.cz/tech_podpora.php
Majky-man
no nasel jsem neco http://www.direto.cz/Detail-zbozi/M...230-V/11424281/ a myslim ze by to mohlo byt ale mali protok mi prijde :-/ 5,9l/min coz je 354l/h
Hopík44
Já si myslím že to je to co potřebuješ, tlak to má super a průtok? Vem si že tu vodu budeš tlačit přes úplně mikro dírečky tak průtok asi velký nebude.
Majky-man
Tak to čerpadlo dopadne trysky mi poradil norm nebo ty z drip works ale asi podpořím českou firmu expanzka bude asi 5l jen ten solenojinový tlakový ventil jsem nějak nenašel a pořád přemýšlím jak ty trysky namontovat jestli na ne maj nejake ulozeni( doměek :-) ) nebo to udelat celé z pvc trubek na domovni rozvody vody a udelat tam dirku a naprat je tam jinak bych ti viďel 5-6 trysek na kalfas-aero
Majky-man
citace:
Původní příspěvek od Majky-man
Tak to čerpadlo dopadne trysky mi poradil norm nebo ty z drip works ale asi podpořím českou firmu expanzka bude asi 5l jen ten solenojinový tlakový ventil jsem nějak nenašel a pořád přemýšlím jak ty trysky namontovat jestli na ně mají nejakě uložení ( domček :-) ) nebo to udelat celé z pvc trubek na domovni rozvody vody a udělat tam dírku a naprat je tam jinak bych to viďel 5-6 trysek na kalfas-aero
Majky-man
koukam tady je to nejak mrtve zrovna kdyz by clovek chtel poradit
NORM
podle obrázků uvidíš co a jak http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=49551
Majky-man
diky moc docela dost mi to pomohlo ;-)
redgrow
Zdar, myslíte že by bylo možné použít na aero čerpadlo, které se používá na palivo v autě. například toto: http://www.pietro-eshop.cz/katalog/...a-omega-calibra

píše se, že má tlak 3,5bar a průtok bude mít okolo 120l/h což by mělo na cca 6 trysek stačit.

Trysky bych použil tyto: http://www.namir.cz/colibri-91258-m...10ks-12767.html

díky
Mr. Kalfas
Tak možné by to bylo, ale proč to dělat, když stačí normální akvarijní čerpadlo za méně peněz (navíc řada z nich má plynulou regulaci výkonu, takže si stačí najít optimum a čerpadlo pak ani nemusí byt plně zatíženo). Jinak z vlastní zkušenosti doporučuji používat spíš otočné trysky, než tyto rozprašovací, tyhle mají mnohem větší tendenci k zanášení a ucpávání, navíc otočná tryska má podle mě lepší rozptyl a stačí vyvinutí menšího tlaku v systému, aby trysky fungovaly, mě na plochu cca 30x70 cm osazenou osmi rostlinami stačily dvě otočné trysky Gardena (vyrábí je více výrobců) - při stejném tlaku mi otočná tryska fungovala na 100% a této rozprašovací mi tekl jen nepatrný čůrek vody. Mrkni zde: http://grower.cz/forum/showthread.p...3262#post763262
redgrow
to Mr.Kalfas: díky za info. No mám koupené čerpadlo 1000l/h (Hailea HX-8810). to bych rád využil... co mě lákalo na těch malých tryskách je, že dělají pěknou mlhu (když mají dostatečný tlak). nevím tedy zda TAG nebo pseudo aero, ale koukal jsem, že tobě to s těma otočnýma tryskama od Gardeny jelo taky pěkně. Ono otázka zda se vůbec vyplatí investovat do vysokotlakýho aera když to v tom pseudo aeru jede taky pěkně :)

původně jsem chtěl jen 2 kytky a nechat je pořádně narůst a jet je do scrogu, ale teď si říkám jestli 2 nejsou málo. Box mám 90x90. Možná 4 by byly lepší. sice mít 2 pořádný košťata by bylo pěkný, ale zase jak to dlouho poroste než to zaplní plochu pletiva 90x90

Ty trysky co jsi použil ty jsou tyto? http://www.gardena.com/cz/water-man...ovac-360-mikro/

já jsem ještě uvažoval o tryskách co se používají v GHE aeroflo. ta vypadá takhle: http://www.growlet.es/images/Sprayer-aeroflo-ghe.jpg

ty by měly také pracovat s nízkotlakým čerpadlem, ale otázka jaký budou podávat výsledky... na druhou stranu když to používá GHE, tak by to neměl bejt úplnej šrot :) těch bych dal do kalfasu 6 ( do každého rohu jednu a na oba středy delší strany ) to by mělo prostor docela slušně zavlažit.
Mr. Kalfas
Tak pokud chceš jet jen dvě kytky, tak to čerpadlo je podle mě hodně předimenzované, ale pokud budeš mít dost roztoku, aby ti ho to čerpadlo moc nezahřívalo, tak proč ne. Obecně jsem zastáncem spíše toho pseudo aera, je to jednodušší a ty výsledky jsou naprosto totožné, navíc ty rotační trysky jsou méně náchylné na ucpávání. Jinak na ten prostor bych dal spíš 4 rostliny a třeba dvě trysky a je to. Ty trysky odpovídají těm v tvém odkazu.
globy
http://www.garden-shop.cz/gardena-m...ryska/dp-20477/ nestačilo by natouhnou tu černou pe hadici a do ní píchnout tyhle mlhovače? nebude to lepší než zmiňované trysky. kvůli velikosti kapiček....
globy
jo a pokud by se to někomu hodilo tak doporučuju koupit karavanové čerpadlo. má velký tlak za relativně nízkého průtoku, což je to co potřebujeme a nejsou drahé. pokud by mi někdo mohl poradit s tryskou z předchozího příspěvku tak budu rád. chci je po víkendu objednávat.
http://www.garden-shop.cz/gardena-m...ryska/dp-20477/
máte zkušenosti?
edit. omlouvám se. blbě čtu. je to na předchozí stránce..
prosím o promáznutí posledních dvou příspěvků. jsou k ničemu..
B@JTík
Ahoj, nemáte někdo náhodou zkušenost s těmahle čínskejma pumpama?
Micro Diaphragm High Pressure Water Pump

Papírově vypadaj moc zajímavě, pracovní tlak 80 PSI (max. 115), 5 l/min, 60W, maj variantu jak s refluxem, tak s tlakovým spínačem a ta cena je ohromná (lehce přes 300 i s dopravou). Nezkoušel to už někdo v TAGu?

Máte někdo přímý srovnání těch SF trysek z trysky.cz a Superfine Misting Nozzle z DripWorksu? Který jsou lepší? A dají se ty z DripWorksu už někde koupit běžně na e-shopu, aniž bych musel řešit forwardování balíku?
NORM
pumpa je to absolutně poslední na čem bys měl šetřit... ale když je budeš zkoušet, vem si ještě ze dvě náhradní, kdyby se náhodou ta první pumpa pokazila... ta cena je docela podezřelá..
B@JTík
Více než podezřelá, ale o to větší motivace to vyzkoušet :)
Já jen jestli si tím už někdo neprošel ... samozřejmě vezmu dvojmo a odejde-li jedna, nasadím druhou a okamžitě objednávám SHURflo. Nechci šetřit na nepravých místech, ale zároveň ani platit 10ti a víceásobky tam, kde to třeba nemusí být vůbec potřeba ...

EDIT: BTW, klidně bych ji ubral aby vypínala už třeba na 40-50 PSI, to bude naprosto bohatě stačit a pumpě by se VÝRAZNĚ ulevilo a její životnost by se měla zněkolikanásobit.

Neví někdo o levné expanzce, tak 5-10 litrů, která bez problémů ustojí takový tlak?
Odpovím si sám, TAHLE bude snad OK.
B@JTík
Ještě o jeden poznatek se podělím, trysky z DripWorks jsou značky TEFEN a nejen že je jde pohodlně objednat na eBayi, ale dokonce je k nám dováží firma MATPRO.

Jinak na TYTO zase vůbec nedají dopustit např. Multiponics.

Nemáte někdo tip na nějaký takový nebo takový či obdobný adaptéry se závitem 1/8"? Nějak nevím jak to hledat - zatím se vůbec nedaří :(
B@JTík
Tak vida, tady už číňani jedou kompletní TAG sety :D
http://www.aliexpress.com/store/pro...1495112877.html


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma