Ať ti nic neunikne... RSS Kanál Grower.cz  Přidej si Grower.cz na hlavní stranu Seznam.cz!  Přidej si Grower.cz na hlavní stranu Google!  Grower.cz na Facebooku

Grower.cz Portál pro pěstitele
GROWER   //   MAGAZÍN   //   CANNABIS CUP 2003
   Tisk článku    


CANNABIS CUP 2003

Vítejte u vzpomínek na minulý ročník High Times Cannabis Cupu v Amsterodamu. Čas se blíží a letos mezi 20-tým a 25-tým listopadem se bude konat již 17. ročník. Berte tuto reportáž a spolu s ní publikovaný video-klip jako malou pozvánku.
autor: carlos | 06-11-2004 | Přečteno: 30629xKapitoly: I. Světová konspirace
II. Odvrácená strana poháru
III. Kdo zvítězil?

Konspirace

Byl to můj první celo-týdenní výlet do Amsterodamu a já věděl, že bude náročný. Dobrou zprávou bylo, že Press karta neopravňuje držitele hlasovat, což mne naštěstí zbavilo jakékoliv možné "odpovědnosti", tudíž nutnosti riskovat vlastní plíce. Po ubytování v Amsterdamu jsme opět ocenili strategickou polohu našeho oblíbeného hostelu Abba - do Melkwegu (klubu, ve kterém se koná noční část Cupu) deset minut pěšky i s dočasným mrzákem v partě. Do Hotelu Arena, ve kterém probíhá denní expozice, to bylo o kus dále, ale naštěstí po několika fiascích, které byly v podstatě (z neznalosti) jízdou na černo, jsme se rychle zorientovali v tramvajové dopravě. Hned po odbavení Press karet a Judge passů jsme všichni společně vtrhli do "arény", na započetí doprovodné "výstavy", abychom zjistili, co se za letošním ročníkem - s podtitulem Konspirace - vlastně skrývá.

Hned první přednáška slavného Jacka Herrera byla o odhalení konspirace. Její náplň - ač relativně prostá - trvala téměř dvě hodiny a na jejich závěru jsme se dozvěděli, že jsme vyslechli pouze půl teorií a druhá část nás čeká ještě jednou v týdnu. Přednáška byla filozofickou rozpravou o psychedelických drogách a dala by se shrnout slovy "houby jsou ve všem...". Abyste rozumněli nepřednášel přímo Jack, který již před několika lety přišel o hlas, nýbrž jeho kolega James Arthur. Byla to propracovaná filozofická přednáška, podložená slidy s historickými výjevy, dokazující že psychoaktivní houby provází lidstvo od nepaměti. Klobouky hub byly symbolicky zobrazeny na všem od egyptských relikvií, aztéckých hliněných tabulek až k americkým mincím z doby před třemi stoletími. Byly také na různých křesťanských vypodobeních, jelikož sami svatí je při svých setkáních užívali. Hlavním tématem přednášky bylo, že drogy (které Jack Herrer označil jako pozitivní - v kontextu vyzněly spíše jako psychedelické) jsou v podstatě informacemi - věděním, které před námi chce naše sociální vedení (ať již církev nebo vládní mašinérie) skrýt. Jsou prostě zakázaným ovocem - věděním, které lidem umožní vidět dál a nebýt ovcemi ve stádu, věděním, které však je přímým rozporem se ovladatelností, jakou vyžaduje státní organizace.

Pěstitelské špičky

Přednášková místnost vůbec byla naším oblíbeným místem, načerpali jsme za týden na výstavě mnoho informací. Spoustu jsme znali a potvrdili si jejich důležitost, ve spoustě jsme si udělali pořádek. Z těch nejzajímavějších byl pěstitelský seminář od Arjana z Greenhouse Seeds, který v podstatě popsal stavbu pěstírny pro šlechtění od začátku až dokonce. Tento informacemi našláplý seminář bude námětem některého z dalších článků (Takže pokud vás zajímá jak izolují v Greenhouse jednotlivé matky k opylení, nebo k čemu jsou kontrolní kytky, máte se na co těšit). K tomu ještě máme Arjana i se slidy na videu, takže bude pravděpodobně časem k dispozici ke stažení. Dalším zkušeným pěstitelem, který se s návštěvníky dělil o své tipy, byl Soma ze Soma Seeds.

Musím říci, že Soma měl opravdu vychytanou expozici - jako u jednoho z mála, bylo u jeho stánku s luxusním Applem G5-kou, katalogy a vzorky v truhličkách, vždy narváno. A chytit ho alespoň na deseti-minutový rozhovor se ukázalo jako velký problém. Sdílnější byl jako obvykle Luc z Paradise Seeds, který dokonce poskytl semena jeho cup entry do Grower soutěže (té jste se mohli zúčastnit na jaře).Kapitoly: I. Světová konspirace
II. Odvrácená strana poháru
III. Kdo zvítězil?


Fórum | FAQ | FotoGalerie | Encyklopedie | Grower Bazar
Podmínky použití | © MM - MMIX Grower.cz | Inzerujte zde
Hardware maintained by AHS
.:.