Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Roztroušená skleróza
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Roztroušená skleróza Příspěvek č. 1

Na netu je mnoho kvalitních stránek (především v angličtině) probírajících možnosti léčebného využití Různých Cannabinoidů. Často sem překvapen množstvím kvalitních informací a odborných článků... ale já se tentokrát chci věnovat stránce české, stránce úzce specializované, stránce Hanky Eresky, jak se jí vtipně a zároveň i poněkud drsně přezdívá. To odráží i její celkový ironický postoj s nadhledem, který je u člověka trpícího nevyléčitelnou, více méně dosti neznámou nemocí, která snad ani nemocí není, dosti obdivuhodný, ale zároveň je asi jednou z mála možností, jak se s touto skutečností vypořádat.

Old Post 10-10-2003 v 13:25 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

http://www.ereska.cz/ Příspěvek č. 2

http://www.ereska.cz/
O této nemoci nic psát nebudu, protože každý zájemce si může prohlídnout Hanky stránku, která je velice přehledně uspořádána a obsahuje hromadu zajímavých informací včetně různých článků. Hanka, jako Rskář, je určitě tou nejpovolanější osobou, která by o tomto tématu měla psát...

Jako u většiny nemocí a komplikací při kterých může užíváni Cann. pomoci se samozřejmně nejedná o lék .... v pravém slova smyslu... možná, že nadpi fóra léčitelství ještě projde...
ale jde o to, že užívání Cann. ve většině případů má pouze podporovat léčbu a zlepšit stav pacienta nejlepšími známími a dostupnými prostředky.
Takže jako v případě RSky nejčastěji zmírňovat neg. dopady onemocnění a omezovat vedlejší účinky léčby... která je u komplikovaných a dostatečně nepodchycených onemocnění často dosti radikální.... ( jako např. u roztroušené sklerozy léčba hormony a kortik. injekce do míchy nebo u rakoviny chemoterapie ...)
No prostě jste na sračky, tělo vám bolí a nefunguje, natož aby vás poslouchalo, máte depku a hlad, ale při tom vám je strašně blbě od žaludku, pořádně nevidíte, paměť vynechává, těžko se mluví a vy chcete strašně spát a odpočinout si, ale prostě to nejde ....
Takhle podobně sem Hanku viděl a uvědomil sem si jaké mám vlastně štěstí .... a jak se něco podobného může stát kdykoliv a komukoliv a bez jediného zjevného důvodu ... stejně jako hromada jiných neléčitelných onemocnění a jineho šitu.......

Old Post 10-10-2003 v 13:40 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 3

Postnu tady pár článků, z netu Hanky, které se týkají ganji - pokusím se vynechat ty, které už jste tu zveřejnily....
Dybych něco přesto opakoval, tak sorry...

Old Post 10-10-2003 v 13:42 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 4

www.idnes.cz, 1.9.2003

Nizozemsko prodává marihuanu jako lék

Nizozemsko je první země, kde lze koupit marihuanu jako lék. Doktoři ji smí předepsat lidem s rakovinou, chronickou bolestí či HIV pozitivním, kteří trpí nechutenstvím. Pětigramová dávka přijde na 44 eur. Česko o podobném kroku neuvažuje a čeká na stanovisko OSN.
"Je to historický krok. Je jedinečné, že jsme ji učinili dostupnou na předpis pouze v lékárnách," prohlásil Willem Scholten, šéf Úřadu pro lékařské používání konopí (BMC).
BMC je zvláštním útvarem nizozemského ministerstva zdravotnictví. Marihuanu už začal dodávat lékárnám, které by ji podle mluvčího resortu mohly prodávat od úterý nebo od středy. Kromě lékáren bude moci marihuanu vydávat pacientům 80 nemocnic a 400 lékařů.
Praha o prodeji marihuany na lékařský předpis podle tiskového odboru českého ministerstva zdravotnictví v žádném případě neuvažuje a čeká na stanovisko příslušných orgánů OSN. Marihuana tedy nadále v Česku patří do skupiny nepovolených drog.
Podle pražského zdroje agentury ČTK Nizozemsko v podstatě OSN obchází, přestože k lékařskému předpisu musí pacient v lékárně předložit i lékařský doprovodný protokol, který upřesňuje, k čemu má lék sloužit (rakovina, AIDS, neurologické problémy atd.).
Marihuaně se připisuje blahodárný účinek na některé vedlejší projevy chemoterapie nebo radioterapie, které se používají při léčbě rakoviny, v případech nechutenství u nemocných AIDS nebo strnulosti u postižených roztroušenou sklerózou.
"Nejsou žádné vědecké důkazy o tom, že to funguje. Avšak opakované užívání prokazuje, že takovýto účinek existuje," podotkl mluvčí nizozemského ministerstva zdravotnictví. Někteří lékaři však tvrdí, že marihuana zvyšuje riziko vzniku depresí a schizofrenie.
Nizozemské ministerstvo zdravotnictví zjistilo, že až sedm tisíc obyvatel si kvůli svým zdravotním problémům opatřuje marihuanu v takzvaných coffe shopech. BMC má za to, že čistší drogu si na předpis v lékárnách bude kupovat až dvojnásobný počet lidí.
BMC zkoumal účinky užívání marihuany na nemocné po dva roky. V lékárnách budou dva druhy této drogy - první za 40 eur za pět gramů a druhý za padesát až pětapadesát eur. Doporučuje se, aby pacienti užívali marihuanu ve formě čaje nebo spreje.
Povolení pěstovat v takřka laboratorních podmínkách rostliny, z nichž se droga získává, dostaly dvě společnosti. Své produkty budou prodávat ministerstvu zdravotnictví, které bude mít na starosti balení a distribuci lékárnám.
Nizozemsko, kde stát reguluje prostituci a prodej marihuany v coffe shopech, je známo svým průkopnictvím na poli sociálních reforem. Bylo vůbec první zemí na světě, kde byla legalizována eutanazie.
Konopí má velmi dlouhou historii použití v lékařství. V čínské medicíně bylo známo jako prostředek pro úlevu už před 5000 lety a například britská královna Viktorie přiznala, že tinkturou z něho si pomáhala při menstruačních bolestech. Právě Británie zvažuje obdobný krok jako Nizozemsko.

Tak todle už asi určitě znáte, ale stejně jsem neodolal...

Old Post 10-10-2003 v 13:46 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 5

Yahoo News (Reuters Health) 19.8.2002 (zkopírováno z msnews.bostoncure.org)

Marihuana pomáhá RS pacientům snížit bolest a křeče

autorka: Kathleen Doheny

San Diego - Marihuana je účinný lék, který může pomoci pacientům s roztroušenou sklerózou (RS) snížit vysilující bolest a svalové křeče. Oznámili to londýnští vědci, kteří prezentovali svá zjištění na 10. Světovém kongresu o bolesti.

"Mnoho našich pacientů nám řeklo, že užívají konopí," řekl Dr. M. S. Chong, neurolog z londýnské King's College Hospital, který se svými kolegy vedl studii o účinnosti marihuany a rozšíření jejího používání mezi pacienty s RS.

Ačkoli výsledky nedávné skotské studie hovořily o tom, že marihuanu užívá cca 8% RS pacientů, Chongův tým zjistil, že přibližně 43% ze sta RS pacientů, kteří vyplnili dotazníky, konopí užívá také. Z nich 53% napsalo, že začali s užíváním poté, co jim byla RS diagnostikována. Z těch, kteří nikdy marihuanu neužívali, 76% prohlásilo, že by ji užívali také, pokud by byla legalizována.

Přibližně polovina pacientů, kteří zkusili marihuanu, pokračovala v pravidelném užívání kvůli zlepšení příznaků. Podle jejich slov to dělali proto, že to fungovalo. Téměř tři čtvrtiny současných uživatelů marihuany tvrdily, že pomáhá ke zlepšení křečí; více než polovina napsala, že pomáhá snížit bolest.

Roztroušená skleróza je chronické, často invalidizující onemocnění centrálního nervového systému. Podle National MS Society jsou příznaky velmi různorodé, od změny citlivosti končetin až po ochrnutí. Až 55% pacientů je postiženo bolestí či svalovými spasmy, sdělil Chong.

"Čím hůře je pacient postižen, tím pravděpodobnější je, že marihuanu použije," řekl Chong. K vyhodnocení postižení použil Chongův tým uznávanou a ověřenou stupnici invalidity. Vztah mezi rozhodnutím užívat marihuanu a stupněm postižení byl shledán významnějším než vztah mezi marihuanou a předchozím užíváním alkoholu a cigaret.

Okolo jedné třetiny pacientů pracovalo na plný nebo částečný úvazek; 69% žilo v manželství nebo s druhem. Testovanou skupinu tvořilo 75% žen a 25% mužů.

Pacienti s RS nemusí nutně zneužívat marihuanu. "Mnoho pacientů sdělilo, že by jim stačila jen jedna dávka před spaním," konstatoval Chong. Ale není si jistý, jestli dávkou je míněn celý joint nebo ne.

Jak marihuana funguje? "To opravdu nevíme," řekl Chong, ale pravděpodobně "zvyšuje naše endogenní cannabinoidy." Receptory cannabinoidů v mozku byly objeveny nedávno a byly předmětem jiné přednášky na kongresu, ale jejich úloha teprve začala být odhalována.

Pacienti, kteří vyzkoušeli marihuanu, užívali také konvenční léky proti bolesti a křečím, dodal Chong. "Myslím si, že to obecně ukazuje, že mnoho našich obvyklých léků není příliš dobrých."

Todle si myslím, především ta poslední věta, se rozhodně neomezuje pouze na roztroušenou sklerózu...

Old Post 10-10-2003 v 13:49 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 6

Todle je fakt hustý,ale odráží to správný přístup k věci - díky kterému budou britové asi druhá země po nizozemsku, kde se povolí ganja pro léč. účely.

ČTK 2.7.2002 (ze servisu ZDN 4.7.02)

K marihuaně mě přivedla bolest...

LONDÝN/PRAHA - Máloco vyvolává tak kontroverzní diskuse, jako otázka, kam vlastně patří marihuana. Je na úrovni cigaret, a tudíž by měla být volně dostupná? Je to droga jako všechny jiné, a proto musí být trestné vlastnictví množství většího než malé? Sáhodlouhé spory se ale nevedou jen o legálním statutu marihuany, ale také o jejích léčebných účincích, které jedni vynášejí do nebes a druzí popírají.

Podle vědeckých výzkumů, v nichž udává tón Velká Británie, extrakty z konopí mohou zmírňovat vedlejší účinky chemoterapie u pacientů trpících rakovinou, stejně jako zastavit svalové křeče a zmírnit třas u nemocných s roztroušenou sklerózou. Ve Spojených státech úřad pro kontrolu potravin a léčiv schválil orální užití konopného derivátu dronabinolu pro osoby s AIDS. Marihuana by mohla pomáhat při léčení depresí a dalších poruch nálady, zmírňovat bolesti při menstruaci a porodu a pomáhat při celé škále nemocí od astmatu přes Parkinsonovu a Alzheimerovu chorobu až po alkoholismus a nespavost.

Odpůrci naopak před užíváním konopí varují, protože poškozuje schopnost soustředit se a navíc může mít celou škálu vedlejších účinků, které jsou velmi těžko předvídatelné - mimo jiné i proto, že konopí má více než 400 aktivních složek. Pokud vůbec připouštějí, že by konopí mohlo být užitečné v medicíně, schvalují pouze používání aktivních složek konopí a nikoli kouření marihuany, protože ta obsahuje mnoho toxických látek potenciálně poškozujících zdraví.

Kdo ví, jak by se k tomuto názoru mnozí odpůrci marihuany stavěli poté, co by se dostali do situace Biz Ivolové z britského ostrova Orkney. V roce 1990 jí lékař zjistil roztroušenou sklerózu. "Dostala jsem obvyklou sérii léků, co vám doktoři dají," svěřila se britské BBC. "Léky na uvolnění svalů, tablety na spaní, pilulky proti bolesti, antidepresiva. Pořád mě něco bolelo a ze všech těch léků jsem byla jako praštěná. Všechno, co jsem polykala, mělo nějaké vedlejší účinky. Nemohla jsem dělat vůbec nic, jenom sedět a koukat do blba."

Lékař jí zkusil dát injekce THC - syntetického cannabinoidu, tedy náhražky jedné z aktivních látek konopí - ale musel přestat v polovině desetidenní léčebné kůry kvůli vedlejším účinkům. A pak se zmínil o marihuaně. "V šedesátých letech jsem ji zkusila jako asi každý, kdo byl tehdy hipík, ale od té doby jsem na ni ani nepomyslela, protože je přece nelegální," vypráví paní Ivolová. "Ale po měsíci trápení jsem si řekla 'k čertu se zákonem, když nic jiného nefunguje'."

"Zeptala jsem se doktora, kde mohu marihuanu dostat, a on mi odpověděl: Vypěstujte si ji. A přesně to jsem udělala. Zasadila jsem třicet semínek - skoro mi zarostly dům. Ten smrad mi docela vadí, ale co mám dělat, když nic jiného mi nepomáhá? Teď už vím, že jakmile přestanu kouřit marihuanu, dostanu nezvladatelné svalové křeče, ruce mi bubnují o stůl, skoro nevidím a je mi příšerně. A to ani nemluvím o tom, že bez marihuany jsem naprosto inkontinentní... na podrobnosti se ani neptejte," dodává pochmurně.

Konopí jí ale vstoupilo do života i jinak než jen jako lék proti roztroušené skleróze. V roce 1997 v jejím bydlišti vykonávali civilní službu aktivní mladíci a jeden z nich ji udal policii. "Musela jsem k soudu, tam mě klepli přes prsty a řekli, abych to už víckrát nedělala, že teď už budu mít záznam," říká paní Ivolová. "Vytrhali mi všechny moje 'kytky', ale já hned zasadila jiné. Všechno, co nespotřebuju na cigarety, okamžitě zapékám do sladkých sušenek a posílám lidem, o kterých vím, že marjánku potřebují jako já. A pokaždé, když po mně vyjedou v místních novinách, dostanu anonymní balíček se semínkama - ale poslední dva už mi někdo vykradl. Obálka došla otevřená a prázdná."

"Myslíte si, že jsem vážně zločinec? Já ne," prohlašuje rezolutně. "Zločinci jsou ti politici a všichni ostatní, kdo nám nechtějí dovolit tuhle kytku používat."

A poslední článek, spojený s RSkou ...

Pokračování podobných, ale všeobecnějších článků najdete v threadu
Jaká studie o Maihuaně je objektivní ?

Old Post 10-10-2003 v 13:56 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hellboy
Stálý Člen

Karma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% PěstitelskáKarma uživatele Hellboy - 83% Pěstitelská

Registrován: Feb 2001
Příspěvků: 378  

Příspěvek č. 7

Jestli tu je někdo s podobnými problémy, doporučím mu stránku Hanky ...
Jinak co vaše postřehy, názory a otázky čtenáři ???
Jastli někdo z vás opravdu chce těmto lidem pomoci a myslí to opravdu vážně....Ozvěte se mi na PMko a já podám bližší info ... upozorňuji, že se nejedná o žádnou nelegální distribuci drog, či jiné protizákoné činnosti !!!
Tak jsem zvědav, jak to s tou ochotou pomoci je ......

Old Post 10-10-2003 v 15:08 PM
Hellboy je offline   Profil uživatele Hellboy   Find more posts by Hellboy   Foto galerie člena Hellboy   Click here to Send Hellboy a Private Message   Add Hellboy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pan Mirek
Nový Člen

Karma uživatele Pan Mirek - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2004
Příspěvků: 1  

Zdraví Kdy vezmou lékaři Marihuanu na milost,aneb konopí kontra ROZTROUSENA SKLEROZA Příspěvek č. 8

Zdravim,už 2 roky vlastnim diagnozu Roztroušná skleroza mozkomíšní,a hulim už asi 4.Našel jsem zajímavý článek v Mladém Světě.....je v něm spousta info nejen o RS

Mladý svět, 27.4.04, Kamila Schwubová-Tomsová (ze servisu ZDN)

Kdy vezmou lékaři marihuanu na milost?

Konopí u nás sice patří mezi nelegální drogy, ale přesto stovkám lidí slouží jako lék. Třeba pro lidi s roztroušenou sklerózou je často jedinou nadějí.
Kouření marihuany je spolehlivou cestou do pekla. Tak to vidí část veřejnosti a lidovečtí poslanci. Ale pro stovky nemocných je užívání konopí jedinou možností, jak zmírnit příznaky těžké choroby. I když jde o lidi "slušné" a "normální", podle českých zákonů jsou to stejní kriminálníci jako snědé postavičky obtěžující na pražském Můstku kolemjdoucí otázkou "Chceš hero?".
Lucii je osmadvacet a už šest let trpí roztroušenou sklerózou. Nevyléčitelnou nemocí, mezi jejíž příznaky patří křeče, třes, poruchy vidění a koordinace pohybů, snížená pohyblivost nebo úplné ochrnutí končetin. "Marihuana mi pomáhá hlavně v situacích, kdy už takzvaně nemůžu a mám silné křeče. Když nezabírá klasická léčba, vezmu si večer kousek čokolády s THC a ráno je mi mnohem líp. Jsou jistě i léky, které dokážou křeče a bolest tlumit, ale já nechci být závislá na prášcích. Ty jsou často mnohem nebezpečnější než konopí." Marihuanu užívá dvakrát třikrát do měsíce, buď v čokoládě, nebo si ji přisype do jídla. "Zkusila jsem ji i kouřit, ale to ve mně vyvolává jen větší pocit slabosti," vzpomíná Lucie. Letos si poprvé pěstuje konopí sama, předtím ji zásobovali přátelé, kteří o jejím problému vědí. O marihuaně ví i její lékař. "Nikdy mě nenabádal, abych ji používala. Ale protože mu na mně záleží, raději řekne, ať zkusím všechno, co jde." Lucie se za pár týdnů vdává, její přítel má stejnou diagnózu jako ona a marihuanu užívá také. "Kdyby se uzákonilo užívání marihuany pro léčebné účely, byla bych šťastná. Je absurdní, že někdo může klidně čichat toluen nebo pít tvrdý alkohol a je to morálně v pořádku, kdežto já jsem brána jako divná. Ať si zákonodárci laskavě uvědomí, jak by se zachovali, kdyby tahle nemoc postihla jejich dítě. Asi by své dceři neříkali: ´Holka, ty nemůžeš chodit? Bolí tě to? A nevidíš? No to nic, zlatíčko, hlavně že nejsi feťák. Tumáš, vezmi si rohypnol.´"

Travička zelená
Lucie není zdaleka jediná, komu marihuana pomáhá. Výzkumy totiž prokázaly, že některé z účinných látek obsažených v konopí - takzvané cannabinoidy - se v mozku vážou na receptory, které jsou spojeny s pohybem, emocemi a vnímáním bolesti. V marihuaně vidí šanci i někteří nemocní rakovinou, AIDS nebo Parkinsonovou nemocí: cannabinoidy zmírňují nevolnost, navozují chuť k jídlu, tiší bolest a uvolňují svalové napětí. O konopí se mluví i v souvislosti s jeho protizánětlivými a antibakteriálními účinky, léčbou astmatu, vysokého krevního tlaku nebo nespavosti. "Vědci navíc před pár lety zjistili, že látky podobné cannabinoidům produkuje i lidský mozek," konstatuje Evžen Růžička z Neurologické kliniky 1. lékařské fakulty UK. "Víme také, že tyto látky mají nějaký význam při přenosu informací mezi nervovými buňkami v mozku a podílejí se tak na řízení hybnosti a psychiky." Léčebnými účinky konopí u různých nemocí se zabývalo už několik studií. Zatím největší průzkum proběhl loni ve Velké Británii a jednoznačně ukázal, že jeden z cannabinoidů - THC - pacientům s roztroušenou sklerózou pomáhá. Ačkoli podobných studií vzniklo ve světě už několik, část lékařů je pořád nepovažuje za důkaz, že marihuana skutečně léčí. "Jako přesvědčivý vědecký důkaz se dá brát teprve to, když je látka vyzkoušena v takzvaném dvojitě slepém pokusu. Tedy když se její účinky jednoznačně prokážou ve srovnání s neúčinnou látkou, placebem," vysvětluje Evžen Růžička. "Tento pokus zatím s konopím proveden nebyl. Proto se také těžko odlišuje, jestli za výsledky různých pozorování nestojí například jen efekt očekávání pacienta."

Nemocní mimo zákon
Bushka Bryndová žila dlouhá léta v jižní Francii, a když se před devíti lety vrátila do Čech, propuklo u ní astma. "Doktoři mi předepsali asi čtyři druhy léků. Některé měly silné vedlejší účinky," vzpomíná Bushka, která má s trávou bohaté zkušenosti, takže měla určité povědomí i o jejích léčebných účincích. "Naordinovala jsem si kúru z konopného másla a do tří let se mi podařilo vysadit všechny léky. Dřív jsem měla za rok několik záchvatů, kdy jsem musela volat záchranku. Postupně jsem vypozorovala, že když do sebe na začátku záchvatu vpravím aspoň jeden šluk ze silného skunku, do deseti minut můžu normálně dýchat a do dvou hodin jsem zase v normálním stavu. Po zásahu záchranné služby jsem byla dva dny vyřízená." Lucie, Bushka i stovky dalších, často těžce nemocných lidí mají společný problém: úřady se na ně dívají stejně, jako kdyby prodávaly školákům heroin. "Ve spoustě vyspělých zemí Evropy už zákony na tuto situaci reagují aspoň tím, že jednotlivé ilegální drogy rozdělují do skupin podle rizika, které jejich neléčebná konzumace představuje pro společnost," vysvětluje lékař Pavel Kubů z občanského sdružení Drogmem. "Liberální společnosti běžně umožňují pacientům, kterým cannabinoidy pomáhají, opatřit si je legálně v lékárně stejně jako ostatní fytofarmaka obsahující účinné látky z léčivých bylin." Česká republika mezi tyto osvícené státy nepatří a asi ještě dlouho patřit nebude. Aspoň soudě podle tónu, jímž mluvčí ministerstva zdravotnictví Karla Kubíková pronesla větu: "O povolení marihuany pro léčebné účely rozhodně neuvažujeme."

Konopí na recept
Vůbec první zemí na světě, která povolila prodej marihuany na lékařský předpis, je Nizozemsko. Než se tak loni v září stalo, chodilo si pro svůj lék do coffee shopů asi sedm tisíc nemocných. Nizozemští lékaři dnes smějí předepsat konopí lidem s rakovinou, chronickou bolestí či pacientům s virem HIV. V lékárnách jsou k dostání dva druhy pětigramových balení - jeden za 44 eur a druhý, silnější, za 50 eur. Marihuanu mohou používat i nevyléčitelně nebo chronicky nemocní lidé v Kanadě. Třicetigramové balení sušeného konopí stojí 113 kanadských dolarů. Tamní ministerstvo zdravotnictví ale po vzoru Nizozemska uvažuje o změně a plánuje prodej v lékárnách. Na lepší časy se blýská i ve Velké Británii. Britská firma GW Pharmaceuticals totiž požádala o povolení prodávat jako lék sprej, který obsahuje výtažek z konopí. Podle časopisu New Scientist daly úřady najevo, že jsou ochotny povolení vydat.
Marihuana a Parkinsonova nemoc
Tým kolem českého lékaře Evžena Růžičky provedl loni výzkum mezi pacienty s Parkinsonovou nemocí. Šesti stovkám z nich rozeslal anonymní dotazník. Vrátilo se přes tři sta odpovědí, přičemž pětaosmdesát pacientů odepsalo, že marihuanu zkoušelo. "Zhruba polovina z nich pozorovala zlepšení svého stavu, tedy zmírnění třesu, uvolnění svalové ztuhlosti, zpomalení pohybů nebo odstranění či zmírnění mimovolních pohybů," komentuje výsledky Růžička. Dotazník přitom vyplňovali většinou starší lidé, průměrný věk respondentů byl 65,7 roku. "Není to jasný důkaz, že konopí léčí Parkinsonovu nemoc. Ale je to důvod k tomu, aby výzkumy pokračovaly," uzavřel lékař

Old Post 06-05-2004 v 12:29 PM
Pan Mirek je offline   Profil uživatele Pan Mirek   Find more posts by Pan Mirek   Foto galerie člena Pan Mirek   Click here to Send Pan Mirek a Private Message   Add Pan Mirek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Xan.
Stálý Člen

Karma uživatele Xan. - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2006
Příspěvků: 56  

Příspěvek č. 9

no vytahnu tenhle starej thread...
tatka me sehnal seminka od jeho znamyho kterej ma roztroušenou sklerozu
tatka me k tomu řek jen
citace:
no von je v tom programu na pěstovani marijánky a ta seminka sou z anglie

uz mam zasazeno jedou pěkně jen by mě zajimalo co to muze bejt jestli nejakej shit nebo neco dobryho mate s tim nekdo zkušenost?

edited by Jedule - pokračování debaty k tomuhle příspěvku jsem nakopírovala k němu, aby to tu nefungovalo jako chat

Jedubabka 12/5/06
Xan: mohl bys mi sehnat název studie?
Nebo aspoň země, město, kde to probíhalo (probíhá)? Napadá mě Kanada?

Xan. 12/5/06
no ten chlapek je z ČR ten program je na 90% anglickej vic k tomu nevim

Jedubabka 12/5/06
tak to moment, my jsme součástí celoevropský studie přípravku Sativex; o tom, že by se to tu pěstovalo a) nevím a b) tomu nevěřím

Xan. 12/5/06
te sem to s tatkou řešil řikal že to je anglickej projekt že nějak zažadal a zařadili ho do toho programu a že prej když to vyseje tak přijedou a spočitaj mu kytky a tak...
přišti tejden ho uvidi tak vo tom zjsti vic

Jedubabka 14/5/06
Xan: takže UK úmyslně navádí k protiprávnímu činu občana jiné republiky na jejím území?
Já znovu prosím o název projektu, je-li někdo jeho participantem, měl by ho snad znát, podepisoval dost papírů o dobrovolnosti atp. atd....

Xan. 14/5/06
hele ja nevim snad s nim v pruběhu tejdne bude taťka mluvit ja sem si to fakt nevymyslel nemam k tomu duvod

Jedubabka 14/5/06
Xan: pak to promažu, ať to tu není jako chat
neříkám a ani si nemyslím, že by sis to Ty vymyslel nebo Tvůj otec, myslím si spíš, že je problém v informačním šumu nebo jak to nazvat - nepřesné vyjádření (ale třeba také v mojí nevědomosti, ač všechny dosažitelné zdroje o ničem nevědí)

Xan. 22/5/06
tak zase dalsi info i kdyz nic moc je to prej nejakej projekt z harvardu kerej zjistuje jak to pomaha rikal tze jeste zkoumaj nejakou jinou nemoc ale nemuzu si vzpomenout jakou a pak taky ze si pise nejakej denik bo co kde popisuje co to dela a tak

Jak vypadá vaše pracovna? kdy, kde, co, v kolika, jste poprve hulili? Vaše plocha
Peace & Flowers

|----------------------| ,,
| THC TRUCK | '|""";.||.___.
|_..._...______==== _|__|..., ] |
"(@ )'(@ )""""*|(@ )(@ )*****(@)

Naposledy upravil 04-11-2006 v 21:40 PM

Old Post 12-05-2006 v 17:31 PM
Xan. je offline   Profil uživatele Xan.   Find more posts by Xan.   Foto galerie člena Xan.   Click here to Send Xan. a Private Message   Add Xan. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 10

http://www.novinky.cz/zena/zdrav/ma...0262_lffk7.html

Škoda jen, že funguje po dobu gravidity.Pouze pro ženy..

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Naposledy upravil Hodinář 05-11-2006 v 01:12 AM

Old Post 04-11-2006 v 18:55 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 11

http://www.novinky.cz/zena/zdrav/v-...2039_se31a.html
V Německu povolili marihuanu k léčbě roztroušené sklerózy

Old Post 20-10-2007 v 22:54 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rewor
Nový Člen

Karma uživatele Rewor - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 2  

Zdraví Konopí pro léčbu Roztroušené sklérózy Příspěvek č. 12

Ahoj všem, toto je můj první příspěvek zde, tak doufám, že hned nedostanu BAN. Zkoušel jsem vyhledávač, ale napsal mi "NO MATCHES FOUND"

O co mi jde. Jak jsem psal v předmětu. Potřeboval bych poradit. Předem píšu, že se v pěstování konopí, přípravě, užívání atp. vůbec nevyznám.

Mám nemocnou mámu již 10 let roztroušenou sklerózou (RS), která si našla v oběžníku určeným této nemoci, že pomocí konopí jde uvolnit křečovitost svalů, kterou způsobuje právě centrální nervový systém (CNS) na kterém má nevyléčitelné záněty (špatný cit, pohyb, motorika atd.) Denně si píchá injekce, aby to tu její nemoc zastavilo a bere prášky na uvolnění svalstva, ale ty jí bohužel dost mrví játra a ledviny - takže je nucena brát další léky, aby to nemělo tak destruktivní účinek, ale to zase níčí žaludek ....

A doktor jí doporučil - jestli tu možnost, tak ať si sežene konopí a dělá si z toho čaje a masti, protože moje máti má odpor ke kouření cigaret natož trávy, nikdy nekouřila. Nakonec se mi povedlo sehnat asi půl igelitky hermafroditů, které se nehodí na kouření, ale jen do čajů, jídla a mastí.

A vás, znalých, jsem se chtěl zeptat a požádat, co z toho si může připravit a hlavně jak. Byl bych vám vděčný za všelijaké náměty, recepty jak a z čeho udělat léčivo, aby máti mohla vysadit ty prášky. Nebo sem hodit weby ven nebo sem do fóra, kde by se to dalo najít. Jsem v tomhle úplný laik. Na něco se užívají listy, na něco paličky, ale nevím na co... :-(

Všem děkuji za pomoc.
R.

Old Post 19-11-2008 v 13:27 PM
Rewor je offline   Profil uživatele Rewor   Find more posts by Rewor   Foto galerie člena Rewor   Click here to Send Rewor a Private Message   Add Rewor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Rodniik
Stálý Člen

Karma uživatele Rodniik - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 31 

Příspěvek č. 13

No tak já se moc v léčitelství nevyznám, ale pokud ta léčivá látka je THC, tak to ve vidě nerozpustíš ...
THC se rozpouští v tucích a alkoholech.
Např. já nakládal šišky do vodky treba na pul roku, ale to si myslím, že by máti nepila
No dají se péct koláčky, máslo, atp.
Když dáš vyhledat tady na G. nebo na seznamu Konopné recepty nebo Konopné máslo, tak najdeš spoustu odkazů -návodů na výrobu daného receptu.

Old Post 19-11-2008 v 14:54 PM
Rodniik je offline   Profil uživatele Rodniik   Find more posts by Rodniik   Foto galerie člena Rodniik   Click here to Send Rodniik a Private Message   Add Rodniik to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Placebo
Stálý Člen

Karma uživatele Placebo - 68% PěstitelskáKarma uživatele Placebo - 68% PěstitelskáKarma uživatele Placebo - 68% PěstitelskáKarma uživatele Placebo - 68% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 86  

Příspěvek č. 14

zdravím tě ,
je tu opravdu hodně threadů o spracování marihuany všelijakými způsoby .. tu máš pár,které by ti mohly pomoci

> http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=38041
> http://grower.cz/forum/showthread.p...ghlight=%2Bmast

Old Post 19-11-2008 v 15:24 PM
Placebo je offline   Profil uživatele Placebo   Find more posts by Placebo   Foto galerie člena Placebo   Click here to Send Placebo a Private Message   Add Placebo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ortaniel
Stálý Člen

Karma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 442  

Příspěvek č. 15

Nejlepší je to kouřit přes vaporizér (Vulcan za 10-11tisíc ..ale je to Ferrari mezi vaporizéry, takže jestli chceš mamce pomoct, přispěj na Vánoce ...)
Prakticky to NENÍ kouření, protože ta látka nehoří ale vaporizuje. Zdravé kouření, ideální, zdůrazňuji slovo IDEÁLNÍ, na léčebné využití marihuany.

Přeji mamce co nejlehčí průběh nemoci.

Old Post 19-11-2008 v 16:30 PM
Ortaniel je offline   Profil uživatele Ortaniel   Find more posts by Ortaniel   Foto galerie člena Ortaniel   Click here to Send Ortaniel a Private Message   Add Ortaniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ortaniel
Stálý Člen

Karma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% PěstitelskáKarma uživatele Ortaniel - 93% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 442  

Příspěvek č. 16

Jo a ještě něco, i když to asi slyšet nechceš.

Na RS dostává kvanta prášků ... které jí kurví játra ... takže baští další prášky, které jí kurví žaludek .. a tyhle všechny prášky by jíst nemusela, kdyby nebylo té zpropadené prohibici marihuany. Ten nejlepší/nejvšestranější rostlinný lék nahradily desítky (tisíc) druhů různých "léčiv" s tunami vedlejších účinků (které se "léčí" dalšímy prášky).

Je to hnus a všechno kvůli prachům. Smutný to svět.

Old Post 19-11-2008 v 16:36 PM
Ortaniel je offline   Profil uživatele Ortaniel   Find more posts by Ortaniel   Foto galerie člena Ortaniel   Click here to Send Ortaniel a Private Message   Add Ortaniel to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7489610 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív