Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8 9 »
Autor
Téma 
Darkhater
Stálý Člen

Karma uživatele Darkhater - 86% PěstitelskáKarma uživatele Darkhater - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 97

Díky za rady.
Je to DIY set a stejně bych si musel udělat konstrukci na můj stan, takže by se kdyžtak dali 2čipy odložit a jet jen na 4 a tím pádem to stáhnout někam k 400W. Zvláštní je, že ten známý od kterého bych si to mohl zapůjčit, pod tim oproti HPS které jel současně, neměl lepší výsledky. Čím to může být? Nejsem znalý v problematice LED světel.

marcusant:
Chlape, máš to fakt pěkný. Už máš finální váhu?
Edit.: Teď jak to sleduju, kolik si nechal za ty hnoje ty blázne?

Old Post 01-04-2018 v 11:45 AM
Darkhater je offline   Profil uživatele Darkhater   Find more posts by Darkhater   Foto galerie člena Darkhater   Click here to Send Darkhater a Private Message   Add Darkhater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mamdomaejkej
Stálý Člen

Karma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% PěstitelskáKarma uživatele mamdomaejkej - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 99  

Příspěvek č. 98

čágo lidi, jsem totální ledkovej neznalec a chtěl bych přejít z HPS na Ledky. Mám stan 120 x 90 x 180 cm. Uvažuji o světle od frynka 400w, čipy 4x3000k. Doporučili by ste mi tuto zvolenou variantu a celkově toto světlo ? Nebo mám zvolit více čipu s více
barvami?

Děkuji za rady, tipy a odpověďi

Ať to roste!

Old Post 04-04-2018 v 15:41 PM
mamdomaejkej je offline   Profil uživatele mamdomaejkej   Find more posts by mamdomaejkej   Foto galerie člena mamdomaejkej   Click here to Send mamdomaejkej a Private Message   Add mamdomaejkej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 99

Darkhalter: já mám 80x80 4 čipy max vykon 380w cca. A maximálně sem do toho pouštěl cca 320w a výsledek 1g/w a tonjsem úplný amatér, posral jsem toho v květu celkem dost.. Jestli máš 6 čipu, vydel bych to světla stáhnout MAXIMÁLNĚ na celkový výkon 350w... Musíš taky vzít v potaz že z tolika ti čipy máš efektivitu úplně na jiné úrovni (snad nejlepší mozne), led můžeš taky dát.mnohem níž protože to nebude vůbec topit (při 100w/2cipy stačí i pasivní chladič) a rozložení světla úplně ideální. Však uvidíš sám jak to bude svítit... Rozhodně si dej tu práci a dej tam těch čipů šest pokud máš tu možnost. Nejlépe 3 světla po 2 čipech se kterými můžeš manipulovat. Ještě dotaz, předpokládám že to jsou všechno vera9 ne nějaké činy?

Mamdomakekel: ideální by bylo 6 čipu, ale čtyři jsou taky úplně v pohodě, hlavně aby ledky byly rovnoměrně rozmístěné.

Old Post 05-04-2018 v 06:00 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Darkhater
Stálý Člen

Karma uživatele Darkhater - 86% PěstitelskáKarma uživatele Darkhater - 86% Pěstitelská

Registrován: Oct 2017
Příspěvků: 73 

Příspěvek č. 100

TommyH:
Jj, jsou to vera29, těch 570w. Já mám teploty v pohodě, myslím že bych v tom 90x90 uchladil v pohodě i šestikouli. Ještě to rozmyslím.

Jinak, četl jsem že pod LED světlama kytky často mívají nedostatek Magnesia. Možná příčina proč mu to pod těma ledkama tak nerostlo?

Old Post 05-04-2018 v 09:11 AM
Darkhater je offline   Profil uživatele Darkhater   Find more posts by Darkhater   Foto galerie člena Darkhater   Click here to Send Darkhater a Private Message   Add Darkhater to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 101

citace:
Původní příspěvek od Darkhater
TommyH:
Jj, jsou to vera29, těch 570w. Já mám teploty v pohodě, myslím že bych v tom 90x90 uchladil v pohodě i šestikouli. Ještě to rozmyslím.

Jinak, četl jsem že pod LED světlama kytky často mívají nedostatek Magnesia. Možná příčina proč mu to pod těma ledkama tak nerostlo?



Otázkou je jak moc to bude efektivní mít ve stanu tolik světla, do stanu 90x90 bych volil spíše 380w set, zase na druhou stranu je to vždy na vzručnosti uživatele jak s daným výkonem dokáže naložit.

S tím magnesiem jsem se nesetkal, máš nějáký zdroj od kud jsi to četl? celkem by mě to zajímalo .-)

Pěstu zdar!

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 05-04-2018 v 21:08 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 102

Zdar growers, plánujem si zaobstarať DIY SET 190 W z alucraft a viem, že niektorý z vás ho majú a tak by ma zaujímalo zopár vecí o tomto svetle.V prvom rade ako ste spokojný s týmto setom?Akú plochu ním osvetlujete?Box 60x60 je podľa mňa ideál.A čo hlučnosť je veľká?, beží ten ventilátor stále na max. alebo sa reguluje podľa výkonu svetla?

Old Post 05-04-2018 v 22:07 PM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anarchom
Stálý Člen

Karma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 491  

Příspěvek č. 103

fotosynteza:
Box 60*60 pohoda, zvládlo by to i 80*80 , tedka to jedu podruhé a poprvé jsem měl na 4 kytkách 215g v boxu 60*60 je to úplně tiché, spím přímo u boxu a ventilátory a odtah to prehuci,
Kdybys chtěl vidět jak vypadaly kytky, mrkni ke mě do vlakna v indoor galerii...svetlo můžu doporučit

Fruddy: na tohle zdroj mít nebude,jestli někde něco četl, tak tady a šlo o kombinaci kokosu s hnojivama jidb či měkkou vodou, kdy kokos na sebe váže vápník nebo magnesium, o tom je tady i na netu spousta a +LED světla
Prvně jsem si říkal, že na to nebudu reagovat, ale za mě je absolutní blbost svádět nedostatky growera na světlo. .....

Anarchomova zahrádka 2007

Old Post 05-04-2018 v 23:16 PM
Anarchom je offline   Profil uživatele Anarchom   Find more posts by Anarchom   Foto galerie člena Anarchom   Click here to Send Anarchom a Private Message   Add Anarchom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 104

Anarchom máš box alebo skriňu?
Ak by bol ten ventilátor pre mňa hlučný dal by sa zregulovať pridaním odporu?Mám také tie kábliky čo su k PC ventilátorom Noctua, jeden na 9V a druhý na 7V reguláciu.Ak by som tam dal ten na 7V rozbehne sa vobec ten ventilátor?A uchladil by som to potom?
Ide mi o to poskladať box s tichých komponentov.

Old Post 05-04-2018 v 23:35 PM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Anarchom
Stálý Člen

Karma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% PěstitelskáKarma uživatele Anarchom - 98% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 491  

Příspěvek č. 105

Mám box DS 60*60*150 cm a to světlo i s tím chlazením je vážně zcela tiché, když je box zavřený a svetlo svítí, slyšet to nejde, je to jak pc větráček. ....
Box určitě poskládat z tichých komponentů jde, já mám dva a zvykl jsem si u toho spat.....když dáš poradne brko před spaním, tak tě jen tak něco neprobudi
Jinak jestli to chceš nějak předělávat a upravovat, napiš tady PM Fruddy-mu, on ti poradí, ale svetlo je dobře a jednoduše sestaveno není nutné to předělávat. ....

Anarchomova zahrádka 2007

Old Post 05-04-2018 v 23:58 PM
Anarchom je offline   Profil uživatele Anarchom   Find more posts by Anarchom   Foto galerie člena Anarchom   Click here to Send Anarchom a Private Message   Add Anarchom to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 106

Já ten set mám a přijde mi že ten vetracek dělá celkem slušný bordel, vyřešil jsem to tak, že sem tam místo jednoho větráčku dál dva a zapojil do série (tzn. 6v na jeden vetracek) ochladí o v klidu slyšet jde.minimalne.

Old Post 06-04-2018 v 01:21 AM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jasse
Stálý Člen

Karma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% PěstitelskáKarma uživatele jasse - 88% Pěstitelská

Registrován: Sep 2016
Příspěvků: 180 

Příspěvek č. 107

Nevím jestli Darkhater je schopen dohledat příspěvek který se tu ohledně magnesia a led světel objevil, tudiž odkaz doplním ať je to tady i pro nezasvěcené ;o)

http://grower.cz/forum/showthread....278#post1217278
http://grower.cz/forum/showthread.p...277#post1217277

Biosevia organic hydro grow ,CLU058

Organic coco grow,CLU058

Naposledy upravil jasse 06-04-2018 v 05:52 AM

Old Post 06-04-2018 v 05:41 AM
jasse je offline   Profil uživatele jasse   Find more posts by jasse   Foto galerie člena jasse   Click here to Send jasse a Private Message   Add jasse to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Příspěvek č. 108

citace:
Původní příspěvek od TommyH
Já ten set mám a přijde mi že ten vetracek dělá celkem slušný bordel, vyřešil jsem to tak, že sem tam místo jednoho větráčku dál dva a zapojil do série (tzn. 6v na jeden vetracek) ochladí o v klidu slyšet jde.minimalne.


tiež som rozmyšlal zapojiť 2 do série.Takže nemajú problém sa rozbehnúť aj na 6V, to som rád, niektoré PC ventilátory to nedokážu

Old Post 06-04-2018 v 13:35 PM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyH
Stálý Člen

Karma uživatele TommyH - 85% PěstitelskáKarma uživatele TommyH - 85% Pěstitelská

Registrován: Apr 2017
Příspěvků: 230 

Příspěvek č. 109

Úplně v pohodě, úplně ideální by bylo podle mě 7V. Ale neměl jsem problém uchladit... I když já panel nepoustim víc než na 85% tak nevím jak jak moc by to tpilo při plném výkonu. Ale na 85% je chladič takový hodně teplí, že na něm v klidu pořád udrzis ruku. Což je hádám úplně v pohodě a to tam mám nejake mega staré vetracky co sem.doma našel. Doporučuji sehnat co největší vetracky k poměru velikosti chladiče (aby nebyly menší ale nepřesahovaly chladič).

Old Post 06-04-2018 v 15:09 PM
TommyH je offline   Profil uživatele TommyH   Find more posts by TommyH   Foto galerie člena TommyH   Click here to Send TommyH a Private Message   Add TommyH to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 110

citace:
Původní příspěvek od fotosynteza
Anarchom máš box alebo skriňu?
Ak by bol ten ventilátor pre mňa hlučný dal by sa zregulovať pridaním odporu?Mám také tie kábliky čo su k PC ventilátorom Noctua, jeden na 9V a druhý na 7V reguláciu.Ak by som tam dal ten na 7V rozbehne sa vobec ten ventilátor?A uchladil by som to potom?
Ide mi o to poskladať box s tichých komponentov.


Ventilátor který k tomu dodáváme je dost tichý, každopádně když vedle toho budeš spát chápu že to udeš chtít dát. Spíše bych doporučil pouštět světlo přes den a na noc mít box vyplý. Kdyby jsi chtěl zredukovat jenom trochu můžeme ti k tomu dodat zdroj k ventilátoru typu LRS který je potenciometrem regulovatelý od 10.5v do 13.7v, tím se to dá celkem stlumít, pod 8v bych ho už moc nepouštěl když budeš využívat 100% výkon svítidla, další variantou je kombinace zdroje LRS a dvou ventilátorů s tím že budeš pouštět z napájecího zdroje napětí 13.7v které se rozdělí do dvou ventilárů a každý pojede na zhruba 6.9v. tuto kombinaci mám ověřenou jako jednu z těch nejefektivnějších.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 06-04-2018 v 21:21 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sakumprdum
Stálý Člen

Karma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% PěstitelskáKarma uživatele sakumprdum - 99% Pěstitelská

Registrován: Feb 2017
Příspěvků: 1489 

Příspěvek č. 111

Chalani ,chtlel bych vero 7 z alucraftu 380w dase do stanu 90*90?nebo zvolit větši??a nevim přesne kterou mam zvolit jestli bez optiky nebo další možnosti ,wsm nebo www a hb tady nevim co zvolit můžete někdo poradit diyk zatím jedu hps ale chtěl bych toto diky

komu se neleni tomu se zeleni

Old Post 06-04-2018 v 21:55 PM
sakumprdum je offline   Profil uživatele sakumprdum   Find more posts by sakumprdum   Foto galerie člena sakumprdum   Click here to Send sakumprdum a Private Message   Add sakumprdum to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fruddy
Stálý Člen

Karma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% PěstitelskáKarma uživatele Fruddy - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2008
Příspěvků: 406  

Příspěvek č. 112

citace:
Původní příspěvek od sakumprdum
Chalani ,chtlel bych vero 7 z alucraftu 380w dase do stanu 90*90?nebo zvolit větši??a nevim přesne kterou mam zvolit jestli bez optiky nebo další možnosti ,wsm nebo www a hb tady nevim co zvolit můžete někdo poradit diyk zatím jedu hps ale chtěl bych toto diky


Zdravím Tě,

určitě stačí 380w set, doporučil bych s reflektory, pokud nemáš problém z výškou boxu, je to nejlepší a nejefektivnější řešení.

Můj život je světlo
.
.
světlo je můj život
.
.

==>Kompletní měření veškerých světelných zdrojů PAR metrem<==

Old Post 06-04-2018 v 21:58 PM
Fruddy je offline   Profil uživatele Fruddy   Find more posts by Fruddy   Foto galerie člena Fruddy   Click here to Send Fruddy a Private Message   Add Fruddy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Fruddy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:44 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8 9 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9986920 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív