Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Receptář

Stránky: 1 [2] 3 
Vaporizéry - náhrady a urob si sám - Klikni zde pro originální téma
PiosOne
maharsi: nevím jak mi tenhle thread mohl uniknout, ale naštěstí jsem ho objevil. díky za návod, vypadá to jednoduše, tak doufám že to tak bude i když to budu vyrábět. K+ určitě, protože je za co.
seli
jo měl bych ještě dotaz... Je to cítit? Jestli to smrdí ( voní ) na kolejích mámě společnou klimatizaci a když dá někdo špeka tak po něm jdou jako po svini, a stalose že se lidi udávaj......
hexamin
velmi pekne ale som na to velmi neskuseny a lenivy pocul som aj o flasi od piva na platnicke na sporaku hehe a co tak pouzit zehlicku ??? mame jednu na poschodi na intraku skusim sa na to pozriet
hexamin
a co tak destilacia s vodnou parov len taky napad:-) ale mozno by to funovalo perfektne proti prechladnutiu hehehehe
Spicoli
pro Maharsi: vyzkoušlel jsem tu mobilitu a zhuluje to docela pěkně. Akorát myslim, že se mi to tam lechce připaluje. V jaky vzdálenosti to tak ohříváš? A nevim jakou si používal žárovku, ale na klasickou nejde uzávěr od pet. (větší), ale to dodělala izolační páska. PS: Dobrej nápad

pro seli: myslim že to cítit neni, pokud to nepřepálíš, a když tak jako něco jinýho
PsYcHo84
Ja se karcinogeny snazim eliminovat tak, ze kourim z vodarny. Jak rika zmrskank, asi to neni uplne ono, ale aspon je ten kour chladnejisi a nelita vam do drzky a do krku popel, jako pri huleni ze slukny.
Karamel
Vaporizér výborně funguje, ale obcas se to přesmáhne a čadí po tom kouři se člověk pěkně zakašle(ale maká to hustě). Ale myslím že to není moc zdravý. A když to nečadí tak to zase moc nemaká a je hlavně velká spotřeba. Jak tady správně vaporizovat ????.
hi-chu
todle ma vic spolecneho s moji sluknou co zhavi pres tenky plisek nez s vaporizerem :O(((((((((((

dam ti napad k vylepseni - staci par baterek, odporovy dratek a obejdes se bez zapalovace a budes mit este ulitlejsi design
pokud bys venoval naky cas testovani teploty podle druhu dratku mohl by sis to i vychytat nak k tem 175-185 stupnum
hlavne ti nebude ta teplota tak kolisat - coz svicka ci zapalovac dela dost a dost a ty s tim NIC neudelas

pochybuju o nake vyrazne efektivite :O( Matros bude degradovat zahrivanim a oxidaci, velke procento vsemoznych ztrat, ....
hi-chu
presne jak pise KARAMEL - funkce znacne problematicka + hrozna spotreba

proc si myslite ze za to davaj lidi tak tezky prachy, kdyby se to dalo tak lehce vochcat, jasne ze to je predrazeny (>10.000) ale i ty nejlevnejsi stojej od >2.000, proc asi?
ono to sice vaporizuje ale velice ale velice neefektivne
hi-chu
takhle to ma vypadat
jestedman
vyzkoušel sem to a nic moc, není to efektivní, příjem thc skoro nulovej a ten zbytek zůstane asi v palici, a ta se pak fakt nedá hulit, je to na zeblití

musím asi začít šetřit
Jack Herrer
Zdravim,je to tady fakt bezva.Vaporizer jsem zhotovil a slape perfektne :-)=~~ No vymyslel jsem něco.Nevím jestli to ma nějakej význam anebo jestli jsem to neměl hodit do threadu s vyhuleneckejma teoriema.No, jedna se o kapesní vaporizer.Staci napojit na pajku a muzete fungovat :-) Podivejte.....
HIND
Zababku??

sak te vap je k......ky drahy 5 litrou fuu trocha drahy aplikator,
mozno ani ne ale neviem si predstavit ze by so si kupil aplikakator (vaporizer)za taku palku,.
HIND
jedine si urobit fakt len nardilu(bublacku), to je fakt jednoduche,to spravis z barzcoho, nepotrebujes nejake brutalne suciastky,.
trocha popremyslas a vylepsis si ju, ja neviem ,.niekolkonasobne brebublavanie cez vodu,.ale to uz budu asi moc velke straty.,.
Anteles
A co vodni dymky? Neutralizuje to nak ten plice nicici efekt?
HeRB
..no a co ked sa trava vnutri chyti a zacne horiet..?
..inac vyzera ze ie to fakt cool vecicka..
penisjäger
No, mam posit, ze uz v nazvu cimry je protimluv - hulení podle mě nikdy nebude zdravé :)
Za nejmenší zlo (bohužel bez vlastní zkušenosti) považuji vaporizér -
tady je nějkaej pochybnej návod - 0 Kč
a tady jeden trochu víc profi - 600 Kč

Vodnice jsou moc sympatický, ty menší jsou do kapsy, v krku to skoro necejtíš a hlavně tak zvesela bublají:o a co se týče škodlivosti, po vaporizéru hnedle nejlepší.

A jak bejt ve "stavech" zdravě? No přece pomocí pečiva!
da_tatrman
to Jack Herrer prosimte nemohl teda popsat presnejc jak je vyrobena ta nasadka? je to supr jednu pajku mam zrovna volnou, akorat bych k ty nasadce potreboval vedet trosku vic..dik
da_tatrman
jo urcite bych skusil to pripojeni pres kompa, kamos bude sam pro sebe zrovna programovat programek na notebook kterej si pripoji pres COMport na merici pristroje a ten Majkluv vapir by me prej klidne udelal, ale spis bych pockal as to nekdo vykouma s tim tlakovanim

us ma nekdo naky novy vysledky?
S~th
tak už to stavim
S~th
nenašel by se někdo kdo by dokázal vyrobyt tu násadku ??? všechno ostatní je dobrý ,ale ta násadka mi vrtá hlavou
YAHMAN
Prave se morduju s bodem c.2. Muzes mi vysvetlit jak si dostal ven ten balast?

Uz nic. Jde to nuzkama.
YAHMAN
Tak odzkouseno. Zhuluje to solidne. Chut a vune po prazene kukurici. Jen sem u toho dost chrchlal. Chce to nejak vychytat chlazeni. Zkousel jsem pouzit misto brcka kovovou propisku vychlazenou v mrazaku, ale pomuze to jen na chvilku. Ma nekdo nejaky napad?
jugador
uz sem udelal asi tri ruzny vapy na tomhle principu a chystal sem se delat z male zarovky a pak si reknu, no skusim se poohlednout po groweru a ejhle:D supr! rozhodne k+ aspon vim ze takle to funguje overene...
lordWilliam
2Maharsi: Doufám že ti nebude vadit že sem hodím ty fotky co máš v galerce. Jeden obrázek řekne víc než tisíc slov.
lordWilliam
a tady se dá ojednat komerční verze tohodle vaporizéru: http://www.headsite.co.uk/catalog/p...products_id=678
sorethroat
Zdravim! :bandit:

Včera sem tak nějak prolejzal Net a Overgrow.com a oběvil jsem thread kde jistej týpek přišel na to jak ušetřit min.8000,-kč teda v případě že by se našel člověk který by chtěl investovat do tak vychytaného medikálního přístroje jako je Volcano Vaporizer!

Link je zde...
http://overgrow.com/edge/showthread.php?t=291871

Podle mne je to hóóódně,hóóódně grandiózní a dobrej nápad kterej ušetří spousty peněz.
Dle mého názoru je to na chlup stejný ( až na pár detailů jako třeba desing :rolleyes: ) princip ale i stejná funkce jakou plní tak drahý a tolik opěvovaný přístroj Volcano s tim že třeba i pro někoho se tento způsob může zdát ještě lepší a mnohem, mnohem MOBILNĚJŠÍ!
Mne hned osobně zaujala úvaha jak si z něčeho takového užívám v plné kráse a komfortu v autě někde na vyhlídce nebo na cestách se zapojením přes zapalovcí adaptér :sun: V takovém-to případě by se jednalo o mnohem mobilnější a skladnější přístroj o stejných kvalitách jako je Volcano Vap! Nehledě na těch ušetřenejch 8000,- !!! :D

Takže k věci... Co je potřeba? A kolik by to koštovalo?

1)
Digital Heat Gun (Digitální Horkovzdušná pistole)

5 383,- kč/DPH

Popis: Elektronicky regulovaná horkovzdušná pistole s indikací teploty na LCD displeji a chladicím stupněm. Elektronická regulace teploty umožňuje přesné nastavení optimální teploty pro konkrétní práci. Zvolená pracovní teplota je indikována po 10 °C.

Technická data: provozní napětí 220 - 240 V, výkon 2 300 W, plynulé nastavení teploty od 50 °C do 650 °C ( 5 mm před výfukovou tubkou ), množství vzduchu - stupeň 1: 250 l/min., stupeň 2: 270 l/min., stupeň 3: 500 l/min., hmotnost 920 g.


2)
Valve-Set
Original od Storz & Bickel výrobce Volcano vaporizeru.
139 Eu (4200,-kč)

Konečná cena = 9 583,- kč/DPH

Toď vše...! Teď už jen stačí připojit Heat Gun do sítě, nastavit teplotu na digiLCDéčku na 130°/140°C, připravit si materiál k evaporizaci do Valve-setu, Valve-set přidržet 5mm před výfukovou tubkou a pak už jen počkat až se naplní (stejně jako u Volcána) balón plný magického vyevaporovaného extraktu připraveného k požití! :p:

Co výce si přát?
Já jako detailista si potrpim na komfortu a vzhledu tak že i přes všechny výhody zde mnou jmenované (včetně finanční stránky) si zakládám na original značce a kvaliě se zarukou 3let. A dám nejspíš přednost asi Volcano Vaporizeru. Ale třeba pro jdenoho mého kamaráda se vyplatí více tento prototyp, co jsem zde popsal. Už jen z toho důvodu že plní ty samé požadavky a nároky jaké se kladou na Volcano Vap. + lepší skladovatelnost do auta + mnohem nižší cena za stejnou kvalitu podle-mého :sun:

;)...Peace&Power...:angel:
Srooga
Zdravicko Sorethroat!

Všechno je to super, jediný, co mě trochu zaráží je proud vzduchu, kterej vychází z horkovzdušky. Jak určitě víš, volcano, když plní pytlík, jen tak mírně tlačí vzduch. Jako slabej vzduchovací motůrek...ta pistole se mi zdá dost výkoná...myslim, že vhorkej vzduch by měl materiálem procházet podstatně pomalejc. Na druhou stranu můžeš vaporizovat to samí do aleluja..chtělo by to vyzkoušet. Rozhodně zajímavý!
sorethroat
Zdravim Srooga..
Chápu co myslíš, taky by mne to zajímalo jak moc ta horkovzduška fučí, v popisu uvádějí že ten fukar má 3 stupně.

Množství vzduchu - stupeň 1: 250 l/min., stupeň 2: 270 l/min., stupeň 3: 500 l/min.

Je jasný že jediný co připadá v úvahu je stupeň 1: 250l/min.
a to právě ještě nevim jestli to nejni moc, páč sem to ještě neměl možnost pořádně osobně vyzkoušet :(
Teprve před pár dny jsem si s kamíkem kterej má volcáno, domluvil že mi pujčí ten "Valve-Set" a druhej kámoš že zase dodá přesně tuhle digital.horkovzdušku páč ji prej má jako na potvoru v práci :)
Takže hned jak vyzkoušim dám vědět ;)
Jinak podle toho co popisuje ten týpek na Overgrow by to mělo šlapat stějně jako VolcanizeR :D akorát že za skoro poloviční cenu, hehe...
Chtělo by to ale asi ještě nejspíš nějak fikaně vychytat a snížit ten proud toho horkýho vzduchu skrz nějakej tlumič?:rolleyes: Nejlépe aby to foukalo třeba jen 50 l/min. Aby se ten balloon nafukoval opravdu jako když ho pomalinku nabublává Volcánec skrz nějakej vzduchovací motůrek nebo co je to v něm zamontovaný, mně to přišlo jako klasická vzduch.pumpa na bubbler. podle toho vrrrnivííího zvuku :smoker:
Sinuhet
Jinak muzete pouzvazovat o vyuziti mikropajky. Prodavaji se od zhruba 1500 i s regulaci teploty. I s digitalni regulaci a ukazatelem je to tak do 3000.
sorethroat
2 Caswel: Za ty peníze ti to přijde jako zbytečná věc??? Podívej kolik stojí Volcano Vaporizer na Žižkově v growshopu - 16 900,- kč!!!

Ta pistole i s tim Valve-Setem stoji dohromady 9 500,- a to si myslim že se dá určitě sehnat i levnější (ta horkovzduška) stačí hledat. Já sem zvolil hned tu první a asi ne uplně nejlevnější co jsem našel na www.conrad.cz Alespoň je na ní 3-letá záruka jako na Volcano!

Jinak jestli nevíš co je vaporizace na úrovni VolcanoVap. tak zcheckni alespoň tenhle článek popisující to vše o čem ta vaporizace vlastně je.

VAPORIZACE
Nejdříve si povíme, co to vlastně je vaporizace? Je to nová technologie přinášející požitek z kouření bez rizika onemocnění rakovinou. Vaporizace je účinný způsob ochrany zdraví a jde o alternativu pro kuřáky, kteří se nehodlají vzdát svého zlozvyku. Při vaporizaci jde o uvolňování aktivních látek (rostlinné esence, silice, nikotin) horkým vzduchem. V principu se jev vaporizace velice podobá kouření. Nedocháze zde však k pálení nebo hoření - proud horkého vzduchu prochází rostlinným materiálem, uvolňuje aktivní látky a bere je s sebou.Vaporizovaný vzduch vdechovaný uživatelem neobsahuje žádné toxické látky jako oxid uhelnatý, kyanovodík, nitrosaminy, monoxidy uhlíku, dehet. Většina účinných látek je při vaporizaci využita beze zbytku, zatímco při kouření jsou aktivní látky zničeny. A co je to vaporizér? Nazýváme tak přístroje, ve kterých působením teploty (120-220°C) dochází k evaporování (odpařování) účinných látek z biologických materiálů. vaporizéry, které byly vyvinuty pro lékařské účely, jsou klinicky testovány a ověřeny. Odráží se to však v jejich ceně(cca 30.000 - 50.000,-Kč). Příliš nízká cena přístroje (do 8.000 Kč) vyvolává otázku, zda byly při výrobě použity kvalitní součástky. Riziko poškození zdraví použitím nekvalitního nebo doma vyrobeného přítroje je vysoké. Nekvalitní součástky mohou vlivem teplot uvolňovat škodlivé látky.Velmi důležité je chlazení vaporizovaného vzduchu, aby nedošlo k popálení dýchacích cest uživatele. Zlatou střední cestou jsou vaporizéry v cenovém pásmu 10.000-20.000 Kč, které jsou testovány - obsah škodlivých látek je menší než 1%. Takové typy vaporizérů můžete najít i nabídce našeho internetového katalogu! Kvalitní vaporizér dokáže evaporovat 4x více účinných látek, než ketré lze získat hořením. To umožňuje po inhalaci přístroj vypnout a ponechat stejnou náplň na přístě. Vaporizovaný vzduch má výraznější chuť, je bez barvy a téměř bez zápachu. Při používání vaporizéru také neobtěžujete okolí kouřem! Přístroj lze tedy použít i tam, kde se kouřit například nesmí. Vaporizér se dá dokonce využít pro odpařování účinných látek z bylin ( máta, heřmánek, šalvěj, rozmarýn apod.) Evaporovat můžete též kávu, zelený čaj nebo tabák.
Především k lékařskému využití je vaporizace mnohem vhodnější než kouření. V jointu dosahují teploty při spalování 500 – 700 °C. Při vaporizaci je rostlinný materiál zahřán na teplotu minmálně 180 °C. Toto je teplota při které začínají kanabinoidy evaporovat, uvolňují se do vzduchu a tak je možno je inhalovat. Nevýhod kouření je mnoho – spolu s aktivními látkami vdechujeme karcinogenní látky a látky dráždící či poškozující dýchací ústrojí, navíc ještě díky nekontrolovatelným teplotám při kouření jsou ¾ aktivních látek zničeny.

Abychom předešli falešným očekáváním je třeba zdůraznit, že větší využití aktivní látek vám nezajistí větší ránu do hlavy. Jestliže chcete pecku do palice tak bong,dýmka atd je pro vás lepším řešením. Pecka je způsobena tabákem (či jinou drogou). Stav intoxikace je mylně interpretován jako prima zhulenost. Jaké jsou tedy výhody vaporizace? Přo kouření je všechna hmota spálena na popel. Naproti tomu při vaporizaci proud horkého vzduchu evaporuje účinnou látku. Nic kromě postupné evaporace účinných látek se s hmotou nestane. . Vaporizace je možno opakovat dokud se něco uvolňuje (obvykle 4-5 krát). Vaporizer nekoná zázraky. Ze špatného modelu neudělá dobrý a neevaporuje víc látek než kolik jich je přítomno.

Většina informačních manuálů a publikací o vaporizérech se vaporizaci kanabis vyhýbá. Tento příklad je pouze zdrojem teoretických informací k zamyšlení – jen naprostý zhýralec by se v rozporu s našimi úmysly pokoušel úvest jej do praxe. Množství aktivní látek v evaporovaném vzduchu závisí na kvalitě a kvantitě modelu. Další významné faktory jsou velikost povrchu kanabis a teplota vaporizace. Je důležité, aby požadované látky měly k povrchu co nejblíže. Je proto důležité materiál lehce rozmělnit a rozprostřít.
Shadoow
2Marashi K+4you man...
Mám dotazz jestli by to šlo udělat třeba ze 150wsodik vyhořelý výbojky??(ten uzávěr by se vymyslel)
nebo ze 50w/70w sodík?? já jen že by mělůa snášet větší teplo než norml žárofka aby třeba nepraskla.
A taky by se tam dalo dát vo trošku víc pála tagže by mohlo z toho jet víc lidí ;) dííxs...
grover
muj zlepsovak na vaporizer ze zarovky,hlavne je blbost tam sroubovat jen tak vicko,radeji sem odrizl cely vrsek od petky,pripominam,ze voda a zarovka je horka,takze bacha,lepsi prilepit.ostatne se podivejte
Echon
Halogenový Vaporizér

Po večerech při pokašlávání ne zrovna ideálně průchozíma průduškama, jsem párkrát věnoval myšlenkový sled funkci a principu realizovatelného vaporizéru který jsem postavil a s úspěchem používám. Po několika málo dnech jsem byl opravdu mile a snad už i téměř nečekaně (před rokem jsem po deseti letech přestal kouřit ale stejně se mi nedýchalo ideálně) překvapen, s jakou lehkostí můžu dýchat. Je pravda že si nejsem jist má li na to větší vliv ukončení pravidelného ( i když jen zlomku toho co dříve z cigaret) vdechování kouře nebo to že po večerech nyní s chutí vaporizuju různé bylinky jako třeba meduňku , šalvěj (bohužel jenom lékařskou) , hřebíček , heřmánek (opravdu lahodný!) a další.

Vycházel jsem z úvahy že je nutné vonné silice odpařovat průchodem vzduchu o dané teplotě a ne materiál pouze zahřívat v uzavřeném prostoru. Jednak z důvodu rovnoměrného zahřátí (nedochází k místnímu přehřátí !) a za druhé, odpařené silice jsou rovnou unášeny a to jistě přispívá k minimalizaci ztrát. Jako přesný ohřívač vzduchu jsem použil trubičkovou halogenovou žárovku obalenou, dokonale lihem odmaštěnou, nerezovou drátěnkou s teplotním čidlem umístěným na konci ale přesto se ještě dotýkajícím oné halogenem zahřívané drátěnky. Celé je to obaleno skelnou tkaninou na které je vrstva kamnářského tmelu a takto v několika vrstvách jako cibule. Žárovka je ovládána pomocí přesného a rychle reagujícího triakového termostatu který snímá teplotu vzduchu a drátěnky u výstupu z této ohřívací vložky. Potom vzduch prochází bylinkami a po malé vodní koupeli je nasáván a vychutnán. Díky tomu že je teplota regulovatelná (ocejchovaným potenciometrem), je možno zvolit které silice se z byliny mají odpařit a které si nechat třeba na později. Tato možnost selekce je zajímavá protože umožňuje si jednotlivé složky (a účinky) vychutnávat samostatně. Nikde není žádný popel a dehet ale jenom vůně po bylinkách. Jsem rád že nekouřím, protože kouření je hnus .
Echon
Jako teplu odolný, izolační kryt a násypka jsou použity porcelánové objímky.
jumpp
to Echon
vyfot to rozebrany(jednotlive dily) a ty s tim davas jen bylinky nebo i tu nasi grower bylinku diky za odp. jumpp.;)
Echon
Myslím že se s vámi už můžu podělit o první dlouhodobější zkušenosti z provozu mé halogenové odparky.
Opravdu kladná záležitost je že se materiál před vložením nemusí čistit od příměsí jako jsou kousky větviček, lístky a hlavně semínka kterých mam v materiálu opravdu hodně protože se neustále potýkám s hermoproblémem. Obrovskou výhodou je že se dá použít i nekvalitní materiál který by byl normálně vhodný tak maximálně na spot . To je možné protože se z materiálu neline žádný kouř a proto je vlastně jedno kolik se toho vyvaporizuje. Jednoduše je li materiál slabší tak se ho prostě vloží více. Regulací teploty je možné určit které látky se mají odpařit a to je také cítit na výsledném efektu. Je tedy možné odpařit nejdříve tu veselou část a hlubší si nechat na později. Opravdu to tak funguje !!! Je pravda že výnosnost oproti šlukovce je asi tak dvou třetinová, to znamená že pro stejný účinek je toho nutné vložit asi tak o třetinu více než do šlukovky. Proto ho z pravidla nepoužívám v případě když se mi do ruky dostane malé množství opravdu kvalitního materiálu, ale mám li ho jen trošku více tak vapik s velkou radostí využiji protože jak už jsem napsal můžu ho odpařit postupně a to dává úplně nový požitek.
Konstrukčně jsem vycházel z vaporizeru AROMED www.aromed.com který využívá také halogenovou žárovku. Díky tomu že jsem na místo klasické 50W halo žárovky použil trubičkovou 150W se inicializační čas zkrátil z 2min na pouhých 30 sec které jsou asi tak potřebné na vyjmutí násypky vložení materiálu a zpětnému vložení do vapiku. Protože je použita mnohem větší ochlazovací nádoba, není potřeba používat na ochlazování vodu.
I při použití nejvyšší teploty ( se normálně vůbec nepoužívá protože pak už materiál kouří )
jde z přístroje naprosto chladný vzduch.
Jen co se k tomu dostanu tak sem podrobnější fotky pošlu. Zatím alespoň malá animace na

http://mujweb.cz/www/Echon
protože jsem nepochopil jak vložit flash sem.

Díky značnému zájmu v okruhu známých se po dohodě s člověkem (z českého zkušebního ústavu :)) ) který mi navrhnul a postavil řídící elektroniku pokusím postavit několik vapiků na prodej. Chápu ne každý má možnost a čas si něco takového postavit a přesto si chce ve zdraví užívat.
Kdybych nepřestal kouřit cigarety tak normálně používám
šlukovku a je mi to jedno. S odstupem času ale musím říct že je opravdu paráda si zavapovat a pak si jít klidně zaběhat nebo skočit na kolo zajet si nějaký extrém a nebát se že se při tom udusím.

:crazy: :crazy:
Echon
Odpařovací teploty pro jednotlivé léčivky jsou uvedeny na http://www.aromed.com/en/medical-plants.html

např pro Cannabis to je 190 °C / 374 °F až 210 °C / 410 °F pro veškeré cannabinoidy.
loeX
porozhlídni se tady...je tady návod na výrobu takovýho mobilního vaporizeru..zkoušel sem to funguje ale to zhulení je fakt hooodně zvláštní a mě nevyhovuje..
Echon
Schéma zatím nemám protože elektroniku si nechávám dělat a ještě se trošku dolaďuje.
Ale za to mam new objev který vznikl ..
jak jinak ... z nedostatku :)
Dá se použít i čerstvě utržené !!!!
:bounce: :bounce: :bounce:
Ibuprofen
Zdarec,
tak Vám tady chci ukázat jeden zhuleneckej nápad. Jelikož se tady hodně píše o vapíku, jak je to dobrý a blablabla - rozhod jsem se zkonstuovat si co nejlevnější vapík z domácích surovin :beer:


obr1)
Takže základem celý konstrukce je žehlička, sklenička, brčko a hadička.



obr2)
Do skleničky je potřeba vytvořit otvor (já to brousil rozbrusem)
Ibuprofen
Samozřejmě se musí dole u skleničky probrousit drážky na nasávání vzduchu. Stačí jem malý aby nedocházelo k úniku.









a do otvoru ve dně skleničky přilepit brčko - nejlépe s kloubíkem abychom mohli kloubit hadici okolo kolo :jumper:
Ibuprofen
a pak už jen stačí sestavit celou složitou konstrukci dohromady.
Tj. na žehličku dát hulo, přikrýt sklenicí ... napojit hadici a sosat a sosat:frog: a sosat a .... ( žehlička musí bejt zapnutá v eletrice )




Pro ty z vás co doma žehlí je to navíc dobrý pomocník při přestávkách - nasadíte nástavec na žehličku a vapíkujete - odendáte a žehlíte - nasadíte a vapíkujete - a pak už nežehlíte.

Testoval jsem to na "plátno" a to už je trošku moc. Myslím že "bavlna" bude to pravý. Ještě to přeměřím digi. teploměrem a na žehličce udělám značku "THC" - asi hned vedle "bavlny"

Ještě si udělám lepší stojánek na žehličku a skleničku - moc to nestojí a je potřeba to zpevnit. Jinak to šlape výborně - zhulenost ale netuhnost :jumper:


náčrt stojánku - potřebuju někde svařit :-(( doma nemám


Takže už nehulim ale vaporizuju :mutant: :mutant: :mutant:
lordWilliam
Chtělo by to někoho s digitálním laserovým teploměrem kdo by změřil teplotu žehličky při určitejch stupních. A to brčko bych vyměnil za nějaký z odolnějšího materiálu, jinak nápad dobrej ;-°)
Ibuprofen
to: babka - teplota je v poho - žehlička umí i víc než se očekává
- brčko zatím drží - ale připomínka na místě. Sklenice byla teplá že se na ní nechala udržet ruka ale při dlouhodobym žehu - vyměním za lepší matroš.

to: lord - podle mýho stačí digi teploměr z měřáku - stejně ta teplota bude +- kolísat (hlavně ať se odpařuje THC a nepálí se matroš)
Echon
už se klubou


:slizoun: :grrr: :slizoun: http://mujweb.cz/www/Echon
Sinuhet
Z toho flashe jsem to konecne pochopil. Spodni cast je proste vodni dymka. Podstatny je ten sedivy utvar nahore. To je ohrivadlo, ktere se vlastne nasadi na vrsek te vodni dymky tam kam se u klasicke vodarny dava uhlik. Uvnitr sediveho objektu je halogenova zarovka. To je takova ta trubicka co byva v reflektorech ktere se rozsviti, kdyz se priblizite k nejakemu cidlu u domu podnikatelu. :-) Ta je obalena dratenkou, kterou zahriva a kterou prochazi vzduch, ktery se tim padem zahriva na nastavenou teplotu. Teplota se reguluje asi zapinanim a vypinanim te zarovky na zaklade udaje z teplotniho cidla, ktere je na spodnim konci sedive veci v miste kde je vlastne rostlinny material. Vzduch se nasava nekde nahore z boku, je to videt na detailu na zacatku threadu.

Regulace je teda rozinanim a zhasinanim, nebo spise pohasinanim tlumenim svitu?
Hutlera
2 Sinuhet: Bingo!Ted bychom jeste potrebovali nejakou tu ridici elektroniku.Neprodavaji nejaky takovy komplet vcetne tepelneho cidla?Treba v GMelektronik?
Sinuhet
Teoreticky nejaky termostat, ktery spina na zadanou teplotu. Asi se prodava nejaky hotovy. Ja jsem sel cestou mikropajky. REgulace teploty od 50 do 450 stupnu celsia. Za cca 1500 jsem si ji objednal, s vysledky vas seznamim, az dorazi.
Echon
Sinuhete ano, je to přesně tak jak si shrnul až na to že jsem nesehnal hotovej termostat tak jsme si ho navrhli.
Operační zesilovač symetricky snímá strany odporového můstku kde na jedné straně je čidlo a na druhé poťák. Výstup je připojen na IO které ovládá triak sériově propojený s halogenkou. Čekal jsem že regulace bude pozvolná ale je spínaná.

:grrr:

Funguje dokonale takže jsem to nechal ale myslím si že je důležitý aby vaporizaci prováděl procházející horký vzduch. V páykové variantě bych ho třeba nechal procházet někde kolem horkých částí payky.
DrZ
Sinuhete, tu pajku ani nezkousej. Strasne to smrdi, i nova nepouzita. Vyzkouseno na vlastni kuzi.
inVALIDa
BOSHka za 2700kč na
http://www.hobbyexpert.cz/dt/?c=38868

digit.Pistole za 3200kč na
http://www.toolshop.mihu.cz/index.p...tail&idvyrb=221

PS:Jestli ji někdo koupite tak napiste Recenzi (jak se z ni huli apod...)


na_pohodu
Zdravim:-)
Tak sem tak premejslel,ze si postavim taky vapika a napdlo me tohle.Nevim,jak moc je to novej napad,ale u vsech,co sem tak pobral de ten vzduch pres matros a pak dal pryc (hura do plic:) )...
A co to pres ten matros poradne prohnat nekolikrat,pekne to tam tocit,nez si clovek ma chut potahnout?Podle me by to pak mohlo bejt zajimavejsi co do sily,co vy na to?
DrZ
Nevim kamo....

izomery THC jsou latky hoooodne lepkave, takze maji tendenci se prilepit na vsechno, co se jim postavi do cesty. U tveho schematu bych rekl, ze se budou zachycovat: v sitku (s tim se nic neda delat), na vsech stenach komory, predevsim v blizkosti vod. nadrze, protoze se da predpokladat, ze na ni bude nejvic kondenzovat para, dale v roure k vetraku, na vetraku, na teplotnim cidle a nakonec se dostane nazpatek, odkud prislo.
Nez zapocne dalsi okruh, musi se prodrat matrosem na sitku, kde se zachyti skoro cely zbytek. To se bude opakovat tak dlouho, dokud
a) vsechno thc bude na stenach, vetraku, sitku, cidle atd., a z huleni zbyde ciste a naprosto legalni technicke konopi, nebo
b) zacneme tahat pary vodnci ven. V takovem pripade se jeste neco usadi ve vnitrku trubicky, prilepene na casteckach prachu zustane plavat ve vode a zbytek se dostane az ke spotrebici.
Pri tahani z vodnice budeme nasavat nejen syte pary jdouci z komory a pohanene vetrakem, ale i malo nasycene pary z prave casti nadoby. V te mimochodem bude vznikat podtlak, ledaze
a) prestaneme nasavat, pustime hadicku, ktera nam pak pretlakem zvenku napumpuje vodu z vodnice do vaporizeru anebo
b) vyrobime netesnici vaporizer, takze se bude nasavat vzduch zvenci a vyrovnavat podtlak, ale zaroven redit pary, navic temito netesnostmi bude pri uzavrenem okruhu para vesele unikat do atmosfery....
c) vychytat tlakovy ventily, coz by nemusel bejt az takovej problem.

S tim tlakem to urcite pujde vychytat, ale s efektivnosti tezko... cim min barier, tim lip.

Jo a ta dratenka mi neprijde jako nejzdravejsi..... rozhavit nerezavejici ocel a vdechovat jeji pary 5x denne, fuj....

Peace
na_pohodu
S tim podtlakem sem pocital,ze tohle ho neresi,slo jen o princip,kerej by se pred realizaci este vytunil.Kazdopadne jak to tak vidim,je to zbytecny,takze az budu stavet,tak halogenovej made by echon:-)
Dik za zamysleni a vycerpavajici rozbor
enzo
no tuto peknu masinku vlastnim uz asi 4 roky a vobec ju nepouzivam...pretoze vobec nefunguje :rejp:
ak chcete niekto Bc vaporizer kupit...nerobte to...neurobte chybu, oplati sa dat sice viac penazi, ale aspon za nieco co funguje...odporucal by som volcano (sice ho nevlastnim ale chystam sa uz dlho) popripade tento halogenovy vapik, ked tak sledujem, vyzera to velmi dobre.
carrel
Ibuprofen diky moc za ten napad, je to fakt super. Pustili jsme se do toho a po 45 min umorneho pilovani sklinky jsme to vykutili.
kazdej kdo to videl tak z toho byl nadseny. nikdo uz nechce hulit jen vapikovat :)).
kazdopadne pilne premyslime nad inovacema - stojanek a pod. tak az bude neco setrojeneho tak tu dam foto.
btw. na tu bavlnu to jede fakt nejlepe - musim potvrdit!!
zatim vapikum 3x zdar
Echon
na PT1 a 2 je připojeno platinové čidlo 100 Ohm a na P1 a 2 potenciometr 100 Ohm.
Toto zapojení je velice ohleduplné k halogence protože po většinu doby sepnutí je na žárovce asi jen polovina napětí.
:bounce: :frog: :bounce:
Echon
:crazy: :crazy: :crazy:
Velké přeqpení se mi dostalo když jsem na drobno nasekal lístky které jsem získal při prosvětlování rostlinek a vložil do vapíku nastaveného na 230 C. Dostavil se nečekaně silný a příjemný zážitek!
Tak sem lístky místo odhození na kompost po nasekání nacpal do sklenice a šup s tím do mrazáku.
:bravo:
DrZ
Ahoj Echoni.

Tak to je skutečně neuvěřitelné. Já mám s vaporizováním mokrýho odpadu taky nečekaně silný zážitky... ale rozhodně NE příjemný. Spousta lidí tady nikdy nevaporizovala a myslím, že by bylo vhodný jim dát objektivní ínformace. Takže pro všechny, vaporizování mokrýho je humus, škrábe to v krku jako klubko špendlíků, bolej po tom plíce a je z toho fakt hnusno v mordě. Nikdy jsem se z toho nezhulil, protože se nehodlám trýznit a fakt nesnáším vnímat nepříjemný stavy. V červnu se rovná obsah THC v outdooru nule nebo skoronule, takže jedinej příjemnej stav, kterýho si podle mě mohl dosáhnout, je, že si pak šel na pivo nebo ses pomiloval s krásnou dívkou.

Jsem velkej zastánce vaporizování, ale ještě větší zastánce pravdy a tvůj posední příspěvek mi připadá jako snůška nesmyslů a reklamních polopravd pro zvýšení prodeje. Rád bych se mýlil. Jo a mám Volcano, takže pochybuju, že by mý negativní zážitky byly způsobený nekvalitním vaporizérem. Přece jenom 20 let vývoje...

Jinak vaporizování je naprosto senzační a účinný, vaporizuju denně a miluju to. Držím palce.
Echon
DrZe,
Už to takhle provozuju 3 neděle a žádný hřebíky v krku ani na plicích nepozoruju. Dávám si rád i před svou 1/2 hodinkou na rotopedu a kdyby mě škrábalo v krku tak bych to neudejchal. Naopak vzduch je vlhký a nedráždí ani vnejmenším. Už je tomu dlouho co jsem se odnaučil doporučovat něco co bych neměl důkladně ozkoušené.
Moje zkušenost s neusušeným do vapiku je jiná než tvoje a netuším čím jsem si zasloužil tvou nedůvěru.
Doufám že sem něco napíše Gaylord kterej se tomu vysmíval ale jenom do doby než otestoval.
DrZ
Jak jsem napsal, rád bych se mýlil. Trvám na tom, že podle mých zkušeností je vaporizování mokrýho matroše nechutý. Zato suchý hodnotný paličky stojej za to, z 1g se nás zhulilo 10 a fakt nehorázným způsobem. Může to bejt tím, že já neproháním páru vodou, ale foukám z komory rovnou do "šprcgumy" a odtud pak inhaluju.

Já taky vaporizuju před běháním i ježděním na kole a žádnej negativní vliv jsem nezaznamenal. Asi to bude hladinou oxidu uhelnatýho v krvi, neboť nedochází k hoření, a tak se žádný oxidy při vaporizaci samozřejmě neuvolňujou. Vaporizace je vynikající metoda a fakt to miluju, je efektivní, rychlá, účinky trvají podstatně déle než při hulení a šetří matroš a hlavně zdraví. Vím jen o třech nevýhodách: Je to nepraktický na stop a chrápání pod širákem, vysoká počáteční investice a právě hulení mokrýho.

Nerad bych vyzněl jako že se ti vysmívám, oceňuju tvou práci a jsem na stejný straně barikády, ale chci, aby se ostatní dozvěděli co nejvíc co nejpřesnějších informací. Z tvýho článku to vypadalo, žes vaporizoval čerstvej outdoor (jak bys taky jinak odhodil listy na hnůj) na začátku června, a že ses z toho navíc zhulil, což mi taky nepřijde příliš důvěryhodný.

Takže jestli se přesvědčím, žes nekecal, tak se ti s hlubokou úklonou omluvím a všude rozhlásím, jaxem se mýlil. Do tý doby budu věřit sobě a svým zkušenostem.

Snad tě potěším aspoň tím, že jsem začal vaporizovat i díky tobě a tvýmu threadu. Jsem šťastnej jako blecha, že se o tom začalo mluvit. Samotnýho by mě to v životě nenapadlo. I když s tebou nemusím ve všem souhlasit, tak oceňuju tvou snahu a zručnost.

Peace
Gaylord
To DrZ
Fakt má Echon recht. Přijdeš ke kytce,ustřihneš hrst listů a nacpeš do vapika. Je fakt že se toho musí vydejchat víc,ale to neni vůbec problém. Pak se dějou vjeci. Byl sem opravdu skeptickej a musel sem vše znova přehodnotit.....

Vapu zdar
Echon
musím upřesnit že se jedná o indoor s dobrou genetikou, v růstu
DrZ
Promiň, už mlčim. Čím víc o tom přemejšlím, přikláním se k názoru, že to bude různejma systémama vaporizérů. Tím, že to ženeš přes vodu musej evidentně zůstávat vodní páry v ní a ty je pak nevdechuješ, což je fakt vychytávka. Včera mi to nějak nedocvaklo, za což se samozřejmě omlouvám a biju hlavou o zeď. Třeba to jednou taky vyzkouším na vlastní kůži. V takovým případě se toho totiž dá fakt vyhulit mrtě a člověk se nemusí starat o nějakou efektivnost. A rozhodně je to rychlejší a pohodlnější než se s**t s výrobou hašiše.
megabuh
Nazdar vsichni sem tu novej cerstve registrovanej ale vcera sem ned timhle forem sedel asi dve hodkr celi sem si ho stahnul do kompo a slednotil sem si ty informace o vapikach. Nevim jestli to tu nekdo este resi ale mam par otazek. Jestli sem to spravne pochopil tak nejlepsi by bzlo kdzbi proudil horkej vyduch skrz huleni aby bylo rovnomerne prohraty vymejsleli ste tam nakes vetrah nebo horkovzdusnou pistoli ktera se mi zda na nic pac se blbe regulije musela by se rozebrat a predelat spinac na plinule regulovatelnej odpor a navic moc stoji podle mne by docela stacilo kdybi se [konkretne majkuv vap] nasipka co se yasazuje do pajky misto hrotu udelala s dutym drikem provrtanym ze stran takze ohratej vzduch byprostupoval kotlem a dirama postranach by dobre sal chladnejsi vzduch [omlouvam se jestli to sem nekdo us napsal ale napostrech sem to].
Pak ste nekdo resil zjak by se to dalo plnit do pitle ci igelitu. zrovna sem ve skotsku a maj tu super vapiky a prave ze to plnej do pitlu, nemjel sem ten vap v ruce rozebranej ale kdys sem na to koukal tak to maj zespoda uzavreny dost lechkym ventylem se slabou pruzinkou takze to zv,adne naplnit i dosela slaba vzduchova pumpicka nabo kompresor. Proste mne napadla takova blbost ze by se na vyvod z banky kde se hromadi vypary napichla pumpicka z vzduchovani od akvarka takoviho toho starsiho kde se vzduch nehnal vrtulkou ale pumpickou [este sem dam fotky kdys nekdo bude mit zajem] de taky vo to ze se vypary nasmi moc vochladit abz se neusazovaly [ktomu se prave hodi to starsi vzduchovatko pac se docela zahriva protoze nama ventilaci. A kdys by ho nekdo nesehnal tak se da nacpat do podstavce ktrrej bude asi taky dosela vohratej vod topnyho teliska] no a na vyvod se pak pridela dotycny vak s vantzlkem [muzu poskytnout nakres] a WALA je to na svete :smoker:
P.s. omlouvam se za prohozeny Z a Y ale anglansky klavesnice se nedaj prepnout na ceskou
:wink:
Bohužel neumím dát tento příspěvek jako první, takže je to tu takhle schované. Pospojuju thready z Léčitelství a budu na sebe navazující příspěvky rozlišovat podle nadpisu (např. ad halogenový vaporizer, ad něco jinýho), podle toho se pls orientujte.

Sem prosím o zkušenosti s levnějšími náhradami elektrických i kapesních vapíků (horkovzdušná pistole, žehlička a sklo atp.) a home made vapíky (ať už halogenový vapík, nebo ze žárovky).


Udělej si svůj vaporizer - http://grower.cz/forum/showthre...s=&threadid=562
bassman
Mam dotaz jestli nevite na kolik stupnu se rozpali odporovy drat pri pripojeni 12V baterie treba z vrtacky,vim ze do cervena:-),pouzivali jsme ho na odpalovani sifonovych bombicek naplnenych strelnym prachem.Ale premyslel jsem jestli by ta teplota byla dostatecne vysoka ze bych ho pouzil na nejaky mobilni vaporizer,prece jen ta baterka z aku vrtacky se sebou da nest bez problemu.
Dubinek
Chtěl bych se zeptat na konečný vyjádření někoho, kdo stavěl vypik podle návodu od Majkla, jestli to má účinek a jestli to má požadovanej účinek, tzn. jestli má smysl to stavět. Pročet jsem to do čtvrtý stránky, ale nikde ani zmínka o funkčnosti
johnson
Nazdar přátelé marihuany:bravo: Nevim jestli jste to už viděli, ale byl jsem u kamaráda na vaporizeru, který si sestrojil od kamaráda atd.... No tak jsem se dal na kutilství a dopadlo to velice dobře. Funguje to u i presvědčených kuřáků, co říkali že to určitě nebude makat :flamer:
johnson
No je to tak jednoduchý, že se tomu nedá věřit, jde o to že vevnitř je halogenová žárovka nevim přesně ted typ ale má 40W. Je umístěná v tý instalaterský fitince, která má z obou stran zátku. Jedna zátka je upravená aby na ní držela patice se žárovkou a druhá je vyvrtaná pro měděnou topenářskou trubičku(spojka) Ten zbytek jako stojan a pletivo je jen moje creativita. Ted už je malinko víc potuněnej, vyfotim. A jak se přes to kouří?? Měděná trubička s troškou hulení se dá do tý zátky s tou spojkou(obě plochy proti sobě maj pro jistotu naletované sítko), počkáš 2s a táhneš. Na jazyku cítíš jen lehce chut kouření. Dá se to štelovat tím že povolíš nebo utáhneš zátku. Udělam tady nákres ale později. Součástky stály dohromady asi cca 150 kč komplet a práce na 1/2 hodiny. Jediný problém je, že se to musí nechat cca 10-20min rozehřát, a pak už to maká. Je dost možný že to neni přesně ta teplota na uvolnění THC, ale je o něco nejspíše vyšší, protože při delším provozu, kdy je to fakt dost vařicí vyfukuješ lehký dým. No ale určitě to v plicích nechá mín bordelu než joint. To co pak vyklepeš se prej dá ještě kouřit, ale já to nezkoušel. Kouřili jsme jednou asi v 5 ti lidech celý večer jen tímto, a spotřeba byla asi 2 normální jointy a to jsme kouřili několik hodin. Šetří to matroš a po kouření přes toto nejsem tak znaven, ale spíš nabuzen, ale kouřim i jointy. Je to takový zpestření, který je funkční. Nebudu to číst jestli jsem to napsal gramaticky dobře, protože je to dlouhý, tak to doufam pochopíte a nákres dodám;)
johnson
Tak jsem pročetl tema Vap a tento je tedy systém že taháte horký vzduch přes materiál do plic, ale vlastní silou, žádnej větrák, prostě jen tahat...
tak tohle je muj vapor, je to snadné, levné, sklo zustavá strašně dlouho horké, tak bacha!
zmetek
Je tu nekdo kdo ma nebo by dokazal vyrobit ten Echonuv vaporizer? Zajima me hlavne ta elektronika.
Laras
Vapor podle návodu od Majkla jde to fungu je to a neztěžuji si na to! Takže začnem vnitřostma trošku jsem to obmněnil proti poůvodnímu schématku a dal tzam menší trafo a není s tím problém nádhera. Spoje sice nejsou napájeny přímo na desku P26 ale jsou spojeny drátkama. Já prostě nevěděl a neuměl to propojit na desce jako tištěný spoj! Dělal jsem to s kamarádem a tomu taky patří hodně velký díl práce!
Laras
Kotel jsem vyřešil tak že jsem použil nějaké ty instalaterské věcičky upravil je podle potřeby a fungují kotlík je mosazný na závit lehce vyjímatelný a šroubovaci.
Laras
Teplotní čidlo jsem umístil hned vedle pájky nekryté a nechráněné ale to se pokusím ještě změnit. A dioda která ukazuje intenzitou světla rozpálení pájky a přístup k trimru se ktrým se musí dát samozřejmně točit a nastavovat
Laras
A tu je celkoví výsledek. NENÍ NÁDHERNÝ????
Laras
Jo a ješte tu je kompletní sestavený kotlík ktrý vypadá takto já na něj málem zapoměl!
Laras
šikové české hlavičky a ručičky jsou si schopné poradit vždycky a všude. No do budoucna přemýšlím o tom že tam dám i digi teploměr, přibude tam i plynulý a nastavitelný regulátor ohřevu ktrý bude jasně označen stupnicí a tak. No a ještě bych se měl určitě naučit letovat ty věcičky do tištěných spojů. Podstavec je z jednoho kusu dřeva buku vytočený z polena na soustruhu, chci ho postupem času až pořádně odzkouším jak mít nastavený trimr a teplotu tak namořit a nalakovat aby to vypadalo opravdu luxusně. Ikdyž nevim nevim když se čidlo přímo nedotýká pájky, jak na tom bude s histerezí. ještě se uvidí teprve ho testuju od pátku takže vše se musí vychytat ale ten teploměr by tam byl fakt luxusní. Aspoň bych dokázal přeně určit teplotu, při vaporizování aby to nebylo připálené. Jediná věc z ktré mam trošku obavy je ta skleněná doza na těstoviny, která stála 80kč v ternu i s víčkem a těsněním. Porotže při delším používání se zahřívá. Ale zas když obsach se spotřebuje a než vychladne kotel tak se to vše ochladí takže to by mělo vydrže fakt hodně teplota není zas taková aby při hoření kotlu prasklo to sklo! No pokud to mám porovnat s Vaporizérem ktrý stojí 12 tis a já měl tu poctu z něj kouřit samozřejmě se to nedá srovnat, jelikož ten spaloval pomocí horkého vzduchu a chuť byla příjemnější. Tady je problém ¨to že tu pořádně neprodí ten vzduch při vaporizaci, možná tam časem umístím větrák kvůli té chuti a lepšímu prohřevu média. Ale to se uvidí. Ale toto je dostačující levné a krásně jednoduché řešení, ktreré má v sobě to kouzlo podomácku vyrobené práce a svého valstního potu ,dřiny ,myšlení atd. Porstě a na konec Vpor za 12 000 je fakt luxus a srovnávat něco s tímto luxusem není opravdu jednoduché. Takže všem ostatním přeju pevné nervy hodně zdaru a ůspěchů při práci. Jo a musím podotknou že jsme to sestavili na poprvé bez vážnějších problému. Majkl dal základ a zbytek byl jen na nás! Tak zatim jsem zvědav jak jsi s tím poradi ostatní šikulové
Laras
No jeste jsem to nezkousel ale nejdrim musim sehnat prachy abych mohl dál stavět. K echonovem vaporu se snad dostanu později
Laras
Bacha na teplotní čidlo, blbě jsem ho umístíl musí být vsunuto přímo pod topným tělesem pájky, aby správně fungovalo a obě konce čidla musí být odjizolováný od bužírky a následně zaizolavány teflonovou páskou, aby nedocházelo ke skratu pak bude fungovat. Docílí se toho tak že čidlo se vsune dovnitř pájky a těsně pod hrot, jinak tzo předešlé teplotní čidlo by šlo vyřešit tak že místo čidla pro 220C se dá do okolí čidlo na 45C, odměří se požadovaná teplota v okolí topného tělesa na požadovaný počet stupňu a nechá se tam, ps jak jsem předělal čidlo vše funguje... tak hodně zdaru
narco tulio
2 Majkl: Celkom tomu nechapem, ta pajka sa ohreje na tych 200°C, potom sa ohrev automaticky vypne, a ked teplota klesne pod 200°C tak sa zas zapne? Teda neviem ci na 200°C, lebo si to nikde neuviedol, tak na kolko potom? Odpovedz prosim, strasne ma to zaujima. A inak dobra praca.
Tonik
Jako nováček na těchto stránkách budu hned záměrrně štourat, páč veškeré návody, rady ohledně vaporizérů vůbec, ale ani trošičku nepřihlíží k odbornému pohledu uživatele Tatky (na str. 5), kde jsou jasně popsány pravidla pro uvolňování THC. Chápu li to dobře, veškeré návody zde jsou z hlediska efektivity horší než je klasické kouření. Pokud vaporizer Volcano dnes stojí ca 12.500 Kč a výrobce garantuje 3xvyšší účinost než je u kouření konopí, není těžké si spočítat, že tento přístroj má i při své ceně velmi rychlou návratnost, pochopitelně v případě, že si skunk kupujete. Zdá se mi jednoznačně lepší zvolit kvalitní přístroj, než experimentovat s vlstním zdravím
SpiderPig
no nevim ,co sem tu cetl tak ani vulcano neni efektivnejsi nez to vyhulit ale zdravejsi !!!(co sem slysel tak to ma zhulovat jeste min nez normal) zatim sem si vyrabel zarovku a myslim ze ta je uplne k nicemu protoze ta trava v tom stejne hori a je to hnus
Tonik
Spider: Na ishopu vaporizer.cz se dočteš informace o Volcanu, ze kterých jsem vycházel, ale je možné, že jsem lehce podlehl reklamě :-), zdravější to bude v každém případě. Dle článku 65 v tomto threedu jsem kontaktoval několik známých z oboru, bohužel zatím bezvýsledně, nikdo mi nedokázal poradit, jak vhodné podmínky pro uvolňování THC docílit. Žárovka mi taky moc nesedla :shots:
jestedman
citace:
Původní příspěvek od Tonik
Spider: Na ishopu vaporizer.cz se dočteš informace o Volcanu, ze kterých jsem vycházel, ale je možné, že jsem lehce podlehl reklamě :-),


to teda.... vapíkem moc neušetříš. a ta zhulenost... jde spíš o to, že v kouři se uvolní mnohem jiné látky, popř. pokud to mícháš s tabákem, tak je výslednej koktejl dost odlišnej od toho co taháš z vapíku. je to špatné nebo není, toť otázka, já si rád vychutnám cigáro, proto mi ani trocha tabáku ve špeku nevadí.

ty amaterský vp jsou dle mého dobrým pokusem jak alespon částečně ulehčit plicím. a kromě automatický regulace teploty, balónků a podobnejch píčovin se od profesionálních moc neliší.

a vapík za 12 litrů je pro mě něco jako rohlík za dvacku
jestedman >
jenom jeden dotaz, kouril jsi nekdy volcano?
Tonik
praxer: jaké to Volcano je? Ze zdravotních důvodů mám doporučeno vyhýbat se tabáku a hulení, proto jsem začal hledat různé náhrady a zatím jako nejlepší řešení se mi jeví volcano. Díky T.

Jestedman: Do vapiku je dle mého zbytečné tabák dávat, je mnoho jiných bylin. Řekněme že s vapikem neušetříš na materiálu, že to povídání okolo účinosti je reklamní tahák, ale fakt je ten, že volcano má za sebou dost dlouhý vývoj, že vaporizace jako taková je prokazatelně funkční a zkus mi vypočítat, za kolik si koupíš nové plíce ? Na to těch 12 tisíc stačit nebude:-). Ten rohlík za dvacku nás brzy čeká taky :-)
Obr. 1. Sporák a hrnec se skleněnou pokličkou, která má v sobě malou dírku na odvod páry.

Obr. 2. Vložím co nejlépe nadrolené vyschlé květy. A zacpu dírku, aby při zahřívání neunikala Síla. Pak mohu zapnout elektrický sporák na 6.

Obr. 3. Čekám, až se tam začne dělat pára až jemný kouř, (na obrázku je už možná trošku víc jemný kouř), pak vypnu sporák . Hrnec oddělám z teplé plotny.
Oddělám tyčinku a nasávám zkrze dírku Sílu ve formě jemného kouře, dokud jemný kouřík nezmizí. Při jemným kouříku , květy Šivovy byliny nezčernaj.
Laras
Po mých pokusech setrojit úspěšně vapor je můj závěr takoví- Nemá smysl topný kotel zahřívat dielektricky, proudící vzduch je nejlepší. princip horkovzdušné pistole nejlepší řešení. viz Volcano- kouřil jsem z něj a nedá se to srovnat. snad budu mít dost pěněz a za chvíli si ho koupim protože fkat takto experimentovat je nesmyslné a slouží akorát ke zničení zdraví. Takže se přikláním k variantě pro vaporizer Volcano.jediný testovaný na marihuaně a 100% ověřený- to samé vapir v levnějším provedení. Toď vše co bych dodal k vaporu. Další bádání nehodlám provádět a ani zkoušet snad jen kdybych sehnal za dobrou cenu horkovzdušnou pistol s regulací teploty
Dubinek
Zrovna jsem rozebral starej fén a vyndal z něj tu topnou spirálu... Napadlo mě, jestli by se to nedalo použít na výrobu "pytlíkovýho" vaporizéru, prostě něco na způsob volcana... Co si o tom myslíte?
vojtaxxx
čirou náhodou si pročítám tento thread a největším problémem je zde, jak se zdá, regulace a měření teploty.

měření teploty se dá vyřešit teploměrem do udírny, má dlouhý hrot který se zasune přímo do kotle s trávou. Já mám doma podobný teploměr do masa a tyto bimetalové teploměry reagují velice velice rychle na změnu teploty.

- měří do 300 stupňů celsia a cena je od 260 Kč
http://www.meteostanice.cz/zbozi/41...udirny-4120.htm
http://www.meteoshop.cz/teplomer-tfa-141003-p-37.html


regulace teploty by šla vyřešit klasickou zásuvkou s regulací napětí (pro halogenové pokojové lampy) dnes se prodávají i s dálkovým ovládáním za cca 500 Kč....na pájku by to určitě fungovalo taky. Zkrátka do ní pustíte míň voltů a pájka bude míň topit.

Pokud to tady už je tak se omlouvám, četl jsem to jen do stránky 8
sirup
Dostal jsem napad...
Ten halogen se mi zda jako dobrej napad....
Takze moje reseni je:
Koupit si normalni sklenenej bong. treba neco takovehohttp://www.specialgrower.cz/e-shop/detail.php?id=2989

A po vzoru vaporizeru verdamper nejak vyresit tu topnou spiralu, ktera se nasadi rovnou na kotel. To je ten nejvetsi problem.
To by se dalo prave vyresit tou halogenovkou, ale je potreba to regulovat a dobre merit, aby ty sklenene casti nepraskly...

Cele know-how vaporizeru verdamper tkvi prave v one spirale, ta samotna stoji na jejich sttankach cca 5000!!!!
jak ji tedy vychytat po cesku?
Nejake napady?
sirup
Proste nejak udelat tohle:
http://thewebcompany.nl/verdamperwi...?productid=1076
To je cesta k uspechu!!!!!!!!!!!!!!!!!
andresibal
a co takhle vzít měděnou trubku stočit do spirály ponořit do friťáku(regulace od 120 do190) a pripojit vodárnu
Kubis
no vidím tady spoustu různých návodů,tak bych se chtěl zeptat ''Majkla'' jestli by se třeba k výrobě toho prvního vaporizéru s tou mikropájkou,nedala použit tadle uš s regulací. teplotu by snad mohla držet.ikdyš tam neni ocejchovana ale to by se dalo později vychytat nějakým mněřením teploty přímo na násypce. jen nevím jestli není moc výkonná.

http://www.logicky.cz/mikropajka-zd...drzak-p1014968/

jen to proste dát do jiného obalu se skleněnou bankou a vyrobit násypku+hadičky ,atd. co myslíte??
ZivyKvet
ja by som mal jeden napad ako sa da vyrobit vaporizer mozno ze ho pred mnou niekto mal... co takto pouzit topnu spiralu s rychlovarky (ja mam taku plochuuu) na nu naliat olej do oleja dat teplomer a olej potom vzduchotesne uzavriet najlepsie nejakym dobre teplo vodivim plechom a na ten plech dat uz iba nejaku sklenenu banku ktora sa da zatvarat nejakym vrchnakom cez ktory pojde hadica? myslim ze ked je tam ten olej tak uregolovat teplotu nebude problem ani pomocou reostatu..... co poviete na tento napad? jediny zadrhel ktory v tom vidim je ze ci sa olej moze stretnut v uzavretom priestore s teplotou 200 C samozrejme myslim motorovy (alebo je na tom lepsie rastlinny s teplotou varu a vznietenia) alebo este ako alternativu by som mozno videl parafin... ale ten sa mi zda ze pri 200 stupnoch zacina horiet alebo ako to je? najde sa tu nejaky odbornik na chemiu? skusil som nakresilit aj obrazok pre predstavivost... cus growers..:)
myslim si ze takto by to mohlo byt o daco lacnejsie ked to poratam vsetko
- plocha spirala 850W (neviem co stoji mam ju s kanvice)
- reostat (10€)
- digi teplomer so sondou -50 - +250 C (13€)
- sklenena banka (mam doma neviem co stoji)
- plne synteticky olej?
- a ostatne drobnosti, myslim ze vela veci najdete doma ked lepsie pohladate hehe:)
vojtaxxx
tak já už sice vapíka mám k vánocům od holky a díky tomu jsem se nedostal k výrobě vlastního. Takže se s vámi alespoň poradím o moje nápady. thread jsem celej nečetl tak jestli to tu je tak sorry.

ŽEHLIČKA NA VLASY S PLYNULOU REGULACÍ TEPLOTY 100°-200°C

Stačí si nechat z hliníku vyrobit rám vysoký třeba 3-5 mm, který sevřete mezi kleště žehličky. Uprostřed dutý (na trávu) po straně s vyvrtanými otvory pro pasivní přívod vzduchu. na jedný straně s větší dírou do který nasadíte nějakou kovovou trubičku (třeba část z teleskopické antény od rádia...)

nasypete materiál, zavřete, nastavíte teplotu na 160-170 a už to jede.

cenově do 1000 kč.
Otazník
Něco k věci: http://www.dily-na-mobily.cz/ShowIt...rkovzduch/1552/ - zdroj horkého vzduchu o přesně regulované teplotě od 100 do 400 st. C s výkonem 7-22 litrů za minutu za 800,- Kč podle mě řeší problém mnoha z nás.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma