Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Prosím zkušenější o pomoc se světlem
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Hlína Prosím zkušenější o pomoc se světlem Příspěvek č. 1

Chtěl bych poprosit zkušenější growers o pomoc.Mám skříň š.h.v 95x55x170cm, vylepená diamantovou folií,pasivní přítah.Stávající světla jsou 2x150W se stínidly, ale zdá se mi že palice jsou nějak řídké a nejsou moc "kamenné",myslím tvrdost palic. Přemýšlím o zvýšení světelného výkonu, ale nevím jestli 1x400W,nebo 2x250W. 2x250W by bylo 2 stínidla každé s 250ti watovou sod.výbojkou. Mám obavu že když tam bude 1x400W tak světlo nedokážu rovnoměrně rozlámat po celé pěstební ploše. Proto prosím zkušenější o radu a o pomoc.Děkuji moc

Old Post 17-10-2015 v 16:20 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 2

Struktura a tvrdost šišek závisí nejvíc na genech. Pod stejnou lampou můžeš mít řidší velký salámy, nebo třeba kamenný pingpongáče, prostě geny... Když jsem to začínal číst, tak první věc co mě napadla: dej tam 2x150W, ale ty už to tak máš. Mít na 0,5m2 víc než 300W je nesmysl a v obdelníkovitým tvaru boxu udělá 100% lepší službu 2x150 než 1x250, 400 je moc...Takže problém bude v genech nebo pěstu...

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 17-10-2015 v 17:06 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
masuro
Stálý Člen

Karma uživatele masuro - 10% PěstitelskáKarma uživatele masuro - 10% Pěstitelská

Registrován: Oct 2015
Příspěvků: 317  

Příspěvek č. 3

primárně geny, pak se podívej na teplotu a jak ti fachá odtah.

Old Post 17-10-2015 v 17:46 PM
masuro je offline   Profil uživatele masuro   Find more posts by masuro   Foto galerie člena masuro   Click here to Send masuro a Private Message   Add masuro to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 4

No geny jsou důležité, ale ještě možná nejdůležitější jsou živiny. A ty si tu nezmínil. Co používáš?

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 17-10-2015 v 18:41 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 5

genetika je základ určitě... Můžeš zasadit čudku a vykrmovat ji 12 složkama od Advanced Nutriens a stejně to bude naprd, naopak kvalitní gen můžeš krmit nepříliš kvalitně a stejně z toho něco bude... mluvim o situaci, kdy máš pH ok, EC ok a žádnou výživovou složku v deficitu, což se u dnešních komplexních hnojv nemůže stát... pokud je něco z toho špatný, nebo chyběj živiny, tak už je to otázka toho "pěstu" co jsem psal, ale silně pochybuju že je to značkou hnojiv (pokud nepoužívá nějaký kristalony ze zahradnictví nebo nějaký samopokusy samozřejmě )...

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 17-10-2015 v 19:24 PM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.MEN
Stálý Člen

Karma uživatele Mr.MEN - 88% Pěstitelská

Registrován: Jul 2007
Příspěvků: 1726  

Příspěvek č. 6


citace:
Původní příspěvek od Jaguar
genetika je základ určitě... Můžeš zasadit čudku a vykrmovat ji 12 složkama od Advanced Nutriens a stejně to bude naprd, naopak kvalitní gen můžeš krmit nepříliš kvalitně a stejně z toho něco bude... mluvim o situaci, kdy máš pH ok, EC ok a žádnou výživovou složku v deficitu, což se u dnešních komplexních hnojv nemůže stát... pokud je něco z toho špatný, nebo chyběj živiny, tak už je to otázka toho "pěstu" co jsem psal, ale silně pochybuju že je to značkou hnojiv (pokud nepoužívá nějaký kristalony ze zahradnictví nebo nějaký samopokusy samozřejmě )...
No já s AN nepěstoval furt. A ani jsem je nezmiňoval.

Nevím jaké zkušenosti máš ty, ale projel jsem tyto hnojiva. (Plagron, Advanced Hydroponics, Canna i (bio), General Hydroponics, Metrop, Hesi, Growth Technology, Atami, BioBizz jen z dohledu a moje oblíbence Advanced Nutriens (z dohledu i na kokos) a teď se chystám na vyzkoušení Remo Nutrients.
A ještě jel jsem hlínu, kokos i vodu. Tedy ne ze všemi hnojivy, ale vím co dělají rostliny v těchto mediích.

A musím uznat že stačí i málo a můžou kytky vypadat o 100% lépe. Už jsem projel hodně genů. A výživa je tak polovina úspěchu to mi nikdo nevymluví.
Na některých genech co mám co je asi nejstarší matku co mám už cca 2 roky je O.G. kush. A v jednom kole co jsem jel kokos a hnojil jen aby se neřeklo palice řidší a vůně trochu jiná než jsem čekal. Pak jsem jel už čistě hydro v keramzitu. Tehdy jsem si dovezl z cannafestu zelenou senzaci. A musím říct že tato jediná věc mi změnila jak velikost palic tak i vůni i chuť.
Tak je dobrý na tvrdost palic Calgreen od Metropu. Nikdy jsem neviděl podobnou věc u žádného hnojiva. Palice u 3genů byli rapidně jiné. Jak kdybych pěstoval nové phena. Byli husté a tvrdé jak nikdy. Ale protože už nepřeháním s hnojivi a spíš je inteligentně kombinuji tak jsem ho vynechal. Protože výsledné palice byli tvrdé ale menší. Tak ho už nepoužívám.
Teď zkouším Bloombastic a je rapidně lepší než zelená senzace od Plagronu.
Palice DelaHaze jsem nikdy neměl větší viz. foto. Ta palice po usušení vážila něco k 15g. A ta lahve je litrovka.

Tak že podle mě dobré geny je jen polovina úspěchu.

Snáze uvěříme lži, již jsme slyšeli uš tisíckrát, než pravdě, která je vyřčena poprvé. >4 2 0<

InDoor > #8MAXHYDRO, #7HYDRO, #6, #5, #4, #3, #2, #1

Konopný Medovník . : . Cannabis > Tabák do vodních dýmek

Old Post 17-10-2015 v 23:11 PM
Mr.MEN je offline   Profil uživatele Mr.MEN   Find more posts by Mr.MEN   Foto galerie člena Mr.MEN   Click here to Send Mr.MEN a Private Message   Add Mr.MEN to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Nijura
Stálý Člen

Karma uživatele Nijura - 58% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 70  

Příspěvek č. 7

Na tvrdost palic muzu doporucit green sensation od Plagronu, jel jsem dve kola za sebou se stejnou genetikou ( Black Jack od Sweet Seeds ) jedno kolo bez nej, druhe s nim, stejny setup, ale u kola s GS byla tvrdost palic o dost vetsi. Na vynosu sem zmeny pozoroval minimalni.

Old Post 17-10-2015 v 23:26 PM
Nijura je offline   Profil uživatele Nijura   Find more posts by Nijura   Foto galerie člena Nijura   Click here to Send Nijura a Private Message   Add Nijura to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jaguar
Stálý Člen

Karma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% PěstitelskáKarma uživatele Jaguar - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 231  

Příspěvek č. 8


Co člověk to názor, a každýmu to taky funguje trochu jinak... ale tvrdit mi že výživa je důležitější než genetika, má pro mě úplně stejnou logiku jako tvrdit že pro to aby letadlo letělo, je důležitejší tvar jeho křídla než fyzikální zákony, které to všechno řídí, stejný jako tvrdit, že když dám dokupy 2 liliputány a jejich potomka budu dobře krmit, že z něj vyroste 2 metrovej basketbalista... na prvním místě jsou zákony...fyziky, genetiky, chemie... potom přicházej nějaký okolnosti a vnější vlivy...

Ale každej má jinak ty podmínky a každej má jiný oko, já jsem v životě neměl problém s výživou ve symslu že by něco chybělo, pH je třeba pro mě taková věc co musím nejvíc hlídat, zkoušel jsem Plagron, Jungle in tha box, Hesi, BioBizz, Advanced Nutriens, všechno několikrát, abych mohl mít objektivní názor, nakonec jsem už před delší dobou zakotvil u Metropu. Advanced Nutrients jsem zminoval proto, že jsou to podle mě vážně top hnojiva, hodně vyladěný a bio, ale kvůli jejich nesmyslný ceně jsou prakticky nepoužitelný.. jel jsem hlínu, kokos/perlit. Ca 20 genetik a to je nemíchám dokupy a opakuju nejlepší... pravda že na výběru genetiky, jsem si dal vždy hodně záležet, prolejzal seedfinder.eu a ve výsledku jsem měl málo kdy pod g/w, resp. jen párkrát když se něco posralo, třeba extrémní teploty v létě...

Vždy se snažím držet kytky zdravě fresh zelený, a tak vím že maj všechny nutrienty co potřebujou, EC i pH ideál, jelikož hodnoty pH a EC měřím tak 3x týdně, tak to pořád jede ve svých HQ kolejích... ale stím co jsem odjel, i venku, co jsem viděl, zůstávám u názoru že ve výsledku na tom budu líp s dobrou genetickou výbavou a horší výživou (pořád za předpokladu správnýho pH a EC) než se špatnou genetikou a dobrou výživou... Zhodnotil bych to 60% genetika, 40% výživa

Tu litrovku jsem měl doma taky, takže vím, že to musela bejt pěkná pěsťovka
Já dost zaštipuju a jedu jenom scrog, i kvůli velký náchylnosti velkejch šišek na plísen, tak posílám šíšu sativního genotypu White Widow od DP vyživenou 6 složkama od Metropu, 70 dní od přepnutí.

Automatická závlaha konečně profesionálně a srozumitelně

Nedej zaniknout přísloví "zlatý český ručičky", vstaň z tý židle a přenes ten nápad z hlavy do fyzický podoby! Máš na to!

" Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem " Platon 427 B.C.

" Pravdu můžete zpomalit, nikoliv zničit "

Old Post 18-10-2015 v 11:17 AM
Jaguar je offline   Profil uživatele Jaguar   Find more posts by Jaguar   Foto galerie člena Jaguar   Click here to Send Jaguar a Private Message   Add Jaguar to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 9

Je zajímavé že první grow jsem měl nádherný klony,malé,košaté 2x Cheese a 1x Nothern Light,hlína Biobizz light mix,hnojiva Biobizz Grow mix,Bloom,Bioheaven,Ph 6,0-6,2 a lampy na růst 200w CFL Grow a na květ 2x150W od kámoše co montuje pouliční osvětení i s výbojkama pro osvětlení ulic. A výsledek? Oba Cheese mi dali dohomady 270G a NL po odstranění plísně 95G. Druhé grow byli 3x semena z Cannafestu feminizovaná od Spliff seeds Blueberry,stejná hlína i to ostatní a bylo z toho skoro nic,ani to nedokvetlo,uschlo to 2 týdny před sklizní.Tak si říkám,kde je k..va probléééém???????

Old Post 18-10-2015 v 16:47 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerLeo
Nový Člen

Karma uživatele smokerLeo - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 10

Lítací rybo napis nam sem vic informaci o tvem boxu a treba z toho vypline kde delas chybu

SMOKING ONLY

Old Post 16-11-2015 v 06:16 AM
smokerLeo je offline   Profil uživatele smokerLeo   Find more posts by smokerLeo   Foto galerie člena smokerLeo   Click here to Send smokerLeo a Private Message   Add smokerLeo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 11

Box je stará šatní skříň,95x55x170 d.š.v.. Ve vnitř diamantová folie,vnitřní ofuk 3x počítačové ventilátory,v případě potřeby přidávám klipsnový ventilátor průměr 15cm,pasivní přítah průměr 125mm,nahoře ve skříni počítačový ventilátor běžící nonstop, odtahový ventilátor průměr 125mm,výkon 380m3/hod. Hlína je Biobizz Light mix,květináče 10L,Lampy 2x150w sodíky proti sobě,stínidla hobby,předřadníky z pouličního osvětlení asi elektromagnetické.Hnojiva Biobizz Grow,fish mix,Bloom Topmax Rootjuice,Bioheaven,v květu přidávám poloviční dávku Bloombastic.Snad je to všechno.Díky za rady

Old Post 17-11-2015 v 00:16 AM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
smokerLeo
Nový Člen

Karma uživatele smokerLeo - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 6  

Příspěvek č. 12

hlídáš si teploty a vlhkost? kdyz sem delal prvni pest tak jsem tam mel hrozne vlhko sisky jsem mel ridke a bylo to celkove naprd

SMOKING ONLY

Old Post 17-11-2015 v 20:26 PM
smokerLeo je offline   Profil uživatele smokerLeo   Find more posts by smokerLeo   Foto galerie člena smokerLeo   Click here to Send smokerLeo a Private Message   Add smokerLeo to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 13

Jo teplota v růstu max 28stupňů,minimálně 21 st,a v květu max 29,minimum 24st. V noci teplota 20-22 stupňů. Vlhkost v růstu cca 65-70%,v květu kolem 40%,na konci květu 30-35% vlhkosti.

Old Post 18-11-2015 v 18:39 PM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Re: Prosím zkušenější o pomoc se světlem Příspěvek č. 14

citace:
Původní příspěvek od flyfish215
Chtěl bych poprosit zkušenější growers o pomoc.Mám skříň š.h.v 95x55x170cm, vylepená diamantovou folií,pasivní přítah.Stávající světla jsou 2x150W se stínidly, ale zdá se mi že palice jsou nějak řídké a nejsou moc "kamenné",myslím tvrdost palic. Přemýšlím o zvýšení světelného výkonu, ale nevím jestli 1x400W,nebo 2x250W. 2x250W by bylo 2 stínidla každé s 250ti watovou sod.výbojkou. Mám obavu že když tam bude 1x400W tak světlo nedokážu rovnoměrně rozlámat po celé pěstební ploše. Proto prosím zkušenější o radu a o pomoc.Děkuji moc


Nechce se mi to pročítat celé, možná už to tady někdo napsal - tvoje rozměry bedny jsou idealní na 400W. To co píšeš, že to nejde "rozlámat po celé ploše" je nesmysl.

Oběti komunismu 1948 - 1989:

- 205 486 odsouzeno
- 248 popraveno
- 4 500 zemřelo ve věznicích
- 327 zahynulo na hranicích
- 170 938 občanů emigrovalo

Old Post 19-11-2015 v 01:55 AM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
flyfish215
Stálý Člen

Karma uživatele flyfish215 - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2014
Příspěvků: 107  

Příspěvek č. 15

Ahoj Machoman děkuji za posouzení,člen Jaguar mi o něco výše napsal že prý to mám se 2 sodíky o 150Watech v pohodě,a ty myslíš že tam mám dát 400W? Stejně to asi nevadí,naskytla se šance na stan 100x100x200 za 2900kč tak do něj asi půjdu.Poradíte mi prosím někdo jak silnou HPS mohu dát do nového stanu?děkuji

Old Post 19-11-2015 v 07:28 AM
flyfish215 je offline   Profil uživatele flyfish215   Find more posts by flyfish215   Foto galerie člena flyfish215   Click here to Send flyfish215 a Private Message   Add flyfish215 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny Blaze
Stálý Člen

Karma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% PěstitelskáKarma uživatele Johnny Blaze - 79% Pěstitelská

Registrován: Nov 2015
Příspěvků: 343  

Příspěvek č. 16

Osobne by som na tvojom mieste volil radsej 4OOW hps nez 2 150W.
Do 100x100x200 by som dal najmenej 250W najviac 600W. Ked das 400w nic tym nepokazis.

Old Post 01-12-2015 v 18:46 PM
Johnny Blaze je offline   Profil uživatele Johnny Blaze   Find more posts by Johnny Blaze   Foto galerie člena Johnny Blaze   Click here to Send Johnny Blaze a Private Message   Add Johnny Blaze to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 02:25 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
11-05-2013 - prosím pomoc s hnojivem - 9 odpovědí
03-11-2002 - Pomoc se světlem - 11 odpovědí
28-01-2001 - Potřebuju pomoc se Swětlem - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8447130 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív