Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Fotogalerie pod Sluncem

Stránky: 1 2 [3] 
Lahvan's skleník 2006 - 4x Blue Mystic X Chronic - Klikni zde pro originální téma
Lahvan_FlaskiCZ
citace:
Původní příspěvek od Locus
No tak s tim rizkovanim dutyych vetvi.. Jde to, ale musis rezat primo v kolinku tak, aby zustala cast na korinky a zaroven duta cast stonku zustala uzavrena.


zdravím a pozdravuji :slizoun:

Zkoušel jsem nařízkovat nějakou tu větev pro člena ICanLearnYouGrow, ale bohužel, každý pokus byl odměněn zvadlými listy do pěti hodin od učmiknutí, i když byly ihned vloženy do stimulaxu. :eek: Ani po dvou dnech žádná větev nejeví znamky života, jen je čím dál tím chcíplejší. :rolleyes: Zkusil jsem i v kolínku, leč efekt je ten samý. Nemůže to být tím, že kytka je už na řízkovaní moc ''stará''? :crazy:
IcanLearnUgRow
hmm si mi moh aspon napsat pmko že to skousis kořenit a ne me dal nechat čekat ve strachu bez odpovedi :-) , IMHO blbost s tim vekem , vem si že lidi maj taky matky mnohem starši než jsou tvoje kytky a problemy s kořenenim řizku nejsou, tudiž nevim čim by to mohlo bejt a v čem je problem
Fantasie
je to asi tim ze kdyz je to dute tak to vlastne neprijima spodkem nove ziviny a vodu, rekl bych :D
Lahvan_FlaskiCZ
mno, ale neměl by to být problém, jakmile řízek šmiknu v kolínku, kde je de facto plný. :eek:
Sar
Podle me to bude problem urcite, protoze i kdyz to smiknes v kolinku a das do stimulaxu tak musis jeste cekat na zakoreneni a tam ti to koliknko v podstate odhnije. BTW. zkus ty rezy dat na misto s teplotou okolo 20°C, hlavne at to neni vice.
khook
Čest Lachoute :D

Mooc pěkný to máš , zatim si nedokážu představit jak to bude vypadat
ve finále ale t bude eště hodně práce a strachu.

Add řízkování :

Ty kytky ti uvadnou protože je řežeš přes den . To platí i o přesazování;) Zkus to nařezat až se ochladí nebo v noci ;)

No ale myslim že pod sluncem to nezakoření = moc horko až peklo :D

tudíž bych je pak flák do sklepa ( chládek ) pod zářivky a něco se chytit musí :p: a pak na poláska .

Jestli se ti to povede , máš u mě KARMA RENTU 1*měsíčně :D:D

Jinak se těšim až sem hodíš link na video jak ve finále kácíš ty stromy:D Budeš muset zajít do HILTKY a pučit si bourací kladivo a
motorovku :D:D ( kladivo na základy skleníku jež totálně zdevastujou kořeny :D:D ) Ne nebudu tě strašit , hihi

Monstrozní aut v tvém podání ;) GL

khook

PS : Jednu pučovnu zemních strojů a nářadí vlastnim takže v době
harvestu PM :D
Lahvan_FlaskiCZ
mno, skleník je de facto zase plný, takže házím pár fotek jak to vypadalo předevšírem + nějaké fotoz z OUT políčka, na kterém mi dajaký vajzel (asi hraboš) jednu květinku vyhrabal i s kořeny, tak jsem jí trošinku přesadil. :eek:
Jinak ty vypadá asi tak, že co týden tak 20-30cm nové hmoty. Proto právě teď beru do tlapek nůžky a vydávám se směr skleník s nadějí, že už to potvora pak přestane růst :crazy:
Určitě usuším nějaké záštipky, takže alespoň košt + nechám si krabici od bot těch nejvrchnějších listů, už by mohly mít nějaké ty učinky do bramboráků. :frog:
BTW už jsem si všiml, že některý větve jsou už 4x zlomený, porád se zvedaj nahoru. Je to celkově šíleně moc hustý, tak na dvě hodiny práce. dneska začnu. :punk:
Lahvan_FlaskiCZ
takže fotky jakpak to vypadalo před stříháním a jak po.
Název Blue Mystic se zdá opodstatněný, protože lístky začínají pěkně modrat a vonět. :crazy:
Během zítřka ošmikám zbytek tenoučkých větviček, na které už mám alergii. :mutant: :slizoun:
Kytičky jsou celkově šíleně husté, prolínají se navzájem, do spodku asi nejde skoro světlo, bo nové větývky jsou pořádně vytáhlé...
Sar
Locus: Venku se jim libit ani nemuze, kdyz maj ve skleniku pomalu 100% vlhkost a vedro ze bys tam chcipnul..
K tem palicim - no nechal jsem tam jednu kytku delsi dodu a palice se opravdu jakoby nafoukly, ale zase ten stavek nebyl tolik high jako u tech drive sejmutejch, ale mazalo to fakt ZLE:-D.(Muj thread 2005)
Lahvan_FlaskiCZ:Tobe bych doporucil super crooping - nevypada to ze by sklenik byl na 100% vyuzil v okolí tve kvetiny, takze bych neriskoval plisen a pekne bych tu kytku ohnul aby se nedotykala sten, klidne ji tema nuzkama poradne dej, ale spis bych sejmul listy nez vetve a sup s tim do mleka a udelej babovku at maj pribuzny radost ze jsi takovej sikovenej kuchar...
Fantasie
muzu doporucit mlecko, nebo z neho super livanecky ... mnamka a za 30 minut nevis ktera bije :D
Lahvan_FlaskiCZ
hmhm, je vidět, že místo pro kořenový systém je rozhodující, teda pokud ovšem člověk nechce pěstovat bonsaje, ale pořádný macíky osypaný palicema. Mít skleník 4 metry vysokej, IMHO by se využil taky.
Kuči
zdravim, tak co nejakej update photos bude? doufam že jo přeju heský paldy-.
motor tvor
kamo ty si tady stezujes na misto a jak dlouho trva strihani....prestav si obdobnej sklenik jak mas jen misto dvou 11 kytek :D neco se asi este vysamci ale stejne je to mazec. Doporucuju nic nevyhazovat, prakticky ze vseho co neni treba nemocny se da kuchtit :)
...naposledy visnova bublanina, cokoladovej kolac a zapit mlickem, mnam
a nekdo to tu uz zminoval, ale pokus se misto strihani poradne privazovat, ohybat atd atd kdyz vis ze mas samice je to skoda. poradne je polozit nebo fakt dobre fungujou nejruznejsi zavazi na vetvicky, roztahne je to do stran a vyuzijes vrchni prazdnou cast skleniku
piis
Mesias
Já mám se skleníkem uplně stejný problémy. Nehnojim, ale roste to jak divé, už sem musel třikrát celou kytku ořezat, ale ona stejně brzy obrazí a rooste dál. Ještě k tomu se jim vůbec nechce do květu, takže budou asi sklízený až tak v prosinci.... :(
Lahvan_FlaskiCZ
Mesias: přesně jako ty, do teto doby jsem byhodil cca 10 kýblů zeleného. :rolleyes:
Samé pistils, ale kvést se potvorám zatím nechce. Zkusím pohnojit Kristalonem Plod a květ, uvidím co to udělá.
Fota neaktualizuju, bo nic novýho, prostě to jen mrcha přeroste, já sesekám, týden klid a nanovo. :D
Sar
Hele Lahvane zkus normalne nejakou kytku která je v kvetniku nebo kyblu vynest ven a nechat ji tam tyden a pak ji vratit zpatky - nicmene je divne ze vam nezacinaji kyti ani kvest kdyz ja uz mam dve kytky pripravene ke sklizni - dalsi ctyri nahazuji palicky.
Jenom s nebulou mam porad problem, ale asi ji zatemnim a budu koukat co to s tim udela.
Ale kytku co jsem zasadil na zacatku prazdnin tak musim pochvalit - z rustove faze se okamzite prepnula do kvetu a nyni tam mam koste jako prase - uvazuji o nejakem ohybani. Jo a Dudusek tu nekde psal navod jak donutit pomoci kristalonu atd.. kvetinu kvest - tak na to mrkni.
psilos
Nazdárek , místo kristalonu to zalej PKčkem a použij qětový booster. Plod a qět má fakt špatnou chuť, je to skoro nevyflashovatelný. Přinejhorším se pokus zatemňovat skleník, ale to asi nebude moc možný, co? Ve skleníku to navíc můžeš nechat dýl než venku ,takže i koncem října to může být v pohodě...
RomAaL
zdárek lahvane,
myslim si že na ten kristalon se fakt klidně vykašli, kytky tim stejně asi moc nepřinutíš a akorát si zkazíš chuť..až budou chtít tak vykvetou, bluemystic patří do white strains a ty kvetou pozdějc takže bych se nebál, taky to tak mam teprve mi nahazujou první kvítky a nebojim se že nevykvetou, počítám že do konce řijna sklidim a to je pohoda. jediný čeho bych se bál je ta plíseň:(. s tou "alergií" tě víc než chápu, taky každej tejden řežu kýble mladejch a vytáhlejch výhonků... alespoň bude dost kompostu na zarok;)
neboj se toho květu a vesele řež dál, cítim s tebou
pís romál
Lahvan_FlaskiCZ
zalil jsem je přeci jen dávkou toho Kristalonu, do sklizně evidentně daleko, tak snad nebude poznat. :)
Zatemnit celý skleník považuji za nemožné, zároveň vůči sousedům za docela provarové. :D
Provádím postřik každých 14 dní, dva dny po prosekání Kuprikolem, zatím jsem žádný problém nezaregistroval, kromě toho, že kytky jsou kure*sky hustý, musím prolamovat/protrhávat listí, aby se sluno dostalo opravdu všude......
Žádná hnojiva (kromě teď toho K.), zítra uploadnu pár fotek, ať to tu není takové strohé. :D

citace:
Původní příspěvek od Sar
Hele Lahvane zkus normalne nejakou kytku která je v kvetniku nebo kyblu vynest ven

bohužel nejsou mobilní, jinak bych už zatemňování měl dávno pochystané. :( :(
Warl0ck
zdar lahvane.. je to vycerpavajici a napinavej thread neco jako americkej horor, na konci doufam Happy End :) .. Pekne se s tim peres a byla by jich skoda.. k tomu hnojeni.. My pouzivali taky slepicince a taky ve skleniku a byl jsem s nima nadmiru spokojenej.. Jak ty?

Jinak ja bych delal rezany snad porad a ruzne bych je sefoval po okoli, treba i na stromy :D

Jinak k+ leti.. Mej se Fajn..
Lahvan_FlaskiCZ
zdravím a pozdravuji. :sun:

jakože už jsem to pojal jako bitvu člověka proti přírodě. :) ... Nehnojím vůůůůbec ničím, zalévám pouze odstátou vodou, ve které se (nevím proč) pernemantně louhují banánové slupky. :confused:

dneska ale už fakt pošlu nějaký fotky, holt mám pořád kotel práce. :D:D:D:D
Lahvan_FlaskiCZ
slíbený fotoupdate.

váš názor?
to je to, co mě zajímá...............

Lachout. :)
Lahvan_FlaskiCZ
jako další plán boje nainstaluji o výkendu netkanou textilii mezi sklo a kytky, samozdrejme s mezerou mezi platnem a sklem. :)
kytky jsou šíleně hustý, pořád lámu větve a listy, ale zase se blíží čas sesekávání, při kterém nainstaluju i tu textilii. :cool:


připomínky?
DooMer
Paaani to sou stromy..no prsiti rok taky chystam stavet sklenik tak su teda zvedavej jak to tam budu kocirovat...jinak to musi byt kasa kazdej den ne??tj materialu a maerialu:)
Lahvan_FlaskiCZ
hele už z toho chytam docela psycha, radim sazet az v pulce cervna. :)
materialu je kotel, ale už to vyhazuju, mrtě moc. :sun:
zvlast když zatím není přítomen ani NÁZNAK PALIČKY :rolleyes: takže se s tím budu s*át počítám tak do začátku listopadu (jsem pesimista). :(
DooMer
mno az to pride tak to bude hukot:)
Sar
Hele jsou to desne vytripovany kytky - kazdopadne tam mas dost prostoru tak sakra chlape tvaruj! Poradne tam zatluc koliky a ty vetve roztahuj at je to poradnej brutal - pripadne celou kytku ohni at se to nedotyka - na sekani kasli- maximalne lamej vetve aby to slo do sirky - protrhavej jenom listy a to tak ze jich sundej aspon 20% a dalsi den znova tolik a proste dokud to bude vypadat tak ze neni svetlo na celou kytku - co mi prijde divne, je ten kvet, protoze me kytka zacala okamzite kvest(sadil jsem na zacatku prazdnin, ale mozna je to mym slechtenim pouze tohoto modelu)
Kazdopadne se mi tam dostal nejakej pyl a uz dneska jsem zasadil normalne do hliny ve skleniku seminko z letosni urody, tak uvidime co se stane...
Lahvan_FlaskiCZ
oki, takže nový plán. :smoker:


zjistil jsem, že patrně bude zatmívání nejektivnější řešení.
proto o výkendu bude odzkoušena nová metoda: ''Lahvan's POG (pillar of green)''
Zajedu koupit do Baumaxu dvě balení černé netkané textilie (nějak k ní tíhnu) a místo zatmívání celého skleníku budu zatmívat na přijatelnou světelnou periodu po dobu cca 20 dní pouze kytky, kteréžto před montáží vzpěr a textilie budou decentně prošmikány od malých větviček a přebytečných listů do podoby sloupu horizontální úpravou vrchních větví do totožné výšky. :devil:

obr.č1: bokorys
obr.č2: nárys
obr.č3: půdorys
motor tvor
hmm me to ve skleniku taky moc nekvete, tri kytky nasazujou paldy, dalsich 5 naprosto bezpohlavni mrchy..... a vsechny rostou mooc. no alespon se clovek pocvici v pekarskym umeni ze :D
...mlicko bublanina kolacky ciokolada kuftata....mnam
souhlas se sarem - proc si s nima vic nehrajes?? -> vyvazovani, kolikovani, veseni zavazi, to vsechno je celkem dobrej recept proti neustalymu prorezavani, navic je zabavny sledovat jak se s tim ta kytka pere a co vsechno snese. Na zatemnovani sem zvedavej, lec nemam na to silu a uz se dozadu do skleniku ani poradne nedostanu bez toho, abych polamal nekolik vzrostlejch vetvi a celej se paradne nenavonel tou vyhledavanou vuni...:D
peace a at kvetou!
Lahvan_FlaskiCZ
chci to mít co nejrychleji za sebou, tošku je holky popoženu......

bojím se totiž: http://zpravy.idnes.cz/po-vlidnem-v...5140_domaci_nel
Sar
Lahvane co jsi zac? Prizemni mraziky ve skleniku? Chces abych se ti zasmal? To nemyslis vazne ze ne? Kazdopadne aspon kyti pochopi ze se blizi podzim a nebude ji tak fajn(ve skleniku se o tohle nebojim - staci zavrit okna) a zacne kvest. Kazdopadne fotoperioda se k tomu zacina blizit - zkus vysledovat pokud to nezacina malickejma jedno pestikama na nekterych palickach kvest - pak to jde raz na raz a po 14-ti dnech jenom cumis co to je za hmotu:-D
Lahvan_FlaskiCZ
KVETOU!

a mám o práci míň. :p: :D :D :punk:


:bravo:
Lahvan_FlaskiCZ
takže paličky už rostou na všech třech kytkách, prostříhávám od malých větviček a od cca jedné pětiny listů.
Chronik co byl darován v kýbli, má podle posledích dostupných informací výšku dospělého muže a začíná taktéž kvést. :D
Dva řízky co jsou venku jsem za posledních cca 25 dní neviděl, postnu fotky až se na pole dostanu. :sun:
Lahvan_FlaskiCZ
pár fotek, už mi holky začínají dělat radost.
Lahvan_FlaskiCZ
tak, dostal se mi do tlapek pyl modýlku SouthAfricanDurbanPoison X Skunk no.1 , kterýmžto jsem obratem opylyl jednu paličku.

tudíž příští rok půjde ven model:
Blue Mystic X Chronic X South african durban poison X skunk #1

jsem zvědavej jak to budu říkat. :D:D:D
MR.GREEN
Pjekne pjekne to mas :bounce: a hlavne mega :punk:

Respect a K+ :pimp:
Lahvan_FlaskiCZ
tak název mi vnukl Mesisas a to sice: BlueChronicPoisonSkunk=ModrýChronickyJedovatýSkunk :sun:
Fantasie
Rozhodně nebude modrý ani chronický :D jedovatý nevím ale to bych asi nechtěl :) jenom by me zajimalo ve zkratce kolik % je sativ a kolik indik v tom modylku
Pan Ker
citace:
Původní příspěvek od Fantasie
Rozhodně nebude modrý ani chronický :D jedovatý nevím ale to bych asi nechtěl :) jenom by me zajimalo ve zkratce kolik % je sativ a kolik indik v tom modylku


Chronic i blue mystic jsou mostly indica a ADPxS#1 je mostly sativa-takže výsledný poměr by měl být zhruba 50/50...
Lahvan_FlaskiCZ
citace:
Původní příspěvek od Pan Ker


Chronic i blue mystic jsou mostly indica a ADPxS#1 je mostly sativa-takže výsledný poměr by měl být zhruba 50/50...


přesně tak, pane Kere. BMxCH je indikoidní, proto to husté větvení atd. Křížení s ADPxSno.1 proběhlo, jsem zvědav, jaké vlastnosti ci výsledný mutant BMxCH X ADPxS#1 bude mít. I když ono už takováto polévka genů z původních rostlin bude mít málo vlastností. :cool:
golum
No docel peknej skleník. Skoda ze mam nejak pojebanej fotak je totiž umeni z nej dostat nejake foto. Ale jak se mi to podaří tak chci pridat svoji serii ze sveho skleniku Je to opravdovej mazec. Jestli by nekdo měl pyl nejakeho fakt modelu tak bych ho upotrebil. Letos jsem nemel štěstí aby mi vyrostl dopravdy fajnovej samec.
Lahvan_FlaskiCZ
sklizeň počítám tak za měsíc. :sun:
tak fotoupdate:
Sar
Jejda lahvane - proc ta kytka uz davno neni ohnuta aby se nedotykala? Ty chces pocitit vrazedne ucinky plisne? Hele to je tak, ze jeden den tam nemas nic a druhej den 1/5 kytky zacina plesnivet a clovek jenom cumi kde se stala chyba a leje na to chemku ktera se vyflushovat uz nestihne(kdybys chtel tak ti nafotim jak to mam poreseny ja, ale lenost mi to zatim nedovoluje
Lahvan_FlaskiCZ
4 Sar: mám mezi nima a sklem 20cm mista pro ''luftovani'' vzduchu. :wink:
dal jsem tam par drevenych tycek a mezi ne nafest naptnul netkanou textilii (pletivo nemam) prostrihal par zlutych listu, postriknul Kuprikolem a jede se dál. akorát že po tom Kuprikolu to je jedovaty. :D:D:D

zkousel jsem palicku, solidni high, ale je cejtit, jak je to nezraly. diky vsem za Kacka. :punk:
kostě
valice pěkná kytíz
Sar
Ja to taky strokal chemkou, nebylo nazbyt, protože ty mrňavý šmejdi řádili co to dá...
tekknou
lahvan:
zdravim koukam ze taky celkem peknej kerik....plesnivet to snad nezacne u nas je zatim pocasko jak ma bejt..tady je nejaky starsi foto miho venku kterej zacal kvist jako posledni a ted po prostrihu jede do finale jak se zda..omlouvam se za kvalitu fotek,fotak nejak divne slapal.at to pocasi vydrzi aby to krasne zralo :]..
Lahvan_FlaskiCZ
Tekknou: já jsem pletivo i na jednu stranu nechtěl, sice zkrz něj svítí slunce, ale to s sebou nese neustálé prorůstání větviček skrz, ne-e? stejně tu textilii mám na severní straně. :)

jinak už se začínaji pěkně cukrovat a škrábou do tváří když se skrz prodírám. :) zítra cca uploadnu pár fotek, ještě to dopořeším do finální bodoby, pak už se bude jen pročišťovat. :angel:
toos
zdar lahvane:beer:
vidím, že se ti to krapet opozdilo letos :(
ale prácička dobrá :wink:
kvést už to krásně kvete, teď jen čekat,mazlit se s nimi a kojit je kvalitní hnojkou.. :D
jinak prácička s tím opylením K+
ještě sem tu nic takového neviděl:)

jen doma se mi při prvním indooru, kdy se zničehož nic němá kytka proměnila v samici s 2cm dlouhýma bliznama, ale bohužel už vedle pukajícího samce... :(

tak GL a jen tak dál :afro:
PEACE:bong:
Lahvan_FlaskiCZ
některé blizničky už začínají hnědnout, ale za to už se to krásně cukruje. koncem týdne objednám Rippen, ale netuším jak dlouho s ním jde zalévat, byl bych vděčný za radu, na G jsem info nenašel. :rolleyes:

BTW mám takový divný pocit, že mám dvě odrůdy, jedna začala kvést teprv nedávno, má fialový stonky a lístky, navíc jde to dlouhých ''rádobysalámů'', holt je ouplně jiná. :D je to ta na fotce s rukou....
Mesias
20.9. si psal ještě měsíc (30dní) a teď 26. píšeš 22 den květu... To znamená...

to znamená že to chceš nechat kvést jen 46 dní... Není to nějak málo? Já vím, že záleží na modelu, ale jelikož sem jel i top44 tak vím že nebyla 44 den hotová... Mě většina kytek kvete mrtě dlouho, ale pryskyřice, blizny všechno jasně čiré a roste to dál. Taky bych chtěl sklízet, ale není dozráto...
Svahadji
Lahvan: tady máš info o Ripenu:

General Hydroponics Ripen
Speciální přípravek pro urychlení dozrávání rostlin i pro zvýšení obsahu aktivních prvků v rostlinách. Obsahuje vše co rostlina potřebuje pro zakončení svého cyklu květu nebo fruktifikace. Ripen obsahuje velmi pečlivě odměřenou směsici minerálních solí a tampónů, jež je dílem oddělení výzkumu GH. Ripen dává rostlině silný signál o tom, že je na konci života. Rostlina ve snaze se reprodukovat před zánikem reaguje zrychlením květu a fruktifikace. Ripen vede rostlinu ke zvýšení obranyschopnosti a následně svých aktivních prvků. Poskytuje rostlině všechny minerály, které jsou pro ni v této poslední fázi nezbytné. V případě nahromadění dusičnanů nebo oligo-prvků v rostlině napomáhá metabolizovat tato rezidua, čímž také zlepšuje chuť sklizně.
Vlastnosti:
Ripen umožňuje rychle zakončit sklizeň - např. při napadení patogeny nebo hmyzem a zachránit ji tak před zničením
Umožňuje zvýšit obsah aktivních látek! :-)


Lahvan_FlaskiCZ
4 Savadhji: děkuji, to už znám z www.klecka.cz , ale zajímalo by mě, jestli s tím nemá někdo zkušenost v PRAXI (jak dlouho jde zalévat)

2Mesias: hele uvidím, de facto mi to stejně prozradí čas sklizně stupeň zralosti semínek, vlhko, plíseň atp............

BTW děkuji všem za projevenou přízeň a K+, dosáhl jsem páté kostky. :punk:

(davy jásají a dva týdny provolávají Lahvanovo jméno)
Lahvan_FlaskiCZ
Héééééééééééééééééééééé!

tak a máme tu :flamer: PLÍSEŇ! :rocket:

pár paliček už bylo napadeno, začaly prostě z boku hnědnout a na odumřelých částech jsou jasně vidět spóry. :(
ošetřeno ještě (naposled) Kuprikolem, tentokrát v menší koncentraci, tak snad to rozchodíme, napadené kouksy byly odstraněny.
ještě se půjdu podívat fakt detailně, esi něco najdu, pošlu sem nějaké makro. :rolleyes:
s listy se nic neděje..................... neví někdo co to kurva?
Sar
Vim naprosto přesně o čem mluvíš... prostě rozhrneš palici a najednou to hnusný místo...
Ja do toho nic lejt nechtěl, tak jsem prohlídnul a osekal napadený palice(většina už byla jasně na sklizení) a zbytek nechávám dojet - sklenik nech pres den otevreny a na noc podle pocasi...
Pokud mam udelat nejaky fotky tak si rekni, uz se to susi...
Lahvan_FlaskiCZ
2Sar: jj, takový KUREVSKY hnusný místo (omlouvám se za vulgarismy), hnědá morké lístky a kousky paliček. zatím není moc zasaženo. Otevřený je přes celý den, od devíti do devíti, přemýšlím o ventilátoru, ale žádný vhodný nemám. :(
fotky pošli, uvítám.
Sar
Táááákže tady mas jenom takový uvítání - ty silný šišky jsou už dole, protože plíseň...kvuli tobě tam hodim ještě nějaky jiný fotky - a nafotim tu plíseň - ono se to tak rychle sice nešíří, ale je to napíču:-(((

http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=26075
Lahvan_FlaskiCZ
tak dvě narychlo pořízený fotky. ta plíseň je nekroidní, naštěstí zatím nepříliš rozšířená.

4 Sar: jojo, pěkný skleníček, ty jsi to tam neměl holt tak natěsno. :) pošli fotky plísní, esi můžeš.
toos
njn skleník, příliž velká vlhkost :( to se stává :(
Lidi taky mi kytičky napadla plíseň v sobotu si říkám, že je to fakt mini a dneska skoro půlka palic dead :( existuje něco proti rozšiřování plísní, please help.
Dík moc
Lahvan_FlaskiCZ
citace:
Původní příspěvek od MiniGrow
existuje něco proti rozšiřování plísní, please help.


právě tomu by měl zabránit Kuprikol. (snad)
dostal jsem mail od Klečky, v pondělí dorazí Rippen, tak z fleku půjde do země, holt to popoženu, radši zklízet nezralé než plesnivé pálení. :devil:

nahnilé paličky vystříhávám a doufám že se to nebude (moc) rozšiřovat.
jediné co mě udivilo, bylo, že se plíseň objevuje na palicích dovnitř skleníku, těch nejsilnějších a nejopečovávanějších. :( nemohlo by to být způsobeno prostříháváním listů na palicích? jakože se plíseň dostane na palici ránou způsobenou nůžkami?
teď jsem raději ty konečky ustřílých větviček namazal vazelínou (na stromy)
Lahvan_FlaskiCZ
stonková není, napadá pouze palice, ani na listech nejsou známky poškození.
Lahvan_FlaskiCZ
Bůůůůůůůůůůůůůůů! :smrk:

tak jsem byl donucen předčasně sklidit tak pětinu jedné kytičky, ta plíseň se fakt rozšiřuje jaxviň. :(
byla toho jedna líska. (nevím jak u Vás říkate dřevěným přepravkám :) )
foto z částěčné sklizně nebude, nebyly baterie. ale všeho do času, ještě boj nevzdávám, snad to bude aspoň plichta, tak 14 dní musím ještě držet pozice, dokud budu zalejvat Rippenem.



edit: příští rok na skleník peču a pojedu jen ranné odrůdy, takovéhle problémy my fakt delají zbytečné šediny. Každé ráno se strachem otevírak skleník s tím, kolik toho zase bude shnilého mě neba. Zlatá vesnická čmudka. :rolleyes:
Sar
Hej chlape ty se bojis provaru? ja jenom ze za 14 dni budes mrazit ucet a to znamena pouze paranoju...
Jo ty fotky sem nahazu hnedka za chvilku
Lahvan_FlaskiCZ
citace:
Původní příspěvek od Sar
Hej chlape ty se bojis provaru? ja jenom ze za 14 dni budes mrazit ucet a to znamena pouze paranoju...
Jo ty fotky sem nahazu hnedka za chvilku


hoj. kdepak, provarenej uz jsem. :) Ucet uz mam jinej, timhle budu pouze pristi rok pokracovat v OUT galerce, na kecani uz ne-e.
navic jsem si dal predsevzeti, ze 13.10.06 prestanu kourit a kdyz uz to bude Patek 13. tak rovnou zkoncuju s dalsim prijemnym zlem, jakym LF je. :devil:
citace:
Původní příspěvek od Lahvan_FlaskiCZ
edit: příští rok na skleník peču a pojedu jen ranné odrůdy, takovéhle problémy my fakt delají zbytečné šediny. Každé ráno se strachem otevírak skleník s tím, kolik toho zase bude shnilého mě neba. Zlatá vesnická čmudka. :rolleyes: [/B]

Přesně tak. Letos sem měl ze začátku okolo 10 rostlin, ty pak dostalo to delší hnusné počasí a také slimáci.
Jediný kdo přežil je mazar, který mě hodně těší, zajímavě voní a už má pěkné palice, ale byl zasazen pozdě, tak nic ex, tak půl metru. Potom jsem ještě narychlo splašil c99, vůně přímo úžasná těšil sem se, že z ní něco bude páč se v květu i přes svou malou výšku začla hodně táhnout a měla pěkné paličky naskládané nasobě, do kterých se dostala voda a dnes jsem musel ořezat celou hlavní větěv kvůli plísni, jen dvě sekundární to zatím jistí.
Jaké ponaučení z toho plyne? Sázejte ranné odrůdy a prvně si je předpěstujte za oknem a pokud tu možnost nemáte, přivažte květináče na stromy, dokud kytka nebude dostatečně velká aby odolala slimákům a pak už se jenom těště na téměř jistou sklizeň!
Lahvan_FlaskiCZ
takže vyhodnocení soutěže, správná odpověď je:


B) Radši si kup nový adidasky!



výtěz je neznámý, cenu v podobě zánovní Fabie 1.6 TDi si nechávám. :p:
Erixon
Proti plísním ve skleníku buď vytápěnej skleník (vyšší teplota -> nižší vlchkost), nebo pořádnej odtahovej ventilátor. Stojanový větráky foukající na palice taky nejsou špatný.
Další možnost je najít si fleka mimo skleník, ale pod střechou(proti dešti a ranní rose). Jinak polyversum by taky mělo pomoct.
... u outdooru neni nic 100%
Sar
No já jsem taky slyšel že ve skleníku je možný dát ventilátor - to je fakt. Nicmene me se plísn moooc rozšířila - dneska jsem převážnou většinu setnul a je to krasa... Půl kila to nebude, ale nebude to ani moc zlý
herian
ahoj, myslim ze jednou z neucinejsich veci proti plisni na nasi planete je polyversum (pythium oligandrum/trichoderma harzianum). je to plisen/houba parazitujici na ostatnich plisnich/houbach.

jestli to zabere i v tyhle fazi ti ale nereknu, vim jen ze je to 100% prirodni non-toxic zalezitost. vice google :)

peace a plisnim zmar
kavalera
polyversum v takomto stadiu kvetu uz asi by som nedaval, jedine seknut napadnute vetvicky. Polyversum je skor ochrana pred pliesnou ako na uz existujucu pliesen. Mne to aspon nikdy nezabralo, tak z toho vychadzam.
Lahvan_FlaskiCZ
Už na to nic stříkat nebudu, je moc pozdě. :(
V pondělí jsem začal zalévat Ripenem, radši to sklidím nezralé než plesnivé nic. :rolleyes:
Doteď 4 bedýnky, listí zatím neskladuji. :)
kouba
hele chtel jsmese zeptat jestli by jsi nechtel poressit nejake ty tvoje extra seminka ozvi se pm dikes moc zatim zdarek pestu zdar kdyby ch se mohl vyjadrit k tomu skleniku rozhodne bych nechytal schyzu a nechal to tam v klidku dozrat ujen bych trochu vyvetral
Reggaemanista
KinkyRasta : Ten už ti asi neodpoví...;)
citace:
:jumper: od 13.10.2006 je TENTO ÚČET ZMRAZEN! :jumper:
Reggaemanista
citace:
Původní příspěvek od KinkyRasta
:o njno, trpím samomluvou:D sem nevěděl,že je zmrzlej :p:


A nebo jo ? ;) :wink:

citace:
:jumper: reactivated.........:jumper:
Lahvan_FlaskiCZ
mno, sklizeno dylo, ale zralé tak ze 2/3, ještě by to týden sneslo, ale jinak to nešlo.
množstevně toho mám tak akorát do příští sklizně, na "g" nepřepočítáváno.
každopádně příští rok už skleník ne-e, to se raději budu prodírat mlázím.
:wink:
jinak thread zavírám.... dotazy, přání do PM. :sun:


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma