Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Par otazek k planovani boxu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Anuvin
Stálý Člen

Karma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 358  

Nápad Par otazek k planovani boxu Příspěvek č. 1

Zdravim zkusene Growery, uz dlouho tu sbiram inspiraci a ted si konecne stavim svuj box.
Mam Homebox 100x100x200 a ktomu mistnost 102x102x300. Problem je ze vte mistnosti je na zadni zdi uprostred plynovy kotel pro ohrev vody ktery zabira asi 35cm.

Myslite si ze bude proveditelne uriznout tyce Homeboxu abych znej udelal 100x65x200? - prebytecnou stenu homeboxu bych nejak ohnul a zalepil.

Mam k tomu 400 hps a mh. Nebude to prehnanej vykon na tu zmensenou plochu 100x65?

Dalsi problem je ventilace. V mistnosti neni zadna dira na odtah a jelikoz sem v podnajmu, nemuzu ji vyrobit. Budou muset stacit otevrene dvere do zbytku bytu (1+1) ? v pripade nutnosti 2m roura k ventilacce.

Podle faq by mi melo stacit na odtah 120m3.. bude v techto podminkach stacit 160m3 ventylator ?
V kvetove fazi budu chtit pridat pachovy filtr takze uz jen kvuli tomu bych potreboval silnejsi odtah ? Cca 260m3? Za ventilator si klidne priplatim, potrebuju neco TICheHO nejlip s regulatorem otacek. Pekne prosim nemel by nekdo nejaky typ ?

P.s. Jak dlouho vydrzi kytky zavrene v mistnosti 100x100x300 pouze se skvirou pod dverma? (v pripade navstev ci me nepritomnosti) vikend?

Jestli se nekdo docetl az sem tak klobouk dolu za kazdou radu budu vdecnej.
S pozdravem. Anuvin.

Outdoor 2011 TNR/Ice cool

10x PowerPlant 400w MH/HPS

Old Post 28-09-2012 v 22:03 PM
Anuvin je offline   Profil uživatele Anuvin   Find more posts by Anuvin   Foto galerie člena Anuvin   Click here to Send Anuvin a Private Message   Add Anuvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
izraell
Stálý Člen

Karma uživatele izraell - 94% PěstitelskáKarma uživatele izraell - 94% PěstitelskáKarma uživatele izraell - 94% Pěstitelská

Registrován: Jan 2011
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 2

čau no já ti nevím v té místnosti že je na zadní zdi uprostřed plynový kotel pro ohřev vody,to si myslím že to tam bude pěkně hřát,pak problém z ventilací no nevím,ja mam v druhy místnosti bojler vedle kumbalu a večer když se ohříva voda tak mi taky pěkně stoupne teplota a ventilace jede na plny výkon a držím to na 29 stupních ale to už závysí na tej ventilaci jak jí pořešíš

Old Post 28-09-2012 v 22:38 PM
izraell je offline   Profil uživatele izraell   Find more posts by izraell   Foto galerie člena izraell   Click here to Send izraell a Private Message   Add izraell to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 3

všechny větráky jsou slyšet i ty nejtišší pc a 400w škvírou u dveří uchladíš tak v mrazícím boxu....

Old Post 29-09-2012 v 00:19 AM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ydsscc
Nový Člen

Karma uživatele ydsscc - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2012
Příspěvků: 17  

Příspěvek č. 4

ja mam teda za to, ze pokud mas 400w, tak ti rozhodne 120-160m3 stacit nebude... udava se 1w/1m3... navic ve spojeni s mikro prostorama, ktery mas k dispozici se cela situace jeste vic zhorsuje. a jak uz tady bylo receno, obavakl bych se toho kotle - neni v ty mistnosti sam jen tak pro nic za nic, standartni plynovej kotel s vykonem uz cca 5kW potrebuje dostatecny mnozstvi vzduchu - podle norem se nesmi davat do prostoru mensim jak prave 1x1x2m... jednoduse "tohle mesto je pro skrin a kotel maly"... bejt tebou, volim nejakou mikro pestirnu s max 250w.

thc lover

Old Post 29-09-2012 v 11:31 AM
ydsscc je offline   Profil uživatele ydsscc   Find more posts by ydsscc   Foto galerie člena ydsscc   Click here to Send ydsscc a Private Message   Add ydsscc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Nápad Příspěvek č. 5

Nic neřež, prodej ho a kup si za 2500 Kč box 120x60x160 (Dark Street 120w). Nacpi tam na růst 250w a na květ 400w v zimě a 250w i na květ přes léto , nebo možná naopak podle činnosti kotle ,ale teď nevím přesně ale aby to kytky nedusilo protože když něco hoří tak se spaluje kyslík tak aby je to v noci nedusilo když kyslík taky dýchají.Nejlépe přítah a odtah přes nějakou mřížku něco tíchého třeba TD Silent na to sono a 400w by neměl být problém. SF
edit: teď čtu že máš rozměr jen 100,hmm tak to nevím ,ale taky bbych volil 250 radši a třeba box 60x60 nebo 80x80 jestli by se vlezl s kotlem.

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 29-09-2012 v 11:54 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 6

Hele, a co když budeš potřeboval ke kotlei, bude přístup? Já mám něco podobného ale bez kotle a jen tak tak se tam vejdu a 400w tam chladím o fous odtah 4x 70m3 přitáh pasiv. 15x50cm a to nemám box

Old Post 29-09-2012 v 12:52 PM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Astronaut
Stálý Člen

Karma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% PěstitelskáKarma uživatele Astronaut - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 178 

Příspěvek č. 7

bud tam budes muset dat 60 x 60 at te ani nenapadne dat kotel nahoru a stan pod nej kdyby tekla z kotle voda natekla by do el i u stou 60 vedle toho to nebude moc bezpecny... zkus radsi poresit jiny misto..m

Old Post 29-09-2012 v 16:08 PM
Astronaut je offline   Profil uživatele Astronaut   Find more posts by Astronaut   Foto galerie člena Astronaut   Click here to Send Astronaut a Private Message   Add Astronaut to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yara
Stálý Člen

Karma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% PěstitelskáKarma uživatele yara - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 8

Já mám taky podobnou mísnost s plynovým kotlem 24kW cca 1,2x1x3m.
Mám zde stůl 80x60 se 4-6 kytkami 250W soda a skříň 40x40x200 s matkárnou a řezama(250 CFl + 80 CFL).
Podle toho co píšeš by měl kotel sám o sobě spalovat vzduch z místnosti tak jako u mě, takže dveře bys neměl mít zavřený, aby byl přívod vzduchu do místnosti.
Já jsem to vyřešil tak, že jsem do dveří vyřízl díru pro trubkový ventilátor a vytvářím v místnosti přetlak, ale to ty si asi nemůžeš dovolit a navíc by to bylo viditelné.Zbývá ti udělat jedině průduchy do nějakých starých náhradních dveří, které bys tam použil.
Navíc mám výhodu ještě jednoho volného komína hned vedle kotle a v něm mám u stropu díru na odtah.

P.S. Pokud můžeš natáhnout nějakou ventilaci možná by nebylo od věci použít dvojité trubky co se používají u plynových kotlů na odtah i přítah současně. Vytvářet v místnosti podtlak by bylo asi nebezpečné.

Naposledy upravil yara 29-09-2012 v 17:07 PM

Old Post 29-09-2012 v 16:49 PM
yara je offline   Profil uživatele yara   Find more posts by yara   Foto galerie člena yara   Click here to Send yara a Private Message   Add yara to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anuvin
Stálý Člen

Karma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 358  

Příspěvek č. 9

Diky za nazory, trochu jsem znejistel
Podle mich pruzkumu kotel nijak.moc netopi ale spotrebovavat vzduch asi bude
Dalsi vec je ze knemu budu mit sakra blbej pristup.
Chtel sem to resit nonstop otevrenymi dvermi. Bohuzel diry do novych dveri delat nemuzu.
Takze kdyz budou navstevy tak to asi neuchladim

Stan a 400 mam vypujcene tudis muzu upravit ale ne prodat.
Myslite ze je proveditelne to zmenseni homeboxu kdyz uriznu tyce a plachtu nejak zalozim ?

Druha moznost je umistit stan do obytne mistnosti,je to lepsi reseni? Ovsem 1x1x2 homebox by asi budil podezdreni u pripadnych navstev nemyslite?
Nebylo by precijenom lepsi poridit skrin drevenou aby vypadala jako nabytek ?
Avsak moznost zamknout kyticky do mistnosti s kotlem se mi libila nejvice

Outdoor 2011 TNR/Ice cool

10x PowerPlant 400w MH/HPS

Old Post 30-09-2012 v 09:57 AM
Anuvin je offline   Profil uživatele Anuvin   Find more posts by Anuvin   Foto galerie člena Anuvin   Click here to Send Anuvin a Private Message   Add Anuvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 10

no dřevěná mě osobně při zvlhčování za měsíc splesnivěla že šla z vokna, asi by to měl bejt masiv nějak napreparovanej či co ale když budeš mít v obýváku krásnou srkřín z který bude koukat roura z kamen tak to asi nevokecáš jo bydlí tam malej skřítek a občas si topí )) nevím chlape, u kotle se mi to nezdá a skřítek ????

Old Post 30-09-2012 v 10:04 AM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anuvin
Stálý Člen

Karma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 358  

Příspěvek č. 11

No mel bych odtah i pritah do mistnosti jen diry nahore a dole na zadni strane aspon bych usetril na topeni.
Nicmene rozumejsi se mi asi zda neco mensiho 80x80 do mistnosti s kotlem a nejakou 250w

Outdoor 2011 TNR/Ice cool

10x PowerPlant 400w MH/HPS

Old Post 30-09-2012 v 10:17 AM
Anuvin je offline   Profil uživatele Anuvin   Find more posts by Anuvin   Foto galerie člena Anuvin   Click here to Send Anuvin a Private Message   Add Anuvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 12

a až to začně vonět?

Old Post 30-09-2012 v 10:20 AM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anuvin
Stálý Člen

Karma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% PěstitelskáKarma uživatele Anuvin - 87% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 358  

Příspěvek č. 13

Existuje neco jako pachovy filtr ne ?

Outdoor 2011 TNR/Ice cool

10x PowerPlant 400w MH/HPS

Old Post 30-09-2012 v 10:26 AM
Anuvin je offline   Profil uživatele Anuvin   Find more posts by Anuvin   Foto galerie člena Anuvin   Click here to Send Anuvin a Private Message   Add Anuvin to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 14

pouštět si to z pacháče do bytu, nevím....

Old Post 30-09-2012 v 10:29 AM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
satanda
Stálý Člen

Karma uživatele satanda - 71% PěstitelskáKarma uživatele satanda - 71% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 33  

Příspěvek č. 15

ještě je taky možnost nebrat si domů nedůvěryhodný návštěvy...pak si tam můžeš dát třeba XXLko.

Old Post 30-09-2012 v 10:44 AM
satanda je offline   Profil uživatele satanda   Find more posts by satanda   Foto galerie člena satanda   Click here to Send satanda a Private Message   Add satanda to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
řízek
Nový Člen

Karma uživatele řízek - 33% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 29  

Příspěvek č. 16

tak to je nejlepší navštěva

Old Post 30-09-2012 v 10:47 AM
řízek je offline   Profil uživatele řízek   Find more posts by řízek   Foto galerie člena řízek   Click here to Send řízek a Private Message   Add řízek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:03 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9534640 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív