Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » moje prvni skrin :))))
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
matix
Stálý Člen

Karma uživatele matix - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 26 

moje prvni skrin :)))) Příspěvek č. 1


Cuuus lidi tak sem se rozhodl ze si konecne vyrobim svoji skrin Ale mam s tim mensi problemy.....chtel bych vedet jestli je mozne mit tu skrin v garazi kde je pres zimu zima jak v pr... , ze bych to zatesnil a tepelnym teliskem bych to tam vytapel taky se chci zeptat jestli me na dve tri kyticky staci 150W sodikovka vetsi wataz si nemuzu dovolit protoze by me fotr asi zabil za spotrebu elektriky tak kdyz se vam tam neco nebude zdat a nebo budete mit naky vychytavky tak me dejte vedet diky

Old Post 01-10-2003 v 23:53 PM
matix je offline   Profil uživatele matix   Find more posts by matix   Foto galerie člena matix   Click here to Send matix a Private Message   Add matix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matix
Stálý Člen

Karma uživatele matix - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 2

Jen doufam ze se vyznate v tom obrazku ja ase v tom vyznam ale snad to neni zas tak blbej nakres

Old Post 02-10-2003 v 00:00 AM
matix je offline   Profil uživatele matix   Find more posts by matix   Foto galerie člena matix   Click here to Send matix a Private Message   Add matix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matix
Stálý Člen

Karma uživatele matix - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 3

No amozna bych vam mohl taky vysvetlit to jak tam chci vytapet (proc ja vul to delam vypalenej jak paprika,mam v tom zmatek jak prase ) No na obrazku je takova zvlast namalovana skrinka ketrou bych udelal z plechu zateplil napriklad polystyrenem a byly by tam diry kterejma by sel do ty krabicky cerstvej studenej vzduch kterej by se v ni zahrejval nevym jestli to tak pujde tak bych prosil nakou radu diky moc

Old Post 02-10-2003 v 00:05 AM
matix je offline   Profil uživatele matix   Find more posts by matix   Foto galerie člena matix   Click here to Send matix a Private Message   Add matix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deno
grower handyman

Karma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 4

2 matix : zahlíd sem tam nějakej pachovej filtr a hlukovej tlumič... - no myslim, že na 150w tam nemusíš dávat žádnej brutal větrák co dělá bordel... a v garáži je snad vůně kytí jedno ne?
jinak 150w na 2 rostliny ideální - šlo by jich i víc.. - tak 4, ale to je pak starání moc...

Dotaz : na kolik myslíš, že tě to příde?

thc?

Naposledy upravil deno 02-10-2003 v 08:55 AM

Old Post 02-10-2003 v 07:47 AM
deno je offline   Profil uživatele deno   Find more posts by deno   Foto galerie člena deno   Click here to Send deno a Private Message   Add deno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matix
Stálý Člen

Karma uživatele matix - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 5

No vochomurka jasny chapu te Mam tu lednicku (jo mimochodem ta skrin je z lednice )poradne zateplit a tim topenim tam jeste prihrejvat a nemusel bych ani poustet vetracky? A nemusi se tam nak vhanet cerstvej vzduch? Ja si myslim tam pak bude na hovno vzduch kdyz nebudu poustet vetracky
No to topne telisko presne newim kde se da koupit ale ma to mi kamosky matka pro vyhrejvani psich boudickek Vyjde to prej na 900 kc a elektriku to prej zere minimalne

Deno, takze nebudu potrebovat nakej silnej vetrak? Ja sem myslel ze bych koupil EURO1 No a v ty garazi by ten pach byl v poho ale vono to pak mozna budu mit doma jestli prekecam rodice Hele a myslis ze tri kytiii bych zvladnul? jo myslis ze bych nemusel odtahovat teplo od ty sodikovky?

No a predpokladam cenu tak

Sodikovku mam 0 Kc
Stinitko (asi z plechu) 100Kc
vetracky (Euro1) 600 Kc
Termostat newim kolik stoji
spinaci hodiny newim kolik stoji
topne telisko 900 Kc
a ten pachovy filtr se prej da udelat za par kacek navod je tady na groweru takze bych udelal ten ale na cenu si nevzpominam a nchce se mi to hledat
............

Old Post 02-10-2003 v 13:08 PM
matix je offline   Profil uživatele matix   Find more posts by matix   Foto galerie člena matix   Click here to Send matix a Private Message   Add matix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
deno
grower handyman

Karma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% PěstitelskáKarma uživatele deno - 90% Pěstitelská

Registrován: May 2003
Příspěvků: 473  

Příspěvek č. 6

jako asi takle : na rozměry ledničky bude odtah sodíku určo potřeba, ale doporučuju si udělat uzavřenej okruh pro lampu - jednak nebudesh potřebovat pacháč a tak silnej větrák (euro 1 je na 150w zbytečně mooooc a je drahej...) taky ne... - stačí nějakej sunon tak tak kolem 90 - 100 m3/h. Ty bejvaj tak kolem 2 kil... no a stejnej stačí i na výměnu vzduchu rostlinám i když to pude přes pacháč. Na sání větrák neni nutnej... ono se to tam nějako nasaje samo...

tři kytí na lednici - v poho i ty 4, záleží jakej model to bude. Když se ti to hodně rozvětví, tak aby to pořádně prosvítilo i do nižších pater a pak hodně prostřihávat listí, ale ne zas moc aby bylo dodstatek živin pro květy - zkrátka středně no

jinak spínací hodiny analogový se daj sehnat tak za 150 ale termostat je drahej kolem litru ty základní....

thc?

Old Post 02-10-2003 v 13:24 PM
deno je offline   Profil uživatele deno   Find more posts by deno   Foto galerie člena deno   Click here to Send deno a Private Message   Add deno to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
R0[kEt
Nový Člen

Karma uživatele R0[kEt - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 14 

Příspěvek č. 7

nemylíš, že sou 4litrovy kvetinace malo?

Old Post 14-10-2003 v 16:24 PM
R0[kEt je offline   Profil uživatele R0[kEt   Find more posts by R0[kEt   Foto galerie člena R0[kEt   Click here to Send R0[kEt a Private Message   Add R0[kEt to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
matix
Stálý Člen

Karma uživatele matix - 64% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 8

No ja si myslim ze urcite ne ) nebudu cpat do skrine 10l ) co sem tak koukal po groweru tak kolem tech 4l beliku tady ma hodne lidi ) peace

Old Post 14-10-2003 v 22:59 PM
matix je offline   Profil uživatele matix   Find more posts by matix   Foto galerie člena matix   Click here to Send matix a Private Message   Add matix to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 9

leda bys to vyřešil vyštrónsky a to tak , že bys nasimuloval radiátor. A to tak, že to topítko do tý tvý skříně vrzneš do SKLENĚNÝ nádoby a nastavíš na požadovaný °°°°C Voda se bude o okolní prostředí ochlazovat a bude vytápět pěstírnu. Termostat musíš ovšem nastavit na maximum co kytka snese (30°C), protože teplota vody která bude vytápět okolí rozhodně nebude stejná jako teplota vytápěnýho okolí.

Ideální by byl oddělený termostat umístěný mimo nádobu s vodou , někde uvnitř na stěně skříně a ten by dával signál topítku. Pak by vše fungovalo jako klasický radiátorový vytápění s prostorovým termostatem, kde médium pro přenos tepla je voda.


A k ventilaci: musí být zajištěna dostatečná výměna vzduchu, prostě větrat to musí!! Bude Ti ale na kytky foukat dost ledovej vzduch a tak by to chtělo opět vyřešit předehřevem. To už jsme ale v jiný cenový relaci. Jako jedinej nápad jak vzduch aspoň trochu a "zadarmo" ohřát je vést přívodový(HLINÍKOVÝ!!!) flexi potrubí nad lampou(přímo přidělat k lampě zhora,potrubí zploštit,aby přenosová plocha byla co největší nebo zhotovit si přímo redukci pro přechod kulatýho potrubí na haranatý a zpět. Další možnost je použít stínítko Aquaplant, ale místo chlazení stínítka a odsávání horkého vzduchu pryč využít tento ohřátý vzduch na přitopení a vést ho dovnitř. Je to v podstatě opačný princip, než většina growerů qůli teplotě potřebuje.

Jo a pokud pěstuješ hydro, je třeba ohřívat i vyživující roztok aby kytka nedostávala teplotní šoky od kořenů. Pokud qětináče,tak snad ještě existují topné desky pro hady a ještěry, který vrzneš pod qětináč a termostatem nastavíš teplotu. Jednu desku mám, vyfotím a ukážu. Koupíš jí snad v každý herpentologický prodejně, zkus mrknou na net na zverimex specializující se na hady a ještěry.

Vytápění psí boudy: určitě znáš elektricky vytápěnou podlahu v koupelně. Je to jen odporový drát napojený na termostat. Můžeš ho tedy ovinout kolem čeho chceš. Používá se i na protizámrazovou ochranu na čerpadla ,vodárny,okapy..., velice jednoduchý princip i montáž,existuje různí watáž, vybral by sis. Kdyby bylo něco nejasný, tak rád vypomůžu.
keep growin'

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Naposledy upravil psilos 06-11-2003 v 10:49 AM

Old Post 06-11-2003 v 10:21 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 10

nastavená teplota na termostatu topnýho tělíska nesmí překročit 30°C, protože kdyby se náhodou oteplilo, tak by kytky šli do kopru. Těch tepelných ztrát bych se nebál, tepelná vodivost skla je dost vysoká. Výhodou je, že se voda nahřeje, tělísko se vypne, ale přesto to hřeje dál. To je výhoda použití vody jako přenosovýho media tepla.Nejlepší by byla hysteréze u termostatu 15°C. Tzn.,že by se box nahřál na 30°C a termostat by zase zapnul až při 15°C. Kdežto fukar by tam pral dost horkej vzduch, hned by vypnul, pak zase zapnul-výkon 1-2kW....To je ztráta a nevhodný. Jo a na léto obrácený chod-odsávat od stínítka. Výhoda topení teplou vodou by mohla být i zvýšená vlhkost, což je dost žádoucí hlavně při kořenící růstový fázi.
Jinak,jen tak mimo debatu,existují topný tělesa bez termostatu , jedno mám dokonce před sebou. Viděl jsi už někdy uvařený rybičky ve 160L aqárku pomocí 150W topítka? Já jo.

použití tepla výbojky k ohřevu skříně je jen podružná věc, moje myšlenka tkví v tom, , že bude primárně ohřívat studený vzduch přivedený z venku a tím využiješ energii, která by jinak šla pánubohu do windows a HLAVNĚ v důsledku toho nebude na kyti foukat děda Mráz. Ohřívání boxu by byla až vec sekundární.
Samo, že se musí izolovat skříň a to pokud možno nehořlavým mat. jako Isover, Orsil nebo Therwoolin... a to alespň 40mm tloušťkou.

Takto systém funguje, ale stojí dost sil vše doladit, všude narvat termostaty jako pojistky proti přehřátí, nouzový odvětrání... no moc a moc práce. No prostě by byl hodně podobný systém , jako vytápění skleníku pomocí radiátorů.
keep growin'

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 06-11-2003 v 14:04 PM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rtep-petr
Stálý Člen

Karma uživatele rtep-petr - 47% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 11

Jedno to topitko mám na klíčení semen a je na něm napsané, že musí být ve vodě dokonce je tam i ryska pod kterou nesmí klesnout hladina vody.Nejlepší je se zeptat přímo u prodejce.
psilos: !!!máš zajímavé nápady!!!

Old Post 06-11-2003 v 19:51 PM
rtep-petr je offline   Profil uživatele rtep-petr   Find more posts by rtep-petr   Foto galerie člena rtep-petr   Click here to Send rtep-petr a Private Message   Add rtep-petr to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasmasoon
Stálý Člen

Karma uživatele Wasmasoon - 68% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 12

garaz pres zimu je jeden velkej orisek, dost se tam drzi vlhkost a zateplenim si sice o krapet pomuzes, ale hovno z toho, topeni bych dal rovnou do skrine, pac vytapet celou garaz je vo nicem, dost to stoji a tak, neco malyho bych tam dal a na casovac jenom obcas zapnout, ted ja osobne mam v garazi 10 stupnu minimum a dost kosim a co pak ty kytky kamo.
Co se tyce 150W, na dve kytky staci, ale je to totalne nevhodny, dal bych tam aspon 250W, aby se to vyplatilo aspon trochu, pac 400W je zaklad atd...

Old Post 06-11-2003 v 23:23 PM
Wasmasoon je offline   Profil uživatele Wasmasoon   Find more posts by Wasmasoon   Foto galerie člena Wasmasoon   Click here to Send Wasmasoon a Private Message   Add Wasmasoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 13

Já vůl tu desku nevyfotil. Koupil jsem ji asi před 5-ti lety ve Slaným v nějakým zverimexu na náměstí, stála asi 150Kč, má 50W, rozměr asi jako A4 a topí jako kráva. Nedával bych jí přímo pod qětináče aby se dotýkaly, nechal bych tam mezeru. To samý s kabelem. Zkus se podívat do velkoobchodů typu Vanek, Dewe, Schulte, Gomac.... ptej se po topných kabelech a na nejnižší výkon. To je asi 250W. Udělal bych z toho spirálu na podlaze skříně , a těsně nad to bych dal kytky (podložit nějaká prkýnko, aby bylo ve vzduchu a přímo se nedotýkalo spirály a na to qětináče)

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 07-11-2003 v 07:13 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Wasmasoon
Stálý Člen

Karma uživatele Wasmasoon - 68% Pěstitelská

Registrován: Nov 2003
Příspěvků: 68 

Příspěvek č. 14

Ja osobne to zkusim s tim topitkem nez mozna koupim nehospodarny primotop, je tam regulace teploty, takze don´t worry.
Co se tyce tech topnych decek do terarii, ty jsou uplne zbytecne, informoval jsem se na ne v vcelku dobre akvaristice,
jsou tam jenom vod toho, aby vyhrivaly zviratka a ne kytky, tzn.ze vytapi pouze maly prostor nad deckou,tzn.,ze se nevytopi cela skrin.Ale osobni zkusenost s nima nemam.Navic jsou dost drahy!
Taky resim tyhle problemy.Zkusit to muzes, ale pak nelituj vyhozenejch penez, nejdriv to checkni nez neco koupis!
A jestli do toho prece pujdes, tak dej urco vedet, jak to slape.
Good luck at jammy growin´

Old Post 08-11-2003 v 07:42 AM
Wasmasoon je offline   Profil uživatele Wasmasoon   Find more posts by Wasmasoon   Foto galerie člena Wasmasoon   Click here to Send Wasmasoon a Private Message   Add Wasmasoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borifield
Stálý Člen

Karma uživatele borifield - 74% PěstitelskáKarma uživatele borifield - 74% PěstitelskáKarma uživatele borifield - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 206 

Příspěvek č. 15

taky pritapim 2kW!!! topitkem a jde to akorat mozna problemy s vlhkosti .teplota - sice tam je min 17°C kdyz nesviti lampa ale prumerne je vlhkost min nad 60 %... mno uvidim.

Old Post 09-11-2003 v 19:35 PM
borifield je offline   Profil uživatele borifield   Find more posts by borifield   Foto galerie člena borifield   Click here to Send borifield a Private Message   Add borifield to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
borifield
Stálý Člen

Karma uživatele borifield - 74% PěstitelskáKarma uživatele borifield - 74% PěstitelskáKarma uživatele borifield - 74% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 206 

Příspěvek č. 16

je to klasicky topitko s odporovym dratem a vetrackem , rizeny termostatem ,optal sem se znamych a navykladal jim ruzny blbustky... je umisteny dole v pestirne a fouka sikmo nahoru..bohuzel nevim jaka muze bejt jeho cena.jedina nevyhoda je zeje 2kw ,ale vic jak 5-6 minut do hodiny stejne nejede,takze to stejne de.

Old Post 10-11-2003 v 07:58 AM
borifield je offline   Profil uživatele borifield   Find more posts by borifield   Foto galerie člena borifield   Click here to Send borifield a Private Message   Add borifield to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 13:24 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
01-10-2008 - Můj prvni IN - 62 odpovědí
01-07-2007 - Moje první skřín - 9 odpovědí
05-02-2006 - Moje prvni skrinka 4*30W+matkarna - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1649300 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív