Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Elektronika a Technika » Tlumič hluku
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Dotaz Tlumič hluku Příspěvek č. 1


Zdarec pořídil jsem si tlumič hluku s tím že by to konečně mohlo vyřešit ten zvuk toho proudícího vzduchu co mě v obývané místnosti s boxem tak sere. Konkrétně jsem koupil 2x Silent Tube 125. Mám už tak dost tichý ventilátor TD Silent 250/100. Zvuk ventilátoru je ok ten hlučný není.. ale strana kterou ventilátor nasává a vyfukuje dělá hroznej rámus. Nejvíce na výfuku. Každopádně pořídil jsem kvůli tomu 2x tlumič hluku Silent Tube 125. Poskládal jsem to na sebe protože do boxu by se to nevešlo. Filtr je až na konci (tudíž na zemi) když to vemu jak jde cesta z boxu tak je 30cm phonictrap potrubí -> tlumič hluku -> TD Silent -> tlumič hluku -> pach.filtr prima klima eco.
A k problému... I přesto že ventilátor běží na první stupeň což je nějakejch bídnejch 200 m3/h a jsou na něm nasazeny na obou stranách 40cm vysoký tlumiče hluku slyším po celý místnosti vzduchotechniku. Zvuk proudícího vzduchu je snad hlasitější (takovej jinak otravnej) než s obyčejnýma metr dlouhýma hadicema připojenýma z obou stran na ventilátor. A tak se obracím na vás :/ mám to špatně poskládaný nebo jsem utratil zbytečně peníze ? Je špatně že to fouká napřímo do filtru ? ( Kvůli hluku ) je vůbec nějaká reálná možnost ztišit ten zvuk proudícího vzduchu ventilace? Mockrát dík snažím se to vyřešit už dlouho, utratil jsem spoustu peněz a výsledek žádnej.

Old Post 01-11-2019 v 06:09 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 2

Co vim tak tlumic ma bejt 3x vetsi prumer nez ventilator....

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 01-11-2019 v 06:27 AM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 3

Fakt ??? :O na youtube co jsem koukal na různý měřící videa s hlukoměrem atd tak používali stejný rozměr aby se prostě nasadil na ventilátor. Nebo myslíš délku? 3x vetsi průměr by byl 375mm a to je přeci blbost? ( Mám sundaný ty 100kový příruby z ventilátoru takže má 125mm )

Old Post 01-11-2019 v 06:36 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AladinXXX
Seržant

Karma uživatele AladinXXX - 96% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 1850  

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4

No blbost to neni
To ze nekdo dela videa na yt,neznamena ze tomu rozumi

Harry,jdu do baraku!
------------------------
Rap save my life!
---------------------
ten zlej..

Potřebuješ něco upravit ???-napiš mi PM.Serža

Old Post 01-11-2019 v 07:30 AM
AladinXXX je offline   Profil uživatele AladinXXX   Find more posts by AladinXXX   Foto galerie člena AladinXXX   Click here to Send AladinXXX a Private Message   Add AladinXXX to your buddy list     Navštiv homepage uživatele AladinXXX! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 5

Jo už jsem našel s průměrem 355 mm, ale stejně nevím no. Myslel jsem že to má sedět s ventilátorem :/

Old Post 01-11-2019 v 07:31 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
GrowPlace
Stálý Člen

Karma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% PěstitelskáKarma uživatele GrowPlace - 55% Pěstitelská

Registrován: Feb 2018
Příspěvků: 677 

Re: Tlumič hluku Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od Vana
Zdarec pořídil jsem si tlumič hluku s tím že by to konečně mohlo vyřešit ten zvuk toho proudícího vzduchu co mě v obývané místnosti s boxem tak sere. Konkrétně jsem koupil 2x Silent Tube 125. Mám už tak dost tichý ventilátor TD Silent 250/100. Zvuk ventilátoru je ok ten hlučný není.. ale strana kterou ventilátor nasává a vyfukuje dělá hroznej rámus. Nejvíce na výfuku. Každopádně pořídil jsem kvůli tomu 2x tlumič hluku Silent Tube 125. Poskládal jsem to na sebe protože do boxu by se to nevešlo. Filtr je až na konci (tudíž na zemi) když to vemu jak jde cesta z boxu tak je 30cm phonictrap potrubí -> tlumič hluku -> TD Silent -> tlumič hluku -> pach.filtr prima klima eco.
A k problému... I přesto že ventilátor běží na první stupeň což je nějakejch bídnejch 200 m3/h a jsou na něm nasazeny na obou stranách 40cm vysoký tlumiče hluku slyším po celý místnosti vzduchotechniku. Zvuk proudícího vzduchu je snad hlasitější (takovej jinak otravnej) než s obyčejnýma metr dlouhýma hadicema připojenýma z obou stran na ventilátor. A tak se obracím na vás :/ mám to špatně poskládaný nebo jsem utratil zbytečně peníze ? Je špatně že to fouká napřímo do filtru ? ( Kvůli hluku ) je vůbec nějaká reálná možnost ztišit ten zvuk proudícího vzduchu ventilace? Mockrát dík snažím se to vyřešit už dlouho, utratil jsem spoustu peněz a výsledek žádnej.

Ahoj, zkus dát mezi filtr a tlumič hluku cca 40cm potrubí.

Grower sponzor

Old Post 01-11-2019 v 07:49 AM
GrowPlace je offline   Profil uživatele GrowPlace   Find more posts by GrowPlace   Foto galerie člena GrowPlace   Click here to Send GrowPlace a Private Message   Add GrowPlace to your buddy list     Navštiv homepage uživatele GrowPlace! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od AladinXXX
No blbost to neni
To ze nekdo dela videa na yt,neznamena ze tomu rozumi


To je sice pravda. Každopádně ten hlukoměr nelže. Byl tam i graf z měření před a po a velikej rozdíl.

Prima Klima se SilentTube
https://youtu.be/w7aaR97z_MU
TD Silent 350/125
https://youtu.be/0kLJMtZb9sE

citace:
Původní příspěvek od GrowPlace
Ahoj, zkus dát mezi filtr a tlumič hluku cca 40cm potrubí.


Díky,díky až budu moct vyzkouším a dám vědět

Old Post 01-11-2019 v 08:01 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Váchy 55
Stálý Člen

Karma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% PěstitelskáKarma uživatele Váchy 55 - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2013
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 8

Tenhle tlumič mám a trochu pomohl, ale jak říkáš, ten hluk dělá ten proudící vzduch. Hluk snížíš nejvíc tak, že si uděláš přechodku na širší potrubí a přidáš nějaký ten kus potrubí navíc. Jinak to máš podle mě zapojené dobře. Já mám teda pouze 1 ale také stejný průměr příruby. Ale z odtahu mám redukci ze 100 na 125 (mám ten nejslabší TD silent 100) a bylo to znát, kor jak jsem prodloužil potrubí kvůli tomu tlumiči.
good luck

Thomas V.

Old Post 01-11-2019 v 09:07 AM
Váchy 55 je offline   Profil uživatele Váchy 55   Find more posts by Váchy 55   Foto galerie člena Váchy 55   Click here to Send Váchy 55 a Private Message   Add Váchy 55 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od Váchy 55
Tenhle tlumič mám a trochu pomohl, ale jak říkáš, ten hluk dělá ten proudící vzduch. Hluk snížíš nejvíc tak, že si uděláš přechodku na širší potrubí a přidáš nějaký ten kus potrubí navíc. Jinak to máš podle mě zapojené dobře. Já mám teda pouze 1 ale také stejný průměr příruby. Ale z odtahu mám redukci ze 100 na 125 (mám ten nejslabší TD silent 100) a bylo to znát, kor jak jsem prodloužil potrubí kvůli tomu tlumiči.
good luck



Díky za přispění do diskuze mohl bys to nějak vyfotit jak to máš porobený u sebe?

Old Post 01-11-2019 v 09:18 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 10

Ahoj. Sice to úplně nesouvisí s Tvým problémem hluku, možná, že jsem úplně mimo a ptám se na blbosti, ale- vždycky jsem si myslel, že pachový filtr má být nastaven tak, aby vbzduch do něho byl natahován a nikoliv skrze něho vyfukován. Takže jsem si do teď myslel, že pachový filtr musí být na té cestě jako první. Jakože pachový filtr-->potrubí-->odtahový ventilátor-->potrubí ven-->výfuk.
Klidně mě smázněte tuto otázku, ale pokud není úplně mimo, zajímalo by mě, jak to tedy je.

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 01-11-2019 v 10:58 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od trisuli
Ahoj. Sice to úplně nesouvisí s Tvým problémem hluku, možná, že jsem úplně mimo a ptám se na blbosti, ale- vždycky jsem si myslel, že pachový filtr má být nastaven tak, aby vbzduch do něho byl natahován a nikoliv skrze něho vyfukován. Takže jsem si do teď myslel, že pachový filtr musí být na té cestě jako první. Jakože pachový filtr-->potrubí-->odtahový ventilátor-->potrubí ven-->výfuk.
Klidně mě smázněte tuto otázku, ale pokud není úplně mimo, zajímalo by mě, jak to tedy je.


Může být i na konci

Old Post 01-11-2019 v 11:00 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 12

citace:
Původní příspěvek od Vana


Může být i na konci


Nejsem si tím tak jistý. Teď jsem schválně koukl přímo na stránky výrobce (www.primaklima.com) a tam výrobce teda počítá pouze s možností nasávádí do filtru, nikoliv ven.

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 01-11-2019 v 11:05 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od trisuli


Nejsem si tím tak jistý. Teď jsem schválně koukl přímo na stránky výrobce (www.primaklima.com) a tam výrobce teda počítá pouze s možností nasávádí do filtru, nikoliv ven.


tak to pak jo já jsem dvě malý kola odjel s tím že jsem foukal do filtru. Tak je možný že je to špatně.

Old Post 01-11-2019 v 11:20 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 14


Napsal sem teď dotaz přímo výrobci, je to česká firma.
Ovšem dle těchto printscreenu z jejich manuálů je šipkou naznačen směr vzduchu...nikde není směr naznačen opačným směrem.
Uvidíme, co mi odpoví...

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 01-11-2019 v 11:24 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vana
Stálý Člen

Karma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% PěstitelskáKarma uživatele Vana - 85% Pěstitelská

Registrován: Feb 2019
Příspěvků: 309  

Příspěvek č. 15

Každopádně funguje to na oba způsoby. Teď otázka jestli to snižuje např. životnost ventilátoru nebo toho filtru. Jsem zvědavej

Old Post 01-11-2019 v 11:39 AM
Vana je offline   Profil uživatele Vana   Find more posts by Vana   Foto galerie člena Vana     Add Vana to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Trisuli
Stálý Člen

Karma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% PěstitelskáKarma uživatele Trisuli - 96% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 584 

Příspěvek č. 16

jo, přesně...možná, že to má vliv i na ten hluk, nevim

TRISULI - první kolo
TRISULI - druhé kolo
TRISULI CLONES JUNGLE

Freedom is a state of mind

Old Post 01-11-2019 v 11:44 AM
Trisuli je offline   Profil uživatele Trisuli   Find more posts by Trisuli   Foto galerie člena Trisuli   Click here to Send Trisuli a Private Message   Add Trisuli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 10:56 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-05-2014 - tlumic hluku - 1 odpovědí
13-09-2005 - tlumivka help - 9 odpovědí
11-06-2005 - mereni hluku - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4060590 seconds with 32 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív