Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » První outdoor pomoc
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
GoodOldBear
Nový Člen

Karma uživatele GoodOldBear - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 5 

Příspěvek č. 33

jundr9:

Nevím, jestli máš možnost, ale .. Ty kupovaný substráty jsou podle mě dost na pikaču. Já to dělám tak, že si namíchám hlínu z kompostu s tou kupovanou dle oka cca 50/50 + přidávám perlit, aby to bylo trošku vzdušný. Kytky v tom rostou jedna báseň, žádné problémy s nedostatkem živin nebo mikroprvků, v podstatě nemusím ani hnojit (nemám rád pachuť hnojek.) Když jsem dřív jel jen v kupovaným substrátu, tak jsem hnojil jak blbej a stejně to nikdy nebylo TOP.

Old Post 20-05-2020 v 21:45 PM
GoodOldBear je offline   Profil uživatele GoodOldBear   Find more posts by GoodOldBear   Foto galerie člena GoodOldBear   Click here to Send GoodOldBear a Private Message   Add GoodOldBear to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dead Cat
Stálý Člen

Karma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% PěstitelskáKarma uživatele Dead Cat - 76% Pěstitelská

Registrován: Mar 2011
Příspěvků: 281  

Příspěvek č. 34

Ahoj.
citace:
Hlínu mám na pelargonie agro, a pak pelargonie z kauflandu. Na dvě jsem použil hlavně tu Agro, na jednu z kauflandu. Ale bohužel nevím která do které.

Já myslím, že tuším která je v tom jinym substrátu.

No podle fotek se to trochu může podobat deficitu N. Ale když jsem si četl složení a parametry substrátu, tak bych skoro tipnul nízký pH. Je tam psaný 5,5- 6,5. Kdyby se to blížilo k tý spodní hranici, tak už hrozí horší vstřebávání živin. Předhnojenej je ten substrát až hrůza.
Cituju:"AGRO Substrát pro pelargonie a jiné balkónové květiny je speciálně vyvinut pro potřeby pěstování balkónových rostlin, které potřebují k růstu a bohatému kvetení vysokou dávku živin."

Určitě si vem destilku, změř pH, pak aspoň hodinu louhuj substrát a změř pH výluhu. Je to samá rašelina, takže kyselý to bude dost a docela čerstvě přesazený, takže vyjedený to nebude. Než začneš přihnojovat, zkus tohle změřit.

No pokud se to nepotvrdí, tak ti TADY dávám odkaz na výborný a přehledný vlákno o nemocech a deficitech našich krasotinek.

Snad jsem trochu pomohl a přeju ať se ti uzdraví. D.C.

Edit: a tu hlínu nech proschnout klidně trochu víc, když bude kytka usychat, tak to poznáš snadno.

Bush Growing by Dead Cat 2011... Bush Growing by Dead Cat Again 2018
Bush Growing by Dead Cat 2020, automatic only
Jak vznikl váš nick?, Kde všude se dá vysadit aneb tipy kde II.
Jak navrátit půdě její přirozenou výživnost – aneb kompost, terra preta, biodynamics.
Blesky, třesky, plesky... Naši mazlíčci, Masožravé rostliny,
Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III. Nekonopné fotky III.

Naposledy upravil Dead Cat 21-05-2020 v 06:37 AM

Old Post 20-05-2020 v 22:33 PM
Dead Cat je offline   Profil uživatele Dead Cat   Find more posts by Dead Cat   Foto galerie člena Dead Cat   Click here to Send Dead Cat a Private Message   Add Dead Cat to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jundr9
Nový Člen

Karma uživatele jundr9 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 35

posílám update, teď jsou

kytky ve skleníku, 5l kbelík
takhle to vypadá
https://i.ibb.co/47twyDN/IMG-20200606-144414-1.jpg

možná jsou trochu (a čerstvě) přelitý, teď jsem byl pryč a zalévání jsem neřešil osobně. Je už čas přesadit?
- bude velkej betonovací černej kybl stačit? akorát jsem pak četl, že je lepší ho až bude vedro a slunce obvázat nějakou pytlovinou, aby se skrz černou neuvařily kořeny - pravda?

Půda - jakou mám do toho kyble dát půdu? jako mám doma plno té na pelargonie, ale je možný že to Ph je nižší, měřil jsem to s destilkou a výsledný ph mixu půda + destilka byla o něco světlejší barva (podle stupnice na obalu papírků) než je ph 6.5, ale stupnice už tím končila :/ Pomohl by univerzální substrát?

díky moc za rady

Old Post 06-06-2020 v 13:53 PM
jundr9 je offline   Profil uživatele jundr9   Find more posts by jundr9   Foto galerie člena jundr9     Add jundr9 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jundr9
Nový Člen

Karma uživatele jundr9 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2020
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 36

Posílám update.
Kytky jsou ve skleníku v 25l kyblech, co na ně říkáte? Ještě bych to viděl na jedno přesazení, do 40 - 60l, cca v půlce července. Hnojím tak podle oka, do konve rozpustím odměrku / dvě krystalonu start a zaleju tím ty 3 kytky do hlíny, a trochu i na listy. Hnojivo za kvalitnější mám v plánu nasadit na květ, tam zainvestuju ať to stojí za to.
Jinak jsem objevil že na spodních listech začínají svilušky nebo nějaká podobná havěť, ale to hodím do jinýho threadu.

https://i.ibb.co/T1yCFrF/1.jpg
https://i.ibb.co/sWvJ7QR/2.jpg
https://i.ibb.co/6tnJy1T/3.jpgl]

Jinak ta poslední kytka (fotka 3.jpg) mi přijde, že je taková jiná než ty druhý dvě, který jsou hodně podobný. Zároveň ta jedna má fialový pruhy na stoncích. Je to možný že to je jiný pheno?

Old Post 27-06-2020 v 11:39 AM
jundr9 je offline   Profil uživatele jundr9   Find more posts by jundr9   Foto galerie člena jundr9     Add jundr9 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 22:46 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-05-2019 - první outdoor - ve městě - 3 odpovědí
12-03-2019 - 2019 Outdoor, pomoc - 7 odpovědí
05-12-2016 - Outdoor zápach - 9 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5330900 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív