Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Můj první grow a mé první otázky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Dotaz Můj první grow a mé první otázky Příspěvek č. 1

Ahoj Groweři!

Mám mnoho otázek ohledně mého prvního growu. Postupně bych je do tohoto příspěvku publikoval. Předem budu rád za jakékoliv rady!

1. Mám zářivku píchlou do přeřadníku, uhlíkový filtr zapojený do odtahového větráku a ofukový clip větrák - 3 napájecí kabely.

- Mám všechny tyto napájecí kabely píchnout do jedné prodlužky a tu teprv zapojit do spínacích hodin?Tak aby když se má zářivka po 18h vypnout, aby se vypl i odtah a ofuk? Nebo do spínacích hodin zapojím jen zářivku? Utáhne popřípadě prodlužka tak velký elektrický výkon (600w jen zářivka).

2. Nemám žádný větrák na přívod vzduchu, je potřeba? Stačí když nechám pasivní přísun vzduchu (díra ve stanu) a ofuk?

3. Do skříně 120x120 sem pořídil 9 květináčů a 9 podmisek. Četl jsem, že kytky nemají rádi vlhkost v půdě (pěstovat budu v substrátu).

- Mám místo podmisek pořídit spíše nějakou drenáž a rozprostřít jí po celém stanu?

4. 600W zářivka, přeřadník má možnosti 250w 400w a 600w, po zasazení vyklíčených semínek do hlíny mám na kolik W svítit a jak daleko od kvetináčů?

5. Odtah má také 3 možnosti síly, podle čeho zvolit stupeň síly odtahu? Pouštět odtahový větrák hned jak zasadím semínka, nebo po nějaké době?

Snažil jsem se najít na mé otázky odpověď, určitě tu někde budou a omlouvám se, že sem nenašel. Budu rád, když mi pomůžete. Děkuji!

Old Post 13-05-2020 v 09:37 AM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 2

Dokáže prosím někdo odpovědět na otázky, nebo aspoň na část z nich? (

Old Post 18-05-2020 v 17:45 PM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 3

zdar .. kamo nehnevaj sa ale otazky, ktore mas napovedaju, ze si sa nesnazil hladat vobec , zatial si si ani nic neprecital a skusenosti mas menej ako ziadne .. k tomu ta plocha a vykon lampy .. vizera to ako by si sa este ani len nebicykloval ale uz chces riadit enterprise .. poradit, usmernit nie je problem ale vodit ta tu za rucicku nikto nebude .. ja ti radim citaj .. nazaciatok ..

i see you bejbe

Old Post 18-05-2020 v 19:39 PM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 4

Nečekal sem, že zrovna stálý člen jako ty mi napíše hate a úplně no-sense příspěvek.

Co ti přijde divný na stanu 120x120x200 s 600W HPS výbojkou? Můžeš nám prosím napsat co je na tom zlého/divného?

Old Post 18-05-2020 v 20:38 PM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od st0rm
Nečekal sem, že zrovna stálý člen jako ty mi napíše hate a úplně no-sense příspěvek.

Co ti přijde divný na stanu 120x120x200 s 600W HPS výbojkou? Můžeš nám prosím napsat co je na tom zlého/divného?


Však má, ale pravdu nikdo ti tu nebude vypisovat to co zde bežně najdeš. Doporučuji si skutečně pročíst FAQ, oživení FAQ, indoor thready (je zde i přímo podkategorie elektro), projet pěstitelské seriály popř. i zagooglit apod. Já osobně za sebou nemám příliš kol , ale než jsem začal tak jsem si pár měsíců dal na to nastudovat teorii a pochopit spostu věcí proč je tak dělám pak jsem teprve začal s optimalizací sestavy, což se táké měnilo s přibývajícímy znalostmi z groweru. Můžu ti říct, že se to vyplatilo vytáhl jsem z toho téměř 1,5g/W hodně kvalitního hulení a to jen díky tomu, že už jsem teoreticky věděl co dělám.

Udivuje mě to, že si pořídíš takovej setup (není to zrovna malej prostor) a máš velké teoretické mezery, takže nebudeš pak vědět co dělat, ještě bych to pochopil u microboxu for fun na takový to seznámení.

Old Post 18-05-2020 v 21:12 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Seky
Zahrádkář

Karma uživatele Seky - 56% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 741  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

Jednoduše řečeno drž kytkám optimální podmínky. Vysoká vlhkost během klíčení a růstu, nízká v květu (reguluješ pomocí odtahu). Teplota je ideální do 30 st.
Pokud je ale jedna z mála tvých znalostí informace že kytky nemají v hlíně rády vlhkost bude nejspíš nezbytný je výrazně doplnit.


Master SCROG System
Sekyho Outdoor
Dokumenty a drogy
Úžitkové, léčivé a exotické rostliny
Bazoš

Old Post 18-05-2020 v 22:09 PM
Seky je offline   Profil uživatele Seky   Find more posts by Seky   Foto galerie člena Seky   Click here to Send Seky a Private Message   Add Seky to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Seky! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 7

dobre ranko priatelia

st0rm .. ano priznavam .. nemusel som ti to hned napisat takto ale nebol to cieleny hate .. skusim inak a iba ti tu prekopirujem otazocku : Hledal jsi odpověď ve FAQ a především v archívu diskusních fór?

a na setupe nieje zle/divne nic ... to je az nasledna kombinacia takeho setupu so zaciatocnikom .. tak prosim skus ty nam napisat co od toho ocakavas ? mozno sa nam podari spolu pohnut dalej ..

i see you bejbe

Old Post 19-05-2020 v 05:54 AM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
w_rhino
Stálý Člen

Karma uživatele w_rhino - 9% Pěstitelská

Registrován: Mar 2015
Příspěvků: 68  

Příspěvek č. 8

1, do hodin len svetlo ventilator nech bezi furt predlzka utahne minimalne 2000w malo by to tam byt aj napisane
2.no na 600w uz je dost problem chladenie takze ak mas vent 300m/h tak by to mal stihat zalezi aj aku budes mat teplotu mimo boxu
3 hnojenie a zalievanie je individualne podla hnojek pody genetiky teploty v boxe atd zalej tak aby strvtina vytiekla hnoj od 3-4 tyzdna zacni tretinovou davkou postupne zvysuj
4, no tak aby si nemal cez 28 stupnov na vrcholkoch
5 pozri 1

Old Post 19-05-2020 v 07:37 AM
w_rhino je offline   Profil uživatele w_rhino   Find more posts by w_rhino   Foto galerie člena w_rhino   Click here to Send w_rhino a Private Message   Add w_rhino to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 9

Ahoj,

Seky, w_thino děkuji za odpovědi.

Woody, vím co si tím chtěl naznačit, nemám ti to za zlý.. Stan mi byl věnován, proto jsem pořídil rovnou 600W. FAQ určitě i nadále studovat budu.. Jen mi přišlo toto forum jako fajn místo na otázky u kterých si nejsem jistý.

Abychom to tedy shrnul:

- Lampu jako jedinou píchnu do spínacích hodin
- Odtah nechám běžet 24h - pomocí odtahu budu regulovat teplotu v boxu
- Ofuk předpokládám vypínat se světlem, či nechat také 24h běžet?
- Nejsem si pořád jist, jestli svítit rovnou na 600W když budou kytky čerstvě vyklíčený, nebo jestli začínat třeba na 250W pomocí regulace na přeřadníku (teplota mi je jasná)

Have a nice day!

Naposledy upravil st0rm 19-05-2020 v 16:29 PM

Old Post 19-05-2020 v 14:38 PM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 10

1. ano jediné světlo spínáš časově
2. odtah nonstop - dobra je automaticka regulace podle teploty, ale není to nutnost - přeci jen když zapneš těch 600W tak ti to pritopí slušně
3. ofuk nech celou dopu pokud nemas z vice smeru tak bych to postupne premystoval at dostanou vsechny hezky vítr
4. 600w je hrozně moc na čerstvé klíčky nehledě na to, že HPS se na vege nehodi na to musíš pořídit MH a stačí o dost měnší vatáž, pod HPS se ti to bude hrozně táhnou protože máš hlavně červenou složku složku světla téměř žádnou modrou na vege. Pokud jen HPS tak řezy a jet SOG.

Old Post 19-05-2020 v 15:33 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 11

ShinDy, mám tento set.

Na přeřadníku mohu nastavit svítivost na 250W, 400W a 600W. Předpokládám, že ze začátku stačí svítit 250W a jak kytky porostou, postupně zvyšovat?

Myslíš tedy, že mám ještě pořídit MH zářivku? Jsem popravdě docela bez peněz. Díky!

Old Post 19-05-2020 v 16:27 PM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 12

Pokud tam budeš mít ten sodík tak ho určitě snížit pokud koupis MH tak nižší watáž a neregulovat! pac regulace MH ti dojebe spektrum. Pokud chceš pěstovat jen pod jedním světlem doporučuju investovat do LED PCB nebo Vero se spektrem 3500k nebo 3000. Jinak asi nejlevnější grow MH 250W za 599. Jinak mužeš napsat Growplace a třeba by měl nějaaký MH za dobrou cenu.

Old Post 19-05-2020 v 19:27 PM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 13

Metal halid nepotrebujes. Mozes ist rast pod sodikom uplne bez problemov. Videl som to tak x krat aj side by side rovnake geny a rozdiely si nevsimnes.

Old Post 19-05-2020 v 22:21 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ShinDy
Stálý Člen

Karma uživatele ShinDy - 80% PěstitelskáKarma uživatele ShinDy - 80% Pěstitelská

Registrován: Jan 2019
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od Johnny Blaze
Metal halid nepotrebujes. Mozes ist rast pod sodikom uplne bez problemov. Videl som to tak x krat aj side by side rovnake geny a rozdiely si nevsimnes.


Jestli tvrdíš že nebude rozdíl pokud pojedeš delší vege pod HPS a MH tak proč je teda lidi střídaj?

Old Post 20-05-2020 v 00:06 AM
ShinDy je offline   Profil uživatele ShinDy   Find more posts by ShinDy   Foto galerie člena ShinDy   Click here to Send ShinDy a Private Message   Add ShinDy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
st0rm
Nový Člen

Karma uživatele st0rm - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 15

Myslíte že mám tedy pořídit jednu těhto MH zářivek na růst?

https://www.higarden.cz/400w/vybojk...r-grow-400w-mh/
https://www.higarden.cz/400w/vybojk...er-grow-mh-400w

Old Post 20-05-2020 v 13:19 PM
st0rm je offline   Profil uživatele st0rm   Find more posts by st0rm   Foto galerie člena st0rm   Click here to Send st0rm a Private Message   Add st0rm to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Christopher T.
Stálý Člen

Karma uživatele Christopher T. - 80% PěstitelskáKarma uživatele Christopher T. - 80% Pěstitelská

Registrován: Jul 2016
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 16

Já mám na růst MH Elektrox a nemám žádný problém, kytky rostou hezky. Takže můžu doporučit.

Old Post 20-05-2020 v 15:49 PM
Christopher T. je offline   Profil uživatele Christopher T.   Find more posts by Christopher T.   Foto galerie člena Christopher T.   Click here to Send Christopher T. a Private Message   Add Christopher T. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:34 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-04-2021 - Můj první grow rady a tipy - 10 odpovědí
27-12-2014 - První grow v paneláku - 4 odpovědí
27-12-2014 - První grow v paneláku - 0 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8718920 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív