Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Léčitelství » Hořkost extraktu
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Milosx
Stálý Člen

Karma uživatele Milosx - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 117 

Hořkost extraktu Příspěvek č. 1

Zdravím,
už delší dobu mi vrtá hlavou, že hořkost konopného extraktu nemůže pocházet jak se často tvrdí z chlorofylu. Podle mě to je jen další mýtus.Chlorofyl sám o sobě sice hořký je, ale ne tolik. Podle mě za hořkostí stojí hlavně terpeny, seskviterpeny , na které je konopí bohaté a lidi se často připravují ( např. při qwiso ) o část léčebných vlastností.

Old Post 14-07-2017 v 09:06 AM
Milosx je offline   Profil uživatele Milosx   Find more posts by Milosx   Foto galerie člena Milosx   Click here to Send Milosx a Private Message   Add Milosx to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 2

Zdravím,
nemám velkou praxi, ale zatím sem si něco ochutnal a myslím, že původcem hořkosti by mohl být propylenglykol ! Mě to na šmak připadá jako vono, navíc PK jsem dělal jen proplachem, takže chlorofylu a spol. by tam tolik být nemělo... oproti přídavku x-ml PG.....

Štěstí-zdraví

Old Post 04-05-2018 v 14:34 PM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
otoxy
Nový Člen

Karma uživatele otoxy - 40% Pěstitelská

Registrován: Mar 2018
Příspěvků: 65533  

Příspěvek č. 3

Pg.je relativně sladkéj...

Old Post 08-07-2018 v 09:28 AM
otoxy je offline   Profil uživatele otoxy   Find more posts by otoxy   Foto galerie člena otoxy   Click here to Send otoxy a Private Message   Add otoxy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jojoba
Nový Člen

Karma uživatele jojoba - 38% Pěstitelská

Registrován: May 2018
Příspěvků: 11 

Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od otoxy
Pg.je relativně sladkéj...


.... nevím-nevím..... jsem koštoval to moje PG ( z lékárny ) a nějak mi to připadá spíše hořké. No zkusím pořídit čerstvé, ale neumím si představit, že by se zkazilo - původní obal, v chladu a temnu.....

Štěstí-zdraví

Old Post 08-07-2018 v 20:24 PM
jojoba je offline   Profil uživatele jojoba   Find more posts by jojoba   Foto galerie člena jojoba   Click here to Send jojoba a Private Message   Add jojoba to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bernard
Nový Člen

Karma uživatele Bernard - 0% Pěstitelská

Registrován: Jul 2017
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 5

moje PG taky nejsou nějaká chuťovka,nejlepší se pokusit skpolknout aniž by se to moc rozmázlo v puse,pak docela pachuť no

Old Post 15-02-2019 v 21:43 PM
Bernard je offline   Profil uživatele Bernard   Find more posts by Bernard   Foto galerie člena Bernard   Click here to Send Bernard a Private Message   Add Bernard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ZOO68
Stálý Člen

Karma uživatele ZOO68 - 82% PěstitelskáKarma uživatele ZOO68 - 82% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 107 

Příspěvek č. 6

Tak konopí je stejně jako chmel z čeledi Cannabaceae.
Rostliny z této čeledi vytváří pryskyřice obsahující mj. hořčiny, silice, monoterpeny, fytoncidy, flavonoidy aj. Hořkost jejich extraktů je tudíž běžná.
Chlorofyl hořkost určitě "nenese", jeho chuť je spíše neutrální.
Oproti chmelovému extraktu jsou PG výrazně méně hořké. Taky bych řekl, že spíše nasládlé.
Pokud někdo špatně snáší PG nebo nezvládá odhadnout přesnou dávku, je lepší si z něj udělat kapky.

Old Post 20-02-2019 v 13:27 PM
ZOO68 je offline   Profil uživatele ZOO68   Find more posts by ZOO68   Foto galerie člena ZOO68   Click here to Send ZOO68 a Private Message   Add ZOO68 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 11:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
18-03-2017 - BHO roller extraktor - 10 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8014060 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív