Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » EBB and FLOW otázky
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

EBB and FLOW otázky Příspěvek č. 1

Zdravím všechny, mám pár otázek ohedně tohohle systémku, budu se to snažit udělat co nejstručnější.

Takže, prostor je 2,4mx1,2m. Plánuju 80ks celkově (40 na každou vanu) růst 3 dny, pak přepnutí.

Začátek by byl v rockwollu, buď 6,5x6,5x6,5 nebo 10x10x6,5. Přesadím tam klony (po 12h lázni ve vodě PH 5,5 a skoro vyschnutím) a první týden bych jel ruční zálivku dokud to dole neproroste, až uvidím dole kořeny tak je přesadím do hydrotonu v 3.5l květináčích. Stůl má hloubku 8cm, takže jsem myslel, že bych dal tak 7.5cm hydrotonu, na to dal tu kostku a zasypal aby kostka nebyla vidět. Zaplavoval bych tak na 6.5cm

Ty vany by byli od Platinium 120x120. Potřebuju k tomu ještě nějaký oběhový či vzduchový čerpadlo? Je to vůbec možný takhle udělat jak to mám na mysli? Vítám všechny nápady a námitky. Nebudu si to ale dělat sám tu vanum to mi tu nepište, dik.

Old Post 21-09-2017 v 15:11 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AliBabak
Stálý Člen

Karma uživatele AliBabak - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 2

Řekl bych že v tom není problém...osbně bych volil hlubší stůl s vyšší vrstvou ale to je asi moje úchylka. Oběhový čerpadlo není vůbec na škodu. Zabrání usazování hnojiv v rozích a na dně a hezky rovnoměrně míchá roztok. chtělo by to nastavit nějak proti stěně aby se tam voda netočila dokola. ...jak často plánuješ zaplavovat a jak velká je nádrž na živný roztok?

Old Post 23-09-2017 v 08:50 AM
AliBabak je offline   Profil uživatele AliBabak   Find more posts by AliBabak   Foto galerie člena AliBabak   Click here to Send AliBabak a Private Message   Add AliBabak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 3

A bude těch cca 7cm hydrotonu stačit pro ty kořeny? Aby nezačli vylejzat dole z květináčů a nedej bože se do sebe nějak zamotali, to prej není dobrý. Kytky ale nebudou mít víc jak 60cm. Plánuju 6x7 kytek na každou vanu, ale odečtu 2 kytky kvůli přepadu a napouštěcí díře, takže v každý vaně bude cca 40 rostlin. Nádrž je velká 110l pro každou vanu. Plánuju začít na 4x zálivka denně a přizpůsobím se podle toho jak budou kyti reagovat. Po 2-3 týdnech kdy už kytka neroste jsem myslel, že bych zkusil zvětšit na 6x denně, ale to chce asi vychytat individuálně.

Jinak plánuju výměnu roztoku každý týden, nechci jim dolejvat vodu s hnojkama, pač všude slyším jak to dělá neplechu, pač muže dojít k deficitu a přebytku některých z prvků. Když teda namíchám třeba EC 1.6 a bude to klesat tak počkám až na výměnu roztoku a namíchám vyšší EC. Když to ale přehnojím a bude to stoupat, tak tam budu dolejvat vodu s upraveným PH až na původní hodnotu EC kterou jsem tam měl. Je to takto správně že? Jen se chci ujistit.

Old Post 24-09-2017 v 16:47 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 4

ahoj! Ja by som to dal do 15x15x15, alebo 15x15x20-25 cm kvetináčov s cocosom a trochou perlitu. Bude sa s tým lepšie manipulovať do budúcna, korene budú mať viac miesta atď... Kvetináče odspodu perforovať cca 10 dierami priemeru 8-10 mm a aplikovať nejakú sieťku, proti vyplavovaniu /perlinka/ ak by sa ten cocos moc drolil. Potom tam nemusíš válať tak veľa vody, stačí cca 4 - 5 cm a nech to v tom stojí 15 minúť. Zo začiatku 1x denne, prípadne 1x za 2 dni. Do zásobníka inštalovať vzduchovací kameň, prípadne aplikovať vzduchový difúzor k čerpadlu. Ak čerpadlo nie je vybavené filtrom, tak ho omotať akvaristickým molitanom. Napúšťal by som to cca 30 min pred zažnutím svetiel na 15 min. Synchrónne s napúšťaním pustiť vždy odťah, lebo pri tomto systéme tam bude dosť vysoká vlhkosť. /pri keramzite ešte vačšia/ Roztok můžeš po týždni meniť a postupne pridávať na Ec Pred výmenou roztoku můžeš napustiť 1-2 cyklus s čistou, upravenou vodou - podľa potreby. V setupe s cca 30 kvetináčmi Ti do cca 3. týždňa kvetu bude stačiť cca 50-60 l roztoku na cca 7-10 dni

Old Post 25-09-2017 v 06:33 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 5

Jo, plánuju to dát do těch hranatých květníků 15x15x20, stačila by výška 15cm, ale nenašel jsem takovej hranatej květináč. Jsem otevřenej všemu, ale co jsem měl možnost vidět tak nejlepší výsledky jsou z dripu v kokosu nebo ebb flow v tom hydrotonu. Všude slyším jak je to lepší, když se zalejvá co nejčastěji, už jen kvůli většímu okysličování kořenů, ale nejsem žádnej profi grower tak fakt nevím :d

Nebude mi tam ten perlit společně s kokosem nedělat neplechu v podobě velkých výkyvů PH? Je to stabilnější než v hydrotonu? (teda za předpokladu, že se hydroton vyčistí a namočí v té PH upravené vodě)

Ještě jedna věc, v případě tý verze s kokosem nemám dělat ten začátek v rockwollu? To se z 5cm nemůže nasáknout celej 20cm květník ne?

Odtah mám puštěnej nonstop, plánuju i odvlhčovačku od nějakýho 30-40 dne květu podle toho jestli to půjde nad 45%. V posledních týdnech to ale bez odlvhčovačky nepůjde. Stačí když bude ve stejný místnosti jako box? Mívám v boxu stejnou vlhkost jako v místnosti, takže by to měo být ok ne?

A co setup se 40 květináči, 110l po 3. týdnu květu? Bude to ještě vůbec stačit na ten týden? Těžko říct co

Jinak ty malý částečky a takovej ten prach z kokosu by se neměl dostat přes ty sítky? Pokud z hlediska výnosu a vitality kytek není mezi těmi médii rozdíl, tak se k tomu kokosu začínám přiklánět.

Old Post 25-09-2017 v 18:53 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 6

Cocos saje, ako špongia a udrží v sebe vlhkosť ďaleko dlhšie, než hydroton. Do cocosu to podstatne lepšie vzlína odspodu. Agroperlit to ešte viac prevzdušni. Agroperlit neovplyvňuje pH na rozdiel od keramzitu a niektorých hydrotonov. Pokiaľ to bude moc presýchať, keď to podrastie, tak samozrejme sa může pridať ďalší cyklus závlahy.
Ventiláciu a odvlhčovačku treba nastaviť tak, aby sa v kvete udržovala čo najnižšia vlhkosť, to je jasné. Čím viac kvetináčov v malom priestore a čím viac zelenej hmoty, tým vačšie vlhko. V cocose sa namnožia půdne baktérie a vhodné huby, prebiehajú tam podobné procesy, než v hline. Je vhodné ich tam do cocosového substrátu naočkovať. Lepší cocos je npr. už od výroby naočkovaný trichodermou.
Predpokladám, že půjdeš z klonov, takže stačí tú malú kocečku RW, z ktorej trčia korene presadiť do cocosu, zaliať ručne slabším hnojivom a po pár dňoch po prekorenení tam naž začať válať normálnu hnojku a postupne po týždni pridávať ec. Dovtedy to je zbytočné masívne napúšťať a zasolovať ten substrát, alebo spalovať tie nerozbehnuté planty.
Pokiaľ to ideš 1. x , tak to zbytočne nepreháňaj s množstvom, kým to nemáš celé jasné a zvládnuté.

Old Post 25-09-2017 v 19:58 PM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 7

Kokos vezmu od canny, asi ten s trichodermou jak říkáš. A můžu jí teda zasadit vysoko? Třeba 16cm vysoko a zaplavoval bych tak na těch 6cm? A pokud to chápu dobře,prvních pár dní budu každý den zelévat s nízkou koncentrací a můžu zaplavovat dejme tomu po tom prvním týdnu?

Mám zkušenosti s hlínou, 72ks sog, ruční zálivka Myslím, že 80ks zvládnu, ale nechám si poradit samozřejmě.

Old Post 25-09-2017 v 20:34 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 8

Ta vana co ma vysku 8cm je na ebb and flow maximalne nevhodna. Najvacsia vyhoda ebb and flow je ze jak sa voda vypusta to podtlakom natiahne vzduch do korenov. S 8cm vyskou to bude skor len taka zavlaha odspodu,fungovat to bude tiez ale nebude to take efektivne ako naozajstne ebb and flow kde sa zaplavuje skoro cely kvetinac.

Old Post 25-09-2017 v 22:35 PM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 9

blazini - teoretickú logiku to má. Ak máš nejaký zdroj k info, kde porovnávajú vplyv výšky závlahy na rast a výnos - tak prosím doložiť link.
ďakujem!

Old Post 26-09-2017 v 06:24 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
blazini
Stálý Člen

Karma uživatele blazini - 71% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 195 

Příspěvek č. 10

Odo - Link s porovnanim v rovnakych podmienkach vedla seba ti asi nenajdem. Pri takom kokose,pokial mas v nadobe s roztokom vzduchovadlo,tie rozdiely asi nejake extra nebudu,ak vobec.Hlavna vyhoda zaplavovania celej vysky kvetinaca je hlavne moznost pouzit cisty keramzit,ktory by si pri zaplave odspodu nenatiahol vlahu ako napriklad kokos.Osobne si myslim ze na rychlosti rastu to asi trochu poznat bude,na vynose a kvalite asi az tak nie.

Old Post 26-09-2017 v 09:12 AM
blazini je offline   Profil uživatele blazini   Find more posts by blazini   Foto galerie člena blazini   Click here to Send blazini a Private Message   Add blazini to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AliBabak
Stálý Člen

Karma uživatele AliBabak - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 11

Souhlasim s blazinim..výška by měla být jedním z faktorů, ketré určují rychlost a celkouvou masu v rustu a květu...v 3l květinačich v hlině ti taky nevyroste to co v11 nebo 18..prostor pro koreny je klicovy v jakemkoliv zpusobu pestovani...

Old Post 26-09-2017 v 11:41 AM
AliBabak je offline   Profil uživatele AliBabak   Find more posts by AliBabak   Foto galerie člena AliBabak   Click here to Send AliBabak a Private Message   Add AliBabak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tnalp
Nový Člen

Karma uživatele tnalp - 50% Pěstitelská

Registrován: Mar 2017
Příspěvků: 11  

Příspěvek č. 12

Blazini - Ale nebude to pomalý třeba jak hlína ne? jen nepatrně pomalejší?
Pokud to na výnosu a kvalitě nepoznám, pak bych asi zůstal u týhle vany s tím kokosem. Kdyby se dělali hlubší, který by byli zároveň realtivně nízký, byla by to paráda, ale nenašel jsem nic takovýho a kvůli ventilaci mám výšku nějakých 170cm, takže se opravdu nemůžu moc cpát do vejšky.

Trochu ale nechápu pokud jsou výnosy stejný, proč by si s tím lidi dělali takovou práci a všichni nejedou kokos, kterej je snad ve všech ohledech lepší a je s ním méně práce?

ALi- To sice ano, v hydru ale na stejně velký kytky nepotřebuješ tak velký květináče jak v hlíně. A nehledě na to, že já opravdu nechci 1m+ monstra kolem těch 60cm mi to přijde ideální a tam poslouží ten 3.5l úplně akorát si myslím.

Old Post 26-09-2017 v 12:08 PM
tnalp je offline   Profil uživatele tnalp   Find more posts by tnalp   Foto galerie člena tnalp   Click here to Send tnalp a Private Message   Add tnalp to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AliBabak
Stálý Člen

Karma uživatele AliBabak - 50% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 32  

Příspěvek č. 13

V tom pripade souhlasim...rad bych pak videl nejaky vystup...budes to dava do galerie?

Old Post 26-09-2017 v 12:16 PM
AliBabak je offline   Profil uživatele AliBabak   Find more posts by AliBabak   Foto galerie člena AliBabak   Click here to Send AliBabak a Private Message   Add AliBabak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 14

80 kytek na 2,4x1,2 jedine sea of green a kdyz tak bych prepinal hned a ne po 3 dnech.

v nft 1,2x1,2 davam 16 kyti, ted vyjmecne 20 a prepinam po 3 dnech. Jednou jsem mel 17k, byly 10 dni na rustu a ve finale meli bez ohybani 130cm tyhle hydra jsou nejlepsi a rostliny jedou na max

nejmin zavadovy reseni pro ebb je pouzit agrawool kostky(stabilni ph) a kokosove rohoze, pri tomhle setupu jsem videl uplny zazraky, voda z kohoutku, advanced hydroponics dle tabulky, bez ph&ec metra, finalni vynos 1g/w pod 600w, kytky zadny nemoci. btw bylo to taky 80 kytek ale na 240x240cm, dinafem critical

Naposledy upravil j0hNy:h0ll4nD 28-09-2017 v 06:58 AM

Old Post 28-09-2017 v 06:46 AM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
odo
Stálý Člen

Karma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% PěstitelskáKarma uživatele odo - 79% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 1366  

Příspěvek č. 15

j0hNy:h0ll4nD
aaannoo - letí to a chlastá, ako blázon :-)
aj si robil nejaký občasný preplach, alebo napustenie čistou vodou?


nejaký odkaz na ten agrawool ???
diky!

Old Post 28-09-2017 v 08:10 AM
odo je offline   Profil uživatele odo   Find more posts by odo   Foto galerie člena odo   Click here to Send odo a Private Message   Add odo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
j0hNy:h0ll4nD
Stálý Člen

Karma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% PěstitelskáKarma uživatele j0hNy:h0ll4nD - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2017
Příspěvků: 157  

Příspěvek č. 16

http://www.growmania.cz/kostky-roho...ol-c-4_297.html tady agrawool

v kazdem kole jsem zkusil neco jinyho,
v prvnim jsem nedelal proplach, menil jsem roztok kazdy tyden
v druhym kole jsem taky nedelal preventivni proplach, roztok jsem ani jednou nemenil, jenom jsem dolival vodu a hnoje
v tretim kole jsem delal v kvetu kazdych 7 dni 24hod proplach ph vodou

rozdil ve vynose nebo chuti nejspis zadny.

kazdopadne je to nft a neni to ebb, ale ma to k sobe hodne blizko

Jsem ledkař.

Old Post 28-09-2017 v 14:26 PM
j0hNy:h0ll4nD je offline   Profil uživatele j0hNy:h0ll4nD   Find more posts by j0hNy:h0ll4nD   Foto galerie člena j0hNy:h0ll4nD   Click here to Send j0hNy:h0ll4nD a Private Message   Add j0hNy:h0ll4nD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:48 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
28-01-2018 - Ebb and flow - doma a levně - 12 odpovědí
02-11-2013 - EBB a Flow - 18 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1025760 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív