Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Pěstování > Pokročilé Techniky a Experimenty

Stránky: 1 [2] 
Jak vybrat nejlepší matku- phenotyp - Klikni zde pro originální téma
Poševní Výtok
Dobrý pěstitel ti z deseti samičích semínek vydupe deset nádherných pryskyřicí pokrytých samiček k nerozeznání stejných.
snark
takže vlastně jakákoliv selekce je zbytečná - sakra - celou dobu to všichni dělali zbytečně - eště že se najde někdo kdo odhalí realitu
Co?
hi...a ja blb jsem nechtel mamkárnu dokud nebudu mit na to alespon 250w mháčko....že si raděěji nekoupim nejaky feminizovany seminko...
Johnny Appleseed
Slabší klony pod zářivkama? Che..
citace:
Původní příspěvek od snark
a teď s dávkou mé vrozené skromnosti malá BOMBA
je to relativní novinka - tady na groweru sem si toho zatim nevšim
bohudík se našel výrobce který reflektuje reálné požadavky trhu a konečně můžu i já zodpovědně doporučit kompaktní zářivky na iluminaci matečných rostlin - obzvláště High Power Dual Spectrum 180 W by alespoň v tandemové konfiguraci podle všeho měl vyhovovat - vědomí že jen trotl nemění svoje názory připouštim že se dá pod úsporkama dělat matka :D:D:D
a příslušný web odkaz: http://www.mg-2.com/
děkuji všem za plodnou debatu
good luck
Snarky

Tohle jsem si ověřil v praxi, MaxGrow na matky funguje! Dual Spectrum 180W bych ale nedoporučoval (to je pro někoho, kdo pod ní chce i kvést a ušetřit tak nákupem jen jedné lampy), na růst matek a vegetativní předpěstění spíše 115W 6400K Full Spectrum.
snark
no těch 115W je fakt hoodně málo - píšu tam vo 2x180W - a pochopitelně sem měl na mysli kompromisní setup pro minimatky
aenema
citace:
Původní příspěvek od Poševní Výtok
Dobrý pěstitel ti z deseti samičích semínek vydupe deset nádherných pryskyřicí pokrytých samiček k nerozeznání stejných.
První příspěvek a hned perla
Johnny Appleseed
Snarku, zdají se ti ty na fotce jako mini-matky? :D Rozhodně jsem neříkal, že stačí jedna stopatnácka ;), ovšem ve vyšší wattáži ani Full Spectrum 6400K nedělají, což je pochopitelné (na růst stačí mnohem nižší úrovně světla a více slabšími zdroji dosáhnete lepšího rozprostření z více úhlů).
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Hodinář
Tak tedy ještě před nějakou dobou jsem si pro svou první 150W sodíkovou skříňku pořídil 36W matkárnu.

...

Později jsem se rozhod přitvdit a pořídit si už několikrát zmiňovanou MH výbojku.


Kde jsi sehnal 36W metalhalid? Nebo srovnavas radove rozdilne watty?
snark
johny - mmm z fotky je vidět relativně prd (nicméně už sem viděl i matky který se musely šmikat ze štaflí - takže velikost je opravdu RELATIVNÍ) - jak si přišel na to že na růst stačí MNOHEM nižší úrovně světla - hádam tak žes měl problém uchladit na 18 hodinový periodě vícelampovej set tak si půlku lamp povypínal a bylo po problému :D:D:D a nakonec to taky vyrostlo
Hodinář - to si řek moc pěkně - KOMU NEZÁLEŽÍ NA VÝNOSU A DOBĚ RŮSTU (ještě bys mě doplnit KVALITU) - kurvafix chtělo by to nějakou anketu proč vlastně lidi pěstujou - asi sem žil v mýtu že většina lidí chce co nejvíc co nejlepšího modelu za co nejkratší dobu
Co?
...tak jsem se tak jednou zhulil k věci....
a furt mi nejde do hlavy...jak mi může z fakt mizernejch řizků vyrůst pěkná šiška...jako sice ne ze všech alle z některých jo...což bych přičetl k tomu :
1. že šlo o řizky z celé rostliny... ne o vrcholové řízky...
2. že měli nedostatečně dlouhý růst
a proč?
1. protože mi teď ze 4 řizků vyrostla jedna pěkná šiška
2. protože z mizernýho řízku mi venku vyrostla dvoumetrová indika
3. genetika: jde přeci o klony - zachovají si původní vlastnosti
4. genetika: to že rostliny jsou jiné než na obrázku způsobilo:
a. špatný pěstitel / nestabilni prostředi
b. jsou to semínka toho co je na obrázku
co mi z toho vyplívá?
1. udělám pokus...mám tu teď rozkvetlý řízky....uplně jsem to ostříhal...dostanou ted 24h světlo, víc dusíku
2. klon je klon = tudiz muzu mit matku pod 40w usporkou = zachová se genetika
......
nebo ....já už nevim....
Co?
pěstuju už druhým rokem jedno a to samé rajče...
pro zkoumání "cesty" kudy a kam cestujou živny a voda jsem k substratu přidával od začátku přibližně 10g floresceinu (floreskující barvivo, které se dá rozeznat i v neuvěřitelně malé koncentraci bez komplikovanějších přístrojů)....

první rok mi plodilo spoustu rajčat....ve kterých byl prokazatelný florescein a to tak hodně, že mi stačilo ho rozříznout nasměrovat ke slunci a ono jasně světélkovalo...
druhý rok mi zatím plodí také rajčata....avšak v nich je mnohem méně floresceinu... ale rajčata chutnají stejně....výborně...

závěr: myslím, že není dobré udržovat matku příliš dlouho při životě, tedy déle než je její normální život tj. rok.... potom už živiny necestují tak dobře....:)
Hodinář
Dogu,máš tu skvělou nabídku modelů.Selekce z Vídně určitě nebude ledajaká,ale musím reagovat na tvůj výrok 10ti semen.Z části s tebou musím souhlasit,ale:Jsou jedni co koupí semena vyberou samice a podle vzhledu(nebo květu pod svým sodíkem) vyberou matku,šup s ní pod zářivky(pod meltu).Pak jsou druzí, kteří berou selekci i z takového malého počtu semen evidentně vážně(možná už ne koníček, ale spíš úchylka).

Příklad: 10semen,lepší případ 6samic min. jedna 600W MH po 2měsících přidat druhou(bez legrace).Z každé matky vybrat(selekce řízků!) alespoň 8-10 řízků tzn 60ks na jednu sklizeň=>sog fajn, nepozná se přírozený vývoj rostliny, budou potřeba pořádný keře tzn 9-15ks na m2, 4x600W(pokud je k dispozici statek,pole dá se selekce provést i venku bohužel omezeno jen na ty modely s kratší dobou květu).na alespoň dvě sklizně, abys eliminoval vývojové vady z počátku růstu matky.Nakonec vybereš jednu/dvě matky a na ně budeš svítit 600W.Když k tomu všemu připočtu podmínky(ventilace,rel.vlh.,hnojiva,potř.péče) nemůžu si pomoct, ale jako pseudoselekce mi to nepřijde;)
Měj se hezky

(OT na žádost smažu, přesunu)

EDIT: vše uvedené není teorie.
Hodinář
citace:
Původní příspěvek od DOG
Ale ja s tim naprosto souhlasim co tady pises! Mozna jsem zvolil spatnej termin "pseudoselekce"... Ale podle mne poradna selekce se neda delat ze sesti samic... Je to spis selekce pro zabavu a pro dobrej pocit... Nerikam, ze se z toho neda vybrat pekna matka, ale selekce znamena vybirat a vybirat z sesti nebo ze sta je poradnej rozdil! Navic mit z deseti semen sest samic je docela stesti... Ja bych hermace a samce typoval spis tak na tu polovinu... Tohle je jen muj nazor!


Samozřejmě cím více semen ti zaručeně lépe.Z 10ti semen je to více méně o štěstí ovlivněné seedbankou,dobou selekce(v letech).Pokud nemáš feminizovaná, je jen malá pravděpodobnost, že získáš hermáče(osobně jsem nikdy to štěstí neměl),samců se nevyhneš.
Na hruhou stranu pokud je pořízena dobrá genetika mělo by se jí poskytnout co nejlepších podmínek a na 10genetik to už chce pořádný prostor;)
No nic tím končím s flejmováním ať se daří.
hary
Tak na to to si dovolím reagovat jen jak začít no tak asi nejprve hodinářovo teorí o selekci které píšeš se nedá mluvit jinak než o fanatické:) a tudíž velice kvalitní ale (to je slovíčko to ale to nevěští nikdy nic dobrého:) né vždy je to prvda a taky nebo lépe né vždy je to lepší než selekce S1(selekce silné matka silného samce) jsou seedbanky u kterých bych toto nedoporučoval no né nedopručoval ale je to téměř zbytečné jejich semena jsou na tolik kvalitní a přicházeji na svět za vysoce profesionální praci že už téměř nelze zdokonalovat ¨(vlastní zkušenost) ale i zde lze polemizovat tedka kté Watáži proč je tak důležité 600w a více při selekci no řekl bych že to je spíše treand vyspělích seeds bank a i hlupák ví že čím více světla tím rychlejší a jednodušejší práce a to je právě to oč jde seedsbankám co nejrychleji zjistit kvalitu a pak udělat co nejvíce produktu ale já se ptám zda selekce v tomtio případě např pod 150w by byla horší než pod 600w no jasně neptal bych se kdybych něvěděl:D ne nebyla hned vysvětlím proč: je známo že čím méně světla tím pomalejší růst zde pojede rychleji a zdravě jen silnej jedinec tudíž v tomto případě nač 600w těch bych použil až nekdy u S3( selekce ''výroba'' pylu a semen z už vybraných silných jedincu samec samice) zde jsem si nedovolil použít watáž nižší jak 400w o5 lze polemizovat zda i pod 150w by nebylo dosaženo vysoké kvality výsedním produktem my bylo 50semen znichš 38 vyklíčilo 20bylo samic v té dobjě jsem tento proces opakoval ještě 3x a vysledkem byla matka dle mého názoru hodně kvalitní jenž a ted bych chtěl reagovat na teori DOG a tou je tak zvané S1 kdy z 10semen vybereme jen silného samce a matku a ty vzájemně nakřížíme a vyslední produkt je hrst semen ze kterého vybereme tu nejsilnější matku a tu pak pěstíme a tady bych chtěl říci že už 2x se mi stalo že tento druh selekce byl stejně kvalitní(jednalo se samozřejmě o stejný model) jak ten fanatický způsob hodináře

no co říci závěrem: asi to že H. způsob je jen pro lidi kteří své kytky milují a jsou opravdu fanatici a řízek od takového nadčence by měl hodnotu tak kolem 300 já osobně bych ho nikdy neprodával důvod to je na další takoví román:)
a zbůsob DOGA který ve většině případů provádím i já ale převážně vlastním S2 závysí na kvalitě seeds bank a štěstí ale rozhodně bych to nenazíval pseudoselekcítod:) asi vše už se těším jak mě tu utřete:D
Sinuhet
Matku selektuji proto, aby poskytovala co nejlepsi rizky pro mou skrin. Proto ji musim provozovat ve stejnych podminkach jako budou ve skrini, nebot me zajimaji nejlepsi rostliny pro tyto podminky.
snark
hary , fanatismus v selekci si predstavuju trosku jinak, Hodinarovo metoda je cistej kompromis. Realnej fanatismus v selekci se pohybuje v radech stovek a tisicu jedincu pod desitkama a stovkama lamp
Sinuhet, to co si napsal je skolni priklad takzvane zdanlive logiky.
Pokud vrznu do dvou pubertalnich skrini s vetrackem z kompu do jedny rizky z kvalitni matky a do druhy rizky ze zdechliny z podobne pubertalni selekce, hadej co dopadne hur.
good luck panove
snark
Sinuhet
Takze matka ktera roste nejlepe ve skrini X doda do skrine X horsi rizky, nez matka ktera v teze skrini roste hure? Jak to?
Co?
snark: takže na dobrou selekci má vlastně jen seedbanka nebo bussinessman? můžeš mi pls poradit tedy....tu pravé seedbanky, které takto selektují? (nebo je to vyloženě záležitost [nám docela nedostupná] klonů prodavaných ze zahraničí?)

nussak: to se ti jen zdá ;) ...i větší kytky můžeš stresovat třeba pomocí uvb a ty listy přes trichomy nenajdeš :D ....wem to tak, že menší-slabší kytky by v přírodě přežívali hůř...
hary
snarky: je mi to jasné tato selkce není ale nic pro našince takže já bych řekl že ta hodinářovo je pro našince strop možná se dá dostat i na střechu:) ale takoví člověku je v ČR asi jen jedën:)

Cočko: řekl bych že soi to pochopil a taky si odpověděl ale podle mích informací takto selektují na trhu jen 4seed banky jména prozradím později:D ale řízky neprodávají a semena které z těchto kavalitních matek pocházejí se dají koupit ale už to není zase to nejlepší o čem mluvil snárk
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od nussak
díky za dotaz převelice moc!!!
jak říká co? menší v přírodě hůře odolají.ano zajisté odolají hůře ale i v té přírodě a ne pouze v indooru budou kvalitově ,výkonější,.
ale proč? voda a asimiláty transportovány z xylemu do floemu v listech zvyšují turgor!který je následovně snižován odtokem asimilátů na místa spotřeby. v kořenovém floemu kde je koncentrace asimilátů malá, postupuje voda zpět do xylemu. čili už z tohoto tvrzení které sem asi 10minut takto formuloval aby bylo k pochopení se dá zjistit že logicky menší rostliny budou asimiláty využívat rychleji.tím pádem budou jaksi turgorem v tak malé stavbě těla rychleji kolovat!!!a produkce kytky bude tím pádem ,,asimilačně,, lepší než u velkých rostlin!!!je to tak i u outdooru!!!veliké kytky o velikosti 4m budou slabší než kytky 30cm ptže turgor v nich bude jaxi menší!!!pomalejší a ne tolik ůčiný!!!!ale s tvrzením vitality jakože životnosti a náchylnostem bude větší kytka vést!!!!


Pomijis dalsi vlivy. Rostlina vetsi ma k dispozici vice listu a zuzitkovava tedy vice svetla. Take muze mit vetsi korenovy system a cerpat vice zivin, myslim si, ze to nebude tak jednoduche jak pises.

Vety prosim ukoncuj teckami. Vykricnik pouzivej jen kdyz chces na nekoho kricet.
Sinuhet
Jaky pokus jsi provedl, ze muzes tvrdit ze je tomu tak? Dvojity slepy pokus s dostatecnym poctem vzorku a respondentu? Pochybuji.
Soul Rebel
nussak> asi jsem looser, ale moh' bys mi prosim objasnit co znamena: turgor, floem, xylem a asimilat:confused: dekuji

btw: nad U na zacatku slova se pise carka, kdyz to tu resite;)
Soul Rebel
citace:
Původní příspěvek od nussak
a ještě doplním. jo je pravda že vysoké kytky budou jaxi vitálnější z toho fyzického a psychického hlediska než malé.neboť konopí má venku růst automaticky do určité výše, a ta výše je samozřejmě překračující než mám na mysli já a tím pádem budou vyšší rostliny jaxi stabilnější a odolnější než zakrslé.to samé jak se bavíme tak je myšleno indoor


tak z toho, cos ted napsal mi vyplyva, zes prave poprel vsechno, cos doted napsal (a vyskach a vitalite qetin) :confused:
citace:
Původní příspěvek od nussak
opravdu je tomu tak jak praví nussak


ted jsi se provaril. mas tu vic profilu co co?
u4eea
Ale ne, ted vazne. Hehehehehe

Je mozno tento thread jeste s-uzitkov@t. Ja rikam ze ANO. Musi to jit.

Tak vysilam svou prosbu do etheru, snad ji nekdo zaslechne.

Jako to vybirani matini? eh? Neviete niekdo?

Reknemes ze sem nahodne (thanks seedboutique) narazila na nejake seminka.

Possibly bych sem chtela i nejake "matecni" kvetiny, ale to s ohledem na to ze do ted me matky byli jen smutne "napodobenini" toho cehoz bych byl clovek schopen. (400w/ 5 plants)

Ale ne, ted vazne.

Potrebuju poradit. A "protoze se Amalka tragicky smazala" tak je to nutne vzit od zacatku, krome toho ze vime ze musime myt slecny pod 600 W MH minimum. Coz sme take mohli vedet hned na zacatku. A nemuseli bych sme to tu resit na strance cislo buch vi co, kdybych sme brali radi urcitych clenu. MNO nic, budu to povazovat jako klasiku jinak bych mi s toho hrablo.

Konkretni otazky teda zni takto.

1- Je asi jasny ze po jedne sklizni z klonu je jeste malo coz poznat. Kolik sklizni je potreba porovnat abych clovek sjistil ktera kytka/matka je ta prava? Staci dve dobre? Jak poznam jestli je nachylna na plisen, aneb zviratka?, kdys udrzuju vysokou kvalitu indoor. Je treba dobre dat klony ven, a tam zjistit pusobeni stressoru? Takze napriklad dve kvalitne udrzovane indoorove sklizne, a jednu venkovni, aneb jake mate nazori na toto tema?

2- Jak nejlepe vybirat po sklizni (nez ze to rozdas pratelum) kytku co ti vyhovuje?
Koukame na:
Zhulenost- stav (up/down), sila , delka stavu
Rust- silny rust, vetveni, kompaktnost, nabirani zivin NPK
Kvet- blizny:listy, doba zrani, spusob zrani (nahoru->dolu, dolu->nahoru), hybridni tendence, tvrdost palic, herm. tendence, nabirani zivin NPK, flush.
Odolnost: Brebery a plisne, lidska chyba (svetelni rezim/vyschnuti)

A dve, pro nas vse dulezite, stranky--> Capacita a bouqet, lepe znamo jako vynos a chut, respektive.

No he, ale to mi pomaha, bohuzel ne moc.
Reknu proc... je to jen pitomy rozpis co sem si ted vymyslela (ehem teda ze vlastni skusenosti ne blbosti)
Ale horsi problem bych byl ze nevim jak to vse zvazit.

3.Je docela znamo ze casto phena ktere maji lepsi rust, take pak maji mensi kvalitu produktu (obsah thc). Kde zacina tato hranice +rust:+thc a kde konci, a hlavne jak se nejlepe pozna kdy moc je malo, a u jakych modelu je toto caste (che, mozna si uz moc troufam) p.s. tuto otazku nelze vynechat

4. Co kdys je to idealni kytka ve vsech rozmerech, ale chutna jak h*vno (mataforicky receno)?
- Tato otazka je vsezajemna, ono totiz "first couple of grows" grower casto nic lepsiho nez jednoduchy model nedotahne dokonce bez plisne ci svilusek.

5. Je opravdu v "pohode" zacinat z desiti seminek, jako posilaj vetsinou seedbanky, aneb je lepsi minimum dvacet? Pomuze pak zvetseni tohoto cisla treba na 30 seminek aneb 40?

6. Jak nejlepe zastipavat tu moji diviznu kdys nepotrebuju rezivo???
OK je snad jasny ze nebudu potrebovat rezivo furt. Konstatne narazim na problematiku takovou ze mam eno nuno matku ooh tak 1.8 m velke u kterych sem na spickach abych vzala ty nejlepsi rezi z vrchu,
ALE me nuzticky odmitaj slapat a tak me ta matina pod tim 4 kilem prerusta az uz neni nadeje a casto musim drasticky zakrocit (to neni dobre).

Otazka zni... Jak muzu vyuzit tento vegetacni material? Konopna Mast, Bubblebags- skusenosti?
Nestrikla sem na holky jedy ani nepomatuju (ackoliv mam doma super lekarnicku). Strikam jenom vodu a phyt-amine a cropmax obcasne davam do zalivky (ziju vzdy proti predpisu) misto postriku. Hehem, totiz teda nemam humac na vegetacnim materialu a tak bych se dalo lechce pouzit. Rozvadim to tu protoze si myslim ze bych se mela pouzit kazda konopna castka. Z outdoor stonku mam i doma nejake vyrobene tuzky.

7. Jsou tu nejake libezni thready o matkach ktery sem prehledla?

8. 600 watt lamp elektric bill (3.5 * 18 * 30 * 0.6) = 1134 kc per month = 5 grams of good weed = smoked on a frolly saturday.

Jestli je pochopeno, 6ti kilo bere za mesic tolik elektriny jako je cena 5ti gramu me mediciny, nutno brat abych sem vsechno okolo me nerozbila. Takze koupit 5 gramu marusky znamena cena okolo 1000-1250 kc, a mozna me jeste zavrou za kupovani drogy, he a pak bude bez medikace, takze me ani radsi nepustej az uvidej co sem zac. Jinak tech 5 gramu vychulim na dobrym dnu, a tak se vas ptam jak si muzu vytknout matkarnu ktera ma minimalne 600 W. Je to cista logistika. Cizim neverim, "znamym" tuplem, rezy chci svi, to muze pochopit kdokoliv. Ale to je jen ta "povrchni" materialisticka strana.

Spise "hobby" aneb "growing" bych melo byti brano vazne ze vsech stran. Ano prezivajici matky pod mensima wattazema sou presne to prezivajici. Ale az " novo-fasisticke " rezimy nam nabehnou do seedbankach a seberou vse zasoby genetika, zachrana dne nebude ta mala bonsaika co mi roste pod zarivkou. Samotne pestouni co maj matky po zarivkama radi uznaj ze bych to nedelali pokud bych je do toho nenutilo "zivotni prostredi" (i.e. fascist regime). A hlavne je tradicne znamo ze je kdykoliv mozno vyhubeni urcitych modelu, a to presne proto ze se udrzujou v domacnostech kde se on ne lide neumej starat. Je velmi mozne ze jednou to bude one jedina kytka co prezila u nejakeho starostliveho groweru v cz.

Otazka cislo osm neni otazka, spise jen poznatek. Uz byl resen, a myslim si ze sem mozna i prekrocila hranici OT, ale to je u me klasa.

Multi-dimensional views, stir the hues, of life, apart, bringing them back, with a start.

One seriously concerned grower...who is very manic.

:)
Thanks
Sinuhet
Ujasni si kam klony z te matky pujdou. Pro takove podminky musis vybrat matku. Zajima te prece matka, ktera bude davat ty nejlepsi klony pro tvou skrin. Jestli planujes dodavat rizky do ruznych podminek, budes muset vybirat matku univerzalne obecne.

Co se tyce poctu seminek. Z cim vetsiho poctu vybiras, tim vetsi mas vyber. To je logicke.
u4eea
Nefernefernefer: Moje logika neposlouzi jen tak dobre, sem totiz baba. A sakra co s tim?

Pocet seminek- zni logicky ze kdys budu myt vetsi pocet seminek take budu myt vetsi vyber genetiky, ale i seedbanky udrzujou nejake cisla pri svem "breeding", myslim ze je to tak sto kytek. Vzdyt vic neni vzdycky lepsi. Rada uslisim jinak.

Je jasny ze nejlepsi klony jsou nejlepsi klony :), ale ja se spise ptam co je to nejlepsi klon. Rada tu ucinim OT: kvantita vs. kvalita???

Prece ideologie klonu a matek je tema o kterem je rec?
(soupnete me do Kanalu pokud je treba)

Klony se maji vybirat pro idealni prostredi, protoze "ideal" je kam smeruje nase usily.
Otazek je furt ale mnoho...

Thread pro inspiraci (libezni fotecky- bonsai maminky):
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=31919


Your faithfull subjects...under the fiery sun.
Co?
sinuhet: ....hele to je jako by jsi říkal, že do dobrého boxu=dobrý řízek... a do horšího boxu=horší řízek ? :D

btw. imho.
někde na OG (budiž mu země lehká) psali, že u femin.semínek "výrobce" zaručují 70% samic....což zas není tak moc žejo....

alespoň co jsem se dočetl, tak příroda preferuje samice...z prostého důvodu....mají kompletní genetickou výbavu....samec ze samice může být vždycky (viz.hermafrodizmus)...
navíc bych řekl, že se zvyšující zralostí semínka se zvyšuje pravdědopodobnost samice (ethylen=regulační rostlinný hormon používaný pravděpodobně ve feminizatorech)


u4eea: imho. kvantitu lze snadno dohnat prodloužením vegetační fáze
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od Co?
sinuhet: ....hele to je jako by jsi říkal, že do dobrého boxu=dobrý řízek... a do horšího boxu=horší řízek ? :D


Do dobreho boxu muzu mit rizek mene odolnejsi mrazu ale treba s vyssim vynosem. Do spatneho boxu potrebuji hlavne rizek, ktery tam prezije.
Sinuhet
citace:
Původní příspěvek od u4eea
Nefernefernefer: Moje logika neposlouzi jen tak dobre, sem totiz baba. A sakra co s tim?

Pocet seminek- zni logicky ze kdys budu myt vetsi pocet seminek take budu myt vetsi vyber genetiky, ale i seedbanky udrzujou nejake cisla pri svem "breeding", myslim ze je to tak sto kytek. Vzdyt vic neni vzdycky lepsi. Rada uslisim jinak.


Tak samozrejme, ze kdyz mas kytek milion, nemas sanci kazdou prohlednout a posoudit takze mnozstvi je limitovano tim co jsi schopna zvladnout.

citace:

Je jasny ze nejlepsi klony jsou nejlepsi klony :), ale ja se spise ptam co je to nejlepsi klon. Rada tu ucinim OT: kvantita vs. kvalita???


To je jako ptat se, co je to nejlepsi zenska. Blondynka vs. bruneta? Odpoved je pro kazdeho jina. Nepestujes pro me, takze te nemusi zajimat co za dobry klon povazuji ja. Pestuj to, co vyhovuje tobe. Nejlepsi klon je ten ktery ti prinese nejlepsi vysledky. Nejlepsi tobe, ne me.

citace:

Klony se maji vybirat pro idealni prostredi, protoze "ideal" je kam smeruje nase usily.


Ja to mam jinak. Ja pestuju uz ted v tom co mam, ne az nekdy v budoucnu az to budu mit dokonale.
u4eea
Sinuhet: Mas v hodne smerech pravdu, a proto to tu rada rozresim.

DJ Short v jednech z jeho clanku rika " It's a pure numbers game" (Jde hlavne o pocet kytek). Vlastne je to tak jak rikas, cim vetsi vyber. Tim lepsi finalni produkt. To je jeste vice dulezity hlavne pri krizeni.

Ja rozumim ze musim delat sve vlastni rozhodovani v ohledu na matky ;) , jeste aby ne. Spise si myslim ze je vhodna diskuze o tom jak VI GROWERI [JSTE TU JESTE?], vybirate sve matini. Jasne, ze si to muzu vsechno na ICMag vyhledat, a bude tam informace tri pytle. Ale ja si vazim ceskych growerskych skusenosti, a myslim si ze tohle je velmi dulezity site ktery nam ma prinaset novy skusenost skrz poznatky "vsech groweru". Bohuzel nemuzu po cechach litat vrtulnikem , a zjistovat podle infra kdo ma kde pestirnu {anebo muzu? ;) } abych sem jim zaklepala na dvere a zeptala se... Hey, v"le, jak ti vybiras matky?

Ted kdys je doufejme pochopeno ze nemam problemi z rozhodavanim. Vzdyt dobrych modelu je hafec. A moje mamini, no chlubin se, ano, je tam par fakt originalu, zachraneno pred zimni bouri.

Selekce, mily "grow schopny" lide, trva HODNE dlouho, a je to vytrvaly process. Myslim ze se rika tak dva roky minimum.

Jojo, nejvetsi vynos, nejlepsi chut. Ale jake vybirate chute vy?

Ja vybiram matky ktery maj spise lechci ovocny aroma a sativovou schulenost pro sebe, pro pritele mam troch "tvrdsi" modely ktery pripominaj orientu, a vune treba sandaloveho dreva. Furt hledam dobrou matinu Master Kush [the infamous], ale seedy co skousim (Nirvana- Master Kush- vlastne krizenec Skunk #1 a Hindu Kush- misreprezentace. MK ma byt dve HK kytky se sebou; coz je od White Label Seeds- ti seminka mi ale nevjklicily... asi prepravni chybou [teplo] protoze muj prumer (9/10) je docela dobry a firma take ma velmi dobre produkty). Zbyva Dutch Passion, a jeste jednou skusit Sensi.
-----------------------

Mam tu schrnujici seznam (mnohem lepsi nez muj) ktery ukazuje jake vsechni vlastnosti se daj porovnavat pri vyberu matky. Je to prelozeny od Dj short- Kniha
a link je tady: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=4825&page=1
Prispevek cislo 13

Seznam kladnych vlastnosti u kterych je variace v Cannabisu.
------------------
1. Generalni vlastnosti
a- Velikost a vynos
b- Sila/statnost/ bujnost
c- Adaptabilita
d- Odolnost vseob.
e- Brebery a nemoce odolnost
f- Dozravani
g- Vyroba korenoveho systemu
h- Vetveni
i- Pohlavi

2. Vlasnosti sazanic (klicku)

3. Vlastnosti listu

4. Vlastnosti tkaninich casti (fibre)

5. Vlastnosti kvetu
a) Tvar
b) Forma
c) Calyx velikost
d) Barva
e) Cannabinoid stupen
f) Chut a aroma
g) Trvalost Aromatickych Principu a Cannabinoidu
h) Trichome Typ
i) Pryskirice: Kvantita a Kvalita
j) Pryskirice: prilnavost/ houzevnatost
k) Suseni a curing: pomer /rychlost
I) Snadnost strihani (manikura)
m) Charakteristiky seminek
n) Maturace
o) Kveteni
p) Dozravani
q) Profil Cannabinoidu

6. Hrube phenotypy ruznych modelu cannabis

Tak to tu mame. Jeste dodam citaci:

"Generally speaking, mellow, laid-back growers tended to produce mellow, laid-back herb, whereas uptight, sinister growers tended to produce uptight, sinister herb." -DJ SHORT (breeder DJ SHORT SEEDS) Article 08/2004-icmag

Later gators...hope this helps someone :)

P.S.- Nejlepsi zeny sou stejne zrzky, to vi kazdy ;) Zrzavy modely ale nemam rada. Mrkvace :)


P.P.s. Uz tu bylo vice krat receno ze dokonalost neboli ideal nejde dosahnout. Na to nezapomenme.
Machoman
Up threadu,bo si myslím že by si ho melo pročíst víc lidí.

Snad potom líp pochopí,že kvalitní výsledek je danej především schopnyma řezanama z dobrych matek a ne plejádou zelenych senzací a nejrůznejších boosterů.

Tady lehčí srovnání http://grower.cz/forum/showthread....16&pagenumber=1

Výsledek by byl se znalosti dané genetiky myslím daleko lepší...
macho - určitě apdejt :)
podle mě jde o to abyste vybrali to co sami hledáte. já hledám stabilní kytku která se neposere když ji nedáte nažrat přesně v sedum jak je zvyklá. jestli něco nesnášim tak sou to rozmazlený kytky :D hledám kytku která snese nejrůznější stresy a přesto bude výsledek nadprůměrnej . a tady se rozpíná šlechtitelská dovednost o další stupen a ten se jmenuje OUTDOOR mučení - co takhle vybrat pořádný geny na outdoor? já teprve začínám aby to nevypadalo :frog: ale víceméně je tady velká poptávka a malá nabídka na pořádnej outdoor

tady bych odkázal do svýho podpisu (mandalaseeds)
Hlava
citace:
Původní příspěvek od sorethroat
To all
Stačí si pořádně přečíst článek od George Cervnatese na overgrow.com Swiss Greenhouse Tour ;)
:pimp:


No to už neexistuje tak nějakej magor to dal na IC , klik tady jinak sem odsud vykopal diskuzi o matkach z femin. semen a sloučil s trýdem který se tím zabývá , tak to laskavě dodržujete .

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
macho - určitě apdejt :)
podle mě jde o to abyste vybrali to co sami hledáte. já hledám stabilní kytku která se neposere když ji nedáte nažrat přesně v sedum jak je zvyklá. jestli něco nesnášim tak sou to rozmazlený kytky :D hledám kytku která snese nejrůznější stresy a přesto bude výsledek nadprůměrnej . a tady se rozpíná šlechtitelská dovednost o další stupen a ten se jmenuje OUTDOOR mučení - co takhle vybrat pořádný geny na outdoor? já teprve začínám aby to nevypadalo :frog: ale víceméně je tady velká poptávka a malá nabídka na pořádnej outdoor

tady bych odkázal do svýho podpisu (mandalaseeds)


No ono je asi přes 5000druhů kytek ale ty jsis ješte nevybral tu správnou aha , tak slyšeli jste holoto , nehulit a křižit a křižit a křížit , protože tady pan miris neni pořád spokojenej , potřebuje kytku která se mu zaleje , bude stabilní a nebude rozmazlená jak fracek , ješte by jste mohli zapracovat na tom aby se včas vyškubla ze země , opadali z ní listy , připadně aby po opadání listů byla hned kouřitelná , outdoor je totiž nejvyšši level pěstování , tak ....tak .....sakra jak se ty kytky pěstovali :eek: když ješte nebyli lidi ??? VONI SNAD ROSTLY SAMY ??? No to není možný .....:D:D:D ...no dobrý už dost srandy , no nabídka čeho ?? Je snad na internetu , nebo g shopech málo nabídek ?? Nejseš snad placenej agent od mandaly , jako tady pan majitel shopu kterej si tady dělal "nenápadnou" reklamu ??





no jo hlavo až budeš mít řízky genetik co dozrávají na zač. září a jsou fakt hodně odolný tak se ozvi ,)
reklamu fakt nedělám, jenom sbírám užitečný informace
no hlavne se musi sledovat od vykliceni! urcite si nebudu delat matku ze seminka kteremu se nechtelo ani poradne vylezt na povrch..... prvni 4 seminka jsou favoritky! sledovat rust (jestli maji parametry jake by meli mit) jestli souhlasi s tim jake udava seedbanka ci co to ma bejt za mrchu (indica, sativa,hybrid) jak je vitalni, jake dela listy, jestli jak rikal respectflowers vydrzi i nejake ty dny bez vody bez nejake vetsi ujmy ci nejake to prehnojeni........ a pak taky ten kvet ze ano! to same, kvete tak ja ma kvest? ne, tak zdar!


citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
no jo hlavo až budeš mít řízky genetik co dozrávají na zač. září a jsou fakt hodně odolný tak se ozvi ,)



ja mam tet v mrazaku nachystany Jungle Wreck (myslim 53dni kvetu) a Kush Skunk (podobne kvetove vlastnosti) kdo vi jak s odolnosti ale urcite nebudu vybirat chudinky..........
Hlava
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
no jo hlavo až budeš mít řízky genetik co dozrávají na zač. září a jsou fakt hodně odolný tak se ozvi ,)
reklamu fakt nedělám, jenom sbírám užitečný informace


Jo uz se klepu na to az si u mě jednou za rok vemeš klon z matky na kterouj budu svítit celej rok , starat se o ní celej rok , každej měsíc střihat klony do koše , o pardon jen 10měsíců , protože je to vhodne jen na ven , no , jedno slovo zakrejvání a sklízíš v srpnu na co čekat do záři ?? Jo aha ty chceš nekam hodit semínka a pak přesně 18.zaří to jít sklidit protože to ma bejt hotový ?? Tak tomu bych řikal odolná genetika , to jo .

Jinak reklamu tady vůbec nikdo nedělá , jo my víme :rasta:

Kus.... jo to je základ a několikrát se mi to potvrdilo , semínka co puknou do 24hod jsou nejvice perspektivní , psaly to na Mr.Nice foru no a samo že mi to potvrdili tady na cannafestu Shatibaba a Mr.Nice , hodněkrát vyzkoušeno , cau Hlava
citace:
Původní příspěvek od Hlava
jo to je základ a několikrát se mi to potvrdilo , semínka co puknou do 24hod jsou nejvice perspektivní , psaly to na Mr.Nice foru no a samo že mi to potvrdili tady na cannafestu Shatibaba a Mr.Nice , hodněkrát vyzkoušeno , cau Hlava


na to se musi nekdo nekoho ptat?? :D to je preci predem dane a jasne!!


P.S. : musis mit tak velky napis na tu soutez?? :D uz me to pekne sere! :D pismena pres trictvrte lcdcka:D
Hlava
No ja se neptal , kecali jsme o tom :D , no si kup větsí lcd , na ty 11tce to je pres půl obrazovky to jo :D hele jeste 9 dní ...
citace:
Původní příspěvek od Hlava


Jo uz se klepu na to az si u mě jednou za rok vemeš klon z matky na kterouj budu svítit celej rok , starat se o ní celej rok , každej měsíc střihat klony do koše , o pardon jen 10měsíců , protože je to vhodne jen na ven , no

cože ? :D psals že řízky jsou rozebraný do června :P mě sou tvý řízky už u prdele ,) jedeš je jako na běžícím pásu :david:

citace:
Původní příspěvek od Hlava
jedno slovo zakrejvání a sklízíš v srpnu na co čekat do záři ?? Jo aha ty chceš nekam hodit semínka a pak přesně 18.zaří to jít sklidit protože to ma bejt hotový ?? Tak tomu bych řikal odolná genetika , to jo .

Jinak reklamu tady vůbec nikdo nedělá , jo my víme :rasta:



zakrejvání je nepraktický
to je pro zewly co nemají nic jinýho na práci než celý léto promarnit každej den zakrejváním

a ta selekce začíná u semínka to je pravda :) první fáze oko, druhá fáze ruka - mírný stlačení prstama...

jo a vážně si myslíš že venku to mají kytky jednodušší než vevnitř ? venku je to jiný kafe a na indoor umí leckdo vybrat pheno - tam jde hlavně o výnosy
citace:
Původní příspěvek od Hlava
No ja se neptal , kecali jsme o tom :D , no si kup větsí lcd , na ty 11tce to je pres půl obrazovky to jo :D hele jeste 9 dní ...


hej koukam se pres cernobile lcd - 12palcu;) takze mas smulu! :D

hele tet bezesrandy. kvuli tobe jsem si musel zvetsit okno prohlizece a tet nemuzu koukat na filmy kdyz projizdim grower....... :rejp: :D

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
a ta selekce začíná u semínka to je pravda :) první fáze oko, druhá fáze ruka - mírný stlačení prstama...


na tohle bych se zvysoka vysral;) prdnout do hliny spravnou stranou a cekat co vykoukne. prvni ma cislo jedna na kvetinaci, druhe cislo dva,........... a zohlednujes jednicku 60% jako maminu.... tet jenom aby to bylo to co hledas a samice;)

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
jo a vážně si myslíš že venku to mají kytky jednodušší než vevnitř ? venku je to jiný kafe a na indoor umí leckdo vybrat pheno - tam jde hlavně o výnosy


no jak kdo ja to beru naopak - na venek neco vynosnejsiho a na indoor lepsiho...... kazdy ma asi jine priority
Hlava
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers


cože ? psals že řízky jsou rozebraný do června :P mě sou tvý řízky už u prdele ,) jedeš je jako na běžícím pásu


zakrejvání je nepraktický
to je pro zewly co nemají nic jinýho na práci než celý léto promarnit každej den zakrejváním

a ta selekce začíná u semínka to je pravda :) první fáze oko, druhá fáze ruka - mírný stlačení prstama...

jo a vážně si myslíš že venku to mají kytky jednodušší než vevnitř ? venku je to jiný kafe a na indoor umí leckdo vybrat pheno - tam jde hlavně o výnosy




No asi ne všechny jak vídíš ráno jich tam bylo ješte víc , jo ja vím že jsou ti u prdele , hlavně źe jsi je hrozně chtěl :D , nevim jestli +/- 300klonů měsíčne je nejaká seriovka , znam lidi co dělaj 2000+ za 14dní , nebo ve Flowery filds , to je seriovka , tak se prober :einstein: nevim co je na zakrejváni nepraktickyho , když sem dával kytky na střechu a schvaval doma tak mi to trvalo tak 15min , ráno a večer , 2měsíce většinou stači a pak máš co hulit uz na konci léta , takže jakej zewl ??

A samozřejmě že pro kytky je přirozené prostředí - dřevěná nebo zděná bedna či Homebox s nějakejma usporkama nebo sodíkem místo slunce , .....olé jedem :D
no prave - nepraktický je to hodně když musíš bejt každej den dva mesice v určitou dobu doma . zewl
hrooozne moc se mi po nich styska :D prosím prosím dej mi nějakej klon mám toho málo... reklamu na apollo venku máš ale hezkou vid ,)
http://grower.cz/forum/showthread.p...7058#post837058

ted vážně - až na dobu dozrávání na dušičky (ve slunečnym podzimu) to bylo dobrý. kdybys dal do výběru něco early myslim že by sis jenom přilepšil
Hlava
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
no prave - nepraktický je to hodně když musíš bejt každej den dva mesice v určitou dobu doma . zewl


A kde bych asi byl ?? Když tam bydlim , ty woe , dle tebe jsme všichni zewl ? Aby si sem dával fotky sem tě neprosil :flick:


citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
ted vážně - až na dobu dozrávání na dušičky (ve slunečnym podzimu) to bylo dobrý. kdybys dal do výběru něco early myslim že by sis jenom přilepšil
..

chceš neco hodně early , zkus tuhle sekci ......
mrdat AF
ad téma - tady má mr nice přímo na svejch stránkách
http://translate.google.com/transla...ia_articles.php
Hlava
citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
mrdat AF
ad téma - tady má mr nice přímo na svejch stránkách
http://translate.google.com/transla...ia_articles.php


Tebe taky a hlavně nevím proč nam tady cpeš šlechtění a křižení kytek , ten odkaz jsem četl snad uz pred 6ti lety ....to samý všechny prispevky v tomhle vláknu na ktery sem ja blb ješte odpovídal ....

citace:
Původní příspěvek od RespectFlowers
macho - určitě apdejt :)
podle mě jde o to abyste vybrali to co sami hledáte. já hledám stabilní kytku která se neposere když ji nedáte nažrat přesně v sedum jak je zvyklá. jestli něco nesnášim tak sou to rozmazlený kytky :D hledám kytku která snese nejrůznější stresy a přesto bude výsledek nadprůměrnej . a tady se rozpíná šlechtitelská dovednost o další stupen a ten se jmenuje OUTDOOR mučení - co takhle vybrat pořádný geny na outdoor? já teprve začínám aby to nevypadalo :frog: ale víceméně je tady velká poptávka a malá nabídka na pořádnej outdoor

tady bych odkázal do svýho podpisu (mandalaseeds)


....takže ješte jednou , toto je tryd o selekci matek ze semínka viz nadpis Jak vybrat nejlepší matku- phenotyp kytku jakou bys chtel musíš napsat do tohoto odělení ktere se zove Odrůdy a šlechtení tam mužeš postnou ten odkaz na Mr.Nice , i když uz tam je asi 100x , takže než zase začneš nekde bezdůvodně plkat , tak si laskavě 3x zkoutroluj jestli seš ve spravnym tématu , uz jsi dostal dost varováni , tohle je poslední , přeji pěkný den Hlava

:rasta:
Stanton
Hodne lidi tu psalo ze matky pod zarivkama nemaji dobrou kvalitu a ze nema vubec cenu s necim takovym zacinat. Urcite mnoho z vas zna Dokument I grow chronic a tam jede krasny maminy pod trubicema bez problemu. http://www.youtube.com/watch?v=cB2R...ailpage#t=2262s .Takze verim ze kdyz clovek chce jen maminy pro svou potrebu neni nutne porizovat hned 600W slunko.Jak tu nekdo psal,tak vetsina groweru zde to dela hlavne jako hobby a ne pro bussines.Kazdopadne to letos zjistim jestli to jde ci ne.
ten_hodnej
zdar chlapi, trochu ozivim starsi tema, zacinam taky zkouset selektovat nejaky matky ovsem bohuzel jenom z 20ti reguler semen od DP (nevylezly vsechny) a chtel bych se zeptat jestli nemam nejaky mrzaky... zastrihl jsem je cca az v 8mem patre, kazdopadne se mi technika fim moc nepovedla a jenom se rozdvojily, ovsem vetve pod tim nerostou vicemene zadny, zatim z toho hlavniho stonku rostou jen listy..... sice se mi uz poradilo 6 kytek uspesne narizkovat ovsem jen ze spodnich vetvi abych urcil pohlavi a dalssich vetvi mi tam moc nezbylo. na rustu uz budou minimalne 40-50 dni pod 250w mh... vytahly se sice dost ale vetve vubec nelezou, nevim cim to je jestli je to normalni nebo mam holt mrzaky a mel bych je rovnou vyhodit? pridavam foto snad se to povede
edit: na fotkach samozrejme nejsou vsechny kytky, nektere jsem zrovna vyndal a vzdadu se jeste schovavaj prcky ale vsechny rostou vicemene stejne, proste bez vetvi..
M@gic
Zdar, na jakým prostoru máš těch 20 kytek?
Imo je zastřihávat po 8. patře pozdě, nechceš napsat, co máš za genetiku?
ten_hodnej
je to blueberry a mazar od DP, zatim na prostoru 60x60, samozrejme necham asi jednu az dve od kazde genetiky predpokladam takze by se tam mely vejit, nemam v planu rezat tak casto... a myslite ze ty spodky mam oholit a pracovat jen s horejskem?
M@gic
Než ti odpoví někdo zkušenější...
Těch kytek je hodně, na stonek nedopadá světlo --> kytka nemá důvod větvit se, v zadu na tvý fotce jsou vidět výhonky, ale zakrnělý.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma