Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » MATKY aneb selekce 016!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

MATKY aneb selekce 016! Příspěvek č. 1

Po dlouhé době zvažování jsem se rozhodl s kamarádem vyselektovat si vlastní matky..

Chci se tedy zeptat... je možné selekci provést tím způsobem,že bych nechal na selekci vyrůst kytí venku?
Podám případ - 20ks regurélních semen zasazených do 3,5L květníků v light-mixu ... to po dobu cca 30-50 dní než bych udělal řízek z každé rostliny ( ten následně nechal zakořenit a přepnul bych jej ve stanu - následně bych zjistil pohlaví ) , po zjištění pohlaví bych vyházel samce a přesunul do stanu pouze samice pod 18/6 MH 400W a přesadil do 6,5L . Následně bych během 30-50 dnů postupně hodnotil a sledoval všechny holky ve skříni.

S těchle holek bych dle vzrůstu a všech možných předpokladů,které vysleduji vybral tu jednu jedinou kterou bych zachoval a nadále ji držel ve stanu.

Šlo by to i takhle? Je má teorie správná? Díky

Old Post 02-07-2016 v 00:31 AM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fotosynteza
Stálý Člen

Karma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% PěstitelskáKarma uživatele fotosynteza - 94% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 202  

Re: MATKY aneb selekce 016! Příspěvek č. 2

citace:
[i]
S těchle holek bych dle vzrůstu a všech možných předpokladů,které vysleduji vybral tu jednu jedinou kterou bych zachoval a nadále ji držel ve stanu.
[/B]


To ju chceš držať ako sexuálnu otrokyňu?
Nezabudni ju spútať aby ti neušla a občas ju nakŕm

Naposledy upravil fotosynteza 02-07-2016 v 03:42 AM

Old Post 02-07-2016 v 03:16 AM
fotosynteza je offline   Profil uživatele fotosynteza   Find more posts by fotosynteza   Foto galerie člena fotosynteza   Click here to Send fotosynteza a Private Message   Add fotosynteza to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 3

Neni ideální ale v podstatě by šlo...

Ještě bych viděl jednu, taky ne zcela idealni, metodu... a to ze bys nechal doma jen ty rizky a kytky venku nechal normalne vykvest. Pohlavi zjistis jak budou nakvejtat, rizky ze samcu vyhazis... a pak budes sledovat co delaj kytky venku, jak pekne dozravaj atp... nakonec zhodnotis i finalni produkt a nechas rizek z ty co byla top... z toho udelas matku. Voala... dobrej gen na out

Jestli hledas genetiku na in, tak bude asi lepsi jak si psal ty.

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 02-07-2016 v 05:00 AM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

Re: Re: MATKY aneb selekce 016! Příspěvek č. 4

citace:
Původní příspěvek od fotosynteza


To ju chceš držať ako sexuálnu otrokyňu?
Nezabudni ju spútať aby ti neušla a občas ju nakŕm


dám jí volnost a věřím že neuteče,jelikož v mém stanu se bude mít jako v pohádce ... he he

Old Post 02-07-2016 v 05:17 AM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od crazyben
Neni ideální ale v podstatě by šlo...

Ještě bych viděl jednu, taky ne zcela idealni, metodu... a to ze bys nechal doma jen ty rizky a kytky venku nechal normalne vykvest. Pohlavi zjistis jak budou nakvejtat, rizky ze samcu vyhazis... a pak budes sledovat co delaj kytky venku, jak pekne dozravaj atp... nakonec zhodnotis i finalni produkt a nechas rizek z ty co byla top... z toho udelas matku. Voala... dobrej gen na out

Jestli hledas genetiku na in, tak bude asi lepsi jak si psal ty.



To co popisuješ ty už mi přijde jako degenerace rostliny..když už matku tak ze semínka a myslím že z 20ks regurélních semen je tak akorát selektovat tu jednu nejlepší... navíc momentálně jsou podle mě podmínky pro růst venku úplně ideální,tak proč toho nevyužít právě při selekci? myslím že by holky neměli být stresované zas až tak moc tím že první měsíc budou venku do té doby než ukážou třeba preflowers..

jinak matky by měli sloužit hlavně pro řežbu indoor řízků,taktéž bych ale rád řezal pro sebe i známe na outdoor.. Takže sem přišel z rozhodnutím vybrat modely 50/50 indica x sativa .. prostě vybrat ideální model pro indoor ale také zohlednit to aby model dokvetl i při outdooru..

Jinak rozhodl jsem se z 99% pro seedbanku - MR.NICE SEEDS ! S tím že bych chtěl 3 matky/3různé genetiky. Takže koupím 60ks regurélních semen ! ( 20ks/gen)

Old Post 02-07-2016 v 05:22 AM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Vofce
Stálý Člen

Karma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 173  

Příspěvek č. 6

ten mr.nice mě zajímá dej pak vědět z jakýho šopu si to koupil mám ted white widow od dutch a jako deset regulárů za 1200.- a sou s toho tak mizerný kytky že sem fakt dlouho větší odpad neviděl. WW odd MR. Nice by měl být origo tak mě to zajímá. Škoda že sem nevyfotil ty semena origo pytlík všechno a semena když sem vysypal na stul tak sem na ty zelený malý sráče zustal jen nevěřícně hledět.

One love

250Watikz BIO...250w JackFlash,Nebula,Wobrna and hovní Bubler...VENEK06
...B cuzz hlína pokus o podrobný popis...Peace MAker, Ice a trochu Wdowky - BIO hydro - sklizeno - půlka zhulena zatim nej sklizeň ze včech...

...Red Diesel a White Widow 2016...

Old Post 02-07-2016 v 08:36 AM
Vofce je offline   Profil uživatele Vofce   Find more posts by Vofce   Foto galerie člena Vofce   Click here to Send Vofce a Private Message   Add Vofce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ten_hodnej
Stálý Člen

Karma uživatele ten_hodnej - 80% PěstitelskáKarma uživatele ten_hodnej - 80% Pěstitelská

Registrován: Apr 2015
Příspěvků: 452  

Příspěvek č. 7

jestli mas moznost, tak proc ne, ale myslim si ze 60kytek venku uz by mohlo vzbudit pozornost... kazdopadne do srpna mas jeste cas a slo by to udelat jak jsi napsal, ale ja bych je bejt tebou hodil zatim pod nejakou slabsi wattaz nez je nechaval venku.... jinak doporucoval byc ti neco od serious seeds a vyvaruj se dutch passionu, v posledni dobe stoji za hovno... ale mr.nice by mel byt v pohode, tak preju at ti to dopadne

LED panely jsou sice drahy, ale zato nahovno.

Old Post 02-07-2016 v 12:57 PM
ten_hodnej je offline   Profil uživatele ten_hodnej   Find more posts by ten_hodnej   Foto galerie člena ten_hodnej   Click here to Send ten_hodnej a Private Message   Add ten_hodnej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyben
Stálý Člen

Karma uživatele crazyben - 77% Pěstitelská

Registrován: Jun 2005
Příspěvků: 2571  

Příspěvek č. 8

Když to budeš dělat dvacetkrát dokola, tak už se o nějaký degeneraci mluvit dá... ale první řez ze semenáčku? Dost pochybuju že bys rozdíl poznal ty nebo kdokoliv jinej... ale chápu ten postoj.

Ale, jinak říkáš že cheš geny i na out... jenže to nestačí mít indiku s krátkou dobou květu... ona na květ může naběhnout venku klidně až v říjnu a pak je jedno že květ trvá krátce, protože to stejně nestihne. A to ve skříni nepoznáš, proto sem psal to co sem psal. Takže to chce zjistit i citlivost na změnu fotoperiody, nejen dobu květu...

Good luck... btw. taky zkoušim zrovna vybrat mamku

My potřebovala promluviti si zblízka s malá hojivá bylinka. Ať svět prolétáva se kolem okolo. - Sulik

Old Post 02-07-2016 v 14:27 PM
crazyben je offline   Profil uživatele crazyben   Find more posts by crazyben   Foto galerie člena crazyben   Click here to Send crazyben a Private Message   Add crazyben to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 9

60ks není problém mít venku vedle baráku.. bezproblému.. takové kytky nesmrdí a vidět ke mně z nikama nejde a nikdo přístup nemá...takže v tomhle bych problém neviděl.. jen když nad tím teď přemýšlím 60ks to je fest hlíny .. natož představit si sraní z děláním 60ks řízků ... následné zalívání atd...

Old Post 02-07-2016 v 19:06 PM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 10

Co si myslíte o tomhle? http://ww2.marijuanagrowing.com/jor...campaign=buffer

Old Post 03-07-2016 v 01:28 AM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 11

co za strainy od nich chceš selektovat? Mr Nice seeds jsou super (škoda že nedávno umřela ikona této banky Howard Marks) Za kvalitu ručí vrchní šlechtitel shantibaba který se dneska angažju v CBD crew, ta mě taky zajíma. Taky řeším stejný problém, chtěl bych 1 genetiku od Mr. Nice a dvě od CBD Crew. Abych to provedl doma, potřeboval bych další box!

Old Post 03-07-2016 v 06:59 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hefaistos
Stálý Člen

Karma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 12

Zdar, přihodím svoji zkušenost s mr.nice. no klidně si věřte čemu chcete. Začnu asi takhle..
Žil, byl nějakej shantibaba a ten druhej z ghs (jméno si nepamatuju ), kolem roku 98 se těmto chytrákům podařilo vypěstovat nějakou čutku kdo ví od kud to vzali, začali tomu říkat bílá vdova, zaplatili si pár cannabis cupů, naprcali dalších pár semen/odrůd, jenže se začalo dost rychle šířit že ne vše co prodávají je tak super. Vyřešili to šalamounsky, na oko se rozkmotřili, shantibaba si prý vzal matky a arjan si nechal ghs se svejma těžce zaplacenejma cupama, aféra kolem tohoto tahu jim vynesla daleko větší slávu než cokoliv jiného, shantibaba zhrzený král cannabisu co má ty nejlepší matky ze kterejch lezou ty nejlepší samice, které ovšem dodnes nikdo neviděl. A na druhé straně arjan, s fůrou odrud, vyhrátejch ccupů a další "vyhrává" snad dodnes.

A teď ke zkušenostem:
První svoji odrudu na selekci matky jsem zvolil G13skunk od toho super borce shantibabi, skoro čistá indika, keříkovitá stavba rostliny atd... keci keci keci vylezl z toho megavytáhlej koště skunk, no zamatkoval jsem nejlepší rostlinu (květ tak 10 týdnů) , nechal jsem vyrůst matku, prodal první klony, potom ještě nějaký. Po 12ti týdnech se mi ozval jeden zdejší člen co jsem mu to prodal, nasranej jak blázen že mu to po 12ti týdnech květu ještě ani pořádně nenakvetlo, no nechtěl sem mu to věřit dokud mi to obrazně nepřistálo rovnou na hlavě. Celkově tedy nejhorší semena co jsem kdy koupil.
Následně jsem měl od zdejších členů řízky - critical mass, shit, black widow, g13widow a klasiku ssh, k tomu bych jen podotkl že kromě ssh mě nic neoslovilo natolik abych si řízky koupil znovu. Ssh kterou jsem měl a byla tu několik let velice profláklá je navíc f2, tedy není z origo semen ale "jen" domácí oprc.
Nicméně, nedalo mi to a když shantibaba rozšířil kolekci o angels heart a breath, koupil jsem si tehdá v aukci angels heart, kříženec mango haze a afghan skunk, výnos v pohodě, kytky od skunku (nízké kytky, tlusté šišky) až do haze (krásné foxtaily, kytky asi 3x delší než ty do skunku) , chuť a aroma mělo být prý do manga, to se nekonalo ani u jedné z 12ti samic, zhulení nic extra, čekal jsem alespoň od haze fenotypu pořádnej náhul, nic, jen průměr. Navíc asi polovina samic docela silně hermila. První 3 týdny (3-6 týden 12/12) květu jsem musel co pár dní probrat kytku po kytce a otrhat koule. Takže abych to shrnul, bylo z toho průměrný hulení se kterým sem se jebal 3 měsíce. Matky jsem hodil ven, začaly nakvítat v polovině září a následně je v říjnu pokosil kombajn, žádná škoda.
Několik zkušeností místních členů najdete i zde maximální selekce dle mr.nice
K ghs bych napsal jen tolik, přidal jsem se ke zdejší asi největší hromadné objednávce semen od ghs, skládalo se tehdá +- 15 lidí, myslím že nikdo nebyl spokojen.
Nedávno, asi 2 roky zpátky jsem zkoušel semena od sensi seeds, odrudy které jsem jel z řízků před 6ti lety, z těch semen lezlo úplně něco jinýho, hlavně aroma a chuť nějak pokulhávali, efekt a výnos v pohodě. No jack za 150 E určitě nestál, 50 bych za něj možná dal.

A teď konečně k tomu co mě příjemě překvapilo, okoukal sem na icmagu že jsou hrozně populární kříženci "clone only" odrud- chem D, OG Kush, Bubba Kush, Diesel, GG#4. Přímo seed banku nedoporučím, dnes je tak velký výběr přeprcávačů těhle klonů že si každý najde to svoje. Doporučuji projet CELEJ tenhle odkaz Hobby feminizace clone only , jak jsi jistě všimnete, je to od čecha, v amatérských podmínkách s minimálním prostorem, no srovnejte to se seedbankama jako je sensi nebo mr.nice co se holedbají selekcí z tísíců rostlin v megasklenících a profesionálních indoor pěstírenách. V prvním příspěvku je black widow selektovaná z 60-ti semen, v druhém domácí přeprc dobrejch klonů....

Zaujala mě z nostalgie nabídka na seedboutique, 100 semen chemdoga od reservoir za 100 $ , jsou to starý semena, ale kdysi byli za 180 a ze 100 semen asi 10 rostlin vyleze . Měl jsem, krásný tvrdý šisky, velké kalichy a málo listů, smrad až hrůza a chuť velice siná, možná až moc.
Pokud si chceš vyselektovat dobrou matku na in i out, hlavně bych zdůraznil out, tak bych šel do cali connection, není to sice asi ta nejlepší volba, někteří lidi prskají že jejich og kushe nechutnají jako ty řízky, další že jim něco zhermilo, a největší stížnosti že to snad prcá nějakýma autoflowerama ale to je právě na outdoor ta výhoda. Opravdu z vlastní zkušenosti vím že některé fenotypy nejdou držet jako matka protože mají tendenci neustále nakvítat, nekvetou na 100% ale jen nakvítají, je jich naštěstí minimum, nic od nich mi nezhermilo, několik tyčinek v uzralé palici na konci květu maximálně. K chuti nemám co vytknout, původní klony sem nekouřil, v porovnání s nejlepšíma odrudama od sensi nebo mr.nice, pořád o level lepší. Co je hlavní že díky těm sklonům k autofloweru i samice co jdou v pohodě udržet v matkárně, venku kvetou podstatně dřív než víceméně všechno ostatní.
Čistě na indoor je nabídka seed bank velice pestrá

Naposledy upravil Hefaistos 06-07-2016 v 10:34 AM

Old Post 03-07-2016 v 09:47 AM
Hefaistos je offline   Profil uživatele Hefaistos   Find more posts by Hefaistos   Foto galerie člena Hefaistos   Click here to Send Hefaistos a Private Message   Add Hefaistos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 13

tak to je zajímavý chlape, budu se těšit na večerní story. Já co jsem od Shantibaby měl tak bylo a je supr. (SS a CBD therapy a prsty má myslím také v RQS medical mass, taky bezchybná odrůda)

Old Post 03-07-2016 v 10:44 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerXXX
Stálý Člen

Karma uživatele smokerXXX - 76% Pěstitelská

Registrován: May 2016
Příspěvků: 77  

Příspěvek č. 14

Čekám na večerní story a mimochodem tak trochu doufám ze mi pomůžete s výběrem genetiky ...

Old Post 03-07-2016 v 22:55 PM
smokerXXX je offline   Profil uživatele smokerXXX   Find more posts by smokerXXX   Foto galerie člena smokerXXX   Click here to Send smokerXXX a Private Message   Add smokerXXX to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hefaistos
Stálý Člen

Karma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% PěstitelskáKarma uživatele Hefaistos - 93% Pěstitelská

Registrován: Jan 2005
Příspěvků: 60  

Příspěvek č. 15

K tomu critical massu bych jen podotkl, nejlepší na této odrudě je to jméno, měl jsem řízky od harryho, výnos skutečně nadprůměrný, ale na to že to byl tzv. biogrow v hlíně, chuť nic moc, po dvou měsících sem to z 2g/den dotáhl na spotřebu kolem 4-5 g / den, tudíž tolerance rostla velice rychle

Naposledy upravil Hefaistos 06-07-2016 v 11:06 AM

Old Post 04-07-2016 v 00:38 AM
Hefaistos je offline   Profil uživatele Hefaistos   Find more posts by Hefaistos   Foto galerie člena Hefaistos   Click here to Send Hefaistos a Private Message   Add Hefaistos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 16

tak pak napiš kdo je podle tebe topka. taky zvažuji novou genetiku tak třeba se nechám inspirovat

Old Post 04-07-2016 v 07:17 AM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:13 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.9478190 seconds with 25 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív