Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Autoflower prvni zkouška pěstování
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3

Předpěstovat nebo zasadit rovnou
This poll is closed.
Předpěstovat 5 45.45%
Zasadit rovnou 6 54.55%
Total: 11 votes 100%
  [Edit Poll (moderators only)]

Autor
Téma 
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Hlína Autoflower prvni zkouška pěstování Příspěvek č. 1

Zdravím všechny rozhodl jsem se poprvé zkusit si něco vypěstovat.jedna se o autoflower Buddha seeds Magnum potom gorrila glue od fast buds a blueberry gum od seed stockers .Vim že se to tu řeší .. ale každý píše po celém internetu něco jiného. Už mám z toho hlavu jak pátrací balon. Chtěl bych pěstovat outdoor čekám tak na konec května jde mi o to či můžu zvolit tento substrát https://m.heureka.cz/substraty-hnoj...hradnicky-75-l/ měl by mít pH 6-7 a být predhnojen pro začátek vím že to pH není ideální ale co jsem četl tak pro pěstování v půdě to je relativně dobre .. poté mám starost s tím jestli mám substrát dát do květináče nebo vykopat díru a udělat záhonek ze substrátu .. pak mě ale trápí ještě jedna věc asi úplně nejvíc .. každý má rozdílný názor .. mám semínka předpěstovat doma a potom je zasadit třeba po 2-3 týdnech růstu doma ven do záhonku a nebo mohu vyklíčit na vate nebo ve vodě a nebo na ubrousku a rovnou to zasadit ven do záhonku a například nad to dát urizlou pet lahev aby byl malý pařníček a nechat to růst pouze venku v záhonku děkuji předem vám všem za vaše postřehy a zkušenosti a že mi to pomůžete rozseknout konečně

Old Post 02-05-2020 v 18:45 PM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stan43
Stálý Člen

Karma uživatele Stan43 - 57% PěstitelskáKarma uživatele Stan43 - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2019
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 2

Ahoj, ja som pestoval, aj dopestoval len automaty, tak sa pokúsim ti to tu objasniť.
Čo sa týka substrátu, zahradnicky je OK (odskúšané), ale pridaj tam perlit, prevzdnušní ti pôdu.
Ak máš možnosť, vykopaj čím najväčšiu dieru, kľudne aj na 50l substrátu a v tom pestuj.. (čím viac pôdy, tým väčšia kytka=tým viac G)
Semená môžeš dať priamo do zeme, ale je lepšie mať automaty po ruke a v bezpečí hlavne prvých 3-4 týždňov kým sa prepnú.. Ak niečo zkurvíš v tejto dobe, pripravíš sa o výnos (odskúšané.. )
Ja osobne ich dám klíčit do papierových kuchynských obrúskov, keď vyndú klíčky tak ich šupneme do kelimku od jogurtu a predpestúvam cca 10 dni pod úsporkou.. Potom !OPARTNE! aby som nepoškodil koreňový bal presadím do finálnych nádob (v tvojom prípade asi do zeme ako si písal) a ďalej nič neriešim, len hnojím, zalievam,kochám sa.
Držím palce!

If you can smoke weed and think smart, you have big chance to be successfull.

Old Post 02-05-2020 v 19:43 PM
Stan43 je offline   Profil uživatele Stan43   Find more posts by Stan43   Foto galerie člena Stan43   Click here to Send Stan43 a Private Message   Add Stan43 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 3

Děkuji za objasnění .. no já mám v plánu vykopat nějakou větší plošku a koupit třeba 3-4 pytle 70l a udělat políčko .. pokud je tento substrát v pohodě tak je to paráda nechtělo se mi kupovat nějaký substrát drahy nejvíc mi šlo o to či to můžu vyklíčit a rovnou to soupnout do země začátkem června .. a nebo jestli mám vyklíčit a hodit do okna na sluníčko a nechat nějakou dobu růst . Mám v tom zmatek z toho důvodu že jsem četl hodnekrat že AF se nemají přesazovat .. je to moje první zkouška celkové tudíž se snažím tak nějak mít vše vychytaný abych nebyl sklamamy

Old Post 02-05-2020 v 19:49 PM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stan43
Stálý Člen

Karma uživatele Stan43 - 57% PěstitelskáKarma uživatele Stan43 - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2019
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 4

Chápem tvoju situáciu presne, bol som nedávno v rovnakej
Kľudne predpestuj za oknom ak je dobré orientované, ale lepšie je zdupať nejaký mini boxík, hodiť tam jednu 20W úsporku a predpestuješ to krásne
A fakt, hlavne pri tom presadzovaní opatrne

If you can smoke weed and think smart, you have big chance to be successfull.

Old Post 02-05-2020 v 19:53 PM
Stan43 je offline   Profil uživatele Stan43   Find more posts by Stan43   Foto galerie člena Stan43   Click here to Send Stan43 a Private Message   Add Stan43 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 5

No okno je orientované dobře svítí sem většinu dne sluníčko
A jak tak dlouho to nechat růst za oknem ? Jeden známí mi povídal 2-3 týdny což se mi právě na AF zda hodně aby lezl za oknem je toho moc informací najednou není to tak lehké jak jsem si představoval

Old Post 02-05-2020 v 19:57 PM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 6

Ahoj, dneska jsme se Stanem43 taková radící dvojka , tak taky něco přidám.

S hlínou radit nebudu, nemám zkušenost, neb používám vlastní kompost.
S kopáním děr mám špatnou zkušenost, protože tam kde sázím není ideální hlína (lesní, moc kyselá) a jak kořeny prorostou připraveným substrátem, tak začnou kytky zlobit. Na automaty používám nádoby (pytle, kýble, možností je víc). Takže můžeš vykopat díru, pokud máš na místě dobrou hlínu, a dát svůj substrát, nebo klidně zrýt, nechat původní a jen dle potřeby upravit ( perlit, mletý vápenec, písek, kokos, hydrogel,...), nebo dát do nádob, všechny možnosti jsou v pohodě, ale záleží jaký máš podmínky.. Na záhonech na zahradě bych se zas nebál nechat původní.

Klíčím tak, že vezmu víčko od PETky, na dno kus ubrousku a zaleju to vodou úplně po vrch. Do toho hodím semínko. První den je úplně pod vodou a jak voda vysychá, tak už pak zůstane jen na vlhkým ubrousku (případně po 24 hodinách prostě suchym ubrouskem odsaju). Obvykle během dvou dnů pukne a ukáže se špička klíčku. Pak ho hned dávám do země, rovnou do finální nádoby. Nečekám až je klíček dlouhej, hrozí riziko poškození, když se zamotá do toho ubrousku. A taky už má mikrokořínky, který vyndaváním poškodíš. Není potřeba na nic čekat. V podstatě jde jen o to, že poznáš který semínko se probudilo a který ne.
S tím předpěstováním a přesazováním jsem spíš všude četl, že ne. Osobně to nedělám a myslím, že koncem května, jak chceš sázet, to není vůbec potřeba. Určitě když budeš opatrnej a uděláš to šetrně, tak to kytka dá beze stresu a výnos si nijak nepokazíš, Stan to tak dělá a jde mu to. Já pro to ale důvod nevidím a nedělám to. Na pařníčky a PETky se vybodni úplně.

Shrnul bych začátečnický chyby všeobecně asi takhle:
Nedostatečná příprava půdy a celýho pěstu před sázením.
Nedostatečný objemy nádob.
A jedna z nejčastějších chyb je netrpělivost co se termínu sázení týká, s tím pak souvisí další bod.
Zbytečná péče o malý rostlinky. Špatně zvládnutý předpěst a pak zachraňování právě různejma pařníčkama a pod. Taky jsem to tak dřív dělal.

Na co se ale zaměř jsou zvířata. Nevim jestli plánuješ guerilla out, nebo zahradu, ale první nepřítel rostlinek po vykouknutí z hlíny jsou slimáci. A to jak na zahradě, tak mimo ní.Venku pak srnky a prasata. Informací jak na ně je tu plno.

Pro automaty je důležitej dobrej substrát v dostatečným množství a sázet nejdřív od května, duben je zbytečně brzo. Udělat opatření proti zvířatům.Občas zalejt a pak si sednout na ruce, nevymejšlet píčoviny a nechat kytku růst. Příroda už to umí sama. Na květ pohnojit kvalitním květovým hnojivem a před sklizní propláchnout vodou. No a pak dobře usušit.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Naposledy upravil Dead Cat 02-05-2020 v 22:09 PM

Old Post 02-05-2020 v 20:55 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stan43
Stálý Člen

Karma uživatele Stan43 - 57% PěstitelskáKarma uživatele Stan43 - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2019
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 7

Dead Cat radí výborne. Vyzdvihol by som hlavne tú poznámku o priveľkej starostlivosti o malé sadeničky.. Netreba to veľa polievať, hnojiť v raste skoro vôbec ak máš predhnojený substrát a tie pareníčky sú tiež na .. Proste a chladnou hlavou sa o to starať a tešiť sa..

If you can smoke weed and think smart, you have big chance to be successfull.

Old Post 02-05-2020 v 21:44 PM
Stan43 je offline   Profil uživatele Stan43   Find more posts by Stan43   Foto galerie člena Stan43   Click here to Send Stan43 a Private Message   Add Stan43 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 8

Děkuji vám chlapy za rady udělali jste mi v tom tak nějak jasno tudíž je asi nechám vyklíčit a půjdou rovnou do zahrady slimákům znemožním přístup a divoká zvěř nemá přístup

Old Post 03-05-2020 v 04:38 AM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 9

Ahoj. K tomu přesazování. Má se to tak, že nesmíš dovolit dělat kytce hustý kořenový bal. Je to myšleno v uvozovkách, protože se to těžko odhaduje. Jakmile totiž kytka už nemá kam rozvijet kořeny a je v malým květináči, přepne rychleji a navíc neudělá po přepnutí ten velký prodluzujici růst. Je tedy základ, aby rostlina po nejakych 3-4 tydnech kdy přepne na květ, měla ještě dostatek půdy a mohla vesele korenit dál. Ona totiz není blbá a hlídá si částečně svoji velikost, mnozstvi živin a s tim spojene to mnozstvi půdy. Když bude mít málo půdy, tak bude vědět že uživí pouze málo palic. Je to teda laicky řečeno ale tak nejak to funguje. Zkuste si vypěstovat velkou klasickou pulrocku v malym květináči. Jde to, ale musi se hodně hnojit. Jakmile se přestane s hnojenim, kytka během chvile vyžere vše a palice udělá malé a řídké. Takže AF v malym kvetinaci můžeš predpestovat, ale pouze tak max 2 týdny a pak opatrně do většího, aby se bal nerozpadl a nezpusobil si, ze kytka bude muset znova korenit, což ji na chvili zpomali v růstu a to je to co nechceš. Mej se a at se daří

Thomas V.

Old Post 03-05-2020 v 08:52 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Ahoj. K tomu přesazování. Má se to tak, že nesmíš dovolit dělat kytce hustý kořenový bal. Je to myšleno v uvozovkách, protože se to těžko odhaduje. Jakmile totiž kytka už nemá kam rozvijet kořeny a je v malým květináči, přepne rychleji a navíc neudělá po přepnutí ten velký prodluzujici růst. Je tedy základ, aby rostlina po nejakych 3-4 tydnech kdy přepne na květ, měla ještě dostatek půdy a mohla vesele korenit dál. Ona totiz není blbá a hlídá si částečně svoji velikost, mnozstvi živin a s tim spojene to mnozstvi půdy. Když bude mít málo půdy, tak bude vědět že uživí pouze málo palic. Je to teda laicky řečeno ale tak nejak to funguje. Zkuste si vypěstovat velkou klasickou pulrocku v malym květináči. Jde to, ale musi se hodně hnojit. Jakmile se přestane s hnojenim, kytka během chvile vyžere vše a palice udělá malé a řídké. Takže AF v malym kvetinaci můžeš predpestovat, ale pouze tak max 2 týdny a pak opatrně do většího, aby se bal nerozpadl a nezpusobil si, ze kytka bude muset znova korenit, což ji na chvili zpomali v růstu a to je to co nechceš. Mej se a at se daří
no pokud není potřeba předpěstovat tak to nebudu podstupovat a raději je dám rovnou vyklicene semínka do zahrady

Old Post 03-05-2020 v 09:19 AM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Stan43
Stálý Člen

Karma uživatele Stan43 - 57% PěstitelskáKarma uživatele Stan43 - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2019
Příspěvků: 182  

Příspěvek č. 11

To je super, len jej na začiatok urob nejakú striešku proti dažďu, vanish proti slimákom a bude to fajn.. jak napísal vachy, prvých 3-4 týždňov je najdôležitejších

If you can smoke weed and think smart, you have big chance to be successfull.

Old Post 03-05-2020 v 09:54 AM
Stan43 je offline   Profil uživatele Stan43   Find more posts by Stan43   Foto galerie člena Stan43   Click here to Send Stan43 a Private Message   Add Stan43 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 12

No stříšku to nebude jen tak tam něco smontovat nad celým tím plackem to s toho moc nadšený tedy nejsem no ještě se rozhodnu či teda je nechám 10 dni treba vykouknout doma v nějaké nádobě a nebo jestli půjdou hned ven nechci jim prostě tím presazovanim ublížit jelikož fakt mám 0 zkušenosti jen nacetle z internetu.

Old Post 03-05-2020 v 10:28 AM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 13

A nebo mě napadlo je prostě rovnou zasadit do třeba 25l kbelíku stavebních a nechat si je v nich doma a pak je dát ven jenom to by jim mělo stačit taky ne ? I když si říkal že je lepší je hodit do půdy s co nejvíc zeminy ..

Old Post 03-05-2020 v 10:33 AM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 14

Osobně ty kytky nechráním před ničím. Ani před deštěm, ani před větrem. Jedině snad před mrazem a to termínem sázení (a samozřejmě před slimákama a zvěří). Zničit by je mohly akorát kroupy. Jinak evoluce vyrobila konopí tak, aby bylo adaptovaný na to, že občas zaprší a foukne. U velkejch kytek jsem vyvazoval větve, aby se nezlomily, když měly palice, ale jinak se snažím důvěřovat přírodě a tomu, že se kytka adaptuje.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Old Post 03-05-2020 v 10:53 AM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spajkycz
Nový Člen

Karma uživatele spajkycz - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2020
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 15

No rad bych tomu věřil taky no asi mám jasno že je vyklicim a hodím je rovnou do hlíny ven jen mám dilema či do kbelíku kdyby měl bejt slejvak abych je když budou malý schoval nebo do dir v zemi který vysypu substrátem noo ještě mám skoro celý měsíc na přemýšlení tak uvidím každopádně děkuji všem za cenné rady dám pak vědět jak to dopadlo

Old Post 03-05-2020 v 11:10 AM
spajkycz je offline   Profil uživatele spajkycz   Find more posts by spajkycz   Foto galerie člena spajkycz   Click here to Send spajkycz a Private Message   Add spajkycz to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Woody
Stálý Člen

Karma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% PěstitelskáKarma uživatele Woody - 94% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 720  

Příspěvek č. 16

citace:
Původní příspěvek od Stan43
vanish proti slimákom


ako to prosim ta pouzivas? to snad nerosypujes okolo rastlinky na zem .. ci hej ?

.. so easy .. dva vodive pasy (predava sa napr. hlinikova lepiaca paska) a 9V baterka .. https://www.mojevideo.sk/video/2e10...i_slimakom.html

i see you bejbe

Old Post 03-05-2020 v 12:15 PM
Woody je offline   Profil uživatele Woody   Find more posts by Woody   Foto galerie člena Woody   Click here to Send Woody a Private Message   Add Woody to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 03:04 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6075560 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív