Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Galerie > Konvenční Zahrádky

Stránky: 1 [2] 
Jak na pěstování Šalvěje Divotvorné v našich podmínkách - Klikni zde pro originální téma
Kapka1
Jo? A jakej je to ten kram, jestli muzu vedet? Ze bych si to objednal taky, jestli to teda neni tajemstvi, dost by me to zajimalo... Díky
Kapka1
Myslis ze se to vyplati si to nechat poslat az z ameriky? Myslis ze to vubec prezije cestu?
Kapka1
Tak to ja bych se zase nebal, prece ti do toho nebudou koukat, a je to snad nelegalni???
Kapka1
??? Tak to nechapu :( a co vnem je?
polux
to h'assassin: Tak s tou firmou mam velmi zle skusenosti :( Uz asi tri roky si u nix objednavam pravidelne rastliny, a nielenze mi nic neposlali, ale naposledy sa uz neunuvali ani odpovedat :( Su aj seriozne firmy v US, ale tato medzi ne urcite nepatri... ( najvacsia smola je, ze maju taku bohatu ponuku)
Kapka1
No a to si jim jako zaplatil a oni ti nic neposlali? a Nejakej duvod ti rekli?
polux
to h'assassin : Fsak prave ze nema. A to nehovorim len o SD, ale aj o inyx rastlinax. Ix reakcie boli nasledovne: Komplet poslana objednavka (vobec nie mala) - nic. Urgencia - treba vybavit taky a taky papier. Papiere vybavene - nic. Poslana 2 objednavka. Nic. Urgencia - nic.
Obraz si urobte sami. Podotykam znova, ze som neobjednaval len 1 rok, mal som fsetky potrebne doklady a prostriedky. Niektore fy si proste nevazia zakaznikov, a smutne je len to, ze akurat tie, co maju taku bohatu ponuku.....
syyccek
kdepak mam sehnat rizky
[CZ]Neon
2syyccek: treba v Borivojce v growshopu anebo od nejakeho spolehliveho clena na G. staci hledat. keep growin'
Cornelius
shanim salvej, neobdaroval by me nekdo?nejlip z okoli olomouce, ale zajel bych si pro ni kamkoliv na morave.pls pls
[CZ]Neon
2Cornelius: spis nekde hledej, nevim estli se ti nekdo takto ozve, rozhodne to za to stoji...je to krasna historicka kulturni rostlinka. Este ti doporucuju si zjistit pred pestenim co nejvice info (ne jako blbec menem Neon) aby se ti nestalo neco typu cernani listu atd. keep growin'
Cornelius
a ty bys ze sve krasky nemohl kousek odstipnout?kde mam hledat?nechci si to nechat poslat z netu.neco bych zaplatil, ale nesmel bych to mit daleko-to by sly prachy na cestu.
[CZ]Neon
Ja kdybych byl z olomoucka (jsem z prahy4) tak bych klidne zdarma venoval zacatecnikovi rizek, ale postou neposilam. Zkus hledani "salvej+olomouc" nebo neco takeho. Mozna to bude chvilku trvat ale stoji to za to si ted na jaro sehnat novou salvejku. N
romaniak
ja sem z olomoucka ale bydlim i na praze 6 :)
[CZ]Neon
romaniak tak jestli p6 tak pisni to Kapka1.
Kapka1
Na praze 6? Husty, napis mi, kdybysi neco chtel :)
romaniak
jj. tedky sem sice v olomouci ale až budu zase ve škole tak se ozvu :)
Kapka1
http://www.greenstranger.com/ mrknete se tady na tu stranku - maji tam zajimavou nabidku salveji za dobre ceny - i jine zajimave kytky a seminka!
iXtiN
cavte vsedci groweri.
Chcel by som sa spitat, ci niekto nechava salviu aj na semienka.
Cital som,je tu toho mraky,ze zo semienka sa neda pestovat.
No, chcel by som to skusit, a tak sa chcem spitat ci sa nenajde dobra dusa co by mi poslala semienka.
Vopred dik
Kapka1
Seminka jsou vijmecna, je tam tezke oplozeni, a maji velmi spatnou klicivost, hodne malou, takze se salvej seminkama nemnozi, presto jsem si je objednal z e-baye a klicivost je tak 1%procentni, nema to cenu...
iXtiN
njn, ale z 10 semienok by mohlo vyklicit aspon jedno
Kapka1
ne - nevyklici... dost silne pochybuju..
iXtiN
Ale tak 500 korun za rastlinku je dost, tak ja neviem
=]
Kapka1
Kdo rika 500? sezenes ji mnohem mnohem levnejc... staci jenom hledat
iXtiN
Som pozeral na www.ratlinky.sk a tam to stoji 499.
Ak vies o niecom, porad, budem stastny prestastny.
Kapka1
Staci se mrknout na inzeraty, co tady treba lidi nabizeji, nebo na www.krtekcentrum.cz obcas nekdo nabizi...
iXtiN
Diki za pomoc, takito cas o rok uz dufam budem mat vlastnu salvej.
Dam ti K+
Kapka1
Jasny - neni zaco, a kdyby neco, ja na jare budu taky rizkovat, tak se muzeme nejak domluvit... cuss
iXtiN
Jooooooohuuuuu nasiel som jednu stranku na ktorej ponukaju salvej
len za 220,- ale objednavky sa daju robit az na jar.
Tak tu je: http://www.plantae.sk/ponuka/ponukarastlin.htm
[CZ]Neon
iXtiN: moc drahy, ale nevim jaka je situace na slovensku, prijde mi to trosku dost.
iXtiN
[CZ]Neon: ehm, pozeral si ceny na www.rastlinky.sk? tam stoji 499.
Ak vies o niecom lacnejsiom porad.
Kapka1
220 sk je dost fpohode...
iXtiN
Tak je to urcite lepsie, jak vysolit 500 korun za odrezok.
Ja sa len bojim ze pri preprave sa s nim daco stane,
da sa to nejak reklamovat? =)
Kapka1
Todleto je thread o pestovani salveje a ne O PRODEJI!!!! KDYZ NECO CHCES TAK TO PIS DO BAZARU! :(
dredik
pardon...se mažu
[CZ]Neon
Ja osobne bych nekomu dal klidne salvej zadara (Praha)... ale lidi nezapomente na growshop....
dredik
hmm...gshop, ale v Brně??? vim jen o jednom......a tam sem nakou dobu nebyla...
(: ozárek :)
Zdravim všechny, moh by mi nekdo vysvětlit proč nema salvia rada přímé světlo? a co by se mohlo stat kdybych ji dal na prime svelto? a newite nekdo kde sehnat nejakej poradnej navod na vyrobu extraktu, nejlepe co nejsilnejsiho? sem zkousel kourit suseny listy,a v brku no efect a pres bong uz to bylo mnohem lepsi ale stav tak na 2 min :( . a nechc iutracet penize za extrakt kterej si muzu sam vyrobit,a hlavne z vlastni vyroby budu mit vetsi radost nez z koupenyho produktu. dik moc za rady....
[CZ]Neon
(: ozárek :)

svetlo - napriklad ja netvrdim ze ji to nedela dobre, moje salvejka miluje svetlo, nektery salveje to nemaj radi ze jim to spaluje konce listu...
Extrakt - staci hledat tady na G
bong - s tim souhlasim
vyroba z vlastniho - souhlas

Neon
(: ozárek :)
2 Neon: dik, kdyz sem si poridil rizek ( za to moc dekuju frantovi, pac ten mi ji sehnal od nekoho z tyhle komunity ) tak sem se snazil se o ni dozvedet co nejvic, a jedna z tech veci je ze ma rada stin, pritom uz ji mam asi 2 mesice a z toho 1.mesic sem ji mel ve stinu a ted ji mam na svetle a zpozoroval sem ze roste mnohem rychreji! jedinej prolem jen ten ze ji musim zalejvat denne,protoze kdyz ji rano zapomenu zalit odpoledne ji najdu uplne skleslou tze hlavni stonek je vo 180° vohnutej dolu, vsechny vetve a listy taky.kdyz sem ji takhle videl poprvy tak sem myslel ze mi neprezije,ale dnes uz vim ze ji mam poradne zalejt a za pul hodiny se napne a vypada zas ok. S teme listama newim no, nektery sou nadherny a jiny se kroutej a trhaj jako kdybych je polil nejakou kyselinou. uz si z ni muzu udelat 2 rizky ale jelikoz sem nikdy nerizkoval a muj prvni pokus se nevyved,tak ted cekam na kamose az se vrati z ciziny a ten mi s tim pomuze :)
mam problém!!! :(
z květinácě mi lítaly mušky,pak začaly hrozně padat listy tak sem to zalil kuprikolem a listy padaly pořát,matka mi řekla ať jí vyndam,properu jí kořeny a zasadim do nový hlíny,dneska ráno sem to udělal a ješte pohnojil,ale je to spíš špejle než kytka

POMOC :(
Kapka1
Neměl jsi to hnojit!

Bude to podle mě přelitím.
hmmm a co mam udělat tet???
Kapka1
Vlhko, nepřelívat, hodně světla!... Nehnojit
[CZ]Neon
Jinak obecne asi:

vlhko-muze/nemusi (jak ktera "odruda" nebo podle zvyklosti)
svetlo-rekl bych ze je dulezite, jinak se pak hodne natahujou (me se na severnim okne stalo ze sem mel mezi patrama 10 i 15cm na postranich vetvich). Cim vice svetla->rychlejsi metebolismus kytky (ovlivnujici latkovou premenu, a predevsim rust a kvalitu rustu)
Hnojeni-kapitola sama o sobe... dokud sem nehnojil tak kyti rostla, ale malo, pomalu, zadne postrani vetve. po zacatku hnojeni (BioBizz Bio-Grow postupne 1-4ml/litr) to zacalo dost rust, vytvaret se postrani vetve, kytka mi zacala prerustat tak sem vypustil hnojky...

BTW: Planuju na pristi rok sepsat pro grower neco jako prirucku pestovani salveje (zaroven aby byla teoreticky zaraditelna do FAQu) od A do Z...
BTW2: do pristiho roku vstupuju pouze s jednou salveji, ktere dam vsechnu peci a lasku... (11l kvetinac, hlina(mozna s piskem), nejpozdeji od brezna/dubna venku, samozrejmosti nezavislost na vlhkosti, hnojka-osvedceny BioBizz Bio-Grow)

Neon
hmmm díky za snahu,ale pomoc prisla moc pozdě :( dneska sem se na ní koukal a nema ani lísteček a špička začíná usychat :( :( :( je to v prd§li
:rocket:
hasun
Na ty mušky by stačily žlutý lepový desky. Budou to žřejmě smutnice. Malá černá muška s průhlednýma křídlama.Líhnou se z larev který žijou v klíně a vypadaj trochu jako malinký bílý žížalky.
hasun
Hodim sem pár foteček mojí Šalvěje, mám jí asi 3/4 roku.

Velký dík to: langos

Skleník 7.10.2006
hasun
Hodim sem na kukačku pár fotek ze včerejčka 2.12.06

Dělá krásný poupata, doufam že stihne dokvést.
Všechny vršky jsou do žluta, to ale bude asi tou zimou, která si myslim je nutná k tvorbě květů. Možná potřebuje zimu a hodně krátkej den.

No tak co Vy na to???
hasun
Kurňa, tak teď ty fotky.
hasun
...
hasun
Tak teď to snad pujde, nějak mi dneska padá net.

:-)))
hasun
No a ještě ty nej.

Aneb lehký makro.
hasun
A poslední...
[CZ]Neon
hasun: dalsi stastlivec komu vykvetla... gratuluji
Kapka1
Ty vole mazec!!! GRATULUJU! To se nepovede jen tak každýmu...

Rozepiš se víc, kde jimáš, substrát atd... Prostě všechno! :D
hele je mozny aby stonek provadel fotosyntezu(když je zelenej)
mě samotnýmu to přijde jako blbost ale ta moje SD vypadá že jí roste nová větev (a to nemá listy) já měl za to že nejsou listy nejsou živyny a neni SD sem z toho fakt na větvy :confused:
hasun
No, normální zahradnickej substrát smíchanej s perlitem v poměru 4:1.
Mam jí ve skleníku na jižní stranu, a to ve středních čechách nedaleko Prahy. Hnojil sem jí wuxalem jaro, léto.
Ještě pořád jí mam ve skleníku a asi už dlouho nevydrží, ale nevadí, mam jednu ještě doma.
Do skleníku sem jí dal v 15l květináči, ale příští rok jí dam rovnou do země, potřebuje docela dost místa pro kořeny.
No možná mě ještě něco napadne.

to:Freedom9999 Myslim si že ti může obrazit, mě na balkóně zmrzla a znova jede.
Hanos
Pokud šalvěj rosíte, neroste ji, pokud na ni svítí přímé slunce, poněvadž by se mohly spálit listy. Rosit tedy ráno, večer nebo pokud na ni nesvítí zrovna slunce.
Tuto radu doporučují všichni zahradkáři, ať jde o jakoukoli rostlinu.
Lam3r!na
Sháním nějaký řízky neměl by někdo? Hledal jsem na foru a na netu ,ale nikde už nejsou... Dík moc ;) kdyžtak Pm me
hasun
Tak poslední pěkný fotky v květu.
Lam3r!na
CO Salvia a vlhkost? četl jsem , že má ráda vlhkost.. Jak často zalévate? A máte normal květináč bo samozavlažovací? Ja mam samozavlažovací malinko poupraveny a hlinu mi to drží docela vlhkou.. možna až moc.. Aleee salvia zatím nenaříka.. :X Jak udržujete vlhkost vy? jak často zalevate? atd?? Dík
[CZ]Neon
WiKouPaL
1) viceleta - co vim tak tri roky by nemelo byt problem (moje ma 1,5)
2) jo-orval sem jednu 70cm na 40cm+asi jen 5 listu a prezila ale trva ji to hodne dlouho
3)staci na par tydnu/mesicu (zalezi na svetle a prostredi)
4) celorocne!!!
Tarrnaa
WiKouPaL

1) Několik let
2) Pokud má alespoň několik pater nebo ji zbydou horní dva lístky tak začne znova odnožovat odspod.

4) Tady bych si dovolil trochu nesouhlasit s Neonem. Zkoušel jsem listí trhané v létě a v zimě. V případě zimního listí měl 5x extrakt nejsilnější účinek asi takový jako "náběh" u toho letního listí, ze kterého jsem extrakt ani nedělal. Takže celoročně je sklizeň možná ve skříni pod lampou, ale normálně za oknem to produkuje jen malé množství salvinorinu při sezónním nedostatku světla.
[CZ]Neon
Tarrnaa: mas asi pravdu....ja tu otazku pojal jinak.... jako ze si muzes kdykoliv za rok utrhnout list a sezrat ho...
Tarrnaa
Neon: No jo já to bral podle mojich zkušeností s účinkama v různou roční dobu :) Tak trhat to může kdykoliv, třeba i oholit celý stonek, když má aspoň pupeny u listů........ ony znova vyraší. Ale z toho listí co vyrostlo přes zimu neměl v mojem případě ani extrakt žádný účinek(málo slunka a přes zimu nehnojeno)
moje silva :-)
Tarrnaa
2WiKouPaL: No pokud to nejedeš pod lampou, tak za oknem nebo venku určitě na konci srpna nebo v půlce září to bude mít největší obsah a krásné zdravé listy.
hasun
tak po roce přihodim zase nějaký fotky. tento rok nic moc kvůli blbímu počasí, zase mi začala nakvejtat a přisli mrazy a asi už to nepřežije, zkusim jí nechat ve sklaníku přes zimu.
Tarrnaa
hasun: Tak to sem sám zvědavej. Podle mě rychle zdechne, ale byla by sranda, kdyby ne... budu tě sledovat :)
hasun
Tarrnaa: No když zdechne tak nevadí kamarádum sem jich rozdal, takže nemam problém s řízky. Myslim si taky že zmrzne, ale stejně sem jí pěstoval letos pouze kvůli květum, a jak se mi potvrdilo můze unás kvést každej rok a neni to žádnej problém.
Tarrnaa
hasun: No tak čistě teoreticky by mohl přežít stonek v zemi a na jaře obrazit, ale vzhledem k tomu jak jsou stonky citlivé na hnití a plísně tomu nevěřím. Nehledě na to co udělá mráz se stonkem co obsahuje hodně vody :D
Jura bbb
zdravim našel by se tu někdo kdo by vyměnil řzek šalvěje za pár semínek Early skunka (argoš od sensi seeds) ?
nejlíp na moravě.:girl:
Cannabidol
Kde zozeniem rezy salvie a je to vobec legalne pestovat???
hasun
Tak po třech-čtyřech letech sem našel zase tohle forum o šalvěji.

ta poslední kytka zmrzla a na jaře už neobrazila. byla to moje poslední šalvěj kterou sem pěstoval.

nedávno sme si na ni s klukama vzpoměli, jakej to byl nářez z bongu.
pestitelpompo
Před pár dny jsem kupoval knihu šalvěj divotvorná v levných knihách za 30kč rady o pěstování a vůbec vše co potřebujete vědět je to žlutá kniha-spíš brožurka přibližně 50 stranek.
Daffy
zdravím nevíte kdy je nejlepší doba vysadit jí ven do foliaku ?
ZOO68
Po "Zmrzlých mužích". A zvlhčovat, při vysokých teplotách je náchylná na osychání.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma