Grower.cz ~ Pěstování MarihuanyGrower.cz ~ MarihuanaGrower.cz ~ Pěstování Marihuany
Grower.cz Grower.cz Archív > Životní Styl > Léčitelství

Stránky: [1] 2 3 
Léčebné účinky marihuany - Klikni zde pro originální téma
robor
Zajímalo by mě, jaké máte osobní zkušenosti s léčivými účinky trávy. Hodně lidí prý vyrábí různé mastičky na revmatismus apod. Také se hodně mluví o léčení Parkinsonovy choroby nebo roztroušené sklerosy. Manžel mé kámošky má právě roztroušenou mozkomíšní sklerosu a já přemýšlím, jak mu pomoct. Díky

[Edited by robor on 17-09-2001 at 08:37 PM]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

edited by Jedule - protože už se tu IMO obecně zažilo spojení "roborovo thread o léčebným využití marjánky", nechci sem další thread klasicky spojovat, protože je o pár měsíců starší, místo robora by jako zakladatel v seznamu threadů figurocal někdo jinej. Takže přepisuju čtyři příspěvky z toho dalšího threadu týkajícího se medical zkušeností s ganjou.

KosMic - 16-03-2001
Zlá choroba angína se mě snažila zahubit. Nasadil jsem tedy tvrdý léčebný program. Aplikuji nějaká antibiotika a pravidelně hulim. Pro upřesnění inhaluji kouř z fajfky v pravidelnem intervalu několika málo hodin. Tato léčebná kúra dosahuje úžasných výsledků. Po dvou dnech jsem jako rybička. Opravdu doporučuju :)

Liprd - 17-03-2001
Tak to jsem netušil že marihuana pomůže od angíny s tim jejím charakteristickým dráždivým kouřem.Ale její využití je nepředstavitelné a její léčebné účinky jsou zázračné. Zdraví je důležitá věc akorát že jsem si ti dokázal říct trochu pozdě ale už tři dny nekouřim!myslím cigarety

INFECTION - 08-04-2001
No slyšel sem lecos. To vo tý angíně bude asi pravda,
pač právě to sem zaslech nejčastějš. Sám nevim, protože angínu léčim též přírodou, ale ne ganjou.
Bejt ale na místě doktora, tak vim na co ganju doporučim
určitě, a to na trávení!!!

Zachaliaš - 06-05-2001
Zdar něco sem našel k těm léčebným účinkům http://www.mujweb.cz/www/rodor/#2
konart
Vyrábím pro vlastní potřebu Konopnou mast.
Pomáhá při: bolesti hlavy, bolesti zad, kloubů, popáleniny, otoky, oděrky, akné, opary, menstruační bolesti, začínající bolest v krku - vše vyzkoušeno na sobě a přátelích.
CBD je sedativum, dohromady s THC a bílou lékařskou vazelínou se mast chová jako analgetikum.

Dále drť z kořenů zabalená do vlhké hadry se přikládá na bolavá místa (třeba naraženiny) - příjemně chladí, tíší bolest.

robor
Nemohl by ses trochu rozepsat o výrobě té konopné masti? Dík
konart
Tak tady je recept na výrobu konopné masti. Získal jsem ho kdesi na webu od nějaké doktorky z výzkumného ústavu. Už si nepamatuju přesně, tak doufám že paní doktorka promine, že neuvádím zdroj.


"Konopná mast má léčivé účinky na celou řadu bolístek a bolestí. Tuto mast vyrábím a používám již více než dva roky a měla jsem příležitost ji nesčetněkrát vyzkoušet na své vlastní kůži. Její účinky byly tak pregnantní, že jsem ji doporučila i svým přátelům. Myslím, že o dobré věci by se člověk měl dělit s ostatními, takže proto tento článeček."

Jaké má mast účinky?

• protizánětlivé a hojivé (aktivní složka konopí - THC má výrazné antibiotické účinky, což již v 60. letech dokázala dodnes mezinárodně citovaná práce československého vědeckého týmu prof. Kabelíka)
• analgetické (proti bolesti)
• uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče)
• afrodisiakální (nedávno provedený vědecký výzkum dokázal zvýšení pohlavní touhy u krysích samiček, ale praxe ukázala, že takto působí i na člověka, a to u obou pohlaví)

Na co mast pomáhá?

• všechny druhy oděrek, povrchních říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem, zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně nehtové
• ekzém na loktech (kůže drsná jako struhadlo – neznám přesný název, ale je to celkem běžný problém)
• lehké artritické a revmatické bolesti, torticolis (což je, když ráno vstanete a nemůžete na jednu stranu otočit hlavou)
• bolesti zad - například velmi rychle odstraní bodavou bolest a ztuhlost svalů při tzv. "myším syndromu" (což je, když hodně dlouho sedíte u počítače a klikáte myší, až vám zatuhne šíje)
• zánět žil, pohmožděniny jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti
• menstruační bolesti (natřít a masírovat podbřišek, nejlépe osobou přitažlivého pohlaví)
• hemeroidy
• začínající bolest v krku (namasírovat krk a převázat šátkem)
• migrény, bolesti hlavy (natřít čelo a spánky)

Jak se připravuje?

Přísady:
Bílá vazelína (k sehnání v lékárně na váhu), dolní listy samičí rostliny a palice.

Poměr:
Na 500 g vazelíny použijeme půl litru volně sypaných celých sušených listů (neuvádím v gramech, neboť specifická váha se může lišit podle stupně usušení), čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů).

Postup:
• 1 díl vazelíny (použít 1 polovinu množství) a 8 dílů vody do širšího kastrolu, přivést k varu a rozpustit vazelínu
• sušené listy rozdrtit nahrubo
• vhodit do kastrolu a za častého míchání pomalu vařit asi 60 minut
• odstavit a nechat chladnout, již nemíchat
• vychladlý kastrol dát na hodinku do ledničky
• opatrně sebrat ztuhlý tukový škraloup a vodu se zbytky listů a stonků vylít
• ze škraloupu vytlačit vodu, dobře prohníst a natlačit do širší nádobky s volnějším uzávěrem a nechat tři týdny v temnu a chladu proležet (pozor na plíseň!)
• ve vodní lázni rozpustit uleželou hmotu a přecedit přes hrubší cedník
• přidat druhou polovinu vazelíny, jemně rozdrcené palice a za občasného míchání vařit ve vodní lázni asi 30 minut
• nechat vychladnout a uložit do lednice
• za týden opět povařit ve vodní lázni a za další týden znova (celkem 3 x s týdenním odstupem)
• směs vazelíny a palic opět přivést k varu, tentokrát na přímém ohni a za stálého míchání nechat pomalu smažit asi 15 minut, až se začne uvolňovat charakteristický, lehce připálený zápach
• horkou směs přecedit přes čisté plátno (plátno se zbytky konopí nevyhazovat, skvěle se osvědčilo jako teplý obklad při astmatickém záchvatu, neboť velice rychle uvolní průdušky, je rovněž vhodný při zánětu průdušek nebo jako obklad při bolestech kloubů)
• rozlít do kelímků, nechat ztuhnout
• uchovávat v chladnu


Tak, to je všechno. Příprava je sice zdlouhavá ale stojí to za to.




[Edited by konart on 18-09-2001 at 02:02 PM]
Walhalla2000
2 KonArt

clovece, tim prispevkem jsi u mne zabodoval. Divim se, ze te nenapadlo uz davno s tim prijit, jako se samostatnym prispevkem.

Kazdopadne mi to prijde jako genialni napad k "popularizaci" konopi. Totiz... Taky mate rodice, ktere o trave vedi prd, nanejvejs, ze to je strasna droga, ktera zabiji miliony?

Taky mate rodice, kteri si furt stezuji, ze je boli hlava, ze je boli zada, ze je proste porad neco boli?

No tak super. Tak hura vyrobit zazracnou mast a nabidnout jim ji k vyzkouseni. Pokud aspon trochu bude fungovat, jako ze se zda, ze funguje (nebo ne?), tak uz vidim spokojeny rodice, kteri vypraveji v praci sve kamaradce/kamaradovi jak prave zjistili, jak je to konopi lecive, ze jim pomohlo od toho a toho a ze jim doporucuji, at to taky vyzkousi a ze kdyztak jim trosililinku donesou. A jak spokojeni sousedi zase rikaji sousedum....

No, asi to nebude tak idilicky, ale je dobre se chytat kazde sance ne? Az letos proschne sklizen, tak to urcite zkusim vyrobit a zkusim to nabidnout nasim (+babicce, znamym atd...)

uvidime, jak to dopadne

Jeste jednou diky a karma te samozrejme neminula...

BTW: zajimalo by mne, jak ta pani doktorka byla doktorka. Zda asi tak jako ja nebo jeste min... Nebo aspon jeji uroven co se psani tyce neni nic moc.
konart
Mast jsem zkusil uvařit a rozdal ji lidem, o kterých jsem si myslel, že by ji mohli potřebovat a nemůžou si ji vynachválit. Vařím další várku, protože mě kamenují, že chcou ještě.

Podle mě ta mast neléčí (v případě onemocnění kloubů a tak), ale pozastaví stávající problémy a uleví od bolesti. V léčivech se moc nevyznám, je to jen úvaha.

Myslím si, že je to převratná věc v oblasti lékařství ale nikdo s tím nechce nic mít, protože to není povolený. Znám pár doktorů, kteří tajně doporučují svým pacientům konopí k léčbě, protože legální léčiva už nezabírají.
Stejně se takové věci kdysi vyráběly, než naši zákonodárci zblbly a zakázaly to.


2 Walhalla2000: Díky za K+.

[Edited by konart on 28-11-2001 at 10:39 AM]
Ignácius
to konart: ta "nějaká doktorka z výzkumného ústavu" je paní Bushka Bryndová, cituji z jejích stránek http://bushka.narodni.cz/ :

"BUSHKA je 44 let stará lidská bytost ženského pohlaví. Pracuje jako nezávislá překladatelka (viz stránka Překlady) a publicistka. Žila v několika zemích (Česká republika, Kuba, Francie, Belgie) a plynně hovoří česky, anglicky, francouzsky a španělsky. Jelikož byla proti komunistickému režimu, odjela v roce 1982 ze své země a 14 let žila v západní Evropě. Od roku 1995 je zase zpět v Praze. Během exilu prožila mnoho obtížných situací a získala velmi zajímavé a rozmanité zkušenosti. V letech 1990-93 pracovala jako expert pro Komisi evropské unie, v programu technické pomoci bývalému Sovětskému svazu - TACIS. V rámci své práce se setkala s dnešním prezidentem Ruské federace panem Putinem a stala se svědkem násilného pokusu o státní převrat na Zakavkazí. Rovněž však stála u zrodu důležitého dopravního a telekomunikačního projektu TRASECA, který měl ukončit izolaci bývalých sovětských středoasijských republik. Po sametové revoluci v roce 1989 byla po dobu několika měsíců mluvčím OF v Bruselu, odkud ve spolupráci s francouzským rádiem "France-Inter" zorganizovala sbírku francouzsky psaných knih, která vynesla více než 20 tun kvalitní literatury pro naše veřejné knihovny. Neměla však dostatečně silný žaludek na to, aby zůstala v politice." konec citátu...

Mimo jiné také spolupracuje s poslancem Pejřilem na zákonu, který nás všechny dost zajímá, že ? ;-)

A ten recept na konopnou mast jsi nejspíš zkopčil odsud:
http://svet.namodro.cz/go/r-art.asp...09967&t=magazin
Pod tím článkem najdeš taky linky na další její články pro Svět Namodro na téma konopí.

to W2000: Až budeš psát tak kvalitní články jako ona, tak kritizuj !
Nic ve zlým, ale ta paní dělá pro "naši věc" možná víc, než my všichni dohromady, takže se jí musím zastat.

Mějte se a míň hulte a více si všímejte dění kolem sebe :-)
Walhalla2000
2 ignacius

ja ji vubec nekritizoval! to mi zase krivdis. A pokud si poradne prectes muj prispevek, tak ti jiste neunikne, jak jsem celou myslenku chvalil!!!!

Ja jen rikal, na to ze to je "nějaká doktorka z výzkumného ústavu" tak ma docela zvlastni pisemny vyraz. Ono, neni mnoho dospelych a jeste doktoru, kteri by se vyjadrovali ve smyslu (paldy z dobreho materialu).

:?-)

Ale vubec jsem to nemyslel spatne!

Jinak diky za linky na svet na modro
Ignácius
2 W2000:

Ja to taky nemyslel ve zlým, já si jen paní Bryndové vážím a tys o ní napsal "jeji uroven co se psani tyce neni nic moc".
Jelikož její články jsem četl, tak mě to trochu namíchlo...ale jen na chvíli :-)
Kéž by všichni z její generace byli jako ona...

P.S. Taky jsem se letos chystal na tu mast...hmmm...jenže zloději byli rychlejší, zmetci :-(
T.H.C.
Jak sem včera brouzdal po netu tak sem našel další zajímavý nápad na samoléčbu pomocí konopí.Tady je:

Postup: Ručně rozdrcené listy a nějaké ty palice samičích rostlin konopí necháme usušit . Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.

Dávkování: Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou. Uľíváme jej jednou denně večer, v mnoľství, které se vejde na špičku kulatého nože. Dochází-li po konzumaci k pocitu omámení je nutné dávku snížit. Léčebná kůra trvá maximálně 90 dnů. Po ní je nutno léčbu na 14 dnů vysadit a sledovat reakci organismu. Jestliže během těchto 90 + 14 dnů nedojde ke zlepšení je tato léčba nevhodná.

Použití při: Parkinsonově chorobě, roztroušené skleróze, glaukomu a v dalších případech, kdy příčinou nemoci je nemocná nervová buňka.

sativa
sice mast má určitě skvělý účinky, ale podle mě kouření taky pomáhá, sice to není moc ohleduplný ku plicím, ale CBN a CBD do těla dostaneš taky
Mě doktorka řekla, že mám dobře křivý záda a že kvuli tomu me při dlouhých výletech nebo sezení bolej, tak sem zkusil hulit a po bolestech už od tý doby ani památky :-)
konart
Olej z konopných semen je lisován za studena.
Semena (obsahující konopný olej) mají zastoupení všech esenciálních aminokyselin (včetně 8 aminokyselin, které si lidské tělo nedovede vyrobit) a nenasycených mastných kyselin srovnatelné se sójou. Konopné bílkoviny jsou navíc ve formě a v přibližně stejných proporcích v jakých se vyskytují v lidské krevní plazmě. Hrst konopných semen dokáže pokrýt potřebu proteinů a mastných kyselin dospělého člověka na jeden den.
Olej se hodí pro kosmetiku, neboť má obdobné účinky na pokožku těla a vlasy jako olej z avokáda, mandlí nebo jojoby a dokonce zvyšuje příznivé účinky jiných látek. Přípravky z konopí udržují pleť vláčnou a hladkou a činí vlasy pevné a lesklé. Vyrábí se z něj řada kosmetických produktů (masážní oleje, šampony, krémy, masti a balzámy, čistící pleťové vody a krémy, parfémy, tělová mýdla...). Vyznačuje se výbornou roztíratelností. Přípravky osobní hygieny, obsahující olej z konopných semen, pomáhají udržovat lidskou pleť vláčnou a hladkou, vlasy pak lesklé a pevné. Přítomná nenasycená kyselina gamalinolenová (až 73% za studena lisovaného konopného oleje) chrání pokožku před vysoušením, předčasnou tvorbou vrásek a před silným slunečním zářením, navíc napomáhá při léčbě lupénky, ekzému, lupů a dalších kožních onemocnění.
Z konopných semínek se dnes vyrábí mnoho potravin jako například mouka, pečivo, neživočišné mléko,sýr a pomazánky, müsli tyčinky, těstoviny, ingredience do salátů, stejně jako jedlý olej a margarín.

Zdroj: Pablo Honey


Olej a jiné výrobky z konopí prodává firma http://www.sanubabu.cz/
konart
Na vánoce jsem dostal od manželky knížku o konopí a zdravé výživě. Kniha nepojednává jen o konopí ale vysvětluje jak fungují vitamíny a minerály v našem těle, zpracování a trávení potravy, vhodné kombinace jídel, přírodní léčba, včetně receptur.
Kdo se zajímá hlouběji o zdraví, výživu a léčbu pomocí konopí, doporučuji přečíst. Recepty jsou tvořeny z konopí s malým obsahem THC, takže žádný high ale zdraví.
V knize jsou i informace o historii konopí, komerční využití a proč vůbec bylo konopí zakázáno.




[Edited by konart on 10-02-2002 at 09:33 PM]
Ziggy
Ta kniha je fakt zajimava. Daji se vubec u nas sehnat
potraviny z konopi (nebo seminka k jidlu)
Predpokladam, ze asi ne, ale kdyby nahodou nekdo vedel ....

YAHMAN
Pro lecebne ucely se da pouzit i technicke konopi. Tzn. i semena ktere koupis ve skoro kazdem Zverimexu, diky pomerne velkemu obsahu CBN. Zajimave informace a recepty najdes v knize Konopi pro zdravi od Ch. Conrada. Koupit ji muzes treba tady:


http://www.kosmas.cz/detail.asp?afil=1004&cislo=103067
Ziggy
Jo ale to je pro ptacky, takze bych mel dost obavy to pojidat.
Preci jenom asi pozadavky na kvalitu budou
pro ptaky a lidi trochu odlisne. Myslel jsem, jestli takhle pobliz se nedaji sehnat potraviny jako tyhle:

http://www.thehemp-shop.com/acatalog/food.php3

Btw: nevi nekdo, co se stalo s konopa.cz ?

Ziggy

[Edited by Ziggy on 08-02-2002 at 10:08 AM]
weeno
Tak jsem se stavil v jedné apatyce a prodávají tam ten konopný olej, dvě deci za 389,- Kč, made in germany. To by se snad vyplatilo vyrábět ve velkém a legálně !!! Semínka na vylisování můžou být i z technického konopí. Používá se v kosmetice i k jídlu - zdroj jedinečných přírodních tuků a vitamínu E.
vinetou
masto moc slozity-funguje i obyc oliviovej olej .hrnec ,voda,konopi,varit 20ay45 minut nechat volne schladnout,privest k varu, schladnout,precedit vymackatoddelit mrazakem a hotovo pripredavkovani se sjedes,ale funguje i na masaze
Spalodrontix
Trpim alergii na lucni travy a mam silenou sennou rymu uz od svejch 6 ti let. Jaro je pro me ukrutnym utrpenim, nemuzu vubec normalne dejchat, oci me opuchnou, ze nic nevidim.Od ty doby co, ale pravidelne hulim se to o hodne moc zlepsilo.Kdyz me zase svedi nos k zesileni vsechen kour jim vyfukuju, pak je to celkem v pohode.Uplne vylecenej sice nejsem, ale kazdopadne je to fakt o moc lepsi nez pred tim nez jsem zacal hulit.
Kamaradka, ktera moc nehuli a ma astma zase rika, ze kdyz si da prdika lip se ji dejcha.
Tak sakra proc, kdyz se s ganjou zije lip po vsech strankach ty zabedneny palice to furt nemuzou pochopit?
robor
to Spalodrontix:

Můžu to taky potvrdit. Mám od dětství alergii na pyly a vždycky v dubnu a květnu jsem měl tak nateklou sliznici v nose, že bez pravidelného kapání Sanorinu bych nosem nemohl vůbec dýchat. Trávu hulím asi 2 roky a už minulý rok jsem měl alergii výrazně menší. Od řijna minulého roku hulím častěji (1-4 týdně) a teď na jaře nemám poprvé vůbec žádné problémy! Kapky do nosu jsem nemusel ani jednou použít, což je fakt bomba. Můj kamarád má podobné zkušenosti. Dokonce už měl i počínající příznaky astmatu a musel si "foukat" léky inhalačně. Od té doby, co hulí, už tyhle léky prý vůbec nemusí užívat.
viridis
Zkusim tenhle thread trochu 'zvednout' - trochu zapadl a to by byla skoda - snad se na mne robor jako zakladatel nebude zlobit.

Chtel buch Vas pozadat, abyste zde psali sve zkusenosti (pokud mozno vlastni, nebo jejichz jste se nejakym zpusobem ucastnili) s lecenim chorob nebo s odstranovanim jejich nasledku - proste kdy a jakym zpusobem zlepsila kytka kvalitu zivota.

Dekuji Vam predem za spousty lidicek, jimz se za pomoci techto informaci mozna v budoucnu pomuze.

Udaje ve slozenych zavorkach znaci: {pocet pripadu celkem / pocet uspesne lecenych pripadu}

parkinson {2/1}, zeleny zakal {1/1}: suseny nadrceny, lzicka (vi prispevek od T.H.C. vyse) do cehokoli (oblibena je polivka). Poziti by nemelo zpusobit stav opojeni - priznak velky davky, priste snizit. Davkovani je nutno zjistit individualne (i pri zmene modelu - nestandardizovana qalita :( )

Polyartritis (zanetliva, dnava (HLA B 27 pozitiv - 2 pripady)) {7/6}, protruze iv. disku (vyhrezy meziobratlovych plotenek - tzv. hexensus){4/3}: Pri potizich aplikovana mast dle receptu vyse.

*******************************************
Vazoneuroza {2/1} - mast.
Ve spojistosti s tim, ze mast tehdy po jednom neuspesnem pokusu zbyla a dotycny mel problem i s
hemoroidy, zkusil v dost spatnem stavu ze zoufalstvi aplikoval zbylou mast (1x denne, rano). Po 14 dnech bez problemu. Po zkusmem vysazeni masti navrat potizi, ktere po nekolika dnech masteni opet vymizely, dokonce do te miry, ze dotycny klidne konzumuje i feferony v mire vetsi, nez male ! :eek: :sun:

[Edited by viridis on 05-08-2002 at 12:42 PM]
Al-Ban
Migréna dříve: festově mě bolela palice tak třikrát do týdne a to celej den.
Dnes: tak jednou za půl roku a jen tak zlehounka :).

Astma dříve: s železnou pravidelností se opakující těžké záchvaty i při málo zvýšené námaze a někdy i "jen tak".
Dnes:Už si nemůžu vzpomenout jak to vlastně probíhalo a to ještě ke ganje hulim cigára jak šlak :wink:. Dechový problémy jen při nastydnutí.

Nemůžu stoprocentně tvrdit, že je to jen dílo marihuany, protože ty bolesti mohly být způsobeny zbytečným stresem ze školy a teď už se snažím mít nějaký starosti na háku. Stres jen ve výjmečných situacích a to si tělo ani nestačí uvědomit, že ho má začít bolet hlava :). Zrovna tak to astma mohlo zmizet i s přebytečnou váhou, který jsem se zbavil už na základce, když se mi začaly líbit holky ;). Je ale pravda, že jsem ty problémy (astmatický samozřejmě ;)) měl ještě nějakej čas potom.

Tu druhou část uvádím v rámci objektivity.
dexmon
zdravim, zkusil jsem tu masticku a je fakt skvela, hlavne ruzny sramy, oderky a jiny diry do cloveka to pomaha vyborne hojit...dokonce ani zadny hnisy a podobny i kdyz jsem to cekal..tagze parada :D
ale zajimala by me jedna vec..ten konopnej olej se zda jako supadupa vec, ale jak ho udelat to uz clovek nezjisti..pokud to teda nechci varit nebo mit lis pres celej pokoj...tagze ma otazka zni...nevite nekdo jak se lisuje olej ze semen zastudena a v domacich podminkach????
dikec
Graetar
Taky se přidám. Zdravotně mi sice vcelku nic neschází, ale taky jsem zaznamenal pozitiva. Hlavně se to týká zmiňovaných alergií. Každé jaro se pro mě stávalo utrpením (mám to po tátovi), což se v nejhorších obdobích odráželo ve spotřebě asi tak plata Zyrtecu týdně. Poté, co jsem poznal květinu, situace se začala zlepšovat, a letos mi stačilo jedno plato pilulí na celý jaro, a to jsem ještě rozdával. Krom toho se teď jednalo o krotón (pokojová jedovatá potvora, alergen jak blázen), venku můžu chodit po rozkvetlý louce sem a tam, a nic. A další plus je, že to zlepšuje náladu... ;)

Jo, ještě musím doplnit. Pravidelně tak každej půlrok se mi klube prevít moudrák, a to tak, že se nedá vůbec fungovat. Nakonec se stejně nevyklube, k zubaři se mi nechce :eek:, ale po jointu je po starostech. Alespoň na chvilku...


[Edited by Graetar on 26-09-2002 at 05:42 PM]
cosmos
Teť jsem byl pár dní dost nachlazenej a měl jsem celkem brutální rýmu...a přišlo mi, že se po jointu rýma značně zmírní, takže jsem si dal vždycky večer jointa a pak jsem mohl vcelku nerušeně usnout:):)
Idea
Mám dotaz ohledně výroby tý konopný masti.Chtěl jsem se zeptat,jestli by se dalo použít místo toho čtvrt litru sušených samičích květenství (palic - které by měly pocházet z kvalitních modelů). nahradit větším množství listů,protože paličky mám zrovna jenom na zhul :( nebo myslíte ,že to nemá vůbec cenu a ta mast nebude fungovat ? Prosim teda o radu od někoho kdo s výrobou má nějaký zkušenosti a rovnou vyzvedám jeden superthread ;)
Earl
Taky je mi lito palic do masticky. Ja osobne tam davam listy (vetsi mnozstvi nez male) a ucinek je celkem v pohode, ikdyz ta mast z listi celkem smrdi. Matka sice neco stale mumla o tom, ze by tam chtela taky nejaky palice, ale tech je malo. Na druhou stranu je to dobrej argument na zvetseni poctu kytek.:)
konart
Palice dávám outdoor noname, nebo nějakej slabší model, pokud je. Pokud nemam paličky, dávám o třetinu víc listí a nezdá se mi ani nikdo z uživatelů neříkal, že by mast byla slabší nebo účinkovala méně. Dělám to tak už dost dlouho a spokojenost je na všech stranách.
pecza
citace:
Původní příspěvek od konart
Palice dávám outdoor noname, nebo nějakej slabší model, pokud je. Pokud nemam paličky, dávám o třetinu víc listí a nezdá se mi ani nikdo z uživatelů neříkal, že by mast byla slabší nebo účinkovala méně. Dělám to tak už dost dlouho a spokojenost je na všech stranách.
Bungee
Myslim ze to pomaha aji kdyz si z toho neudelate mast. Kdyz zahulim tak me vetsinou prestane bolet treba hlava nebo v krku, neco na tom bude...:eek: :eek: :eek:
Mazz
Taky se přidám, dřivé když jsem ještě nekouřil, hodně často mě bolívala hlava a teď už ani nevím, jaké to vlastně je když bolí hlava:)
Myslím že je to právě kouřením kytičky. Můj kamarád má uplně stejný názor, kdysi míval migrény ale ty jsou teď pryč.
bongo
Zdravím vás všechny,

nějak jsem měl pořád zafixované, že konopí zmírňuje popř. zcela zastavuje postup Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby, ale znamí mi tu druhou jmenovanou nepotvrdili, a ani na groweru jsem k tomu nic nenašel... že by pověra ???

Tak jsem zkusil google: +alzheimer +cannabis

...a vyhodilo to celkem slušnou spoustu odkazů (v angličtině).
Pokud budete mít zájem o více informací, prostudujte si pečlivě následující dva odkazy, níze jsem se pokusil vytáhnout některé zajímavé pasáže a přeložit je do češtiny... uff :)

The Guardian: High Times for Alzheimer's
Alzforum.org: Marijuana


...
Moje mladší sestra jednou nestačila zabránit babičce (trpící AD) v pojezení "špatných" koláčků. Nemyslím si, že to bylo úmyslné - upekla je a babička, ta sní všechno. Koláčky obsahovaly mimojiné jisté množství marihuany. Když mi to sestra řekla, hrozně jsem se vylekal a začal pozorovat, co se s babičkou bude dít. K mému údivu postupně začínala rozumět spoustě věcí. Orientovala se ve jménech, místech i čase. Bylo to, jako kdyby se nemoc vrátila o 3-4 roky zpět. Celý den si pak ani jednou nestěžovala na bolesti, jako dříve.
... (z alzfora - druhý odkaz)


Dále se však ve článku zmiňuje současný stav babičky, který je velmi špatný. Vypadá to, že z globálního pohledu další 4 podání koláčků nepomohly, ale alespoň ten den dokázaly postiženou vrátit do normálního světa.


...
Doktoru Nathanieli Miltonovi, výzkumnému pracovníku v biochemickém oddělení nemocnice při Královské akademii věd ve Velké Británii, se možná podařilo vyvrátit tradiční předpoklady, že droga poškozuje duševní bdělost. Učinil tak prohlášením, že cannabinoidy - nacházející se v mozku stejně jako v pryskyřici konopí - mohou zastavit dlouhodobé oslabovaní mozkových buněk, které způsobuje Alzheimerova choroba.
... (z hamhigh.co.uk)


Doktor Milton dále dodává: kuřáci marihuany nemohou být imunní vůči Alzheimerově chorobě, neboť se rostlina od rostliny liší obsahem cannabinoidů. Takoví lidé si mohou nekontrolovaným užíváním drogy způsobit mnohem větší poškození mozkových buněk.

Nepodařilo se mi však najít, jakým způsobem a v jakých dávkách podávat nemocnému konopí, a zda je léčení závislé na stádiu, v jakém se právě nemoc nachází.

Pokud byste cokoliv objevili, podělte se tady o to, prosím, s ostatními.

Vím o jednom člověku, kterému by to mohlo pomoct...

bongo
R@st@
tak moje zkušenost je taková:
mám senou rýmu a sem alergik už od 3 let a začal sem hulit ve 13,a zlepšení moc nepociťuju i když hulím :-/
Graetar: jo Zyrtec žeru každý ráno jeden ale i když hulím tak jednou nebo dvakrát do týdna tak mi to nepomáhá!!!
kdyby byla nějaká rada tak dejte vědět!!
Mista PM
Hm, taky způsob. Já dělám ještě jednu věc.
Klasickej jamajskej night vision drink - dá se to i pít a případně i použít zevně - na kožní problémy jako různý menší vyrážky nebo plíseň na nohou.
Dělám ho hlavně z lupení atd, funguje i tak. Do sedmičky bílýho pravýho rumu nacpu listů, ale i třeba kousků stonků, pidipaliček atd., co se vejde (klidně před tim upiju 8-))). Tři neděle (ale klidně i dýl, akorát to bude mít značně "peprmintovou" chuť; posledně byla 6 měsíců) to nechám na chladným temným místě. Pak se to dá i slejt. V nouzi možno do nějaký slušnější vodky. A spotřebovat se dá tak i tak. 8-)))
zmrskank
hmmm tak masticku sem taqy varil taky rozdal,vyskousel na sobe-mel sem rosekany koleno vecer sem nemoch chodit,namzal-rano sem behal jk zajic bohuzel se nedozvim jak by to vypadalo dybych si to ne¨namazal...priste si musim ublizit osove soumerne a udelat pokus
pakor
Neskusali ste vyrobu masti "od konarta" skratit. Nechce sa mi 6 tyzdnov cakat,ale zase nechcem aby sa znizil ucinok tej masti.Poradte ak viete.
zmrskank
plno lidi tady pise ze jim trafa pomohla od senny rymy a alergie ale nejak sem z toho nevycet jek ji aplikujou aby to pomahalo nemate negdo naky konkretni overeny postupy jak zmirnit jarni ALERGII??

DIK
Spicoli
Zdar, mám dotaz ohledně té mastičky.
Vytvořil jsem ji asi 1/2 l a musim uznat, že na masáže je fakt perfektní. Jemně hřeje a do těla se vám zabodávají něco jako jemné jehličky, 1-2 h po vmasírování se vám záda ani neozvou.
Co se týče ozdravných metod jsem ale skeptický. Zajmalo by mne, jestli by šla aplikovat na starý modřinatý nohy mý 85 letý babičky (aby se jí to třeba nezhoršilo).
zmrskank
to spicoli- tak to ti asi nezbude nez to vyskouset-pak napis esi to funguje.
Shadoow
tak to se mi hodí jak svin:D
Mojí máti má migrénu babička kolena f hajzlu fotřík záda f prdely děda nohy f prdely. Tak po sklizni udělám hafo moc mastí a budu je rozdávat příbuznejm že je to mast z marihuany a že to fakt pomáhá:D
aspon když se mě máti zeptá po sklizni co s tim budu dělat tak jí řeknu udělám z toho léčivou mast:D
Avron
Založil som tento thried (Ak vam vadi kludne ho resetnite) pretože som chcel ešte zdoraznit že marihuana je všeliek napr.Mne osobne vyliečila anginu.Tak že mal som teplotu 39,1 a bolo mi špatne bolelo ma hrdlo brucho,hlava a ked som sa šiel ku kamoške nafajčit a dokapril som a tak som mal iba 36,8 nič mi nebolo proste uplne som sa vyliečil po dvoch dnoch kurirovania (Alebo skor nakurovania:)) )A bez liekov.Pohoda čo?Napište aj vy či sa vam take niečo niekedy prihodilo.MARIHUANA VŠELIEK.Dakujem :smoker: :sun: BAYO.
lordWilliam
Mě dost pomáhá v zimě na kašel a na rýmu. Už kvůli způsobu léčby lze en doporučit, narozdíl od nějakejch kapek na rýmu co vydržej tak 1-2 hodiny, když si dám fajfku tak to mám skoro na celej den a s kašlem to je podobný.
Jo ještě se s tím dá kurýrovat přílišná pracovitost :-°))) Já jsem si jí prakticky zbavil :-°)))
wolverin
ja som TAZKY alergik (od 4rokov ) , hlavne alergicky na travu :) ,pel zvierat a podobne "hluposti". od vtedy co kalim uz neme take brutalne nadchy, problemy s dichanim, a hnusne vedlajsie ucinky po liekoch !! moja mama tomu nechce vobec verit ze by mi mohla ganja pomoct sa z toho aspon ciastocne vyliecit, ale ja viem ze to tak je. proste sa citim lepsie.
a to hlavne v lete ked to je najhorsie! si zahulim a dost mi to ustupi.
..inac nie som sam co mi toto potvrdil, kamos je tiez alergik, tiez huli a poveda mi to iste, ze mu to proste URCITE pomaha. viac ako hocijake lieky...
Majky
viete co ludia...som mal teploty od scera 38.6 adal som si brcko na druhy den a teplota do parhodin zisla...a az na dalsi den som mal nake lieky..ale uz mi nic nebolo..a este ma dost brutalne bolelo hrdlo a tiez to preslo...hm kto vie..mozno pomohla...
Avron
Ano pomohla lebo tráva znižuje teplotu pomoha na bolesti v krku a bolesti hlavy a vela inich vecí...
indicky-konopi
ja bych se vysral na nejakou vyrobu masticek...(je to pracny a navic negdo zas tolik palicek nema, aby si z toho moch delat leciva) Me pomaha treba na ekzem, kterej mam vod malicka pouho pouha vyvarena koupel z listi...a verim tomu, ze to je dobry i na spousta jinejch zdravotnich problemu...jinak sem taky trpel hrozne oparama a vlastne taky od malicka...mel sem kolikrat volezlou celou drsku a ani sem nemoch mluvit natoz vlizt nekam mezi lidi...a vod ty doby co hulim trawu...asi tak ty 3-4 roky sem mel opar tak 10x ...misto 50x a ne-li vickrat...tim nechci nikomu rict at zacne hulit, ze se mu prestanou delat opary a ze bude zachvilicku zdravej jak rybicka, ale me trawa proste nejakym zpusobem vylecila tyhle dva zdravotni problemy, kterejma sem trpel několik let...jinak s tim ekzemem sem mel strasny problemy...jezdil sem do prahy k nejakymu negrovi, kterej mel fakt dobry leciva...ale vzdycky kdyz sem vod nej jel tak nasi vyplazly pres dva litry za masticky, ktery me pomohly jen na chvilku...ted chci rict, ze ekzem prakticky uz vubec nigde nemam (a to sem ho mel po celym tele)...a s tema oparama... kdyz se mi udela opar, taxem hrozne prekvapenej, ze se mi udeal...trawa leči, ale jenom ty co sou nemocny...
Spicoli
Svatá pravda...
Odvary a vývary jsou taky good. Ale tu masticku můžeš dělat i ze stonků a listů- já to z nich taky dělal. Paličky jsou na to moc cenný, když jich nemáš přehršel.
Mějte se a zdar výzkumu :smoker:
indicky-konopi
woooogi:ale ale, uklidni se chlapiku, nikomu nerozkazuju, jen rikam, ze bych se JA vysral na vyrobu masticky aRADSI SI DAL TEPLOU LAZEN S CANNABISU, ty si delej co chces...PEACe
ps: kazdej svym zpusobem nutime svoje informace, to by sem taky kvuli tobe nemusel zachvilku nigdo nic napsat:)
nevite jestli by ta konopna mast mohla pomoci pri lupence?
De la Vastierre
Měla by. Na kožní potíže je jak dělaná.
De la Vastierre
Myslíte si, že je na škodu při výrobě masti ze sádla, když se konopí jakoby smaží nebo musí být to sádlo " v klidu " a nevřít, jen být horké a materiál aby se spíše louhoval než pražil? Máte někdo zkušenost? Není mast, která prošla smažením méně účinná?
vždy ked ma boli hrdlo alebo mam teplotu tak si zahulim, za jeden alebo dva dni som fit. ked som nehulil tak som sa liečil asi týždeň. A dosť sa mi osvedčilo ked som hulil a zaroveň som sa liečil liekmi od doktorky.
Zewl
no tak to mam vyzkouseno na sracku, chripku, bolest hlavy a na depresi :D
bolsomtam
No ja som uz dost dlhorocny hulic / niekedy viac, niekedy menej/ ale na mna to funguje tak, ze ked mi je blbo, kaslem atd, zahulim a som v pohode. Ale potom na dalsi, alebo este dalsi den sa mi to vrati este silnejsie. Jediny recept je asi furt byt odpaleny :sun:
r-man
Podle mejch zkusenosti pomaha huhu hlavne na zesileni imunity....nevim jestli je to tim, ze kdyz se pohuli, tak je clovek takovej vic v klidu, rad posedi a pokeca....no sportovat se vetsinou mocneda :-)..i kdyz vyjimka potvrzuje pravidlo, viz hory a lyzovani....
Landrover
Vsetci hovria ze marihuana ma liecive ucinky ja neviem ake???Pomohla uz niekomu vyslovene marihuana?Tusim sa s nou lieci rakovina ale vazne pochybujem o pravdivosti tychto vyhlaseni ale ak existuju dokazy o opaku budem iba rad
chell
co si procist nejprv ty clanky tady.. konopna mast atd.. my\dslim nez davat takovyhle dotazy tak radej nejdriv precist a ptat se na kokretni veci hmm
http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=2136
zaviram pripominky do pm
Matrixx
Jak asi každý víme,mariuhana je dobrý doktor,včera jsem byl poraněn na ruce a docela mě to bolí,ale vím jak si mám poradit,je tu náš všelék ..... modely jako nosorožec nebo NL jsou určitě dobrými antibolestanty......napište svoje zranění,vim že to zabíra,nevim jesli se vám vaše zranění rychlejc uzdraví,ale určitě to nebude po požití určitých látek tolik bolet :D a navíc se nebudete nudit,ale pozor na doktory !!!
citace:
Původní příspěvek od robor
Také se hodně mluví o léčení Parkinsonovy choroby nebo roztroušené sklerosy. Manžel mé kámošky má právě roztroušenou mozkomíšní sklerosu a já přemýšlím, jak mu pomoct.


Hoj robore, snad se nebudu opakovat :).

Já k marjánce přišla díky roztroušený skleróze, nejdřív jsem chodila na infúze cyklofosfamidu, kterej mi sice s ereskou hoodně pomáhal, ale měla jsem po něm nechutný křeče v žaludku. Takže jsem každej měsíc po infúzích chodila mezi kamarády do hospody s nadějí, že mezi lidma nebudu bolesti tak vnímat, jenže když mě tam viděli bledězelenou se staženým ksichtem, někdo mi řekl "slyšel jsem, že na to pomáhá marjánka". Takže mi ji kdosi přinesl (už je to nějaký 4 roky, takže mám wokno :)) a můj subjektivní pocit - do minuty byl klid. IMHO bych bez marjánky s touhle léčbou prostě sekla, i kdybych měla skončit natrvalo na vozejku. Pak se přidaly křeče nohou, opět - marjánka zabrala. Jenže je potřeba okamžitej účinek, tudíž vdechovat, v tý době jsem o vaporizérech nevěděla nic. Teď se v ČR testuje v Kanadě a ve Velké Británii už schválený sublinguální sprej, tuším se jmenuje Sativex, od GW Pharmaceuticals. Účinek by tudíž měl být okamžitý, protože sliznice v ústech účinné látky okamžitě převádí do krve, bez obludností vytvářejících se při spalování marjánky.
Pak se mi reakce na infúze změnila na úporný zvracení, Navoban a Ondemet jsou skvělý prášky, ale 1) jsou pro inkologický pacienty a musel by je pro mě jako neurologickýho pacoše schválit revizák, tuším, a 2) spolkneš prášek, vyzvracíš ho, spolkneš druhej, chvíli ho udržíš a zase ho vyzvracíš, spolkneš třetí a ten už jsem udržela a bylo pö zvracení, tak půl hodiny až hodina, než chudáci tablety zvládly zabrat. Když si dám jointa, tak kouř nevyzvracím a účinkuje v podstatě hned. Takže zase vaporizér by byl nejlepší.
Vím, že JXD měl na koukat.cz info o sušeným prášku z konopí od pana Ponikelského s Parkinsonem, někde je v tomhle threadu uvedený. To jsem ještě nevyzkoušela pořádně, protože když jsem začala, po asi měsíci došlo listí, který jsem dostala, a další zatím nebylo. Ale myslím, že by to mohlo pomáhat tlumit křeče, třes a další lahůdky, který ereska přináší, prostě by to mohlo tlumit pochody, který nakonec v tyhle problémy vyústěj.

Sklerouškové na křeče používají čokoládu, jeden člověk mi říkal, že si do čoko dává dvě lžičky, že to nemá účinky "zhulovací", což je fajn, ale velmi rychle, cca do pěti minut, to uvolní svaly, takže je to IMHO alternativa k jointům (pokud se křeče už v tu chvíli nerozjely do nesnesitelna) a koláčkům, kterým nástup přece jen trvá trochu dýl, logicky.
aenema
Ahoj Jedule, prosim můžeš objasnit
"bez obludností vytvářejících se při spalování marjánky."?? Neber to jako prudy!!
citace:
Původní příspěvek od aenema
Ahoj Jedule, prosim můžeš objasnit
"bez obludností vytvářejících se při spalování marjánky."?? Neber to jako prudy!!


omlouvám se, nevyjádřila jsem se zrovna inteligentně :(
těma obludnostma myslím obludnosti vytvářející se při spalování marjánky, tabáku, šalvěje, prostě čehokoliv, co člověk kouří... ne nějaký speciální obludnosti od marjánky :) Jestli to tak vyznělo, omlouvám se, nebylo to tak myšlený.
Nevím, co všechno je v kouři jen tabáku nebo jen u něčeho jinýho, nevím, nakolik je pravda, že kouř z marjánky je xkrát víc karcinogenní, nemám k tomu podklady, tudíž nemám z čeho si udělat svůj hotovej názor.
Nevím, jak je to oproti ostatním huličům, ale v mém okolí si snad každej nejčastěji balí špeka s tabákem. Takže ty obludnosti jsem si vzala hlavně z tabákovýho kouře, abych neplácala voloviny, tak si na pomoc beru http://www.kurakovaplice.cz/index.p...na=trochachemie

Z hlediska biologického účinku rozeznáváme v tabákovém kouři (směsi plynů, vodní páry a pevných částic) tyto typy škodlivin:
nikotinové alkaloidy (sám o sobě nepoškozuje - spíše stimuluje CNS k lepší funkci, ale způsobuje návyk)
methan
CO (oxid uhelnatý)
sirovodík
kyanid sodný
tetrakarbonyl niklu
arsenik
dehtové látky (rakovinotvorná látka)
benzpyren (rakovinotvorná látka)
dibenzkarbazol (rakovinotvorná látka)
nitrosaminy (rakovinotvorná látka)
radioaktivní polonium (rakovinotvorná látka)
kokarcinogeny typu fenolu (rakovinotvorná látka)

Jsem laik, takže snad to není nějakej můj blud - IMHO při vdechování jakýhokoli kouře si leccos z těchhle lahůdek do těla pustíme. No a protože jsem pro léčebný využití marjánky, tak horuju pro vapíky. IMHO by teda ideální bylo rozšíření Sativexu. Jenže to už se asi odděluje čistě léčebný využití a "hulení", protože když mám bolesti, tak zbaštím čokoládu (nebo si dám trochu do šlukovky, když je to HODNĚ akutní), ale když si chci někde s někým zahulit, tak holt už mně osobně tam ten joint sedí nejlíp.
http://www.zdn.cz/detail.htm?id=46791
zdroj: http://www.sciencedirect.com/

Cannabinoidy a jejich další využití v medicíně
Publikováno dne: 16.5. 2005 www.ZDN.cz

Psychoaktivní vlastnosti cannabis sativa byly poprvé zjištěny před 4000 lety v Číně. Od té doby se cannabis šíří po světě a jeho spotřeba jako slabé drogy stále stoupá.

V nízkých dávkách vyvolává euforii, pocity uvolnění, radost, hovornost, pocity hladu nebo pokles vnímání bolesti. Vedle toho snižuje pohotovost, krátkodobou paměť a psychomotorický výkon. Ve vyšších dávkách vyvolává změny osobnosti a halucinace.

Východní medicína cannabis využívala po tisíce let v léčbě malárie, zácpy, revmatismu a jiných diagnóz. Západní civilizace možné léčebné přínosy cannabis začala zohledňovat teprve v 19.století.

Účinnými látkami jsou v rostlině obsažené cannabinoidy, jichž bylo identifikováno přes 60 a zvláště dobře jsou popsány 2 z nich, a to -9-tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol.

THC je z velké části odpovědný za psychoaktivní vlastnosti a vykazuje též analgetické, antiemetické, protizánětlivé a antispastické vlastnosti. Stimuluje také chuť k jídlu.

Cannabidiol vykazuje protizánětlivé, antispastické, antioxidační, neuroprotektivní a imunomodulační vlastnosti.

Endogenní systém v lidském organismu:

V lidském organismu byl identifikován endogenní systém, ve kterém cannabinoidy hrají důležitou roli. První lidský cannabinoid, anandamid, byl objeven v roce 1992.

Nachází se v četných oblastech mozku jako hippocampus, striatum, thalamus a cerebellum. I další endogenní cannabinoidy byly identifikovány, jako např. arachidonyl glycerol. Tyto látky působí prostřednictvím CB (cannabinoid) receptorů, a to CB1 a CB2.

Působení cannabis a cannabinoidů na tyto receptory bylo v široké míře zkoumáno. Receptory CB1 se hojně vyskytují v mozku, především tam, kde je přítomen anandamid, a také v oblastech kontrolujících pohyb, postoj, vzpřímenou polohu, hmat, bolest, paměť, emoce nebo autonomní a endokrinní funkce.

V posledních letech se soustavně pracuje na výzkumu a vývoji CB1 modulátorů, přičemž CB1 antagonisté mají uplatnění v léčbě obezity, alkoholismu a závislosti na nikotinu.

Vedle toho CB2 receptory se nacházejí na periferii, zvláště početné jsou na buňkách imunitního systému. Jejich úloha se stále zkoumá. Předpokládá se jejich role při zprostředkování imunitní odpovědi na cannabis.

Nejasnost kolem těchto receptorů způsobuje, že je v současnosti vyvíjeno jen malé množství léčivých látek, které by byly modulátory těchto receptorů. Předpokládá se však, že je možné vyvinout léčivé látky s afinitou k oběma typům receptorů současně.

Využití cannabinoidů:

V posledních letech jsou mezi odbornou veřejnosti velká očekávání co se týče léčby cannabinoidy, a i proto jich je řada ve vývoji. Známé a využívané jsou antiemetické účinky těchto látek.

Dále se očekává využití cannabinoidů v léčbě hyperalgesie, allodynie a při jiné analgetické léčbě. 40% dnes vyvíjených cannabinoidů je určeno pro nespecifické indikace v léčbě bolesti.

Další indikací pro léčbu cannabinoidy je roztroušená skleróza. Kolem 17% dnes vyvíjených cannabinoidů je určeno na tuto indikaci. Některé z těchto látek v klinických hodnoceních vykazují vyšší účinnost než v současnosti používaná léčba.

Cannabis vyvolává pocit hladu. Dnes je ve vývoji inhalační forma dronabinolu a počítá se s jejím využitím u pacientů s HIV pro léčbu úbytku na váze.

Závěr:

Možné přínosy cannabinoidů pro medicínu by mohly být velké. Vedle uvedených jsou v současnosti vyvíjeny cannabinoidy i pro léčbu jiných indikaci, jako Parkinsonova nemoc, bulimie, schizofrenie nebo Touretteův syndrom. Možné budoucí využití těchto látek musí být vždy zváženo v porovnání s nežádoucími účinky, které léčba přinese.

(jha), www.ZDN.cz
ZDROJ:
Cannabinoid therapeutics: high hopes for the future
Drug discovery today, volume 10, Issue 7
Bernadette Hensen

Vysvětlivky jsem nezvládla, prosím, v případě nejasností zkuste hledat na http://www.maxdorf.cz/maxdorf/ls.html
MedicalUser: nemůžu zaboha najít článek, který před nějakou dobou vyšel v tisku, o slečně, která se v odvaru z marjánky koupala a pomáhalo jí to na její dost těžkou chorobu - něco se jí dělo s kůží. Jenomže já si nepamatuju, kdy přesně to vyšlo, ani jestli její choroba byla kožní či jiná, pouze do kůže se promítající. Ale koupele ve vodě s, tuším, odvarem jí hodně pomáhaly.
A pokud budeš odvary a koupele zkoušet, napiš sem i svoje zjištění pls :).
a mrkni na http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=13931

xerthon: bylo mi řečeno, že moje mast (pouze z listí,m palic tolik nemám - díky chell za radu s výrobou :)) už pomohla při lupénce-

A jinak jsem se před týdnem dověděla, že jeden sklerouš si maže spastický svaly (ztuhlý, ne bolestivý) mastičkou a uvolňuje je to. A už si troufám tvrdit, že marjánka nějak harmonizuje a normalizuje činnost detruzoru (vypuzovače) a sfinkteru (svěrače) močového měchýře. Nezáleží na modelu, prostě marjánka jako taková. Netuším, jestli je nějaká "účinná" dávka, to je věc dlouhýho zkoušení, ale pokud někdo trpíte inkontinencí či naopak retencí moči, zkuste klidně koláčky, nejde o rychlost nástupu jako u bolestí. Takže doufám, že i na tyhle problémy budou vědci pozorněji koukat při testování marjánky :).
bajdic
Ahoj, celkově zde můžu podotknout, že marihuana mi nejspíše zachrání oči a tím víceméně i život. Pře 3 roky my našli zelený zákal(glaukom). Samozřejmě mi hned řekli, že když se to nebude léčit, že může dojít ke ztrátě zraku a k tomu ještě dodali, že se to může stát i bez léčení. A tak mi nasadili asi 20 různých kapek. Ale kontroly ukázaly, že bohužel nic nezabírá. V tý době jsem začal čadit marihuanu, a tak nastali problémy s rodičema...Samozřejmě mě strašně seřvali atd...No ale prostě mě to nedalo a min rok v létě jsem si zahulil před kontrolou...noa a co se nestalo..tlak byl v pohodě, doktoři nevěděli jak je to možný...Doma sem to řekl rodičům a od tý doby v pohodě...Pak jsme zašli ještě k fogymu kámošovi očařovi a ten mi taky řekl ať si sem tam dám špeka, ale ať si prej dělám čaje..No a od tý doby mám tlak v očích celkem v klidu..Normálně sem měl asi něco kole 28 torů po konzumaci marihuany 21, což je optimum. Takže sem šťastnej a hafo...Nejen že si užívám ten stav, ale mám radost že oči budou snad v poho...Takže zelený zákal a Marihuana ...Stoprocentně!!!!Ahoj Martin
Jirka P.
Ja jsem si 2 roky nazpet namohl v posilovne biceps(ale ne nejak moc drsne), 2 dny vkuse to bolelo furt stejne, bolest neustupovala, pak jsem zahulil(ne kvuli tomu :p: ) a za 2 hodiny byla bolest pryc . . . jinak subjektivne pomaha proti alergii, jednou mi pomohla, kdyz se mi chtelo zvracet - rano jsem se probudil, bolela me hlava, zaludek a fest se mi chtelo blit. Vzpomel jsem si, ze tady na grouwru o tom nekdo psal, ze staci jeden sluk a zvraceni je pryc. Bylo mi dost blbe a premyslel jsem, jestli to mam vubec zkusit nebo to jit vyklopit do hajzlu. Nakonec jsem dal jednoho praska z vodarny(drzel jsem to tak 10s, rozhodne jsem se nechtel v tom hnusnym stavu zhulit), a pocit na zvraceni byl okamzite uplne pryc. Zaludek i hlava jeste tak hodinu bolely, a pak uz to bylo vklidu . . .
thomas3711
Co sa tyka alergii, tak to, ze vas vyliecila marihuana je mozno dost zavadzajuce, pretoze alergia casto krat prejde sama...takze osobne neverim tomu, ze by marihuana dokazala vyliecit alergiu.....rozhodne, ale pomaha zmiernit jej priznaky...takze ked som zhuleny tak tolko nekycham ani nemam plny nos....takze jednoznacne mi pomaha...thank you JAH...
no nikde jsem to na G nedokázala najít, tak snad neduplikuju

http://www.spirala.cz/tiki-read_art...p?articleId=431
Ganjor
Já mám s marihuanou jakožto léčivou bylinou vynikající zkušenosti.
Musel jsem totiž podstoupit chemoterapii a řeknu vám takový svinstvo jako jsou flašky tý chemie napojené na kapačku a proudí vám to do těla ste nezažily.Bylo to kvůli metastázy v mém těle(zhoubný nádor,Rakovina).Při průběhu chemoterapie mi bylo tak špatně,že jsem nemohl nic jíst,nemohl jsem spát a každou hodinu někdy i půlhodinu jsem zvracel.Bylo to strašný a ten kdo to zažil určitě ví o čem mluvím.Asi po týdnu nepřetržitého zvracení a bolestí jsem jsem si pořídil marihuanu(hulím už dlouho ale kvůli této nemoci jsem to nechtěl riskovat) a hned po intoxikaci(kouřením) se mi udělalo tak dobře,že jsem tomu nemohl ani uvěřit! Dokonce jsem dostal chuť na jídlo. A tak jsem zahodil všechny prášky co jsem měl proti zvracení a bolestem a vesele jsem hulil.Pravda pomohlo mi to vždy jen na chvíli(podle ůčinnosti modelu) a tak jsem ji kouřil vždy ráno,odpoledne a večer.Také musím říct že mě to bolestí ůplně nezbavilo ale OBROVSKY mi to pomohlo zvládnout jak po psyhické tak po fyzické stránce tuhle zkurvenou nemoc.
HELLEN
ahojky, kámoška měla od 15 let epilepsii, léčila se a prostě dělala všechno možný, aby byla zase zdravá. Tedkonc jí je 30, hulí 3 roky epilepsie je pryč!!!!
Obec
LONDÝN - Pozitivní výsledek u 77 procent pacientů zaznamenala britská farmaceutická společnost GW Pharmaceuticals PLC při zkušebním použití svého léku na bázi konopných výtažků. Jak dnes GW oznámila, lék ve formě spreje, který se stříká pod jazyk, byl vyzkoušen u pacientů trpících roztroušenou sklerózou nebo zraněním páteře.

Z 53 pacientů jich 41 zaznamenalo citelné pozitivní účinky, od omezení bolestí po zlepšení spánku. Vedlejší příznaky, jako bolesti hlavy a nevolnosti, byly "předvídatelné a pacienti je obvykle dobře snášeli", dodává prohlášení společnosti, která konopí pro své léky pěstuje ve sklenících na utajovaném místě.

Někteří z pacientů pociťovali nejznámější symptom hašiše, omámení, ale poměrně přesné dávkování sprejem jim údajně umožnilo najít postupně rovnováhu mezi utlumením bolesti a tradičním účinkem drogy.

GW hodlá požádat v Británii o schválení prvního léku na základě konopných extraktů v roce 2003, aby mohl být uveden na trh počátkem roku 2004. Ve většině zemí je užívání drog na bázi konopí ilegální, ale řada odborníků se přimlouvá za jejich používání u pacientů trpících těžkými chorobami, jako jsou rakovina nebo roztroušená skleróza.

Zdroj: ČTK/Neris 10.9.2001
KHUBAR
jj Obec to je všeobecně známé,, ale hlavně jsem se ptal ta glaukonom, zelený oční zákal, to, že ti daj ganaju na smrtelný posteli je sice pěkný ale dle mne je to doost pozdě /rekovina,skleroza/, každopádně dik za příspěv ek a kdybys našel něco o výzkumu ve věci glaukonomu, nějáká věrohodná čísla z klinického výzkumu tak to velice rád uvítám.
Uzavřu tezí, že pořádný farmaceutický výzkum by každopádně dle mne přispěl k minimálně k větší dekriminalizaci, takže kdo má blízko k farmacii tak do toho!!!
čuz kolegové
testování Sativexu prý už je ukončeno, teď ještě čekám na zhodnocení studie (vím jen o testech u pacientů s roztroušenou sklerózou, celoevropsky)

Khubar: jestli umíš anglicky, mrkni na http://www.pdxnorml.org/MTFM_Musikka_1993.html , paní tam píše, že si dělala koláčky, třeba to nějak pomůže Ti vymyslet, jakým způsobem pomoct dědečkovi :(

jen poopravím Tvůj názor na sklerózu, předpokládám, že v tomto ohledu roztroušenou (ono skleróz je hafo, skleróza je "ztvrdnutí tkáně") :) - jo, jsou vzácně i hodně rychlý formy RS, který případně můžou i skončit smrtí, ale mám pocit, že je to fakt vzácný, že se s ereskou dá ve většině případů fungovat hodně let a tuším, že teď už se to nebere, že "zkracuje život"
rakovina, bohužel, s tou smrtelnou postelí co do činění má mnohem častěji :(
Dominique
Zdravim!
Ja sem pouzival a obcas jeste pouzivam konopi na bolest. Mel sem tezkou autonehodu a vseude mam srouby, tak jointik vzdycky od bolesti pomohl. Za chvili by meli jit srouby ven, tak zacinam indoor...
Pytlos
jednou sem si propichnul btu a nohu hrebikem,asi centimetr hluboka dira,ale byl sem zhu,dalsem dalsi dve a pak sem sel domu..se strizlivenim prichazela i nesnesitelna bolest a nohu sem musel mit "nahore"..druhej den to porad bolelo,taxem zase nasadil alternativni medicinu a zase sem behal,delal bordel a hral hakys :) s dirou v noze
na chripku/nachlazeni/bolest hlavy (kocovinu) to fakt pomaha-prej to nejak rozsiruje cevy v mozku
gustav makovec
growerky a eři,když jsem posledně poprvé vařil čokoládu, část tuku jsem použil na výrobu sušenek,čímž jsem se nepochlubil,upek jsem to jako linecké cukroví, v návodech co má stará jsem si snašel těsto jednoduché a hlavně s malým obsahem cukru.Velikost kolečka cca 8mm/v prům.2cm ,chuť nic moc, účinky po 2 kusech spíš sedativní, hulení mi relativně víc vyhovuje,.víceméně jsem se toho chtěl zbavit.tak jsem začal gómat co s tim...
Jedna blíže nespecifikovaná osoba ženského pohlaví věku 33 let váhy 45 kg a obvodu v pase 40cm vzhledem propuštěného vězně z Osvětimi trpící cistickou fibrózou se stala pokusným objektem,v podstatě skoro nejí a jen chřadne,blbě se jí dýchá,říkám si -žravky jsou po kolečkách slušné, a snad i zlepšení dýchání, ovlivnění plícních sklípků by mohlo být ku prospěchu...bydlíme od sebe relativně daleko,nedávno jsme jí navštívili.No, tak zkusila to po ránu,žravka až večer,což jsem se divil, bude se to snažit brát obden,o dýchání se nemělo smysl zatím bavit.S tím žravkováním se snad vyhne kapačkám ve špitále,a trochu přibere..no a dál, se uvidí...
gustav makovec
depresím,vlastní cholerické povaze,paměti...
Skreko
Uz som si kedysi vsimol, ze THC mi niekedy pomoze proti infekcii hrdla a podobne...
Vcera som mal dost neprijemny nabeh na anginu a hnusnu bolest hrdla... Mam doma caj Lapacho (podla vedcov jedna z najliecovejsich rastlin sveta), a tak som si do fajocky dal malu sisticku a trochu Lapacha... pofalcil som si, dym mal z lapacha taku celkom chutnu akoby vanilkovu chut - vonu, a dnes rano som sa zobudil, a hrdlo je uplne v cajku... takze, ja uz mam svoj spodob ako sa vysporiadat s xorobou :) este skusim zlozenie vychytat, skusim experimentovat, ci ten alebo henten model ganje spolu s Lapachom nebude fungovat lepsie :)
oper
ja mozem pridat take story..behal som na autobus..ato rychlostou draka(mysel mi dala nohy do neuveritelne rychleho pohybu:)a smykol som sa na asfalte plnom malych kamienok...jeb..vstal som ..a nic kracal som dalej..az po nejakych metroch som zastal a pozeram ruka rozjebana kvalitne....mäso som mal vonku zdlane...krvacalo to dost...ale nebolelo ma to skoro vôbec co by malo,lebo to bol dost kruty pad..thak po 10min som si uvedomil ze aj koleno mam vriti a nohavica roztrhana a krv nanej..thak som dosiel domof a dal som nato septomex..ffff...a thak som sa rozhodol, ze nebudem doma v zlom psichickom stave sediet..ale ze pojdem na akciu naktoru som sa chystal....vôbec celu akciu ma to skoro nebolelo...uuaau ale na druhy den krute bolesti...takze potvrdzujem ze marijanka mi otupila stav..ale halus to bola riaaaadna dost!
xjunior
Musim potvrdit léčbu kašlu......když nejsem spálenej tak sem na tom s kašlem zle ale jakmile si zahulim tak sem v poho........ bez kašle a můžu v pohodě dejchat
bubik
...matka kolegy ma tezky revma - francouzsky hole, do 2. patra 5 minut, bolesti etc...po dvou mesicich mastickovy terapie uz chodi bez berli, nema temer zadny bolesti a vysadila tedy vsechny prasky, ktery na bolest dostavala...
...obecne jsem dost skeptickej ohledne ruznejch home made sajrajtu a tak, ale tahle vec SKUTECNE FUNGUJE...
gustav makovec
a mládnutím je to faakt bezva,další důvod proč hulit....
Něco na tom mládnutí bude,už mě to táhlo od Kabátu a Alkeholu k Moravance...taky těm svým pubescentním smradům snad lépe rozumím..no vlastně teda oni se se mnou pořád ještě normálně baví jsem chtěl říci.....
r
Zdar lidi, zkuste http://www.bushka.cz/ganjaweb/Kabelik/index.html
Je tam toho dost a hlavně česky-hlavně české studie. Jinak mám s konopím a zdravím tu zkušenost, že při chemoterapii není lepšího antiemetika(antizvracecího prostředku), antidepresiva, dodávače chuti k životu a boji s tou sviní rakovinou. Ještě jsem ten boj nevyhrál, ale všichni se furt diví, že jsem ještě naživu. mám to už cca +- 2 roky. Ale řekněte něco podobného doktorům-ještě vás pošlou na protidrogovou odvykačku...a to riziko nepodstoupím. Mějte se...a hulte!
HooBr
ja ako som začal húliť, nemusím nosiť okuliare . . .
prišiel som k očnému a čumím na tú tabuľu a všetko vidím . . .
mal som dioptrie Ľ: 0,75 a P: 0,5 teraz - Ľ: 0 a P: 0
dfblbec
Zdar
nahodou tu nemate niekdo neake poznatky o vplyve THC na predcasnu ejakulaciu ? lebo ja co som s tym problem nikdy nemal, teraz ako hulim tak NIeKEDy s tym problem mam ... (dysfunkcia nastastie nehrozi,to by som sa asi zastrelil)
dfblbec
co na tom zalezi ci si dam brko (bez filta) alebo fajfku ? pripadne suche bongo...
nepoviem ze vodne a bublave aparaty a vapo je rozdiel od vyssie spominanych, ale...
nepi
Já bych se chtěl zeptat co je nejlepší, když má člověk rakovinu? Kouřit, připravit z toho ňáký jídlo, vaporizér...???
nepi: IMO jde taky o to, z jakýho důvodu je v konkrétním případě marjánka užívaná - pokud na zvracení po chemoterapii, doporučuju rozhodně vapík; jinak je to fuk, IMO, prostě co tomu člověku vyhovuje - S JEDNOU VÝJIMKOU - KOUŘIT NE!!!!!

Rakovina je (velmi obecně řečeno) jakési selhání imunitních buněk, který by měly zmutovanou buňku v těle najít a zničit - nic ji nezničilo, takže se vesele může množit. IMO cokoliv, co prudí imunitu (třeba kouření), jí může přidělat práci nebo ji zblbnout, takže se v těle můžou dít pěkný věci, aniž by na ně imunita zareagovala. Takže kouření čehokoliv bych u rakoviny já osobně viděla jako pomocnou ruku podanou tý mrše :(.

Testovala se marjánka na nádory, i tady na Groweru se něco dá najít, ale nemám žádný zprávy o pokračování výzkumů, ale možná jsem si toho jen nevšimla. Můžeš napsat víc, o jakou rakovinu se jedná, proč ji ten člověk chce užívat (na léčbu nemoci, na zmírnění symptomů nebo vedlejších účinků léčby)?
soulQuake
přidal bych jednu osobní zkušenost: rostl mi moudrák, celej den otok a bolest jak prase - dal jsem špeka a otok najednou zmizel a žádná bolest - nádhera

takže na oteklou hubu - konopííííííí
r
Tenhle článek jsem objevil na www.osel.cz

Marjánka potlačuje růst nádorů
Jedna z účinných látek marihuany potlačuje tvorbu cév nezbytných pro růst zhoubných nádorů.
Prozatím jen pokusem na myších dokazují španělští vědci vedení Manuelem Guzmánem, že látka označovaná jako delta-9-tetrahydrokanabinol ovlivňuje expresi genů, které se podílejí na aktivaci růstového faktoru VEGF, zodpovědného za tvorbu a růst nových cév. Zhoubné nádory aktivují tvorbu VEGF, aby si zajistily přísun živin a kyslíku. Bez toho nejsou schopny dalšího rozvoje a zanikají. Narušení tvorby nových cév kolem zhoubných nádorů proto patří k jedněm z nejnadějnějších strategií pro boj s některými typy rakoviny. Už dříve se ukazovalo, že biologicky aktivní látky z marihuany mohou potlačovat růst nádorů. Španělští vědci nyní potvrdili tento předpoklad v exaktním experimentu.
Těžko si představovat budoucí protirakovinnou terapii tak, že si pacienti budou chodit na předpis do lékárny pro marihuanového jointa. Lék bude buď obsahovat přímo delta-9-tetrahydrokanabinol a nebo ještě spíše nějaký z jeho biologicky účinnějších derivátů. A je samozřejmé, že vývoj takového léku potrvá léta a nikde není psáno, že skončí úspěchem.
Konopí obsahuje široké spektrum látek, které získaly špatnou pověst díky narkomanům. Zatracením této rostliny bychom však mohli se špinavou vodou vylít z vaničky i dítě. Zdá se, že výzkum těchto látek nás může dovést i k lékům proti rakovině.

Pramen: Cancer Research (ročník 64, str. 5617)

Autor: Jaroslav PetrDatum:16.08.2004 v 00:00

Už trochu starší informace, ale...co vy na to?
soulQuake
delta-9-t. je právě ten náš oblíbený psychoaktivní, jestli se nepletu ... jinak pěknej článek, jen plíce dostanou trochu zabrat :)
zelenyskret
Trpel jsem depresemi nezabiralo nic. At jsem do sebe cpal praysky tak proste nic....teprve po tom co jsem zacal pravidelneji kouřit se stav začal zlepšovat a dneska uz jsem v pohode zcela...takže ty učinky tam rozhodne jsou. A nedavno to potvrdili i vedci... ze marihuana ma ty same uciky jako antidepresiva plus pomaha vytvaret nova nervova spojeni..takže deprese leči
zelenyskret
HU-YA: Klidne se muze stat mne to pomohlo ale nekomu nemusi.........ono nekdy pomuze prestat to na nejakou dobu kourit. Kamarad taky po urcite dobe zacal porad neco mlit o pyramidach a tak a mluvil o tom porad...pak na nejakou dobu nekouril spravilo se to a dneska i kdyz kouri tak je v pohode.....hodne asi zalezi na povaze toho cloveka
http://www.osel.cz/index.php?clanek=76
http://www.osel.cz/index.php?clanek=1000

jeste neco...
Che guevera
já se taky přidám ,konopí je jasnej všelék (pro ty co iděli asi před rokem cestománii o Jamaice) ale zas je pravda že je to děsně zvláštní rostlina protože pokus si dám mikro fouka tak mi nic není ,pokud se zfouním akorát tak do náladky tak mě do 3 hodin začne vždycky bolet hlava a pokud to zas přeženu tak zas nic ? nevíte někdo čím to je ? začalo se mi to dít po 4 letech hulení ,ale jinak I had a good shit
kdo na to přijde dostane ode mně hmmm vlídný slovo :afro: :bravo:
dejaVuCV
Zdarek vsem.
OSEL.CZ je fakt dobra studnice:
http://www.osel.cz/index.php?clanek=2316
At se vam hejbou ocasky ;)
http://www.osel.cz/index.php?clanek=1954


TAK ALE TOHLE JE DOST DULEZITE
yavar: mám taky docela dost silnou mast, kterou občas aplikuju na bolestivý místa - namoženej kotník s fotbalu (měl jsem dvakrát přetržený vazy, takže to není ono), rozbolavělý šlapky z neustálýho běhání a měnění směru apod. Musím říct, že po tom, co jsem si na noc natřel kotník, následující ráno už prakticky nebolel.
Nicméně zatím nemám žádnej důkaz o tom, že by za zlepšení stavu byla zodpovědná mast, že se to třeba nezlepšilo během noci samo. :-/
neslapatpotrave
Při rýmě,bolení v krku a kašli si dám pár prásků a ráno bez problému. Naposled jsem pak ještě seděl pul hodiny na lavečce (a byla celkem kosa) a stejně pak vpohodě. Na odřeniny a tak fakt zabírá. Pokaždé když mám řeznou ránu a zahulím, mám pocit ža se zavírá rychlej.

Někdo tu nahodil proč je teda kvalitní tráva zakázaná. Podle mě jde o to, že jí vpodstatě zadarmo vyléčíš kdeco. To se farmaceutickým nadnárodním společnostem nehodí..
hogi
Zrovna mám nějakej speciálně nechutnej zánět středního ucha a musim potvrdit, že to fakt funguje. Včera to bolelo tak, že sem nemoh usnout, tak sem naládoval fajfku a bolest byla pryč a spal sem jako zabitej.


Veškerý obsah Copyright ©MM - MMVI Grower.cz
Grower.cz je diskusní server a magazín o pěstování marihuany.
Fórum obsahuje více než 350.000 příspěvků o pěstování marihuany doma.
Naše on-line galerie je největší kolekcí fotografií pěstování
marihuany na internetu s více než 125.000 fotkami.
Magazín o Pěstování Marihuany | Diskuse o Pěstování Marihuany | Návody na Pěstování Marihuany Doma