Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 2 [3] 
SuperCropping - Ohybani kytek vodorovne pro zvyseni vynosu - Klikni zde pro originální téma
MORZIK
po dvou dnech uz se ma cile k svetu a vsechy vyhony vali vzhuru
MORZIK
a dalsi ohnuta kytka
GrowGuru.cz
Supercropping je super vec! Kamos dostal od dalsiho kamose jenou kytku, co se mu neprepla na kvet spolecne s ostatnima. Tak ji poohybal a prepnul. Zacal pridavat CANNA boost a snad z kazdeho zahybu rostliny vyrasil krasny kvet...
Stačí obyčejny dratek :) rostliny už se přispůsobí,. Out 2011
Stačí obyčejny dratek :) rostlina už se přispůsobí,. Out 2011
foto
Pongo
Díky SuperCroppingu mit to nezvedlo střechy od skleníků :D :frog:

na fotce to vyšlo uplně tak akorát...

na kytkách bylo od 200 - 350g

prostě ohybat, ohybat, ohybat ...


  1. na fotce zleva - The Ultimate, Pineapple Chunk, The Ultimate
Pongo
plus ještě Passion # 1
killlsmoker
shit mr.nice ( foto nejdou nahrat )
Pongo
s kytkou je to jako se ženou ..... musíš jí umět pořádně vohnout :D
ar45az
jack herrer v mem podani :)
15L kybel nez pude ven, substrat biobizz, AH grow,micro,bloom klasika, Rhizotonic,phytamin
Time
pěkné jen mi řeknete jaké máte zkušenosti nebo nemáte s lámáním větví před sklizní ? ...několikráte se mi totiž stalo že krásně roztáhlá kytka neunesla po dešti sílu palic a větve si lehly/zlomily se ... pokud máte na kytky pravidelný dohled dá se to zachránit ,ale guerrila growers pro ně je to docela problém . Proto si myslím že nic se nemá přehánět a preferuji terminální výhon a postraní výhony zohnuté ,ale ne do pravého uhlu ...

goodLuck :)
Tomeekkk
Tak taky jsem ohýbal na balkoně,http://imageshack.us/photo/my-images/198/20120623142948.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/14/20120625125855.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/819/20120625125901.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/841/20120625125914.jpg/
Jamés
aktivně využívám můžu jen doporučit..když je člověk opatrný a nezlomí tu větev,nebo ji ke konci nezajistí a zlomí se mu vahou palice:)
Taky sem musim prihodit ;)
Vlevo je Purple #1, vpravo je Orange Bud (semínko/řízek)
*a v květníku se krčí mamina afghani ;) dítě předešlé rostliny vypadající velmi potentně ))

-přihazuju i detail jak prorezavam, snad to takhle stačí, zrovna takhle to vypadá když přijde o 20malých větvení ;)
-no ale jinak, bejval bych nečekal, co udělá 2 a po dvou tydnech dalsi 2 fimy s Purplem

8) btw: měl jste někdo purple? hodte mi pls nějaký info, moc jsem toho nenašel ;)
a prořez OBčka
bruno.kudrna
Zdravím
CHtěl sem se zeptat jestli můžu při ohýbání ostříhat nějaký listy,když je kytka ještě v růstu.Vím že je potřebuje,ale má jich dost a některý mi stíní na nový výhonky.Tak přemýšlím,že některý ošmikám i když je kytka v růstu.Díky
Zdárek:sun:
Slick-ace
Nestříhej, oni ty výhonky listy časem přerostou anebo jim k tomu ohnutím pomoz ..
bruno.kudrna
Zdravím
Ještě dotaz ohýbám pomocí kolínek,ale v místech kde je použiju zůstávají takoví hnědý čárky (fleky).Vždycky to pak zatřu štěpařským voskem kterej je na poranění rostlin a chtěl sem vědět jestli na to není ještě něco jinýho,případně jak tomu předejít úplně.Díky
Zdárek
Hej neviete niek to co s tym prosim? Vyzera to jako keby to presiel slon...nechapem....vietor? silny dazd? ostatne su ok a ta jedna je uplne na sracky.....vsetky konare boli olamane a polahane na zemi....ganja je burina...oni rastu dalej len som ich podviazal a celkom neumreli ale dost smutny pohlad je na to....z asi 10 vrcholov ostali 2 neporusene, ostatne su uplne dolamane ale ziju bo sa skrutili za slnkoma taha ich hore.....neviete co s tym....sama priroda mi to "supercroppla" sakra...
Tak sem taky přidám svý dvě horizontky. Obě jsou Orange Budky, položil jsem je cca před měsícem když měly kolem metru, teď je průměr kytky cca 150cm, všechny větve jsou roztahaný do stran a vyrašilo z nich mrtě výhonků. Proběhlo pár FIM zástřihů.
Hlavní důvod proč jsem se rozhodl pro toto řešení je místní komunita zmrdečků a zlodějíčků který nebaví nic tak moc jako sklízení cizích kytek, nyní vrcholky sahají cca 70cm, začíná nakvítat tak doufám že ve finále nebude nic nad těch cca 120cm což už je bezpečná výška XD
Jinak roztahováno pomocí nařezaný duše z kola, na konci u kyti smyčka a trochu natáhlá k pomocné tyčce, a nějaký výrustky jsou natáhlý pod provazem, zkrátka jak jen to šlo :)
.
norbit
foto shamana ohnuteho v kyblu spolecne s critical jackem, aby na shamana slo vic svetla ohl jsem ho :) a vypadá to slibně :D
ABORTED
Na ohybání nedám dopustit.

Foto řez SENSI STAR.
balonidlo
Zdravím, Zítra bych chtěl začít s ohýbání klonů. Mám Topa na Indour pěstování pod názněm Můj první pěst, uvítám rady. Nebo tak nějak. Poradili by jste mi alespon cca jak to poohýbav t menším boxu co mám 60*60*165 jedu tam Magic Bud v klonech a Lemon Skunk ale ten jsem dnes zastřihl, ten jede ze semínka. Jak moc to mohu ohnout a podobně? a nebo nezačít s kolínkama? Prostě uvítám fakt každou dobrou radu, bud'to PM nebo sem nebo klidně přímo na muj pěst.

Děkuji předem,

At' rostou! :)

dodávám :

http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=4
balonidlo
Prosím napište zda to mám blbě nebo podobně, je to můj první ohyb ;-)
thory
Má někdo zkušenosti, jak reagují autofloweringy na ohýbání ?
mysak
..cest.., zajima me pokud kytku ohybam do vodorovne polohy
tak jestli bych ji mel nechat pořad tak rust i v kvetu,nebo při přenuti nachat,,zvednout,,
..je mi jesne že vrch muže rust i vodorovně
Hopík44
Čest
já bych jí po přepnutí nechal tak po týdnu už být aby se palice začaly tvořit vzhůru ke světlu ale nechal bych jí v té poloze nějak upevněnou aby se nezačala samovolně zvedat vzhůru.
Myslím že to je ten smysl, nechat kytku prosvítit co největší kus od jejího vrcholu.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Hopík44
Čest
já bych jí po přepnutí nechal tak po týdnu už být aby se palice začaly tvořit vzhůru ke světlu ale nechal bych jí v té poloze nějak upevněnou aby se nezačala samovolně zvedat vzhůru.
Myslím že to je ten smysl, nechat kytku prosvítit co největší kus od jejího vrcholu.


momentalne se ty,,zvedaji,,to je v pohode ale problem je že se težko už ohybaji -odlomene vrchy ..... :(
Hopík44
Zdar
teď nějak nechápu co myslíš?
Jestli chceš kytku nechat růst vodorovně tak jí tak tvaruj a nech jí tak dokvést, proč by jsi jí měl potom ohýbat zpět a riskovat jakékoli poškození?
Nebo to myslíš jinak?
Jestli se ti květy zvedají vzhůru tak už je tak nech, jen v růstu tvaruj a tak pár dnů po přepnutí dokud rostou, hlavne vršek tlačit do vodorovna a větve které ponecháš aby byly ve stejné výšce jako je stonek ve vodorovné poloze.
V tom růstu bych je nechal tak po pěti dnech už být a oni ti ještě vylezou vzhůru tak 15 cm ale to prosvítíš, proto i ty co by byly normálně spodní a na prd, budou dobré paličky ale ne jak centrál.
mysak
citace:
Původní příspěvek od Hopík44
Zdar
teď nějak nechápu co myslíš?
Jestli chceš kytku nechat růst vodorovně tak jí tak tvaruj a nech jí tak dokvést, proč by jsi jí měl potom ohýbat zpět a riskovat jakékoli poškození?
Nebo to myslíš jinak?
Jestli se ti květy zvedají vzhůru tak už je tak nech, jen v růstu tvaruj a tak pár dnů po přepnutí dokud rostou, hlavne vršek tlačit do vodorovna a větve které ponecháš aby byly ve stejné výšce jako je stonek ve vodorovné poloze.
V tom růstu bych je nechal tak po pěti dnech už být a oni ti ještě vylezou vzhůru tak 15 cm ale to prosvítíš, proto i ty co by byly normálně spodní a na prd, budou dobré paličky ale ne jak centrál.


nevedel jsem prave kdy uz to nechat byt ... do kdy tvarovat (vrch)
a ze se špatne tvaruje jsem uz 2 odrovnal komplet ...(praska to)protoze se zveda a snažim se ji tlacit dolu do vodorovna
Bysvk
asi to tu už bolo ale http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E
ABORTED
LETOS O5 APLIKUJI SUPERCROOPING A VŘELE HO DOPORUČUJI VŠEM!

ZASTRIHAVANI MA TAKY NECO DO SEBE ALE OHYBANI JE PROSTE OHYBANI :)))


FOTO: WHITE RUSSIAN
Creed
Vidím dobře že té kytce přelámal všechny stonky????

citace:
Původní příspěvek od Bysvk
asi to tu už bolo ale http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E
Slick-ace
citace:
Původní příspěvek od Creed
Vidím dobře že té kytce přelámal všechny stonky????



Jo jasně, nesmí ti praskout, takže se neláme ta úplně dřevěná část. Větěv se pak zvedne, ale co je důležitý vyjedou jí i boční výhonky, takže bude košatější. Je to nejen venku efektivnější než stříhání. vše se tu dočteš, žádná novinka to není.
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od Creed
Vidím dobře že té kytce přelámal všechny stonky????





VIDIŠ ŠPATNĚ! V zadnem pripade jsem ji nezlomil ani listeček :) delam to uz nekolik let a vzdy s maximalni opatrnosti :)
Creed
citace:
Původní příspěvek od ABORTED




VIDIŠ ŠPATNĚ! V zadnem pripade jsem ji nezlomil ani listeček :) delam to uz nekolik let a vzdy s maximalni opatrnosti :)


Chlape ten komentář byl k tomu videu na youtube :-D ne k tobě...

Jinak to lámání mi připadá dost nešetrný... lepší je to s těma drátama nebo provázkama...
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od Creed


Chlape ten komentář byl k tomu videu na youtube :-D ne k tobě...

Jinak to lámání mi připadá dost nešetrný... lepší je to s těma drátama nebo provázkama...



PORAD NECHAPU O JAKEM LÁMANÍ TADY MLUVIS? KYTKA JE JEN OHNUTA KOUKNI NATO PORADNĚ A UVIDIS I OKO TOHO DRATU KTERY JI DRZI :)))
Creed
MLuvim o tomhle videu kámo...


http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od Creed
MLuvim o tomhle videu kámo...


http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E




PROMIN!!! JSEM NEJAKY DOMOTANY DNES :D :D
Slick-ace
Creed

hele třeba tě po x letech přestane bavit hrát si z provázkama, drátama a kolenama, tak jako mě;). Kytka to úplně v pohodě rozdýchá(je to plevel :faq : : ), není to bůhvíjaký nešetrný stres. Takhle jednou za týden dva naběhneš na kytky, polámeš a za chvilku je hotovo.
Creed
Hele já nejedu čistě na výnos, zase tolik toho nevyhulim, 3/4 minulý sklizně jsem ztopil v kamnech...
Jedu jen outdoor a nebavilo by mě dívat se na nějaký mrzáky, ještě když jsem je sám zmrzačil...
ABORTED
dle meho nazoru supercrooping je perfektni a nazev mluvi sam za sebe...schvalne jsem letos udelal maly pokus...dvě z kytek jsem jsem vyclenil jednu vodorovně ohnul a roztahnul a druhou nechal tak jak vyrostla jen sem ji zastrihl...zatim vede zastrihnuta ale verim tomu ze ohnuta bude vypadat lepe...koukněte na foto a posudtě sami :)


http://leteckaposta.cz/589731645
Creed
Zajímá mě jestli super croping (ohýbání(přelamování) větví), jde udělat na jedné větvy dvakrát, nebo jestli je to pro kytku už moc velká zátěž.. dík...
Thorsten
Zdar, chtěl bych sa optat, jestli by bylo možné ještě ohnout kytku, když má už zřevnatělý stonek? Je stará 3 měsíce a výška je 120 cm. Mooooockrát děkuji za odpověď! Pěstu zdar ;-)
mimacka
To Creed , Thorsten

Každé ohnutí je pro kytku stres,ale jde to i 2x. Musíš ale počítat že kytka potřebuje určitý čas,než upraví růst do správného horizontálího směru. Původem je to plevelná kytka a určitě si ze správnou orientací růstu poradí.

Nevím proč chceš metrovou kytku teď ohýbat. I když je hlavní stonek už dřevnatý jde to ohnout s opatrností a postupně. Pokud ti jde pouze o výšku,v tomto období by kytka eště neměla být ve fázi nakvétání, tak stačí zastřihnout vršek a vyvazováním můžeš roztahovat kytku do stran.
Ať se daří a s úsměvem.
Zajac
Já to moc nehrotil, dva týdny před květem mě to napadlo zohnout tak sem vzal špagát, uvázal větve u stonku aby se ohejbali větve a ne jejich ..kotvení,, ( nevim jak to říct ) pač to pak moc lehce trhá větve, pak kousek pod vrcholem větve špagát a šup ho na zem. funguje to skvěle.
Zajac
ještě u toho stonku, ale asi bych to nedělal s mladou kytkou co nemá ještě pořádnej stonek. :)
kuriboj
Já osobně když sem začínal tak sem ohýbal se špagátem . ale už dva roky kytky jen lámu :D kytka ma treba 20 cm v pul ji z ohnu ( zlomím ) a ty spodni vetve dojedou do stejne vyšky jak ty vrcholky :) takže nemusím nic zastřihovat atd . ve vysledku jsou z toho kere jako prase :)
zelenakoule
... kuriboj,mohl by si nějaké tvé kytí nafotit,jak vypadají třeba momentálně teď?
kuriboj
koukni do galerie tam mam z letoska . ale tohle je z min roku PPP
ABORTED
citace:
Původní příspěvek od kuriboj
koukni do galerie tam mam z letoska . ale tohle je z min roku PPP



nadherny vysledek dusledne prace :)
WNM
Dovolím si sem dat jeden článok od West Coast Masters (dalej len WCM) predohom hovrím že ide len o citát takže nejde o moje myšlienky
__________________________________________________________
ohýbání
Ohýbání slouží k odstupňování porostu. Rostlina vysílá nejvíce růstových fytohormonů do vrcholků větví, které jsou nejvýše, protože takové větve mají nejlepší šanci být opyleny. Rostlina dokáže tyto větve identifikovat díky citlivosti ke gravitaci.

Jakmile je jedna větev nejvýše, tak bez vnějšího zásahu dominantní i zůstane. V době, kdy začíná květ, bude i tato větev nakvétat nejdříve, její dominance bude pokračovat a naroste na ní nejmocnější palice. Toto můžete vidět, pokud se podíváte na obrázky typických rostlin (nejvíce je to zřejmé u sativek) s jednou centrální colou (cola je výraz ze španělštiny, který nečekaně označuje centrální palici, pozn. překl.). Kromě coly jsou na rostlině pouze nějaké drobnější paličky na konci větví. Takto tvarované rostliny jsou úchvatné na pohled, ale z hlediska výnosu nemají šanci rovnat se tomu, co dostáváme s použitím WCM technik.

Namísto jedné hlavní coly míříme na produkci takovýchto struktur na každém z 64 vrcholků našich rostlin. Toho lze docílit zvládnutím kontroly růstu pomocí ohýbání a uvazování větví.

V ideálních podmínkách dokáže konopí za jediný den vyrůst až o 5 centimetrů, což znamená, že každý den raší nové a nové větývky, které se snaží stát se colou. Toto nesmíme tolerovat. Nastupuje naše iniciativa. Větve ohýbáme tak, aby žádná výrazně nepřečnívala. Pokud vyraší nějaká skutečně akční, pak je potřeba ji rovnou uvázat.

Ohýbání je velmi jednoduché. Prostě je jen vezmete mezi prsty větev v místě, kde již není tak plná vody, aby se zlomila, což bývá asi deset centimetrů pod vrcholem, a ohneme ji pod úroveň ostatních větví. Ohnutá větev se postupně vrátí do původní polohy, ale ohnutí dá čas ostatním, aby dohonily ztrátu, a všechny pak rostly stejně rychle.

My ve WCM věříme, že ohýbání je mnohem efektivnější metoda k tvarování rostlin, než proslavený supercropping, při kterém se větve lámou a rostlina se tak zbytečně stresuje. Pokud je větev ohnutá, snadno se zase narovná. Pokud ji zlomíme, nic takového neplatí.
Cocos
ja som tiež radšej len priviazal než lámal, a aj som sa stretol s tým že jedna bola cola a druhé také menšie, no myslím že je fuk či máš jednu 1.5m vysokú a druhé tretie 1.0m, alebo 3x po 1.16 :D
Žmilek
Tato metoda je vynikajici, páč spolu se zaštipovanim se da udělat z jedne kytky až 5kg! Toto mi osobně sdělil Jorge Cervantes, když jsem se s nim bavil na Cultivě ve Vidni :-)
AmateurGrow
Zdravím, pěstuju letos poprvé a hned zkouším trochu ohýbání (ne ten SuperCropping-příjde mi to až moc drastické :D).

Hodím sem odkaz na fotku, jak jsem to prozatimně pořešil, hodlám tu kytku nějak protáhnout pod provázkama, určitě tam ještě nějaké dodělám.. kytka už má cca 90cm.

Díky za tipy. :)

http://grower.cz/home/potw.php?p...649&action=show
WNM
citace:
Původní příspěvek od Žmilek
Tato metoda je vynikajici, páč spolu se zaštipovanim se da udělat z jedne kytky až 5kg! Toto mi osobně sdělil Jorge Cervantes, když jsem se s nim bavil na Cultivě ve Vidni :-)


tak to ti závidim (v dobrom .)) mať tú česť rozprávať sa s J.C.

ale k tématu : možno to tu je ale to nevadí....
K super croppingu podla mna patrí nadvezovanie rastlín hlavne u Outdooru
kde hrozi vetšia šanca že budeme mat pliesen... Pretože ked bude mat každá vetva vetší priestor čo získáme nadvezovanim bude tím vetšia cirkulácia vzduchu..
Pokial nechceme použiit prípravký proti pliesnam je toto najlahčý postup ako tak tomu zabránit.. Dokonoca aj Jorge Cervantes to robí aj ked žije v oblasti kde
je minum výskitu pliesni.. vid.video ak otom rozprava cca 1,30
https://www.youtube.com/watch?v=Ryv...0NPJn0CW5cvbt5A
a dlšie video kde ukazoval nadvezovanu rastlinu
https://www.youtube.com/watch?v=sfR...0NPJn0CW5cvbt5A

toto leto som nadvezoval 2 rastlínky
a na 2 som skúšal super cropping pri jednej sa mi podarilo nechtiac zlomit hlavnu paličku no po druhej návšteve sa spravili asi 4 nové odfotim to je to fakt dobrá vec
a používaju to podla mna vela velkých borcou...
STi
To s tim foliakem mne taky zajima. Sice mi už zahradu straži dva pitbully ale i tak si nesu jisty. Kolega o dva baraky vedle došel o pulnoci domu z pivka a nejaky šramot ze zahrady. Jde kouknout a tam dva čorkaři. Psa nema ale taky ani foliak ani extra velky plot. Takže na dalši rok řešime jestli to v tom foliaku muže byt celou dobu.
STi
Jinač abych to tady nezasrival čorkama. Super to ohejbani. Těši mně že to pude udržet pod hranici dvou metru doufam. Moby dick už se těší :D
Loco5er
Krasnej kousek to sa tak snadno nevidi.

citace:
Původní příspěvek od kuriboj
koukni do galerie tam mam z letoska . ale tohle je z min roku PPP
DanWalk
tie videa si idem rovno pozriet :D :D :D dakujem za napad
plagatek
Čau snažím se ohybat každý rok. Ale pak jak přijdou bouřky na podzim a větry tak se me to pokažde hodně poláme i když to mám přivázané. Tento rok budu zas ohýbat jak satan co nejvíc to půjde.
Dělam to tak , že první měsíc semínko zastřihuji a pak jak se to rozvětvi tak to roztahuji co nejvic to jde.
kilopaprik
zdar souhlas s plagatem minula sezona cela NL rozlamana a to sem mel k tomu svazanej bambus aby to nelitalo, nepomohlo. Nejlepe pri spatnem pocasi uklidit
plagatek
lame se me to pokazde jakoby v kolenu tzn. ze se nezlomi pulka vetve ale zlomi se me to u hl.stonku.
ESOcz
Ahoj chci začít s trenovanim mich 9 rostlin ale nevím jaká technika bude nejlepší později dam asi síť ale tet jak začít ohybanim nebo zastipnutim a top nebo Fim nemůžu se rozhodnout díky za vaše rady :)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma