Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 3 4 5 6 
Hermafrodit, Hermafroditismus, Jak vznika Hermafrodit a co s ním ?? - Klikni zde pro originální téma
Skrec
Vždyť je to z poloviny samec tak proč ne!
lokomotiva
No jasně, když má květy tak bude mít i pyl, který ti to oprcá
Jestli nějakého máš tak se ho radši zbav.............. teda jestli nemáš dost času abys ty květy každý den s pinzetou otrhával
mata
Genetickej potenciál hermafroditu? Jako že ze semen hermouše vylezou za rok zase hermouši :eek:? Tomu moc nevěřim... i když... :confused:
caballo
jak moc velky prostor okolo sebe muze hermous womrdat?
robos
2 caballo:

no kazdu konopu v okruhu aj 1 km
Když mě oprcá hermafrodit samici, tak semínka s ní budou opět hermo ?
lokomotiva
Není to pravidlo, ale je to pravděpodobné, je to otázka genetiky
Třeba kámoš pestuje hermáče už asi 4 roky a je s tím spokojený, ale těch květů tam nemívá nějak moc, ale v hulení jsou pak nějaké sempra, kvalita ale jinak výborná
Pokud bys měl hermáče které jsou květama úplně osypané tak se na to vyser, ze sklizně bys měl víc semínek než hulení
Takže to je jedno jestli oprcá hermafrodit nebo samec?
sharper
Jedno to zas tak neni.Kamos mel minulej rok naky semena oprcany hermafroditama a mel z toho velkou vetsinu zase hermousu.Ale naka samice rtam taky byla...
Alcon
mam kytku, na ktere jsem našel asi jen 3 samčí květy a to už je opravdu veliká (přez dva metry) jinak je to nádherná samička...... je pravděpodobný že se ty samčí květy teprv rozbují nebo už tam nevyroste nic moc???.. protože už jsem tam alespoň 2 týdny žádný samčí kvítek nenašel

díky
anna
hodne zalezi na genetice a na okoli, v pripade velkych teplotnich zmen mezi dnem a noci se ti muze stat, ze se se jich jeste par ukaze, pokud jich neni moc tak je odstran nebo to budes mit same semena k nicemu
eNDy
mal som minuly rok hemafrodita no name. boli semena ale nebolo to take hrozne...tento rok som sadil aj z tych semien a mam jednu blakonovku co este neukazala samcie kvety...dufam ze to bude samica alebo by mi stacil aj herman.
otazka znie: je mozne ze to bude samec, samce uz kvitnu a na tejto ani naznak kvitnutia...:(
Gaylord
Dá se vytvoření hermafrodita nějak předejít? Třeba úpravou Ph,jinak svítit atd...???
Mám 2 feminizované kytky Purple#1 od Dutch Passion.
Na jedné z nich jsem našel pár samčích květů.
Snad nejde o hermafrodita, snad jde jen o pár květů.
Dost mě to ale překvapilo, u takovýchto semen jsem hermouše nečekal.
Jaké jsou Vaše zkušenosti u šlechtěných/feminizovaných semen? Míváte hodně hermoušů/samců?
Je možné že je kytka samice a těmi několika samčími květy si chce zajistit alespoň nějaká semena?

A teď ta hlavní otázka:
nebývají takovéto kytky (kytky se samčími květy) slabší oproti "100% samicím"?
Taker


citace:
Původní příspěvek od TruMAN
Zdarte Groweraci!!!:punk:

...kyticky uz kvitnu...veget:bravo:
....ale stala sa mi (aj velkemu mnozstvu mojich kamaratov) taka neprijemna haluz. Tento rok mam na poli neuveritelne mnozstvo hermacov. Dokonca ich je viac ako samcov.:grrr::grrr::grrr:
...Neviete nahodou cim to moze byt? Ci to mozu ovplyvnovat aj neake okolite podmienky??
...a neviete este nahodou ci ked opelim neaku samicu hermacom,
semienka z tejto samice ci budu tiez hermace?(je to dost popletene ale dufam ze chapete ;););) )...alebo bude aspon vacsia sanca, ze z nej budu hermace?

dopredu diky, bye and fly, TruMAN :mutant:
Cože?? :confused:
To je blbost ne? Aby se udělali hermouši kvůli tomu že někde za polem rostou samci. :)
Spíš bych řek že to bude nekvalitní (rozuměj hermouší) genetikou (taky bych tipnul že s kámošema jedete ze stejných semínek ne?). Něco podobnýho mam já blbec taky, takle to totiž dopadá když sázim všechno co mi příde pod ruku :eek:
CZHUL
No....můj kámoš má semínka z hermáče a tenhle rok z toho jsou pohodový kvitka....
maniac2
No ja mam letos taky pomerne vysoky vyskyt hermacu,tak jsem se optal kamosu co sadili stejny semena a jsou na tom stejne.Kamarad co jel z tehle semen uz loni priznal,ze uz loni se mu zacaly hermaci objevovat.Takze semena uz jsou zrejme nejak zmutovany a napristi rok uz pojedu radsi jiny.Jo a ty hermace jsem si nechal a ze zastipku jsem byl moc mile prekvapen,sice dost semen,ale slapou pekne.
Dalgard
mi se taky vyskytly Hermáče, asi to bylo počasím že je jich tolik
Pantoči
Ty vole já mám taky hermáče.Poznal sem to až podle semen,že sou na kytce i samčí květy.Jestli to třeba není tim,že je trochu frustrovaná že nemá někde kolem sebe samce :)
MaO
ja mam jednoho hermace, ale kosit ho zatim nebudu necham ho na mliko
G-man
No letos je to uplne zhermacovane. Na jaro jsem predpestoval ve skrini nejake kytky pro kamose na venek, 1/2 z nich jsou hermaci. A to byly ze seminek z holandu. I kdyz pravda druha generace.
Ale i hodne kamosu co maji svoje seminka mne letos rikalo ze tolik hermacu jeste nemeli.
sOs
TruMAN:
Podobny problem som mal tiez. Sadil som a samy hermac. Kdesi som cital, ze to moze byt sposobene tym, ze semena, z ktorych som to vysadzal pochadzali z hermaca. Ale, nakolko je ta informacia pravdiva, netusim.
Pinky
Měl sem jednoho,dneska sem ho sundal,je lepší to zlikvydovat než začne prášit,jinak osemení všechno(doufám že sem to podchitil včas).Palice se už suší,v každym případě i tak je z tý kytky pěkná nadílka.
Shadow
Mno panová, hecikeci.
Hermafrodit-oboupohlavní rostlina je druhem mutace, která se nemusí, ale může přenášet z generace na generaci.
Hermafrodit je vlastně přispůsobení-mutace obyčejné samice, která není li opílena samcem, snaží se zachovat rod a pokusí se utvořit si samčí květy. Silnější rostliny jsou toho schopny, naopak slabší kusy ne-dokvetou neoplodněny a usychají-HŮLOO.
Ani u nejlepších genetických odrůd vám nikdo nezaručí že to nebude hermouš, některé seedbanky to tvrdí, ale na 100% to nebude samec, ale hermouš to být může-haleluja-mnoho kvalitních semen.
Dnešní rok příznačný špatným počasím je pro kytky signál špatných časů, a proto se objevuje tolik hermoušů. U mě cca 15% ze 150 kytek.
Proto se nedivte, nezkoumejte to-trhejte to a házejte do mlíka.
Haldam zdar. Shadow
cannabio
Taky mám babochlapa. Už mi těžce oprc celý pole, tak ho nechám dozrát. Věčí problém mi dělaj ty krpatý srny. Nuž hoši blíží se to co??
da_tatrman
cau, jak poznám dozrálá semínka na samoopilený samici? chtěl bych z toho ty seminka (sou tak 3), ale nechci si to nechat kuli nim přezrát aby z toho nebyl vrazednej model

dělá to někdo taky tak? da se to sklidit tak aby to neprezralo?
Bonsai
Taky si myslím, že je to spíše způsobeno genetickou mutací, než počasím. Jinak, po zkušenostech z předchozích let bych semena z hermoňů použil maximálně tak pro naložení do lihu, i kdyby to byl sebelepší vzorek. Není nad to, když se z nadějně rostoucích a nakvetlých kytek nakonec vyklubou herma a popřeprcají sebe i celou úrodu kolem, to vybírání těch miliónů semínek z palic, no lahůdka. Pokud je to pouze 5-6 koulí na kytku, ještě to není taková divočina, to se dá uhlídat, a když ne, tak i tak těch semen není takové kvantum, ale další roky je to horší a horší, alespoň takové zkušenosti mám já.

Jo ještě, vím, že to bude opět mlácení prázdné slámy, ale nechápu, proč se musel na toto téma zakládat nový thread, vždyť o hermafroditech je tu už minimálně 10 fór s daleko větším informačním přínosem, tak proč se stále dokola ptát a řešit pořád již dávno zodpovězené otázky, když stačí pouze hledat. Člověk, když se potom potřebuje něco dozvědět, tak se musí prokousávat kvanty jalových shodných diskuzí, než najde něco kloudného. Takhle se to tady zasírá zbytečnostmi a to podstatné se ztrácí. To co vím o konopí a o pěstování jsem z 90% načerpal tady a nepotřeboval jsem kvůli tomu zakládat žádné nové diskuze. Stačí jen hledat a pročítat. Mno neberte to nikdo nějak osobně a zle.
Čus
zofka
:frog: hell-o truMAN... siice som zatial nemal probleemy s hermafroditami (sak you know;) )ale z teoorii ktoree tu boli spomenutee sa najviac stotoznujem s naazorom ktoryy tu nacrtol Shadow..
inaac som ta xscell poZdravitt.. ;)
L.K.Fallman
Tenhle rok se s nima opravdu roztrh pitel ... Samců bylo moc ale dali se vychitat ale ty hermáci se mi tam stejně našli.
Mozex
Zdar...
Nám s kámošem narostla aspoň 2,80m vsoká obojetka.Na začátku sme ty samce na tom podchytly.... Prostě sme je otrhávaly(to byla ta kytka ještě poměrně malá a nebyla tak hustá)...
Zdálo se,že máme vyhráno ale před tím než začala kytka pořádně kvést se ty samce začali dělat znovu... Toho sme si všimly až pozděj...
Ale nakonec to nebylo ani oprcané... Semínek minimálně a stovkáč je pro 4 lidi uplný překuř....

Proto mě hermáči nevadí....

MOzeX
Mozex
Sorry

oprava třetího řádku:

...žačala pořádně zrát,se ty samce....

Nějak sem se tam upsal... Znáte to:hulíte,hulíte a najednou ste v prdeli jak v pytli....
cannabio
Mám taky jednoho dobrýho babochlapa. Za posledních 14 dní před sklizní docela fajnově zfialověl a taky dobře nakládá. Akorát mi to všechno vojel ten prasák no.
Bonsai
Abych pravdu řekl, také jsem donedávna sdílel nefalšované nadšení nad hermafrodity, tak jako někteří zde nebo jsem to spíše bral jako takové zpestření groweringu(nepotřebuješ samce, když chceš semena a ještě ta vidina zachování vlastně shodné genetické linie jako rodič, když to oprcáš samo sebou). Taky jsem měl nádhernou fialku z níž se nakonec vyklubalo hermo, sic jen pár koulí, ale semínka byly, z čehož jsem měl náležitou radost, byly semča pro pěstění této krasavice do dalšího roku. Další rok mi z těchto semen sice nevyrostl žádný samec, z 12-ti rostlin bylo pět samic a sedm hermáčů(od pár koulí na kytku až 50/50 poměru samec samice). Samozřejmě jsem to neuhlídal a ojelo mi to komplet sebe i normal samice kolem, nakonec jsem litoval, že jsem ty největší prasečiny raději nevytrhnul.
Proti hermafroditům jako takovým nic nemám, pokud otrháš koule, tak můžeš mít skvělé hulení, ale semena z toho bych do země už další rok nedával, pokud to při kvetení nemůžu alespoň obden kontrolovat a obtrhávat nebo pokud nemám potřebu lisovat konopný olej ze semen či pro nějaké to exotické ptactvo. Je to dost nestabilní a samčí květy se mohou na zdánlivé samici vytvořit kdykoliv během kvetení, tak se to musí stále kontrolovat.
Jiná věc je možnost snadné feminizace, jak už se tady na groweru někde psalo(prý semena z "normálních" kytek oprcané pylem z herma plodí další rok jen samice), ale to jsem ještě nezkoušel.
player
podle mě ošuká samec samicu a je zní hermáč pac se mi to uz stalo
Sinuhet
player: Takze kdyz v praveku vzniklo konopi tak behem druhe generace to vse byli hermaci? Osukal samec samici, prece ne?
Sinuhet
Pokud vam vyroste kytka s obema druhy kvetu bez zvlastniho stresu, tak je jasne, ze seminka z takove kytky budou tu vlastnost obsahovat taky. Tedy budou mit dispozice k tomu, aby i bez stresu produkovaly oba druhy kvetu. Tedy jinak receno silny sklon k hermafroditismu.
Taker
4 player
:frog: :frog: Neni co dodat :D
cannabio
Kamarád ze SR povidal něco o tom, že opilíš-li samici pilem z hermáče, je veliká pravděpodobnost samic příštim rokem z těchdle semínek. Něco v tom smyslu, že samice maj nějaký chromozomy nebo co XX a samci zase XY. Hermáč má XXY, z čehož vyplývá, že opilíš li XX / XXYpsilonem je veliká pravděpodobnost vzniku XX.
Gaylord
Hledám odpověď čím se dá omezit nebo vyloučit tvorba hermafroditů....
Četl jsem fajn článek od HULLTO o indoor a tam se píše že je potřeba udržet vhodné Ph.
A s tím souhlasím. Když budou kytky v spíš kyselý zemi budou u kormidla spíš penisy než vagíny!! :-))

Je to zatím jediná konkrétní odpověď co jsem tady zatim našel (možná hledám nedostatečně :-)).....

V souvislosti s tím prosím všechny kterým vyrostou mamrdi aby zkusily změřit Ph a dali sem vědět. Pomůže to doufám nejen mě
armaggedon
ja som prisiel na to ,ze prirodu neojebes.je to asi dane,musia byt samce,samice. a musia byt aj hermaci. to je moja teoria.este som prisiel na to,ze hermaci mozu vzniknut stresom rastliny,vykyvom teploty,atd.
jagod
zdravim, mam pekne tri kvietky z toho je ale jeden hermos... ph mam v pohode, skor mam pocit ze rastlinka ma sok s ohnutia ale to uz teraz nevyriesim, co ma zaujima ci otrhanim pelnikov ktore su umiestnene ako na obrazku

http://jahodisko.wz.cz/hermos.jpg

svoj problem vyriesim alebo pelniky su vsade

http://jahodisko.wz.cz/hermos2.jpg

a ja mozem rastlinku pre pokoj duse odrezat :(

cervene bodky su pelniky a ten zeleny flak je siska :)
bassman
Z me zkusenosti to opravdu asi dost zalezi na tom ph,mel jsem seminka z hermace,ty co jsem nechal zpocatku rozrust v substratu pro pokojove rostliny byly vsechny samice,ty co jsem dal do obycejne zeme co jsem nakopal na zahrade byly tak pul na pul samci a hermaci,docela me to prekvapilo.A to jsem jen tak experimentoval,protoze jsem jel letos prvnim rokem.
jagod
tak pelniky som otrhal a uvidim co sa stane...
ganijaman.x
Potreboval by som radu. Je možné sa hermafrodita nejak zbaviť? Napríklad olamovaním samčích kvetov? Za aký čas po prepnutí na kvet samec úplne dozreje? Thenkjuuu :satan:
tak ja sem mu vecinou obiral samci kvety a pomohlo to
Hyena
Samec dozraje dřív než samice asi o 3-4 týdny.
Engaren
no obírej, ale výnos bude dost malý, nehledě na to, že toho opýlení se do určité míry stejně nezbavíš, to bys musel obírat 3x za den
kdys mu clovek najednou obere vsechny koule co vidi tak nema sanci aby mu jeste ten den narostly nove
Taker
...nicméně druhej den už tam klidně znova můžou bejt...:D

Je sice pravda že nepřetržitým otrháváním samčích květů nakonec jakous takous "samici" i dostaneš ale dle mýho to nemá cenu (kor když pak máš venku kytky dva metry a víc - to už se fakt nedá ;)). Ta práce za to nestojí, ale když to obírání třeba někoho baví, tak proč ne :D
Dude
jo, kaydej den ho prostrikej Intimsprejem a řikej mu Kočičko ;)
sakra že mě to nenapadlo dřív - stříkat samce a dělat z nich samice :rolleyes:
Schinus
:death: :death: :death: ACYLPIRIN :death: :death: :death:
zdravim......kamarad ma 3 kytky stoho 2 hermace....ma je co nejdrive vykacet, nebo se z nich da neco vyhospodarit..... ja sem mu rikal, aby to vykacel, ale raci se poptam abych mu neuskodil nejak..... dik
majosk
no nech vyrhava tie gulicky a mozno sa mu neobsemeni....
chell
http://grower.cz/forum/showthre...ght=hermafrodit
http://grower.cz/forum/showthre...ght=hermafrodit
bubik
teda jaksi nechápu, co tady vlastně řešíte...hermáč vždycky bude na ho*no ať ve skříni nebo venku...nechávat si tím vop*cávat kytky může jenom psychopat (tím se nechci nikoho dotknout...)
wolverin
QUOTE]Původní příspěvek od majosk
no nech vyrhava tie gulicky a mozno sa mu neobsemeni.... [/QUOTE]

majo sk to nemyslis hadam vazne ze sa mu neobsemeni...:eek:
si este asi samca neoberal co... ako pise taker tie kvety - gule tam mozu byt aj na druhy den znova. som sa tak babral raz s jendim hermacom a napr jeden den som tam mal cca 40 tych kvetov, som to obral a za dva dni ich tam bolo cca 2xtolko !!to rastlo brutalne rychlo a zakazdym ich bolo viac.
je to blbost, ten pel sa ti prenesie aj dalej a opeli daco aj inym ;)

bubik - presne tak hermac/samec je nanič (pokial si nechces vypestovat vlasten semena :smoker: ), jedine ak tak na varenie :D
Hnědojed
jo presne tak zkosit je hermace vypiceny ... Lesto sem jich mel venku z 2 kytek 10 hermacu a jednoho samce !!! Asi sem je nak stresoval nebo co :)
DjMeo
hi all
nečetl jsem jsem všechny příspěvky ale chtěl bych taky jeden přidat... Po mém prvním téměř povedenym indoru jsme vypěstili jednu velikou kytičku která byla ze semínka z holandska, a byli feminizovaný. Protože jsem začátečník tak jseme moc neřešili ph roztoku(pěstováno v bubleru) a stala se nám zajímavá věc... nebyli tam samčí květy jen samičí a přesto začali růst semínka:-) nebylo jich mnoho sem tam někde. Ted jsem to zasadili a jsem zvedav jetli to budou holky.... Moje teorie je že jsme to nechali v roztoku s vysokým ph a o zbytek se postarala příroda.
Sinuhet
Byly tam samci kvety, ale prehledli jste je. Staci jeden malinky kvitek. Z nej vypadnou asi tisice pylovych zrnek a na kazde dva bile chloupky staci jedno takove zrnko aby z toho bylo jedno seminko. Nebo druha moznost. Samec roste nekde v okoli a pyl priletel vetrem.
ChristineX
tagže mám přeswědčit khámoše,u kterýho mám we skleníku pár klonů,že ten hermoš FAKT nestojí za to....????:o)
WhiTe
ChristineX: na mliko dobrej ... ale at ti neoprca ostatni samicky :D...
ChristineX
White:no jasně.....newím....ale otrháwání mi připadne docela na chowno......bych f tom pařeníku musela chrápact.No nic....bude se muset rozloučit s jednou kyti......já klony wošukaný necuuu...beeeee
sundin
Může mi opílená samíčka opílit další semičky u ní?
zomb
pls co toto rastie na tejto svini? lebo hore to ma sisky jasnu ako a dole pri listoch taketo gule piceee, ak je to hybrid ma jebne.. nechcem to sekat ak by mi to neopelilo rastliny.
dalas
Bohužel kámo, Hermáč.
JAHmaican
Koule votrhávej, může se stát, že se i přestanou tvořit, pokud jsou teda jen dole a neni jich mnoho
zomb
neni moc ich ale dpc nehcem aby mi to pre dve tri gule cele pole dojebalo :-/
IcanLearnUgRow
no tak se musis snažit a tak 3x do tejden tam zajit otrhat koule a hlidat to a da se to, lepši sklidit z ty ktyky neco než ji tedka sejmout :-)
JAHmaican
dvě, tři kule ti velkou paseku neudělají, by musely bejt velký jako lidský:D
a nějaký ty semínka taky nejsou na škodu...
zemi
Tak tak.. Loni sem měl lehkýho hermáče, celkově asi 30 poupat na rostlině, svědomitě sem je otrhával a nakonec měla (nebo měl:confused::)) zhruba 20 semen na 20g!! Mno a bouralo tolidi jak prase hehe:p:
very_hard
No s opelenim si nerob starosti :D ja mam cca 1km od domu za hradzou pole technickeho konope a opelilo my fsetko tak ze na siske ani snad nebude siska ale iba semiacka :(
zomb
kurva tak to mas dot na kktku:)
ale tak ja to budem strhavat dole teda sa k som to potom aj postrhaval....
Symbio
Ta kytka má zajímavý listy, strašně teňoučký cípy (hlavně ten list v popředí). Já mám Afghani Hindu Kush a jeden cíp je jako dva prsty, co to je za vzor?? Možná je to blbost ale znám lidi co vytrhaj kytky protože se jim nelíbí že maj blbou stavbu těla (tenký nebo povadlý lístky, tenkej stonek apod.)
Ono
Ja mám 1 noname, ktorý má už niekoľko sezón tiež také tenké listy.:)
onrejblesk
no me se tay na jedny kytce ukazaly aj koule.. zatim jenom tri.. tag sem ho dal kousek stranou..(asi jenom pr dobrey pocit) a utrhl sem ty koule.. ale urcie s ebudou delat dalsi.. tg budu svedomite "kastrovat"..:D.. no a snad to vyje.. btw.. neexistuje nejaka jina varianta.. jak nekdo psal igelitovej pytel? nebo neco?..
ABSURDUS
.... jednoduse- hermous ven! ... je tolik pochutin na ktery ho vyuzit :)....
Ne, zalezi na tom do jaky miry se ti tvorej samci kvety.
Ja mam kytku (docela slusnej ker) a ta ma na dvou spodnich vetvickach hermafroditni kvetenstvi, ale ja bych rek, ze vuci celi kytce je to zanedbatelny mnozstvi a jesi z toho bude par seminek, tak nevadi, jinak 99,9% kytky je uplne normalni zdrava samice:) jen ty 2 spodni vetivky....no
Ono
2ABSURDUS: Presne takto sa choval 1 noname minulú sezónu. Tie semienka som zasadil tento rok a zo 4 rastliniek boli 2 samci a 2 hermafroditi.:(
valdez
No, loni sem měl svou nějvětší a nejlepší ktlu hermáče. Jako správnej velitel sem o ni (něj) prostě nemohl přijít. Mladý a ještě neroztřepaný kvítky sem oškubával třeba 2 hodiny každej den, hlavně neházet na zem, odnýst pryč nebo zakopat. A na ty který sem neobjevil nebo už byly tak tak na vysypání, tak ty se postříkal medovým roztokem, voda + med v takový hustotě aby to ještě protlačil člověk přesrozprašovač, pak nechat den dva zschnout a otrhat. Pro další netvorbu květů se dá použít i samičí hormon, ale méno už mi vypadlo. Ale už tu o něm byla řeč kdysi. Good luck
Kolom&n
vno kamosovy nejlepsi lytka letos byl taky hermac ale voni nadherne a palicky jsou tam jako krabicky od filmu tak budeme delat pudink:D uz se tesim na cokoladovej:D jinak je skoda ze zrovna nejlepsi kytka
valdez
Možná má někdo podobný zkušenosti nebo se to už někomu stalo. Řeč je o tom, jestli ostružiny můžou ovlivnit pohlaví.

Pokus, kterej sem začal dělat před třema rokama, vyšel až dodnes pokaždé stejně. Dvě různý kytky do vzdálenosti 1,5m od ostružonovejch keřů, ty samý odrůdy na jinym konci vesnice. Z kytek u ostružin byly ve stoprocentech Hermafroditi.

Většinou celkem přesně v půlce květu, se odspod začínají objevovat samčí květy až zachvátí celou kytky. Nejednalo se o genetické hermafrodity, jelikož květníky nebyly sdružené ale oddělené.

Na druhou stranu kytky nádherně voněly, a po probrání od samčích květů měly výrazné celebrální high s latencí.

Co z toho plyne? Vyvodit obecný závěr, jestli skutečně ostružiny ovlivňují chování v květu. Využití? Výroba semen z koupených modelů na další rok, zdroj pilu pro feminizované semena z jakýchkoli samic a 4% sou stejně na samce.
Stoned_r41d3r
citace:
Původní příspěvek od valdez
Co z toho plyne? Vyvodit obecný závěr, jestli skutečně ostružiny ovlivňují chování v květu. Využití? Výroba semen z koupených modelů na další rok, zdroj pilu pro feminizované semena z jakýchkoli samic a 4% sou stejně na samce.


:D Kamo, budto jsi prave objevil ameriku, nebo se najde logictejsi vysvetleni, jako treba to, ze ostruziny rostou v pude, ktera ma kyselejsi PH a tim padem se zvysuje pravdepodobnost toho, ze kytka bude samec, nebo hermo.
valdez
citace:
Původní příspěvek od Stoned_r41d3r


:D Kamo, budto jsi prave objevil ameriku, nebo se najde logictejsi vysvetleni, jako treba to, ze ostruziny rostou v pude, ktera ma kyselejsi PH a tim padem se zvysuje pravdepodobnost toho, ze kytka bude samec, nebo hermo.



Možná by to tak bylo kdyby ty ostružiny nerostly na provápněmným kompostu
valdez
Nejpravděpodobnějc to může bejt feromonama, který ostružiny produkujou, a ty můžou stimulovat konopí a přimět ho do květu obou pohlavý za každou cenu..

chtělo by to pokusy v laboratorních podmínkách, jenže ty nemám, takže pokud je tu někdo biochemik s domácí "dílnou" mohl vnýst trochu světla..
Stoned_r41d3r
citace:
Původní příspěvek od valdez
Nejpravděpodobnějc to může bejt feromonama, který ostružiny produkujou, a ty můžou stimulovat konopí a přimět ho do květu obou pohlavý za každou cenu..




Co to jsou feromony <laicky>:feromony {3}
chemické látky uvolňované živočichy (bezobratlými a obratlovci, tedy i člověkem) do prostředí, kde ovlivňují chování nebo vývoj jiných jedinců téhož druhu (sexuální pachy vábící druhé pohlaví, látka produkovaná včelí královnou zabraňující vývoji jiných královen ve společenství aj.). Významnou informační roli hrají feromony zejména u hmyzu. Feromony s vábícím účinkem se používají např. jako náplň do tzv. feromonových lapáků ke sledování četnosti hmyzích škůdců. U savců je účinkům feromonů připisován např. jev přirozené synchronisace říje hospodářských zvířat (prasnic) ve velkochovech.

Heh, nechci rikat, ze to co od Tebe cituju je pitomost, aleee..
valdez
Stoned rider: Feromony produkují i rostliny, nemám po ruce slovník, takže ti neřeknu jestli se jim také říká feromony nebo třeba floromony nebo jinak. Podstata je ale stejná, i kytky produkujou látky, samice poznaj samce, stejně tak poznaj že samec není a můžou si vytvořit vlastní samčí květy. a tak dál a tak dál, mě de o to, jestli fakt maj ty ostružiny nato vliv, ať už jakejkoli, nebo jesli je to jenom podivná shoda okolností. Ale výzkumům a pokusům dveře dokořán. Grow up
valdez
citace:
Původní příspěvek od DooMer
Spis by stalo za to prozkoumat nak tu pudu zjistit slozeni a tak..ale proc kdyz plodi naky zkurveny hermace:)


Určitě změřím vzorky, a právě proto když se v tom dělaj hermáčí, tak budu vědět čemu se vyvarovat při míchání substrátů.. Až to budu mít, dám sem hodnoty.
valdez
já to říkám furt, něco na těch ostružinách je. Je vícero možností. Buď existují různé fenotypy ostružin s rozdílnýmy vlastnostmi, tudíž jedny můžou způsobovat mutace v kvetení a druhé ne, šlo by o to, která odrůda to opravdu způsobuje a izolovat ji.

Pak je další možnost, že toto chování způsobují pouze šlechtěné zahradní ostružiny nebo polní, tudíž v lese nedochází k tomuto jevu, jelikož sou tam ostružiny samy už natolik zmutované a plané, že se to u nich nevyskytuje.

Třetí možnost je, že je to kombinací určitého fenotypu ostružin, okolních podmínek a půdy.

Ale stejně něco na těch ostružinách je.....;)
valdez
Stoned Rider: No, seženu si asi obrázkovou dokumentaci k těm všem druhů cos vypsal, každopádně thx, mám seznam všech odrůd a stím už se dá začít.. Náhodou netušíš kdo by dokázal poznat typ kdybych mu poslal vzorek tý ostružiny (ne ke kouření;) )?

Každopádně se zaměřím na sběr ostružin od všech možnejch lidí co maj osstružiny, izolovaně vysadím každej druh zvlášť, ke každýmu kytky a budu sledovat, kde se hermáči objeví a kde ne... Po dalších třech letech bych měl mít jasno.
Waneck
Takže, i když jsem úplný nováček, tak jsem se pokoušel zjistit, jak vlastně vypěstovat hermafrodita. Pokud se v některých ohledech budu mýlit, prosím opravte mě.
Takže, jestli jsem dobře pochopil, tak hermafrodit pravděpodobně nemůže vzniknout z klasických noname semínek. Většinou vzniká z feminizovaných semínek z těch méně kvalitních a levnějších seedbanek.
Druhým způsobem je odříznutí řízku z matky a jeho vystavení nepříznivým podmínkám (např. radikální změny teplot).
Pokud jsem něco napsal špatně, je mi to líto a budu velice rád, když moji chybu opravite.
Skřeťák v Sudu
Naopak z nonamu muze vzniknout docela dobre :D plati proto taky to cos napsal pro rizky... a stema nepriznivejma podminkama no de hlavne o stres tkze treba vikyvy pH nebo nestala fotoperioda.
Co?
i já jsem "feminizoval" giberelinovým sprejem...;)

btw1. proč by nemohl vzniknout z noname semínek? :D Naopak....když nevíš přesně co to je, tak to asi nebude žádná originální stabilní genetika, kde se samovolný hermafrodizmus vyskytuje řidčeji....
btw2. a taky jsem trápil kytky s megarozdílem teplot (přes den 30, noc 4-10) a žádný hermouš nebyl...(akorát to všechno zfialovělo :) )
btw3. dokonce se prodávání nějaké příspěvky (označovány jako feminizátory)...ale ty jsem zatím nezkouše...l...
FlickerBird
souhlas, z noname semínek jsem měl nejstylovější hermáče :punk: buď je to mutace nebo se dědí - když hermáč ošuká sebe nebo další kytky... já měl z takových semen hermáče skoro všechny, zbytek byli samci :D
God_mars
Zdravim , ja to vidim uplne jinak to ze je kytka hermac musi mit v genech vetsinou je to prave u no name rostlin , protoz genetiky jsou slechteny a tudiz hermac asi nebude zrovna uzitecnej.

Mam to potvrzeny protoze uz mam druhou generaci hermousu. Minulej rok jsem rozsadil no name semena . Vetsina byli hermousi, po sklizni jsem seminka pozbiral a tenhle rok zasadil a mam hermouse zas a nektery dokonce takovy ze jsou to vic samci nez samice. Ale jinak to zkuruje dobre.
Co?
god_mars: imho. tak to máš nejspíš oprc technickým konopím tj. jednodomým konopím :D
Waneck
Jo tak diky ze jste me opravili?
valdez
Jestli chceš hermáče, vyber si nějaký domácí ostružiny a zasaď to k nim.
Viz: http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=25741
streak light
hermafrodit vznika az v kvetu nebo uz v rustu???
streak light
TAKZE UZ V RUSTU MUZE BYT JO??chci protoze me napadlo ze mam matku hermafrodita,,, protoze pakrat sem ji svitil asi 20 hodin , jinak me to, jede na 18,, mohlo by to byt tim?
Xmaros
Asi si budete myslet, že jsem idiot, ale hermouš se dá udělat z čehokoliv, není to vůbec těžký stačí upravit Ph půdy, periodu svícxení pokut venku, tak zastínit a máte hermouše na světe, Mam spoustu zajímavejch foteček, ale nezjistil jsem jak je vkládat, prosím pošletemi vzkaz, rád se podělim o své miláčky
streak light
Xmaros MAS fotky hermacu??? tak sem snima :-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma