Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
Vzhůru kořenama-Jde to a nebo ne?Přímé srovnání s normálním růstem - Pokus s řízky 2 - Klikni zde pro originální téma
Jahudka!
84 den květu 12/12

-Pokračování předchoziho příspěvku.

Fotky

1 Tady je opet jeden z rizku rostoucich v normalni poloze.Je to ten,ktery mel od sameho zacatku 2 vetve.Obe vrcholove palice jsou paradni a nemaj chybu.Celkova hmota z nich bude nejspis vetsi nez z jedine centralni palice kterou ma druhy ucastnik pokusu.Nevim jak by vypadala centralni palice kdyz bych mu jednu vetev hned zpocatku ustrihnul,ale myslim,ze takhle na ty kytce bude huleni vic nez kdyz bych tu jednu vetev zpocatku odstranil.Meritka jsou zapalovace - klasika.




2 No a tady moje chlouba.Sice hlavni palice moc od posledne nepovyrostla,ale zato povyrostly ty minipalicky na hlavnim stonku,takze ted je to jeden peknej salamek.Ten kelimek co je na hlavni palici je ten samej s kteryho tahle kytka vyrůstá.Je to takova raritka a moje chlouba.Na tuhle kytku jsem opravdu hrdej.Jsem zvedavej kolik toho z ni nakonec bude.Zatim se neodvazim tipovat.




3 Makro centralni palice kytky z predchozi fotky.Muzete si vsimnout,jak uz jsou vsechny blizny hnedy - je to totalni prezrati (podle zakladnich pravidel sklizne).Z takovyho huleni by mel bejt totalni stoned stav.Zadny energeticky a vysmaty high by se nemelo konat - uvidime,necham se prekvapit.


Jahudka!
84 den květu 12/12

-Pokračování předchoziho příspěvku.

Fotky


1 Opet ta sama palice z predchoziho prispevku.Tentokrat s kvalitnim meritkem.Takhle jsem to mel zmerit minule,abych videl rozdily a jestli se vyplati prodlouzit dobu kvetu.Jeji prumer je nejakych 45-50 milimetru (jako celkem slušný péro:D).V délce bych ji ovšem nechtěl konkurovat (cca 30cm).


2 Tady muzete videt srovnani palic ucastniku pokusu rostoucich v normalni poloze (koreny dolu).Muzete videt,ze kytka ktere jsem ponechal obe vetve od sameho zacatku ma vic palicek.S nejvetsi pravdepodobnosti z ni bude vetsi vynos nez s kytky ktera ma jen jednu vetev a jednu centralni palici.Tezko rict,jestli se vyplati jet jen jednu palici a vetve strihat a nebo vetve radsi ponechat.Musel bych provadet dalsi serii experimentu.Mozna to nekdy zkusim,at se zjisti konecne kde je pravda a tohle vecne dilema na groweru se jednou pro vzdy uzavre.



3 Na zaver jako vzdy pro porovnani vsichni ucastnici pokusu pohromade.Rust se jiz davno zastavil.Dosazena vyska je cca 30cm.Meritek tam mate dost,tak muzete porovnavat.Objem substratu v tech kelimkach z kterych kyticky rostou je 100ml.Tohle je posledni fotka ucastniku pokusu jeste naživu.Po vyfoceni jsem je nemilosrdne po 100 dnech v growroomu definitivne setnul.No zvyknul jsem si na ne,vzdycky je mi to trochu lito,ale svuj ukol dobre splnily,jejich zivotni pouť došla až na samý konec....




-Klasicky jsem to musel opet rozdelit do nekolika prispevku,protoze se mi z nejakejch me neznamejch duvodu prehazovaly fotky.Minimalne za rok co sem fotky postuju,nebyla tahle zavazna chyba opravena a ani alespon vysvetleno proc se tohle deje.Nechapu,jak je neco takovyho po roce vubec mozny,pokavad mame spolecnymi silami tvorit tento server.V threadu co by jste chteli v nove verzi groweru je toto zmineno alespon 10x a co se deje?Nic...Sereme na to,jede se dal,akorat se zacalo navic vybirat vstupny.No nic no.Musel jsem si ulevit,protoze to byl fakt porod to sem dostat a uz me tohle opravdu sere!Se na to radsi snad vykaslu,nez abych sem musel slozite postovat fotky a nikdo nebyl schopnej s tim za rok a mozna i vic neco udelat.Stydel bych se poskytovat takovy sluzby,obzvlast pokavad jsou v dnesni dobe v podstate placeny.Fuj!



Tak ať to roste :satan:
weider
to:Jahudka!

na tejto fotke dolu...
http://grower.cz/forum/showthread.p...30&pagenumber=2
...mas/mal si taky bieli povlak na listoch.Cim to mohlo byt?a ako si to riesil?mysliz ze vysokou teplotou?
Jahudka!
weider - Nevim jakou konkretne fotku mas na mysli.Jestli myslis 1 fotku z prispevku 60 tak to je jen vada fotky.Nejspis odraz svetla od listu ktere byly v dobe foceni orosene vodou.Nevybavuje se mi,ze by na listech byl nejakej povlak.Problemy byly jen zpocatku s usychajicimi konecky listu,ale to se casem spravilo.Nevim presne cim to tehdy bylo,ale nejspis problem s koreny (tak se to projevuje) nez se kyticky poradne chtily.Trosku jsem to na zacatku neodhadnul se zalivkou,precijen to je neco jineho nez kyticky rostouci normalne.
TWiSTY
Perfektni neco si takowe si zaslouzi K+;)........Přeju hodnestesti
Jahudka!
Roots report no1

A jak dopadly kořeny?

-Jak jsem slibil na zacatku,pripravil jsem pro vas mensi prurez korenovymi systemy ucastniku tohoto pokusu.V tomto prispevku se podivame na kyticky co rostly v normalni poloze (koreny dolu).

Fotky

1 Takze na prvni fotce muzete videt kelimek z ktereho vyrustaly vsichni ucastnici tohoto pokusu.Je to kelimek o objemu 100ml.Velikost si muzete dobre porovnat se zapalovacem.Fotky hodne matou a na tehle fotce je pekne videt,ze kelimky z kterych kyticky rostly jsou opravdu male.Muzete si vsimnout pokryti řasami na povrchu substratu.Zpusobilo to svetlo ktereho mely kyticky dostatek odspoda az nahoru.Nijak jim ty řasy nevadily,nebo spis jsem zadne zmeny kvuli řasám nezpozoroval.Jsou to fotky tesne pred setnutim.


2 Tady uz je mame oba ucastniky pokusu venku z kelimku.Muzete videt,jak korinky pekne prorostly celym kelimkem,ale presto na spodni strane je videt,ze tam je korenu vic nez v pulce a nebo nahore.Je to zrejme uplne normalni a je to patrne zpusobene tim,ze koreny se rozrustaji hlavne v mistech kde je dostatek vlhkosti a dole je vlhkost samozrejme nejvyssi narozdil od vrsku kde to obcas vyschne.


3 Korenovy bal jsem rozriznul abych se mohl podivat jak koreny prorostly uvnitr substratu.Bohuzel na fotkach to neni temer vubec videt.Zato muzete pekne videt Rw kostky v kterych jsem do kelimku rizky sazel.Rw kostky jsou dobré měřítko.Ty Rw kosticky jsou nejmensi co jsem videl a pouzivaji se na rizkovani,pripadne sazeni semen.Velikost cca 2x1,5x1,5cm.Substrat byl hlina + perlit v pomeru 1/3 perlitu a 2/3 hliny.Hlina byla pouzita obycejna z OBI,perlit koupen v growshopu.


4 Na tehle fotce vidite to same jako na predchozi,akorat jsem tam prilozil pro predstavu meritko (zapalovac).Je to posledni fotka rizku rostoucich v normalni poloze,pak uz jsem je definitivne setnul.

Jahudka!
Roots report no2

A jak to dopadlo s kořeny vzhůru?

-Tak v tomto prispevku se podivame pro zmenu na korenove systemy kyticek rostoucich vzhuru koreny.

Fotky

1 Na fotce vidite shora kelimek v kterem rostly kytky visici koreny vzhuru po celych 100dni.Vidite jasne,ze velikost kelimku je opravdu mala.Prumer cca 7cm.Muzete srovnat s metrem a korunou.Na povrchu substratu se narozdil od kelimku v kterych rostly konkurenti v normalni poloze zadne rasy neobjevily.Nejspis to zpusobilo to,ze na povrch substratu nesla plna palba 400w narozdil od jejich konkurentu kteri si rostly v podstate primo pod lampou..

2 Tady uz je vidite tesne po tom co jsem je vyndal s kelimku.Kelimky jsem musel rozstrihnout abych neporusil korenovy bal.Odstrihnul jsem vsechny provazky kterymi byly privazane vetvicky aby se nekroutily stale smerem vzhuru,odstranil závažíčka i špejli a otocil jsem je do normalni polohy v ktere jsou na fotce.Hned jak jsem odstrihal vsechny vazaci prvky vetvicky mely hned snahu se stocit zpatky do normalni polohy.Je videt,ze i kdyz jsou rostliny znasilnovány timto zpusobem i delsi dobu,presto se mají snahu neustale stacet smerem vzhuru.Jako meritka slouzi prilozene zapalovace.

3 Oba dva korenove baly tesne po vyklepnuti rostlin z kelimků s meritkem.



4 Korenovy bal jednoho z ucastniku pokusu.Muzete si vsimnout ras ktere se vytvorily na korenech.Je to v miste kam pražilo porad svetlo a protoze je kelimek bile barvy a je trochu prusvitny,vytvorily se uvnitr kelimku rasy.Temi rasami jsou koreny v nekterych mistech uplne pokryte,ale asi to rostlinkam nijak nevadilo.Nepozoroval jsem kvuli tomu nejakou stagnaci nebo cokoliv jineho.Kazdopadne je na tom videt,jak je potreba mit v growroomu vsechny hadicky (napriklad drip) a nebo kyble (bubbler a jine hydrosystemy) pokud mozno v cerne barve ktera nepropousti svetlo.Pak nemaj rasy prilis sanci se nekde vytvorit.Napriklad u dripu se kvuli rasam muzou ucpavat kapilary,u tropf blumatu kapace.Ja ale pouzivam hadicku v cerne barve,takze s rasami uvnitr samozavlazovaciho systemu problemy nemam.Nikdy se mi neucpal jedinej kapač a v hadicce je po pul roce pouzivani pekne cisto temer jako by byla nova.



5 Korenovy bal druheho ucastnika pokusu visiciho vzhuru koreny.Na tomhle balu se temer zadne řasy nevytvorily.Asi to je zpusobene tim,ze byl vice v zakrytu s lampou a tak na kelimek slo i mene svetla.Alespon jsou lepe videt koreny a cely korenovy system.Muzete se vsimnout,ze nejvice korenu je dole,kde se i nejdele udrzuje po zaliti vlhkost.Vyplyva z toho tedy,ze nejvice korenu se vytvori v miste kde zustava nejdele vlhkost a je s nejvetsi pravdepodobnosti uplne jedno jestli je voda nahore nebo dole..V kazdem pripade je struktura korenu trosku odlisna od rostlin visicich normalne,coz je i videt.V ty spleti se ale moc nevyznam odkud co kam vede,tak je tezke delat nejake zavery.Z pozorovani tohoto korenoveho balu bych rekl,ze koreny rostly prvni shora dolu a kdyz bylo dole korenu dostatek tak se zacaly stacet opet nahoru.Je to jen moje domenka,ve skutecnosti nelze zjistit jak to doopravdy bylo.Kdyz se bal rozrizne nozem,tak ve vnitrni spleti korinku neni uz videt nic,tak musim usuzovat podle toho co je videt na povrchu.



6 Na tehle fotce muzete videt opet korenovy system jednoho z ucastniku pokusu.Je to ten ktery je hodne porostly řasami.Pohled je zespodu a pokavad si srovnate strukturu korenu s fotkou číslo 2 v predchozim prispevku tak vidite,ze struktura korenu je jina.Nevim jak to popsat,ale kytky co rostly v normalni poloze maj korenovej system takovej usporadanejsi a vic urovnanej narozdil od korenu vzhuru.Koreny vzhuru maji korenovy system spise chaoticky a rostlo se jim proste tak jak se jim zrovna chtelo i kdyz hustota korenu je v obouch pripadech stejna.Dole vic,nahore min.Navic to i vypada,ze koreny u kytek rostoucich v normalni poloze jsou zdravejsi (jsou proste vic bile).Ovsem ve vitalite rostlin jsem zadne rozdily nepozoroval a ty tmavsi koreny u rizku visicich vzhuru koreny muzou byt zpusobene nikoliv hnilobou,ale temi řasami.



7 Opet korenovy bal,tentokrat druheho rizku.Je to ten co neni moc prorostly rasami a proto je na nem struktura videt docela dobre.Doporucuju zvetsit tem koho to zajima.



8 Tady oba korenove baly po rozriznuti nozem.Muzete videt Rw kosticky v kterych jsem rizky sazel.Korenova struktura bohuzel videt neni,protoze korinky jsou vlastne preriznute a tak jemne vlasky zachytit na fotku nejde.Neni to videt ani okem,takze ani ja jsem z toho nic moc nemel a nic zvlastniho jsem na rozriznutem balu nepozoroval.Koreny je samozrejme prorostly cely objem substratu stejne jako u rostlin rostoucich v normalni poloze..



9 Tady uz visi koreny vzhuru vsichni.Kazda kytka se tehle polohy jednou docka,pokavad pestitel v prubehu neco nepodela a svoje kyticky napriklad nejakou nestastnou nahodou neutrapi.Dve rostliny jsou na to uz s pokusu zvykle a tem to problem zajiste nedela a ty druhe dve co rostly koreny dolu si musi na takovou nezvyklou polohu po cas suseni zvyknout.Snad jim to moc nevadi.No a takhle jsem je zavesil po tom co jsem je definitivne setnul.Zadny listy jsem nestrihal,proste jsem rostliny utnul a dal je ususit.Listy pri suseni by mely slouzit k tomu aby se z palic pomaleji odparovala voda a tak budou schnout dele.Melo by to mit teoreticky vliv na vysledne high (nekde jsem to tady cetl).Podobny pokus se susenim ted provadi sinuhet,takze jsem to zkusil udelat stejne jako on.Vysvetleni proc to tak susit se mi zda celkem logicky i kdyz je fakt,ze konecnej efekt tohoto susiciho zpusobu bude nakonec nejspis nepatrny a neznatelny.Proc to ale nezkusit že..


-Takze zbyva ususit,zvazit a o tom to bude priste.Ted mam uz nastesti klidek a pohodu.Byla to opravdu kurevsky narocna prace,ale co bych pro kyticky a pokusy neudelal.Doporucuju dat si brko nebo 2,pak si k tomu sednout a poradne si to precist a prohlidnout poradne fotky.Opravdu tohle stalo za to.Je to s trávou unikat ve svetovem meritku a muzete ho videt jenom tady na groweru pokavad to nekdo nezkopiroval jeste jinam.


Takže ať nám to krásně roste :satan:


gustav makovec
jako je Jahůdka! nikdy nebude pokroku,páč když se to nezkusí,tak se to nezjistí,že...
sqott
je to krasa az zrak prechazi...zajimalo by me asi byl nakej wetsi rozdil w g pri pesteni normalne a koranama nahoru.....kazdopadne --->K+
pekny experiment, no jenom se mi to zda nebo ty kytky ktere meli koreny vzhuru maj lepe prorostly kvetinac nebo mam uz tak spatny oci??
Jahudka!
Kus hoven - Řekl bych,ze to bylo skoro stejny.Zadny extremni rozdily v tom nebyly..Ja osobne jsem si žádných vetsich rozdilu nevsimnul.Spis je trosku jina struktura tech korinku.Řekl bych,ze u korenu vzhuru jsou koreny usporadany vic chaoticky než u tech co rostly v normalni poloze.
a tak to jo na fotce aspon me se zdalo ze ty vzhuru maji prorostly cely kvetinac a normal spis dole..... asi jsem slepej
Jahudka!
Poznatky z pokusu,přínos pro další growing


Co že to celé přineslo a jaký že je tedy závěr?


Takze jsem tady s jednim z poslednich prispevku v tomto threadu.Urcite by vas zajimal smysl toho vseho - co to prineslo a jakej skutecnej prinos tohle vsechno melo pro growing.Mozna si nekteri z vas mysleli,ze tohle cele je k nicemu a ze je to jen takova sranda kam az se da zajit a nebo ze je to proste blbost.Zpocatku jsem to tak i castecne bral,ale prineslo to mnoho zajimaveho a dost jsem se z tohoto pokusu naucil.Takze ted to trosku shrnu aby bylo pekne pohromade to,co tenhle pokus prinesl pro me a mozna i pro nektere z vas.




-V prvni rade jsem timto pokusem zvysil vynos v growroomu.Uz je zvazeno a musim rict,ze vynos spatny vubec nebyl.Nebudu zatim psat kolik z ceho bylo,ale ja jsem spokojen.Vynos ktery byl z tohoto pokusu navic,byl prakticky zadarmo,protoze pokus probihal v bezne nevyuzite casti skrine.Toto vyuziju v pristim growpokusu.

-Prokazal jsem,ze je mozne aby kytky rostly v opacne poloze (koreny vzhuru).To asi pro vetsinu z vas nema prinos zadny,ale zuzitkovat by se to eventuelne take dalo a premyslim o tom v pristim projektu.Docela byl problem se zavlazovanim,ale to by se dalo pomerne snadno resit pomoci samozavlazovacich koliku.Pak by ubylo hodne neprijemne prace.

-Zjistil jsem,ze lze pestovat v malych objemech substratu (0,1L) a vynos z takovych objemu je dostatecny.Je to velka vyhoda,protoze kyticky moc nevyrostou a z hliny rostou vlastne jen palice.Vyhoda techto malych objemu je i v tom,ze se clovek nemusi bat ze to preroste a vsechny modely vam vyrostou prakticky do stejne vysky.Tento poznatek hodlam vyuzit v dalsim growpokusu.Pojedu na plose 85x60 cca 60ks rizku ktere pujdou rovnou na kvet.Bude to kontinualni SOG.Usetrim si dobu rustu a budu moct pestovat ruzne modely najednou.Vsechny dosrostou priblizne do stejne vysky.O vyuziti tohoto zpusobu pestovani v malych boxech neni treba mluvit.

-Prisel jsem na to,ze svetlo dela velke palice.Hustota,velikost a vetsi pocet rostlin na plochu naopak vynos snizuje.Na tohle jsem prisel velice snadno po tom,co jsem prevazil vynos na rizkach visicich v kelimkach ve skrini a porovnal to s 6ks rostlin ktere rostly dole pod nimi.Docela jsem se zhrozil,kdyz jsem videl rozdily.Rozdily byly take v odpadu (nevyuzite spodky a ridke palice).Odpadu z rizku v tomto pokusu bylo minimum.Jednalo se prakticky jen o velke listy,ale zato odpad z velkych rostlin ve skrini byl primo katastrofalni.Slo o destitky procent.Z toho tedy vyplyva,ze se rozhodne vyplati min rostlin a mit dokonale prosviceny growroom,nez tam mit hroznou bush kterou neprosviti vubec nic.Tento poznatek taky samozrejme zuzitkuju v dalsim growexperimentu.Jak jsem jiz psal,bude to SOG a mam v planu ho postavit do V a lampa bude uprostred.Kyticky v takto malych objemech nevyrostou vice jak 30cm a budou mit vsechny svetla dost.Nechte se prekvapit.Myslim si,ze dosahnu tomto zpusobem hodne velkeho vynosu na W.

-Prokazalo se i to,ze lze vypestovat vetsi kytku nez je objem kvetinace.Proste palice co jsem vypestoval,dosahovaly priblizne velikosti kvetinacku z ktereho vyrustaly.Kdyz bych spocital kompletni objem vypestovaneho produktu,tak za mokra byl urcite vetsi nez byla velikost kvetinace.Pravidlo tvrdici to,ze nemuze vyrust vic nez je objem kvetinace tedy neni pravdive.Me se to povedlo coz muzete videt i na fotkach.

-Dokazal jsem,ze narust palic pokracuje i po prekroceni doby kvetu kterou doporucuji seedbanky (okolo 65dni).Sice byl asi tak o 10 procent,ale i to je dobre ne?Jestli se to vyplati mit o 15 dni na kvetu dele a mit o 10 procent vetsi vynos to nevim.Muselo by se spocitat o kolik se delsi dobou kvetu zvysi naklady a jestli by se nevyplatilo spis o 15 dni driv rozjet novy grow a nebo to nechat o 15 dni dele na kvetu.Kazdopadne ja zustavam u 80 dnu kvetu.

-Zjistil jsem,ze koreny jsou schopne rust i smerem nahoru.Proste rostou tam,kde je voda.Na gravitaci se neohlizi.Pokavad je voda nahore,tak tam rostou bez ohledu na gravitaci.

-Prisel jsem na to,ze rostlinky nerostou za svetlem a vzdycky maji snahu se stacet zpatky nahoru a to i po odstraneni vsech vazacich prvku kterymi byly svazane 100dni.Za to se za svetlem vzdy nataci vrsky listu.Znamena to tedy,ze vrsky listu se vzdy natoci tam kde je nejvice svetla.Nekdy to vypada az komicky a vypada to jako by byly listy naruby.

-Zjistil jsem,ze je mozne kyticky udrzet krasne zeleny az do doby flushingu (u me cca 70den kvetu).Kyticky zloutnou v pozdejsi fazi kvetu z nedostatku dusiku,proto se vyplati i v plnem kvetu a nebo v pripade zloutnuti pridavat obcas rustovou slozku.Kdyz se hnoji jen na kvet (prevazne P) kyticky hodne zloutnou.

-Dokazal jsem,ze rozdilna vaha zavazi na kytickach rostoucich koreny vzhuru nemela zadny vliv.Oba ucastnici pokusu rostly priblizne stejne a dorostly priblizne stejne velikosti bez ohledu na pouzitou zatez.



Tak shrnuti je u konce,uz me momentalne nic nenapada.Na uplnej zaver napisu kolik z ceho bylo a jaka byla celkova bilance.



Ať to roste :satan:
sqott
tak docela dost zajimawich weci...sem zas o neco chytrejsi...asi to skusim taky akorat si stim budu wic hrat....skusim naky kericky...
Jahudka!
Sklizeň


Je usušeno,zváženo


Tak,jsme temer u sameho konce.Vsechno je nasusene a prevazene,ja jsem byl s vynosem spokojen.Kyticky jsem susil cele i s listy jak jsem jiz psal o prispevek vyse.Tezko rict jestli je to lepsi zpusob nez hned po setnuti otrihat jednotlive palicky a ty pak susit zvlast.Kyticky z pokusu byly vlastne skoro cele jedna velka palice,takze by byly v pohode oba zpusoby sklizne a suseni.Zpusob co jsem pouzil neni spatny,palicky a zbyvajici velke listy jsem jenom olamal,nebyl jsem tak olepenej jako kdyz jsem sklizel za mokra.Asi to je lepsi,protoze kdyz se to dela za mokra tak na prstech ulpi hromada pryskyrice kterou tim ubiram vyslednemu produktu a navic se pak spatne z rukou odstranuje.Sice se da pak z rukou odrolit a zhulit,ale ja si radsi pryskyrici odelim az pak podle vlastniho uvazeni a potreby.Napriklad drtickou se sitkem,pripadne mrazakovou metodou.Na palickach jsou pekne videt krystalky lahodne pryskyrice a tak to ma byt.Proste spokojenost:smoker:


Fotky

1 Tady muzete videt jak to vypadalo po ususeni.Uprostred visi vzhuru korenama,po stranach referencni rizky co rostly v normalni poloze.


2 Opet vsichni pohromade,muzete porovnavat.Meritek tam mate celkem dost.Horni dva rizky na fotce jsou ty co rostly v normalni poloze,spodni dva jsou ty co rostly vzhuru korenama.


3 Tady muzete videt z detailu kyticky co rostly v normalni (klasicke poloze).Na fotkach si muzete vsimnout,ze porad maji velke listy.


4 Na tehle fotce jsou jejich konkurenti rostouci vzhuru korenama.Vidite,ze maji pekne palicky a odpad z nich neni prakticky zadny,az na velke listy kterych bylo minimalne.


5 Tady vidite vysledny produkt z rizku visiciho vzhuru koreny.Je to ten vpravo na fotce čislo 4 .Je to z rizku ktery nesl zavazi o hmotnosti 18g.


6 Vysledny produkt z rizku visiciho vzhuru koreny.Rizek muzete videt na fotce č 4 vlevo.Je to ten co nesl zavazi o hmotnosti 14g.


7 Vysledny produkt z rizku rostouciho v normalni klasicke poloze.Je to z toho rizku ktery mel jen jedinou centralni palici ktera byla velka asi tak jako kelimek v kterem kyticka vyrustala.Rizek muzete videt na fotce č 3.Je to ten nalevo.


8 Nakonec opet vysledny produkt z rizku rostouciho v normalni poloze,ale z toho co mel 2 hlavni vetve.Byly to takovy 2 pekny salamky.Muzete ho videt na fotce č 3.Je to ten vpravo.







Tak ať to roste :satan:
Jahudka!
Vyhlášení soutěže


Tak kolik toho bylo?

Docela dlouho jsem premyslel co na vas protentokrat vymyslet,ale nakonec jsem dospel k zaveru,ze nejlepsi bude kdyz zustanu u klasiky.Puvodne jsem chtel aby se tipovalo zvlast pro koreny vzhuru a zvlast pro kyticky co rostly normalne.Zdalo se mi to prilis slozite,protoze plno lidi si to ani poradne neprecte,takze bude klasika.

Soutezni otazka tedy je : Kolik bylo gramů sušeného ze všech účastníků pokusu?

Kdo bude chtit muze si pro zajimavost mimo soutez tipnout zda jsou vitezove koreny vzhuru a nebo kyticky rostouci v normalni poloze.Soutezit muze kazdy clen pouze 1x.Upravovat tipy muzete libovolne az do konce souteze.Tipovat muzete do 9.6 2006 az do pulnoci.Tipy po tomto datu uz nebudou platne,ale do vyhlaseni vysledku je zaradim.Vitez bude pouze jeden,znamena to tedy,ze vyhru dostane pouze nejlepsi tip.V pripade dvou shodnych viteznych tipu dostanou vyhru oba vyherci a to i v pripade ze vas bude vic,ovsem maximalne 3.


Výhra bude výbojka SHC 150w+zapalovač 150-400w EZ400T3B+speciální bonus

-Vybojka a zapalovac nejsou nove,nikdy jsem je svitit nevidel,dostal jsem je od kamarada,doufam ze to je funkcni.(to jen pro poradek aby jste mi pak nenadavali)

-Vyhru poslu jedine poštou,takze s tim pocitejte.Kdo neda v pripade vyhry nejakou adresu ma proste smulu a vyhru ziska clen na 2 poradi.Vyherci poslu PM s tim ze vyhral a budu cekat 14 dni jestli mi da adresu.Pokavad se neozve nebo adresu neda,vyhru ziska automaticky clen na 2 poradi.Vyhru poslu i kamkoliv do ciziny (slovensko atd).Takze sanci mate opravdu vsichni.Tak to by bylo asi vsechno,doufam ze jsem na nic duleziteho nezapomel.




Přeji vám hodně stěstí při tipování :smoker:
while
strela od brucha: 20 gramov?
PUNKie
27g
Co?
38g :)
dvojka-trojka
treba 28g
23
expiry_date1
37g :)
damsiveku
31g přesně :satan:
DJpokrok
myslím si že je totak 33g.
kikukisek
49g :)
defender100
podla mna 35 g
AEROCELL
44,5 :D
Mesias
30g?
gona
53.3g
[CZ]Neon
57,00 gramu
ges
45,55 :)
apfel
ja tipnu 27,5g
Nertoritor
snad se groweri neurazi kdyz zahlasuju i jako novy clen :)
asi 41g? :) jinak po precteni celeho tematu obdiv a klobouk dolu :)
WhiTe
nj... tak i ja si tipnu.......... 48g ......... ale tu lampu nechci ;)
Index
37g:)urcite
Frost
Tak takovejch 47g..
Lahvan_FlaskiCZ
55g

teda esi muzu. :wink:
49 g ...to je vela....
CAESAR
79
RomAaL
zdravim,
viděl bych to tak na čtyři a čtyřicet pěkný váhy:)
mathew65
tipem odhadem 49 g
Kory
zajimave...35,5g
Jahudka!
mrakoplas - 45G
kikukisek
jjaman + mathew65: Máte stejný odhad jako já;)
Skřeťák v Sudu
73g
[CZ]Neon
tak zatim nejpensi tip 20 (ten prvni typek)
a nejvic 79 (CAESAR)
tulo.g
myslim tak 11,5g
motor tvor
32,7 g jestli sou ucastnici pokusu 4kytiiz(2normal2vzhurunohama)
17,7 g jesli jen vysaci
:D
Johnny Von Kris
hmm 43,27g
b779
36g
Svahadji
26 g
Bido
Dovolím si tipnout - 42 g
[CZ]Neon
zachvilku to konci...
Novota
přihodím - 34,5 g
Deckardph
41,5
Jahudka!
Soutez skoncila.V nejblizsi dobe sem dam celkovou bilanci a vysledek souteze samozrejme.
Jahudka!
Vyhlášení výsledků soutěže a konečné zůčtování


Tak kolik toho bylo a kdo zvítězil v soutěži?

-Takze soutez skoncila.Kdyz jsem prubezne sledoval vase tipy tak jsem si rikal ze jsou vesmes az moc optimisticke.Porad to chce nezapominat na to ze tyhle kyticky byly ve skrini navic a cele to jelo pod 400w.S teto wataze se bezne sklizi okolo 200g.Takze jak to tedy dopadlo?

-12,6g Celkovy vynos z rizků co visely vzhuru koreny

-15,9g Celkovy vynos z rizků co rostly v normalni poloze

Přesně

-5,4g Rizek visici vzhuru koreny ten co mel 18g zavazi.Muzete ho videt v prispevku č 103 a fotce č3.Je to ten vpravo.

-7,2g Rizek visici vzhuru koreny ten co mel 12g zavazi.Muzete ho videt v prispevku č 103 a fotce č3.Je to ten vlevo.

-7,4g Rizek rostouci v normalni poloze ktery mel jen jednu centralni palici.Muzete ho videt v prispevku č 105 a fotce č2

-8,5g Rizek rostouci v normalni poloze kteremu hned odspodu rostly 2 hlavni vetve,takze mel centralni palice vlastne 2.Muzete ho videt v prispevku č 105 a fotce č1


-28,5g byl tedy celkovy vynos ze vsech ucastniku tohoto pokusu.Musim rict ze me to prijemne prekvapilo,protoze tech 28,5g vyrostlo prakticky uplne zadarmo.Vynos s rizku rostoucich vzhuru koreny byl o neco mensi,ale to jeste neznamena,ze by se tato technika nedala vyuzit pro optimalizaci groowroomu a zvyseni vynosu.Kdyz bych tam mel jen takto zavesene rizky dokola skrine (rostouci v normalni poloze)v nevyuzivanem prostoru,veslo by se jich tam minimalne 16 i vice.Kdyz bych pocital vynos 7g z jednoho tak bych touto technikou navysil vynos cca o 112g coz uz za zvazeni stoji ne?Vlastne bych navysil vynos o vice nez 56 procent! Palicky z nich jsou paradni,jsou nadherne tvrde,presne tak jak to ma byt.Odpad z nich byl prakticky 0 procent coz je taky dulezite.Sklizen byla hracka oproti normalnim velkym kytkam.Ja zustavam u pestovani v malych objemech substratu,ma to svoje kouzlo a plno vyhod ktere jsem popsal o par prispevku vyse.


-Celkove poradi soutezicich odzadu.Muzte se pro zajimavost kouknout jak moc jste se sekli (to je odchylka od skutecne hmotnosti suseneho ze vsech 4 ucastniku pokusu)


37.CAESAR 79g Odchylka +50,5g
36.Panjabahhh 75g Odchylka +46,5g
35.Skřeťák v Sudu 73g Odchylka +44,5g
34.Buddh@ 68g Odchylka +39,5g
33.[CZ]Neon 57g Odchylka +28,5g
32.Lahvan_FlaskiCZ 55g Odchylka +26,5g
31.gona 53,3g Odchylka +24,8g
30.mathew65 49g Odchylka +20,5g
29.kikukisek 49g Odchylka +20,5g
28.jjaman 49g Odchylka +20,5g
27.White 48g Odchylka +19,5g
26.Frost 47g Odchylka +18,5g
25.ges 45,55g Odchylka +17,05g
24.tulo.g 11,5g Odchylka -17g
23.mrakoplas 45g Odchylka +16,5g
22.AEROCELL 44,5g Odchylka +16g
21.RomAaL 44g Odchylka +15,5g
20.Johnny Von Kris 43,27g Odchylka +14,77g
19.Bido 42g Odchylka +13,5g
18.Deckardph 41,5g Odchylka +13g
17.Nertoritor 41g Odchylka +12,5g
16.Co? 38g Odchylka +9,5g
15.Index 37g Odchylka +8,5g
14.expiry_date1 37g Odchylka +8,5g
13.while 20g Odchylka -8,5g
12.b779 36g Odchylka +7,5g
11.Kory 35,5g Odchylka +7g
10.defender100 35g Odchylka +6,5g
9..Novota 34,5g Odchylka +6g
8..DJpokrok 33g Odchylka +4,5g
7..motor tvor 32,7g Odchylka +4,2g
6..damsiveku 31g Odchylka +2,5g
5..Svahadji 26g Odchylka -2,5g
4..Mesias 30g Odchylka +1,5g
3..PUNKie 27g Odchylka -1,5g
2..apfel 27,5g Odchylka -1g
1..dvojka-trojka 28g Odchylka -0,5g


Takze je to jasny,tentokrát je nejlepsi tip od clena dvojka-trojka Timto ti chlape, blahopreju k vitezstvi!
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:.:bravo::bravo::bravo::bravo:



Tak ať to roste :satan:
gona
hoď foto sucheho matrošu a aj nejake pekne makra:)
dobré ráno , Jah ...malo to zmysel, gratulujem...jaman
apfel
no kurňa,to mi to tedy uteklo o fous,teda o gram! :(
dvojka-trojka
Takze uz jsem sice Jahudkovi dekoval pres PM, ale ted i ofiko tady.......:girl: DEKUJI :girl:.
23
PORSCHAK
Haha, tak to je síla.:bravo:
Nějak mi "kořeny vzhůru" unikly, tak jsem si je prohlíd pěkně najednou a nemusel čekat až to celý doroste.
Jahůdka, Ty jsi opravdu fanoušek, jak jsi celý téma od začátku uchopil a podával se zaujetím sobě vlastním. Na tu dýlku a sraní na veškerý háčky čárky je to i slušný počteníčko, člověk se nenudí a není zpruzlej samotnym textem.
Tož takovym growerum jako Ty zdar a sílu, možná bys mohl přednášet na vysoký zemědělce nebo přinejmenším v Receptáři "Pěstování marihuany nevšedním způsobem aneb Inovacím pšenka kvete".:D
Che guevera
neměl si problémy se zalíváním těch obrácených kytek ? voda musela stíkat po stoncích dolů nebo ne? v každým případě K+ pro tvou chut experimentovat ,RESPEKT
Jahudka!
Che guevera - Bylo to vcelku v pohode,jen to chtelo ziskat ten spravnej grif a moc to neprelevat aby voda nestejkala po kvetinkach dolu coz bylo nebezpecny kvuli plisni.Kdyz bych jel vzhuru koreny na ostro,pouzil bych jako zavlazovani tropf blumat (zavlazovaci koliky) a pak by vubec takove nebezpeci nehrozilo.

Jinak samozrejme dik za kacka:angel:.
sqott
dobrej napad......si to skusim taki w dalsi gr.. ....mas to moc peknyale nebudu prechwalowat....prej wseho moc skodi...

mam dotaz kterej sem sice nepatri...ale widim ze ses skusenejsi jak ja..... bude wadit kiticka kdyz budou mit za zacatku jen 400w a pak se pridaj dalsi waty???bud dalsich 400w nebo 250..timhle sice disponuju ale nescu to tolik palit..el.p prece neco stoji....dikec za pomoc..a wodpowed..


SQ....
Jahudka!
sqott - Vadit to urcite nebude.Dalsi waty navic bych pridal okolo 15-20 dne kvetu.Pozdeji uz to nebude mit tak velkej vliv.Vypozoroval jsem,ze rozhodujici je hlavne prvni tretina - polovina kvetu.Kdyz pridas wataz pozdejc,uz se vliv dalsiho svetla az tak moc neprojevi.Pokavad chces mit jistotu,zvedni wataz soucasne s prepnutim na kvet.Samozrejme bude lepsi pridat dalsich 400w,ale kdyz pridas 250w,kyticky se na tebe urcite zlobit nebudou)))
sqott
wyborne...dikec.....sem rad ze to de....dostal sem totiz info o tom ze to je nerealny.....coz se me zdalo jako blbost tak sem to potrebowal owerit...

este jednou dikec...
SQ
dexda
díky za skvěle strávenej večer u čtení tvýho pokusu!

HIP HIP HURÁ LIDEM, JAKO JSI TY!!!!!!!


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma