Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Outdoor Pěstování

Stránky: 1 [2] 3 
SuperCropping - Ohybani kytek vodorovne pro zvyseni vynosu - Klikni zde pro originální téma
DEVIATIO
vubec se toho neboj,toho zlomeni.kytka se z toho dostane a bude jeste silnejsi!
Akorat se zbzdi rust mno,s tim musis pocitat...


DEViANT
k/-\pr
dlouhodobe ohybana bílá fdofka
V1ck
zde je muj pokus o cropping pomoci klacku zabodnutych do zeme jednoduche a ucinne:)
sanobano
Zdravím cultivadores!

Nevedel som sa dočkať chvíle, kedy budem môcť zhodnotiť
význam O H ý B A nia.

pokusu sa zúčastnili 3 rastlinky rovnakého druhu

foto1: ohnutá len sever-juh sadená až júni
foto 2: ohnutá S-J-V-Z sadená v máji-priesadka
foto3: ohnutá S-J-V-Z + zalamovanie od stredu von/sadená v máji-priesadka

neviem, či to je len náhoda, ale prvá má 12, druhá 24 a tretia 48 vrcholcov

majtesafasa
sanobano
Je mi to veľmi ľúto, že nemôžem dokončiť tento report,
no zákezná čórka sa dostala k slovu skôrrr...


majtesafasa,
a nech sa Vám to nigdy nestane!
DEVIATIO
tyjo,to je skoda ,to mohla bejt husta kytka kdyby dokvetla,skoda ez t o sklidili a jest ek tomu kdyz to zaclo hazet paldy teprva
SpiderPig
letos sem skousel ohybat a myslim ze se mi to docela povedlo ,zabouchal sem zelezne trubky do zeme a natahnul drat jeden tak 10 cm od zeme druhy tak 150 cm a kytku nasadil kousek pred drat a az byly kytky tak 20 dni na kvetu tak sem ji provlekl tak aby byla takhle nahnuta / 1. kytky se schovaly mezi vino ktere je mezi kazdou kytiz a za 2.se nahnuly tak ze slunce sviti hlavne na palice a ne na listy ze zvrchu jako normalneurcite to tak udelam i pristi rok:jumper:
Erixon
Stanový kolíky, nezastřihnuto, GWS
zoom it
danihel
supercroppingom to zacalo, casom to vsak "koliky" neudrzali, ale ucel to splnilo...

2xnounejm v skleniku:crazy:

edit: bola strihana, lamana, trosku nam prerastala cez hlavu :eek:
Selfik
Toto skusím určitě při dálší pěstitelské sezoně, díky.
Pítrus
Myslíte, že by kytičkám nevadilo, kdyby sem je ohnul, když začínaj kvést? Už totiž dost přerůstaj zábradlí na balkoně, a to se mi zrovna nehodí.
vaaanha
Vloni jsem jednu ohnul taky někdy k začátku květu a vůbec nebyl problém.
Satanek
Vubec se toho neboj a ohybej pokud je potreba a je kam ;) Samozrejme pocitej s tim, ze se ti potahne dal za slunickem..
Caputo
Skvělá věc!
fikus
tvarování, přerůstaly přes plot
taky sem zkousel a musim rict ze z jedne kytky 315g takze moc pohoda
taky preferuju scroping,ohybat ale s rozumem.ohnout kytku vrcholem az k zemi ? asi ne.naklanet a pritahovat tak, aby kiti pobirala co nejvice svetla a pritom to kocirovat v unosnych mezich.
alladyn
víc vám to nedá ,čirý nesmysl a fantasmagorie,a tom sem ohýbal v dobách kdy většina z vás se dívalo na večerníček,dobrý jen pro výšku,ale jinak pro nic
jasne,nejlepsi je nedelat nic,ale ja mam jiny skusenosti.kdybych kiti nelamal a ohybal,tak nemam nic.
alladyn
leda z bezpečnostních důvodů jinak si ulítáš....
Freeloader
citace:
Původní příspěvek od alladyn
víc vám to nedá ,čirý nesmysl a fantasmagorie,a tom sem ohýbal v dobách kdy většina z vás se dívalo na večerníček,dobrý jen pro výšku,ale jinak pro nic


Taks to asi delal spatne....nechapu jak clovek,kterej veri v ucinky mesice,muze takhle shazovat ohybani...:rejp: :D

Kamosovi ukradli kytku a strihli ji kousek nad zemi tak,ze mu tam zbyly 4 vetve,ktery si lehly nazem a plazily se.Ted o vikendu sem byl pozvanej na sklizen a vubec sem se divil scim chce pomoct a dybych to nevidel na vlastni voci,tak bych neveril!Vetve se plazily dal a znich kolmo nahoru vyrustali dlouhy vyhonky okolo 50cm a vynos ma mozna i vetsi nez ja sem mel u klasickejch venkovek...proste masakr,ted mi napada skoda ze sem to nevyblejsk...
alladyn
záměrně ohýbat pro větší výnos je čirý nesmysl,kytka ví jak se má postavit ,aby využila maxima co ji nabízíte,tak proč ji bránit ,když chce nahoru,......
ne ne ne, pánové občas se to zadaří ,ale snad nehrajem na občas,ale na win a the best,u-vidíš, vyskoušíš kde co snad všechno a zjistíš že jistota je přirozenost......nic nekroutit,nic nestříhat,vaše konopí je odrazem toho jak se k němu chováte,jakej máte vztah a ne lampu a záhon.....
omyl...kytka vi jak co nejjisteji zachovat geny...to znamena ze se snazi nejrychleji dokvist a nejkvalitnejsi semena s moznosti odpadnout nejdale jsou logicky v apikalnich castech...kytka prirozene nejede na vynos to sou zaklady botaniky..ad mesic je blbost sklizim podle polohy Marsu..boha valky.....aby te jeden sluk zabil na par hodin:)
danihel
A co to ma spolocne so supercroppingom? :rolleyes:
dovedes si predstavit ji neroztahovat ?
J@m@L
Zdar! Takže SC mám robiť tak, že rastlinku o výške asi 50 cm mám ohýnať a potom ju mám tak kus zalomiť, aby visela len tak na kúsku kôry či ktorá cesta je najbezpečnejšia a najistejšia??? Ďakujem
palinoch
ja som ohynal ked sa uz tvorili susky a ohol som ju pomocou snurky, priblizne do vodorovnej polohy. celkom zaujimave.
citace:
Původní příspěvek od valdez
Oceňuju, že se tu o tom píše, ale v podsatě zas někdo objevil ameriku. Todle dělal bratránek s kytkama už před deseti rokama..


:D
je to tak, cyklický opakování a objevování ... takhle mi to připadá s hodně informacema na G...
nedávno sem četl článek nějakej výzkum okolo kořenů...no složitý texty, informace a nakonec se samozřejmě zjistilo že je to něco co se v praxi používá už tisíciletí (jinym způsobem než testovali) akorát je to složitěji popsaný :teef:
nekrad111
a treba tu rastlnku niako narezat alebo staci ak na nu svieti dostatok svetla..???
BoBoR
a to lamanie...to normalne surovo kruto zlomim vetvu a ona to rozdycha?a to je jedno aka ta vetva hruba je?co je lepsie lamanie ci ohybanie?je lepsie ohnut celu rastlinu k zemy ci len jednotlive vetvy?ak by sa vetva trochu dotikala zeme tak sa stane co?nespomali to rast?netrpi rastlinka?ma to aj dake zapory:?
BoBoR
dako to tu po mojej strastiplnej otazke zamrzlo...cele tema
J@m@L
Nikdy som SC nerobil, sám som zvedavý, že či ho spravím správne, ale podľa môjho by bolo lepšie keby si kvetinku pomalinky ohýbal, až pokým nebudeš pociťovať, že ďalej to nepôjde tak ľahko a potom ju ešte kus ohni a priviaž, za pár dní ju zatiahni viac, a takto to rob, kým nebude dostatočne ohnutá...
nekrad111
chalani kolko priestoru potrebujete na jednu rastlinku už som o tom pocul a kamarat my ukazoval toto je ina metoda....tento rok vyskusam.........
_Dr.Skunk_
zalezi na kvetinaci nebo na prostoru pro koreny cim vic tim vetsi bude... tak akorat je podle me 25l na kytku
MathiuG
a co takto hlavnu stonku ohybat kolom dokola okolo stromu a bocne vetvy potom okolo uz druhych haluzi na strome boloby to realne? mohlo by to potom fungovat ako aj maskovanie...
schurulz
podle miho je určitě nejlepší na outdoor sazet to rovnou do hliny,když do květináčů tak to chce určitě tak 25 l hlíny
mimacka
Abych kytickm dopřál více místa tak jsem po prohlednutí některých příspěvků jak ohýbat a pěstění v sgrogu rozhodl pro experiment a jednu kytku jsem pomalým ohýbáním uložil do vodorovné polohy.Hlavní stonek začínal dřevnatět ,tak abych jej nezlomil,ohýbání jsem rozdělil po částech na týden.Kytka to vydržela bez nějakého povadnutí a hlavně 8 bočních větviček se pěkně formuje směrem nahoru.
Uvidím časem jestli se jí bude dařit.
Pěstuju první kytky a inspiroval jsem se prispevkem od Anonymera a ddt hned na začátku tématu.
Tady je ukázka jak to dopadlo v truhlíku - K+ za inspiraci

http://grower.cz/forum/showthread.p...5&pagenumber=10
Kapitan nEmo
Jeden můj pokus z minulého roku.
Kapitan nEmo
Na květy se dostane více světla. Větev se pěkně "prohne" :D Fotka řekne víc :D

A video nejvic :D

Medical Marijuana Cultivation: Super Cropping

http://www.youtube.com/watch?v=2FmXHhKFA5U

http://www.youtube.com/watch?v=H1YEc7ENd5E
alko
maly letosni pokus o ohybani doufam ze to dojede do zdarneho konce
Lůůůzr
Nemám zkušenosti s ohýbáním a kytky mám na balkoně, mohli byste mi prosím poradit čím a jak mám ty kytky ohnout?
mimacka
To Lůůůzr
- projdi si fota a prispevky a urcite si vyberes jak a co pouzit nebo te napadne neco noveho.V shopu jsou k dostani plastove kolinka pro ohybani,ale chcou za to nejake drobne.Zadarmo mas spagat,vazaci drat,kus pletiva,tycky nebo kancelarske sponky.
Ja pouzivam kancelarske sponky a zeleny drat jako zustatek po konzumaci svazku koupenej zeleniny-neni ho moc vydet mezi listama ale splni ucel.
Kdyz to mas na balkone,tak predpokladam ze to je v nejakem kyblu nebo kvetniku.Nechej hlavni stonek treba rovne vzhuru a ty bosni vetvicky uvazuj vazacim dratem za okraj.
Viz. foto - ja hlavni stonek kazdy druhy den pomalu pritahoval dolu az byl ve vodorovne poloze a bocni vetvicky jsem zase uvazoval aby sli nahotu za udelany vrchni rostik,ktery drzi nad kytkama na svarovacim dratu.
mimacka
Druhe foto - jak jsem uvedl ty zelene dratky nejsou mezi listim ani vydet.
Inspiraci najdes tady na vlaknu,nebo i na fotkach z IN a OUT nebo z galerie pod sluncem.
Necht to roste !
Caba
Tyhle kytky jsou v 8l květináčích. Tři největší sem zaštípnul, aby měly 4 vršky a postupně sem větve přivazoval provázkama za konečky k hraně květináče. Kytky se pak skvěle větvily.
tuto metodu taky používám a nemůžu si na to stěžovat světlo se dostane všude a tak nám zaručí lepší růst všech nových větviček a větví :) v kombinaci s FIMem se dá rostlina roztáhnout do nehorázné velikosti kterou by jste normálním růstem v životě nedocílili takže místo jednoho půlmetrového salámu jich máte třeba 30 pak už záleží jen na vás kolikrát je zastříhnete a hlavně kdy naposled je zastříhnete z důvodu velikosti výledného produktu ale rozhodně je z toho výnos větší

můžete na to použít hodně věcí třeba si do země okolo rostliny uděláte háčky a budete ji pak jednotlivé větve vyvazovat viz obr. 1 ( omluvte ten kus prstu :D ) nebo můžete použít jakoukoliv síť či pletivo o okýnkách velkých min. 5 x 5 cm a do nich následně větve prostrkovat viz obr. 2 nebo můžete použít různá vaše vylepšení :) fantazii se meze nekladou jen pozor ať to rostlině spíše neublíží (třeba aby se vám provázky nezařezávali do větví nebo aby nezačali vrůstat do větve na to používejte nějaké háčky o průměru háčku alespoň dvojnásobném než je průměr právě vyvazované větve )

no a kvalita?? ta závisí na počasí na dobré půdě na zálivce a na tom jak to hnojíte vemte si jednoduchej příklad budete mít třeba dvě jabloně jednu seříznete a necháte jí jednu větev druhou necháte krásně košatou a jaký bude výsledek?? jablka z obou jabloní budou stejná takže když se o vaše rostlinky budete starat poznáte to při sklizni ;) s tim že se vám větev zlomí si starosti nedělejte rostlina se z toho vzpamatuje nesmí vám prasknout uplně aby vám vysela jen na pár vláknech i když se to dá ještě v mnoha případech rychlým zákrokem zachránit větev už bude mít zpomalený růst a když se to nepovede nic nepřijde na zmar udělejte řez a ze zbylé větve vám vyjedou nové sice to zamrzí ale nic s tim už pak neuděláte tak se tomu snažte vyvarovat hlavně po 21.červnu ;) z toho že se vám rostlina rozštěpí si taky hlavu nedělejte viz obr. 3 poroste vesele dál ( samozřejmě všeho s mírou ale každý dobrý grower ví co si může dovolit a co ne ) tato kytka se začala rozštepovat když jsem jí začal roztahovat a jak vypadá teď? je největší ze všech letošních outů :) no ještě sem dam dodatek pro ty co to nechtěj číst :D

+ zaplnění veškerého volného prostoru ( oceníte pokud máte skleník nebo omezenou max výšku )
+ více větví
+ větší výnos
+ lepší vzdušnost
+ lepší prosvětlení
+ lepší přístup k palicím ( oceníte při postřicích )
+ zábava na volné chvíle
+ krásnější vzhled

- nebezpečí ulomení větve
- mladá na vás bude nadávat že se o kytky staráte víc než o ni :D

tak se majte přátelé a ať to roste

PS. koukněte na kytí ;)
fotky patří k tomu hornímu příspěvku
to patří k tomu nahoře :)
a tohle taky
zfiře
Pro ty co se chtěj naohýbat k smrti:D


více info - 2009 Screen Of Green
zfiře
detail
Pepas
Ahojte, jsem tu novy a rad bych se zeptal.
Bylo by mozne pouzit super crooping i v kvetove fazi mych kyti?
Tuto techniku jsem neznal tak jsem je nechal normalne rust a spodni vetve kytek maji nedostatek svetla. :-(
PeterPAN
to Pepas:

da sa pouzit urcite, ale uz sa stym nepohras a nebude to vyzerat tak jak keby si ich ohýbal uz v raste, ale pomoze to urcite, tie sisky sa zas po 1az2 dnoch na slnku zas vytiahnu hore;)
Time
Já zase musím říct že není uplně dobrý ohýbat kytky o 90° v květu , ze zkušeností . Jde i o odrůdu ,jak dlouho už kytka kvete samozdřejmě ,ale paličky už v "určitý době" nestačí nabrat tu správnou polohu a spíše si navzájem stíní . Takže raději dřív než dýl ;)

jinak na ukázku gws zohýbaney , u rostlin ve velkým růstovým potenciálem jako je gws je radost si takhle pohrát a hlavně je to znát na sklizni i když zrovna u týhle kytky k ní nedošlo :rolleyes:
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=44871
ať se daří :)
Borisek
hodlám vozkoušet tudle metodu na balkóně nemáte nějaký tipy jak pořešit ty tyče okolo nebo to udělat jinym způsobem? pokud možno levně :D
tekknou
citace:
Původní příspěvek od Time
Já zase musím říct že není uplně dobrý ohýbat kytky o 90° v květu , ze zkušeností . Jde i o odrůdu ,jak dlouho už kytka kvete samozdřejmě ,ale paličky už v "určitý době" nestačí nabrat tu správnou polohu a spíše si navzájem stíní . Takže raději dřív než dýl ;)
[/url]
ať se daří :)


jo tak to musím také souhlasit,lepší to ohýbat hned odmalička když je to nutné:)
pipoboy
ja ohybam len v rastovej faze...ked nahodia kvet uz neohybam vobec a nemozem si stazovat
Zelo
Mam zacat ohybat kytku bez zastrihnutia alebo ju mam zastrihnut a strih mam dat aky obycajny alebo FIM??? dakujem za radu :-)
Zedy
citace:
Původní příspěvek od Zelo
Mam zacat ohybat kytku bez zastrihnutia alebo ju mam zastrihnut a strih mam dat aky obycajny alebo FIM??? dakujem za radu :-)


Jsi další kdo se tady ptá na věci, který sou odlišný každému pěstiteli, genetice, podmínkám, apod. Takže je otázka jak rostlou kytku si představuješ, jestli ji chceš držet při zemi v nízkým houští, nebo je ti jedno, že ti vyroste krásnej strom, ujasni si tydle věci a dál tady všude kolem na každou z nich dostaneš odpovědi, témat na to je tady dost, hledej kolego.
Zelo
No chcem ju tahat tak do 1,5 metra max podmienky nedovoluju viac... a ja chcem iba vedet ci to cropingovat bez zastrihu alebo to zastrihnut lebo idem nato prvy krat...
Shuruga
citace:
Původní příspěvek od Zelo
No chcem ju tahat tak do 1,5 metra max podmienky nedovoluju viac... a ja chcem iba vedet ci to cropingovat bez zastrihu alebo to zastrihnut lebo idem nato prvy krat...


vubec se neboj kytku zohnout, kamos je "zlomil" ldyz byly mensi, cca 30-40 cm, ohl stonek do 90° az to pusobilo dojmem "zlomeni" no a behem par dni po cele delce hlavni vetve-te zlomene, se vytvareli vrsky co rostli nahoru, a misto jednoho treba 5, a takhle treba dalsi 2 vetve ohnout do jinych stran a tak porad dokola az je z toho giga ker.... nebo je dobre kolem kytky zapichnout cca 3-4 koliky a kolem toho natahat drat, a k nemu ty hlavni vetve privazat jak je zohnes, aby drzeli dole :-D
a podle me je zbytecne zastrihavat kdyz to ohybas i kdyz proti gustu... ;-)
Zelo
PAni jednu otazku po kolkich
Zelo
DO PRDELE PANI CHCEL BY SOM OTAZKU PO KOLKYCH DNOCH BY MAL TEN CROPING VYJST TIE BO čNE STONKY?? co maju vyjst z tej vodorovnej stonkyy dik za radu :)
1fono
to by ma tiez zaujimalo ze za kolko to to vide..fengšuej very mač :))
panewfs
Čuste,k otázce po kolika dnech vyrostou nové větve...Ty větve nevyrostou ze dne na den a těžko se dá říct přesná doba.. Není to ani důležitý, jakmile větev ohneš nebo nalomíš,tak během dne se malé větvičky natočí za sluníčkem a valej nahoru. .Projdi si pořádně toto téma, je to bezvadná věc a vřele doporučuji. Já osobně jsem nikdy nezaštípl žádnou kytku, bylo mi jich líto, když se dá využít celá:-)
panewfs
Sem zapoměl přidat foto
Zelo
pani do tyzdna som mal tento rok 3-4 cca cm vyrostky :)
Pepas
panewfs->
Ahoj, mno chcu se zeptat, jak velky objem ma ten "kybl" na substrat, co jsi do nej nasypal za hlinu a cos primichaval. Taky bych se chtel zeptat jaky hnojiva jsi tam daval. :-))

btw: Jsem trochu moc zvedavej, ale rad se rychle ucim od ostatnich a kdyz se nezeptas, tak se nic nedozvis. :-))

Diky za odpovedi. Pepas
Zelo
Panews niečo krasne :)) chvalim dufam ze to aj mne vyjde .... Pepas mozem ti poradit hnoj to ALGA-GROW od Plagronu a ked to bude v kvete tak tam daj ALGA-BLOOM tiez od plagronu a greensensation to su 3 hnojki ktore ti ukazu co je vnich :)
Zelo
Panews aaky to maš model?? a zastihol si to ked si to zacal ohybat ci si to len zahybal bez zastrihu ??? :)
Celller
Zdar, Zelo, soudruhu, laskave zapoj mozek, podivej se, jak si kompletne zasral tenhle thread, ta kytka, co sem dal panews ani neni pravy supercroopping.
Nauc se pouzivat edite/delete.
Nejde o zadny zastipovani, ale o ohnuti, takze jako priklad, mas 1m kytku, ohnes ji opatrne k zemi, behem dvou dni se vetve otoci za svetlem, je to lepsi kvuli prosviceni, svetlo se tak dostane i na spodni vetve. Ty pak muzes roztahovat jeste do stran. Ses tu od roku 2007 a tvoje prispevky sou opravdu dementni, mel by ses zacit snazit a logicky premyslet. Sam se naucis nejvic. A mas i vyhodu v tom, ze se muzes poucit z chyb ostatnich. Nic ve zlem, ale musel sem neco napsat. Takhle ses akorat na K-, pak budes cervenej jak rak a kazdej se na tebe vysere.

EDIT.: panewfs, promin no, ja delal sc jinak, hlavnim principem je pro me ohnuti kytky k zemi. Pak jednoduse pockas, pred kvetem a pak na kvetu odrbes spodky tak do 1/3 od vseho co tam roste. Predne to zalezi na genech, peci, pocasi.
panewfs
Je to lávor, né kýbl a objem asi 30litrů. Není malej, kytka měla dobrej potenciál. Narval sem to do toho, co bylo. Není to žádný noname, ale řízek Euforie od Dutch Passion!! Kytka není zaštíplá ani jednou, pouze ohýbaná pomocí drátu, aby došlo k co nejlepšímu prosvícení. Substrát Plagron Royalty Mix + substrát na dopěstování. Hnojiva Plagron Terra Grow, Terra Bloom, Plagron PK 13/14 a na závěr AH Final Solution
Dr.Crabakles
Tady vám ukážu, jak sem musel ohnout kytky, aby se mi jich vlezlo 6 na balkon a zároveň nevyčuhovali ven :D + ukázka "jak to kvete" v mojí galerii :)
Dr.Crabakles
1
lajbrik
Páni stala sa nehoda. Snažil som sa ohnúť moju krásavicu ale nevydržala to a zlomila
sa. Bojím sa aby to radikálne nespomalilo kvet, ba prinajhoršom aby neskonala v smrtelnej agónii. Rád by vedel čo sa stým dá robiť. Za odpoveď vrelá vďaka.
Kambu
citace:
Původní příspěvek od lajbrik
Páni stala sa nehoda. Snažil som sa ohnúť moju krásavicu ale nevydržala to a zlomila
sa. Bojím sa aby to radikálne nespomalilo kvet, ba prinajhoršom aby neskonala v smrtelnej agónii. Rád by vedel čo sa stým dá robiť. Za odpoveď vrelá vďaka.


ty dvě zlomené části dej k sobě a bud to pořádně stáhni provázkem nebo drátem..mě se tak zlomila 1 větva a svázal jsem to provázkem a bylo to OK..krásně to srostlo..at se daří
Dr.Crabakles
citace:
Původní příspěvek od lajbrik
Páni stala sa nehoda. Snažil som sa ohnúť moju krásavicu ale nevydržala to a zlomila
sa. Bojím sa aby to radikálne nespomalilo kvet, ba prinajhoršom aby neskonala v smrtelnej agónii. Rád by vedel čo sa stým dá robiť. Za odpoveď vrelá vďaka.


Neházej flintu do žita.... Jestli drží aspoň na kousku, tak by se měla chytit :) Máš doma ty plastový kolínka na ohýbání kytek? Když ho nahřeješ nad plamenem a narovnáš, tak ho pak nasadíš na "postižený místo" a ono se parádně spojí (resp. vystuží). Nakonec to celý omotáš nějakym provázkem aby to na sebe úplně dolehlo. Drát bych asi nedoporučoval... měl bych strach, že stonek poškodí. Měj se :)
nic zo mna
yy, taktiez som pouzil tento rok tuto metodu a presne to iste sa mi stalo... naozaj si z toho nerob tazku hlavu, da sa to bez problemov do poriadku, spravy sa tam poradne kolienko a bude to fajn ;) mne rastlinka zosilnela este viac... inak aby som ozrejmil, skusam hymalaia gold a musim uznat ze je to neuveritelne huzevnata rastlina a na jednej vetve sa mi podarilo premenit 9 sekundarnych vetiev a vytahli sa na rovnaku uroven :) maju vysku okolo 2 mtrov, ale keby sa narovnali tak odhadujem take 4 metre... vrele teda odporucam pre outdoor
zd
lajbrik
Ou kej lidi, dik za rady. s pozdravom John Jackson.
Minďaaa
sem taky ohýbal... :-)
Minďaaa
a teď
Minďaaa
eště jedna jestli nevadí...
Minďaaa
poslední ohnutá... jinak ohýbám něco drátky za okraj květináče, provazy a ostatní co je poruce :-D

Ať rostou....
lubik07
mno....tohto roku len zacinam.....vidim ze sa mam ludkovia co ucit....:D... to bude zabava.:) :) :)
Pepas
http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=389916

By mohlo vypadat taky třeba takhle ...

Edit:
Jinak dodám, že kytka je ze skleníku, mno a letos už to má ze 2/3 za sebou! Protože sklízíme na dvě fáze, aby stihli dozrát spodní větve. Před první sklizní vypadala asi takhle: (na fotku se celá nevlezla)

http://grower.cz/home/potw.php?a...&photoid=389918[/IMG]

To je asi důvod, proč Super Crooping ve skleníku. Prostě můžete sadit drív a sklidit víc, protože se vám tam vleze větší kytka. :D
chuck53
Sorry, nevím jak vložit fotku do galerie jinak, než ji přiložit k příspěvku.
Tak tady je fotka mého supercroppingu na Jacku Herrerovi v minulém roce. Jack byl dost čahoun, a nebýt SC a jen 6,5L květináčů, tak by určitě vyrostl až do nebe..
Syrusak
ako ohybat :) staci ked okolo kytky dam 2 palice a vetvy budem one priviazovat ohnem ich nadol aby zvrchu islo slnko + dam listy prec s vrchu slo by to? neublizim tomu ked budu listy len s 1 strany kde nesvieti slunko :D
mimacka
Pozor při ohýbání ,aby si nedopadnul jako kolega lajblík Příspěvek č. 174 o tři stránky dozadu v tomto vláknu,
nebo se podívej tady

http://grower.cz/forum/showthread.p...5&pagenumber=10

Příspěvek č. 48 a Příspěvek č. 49 , v dalším jsem pro první pokusné ohnutí použil samce Příspěvek č. 106 .

Ohnutí bude mít za následek,že jedna kytka ohnutím změní boční větve na hlavní a ty potom v dalším větvení utvoří vlastní boční větve,takže na jednom kořenu budeš mít třeba 6-8 “hlavních“ větví.Ohybat musíš postupně a stříhání listů bych nedoporučoval.
Ve volném čase prolistuj vlákno a určitě najdeš návod co ti bude vyhovovat.
Pongo
Hi,

ohnutej pineapplechunk ... má tak cca 20cm na výšku ve všech 7mi vrcholech.... a tak cca 50cm v průměru... postupně přidám fotky i ostatních....
pedro_devil
Lidi má smysl ohýbat i autoflower odrůdy, když maj tak krátkou dobu růstu?
pedro_devil
Lidi please odpovězte někdo... za pár dnů bude už "na čase" už jsou v hlíně a odpověd žádná.

Doufal bych, že když se někdo na něco ptá tak se dočká odpovědi alespoň od mederátorů. (80 kč za registraci sice není moc, ale ani málo)! :D
MDe_
citace:
Původní příspěvek od pedro_devil
Lidi má smysl ohýbat i autoflower odrůdy, když maj tak krátkou dobu růstu?


Ne
pedro_devil
:D thx :D
nikoletta666
samonakvitacky bych neohybala a pokud nesvitis umele osobne bych je ani nezastrihavala, ale to uz je kazdyho vec:-) jinak po precteni tohoto vlakna jem navrtala kybliky po obvodu a dala se do tvarovani, par zlomenin bylo ale vsechny prezily:-) aby ale zkuseni groweri tvarovaci ohybaci nedostali infarkt fota dodam az se kocky trosku daji do kupy :-D
prysk
1. Na Autoflower nešahat !! :)

a já taky ohýbám,lámu,kroutim :)
Zoder
můj trik na ohýbání u kytek v květináči - levně a jednoduše

1. Vezmu hodně pevnej provázek, květináč s kytkou a obmotám ho pevně ze spoda toho květináče, udělám uzel

2. pak ten provazek vší silou (chce to se s stim chvíli prát) natlačim co nejvíc k vršku květináče, tak aby nepadal, ale tak aby zase šel mezi provázkem a květináčem protáhnout další provázek.

3. vezmu další provázek a udělám si uzel na větvi co chci ohnout, protáhnu provázek zkrz spodní provázek na květináči (viz. bod 2), ohnu větev do polohy do které jí chci ohnout a udělám uzel.


připomínky a postřehy

1. takto sem ohybal už dost velký kytky na balkóně, jelikož se nějak moc rozrostli. není to asi nejlepší metoda ohybání ale je určitě levná a každej si to tak může jednoduše vyzkoušet.

2. oplatilo se mi při přívazování větve větev přivazovat (dělat na ní uzel) co nejvíc nahořě, nejdřív si jemně vyzkoušet co větev vydrží a pak jí až opravdu přivázat na pevno.

3. pokud už se stane že nějakou větev zlomim, provázkem a připadně ještě něčim se snažim okamžitě větěv zpevnit aby přežila - a přežije.

4. je lepší neohybat úplně všechny větve hned úplně tak moc vodorovně (ty silný se můžou zlomit) lepší trochu a pak další den třeba jen dole rozvázat uzel a stáhnout víc. případně přidat další provázek.

..
myslim, že tohle je z mojí hlavy... ale jestli to už někdo tak dělal a psal to sem tak sorry.
Nickes
Jelikož se mi zlomil stonek na mojí automatce tak jsem zkusil hlavni vrchol ohnout pod sekundární palice

Co na to říkáte ? Pomůže to nějak ?
Supercropping je sice perfektna metoda na zvysenie vynosu ale ked to clovek s ohybanim prezenie..a narastie mu hovado co ma na sirku 3 metre na vysku 1,5m ...tak s prvim snehom co tohto roku bolo 7 oktobra...isli vsetky kytky k zemi... sneh ich dolamal aj napriek tomu ze boli poviazane na oporne koly... peace...
danihel
citace:
Původní příspěvek od xanadu
Supercropping je sice perfektna metoda na zvysenie vynosu ale ked to clovek s ohybanim prezenie..a narastie mu hovado co ma na sirku 3 metre na vysku 1,5m ...tak s prvim snehom co tohto roku bolo 7 oktobra...isli vsetky kytky k zemi... sneh ich dolamal aj napriek tomu ze boli poviazane na oporne koly... peace...

kdeze to napadol sneh 7.10.? :eek:
Nizke tatry bratu...a samozrejme podhorie...
MORZIK
tady je muj pokus o super crop


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma