Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Problém v kokosu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Problém v kokosu Příspěvek č. 1



Čaute, asi bych už poprosil o radu od zkušenějších. Jedu poprvé kokos na dripu a pár holek (doufam že holek ) mi děla starosti. Poprvé jsem začal od semínka (Triple G od RQS) a do nedávna bylo všechno vpohodě. Pokusím se nějak sepsat jak jsem postupoval a kde by mohl být problém. Pár lidí mělo stejný problém, ale nenašel jsem jasnou odpověď.

První 3 týdny od zasazení vpohodě. Všechno hrálo jak mělo, vypadaly super. Vybral nejsilnější kousky a ostatní šly ke kolegovi kde snad taky dožijou. Po dvou týdnech šly z malých květnáču do 5,7l kde mám na spod netkanou, litr keramitu a zbytek dosypán substrátem keramzit/kokos 60/40 od atami. 3ti týden taky v pohodě, ale spozdil se mi CalMag od Canny, takže jsem jel Canna A+B, Rhiotonic, Canazym a 1x denně postřik Instagreen od Groteku a 1x denně postřik čistou vodou. Zálivka 1x denně, cca 250ml. Po týdnu od přesazení do velkých jsem to projel čistou vodou, upravené PH na 6.0 s canna d-block cca 600ml na kytku. Od té doby (3 dny zpět) jsem začal poznávat známky chybějicího vápniku a to už naštěstí došel CalMag, takže od té doby zálivka už s ním a vypadá, že se to snad zastavilo. Jen jeden jeví známky přelití a ty ostatní už nvm... Listy tvrdé, krapaté, zkroucené, pomalý růst.. už se to začíná objevovat na vršcích u pár vetších, tak jsem zvednul zálivku na 2x denně. Když to shrnu, tak 10% vypadá že by chtěly trošku přihnojit, ale rostou jak blázen ; 65% jsou silné, zdravé ; a 25% známka nějakého deficitu (vápník a to ostatní).

CalMag používám kvůli měkké vodě a momentálně jedu pod dual HPS, která ohřeje prostor max na 23°C, takže by taky měl pomoct. Možná blbě ředím zálivku, tak to zkusím nějak napsat:
Vstupní voda EC-0,112 , PH-6,8. Vezmu CalMag a naředím aby bylo EC-0,45 (ve výsledku je to asi 4x víc než mají na obalu, ale takhle jsem to vyčet z Canna katalogu při měkké vodě). PH klesne asi o desetinu. Vezmu si tabulku canny, dám si mírné hnojení a podle toho naředím. Výsledkem je EC-1,5 a PH-5,8 (bez CalMag EC 1,1/1,2) a začal jsem 4 týden rústu. Vše dělám při odstáte vodě s teplotou 18°C - těch 18-19°C jde taky do květináčů při zálivce. Z květináčů teče EC-1,05 , PH-6,0. Momentálně jsem zkusil změnit zálivku na 250ml co 12 hod. Přebytečná voda odteče do 15 min. Na spod se drží jen mírná vrstva vody z vlhkosti.

Momentálně mají přes den 22/23°C , vlhkost okolo 82%.
Noc 18°C a vlhkost okolo 85%.
Vzduch se komplet vyměni minimálně 20x za hodinu.

Dnes jsem ještě udělal rotok do postřikovače tak, že vemu vodu, naředím s CalMag na EC 0,4 a potom naředím v poměru 30% roztok / 70% voda a upravím PH mezi 5,8-6. Výsledné EC je 0,2 a tím jsem je pokropil. Je to správně nebo mužu ještě přitvrdit? Jestě jsem četl názor, naředit 30% roztoku s hnojkama, ale nechci je přepalit. Rád bych je za pár dní přepnul tak, aby byly v co nejlepší kondici.

Přikládám nějaké ty fotky... První (A) je takový průměr ze všech. Vrchy se začínají kroutit, padat. Proto zvedám cyklus zálivky. Na druhé (B) deficit vápniku? Mám jednu kde jsem si 100% jistý, tady bych to viděl jako počáteční fázi. Postihuje spodní a nejstarší listy. To snad spraví CalMag v zálivce a mám v plánu i ten postřik.

Naposledy upravil chyldrex 07-01-2022 v 12:19 PM

Old Post 07-01-2022 v 11:10 AM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 2



(C) Přelití v kokosu?? Naštěstí je takhle jen jedna

a teď teda ty co mě nejvíc trápí.. konce nespálené, zbytek by odpovídal přehnojení nebo nedostatečné zálivce (ale mnohem větší vypadají vpohodě..). Ještě jim zkusím změřit kapiláry, ale od oka vypadály že tečou jak všechny ostatní.. :

(D)

Naposledy upravil chyldrex 07-01-2022 v 11:52 AM

Old Post 07-01-2022 v 11:28 AM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 3



(E)

(F)

Old Post 07-01-2022 v 11:31 AM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 4

Ahoj, já jedu drip do čistýho keramzitu a par mojich holek mají podobný problem jako máš ty na obrazcich D,E,F... fotky jsem dal do sekce nemoci rostlin do vlakna 'maš problem s listy, piš sem' někde na poslednich přispěvcich najdeš ty ode mě jestli tě zajima...

jsou prakticky totožné co máš tadyhle ty... já jsem problem svaděl na přelití, kde jsem je skutečně všechny přelil moc častou zalivkou, jenže drtiva většina rostlin se z toho vzpamatovala a probrala se a jedou dal... ale po tom co si napsal že jedeš od seminek, si troufam řict že to je genetika, protože jak by v recirkullačnim systemu mohlo byt XX zdravých a X nemocných rostlin? logicky nesmysl.. dokonce jsem si dovolil tu kytku vyndat a kořeny byli v pořáku(fotku sem dal taky do vlakna), myslel sem že mi v dusledku přelití co jsem zpusobil začli hnit kořeny, ale ne... pak by se taky tahle 'deformace' dala vysvětlit velkou fluktací pH, ale to podle všeho taky neni muj problem, navic opět... zbytek rostlin je v pořádku, ještě mam v systemu jednu která je hodně podobna te tvoji, až se mi zapne denni cyklus tak ti sem hodim fotku...

podle meho je to genetika, ten calmag deficit máš asi kvuli tomu kokosu, tam to bejva... jinak ja je mam stare (včetně germinace) 20 dnu a ec jedu 0,55... řekl bych že mužeš asi ubrat krapet, kdybys něco noveho zjistil, dej vědět, tež bych tomu rad zabranil :D

ještě bych doplnil :D ja jedu naopak od tebe ve velkych teplotach... při světle maj až 27-28, v noci 23-24, voda 22-24.. takže tim to asi taky nebude, ty zas jedeš ty spodní hranice :D tu vlhkost si ale nějak sraz, tohle co máš je vlhkost pro seedlingy, nad 70% riskuješ plisně a až to začne vonět, tak to nezvladne filtrovat pachač jestli máš a zavoniš si barak :D... ja dokonce vypinam vzduch na noc, chci par hodin klid :D

Naposledy upravil rel10oc 07-01-2022 v 22:08 PM

Old Post 07-01-2022 v 21:53 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chyldrex
Nový Člen

Karma uživatele chyldrex - 0% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 5

vhlkost jsem už chtěl stahovat, ale kvuli těm slabším jsem to pořád držel. EC taky stahnu.. dostavaj zabrat i ty velke, takže mi zbýva asi poslední možnost a to abych zkusil ty nejslabší na kontrolovatelné ruční zalívání a uvidíme... Příší týden chci přepínat

Každopádně mi to taky hlava nebere, kde by byl ještě zakopaný pes. Jedinou společnou máme keramzit a genetiku. Kdyžtak dej vedět, jak se to posouvá. Taky tu hodím občas info. Zdar

Old Post 08-01-2022 v 01:03 AM
chyldrex je offline   Profil uživatele chyldrex   Find more posts by chyldrex   Foto galerie člena chyldrex   Click here to Send chyldrex a Private Message   Add chyldrex to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 6

A drip jedeš recirkulační jestli jsem dobře pochopil , ? , Podle některých fotek bych tipoval na problémy někde u kořenů, Coco a keramzit si nějak pufroval ? Nelítá ti PH ? Chce to fakt poctivě míchat a nechat třeba běžet čerpadlo místo do kapilár tak na prázdno do tanku a třeba po hodině to jít znova změřit , zkusil bych si prověřit jestli ti fakt teče všude stejně z kapilár , S calmagem bych to tak nepřeháněl zase v roztoku , aby ti nezačal blokovat ostatní prvky , zkus calmag a třeba i Fe ( zelená skalice ) co nejvíc dávkovat postřikem dokud kytky nezačnou nahazovat pálky,
Minimálně když už nevíš co by , tak se vrať o krok zpět namíchej novej tank s EC třeba 0,8 a upraveným pH a pořádně prolej celé médium , výměn roztok a pak jeď už normálně

Naposledy upravil Metadres 08-01-2022 v 10:59 AM

Old Post 08-01-2022 v 10:41 AM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 7

z nějakeho duvodu mi sem nejde přidat foto, hodil jsem je teda na do linku dole. ta s nazvem sick trpi dle meho stejnym problemem jako ty tvoje, rostliny jsou 25 dnu stare (počitaje že v den 1 jsem hodil semena do sklenice s vodou) v systemu jsou od 8meho dne.

meta: v recirkulačnim jedu ja, kolega zřejmě jen dripuje roztok do květniku, nebo tak sem to pochopil z toho co psal... pokud se mne tyka, ja jsem pufroval keramzit v RO 5,5 než sem to použil, vodu co jsem použil na prvni tank byla v poměru 7:3 kohoutek:ro, promichavala se 1 den bubblery než sem přidaj hnoje, ty se potom michaly další den než sem ten drip zapl, napady?

ja jim davam postřik jen před spanim, 2% kelp

link: https://postimg.cc/gallery/5Y1tv7W

Old Post 08-01-2022 v 15:21 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 8

rel10oc a ty si psal že jim dáváš v třetím týdnu EC 0,5 není to málo ? I když máš RO ? Já jsem shodou okolností teď taky přesně na 21 dnu , sice RW drip ale dávám jim EC 1,2 a vstupní mám 0,3 a kytky vypadají že vy snesli víc ještě

Old Post 08-01-2022 v 17:01 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Metadres
rel10oc a ty si psal že jim dáváš v třetím týdnu EC 0,5 není to málo ? I když máš RO ? Já jsem shodou okolností teď taky přesně na 21 dnu , sice RW drip ale dávám jim EC 1,2 a vstupní mám 0,3 a kytky vypadají že vy snesli víc ještě


vlastně teď nemaj z většiny RO, je tam furt ten prvni tank a z kohoutku mam 0,4 to RO sem přidal 30l jen na rozředění(dohromady 100), aby to nebyla taková břečka :D pak jsem tam střiknul 20ml od zakladnich a od tý doby jsem na ten tank nesahnul, pH hlida Torus automaticky, ale stejně, to teď proměřuju, protože mně zajimalo zda mi ty zaklinačske mutace neděla třeba fluktace pH, ale neni tomu tak.

jedu od seminek, a do hydra šli až 8. den tzn. že na automaticke zavlaze jsou 17 dnu a z toho jsem do nich pak 48h pumpoval zalivku na startu tak že sem je přelil a zastunoval, to trvalo 3 dny, takže fakticky by se dalo řict že jsou cca. 2 tydny stare teprve. Upřimě nemam zkušenosti s hydrem, takhle malo jsem jim dal na radu zkušenějšího a dokud nevidim chlorozu nebo jiny inbalance na listech tak upřimě nevidim duvod jim solit, když teprve formuji kořeny prakticky... jdu na to z lehka, věřim že si řeknou až to nebude stačit, to EC planuju zvedat po cca 0,2 co vyměna tanku, pokud si neřeknou o vic, nemam v planu jim ve veg davat vic jak 1.0, to je muj planovany strop. Nedostatkem živin dle meho netrpi, protože deficit z fotky vykazuje už jenom 1 rostlina. Ty 2 co sem dal foto do vlakna o listech, jsem vyhodil a dal tam nove... ty jsou tak o 50% menši jak zbytek, ale zdrave, u těch planuju jednoduše přeskočit TOPing a jen je ohnu nebo to FIMnu lehce, když to doženou.

počital jsem to podle davkovani od vyrobce jsem jim dal zhruba 1/7 doporučene davky, kde se pro seedlingy doporučuje všude na netu 1/4, zas tak malo to neni když vezmeš v uvahu že 50% je vlastně fakticky 100%...

Old Post 08-01-2022 v 17:37 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 10

Souhlasím s tebou že jestli je to jedna kytka z X tak to bude prostě nějakej náchylnější dement, mám to podobné , semínka jsou dost o náhodě holt , 😁 ale dost mě zaujalo to s tím tvým EC , myslím že pokud máš hnojky přímo na hydro a jedeš jen drip tak bych se odrážel od jejich doporučeného dávkování , tohle dělení ( 1/2 atd... ) se uplatňuje spíš v jiných systémech kde není vůbec žádné medium mezi kořeny a roztokem

Old Post 08-01-2022 v 18:47 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od Metadres
...


No ony byli dohromady 3 + menší nepatrne deformace ma i par dalšich, 2 jsem jen stačil včas ještě vyselektovat a 3-5/20 to už je čtvrtina s přimhouřenyma očima. Ještě mi bylo řečeno, že by to mohl byt stres, transplant shock... třeba jsem je nějak poškodil při přesazeni. Nevím, ale možný to je. :D

Nemam hnojky na hydro, jen jsou použitelny tež pro tenhle zpusob, ale mam hnojky přimo na cannabis. Použivam Kanadske Remo a jak jsem psal, tyhle hnojky a tohle EC mi bylo doporučeno zkušenějšim growerem, ja hydro jedu prvně. A i kdyby to nebylo dost, nevím který prvek vykazuje deficit takovouhle deformaci? Napadlo mně jedině Molybdeum nebo Boron, ten je takovej divnej ale tadyhle borec jim dava očividně tak 4x vic jak ja a ma to stejny... taky to muže byt prostě tou vodou, žiju ve městě a vylejza mi to s 0,4, buh vi co za splašky tam všechno je... nevím, ale dokud to roste, tak je mi to asi fuk, spiš sem se obaval zda to neni prvpočatek něčeho horšiho, což se zdá se ještě dozvim :D

Já pouze jednou dodržel navod od vyrobce a dopadlo to katastrofalně, když jsem začinal tak jsem, hnojil venečky Biobizem a tam pišou 's každou zalivkou', o ec sem neměl tušeni a pH jsem nechal osudu :D Od te doby jsem neustale snižoval, posledně co sem jel balkonovku v letě jsem ji daval asi 1/3 biobizu co 3ti zalivku a vymačkl sem z automatu na balkoně 39g dry trim :D Radši se teď řidim kytkama a ec než navodem no, ten beru jen jako směrnici kolik se čeho v jakym poměru k ostatnimu asi tak dava, což zrovna u Rema je simple protože se všeho dava uplně stejně :D...

Old Post 08-01-2022 v 19:33 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 12

Tak jestli je nějakým způsobem odejdou 3 kytky z 20 tak to je ještě v průměru celkem ze semínek holt musíš nechat na růstu o pár dní déle pokud to chceš nějak kompenzovat , taky mám drip systém na 20 kytek a zlobí mě 1 ,..
Kohoutková voda v ČR patří k těm kvalitnějším si myslím v EU , na netu lze dohledat i přesnej rozbor tvoji vody v tvoji lokalitě od tvého poskytovatele ,
Molybden i Boron bývají málokdy příčinou nějakých nedostatku pokud máš kvalitní hnojky , což ty máš , to se spíš dřív projeví nějaká disbalance základních prvků

Old Post 08-01-2022 v 19:56 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Metadres
...


ten rozbor se dá dohledat, ale to není kompletni ani omylem .. problém totiž u kohoutkove vody je, že to je profiltrovana voda, ktera se už někde použila a prošla odpadem, jenže lidé nemaji problem do toho 'splachovat' vic než jen hovna splachují léky a další zhyralosti a to jsou věci ktere čistička prostě neumí odfiltrovat...
takže zaleži z jakeho uhlu se na to člověk diva, 'kvalitni' zhledem k jinym narodum asi je, protože je pitná... někdo ji pitnou z kohoutku vubec nema, např. většina USA. Ale osobně nepiju ani tu naší, z vyše uvedených duvodu... těm kytkam sem to dal, protože sem se bal použit RO na tak mladý kytky hned na první hydro pokus, nechtěl sem řešit deficity calmagu atd... nevim zda to je přičina meho problemu, či zda to je fatalni poškození, ta rostlina stale roste, třeba to nebude ve výsledku ani problem.

jo holky až na ty deformace vypadají zdravě,.. snad máš pravdu a bude stačit o par dnu dele vegetit a budou v cajku.

psal si, že jedna tě taky zlobí a máš je cca. podobně staré, mužeš hodit foto? Je to podobne tomu co mam já tadyhle s kolegou? V takovem připadě bys už byl třetí do party co jede ze semen a zalejva kohoutkovkou dripem, to už neni nahoda a jedno z toho by mohla byt přičina

Old Post 08-01-2022 v 20:24 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Markyz
Stálý Člen

Karma uživatele Markyz - 21% PěstitelskáKarma uživatele Markyz - 21% Pěstitelská

Registrován: Feb 2006
Příspěvků: 58  

Příspěvek č. 14

to: rel10oc

Troufám si tvrdit, že o vodárenství trochu něco vím, takže si dovolím toto upřesnit. Zhruba 1/3 republiky je zásobená vodou z podzemních zdrojů. Obvykle se jedná o velmi kvalitní vodu, byť lokálně můžou být zvýšené koncentrace dusičnanů. Poslední dobou se začínají objevovat pesticidy a jejich metability, je to dáno zejména zpřesněním analytických metod, dřív tam byly taky, jen se o tom nevědělo.
2/3 vody se pro vodárenství odebírá z povrchových zdrojů, tj. hlavně řek, vodárenských nádrží a výjmečně třeba z písníků. Tato voda asi splňuje tvoje prohlášení, že je zatížená léky, rovněž pesticidy, apod. Nicméně veškerá dodávaná voda se upravuje na parametry vody pitné, jakost je dána vyhláškou 252/2004 Sb.. Je pravda, že v této vyhlášce "norma" na léčiva není, pesticidy jsou upraveny jinak, v posledních cca 5 letech si to hygiena docela hlídá tak, aby k překračování limitů pesticidů nedocházelo, z hlavy tuším že je to 0,1 ug pro aktivní látky a relevantní metabolity a 6 ug pro nerelevantní metability. Pít vodu z vodovodu je v pohodě, s jídlem se ti dostávají do těla větší srágory.

Old Post 08-01-2022 v 21:23 PM
Markyz je offline   Profil uživatele Markyz   Find more posts by Markyz   Foto galerie člena Markyz   Click here to Send Markyz a Private Message   Add Markyz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rel10oc
Stálý Člen

Karma uživatele rel10oc - 10% Pěstitelská

Registrován: Jul 2021
Příspěvků: 79  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Markyz
to: rel10oc

...


Díky za upřesnění, budu si pamatovat. Nicmeně mi to co si napsal nijak nevyvrací, že by to mohla/nemusela byt přičina problemu, jelikož tam i když malo zastoupené, stále jsou obsažene věci které tam nepatři.
Zminili se zde leky a pesticidy, ale tam je toho daleko vic co mně osobně na te vodě vadi, jako další mužu napřikald uvest těžke kovy, stači mi dát vařit vodu a po schladnuti ten vodni kamen koncentrovany plave i na hladině, když jsem to ještě pil, musel sem obden vyvařovat konev octem, tohle prostě nepovažuju za zdravotně nezavadne, byť je to obecně bráno jako pitelné.

Já osobně zustanu u balené vody, i když stopové množstvi 'sraček', mam s tim problem, jelikož vodu konzumuju přeci jen denně.

Old Post 08-01-2022 v 21:55 PM
rel10oc je offline   Profil uživatele rel10oc   Find more posts by rel10oc   Foto galerie člena rel10oc   Click here to Send rel10oc a Private Message   Add rel10oc to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Metadres
Stálý Člen

Karma uživatele Metadres - 73% PěstitelskáKarma uživatele Metadres - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2020
Příspěvků: 332 

Příspěvek č. 16

Re10loc : můžu nahodit foto až budu zítra doma mužem porovnat všici , pokud máš pochybnosti o kohoutkovce , je bezva Binchotan , taková tyčka z aktivního uhlí co nosíš v láhvi s vodou a ono a dokáže navázat všechny sračky z vody , a vydrží to fakt dlouho akorát to jednou za měsíc vyvaříš pořádně , a je to lepší než pít balenou vodu z petky s mikroplastama , a navíc po tobě nezbyde za život tuna pet láhvý

Old Post 08-01-2022 v 22:13 PM
Metadres je offline   Profil uživatele Metadres   Find more posts by Metadres   Foto galerie člena Metadres   Click here to Send Metadres a Private Message   Add Metadres to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Metadres! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:58 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-01-2021 - Problémy s klony - 1 odpovědí
14-03-2020 - Problém s růstem - 3 odpovědí
12-08-2019 - Problém s výškou - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9418500 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív