Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » 1600W 21x Shark Shock
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
« 5 6 7 8
Autor
Téma 
Vofce
Stálý Člen

Karma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% PěstitelskáKarma uživatele Vofce - 95% Pěstitelská

Registrován: May 2006
Příspěvků: 173  

Příspěvek č. 97

citace:
Původní příspěvek od kybork
zdar, takze po otevreni zasuvky jsem myslel ze me trefi..
no, posudte sami..
Jde o normální zapojení rozvodné sítě tn-s kde jsou pracovní i ocharný vodič združeny do jednoho drátu ..takzvaného PEN je to v naprostém pořádku při dotyku Fáze L a kostry dojde ke skratu a jsitič takový obvod vypne aby nedošlo ke stavu ve kterém se bude nacházet nebezpečná fáze na kostře připojeného přístroje pokud je tento přístroj nevodivý plast a podoně je to jedno. Můžeš být v uplném klidu taková zásuvka je v souladu s ČSN i když nové rozvody se realizují třívodičově podle regulí rozvodů TN-C-S kde se združený vodič PEN v rozvaděči rozdělí na PE a N kde PE je ochraný vodič a N je pracovní nula fáze L zustává tak jak byla funkce je naprosto stejná v rozvaděči je modrý a zelený vodič stejně propojený..jde jen o to aby případný zkratový proud ( mnohokrát přesahuje dimenze vodičů) neběžel po pracovní nule ale bokem po PE ochraném vodiči..


EDIT: Ještě ste tu řešili watáž a zátěž zásuvek... Ano bylo by dobré start jednotlivých lamp od sebe časově oddělit nejen že se jedná o induktivní zátěž který více zahřívá kabely a vubec zatěžuje vedení ale startovací proudy mohou i několikanásobně přesáhnout jmenovité proudy proto uvaha o tom že do 3500W to nemusíš řešit je zcestná doporučil bych časové relé CRM-91H /230V v režimu oddálený start a jednotlivé lampy od sebe časově oddělil klidně o dvě minuty na první lampě relé nepotřebuješ na druhé nastavíš dvě minutky na třetí lampě použiješ druhé relé a nastavíš cca 4 minutky takovéto zapojení bude šetřit tvojí rozvodnou síť a opravdu velmi výrazně sníží možnost případné vyhoření zásuvky a věř mi že zásuvky zcela běžně hoří není to nic neobvyklého a v případě tří induktivních zátěží s neřešenou kompenzací jaloviny je to dost pravděpodobné.

Co mužeš určitě udělat a nebude tě to stát nic je dotáhnout občas (stačí jednou za pul roku) šroubky kterými sou v zásuvce dráty připevněné strhneš tim tenkou vrstvu oxidu hliníky a zmenšíš přehodový odpor..

pěstu zdar ať se daří a neber elektroinstalaci na lehkou váhu. Její nedostatky a případné havárie sou jedním z nejčastějších důvodů odhalení pěstíren takže bacha aŤ se ti nepromění příjemná kratochvíle ve velmi nepříjemnou událost

čus brus...

One love

250Watikz BIO...250w JackFlash,Nebula,Wobrna and hovní Bubler...VENEK06
...B cuzz hlína pokus o podrobný popis...Peace MAker, Ice a trochu Wdowky - BIO hydro - sklizeno - půlka zhulena zatim nej sklizeň ze včech...

...Red Diesel a White Widow 2016...

Naposledy upravil Vofce 03-06-2016 v 11:30 AM

Old Post 03-06-2016 v 11:15 AM
Vofce je offline   Profil uživatele Vofce   Find more posts by Vofce   Foto galerie člena Vofce   Click here to Send Vofce a Private Message   Add Vofce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 98

Vofce to pěkně rozepsal. Další výhodou LED je, že tě takové situace nemohou potkat. To napětí při sepnutí všech lamp je opravdu o hubu. Nejlepší na tom je, že polovina pěstitelů používá klasické spínací hodiny co se prodávají za 300 kila v elekru. Kdysi jsem tak odjebal asi troje časovače než jsem přešel na LED.. A i teď u zdrojů MW ty napětí co potrebujou pro rozjezd jsou vysoké. Firma lumotech to vyřešila nějakýma kondikama v driveru a náběh je pozvolný.

Old Post 03-06-2016 v 13:21 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kifo
Stálý Člen

Karma uživatele Kifo - 62% PěstitelskáKarma uživatele Kifo - 62% Pěstitelská

Registrován: May 2013
Příspěvků: 187  

Příspěvek č. 99

[účet odstraněn]

Old Post 03-06-2016 v 14:01 PM
Kifo je offline   Profil uživatele Kifo   Find more posts by Kifo   Foto galerie člena Kifo   Click here to Send Kifo a Private Message   Add Kifo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 100

Určitě bezpečnější než předřadníky u HPS. Ty napětí aby se HPS rozjelo je opravdu mazec. Určitě někdo tady bude vědět kolik potřebuje takové šesti kilo na rozjezd. Záleží jakou wattaz máš led a jaky používáš driver.

Old Post 03-06-2016 v 14:11 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 101

no dle toho co mi rikal borec co mi stavěl panel tak jeho největčí riziko je že ti spadne na hlavu :-) líp se mi s ledkama usíná i odchází na dýl z domu

Old Post 03-06-2016 v 15:49 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dirty86
Stálý Člen

Karma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 394  

Příspěvek č. 102

[účet odstraněn]

Old Post 03-06-2016 v 18:04 PM
Dirty86 je offline   Profil uživatele Dirty86   Find more posts by Dirty86   Foto galerie člena Dirty86   Click here to Send Dirty86 a Private Message   Add Dirty86 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BedaTravnikar
Stálý Člen

Karma uživatele BedaTravnikar - 73% PěstitelskáKarma uživatele BedaTravnikar - 73% Pěstitelská

Registrován: Dec 2014
Příspěvků: 277 

Příspěvek č. 103

[účet odstraněn]

Old Post 14-06-2016 v 22:40 PM
BedaTravnikar je offline   Profil uživatele BedaTravnikar   Find more posts by BedaTravnikar   Foto galerie člena BedaTravnikar   Click here to Send BedaTravnikar a Private Message   Add BedaTravnikar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dirty86
Stálý Člen

Karma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 394  

Příspěvek č. 104

[účet odstraněn]

Old Post 15-06-2016 v 19:06 PM
Dirty86 je offline   Profil uživatele Dirty86   Find more posts by Dirty86   Foto galerie člena Dirty86   Click here to Send Dirty86 a Private Message   Add Dirty86 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Cemus
Nový Člen

Karma uživatele Cemus - 0% Pěstitelská

Registrován: Jun 2016
Příspěvků: 13  

Příspěvek č. 105

Tak pokud úspěšně sklidil, je to opravdu obdivuhodné Zajímalo by mne jakým způsobem probíhalo sušení? Vždyt ten smrad(vůně?) musel projít i zdí

Old Post 16-06-2016 v 11:36 AM
Cemus je offline   Profil uživatele Cemus   Find more posts by Cemus   Foto galerie člena Cemus   Click here to Send Cemus a Private Message   Add Cemus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyGun
Stálý Člen

Karma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 322  

Příspěvek č. 106

Dirty86: ty voe to je nejaky divny ne? To mu se mi snad nechce ani verit ze platis takhle malo.. kamos jel tri stany(600w) ve 3+1 a jestli si dobre pamatuji tak mel zalohu na elektrinu 3k.

Old Post 16-06-2016 v 18:25 PM
TommyGun je offline   Profil uživatele TommyGun   Find more posts by TommyGun   Foto galerie člena TommyGun   Click here to Send TommyGun a Private Message   Add TommyGun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 107

citace:
Původní příspěvek od TommyGun
Dirty86: ty voe to je nejaky divny ne? To mu se mi snad nechce ani verit ze platis takhle malo.. kamos jel tri stany(600w) ve 3+1 a jestli si dobre pamatuji tak mel zalohu na elektrinu 3k.


Pravda, ja idem 1x600W a platím zálohu 49€(1800,- kč)/mesačne. Dirty86 daj si pozor aby si mal navýšené zálohy, ak nie mohlo by to veľmi zabolieť pri ročnom vyúčtovaní.

citace:
Původní příspěvek od fikus37
Přidávám trochu čísel....


Aktuálne mi stan 1x600W žerie 748W/hod komplet (odťah, ofuk, lampa, predradník) v paneláku. Klasická domácnosť: práčka, TV, sporák... . Výška záloh 49€, vypočítaná nedávno dodávateľom. Na svk nás teda pekne zdierajú.

Naposledy upravil krobak 16-06-2016 v 19:16 PM

Old Post 16-06-2016 v 18:47 PM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
fikus37
Banned

Karma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% PěstitelskáKarma uživatele fikus37 - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 1692  

Příspěvek č. 108

Přidávám trochu čísel.počítám ,že uděláme 4 kola za rok a jedeme hlínu(to proto že hydro systémy si vezmou podstatně víc).
Budem vycházet s ceny za 1 KW 4,50 kč(může se to lišit podle dodavatelu el.energie)
Dirty napsal že má 2x600W + nějaký ten ofuk.Tj.2x650Watt +20 watt ofuk.(nebudu počítat ,že ofuk by měl jet 24h.)
720 watt za hodinu.
růst 20 dní(průměr) 260 KW,Květ 55dnů 473 KW=733KW za jedno kolo.
X 4 kola za rok jest 3000KW tj na koruny 13,500Kč.
Pokud máš zálohu 1050 za měsíc tak za rok to dělá 12,600 kč spotřeba jen na pěstírnu.
Pokud v bytě nebydlíš a máš tam jen stan tak ta cena sedí,ale pokud v bytě bydlíš a používáš elektrospotřebiče,tak to je dost málo.Já měl bytě ročně spotřebu 13,000 kč bez stanu jen spotřebiče(pračka,mikrovlnka,žehlička,PS4,Tv atd).
Tak si udělejte obrázek sami.
A do toho jsem ještě nezapočítal ventilaci tak 50W za hodku!!

Old Post 16-06-2016 v 18:51 PM
fikus37 je offline   Profil uživatele fikus37   Find more posts by fikus37   Foto galerie člena fikus37   Click here to Send fikus37 a Private Message   Add fikus37 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
MocnyOkurek
Stálý Člen

Karma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% PěstitelskáKarma uživatele MocnyOkurek - 97% Pěstitelská

Registrován: May 2014
Příspěvků: 1044  

Příspěvek č. 109

No ja mam stan 400w, pocitac pracku lednicku a zadny dalsi spotrebice a cezacky hovadka ze me tahaj 16 kil mesicne. Jinak muze to mit tak levne pokud je v baraku ktery v nejaky skupine kupoval proud na aukci. Myslim ze se tam da poridit celkem levne

Kvalita predevsim!

Old Post 16-06-2016 v 19:05 PM
MocnyOkurek je offline   Profil uživatele MocnyOkurek   Find more posts by MocnyOkurek   Foto galerie člena MocnyOkurek   Click here to Send MocnyOkurek a Private Message   Add MocnyOkurek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 110

tak já se přidám se svým propočtem. dneska jsem práve volal na cez ohledne nejaké slevy co mi oni nabídli. dneska platím 2700kč. a to jedu matkarnu tak cca 150W , jeden box 400W led plus ventilace, tj cca 500W max a plus dalsi stan 200W led plus ventilace, do 300W se vejdeme. Máme PC, notas, plasmu, dve lednice, pracku, sporak na elektrinu...takze habakuk. kdyz jsem nemel setupy tak jsem platil 1050kč. takze ty pesty jsou cca do te dvojky. Jo a jinak jsem v celem byte krome obyvaku vymenil halogenyk za ledky. treba halogenky v kuchyni 4x40W sli do LED 4x4W...koupelka to samy...
hlavne platit, neprijid nekam do novýho kde nic nebylo a zrazu mít 5,000...

Old Post 16-06-2016 v 20:23 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Dirty86
Stálý Člen

Karma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% PěstitelskáKarma uživatele Dirty86 - 97% Pěstitelská

Registrován: Oct 2013
Příspěvků: 394  

Příspěvek č. 111

[účet odstraněn]

Old Post 17-06-2016 v 21:52 PM
Dirty86 je offline   Profil uživatele Dirty86   Find more posts by Dirty86   Foto galerie člena Dirty86   Click here to Send Dirty86 a Private Message   Add Dirty86 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
crazyn
Stálý Člen

Karma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% PěstitelskáKarma uživatele crazyn - 90% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 547  

Příspěvek č. 112

set 700w cca,4 kola za sebou,dva pc,jedna tv,myčka,pračka,mikrovlnka atd.. zalohy 600 a po roce jsem doplacel 12 tísíc

Old Post 17-09-2016 v 21:45 PM
crazyn je offline   Profil uživatele crazyn   Find more posts by crazyn   Foto galerie člena crazyn   Click here to Send crazyn a Private Message   Add crazyn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 01:40 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
« 5 6 7 8  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
20-02-2019 - Vero 29 380/470w, 10x Shark shock - 9 odpovědí
10-07-2016 - 2x600W 18x Shark Shock - 228 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0465630 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív