Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Odrůdy a Šlechtění » Ideální odrůda do skleníku 1,2-1,5m výška
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
yogabear
Nový Člen

Karma uživatele yogabear - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2021
Příspěvků: 6 

Organika Ideální odrůda do skleníku 1,2-1,5m výška Příspěvek č. 1


Ahoj všem pěstitelům.
Mám za sebou 2 sezóny pěstování kytek, první rok to byla Milada (noname, semínka od tetky Milady), která se ukázala být jako celkem solidní materiál, potvrzeno i člověkem s vyšší tolerancí, užívající inhalací na relax. Kytka je spíše sativa, dorůstá okolo dvou metrů, ale klidně by šla i výše - měl jsem ve skleníku, kde se pohodlně vejde tak do 1.5m. Část jsem loni ponechal na semeno, řízek samice jsem ještě nechal na outdoor a ten dal solidních 253g při výšce zhruba 1.5m.

Letos prošla Milada do druhého kola a pořídil jsem jí kámošky Afghan Kush a Infinity CBD. Pěstováno opět ve skleníku. Všechno rostlo krásně, květ ale docela prostříhávání kvůli plísni - první šla na sušení Milada, aby udělala více prostoru AKčku. AK bylo monstrum a květu teda dala plíseň zabrat. Infinity se naopak plíseň vyhla, ale ta kytka byla od začátku taková zvláštně mdlá a křehká, v podstatě od semenáče. Dorostla zhruba okolo 1-1.2m, ale pozdě nakvetla a sklízel jsem jí docela dost pozdě (3.11.)

Nejradši bych kytky zasadil venku mimo skleník, ale víte jak to je zatím s legislativou, takže ještě minimálně sezóna 2023 bude mít hlavní prostor ve skleníku.

Dotaz je následující - doporučili byste mi nějakou středně silnou odrůdu (asi spíše indiku), která dorůstá zhruba 1,2-1,5m, má také částečnou odolnost vůči plísním a nechá se ve skleníku? Případně máte-li semínka z “vlastního chovu” přibližující se požadavkům výše k výměně, můžu nabídnout regulerní semínka Milady z roku 2021.

Na fotografii palička Milady’22

Old Post 08-12-2022 v 17:25 PM
yogabear je offline   Profil uživatele yogabear   Find more posts by yogabear   Foto galerie člena yogabear   Click here to Send yogabear a Private Message   Add yogabear to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
YngwieM
Stálý Člen

Karma uživatele YngwieM - 66% Pěstitelská

Registrován: Jun 2020
Příspěvků: 64  

Příspěvek č. 2

Já bych místo ideální výšky řešil model s odolností proti plísni, protože jestli máš doma nůžky, tak každá odrůda bude vysoká 1,2 - 1,5 m, pokud budeš chtít

Old Post 09-01-2023 v 09:49 AM
YngwieM je offline   Profil uživatele YngwieM   Find more posts by YngwieM   Foto galerie člena YngwieM   Click here to Send YngwieM a Private Message   Add YngwieM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yogabear
Nový Člen

Karma uživatele yogabear - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2021
Příspěvků: 6 

Příspěvek č. 3

To už mě taky napadlo, jak odolná odrůda vůči plísním, tak nůžky - zas se mi ale nechce zbytečně moc stříhat. Pak mě napadla i pozdnější výsadba, aby tolik nenarostla. Zastříhával jsem i předchozí roky asi 3x, jednak aby se víc rozvětvila a pak kvůli výšce, plísním... Možná to moc hrotím, tento rok to zkrátka nějak dopadne a příští rok uvidíme...

Old Post 09-01-2023 v 13:44 PM
yogabear je offline   Profil uživatele yogabear   Find more posts by yogabear   Foto galerie člena yogabear   Click here to Send yogabear a Private Message   Add yogabear to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:13 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7501600 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív