Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani IV.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 19 20 21 22 23 »
Autor
Téma 
Luise
Stálý Člen

Karma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% PěstitelskáKarma uživatele Luise - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2018
Příspěvků: 371  

Příspěvek č. 321

To byla odpoved mistra, kterou jsem hltal od zacatku do konce. Jeste bych zkousl 10 stranek takle vydatnyho cteni, ale to mam pocit ze bych po docteni nevedel nic 😁

Old Post 07-01-2019 v 03:51 AM
Luise je offline   Profil uživatele Luise   Find more posts by Luise   Foto galerie člena Luise   Click here to Send Luise a Private Message   Add Luise to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 322

To Frynk:

Přemýšlel jsem jestli budu ještě odpovídat, protože sem chodím diskutovat a né se dohadovat, jde mi to se obohacovat a někam se posouvat, dokonce jsem uvažoval, že bych od tebe koupil ten deep red čip a zkusil ho v nějakém z příštích kol, což už teď asi nepůjde :-). Ale snaha vyprovokovat diskuzi se celkem povedla tak aspoň stručně.... Mimochodem také jsem uvažoval o světle od tebe, jen s výměnou za 90cri čipy, ale nakonec zvítězila hravost :-).

To že červená má lepší poměr foton/Wat vím, také již pár let sleduji porovnání různých délek a skladeb světel, dokonce je ve svém threadu i porovnávám, účinnost dle výkonu, na kterém je světlo provozováno je jiná kapitola a to bych sem netahal, ale pořád nechápu odkud víš, že je "nejlepší kombinace bílého světla s deep red" ? Máš na to odkaz na nějaké porovnání v reálu, nebo nějakou studii? Nikde to nemohu najít, rád se dozvídám nové věci. A co znamená nejlepší? Největší g/w? nejtvrdší palice? Nejkratší doba květu do sklizně?

Když koukneš na můj thread, a mnohá další, tak uvidíš, že barva světla má na rostlinu komplexní vliv (což vím že samozřejmě víš), takže je to celkem složité. Zrovna tak jsi určitě viděl toto vlákno a mnohá další:

https://www.rollitup.org/t/can-some...cri-led.922245/
https://www.rollitup.org/t/dhp-pres....932990/page-12

K tomu tahání, já jsem zase našel, že to "brzdí" modré světlo, což jsem celkem hezky demonstroval ve svém vláknu, na růst jsem použil Vero 29 5000K, 70 CRI a rostlina téměř nerostla do výšky, měla minimální internodální vzdálenosti, a extrémně široký kmen... Modré světlo také otevírá stromata atd, proto musí být přítomno, to také víme...Nicméně v odkazech výše, rostliny, co se "tahaly" do výšky, měly i větší výnos...

Jinak k tomu grafu, co jsem poslal, vím co to znamená, mimo jiné, je to již mnohokrát probrané i v předchozích dílech tohoto vlákna:-), nejsem žádný matematik, ale něco málo ze statistiky vím, i když mé vzdělání jde trochu jiným směrem. Jestli někde máš normalizované grafy, tak je sem prosím nahraj rád kouknu. Je jasně patrno, že maximum vyzařovaného světla je u 90 CRI na hladině 630, kdežto u 80cri kolem 600, což je dle mne důvod, proč musíš přidávat ty deep red, dále je vidět že 660 nm vyzařuje 90cri asi o 30% ze svého výkonu více, než 80cri, i když se vskutku dle tohoto grafu nadají spolu porovnávat, je to celkem sugestivní.

Já rozumím lékařským vědám, ale níže uvedené dle mého platí obecně, můžeš zvolit dva přístupy k poznání.

1) Cestou pochopení (pato)fyziologie procesů, a mechanismů jak je ovlivnit. ( to je přesně studium phytochromů, mechanismy šíření signálů, receptorové teorie atd...) ale problém je, že teorie, v jednu dobu uznané, jako platné se často mění a téměř nikdy nevíš vše....

2) Nemusíš přesně vědět jak, prostě jen víš že něco funguje, což jsou třeba dodnes léky používané během celkové anestezie...

Nejlepší je samozřejmě kombinace obou postupů, na základě dostupných znalostí formulovat teorii a tu ověřit v praxi. Proto výše přikládám odkazy, jak to rostlo pod 90cri vs. 80.

Cílem mého přispěvku výše nebylo tě naštvat, nýbrž, donutit vysvětlit proč si myslíš že to roste pod tvou kombinací lépe, než čistě pod 90 CRI a touto otázkou bych se i rozloučil, je to celkem zajímavé, pokud budeš chtít, můžeme spolu v nějakém z mých příštích kol udělat pokus...A všechny by nás to posunulo dále....

Ať to všem roste!

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 07-01-2019 v 11:56 AM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
HVR
Stálý Člen

Karma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% PěstitelskáKarma uživatele HVR - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 314 

Příspěvek č. 323

Krtecku,dobre psi to napsal...ja mam takte zkusenosti,kde pod testovanymi chipy nejmenovane znacky v chromaticnosti 2700K kytka vubec,ale vubec neroste do vysky,a mezi patry je tak 2cm... ;-) A zajimalo by me,jakou teorii na toto vymysli nekdo z osazenstva..;-) Ja testuji chipy jiz radu let,stalo me to celkem hodne penez,ale je to moje profese a myslim si,ze se trosku vyznam...Vim,ze zde je hodne lidi,kteri tomu rozumi,ale jen opravdovym testovanim a stovkami hodin se clovek dobere nejakeho poznani...Ja jsem hodne zalozeny na empirickych vyzkumech a to je neoddiskutovatelne ;-)
Ahoj.
P.S jinak na lonskem cannaffestu v Praze sem navstivil par stanku s profesionalnimi svetly a kdyz jsem zacal diskutovat,debata skoncila po 30 minutach na ...a jo ..fakt..a co by jsi tam tedy jeste pridal :-D

Old Post 07-01-2019 v 12:20 PM
HVR je offline   Profil uživatele HVR   Find more posts by HVR   Foto galerie člena HVR   Click here to Send HVR a Private Message   Add HVR to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 324

Cree CXB3590 Vs Luminus CXM32 COB test and comparison https://www.youtube.com/watch?v=x6SluGFbQT0

Old Post 07-01-2019 v 12:31 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 325

citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk


Jsem rád, že jsi nakonec přispěl, protože takováhle diskuze (spíš diskurz, a jsem rád, že nejsme na Facebooku), prospěje všem.

Skoro si říkám, jestli není škoda, kdyby se to sepsalo do formy článku a zveřejnilo na dostatečně sledovaném médiu.

Old Post 07-01-2019 v 13:49 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FrYnK
Stálý Člen

Karma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% PěstitelskáKarma uživatele FrYnK - 89% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 495  

Příspěvek č. 326

citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:

Přemýšlel jsem jestli budu ještě odpovídat, protože sem chodím diskutovat a né se dohadovat, jde mi to se obohacovat a někam se posouvat, dokonce jsem uvažoval, že bych od tebe koupil ten deep red čip a zkusil ho v nějakém z příštích kol, což už teď asi nepůjde :-). Ale snaha vyprovokovat diskuzi se celkem povedla tak aspoň stručně.... Mimochodem také jsem uvažoval o světle od tebe, jen s výměnou za 90cri čipy, ale nakonec zvítězila hravost :-).


Taky jsem chodím diskutovat a né se dohadovat, bohužel většinou nedostanu odpovědi na moje otázky. Rozhodně nejsem expert, kterej když něco řekne tak je to svatý. Všechno co říkám je jen mé uvažování vycházející z dostupných informací a praxe. Rad se nechám poučit a pokud se pletu tak to i uznám.


citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:
To že červená má lepší poměr foton/Wat vím, také již pár let sleduji porovnání různých délek a skladeb světel, dokonce je ve svém threadu i porovnávám, účinnost dle výkonu, na kterém je světlo provozováno je jiná kapitola a to bych sem netahal, ale pořád nechápu odkud víš, že je "nejlepší kombinace bílého světla s deep red" ? Máš na to odkaz na nějaké porovnání v reálu, nebo nějakou studii? Nikde to nemohu najít, rád se dozvídám nové věci. A co znamená nejlepší? Největší g/w? nejtvrdší palice? Nejkratší doba květu do sklizně?



Jelikož deep red dodá nejvíce fotonu/watt jak to popisuješ a "bílá" barva dodá zbytek spektra, tak je logický lepší jejich kombinace, než použití samotně. Výsledek je lepší, plnější spektrum a vyšší efektivita. Možná, že slovo "nejlepší, je zavádějící" opravme to teda na lepší než při použití samostatně. Nicméně co jsem měl možnost vyzkoušet a vidět pěsty rostlin čistě pod bílou (3000k) a pod bílou s deepred, tak v druhém případě byly rosltiny lepší v ohledech stavby. Délka květu byla vždy stejná. Palice stejně tvrdé. G/W se nemůžu porovnat, protože nikdy jsem neměl vedle sbe dva souběžné pěsty v identických podmínkách. Nicméně díky vyšší efektivitě by měl být poměr lepší.

citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:

K tomu tahání, já jsem zase našel, že to "brzdí" modré světlo, což jsem celkem hezky demonstroval ve svém vláknu, na růst jsem použil Vero 29 5000K, 70 CRI a rostlina téměř nerostla do výšky, měla minimální internodální vzdálenosti, a extrémně široký kmen... Modré světlo také otevírá stromata atd, proto musí být přítomno, to také víme...Nicméně v odkazech výše, rostliny, co se "tahaly" do výšky, měly i větší výnos...


5000k čipy mají hodně modré, ale mají i červenou a to čeho mají méně oproti třeba 3000k je farred (tzn vlnová délke od 700nm), které je dle mě zodpovědné za prodlužování stonků.
Měl jsem možnost porovnat v indentických podmínkaách 5000k a 3000k a rostliny pod 3000k vykazovali prakticky stejné větvění a rozestupy pater s tím rozdílem, že oproti 5000k rostli ještě rychleji, respektive celková masa zeleně byla větší, což je dáno právě větším množstvím červené barvy ve spektru a tudíž lepšimí hodnotami PAR, jednoduše řečeno 3000k dodá rostlině více energie než 5000k. Můj názor je ten, že blue (okolo 450nm) a deepred (okolo660nm) dodávají rostlině hlavně energii pro rust, tzn jsou přímo odpovědné za fotosyntezu, ale tvar rostliny řídí jiné aspekty, jako jsou poměry různých vlnových delek vučí sobě. Ale je to můj názor.

Uvedu příklad, HPS vybojky nemají téměř žádne modré světlo a rostliny pod němi jsou taky kompatní (samozřejmně v závislosti na genetice), kdyby za kompaktnost mohlo jen modré světlo tak by to byly pod HPS je vatáhlé košťata. Na druhou stranu MH vybojky mají víc modré barvy a kytky by teda byly kompatknější, ale po osobních zkušenostech s MH výbojkou můžu říct, že HPS je mnohem lepší světelný zdroj ve všech ohledech a MH je největší sračka co se může použít na kytky. Tím se tvoje teorie o modrém světle trošku vymyká praxi.


citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:

Zrovna tak jsi určitě viděl toto vlákno a mnohá další:

https://www.rollitup.org/t/can-some...cri-led.922245/
https://www.rollitup.org/t/dhp-pres....932990/page-12



Vlákna znám obě, je to jen diskuze lidí, kde každý má svůj názor, ale nic podloženého. A co se týká toho srovnávacího pěstu, tak dělat závěry z pěstu, kde je pod každým světlem použita jen jedna rostlina, navíc každá ve svém systému a jako bonus téměř od začátku oboje přehnojený mi příjde teda úplně mimo. To se nezlob.



citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:

Je jasně patrno, že maximum vyzařovaného světla je u 90 CRI na hladině 630, kdežto u 80cri kolem 600, což je dle mne důvod, proč musíš přidávat ty deep red, dále je vidět že 660 nm vyzařuje 90cri asi o 30% ze svého výkonu více, než 80cri, i když se vskutku dle tohoto grafu nadají spolu porovnávat, je to celkem sugestivní.




Pokujd to opravdu takhle chápeš, tak je vidět, že tomu grafu opravdu nerozumíš, z tvého pohledu má teda 3000k 90cri více modré, více zelezé, a více 630 nm...Pokud by tento graf opravdu porovnával výkon jednotlivých spekter mezi sebou tak by to tak bylo, ale ty křivky mezi sebou nemaji zadny vztah.

Jelikož dopracovat se ke grafu, který tohle porovná mě stálo nemalé finance a čas (spektrometr + všechny testované čipy) tak úplně nevím jestli to chci jentak zvřejňovat.



citace:
Původní příspěvek od Krteček1
To Frynk:


Já rozumím lékařským vědám, ale níže uvedené dle mého platí obecně, můžeš zvolit dva přístupy k poznání.

1) Cestou pochopení (pato)fyziologie procesů, a mechanismů jak je ovlivnit. ( to je přesně studium phytochromů, mechanismy šíření signálů, receptorové teorie atd...) ale problém je, že teorie, v jednu dobu uznané, jako platné se často mění a téměř nikdy nevíš vše....

2) Nemusíš přesně vědět jak, prostě jen víš že něco funguje, což jsou třeba dodnes léky používané během celkové anestezie...

Nejlepší je samozřejmě kombinace obou postupů, na základě dostupných znalostí formulovat teorii a tu ověřit v praxi.




S tímhle naprosto souhlasím...

VÝROBA A PRODEJ LED SVĚTEL

Old Post 12-01-2019 v 16:09 PM
FrYnK je offline   Profil uživatele FrYnK   Find more posts by FrYnK   Foto galerie člena FrYnK   Click here to Send FrYnK a Private Message   Add FrYnK to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 327

tak som kusok postupil, kedze by som rad skusil na test nieco zlozit a na zaklade toho sa vrhol do vacsieho systemu. Tak by som sa rad spytal na detaily, ktore som tu nenasiel

tuto som nasiel dufam ze spravne "Vero 29":
https://www.digikey.sk/products/en/...29&pageSize=500

Len neviem co dalej naklikat jake filtre aby som vybral ten spravny chip na moje ucely.

Ked si to objednal kolko to asi trvalo kym to dorucili? Aby som to stihol tak do mesiaca.

Mam tieto alternativy pre HomeBox Vista 120x120x60 moze mat 3 poschodia:

1. Ktory Chip zvolit (respektive 2x) co mi osvetli 120x60 teda 60x60 by mal pokryt jeden, cisto RAST pre matky a Sadenice zeleniny na sezonu 2019

2. Zaujimalo by ma ako vysoko musi by ten chip aby nasvietil 60x60 priestor, aby som vedel kolko poschodi mi vyjde. Pripadne pouzit tieto chipy aj na sadenice miesto T5 trubic aby som nemal zbytocne vela typov v boxe

3. Zdroj myslim ze bude dostupny aj v CZ, len nie som si isty ci jednym zdrojom mozem napajat 2 chipy a jeden z nich odpojit/pripojit podla potreby. Zalezi to predpokladam podla odberu Amperov chipu (len este neviem presny typ)

4. Ktoru optiku a uchyt objednat / pouzit.

5. Vetranie aktivne - pouzijem asi nejake z CPU co uz mam

dik

Old Post 12-01-2019 v 21:54 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krteček1
Stálý Člen

Karma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Krteček1 - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2018
Příspěvků: 207  

Příspěvek č. 328

To Frynk:

Vidim, že víš proč to děláš tak, jak to děláš, to je dnes celkem vzácné.

3000K 90 CRI má víc červené, ale už toho nechme, myslím že se tady podařilo vyprovokovat celkem zajímavou diskuzi, jsem se potřeboval trochu odreagovat před zkouškou, takže ti děkuji....

Nicméně si pořád myslím, že to 90cri je lepší než 80cri. Mám nápad, za pár měsíců budu stavět 2 boxy se stejnýma podmínkama na pokusy, co se domluvit a vyzkoušet to?

Krtek

Ať už máš celopéro, hátéčko, nebo žiletku, všude se musí makat... A to nemluvim o fetbajku!

DP Think different, hydro, porovnání světel Mars hydro vs moje DIY Vero 29

Old Post 23-01-2019 v 16:40 PM
Krteček1 je offline   Profil uživatele Krteček1   Find more posts by Krteček1   Foto galerie člena Krteček1   Click here to Send Krteček1 a Private Message   Add Krteček1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 329


Potreboval bych prosim radu od velmi zkuseneho kdo rozumi te efektivite.

Mam tuhle Cob-led Vero 242W a ted sem zjistil ze mam do matkarny i vero 120w 3000 K a chtel bych ho pridat na kvet.

Kam ho pro nejlepsi efektivitu mam umistit, vedle toho vetsiho nebo pred nej z pohledu do boxu? Prostor je 100x100 , takze zaplnena jen zadni pulka boxu.

Budu mit dve rady po 4 ks 11l kvetinacu, tedy 8ks ve dvou radach.

Predem moc dekuji !!!

Old Post 23-01-2019 v 18:17 PM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 330

Madical- rozloženie svetla nemá nič s efektivitou. Na toto sa ťažko odpovedá bez toho aby človek mal možnosť to reálne vidieť. Osobne by som to v tomto prípade dal pred to veľké svetlo ale s tým, že by som toto malé svetlo mierne naklonil, tak aby dosvecovalo aj do zadnej strany.

Old Post 24-01-2019 v 08:22 AM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Madical-Strains
Stálý Člen


Registrován: Mar 2012
Příspěvků: 3938  

Příspěvek č. 331

Tak presne takhle jsem to chtel puvodne udelat , zni to vic logicky ,ze jo?
Odpovedelo me uz par groweru vcetne Frynka a ty me vsichni doporucili dat vedle sebe z pohledu do boxu.
Tak to tak teda zkusim. Presto ti dekuju !

Vsem diky za dopoved.

Old Post 24-01-2019 v 08:34 AM
Madical-Strains je offline   Profil uživatele Madical-Strains   Find more posts by Madical-Strains   Foto galerie člena Madical-Strains   Click here to Send Madical-Strains a Private Message   Add Madical-Strains to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svijan
Stálý Člen

Karma uživatele svijan - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 332

Zajímal by mě váš názor na tohle svítidlo:

https://www.alibaba.com/product-det...21eb4FUt9HDp

Četl sem tady už od pár členů že na Alibabě objednávali různý komponenty, ale nenašel sem případ, že by někdo koupil takto komplet. Lákavá je nejvíc ta cena, ale nemám žádnou zkušenost s těmito eshopy. Dá se spolehnout že mi skutečně dorazí to co tam uvádějí, a stálo by konkrétně tohle světlo za to ? Podobnych svítidel se tam dá najít víc

Old Post 27-01-2019 v 20:55 PM
svijan je offline   Profil uživatele svijan   Find more posts by svijan   Foto galerie člena svijan   Click here to Send svijan a Private Message   Add svijan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psyweed
Stálý Člen

Karma uživatele psyweed - 95% PěstitelskáKarma uživatele psyweed - 95% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 672 

Příspěvek č. 333

@svijan: radsej QuantumBoard s LM301b chipmi pozri: napr tu https://meijiuled.en.alibaba.com/pr....3d6c5c81Cr1Ev0

pripadne ak to nechces tahat z ciny tak alucraft ma tie panely s LM561C (o nieco slabsie par %) pre clenov fora za 3000kc cela sada (https://alucraft.cz/produkt/svitidlo-qb-288-samsung/)

tu mas porovnanie: https://www.rollitup.org/t/quantum-...-288-v2.964936/

Old Post 27-01-2019 v 23:32 PM
psyweed je offline   Profil uživatele psyweed   Find more posts by psyweed   Foto galerie člena psyweed   Click here to Send psyweed a Private Message   Add psyweed to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
svijan
Stálý Člen

Karma uživatele svijan - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2012
Příspěvků: 31  

Příspěvek č. 334

citace:
Původní příspěvek od psyweed
@svijan: radsej QuantumBoard s LM301b chipmi pozri: napr tu https://meijiuled.en.alibaba.com/pr....3d6c5c81Cr1Ev0

pripadne ak to nechces tahat z ciny tak alucraft ma tie panely s LM561C (o nieco slabsie par %) pre clenov fora za 3000kc cela sada (https://alucraft.cz/produkt/svitidlo-qb-288-samsung/)

tu mas porovnanie: https://www.rollitup.org/t/quantum-...-288-v2.964936/


Díky za názor. Zajímalo mě hlavně jak moc se na ten obchod dá spolehnout, za jak dlouho by to třeba přišlo apod. Původně jsem plánoval 190 W DIY set z Alucraftu, ale ty DIY sety už nemají v nabídce a mít nebudou. Sám si to nesestavim takže pujdu do těch QB 288. Mám stan 90x90, plánuju do něj 2 kusy tohoto panelu. Bude to dostačující ?

Old Post 28-01-2019 v 16:55 PM
svijan je offline   Profil uživatele svijan   Find more posts by svijan   Foto galerie člena svijan   Click here to Send svijan a Private Message   Add svijan to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Just
Stálý Člen

Karma uživatele Just - 50% Pěstitelská

Registrován: Dec 2018
Příspěvků: 153  

Příspěvek č. 335

Hlavní nedostatek Alibaby je cena za dopravu.

Old Post 28-01-2019 v 16:59 PM
Just je offline   Profil uživatele Just   Find more posts by Just   Foto galerie člena Just   Click here to Send Just a Private Message   Add Just to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Just! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DrGrinspoon
Stálý Člen

Karma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% PěstitelskáKarma uživatele DrGrinspoon - 79% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 656  

Příspěvek č. 336


citace:
Původní příspěvek od svijan
Mám stan 90x90, plánuju do něj 2 kusy tohoto panelu. Bude to dostačující ?


Ahoj, dve dosky do 90x90 budú celkom málo, na rast to síce bude stačiť ale na kvet to bude málo- ideálne aspoň 4ks týchto dosiek na taký stan. Prípadne pozri - podobné svetlo mám doma rozostavané, (z dvoch dosiek) ale pridal som k tomu ešte 4x cob Vero29 (tie mi majú prísť tento týždeň): http://grower.cz/forum/showthread....&threadid=81474 - takéto svetlo už je fajn do 90x90 / 100x100 / 120x120 - výhodou LED svetiel je, že sa dajú pomocou regulátora stmavovať na požadovaný výkon a to v ďaleko väčšom rozsahu ako napr HPS alebo iný druh svetla.

citace:
Původní příspěvek od Just
Hlavní nedostatek Alibaby je cena za dopravu.

+ treba počítať s clom B-)

Inak ešte som doma našiel ďalšie 4ks týchto dosiek s diódami Samsung LM561C a budem z toho stavať ďalšie svetlo, možno dve

Btw: svetlo z dvoch dosiek je perfektné riešenie do 60x60- staval som aj také, viď foto. Dá sa použiť aj do 80x80 ale to už je fakt na hrane.

Old Post 28-01-2019 v 17:59 PM
DrGrinspoon je offline   Profil uživatele DrGrinspoon   Find more posts by DrGrinspoon   Foto galerie člena DrGrinspoon   Click here to Send DrGrinspoon a Private Message   Add DrGrinspoon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:06 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 19 20 21 22 23 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
17-02-2018 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani III. - 1011 odpovědí
04-10-2016 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani II. - 1018 odpovědí
21-04-2014 - Světla LED a jiné druhy LED světel parametry LED diod pro pestovani I. - 1016 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5172660 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív