Fermer |
Kouření marihuany snižuje úspěšnost umělého oplodnění
Zvětšit obrázek
IVF - Umělé oplodnění.
Odborníci z kalifornské university zjistili, že výsledky umělého oplodnění jsou negativně ovlivněny kouřením marihuany a to jak u matky, tak otce. Výsledky studie byly uveřejněny v odborném časopise American Journal of Obstetrics and Gynecology.
14.4. 2006 10:34
Vědci analyzovali možný vliv kouření marihuany na výsledek IVF (In vitro fertilizace -tzv. umělé oplodnění) u celkem 221 párů. Ukázalo se, že nejméně 10% žen a mužů kouřilo marihuanu rok předtím než podstoupili IVF. Až 3% žen a 0,5% mužů kouřilo marihuanu dokonce den před oplodněním.
Výsledky studie ukázaly, že ženy kouřící marihuanu někdy v životě byl zjištěn redukovaný počet oocytů (vajíček) a přenesených embryí, u žen kouřících marihuanu rok před umělým oplodněním byl počet oocytů snížen o 25%, a počet embryí o jedno ve srovnání se ženami, které nikdy marihuanu nevyzkoušely.
U mužů kouřící marihuanu rok před IVF byl přenos embryí u partnerky redukován o jedno. U obou partnerů kouření této lehké drogy kdykoliv během života ve srovnání s ostatními páry, snižovalo počet nalezených oocytů o 19%. Tato droga byla spojena rovněž s nižší porodní hmotností dítěte. |
|
|
Fermer |
2 juce: Tady mas jeste jedno takovy bezvyznamny minus... Kouření marihuany může dále přivodit chronickou bronchitidu, rozedmu plic (emfyzém) a další plicní onemocnění, varují experti z londýnské nemocnice St Mary"s Hospital. Kuřáci marihuany rovněž riskují rakovinu plic, jazyka a další typy rakovinných onemocnění. Britští vědci se rovněž domnívají, že kouření marihuany může stejnou měrou jako cigarety přispívat k srdečním chorobám. Pro prokázání této domněnky však musejí provést další studie. "Pokud by marihuana byla tak nebezpečná jako tabák, mohl by počet obětí drogy být značný," říká britský toxikolog John Henry.
"Způsobí-li cigarety mezi 13 miliony (britských) kuřáků 120.000 úmrtí ročně, mezi odhadovanými 3,2 milionu (britských) uživatelů marihuany by ročně mohlo být až 30.000 obětí," uvažuje Henry. "I kdyby počet úmrtí způsobený drogou tvořil jen zlomek z tohoto údaje, dala by se marihuana stále označit za vážné zdravotní riziko pro veřejnost," dodává. Počet skutečných obětí marihuany lze podle vědců jen těžko stanovit, protože většina jejích kuřáků holduje i tabáku. Navíc se mezi uživateli nelegální drogy špatně provádějí rozsáhlejší
studie. |
|
|
|
Fermer: jedna výhrada spešl k Tobě - je hezký, že uvozovkami uvádíš citace, ale bylo by ještě hezčí, kdybys nebyl línej sem hodit taky info, z čeho cituješ :rolleyes:.
Takže úmrtí způsobená drogou..... myslím si, že je zcela neakceptovatelné, aby byl dětem pod 18 let podáván jakýkoliv příznaky onemocnění mírnící přípravek s obsahem alkoholu. Jestliže zabíjí marihuana (NIKOLI JEJÍ KOUŘENÍ), jak můžu mít jistotu, že když alkohol také zabíjí, že ta tinktura moje dítě nezabije???
Nebo, Fermere, Ti poněkud tupé zaměňování způsobu užití za příčinu problému připadá zcela OK? |
|
|
Fermer |
ne f poho... ja tady nechci delat chytryho nebo psat ze ganja jako takova se psatna kua. Marihuana je neškodná
versus
Marihuana vede k šílenství, k tvrdým drogám a ke smrti
Tyto dva mýty je dobré hodnotit pohromadě, neboť jsou vlastně dvěma stranami jedné mince.
Marihuana je droga, neboť za drogu považujeme takovou látku, která má psychotropní efekt (ovlivňuje prožívání a chování člověka) a její užívání může vést k závislosti. Užívání marihuany s sebou nese množství konkrétních rizik, která souvisí nejen s drogou samotnou, ale též s okolnostmi jejího užívání a psychickými dispozicemi uživatele. Tato rizika nelze předem s naprostou jistotou odhadnout a určit, jaký bude mít droga okamžitý nebo dlouhodobý vliv na konkrétního jedince. Velká část pravidelných uživatelů marihuany bude dlouhodobě bez výraznějších potíží.
Na část uživatelů ale zanechá marihuana nepříjemné stopy: užívání marihuany jim brání vést plnohodnotný život nebo se dokonce stávají pacienty psychiatrických zařízení. Zhodnotit, jaký měla marihuana podíl na jejich potížích (oddělit příčiny od následků), je zpětně často nemožné.
Je pravda, že každý uživatel marihuany riskuje rozvoj závislosti.
Ale: závislost má individuální charakter a známe dlouholeté závislé uživatele, kteří v životě fungují k relativní spokojenosti vlastní i okolí.
Je pravda, že každý uživatel marihuany riskuje vypuknutí duševního onemocnění (psychózy).
Ale: marihuana sama duševní chorobu nezpůsobí, jen může přispět k jejímu vypuknutí, pokud je člověk predisponován. Ovšem nikdo o sobě nemůže říci, že takové dispozice nemá. Také hladina stresu, která stačí k probuzení duševního onemocnění, je u každého jiná. U někoho je to jeden nebo několik experimentů s marihuanou, jiný neonemocní psychózou ani po letech užívání nejrůznějších drog.
Je pravda, že část uživatelů marihuany přechází během své drogové kariéry na tzv. tvrdé drogy – v našich podmínkách především pervitin a heroin.
Je pravda, že většina klientů léčících se ze závislosti na drogách má ve své anamnéze užívání marihuany.
Ale: marihuana sama k tvrdým drogám nevede (stejně jako k nim nevede třeba tabák a alkohol). Uživatelé marihuany (coby nelegální drogy) se ale častěji ocitají v prostředí, kde jsou dostupné další drogy.
Domníváme se, že jednou z hlavních příčin tohoto jevu je ilegální statut marihuany.
Zde je také třeba pozorně sledovat logiku příčin a následků: zatímco počet uživatelů marihuany se v ČR odhaduje na 200.000 až 450.000 (min.2x týdně, podle: Zábranský, 2001), počet tzv. problémových uživatelů drog (injekčních uživatelů opiátů a pervitinu) se pohybuje mezi 37.000 až 45.000 (Zábranský, studie PAD). Z toho je zřejmé, že na tvrdé drogy přechází pouze menší část uživatelů marihuany. Teorie „vstupní drogy“ tedy neplatí. Drogová kariéra je kontinuální proces, ovlivněný individuálně mnoha faktory. Přechod z jedné drogy na druhou (nebo přechod na rizikovější způsob aplikace) je ale vždy významný mezník v životě uživatele, kde rizika jsou jen částečně předvídatelná a důsledky často katastrofální.
Jo a cituju z nakejch clanku o ganje...:) |
|
|
Jahudka! |
Vsechno skodi.Pri vstupu na silnici me muze prejet auto stejne jako pri huleni travy muzu chytnout bronchitidu.Jde o to si to vzdycky srovnat s tim co delame bezne a je reklativne neskodne.Jinak i kdyz by huleni snizovalo sanci umeleho oplodneni je sice hezky,ale chtelo by to srovnani jak ovlivnuji sanci umeleho oplodneni napriklad cigarety atd.To uz se vetsinou nikde neuvadi,takze se vlastne vytvari jednostrannej pohled na vec.Ono muze snizit sanci na umelehe oplodneni treba i obycejna cokolada.Tak pak si vyber..A navic co me ma zajimat nejaky plozeni?Copak nonstop delam potomky bo co?Vetsinou si lidi na to delani potomku jen hrajou,takze se to vetsiny netyka.A i kdyz by,tak se z toho taky neposeru a je mi to taknejak fuk;)
Uz nevedi co by si na travu nasli a tak se v tom rejpaj aby se alespon neco z toho mala skodlivyho naslo a aby to mohli dal podavat a dokazovat jak je trava silene nebezpecna.Jinak existuje vaporizace a oralni konzumace travy.To jsou neskodny cesty konzumace,ale to se uz nikde v 99 procentech pripadu neuvadi.Kdo chce ma na vyber jestli hulit,jist a nebo vaporizovat.Tak o co gou.Samozrejme to muze pomoct jedine proti chorobam zpusobenym kourenim,proti ty neplodnosti asi ne. |
|
|
Majkuk |
Uplne suhlasim s Jahudkou: ,,Uz nevedi co by si na travu nasli a tak se v tom rejpaj aby se alespon neco z toho mala skodlivyho naslo a aby to mohli dal podavat a dokazovat jak je trava silene nebezpecna.Jinak existuje vaporizace a oralni konzumace travy.To jsou neskodny cesty konzumace,ale to se uz nikde v 99 procentech pripadu neuvadi.Kdo chce ma na vyber jestli hulit,jist a nebo vaporizovat.Tak o co gou.Samozrejme to muze pomoct jedine proti chorobam zpusobenym kourenim,proti ty neplodnosti asi ne."
Chcelo by to citat Velka kniha konopi-Rowan Robinson |
|
|
|