Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 2 [3] 
Vaporizéry - náhrady a urob si sám - Klikni zde pro originální téma
Hlava
citace:
Původní příspěvek od Otazník
Něco k věci: http://www.dily-na-mobily.cz/ShowIt...rkovzduch/1552/ - zdroj horkého vzduchu o přesně regulované teplotě od 100 do 400 st. C s výkonem 7-22 litrů za minutu za 800,- Kč podle mě řeší problém mnoha z nás.



...no jeste k tomu chybí pár veci a mozna jo ....., jo takhle se to delalo kdysi davno , to jsme jeste nic nevedeli a tady pan Otaznik se asi zapomel zeptat....nahřejvali jsme klasickou horkovzdušnou pistoli na 180stupnu , jo to byli časy ............:rasta:
Pepe666
Zdravím všechny kutily
Moc hezkej thread.

Napadlo mě že regulace pro žárovkovou variantu nebo pro pájkovou variantu vaporizéru se dá velice snadno udělat pomocí nejobyčejnějšího stmívače na svítidla. Přesněji stmívače pro ODPOROVOU zátěž. Sehnt se dají opravu všude za pár desetikorun až stokorun. Zátěž staší jednoduše zapojit do série, chce to jen bohužel externě sledovat teplotu byliny a přenést zjištěné údaje na stupnici stmívače.
Vapu zdar
Pepe666
Ještě jsem se chtěl zeptat, nevíte někdo, jakej objem mají ty orig. pytlíky k Volcano vaporizéru a jak dlouho je to plní? Nechce se mi věřit že to nejde vyrobit doma. Jasné je že horkovzdušná varianta je mnohem efektivnější než pouhé nahřívané sítko nebo kotlík. Chce to jen mít dobře nastavenou a udržovanou teplotu vzduchu a pak už záleží jen na množství vzuchu který sítkem prochází za nějakou časovou jednotku....Chystám se vyrobit Volcano doma s ohledem na maximální účinnost vaporizace, samozřejmě jak jen je to možné ve verzi ,,homemade" Cenově počítám že se nedostanu přes tisíc korun.
Předem díky za každý hodnotný příspěvek.
Conscript
Zdravim, přidávám sem pro okoukání náš výtvor ve fázi stavby. Jako základ bylo použito světlo na zeď. Omlouvám se za první obrázek se špatnou orientací :DD
Conscript
Hotovej výrobek. Odzkoušeno, funguje. Není ani třeba valit na max. Mám na potáku natočeno asi osminu (:D) cesty a stačí to. Dál už nám to černá!
amik
Muj navod na vaporizer, co je potreba:
1) teplomer na vysokou teplotu
2) pajka s regulaci teploty nebo bez / zehlicka na vlasy s nebo bez regulace /
tavna pistole apod...
3) "stmivac" - regulator prikonu (pouze v pripade, ze nemame zdroj tepla s regulaci), strci se do zasuvky, napr http://internetovy-obchod.msbox.cz/...s-50-dp-128850/

Pak uz zalezi na fantazii a moznostech kazdeho... :-)
s420
Nechapem preco tu riesite vyrobu vaporizerov, ktorych cena je 2000kc ako uviedol Mex, ked tieto vaporizery sa daju zakupit za polovicu tej ceny a nie je to home-made. http://smokeshop.sk/shop/product/ra...l-aroma-therapy
Pritom tento typ vaporizeru je zastaraly a neefektivny. Vsetky sucastne popredne vaporizery na trhu vyuzivaju metodu kde cez matros prechadza horuci vzduch. Toto by sa dalo napodobnit teplovzdusnou pistolou. Ak vlastnite prebublavaci bong nalozte ho travou a namiesto pripalenia ohnom pouzite teplovzdusnu pistol a postupujte dalej ako obvykle pri pouziti bonga. Avsak vyzaduje to nejaky trening aby ste spravne odhadli vzdialenost v ktorej treba drzat tep. pistol aby ste material nevyfukli z kotla a aby bola zaistena spravna teplota ktora by pri vaporizovani nemala prekrocit 200 C. Nad tuto teplotu uz nejde o vaporizaciu. Teplovzdusna pistol by sa dala modifikovat termostatom a elek. suciastkami aby bola zaistena spravna teplota. (Niesom elektrotechnik ale mam tuto inf. overenu) Neskor pridam navod na modifikaciu.
Krychle
horkovzdusna pajeci stanice s digitalni regulaci teploty ktere jsem spokojenym majitelem;) zbytek si uz domyslite sami - sklenena frita, strivko na tlacenku a jedeem:flamer:
guarana
mohol by fungovat napr. tento inhalator? : http://www.inhalator.sk/inhalator/e...Air-Mate-Ghibli
technics
citace:
Původní příspěvek od guarana
mohol by fungovat napr. tento inhalator? : http://www.inhalator.sk/inhalator/e...Air-Mate-Ghibli


teplota inhalovanej zmesi min.: 10,00 °C, max.: 40,00°C takze z teho by ses moc nezhulil... ale pro astmatiky je to dobra vecicka!
High
Nedávno jsme objevily novej způsob vaporizace.Postačil nám bong a autozapalovač.Prostě jsme ho roztopily, nechali malinko vychladnout a pak škvařily ganju.Unikal jen velmi jemný dým.Po skončení byla ganja úplně celá hnědá a malinko opálená.Naložilo to extrémě.....
High
Nedávno jsme objevily novej způsob vaporizace.Postačil nám bong a autozapalovač.Prostě jsme ho roztopily, nechali malinko vychladnout a pak škvařily ganju.Unikal jen velmi jemný dým.Po skončení byla ganja úplně celá hnědá a malinko opálená.Naložilo to extrémě.....
galejda
Ahoj posílám fotky dyi vaporizérů (starší foto co mám v pc) zatim jen ve stručnosti .Začal jsem stavět z vlastní iniciativy pač potřebuju nutně šetřit svoje plíce.
Ten černej je první prototyp funguje na bázi ohřevu skleněného kotlíku funguje dobře jen je třeba vaporizovat déle a je trochu náročnější na aku.

Ten maskáčověj je druhej prototyp tam už je funkce zajištěná průchodem ohřátého vzduchu skz směs.
Jako u každý prototypu při testování vidim co by bylo třeba udělat jinak a to se mi snad podaří ve finálnim poslednim třetim kousku.
Kde bude i teploměr pro teplotu foukanýho vzduchu a bude razantně menší.Vše jsem vymejšlel tak aby se to dalo strčit do kapsy a vzít kamkoliv pač doma mám vapíra one u kterýho jsem se inspiroval.
Oba kousky už nějakou dobu bez problému fungujou ted používám hlavně V2.A když se vše zadaří v dubnu bude finální třetí kousek.

Vše je pouze dřevo keramika,sklo a kov žádný plasty dával sem si majzla na ty správný materiály !


http://s17.postimage.org/jdrdbjf67/vapors.jpg
ultra
Čest pokusil jsem si vyrobit vaporizer podle schématu co je tady na stránkách od uživatele majkl a newim jestli se mi to úplně povedlo..udělal jsem si vlastní tišták ne univerzální desku..osadil ho součástkama ale mám pocit, že mi úplně nefunguje regulátor..LED-ka mi po zapnutí vaporizeru začne svítit ale už nezhasne to znamená že se těleso z pájecí pistole žhaví pořád a regulátor to na nějakejch určenejch stupních Celsia nezastaví...mám teda pájku (pájecí pero) bez regulace teploty..je to chyba?
Koukal jsem na net (aukro) a je tam plno horkovzdušných pistolí s nastavitelnou teplotou za pár stovek. Jede to někdo? :-)


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma