Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Aeroflo10, 600w, Blueberry, Jack Best
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Hydroponie Aeroflo10, 600w, Blueberry, Jack Best Příspěvek č. 1



Skříň 1m Homebox - Aeroponie (Dutch Passion - BlackBerry, Jack Best)

Podělím se s vámi o zážitky z testovacího pěstebního pokusu. Více se pokusím rozepsat v jednotlivých postech. Za všechny názory díky!

Tady základní konfigurace:
600w s vlastním odvodem vzduchu
Hydro Aeroflo10
Hnojivo Grotek

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 01:51 AM

Old Post 04-09-2015 v 03:11 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 2



Konečně jsem se dostal na forum abych aktualizoval průběh.
1. Týden růstu

Hnojeno Grotek Vitalmax

PH: 5.6 EC: 1.5

(Vysoké EC způsobuje hnojivo. Hodnoty čisté vody PH: 6.2 EC: 0.5)

Jelikož je to můj první grow aeroponie tak jsem i hodně věcí zvoral. Rozepíšu co si myslím, že jsem dělal špatně a budu rád za vaše názory.

1. Několikrát se pod světlem díval na kořeny. Důvod proč jsem je z systému vytahoval je, že jsem potřeboval vidět jestli je triska v aeroflo správně nasměrovaná.

2. Přes keramzit jsem si nevšiml, že voda smáčí listy. Voda z Aeroflo poleptala listy.

3. Zasadil jsem do systému rostliny moc brzy. Nebyli ještě prorostlé kořeny.

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 11:01 AM

Old Post 04-09-2015 v 03:21 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 3



3. Týden růstu
Hnojivo Grotek

PH: 5.5 EC: 3.5

Rostliny ohnuté pomocí plastových kolínek.

Co jsem dělal špatně?
1. Kvůli nízké vlhkosti jsem dělal postřik pod zaplou lampou (může pálit listy)
Snažím se teď dělat při vypnutém světlu. Do roztoku 2ml Vitalmaxu.

Upravujete PH i vašeho postřiku?

Díky.

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 01:43 AM

Old Post 05-09-2015 v 00:23 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 4



Fotografie mrzáků.
Vývojově zaostalejší rostliny. Příčina bude nejspíše to osvětlení kořenů.

Ještě možná příčina mohla být prosvětlení kořenů, přes keramzit. Proto jsem udělal úpravu a dal na vrch květináče odrazovou fólii.

Chybama se člověk učí...

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 01:41 AM

Old Post 05-09-2015 v 00:27 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 5



Testování slunečních brýlí Method Seven.
Více o modelu: http://www.methodseven.com/hps-high...p-hps-plus.html

Brýle vytvořené pod sodík i na outdoor. Výkon pod lampou výborný. Odfiltrovává škodlivé a rušivé UV. Krásně čistý a jasný pohled.

Na outdoor mají potažení stříbrným filtrem. Díky optice jsou ve venkovních podmínkách mnohem jasnější, než klasické sluneční brýle. Zároveň výborná ochrana proti slunci. Při jasné slunce krásně utlumí. Optika i provedení velmi kvalitní. (Taky za tu cenu aby nebylo.)

Jediná nevýhoda, občas mají tendenci sklouzávat z nosu. Jinak maximální spokojenost.

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 01:40 AM

Old Post 05-09-2015 v 00:41 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 6



Hnojivo Grotek - časový rozvrh

Rozvrh hnojiv přiložen jako obrázek. Překvapilo mě vysoké EC. Přitom hnojení probíhá dle doporučení výrobce.

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 01:41 AM

Old Post 05-09-2015 v 01:20 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Hydroponie Příspěvek č. 7



Hodnocení Aeroponie - GHT Aeroflo10
Mám Aeroflo10 navíc rozšířené o vzduchovací kameny. Kameny jsou umístěny v nádrži a nepřetržitě vodu provzdušňují. Osvědčilo se i při úpravě PH, krásně vodu promíchává.

Teď k samotnému systému, tady až tak spokojený nejsem.

Aeroflo10 je poměrně drahý aeroponický systém na pěstování rostlin. O to víc mě udivuje "nedotaženost" tohoto systému. Tady je součet nedokonalostí tohoto systému, které mi znepříjemňují práci.

1. Rozvod systému a trisky. Rozvod je volně ve vzduchu a celkově spoje v něm drží na dobré slovo. Nelze nijak kontrolovat směr trisek bez vytažení květináče. (osvítí kořeny)

2. Hlavní nádrže je i opěrným bodem pro aeroponí tunel. V praxi to znamená při výměně vody celý systém úplně rozebrat. Aeroponní tunel má vlastní přepad, ten je navíc potřeba pokaždé vytáhnou a vylít nashromážděnou vodu. Pak celý tubus konečně vyndat ven a věci očistit. S více vzrostlou rostlinou to bude peklo.

3. Nekvalitní plastové tubusy propouští vodu. Zakončení těch tubusů je lepidlem přilepený kus plastu. Po čase tento spoj může protékat. Já si naštěstí všiml v čas. Prasknout ten spoj pokud nejsem doma je 40 litrů vody ve skříni.

Netvrdím, že se jedná o nějaké konstrukční vady. Jen bych od výrobku, této cenové kategorie očekával, že je více vyladěn. Hodně věcí si půjde určitě nějak vyladit, aby se manipulace zpříjemnila, ale proč? Čekal bych, že to vychytá ten výrobce.

Takže se neubráním několika nutným modifikacím abych si týdenní údržbu, trochu zjednodušil.

Máte nějaké typy a vychytávky, které se vám osvědčili? Dejte vědět. Díky!

Naposledy upravil Frank 05-09-2015 v 02:29 AM

Old Post 05-09-2015 v 01:53 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
TommyGun
Stálý Člen

Karma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% PěstitelskáKarma uživatele TommyGun - 97% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 322  

Příspěvek č. 8

Zdar, já osobně bych udělal jednu věc. Všechny ty kytičky bych vyházel a začal znova pze nezloib se na mě ale tohle je o ničem ikdyž je to testovací kolo.. ec 2,5 na takhle malé kyti mi přijde taky jako nesmysl.. jinak vybavení je v pohodě, ale chce trochu naštudovat aeroponii a sehnat kvalitní rezy., tak to vidím já..

Old Post 05-09-2015 v 05:49 AM
TommyGun je offline   Profil uživatele TommyGun   Find more posts by TommyGun   Foto galerie člena TommyGun   Click here to Send TommyGun a Private Message   Add TommyGun to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krobak
Stálý Člen

Karma uživatele krobak - 99% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 607  

Příspěvek č. 9

Slušná zostavička, okuliare... super. Musím ale súhlasiť s Tommym vyhoď to a radšej začni znova. Kvalitné rezy nebude problém zohnať. Jasné že Ťa to doteraz stálo nejaké prachy. No bolo by to trápenie a výsledok mizerný. Ja som podobne posral svoje prvé (zatiaľ jediné) kolo. Prepálil som veľa peňazí na obrovskom nezaplnenom priestore. Keby som vyhadzoval a začal znova. Bol by som spokojnejší s výsledkom. Držím palec a nech to rastie .

Old Post 05-09-2015 v 07:12 AM
krobak je offline   Profil uživatele krobak   Find more posts by krobak   Foto galerie člena krobak   Click here to Send krobak a Private Message   Add krobak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 10

Díky za názor., ale nebudu začínat znovu. Vím, že to nebude optimální na výnos atd. ale potřebuji si ten proces projít celý abych věděl co a jak. Určitě budu dělat chyby i v květu a takto jim budu moct předejít.

Každopádně souhlas co se využití prostoru týče Aeroflo10 nebyl nejlepší nápad. Určitě na druhé kolo budu muset s Aeroflo trochu vyhrát a lépe využít prostor, vychytat lépe výměnu vody atd.

Čím dál tím víc si ale pohrávám s myšlenkou, že na ostré kolo nepoužiji Aeroflo vůbec a výměník ho za http://www.alienhydroponics.co.uk/a...146-detail.html
Teda nebudu kupovat asi original alien (Příjdou mi strašně předražený) ale nechal bych ho vyrobit. Pokud někdo z vás dokáže sestavit za lepší cenu rád se s ním domluvím.

Na druhé kolo určitě udělám vlastní matkárnu a řizky lépe připravím a nechám v matkárně zakořenit.

Co se týče EC to je v pohodě. Teda na zǎcatku mě to taky zaskočilo. Mám tu i sadu hnojiv od GHE. Tam jsou produkty dokonce na tvrdou vodu EC drželo nízko, tak jak tu doporučujete.

Grotek to má jinak. Řešil jsem i s výrobcem. Ten jejich plán má vyšší EC při namícháni hnojiv. Ta hodnota nesmí jen nějak kolísat.

Old Post 05-09-2015 v 10:58 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cflgrow
Stálý Člen

Karma uživatele cflgrow - 95% PěstitelskáKarma uživatele cflgrow - 95% PěstitelskáKarma uživatele cflgrow - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 11


čus,mám taky aero10 a musím říct,že tady plácáš hlouposti
proč vyměnuješ vodu,stačí dolévat a tím pádem nemusíš nic rozebírat
kytky ti neroustou,protože jsi je přepálil hnojivama a ne že svítí na kořeny
ještě by mě zajímalo co to máš za hnědou sračku na těch kořenech
aeroflo je podle mě pecka,akorát ty jsi to posral,takhle vypadaj kytky po necelých 4 týdnech,pro představu
Jak říkal tommy,vyhod je a začni znovu,používej ghe hnojky,ja jsem s nima spokojenej

🍀

Old Post 06-09-2015 v 10:31 AM
cflgrow je offline   Profil uživatele cflgrow   Find more posts by cflgrow   Foto galerie člena cflgrow   Click here to Send cflgrow a Private Message   Add cflgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 12


cflgrow to je krásná práce, dost podobně vypadali i mé představy.

Mám ještě prosím několik dotazů. Potřebuji vyplnit několik mezer, které o tomto pěstování mám. Souhlas s tím, že můj názor o změně systému byl hodně unáhlené.

Prosím vás tímto o radu, kde v zálivce dělám chybu.
Vezmu 48 hodin odpuštěnou pitnou vodu z kohoutku. Hodnoty před úpravou PH - 6.2 EC - 0.4
Úpravou PH kyselinou získám hodnotu.
PH - 5.5 EC - EC - 0.5

Přidám hnojiva dle jejich tabulky pro tento druh systému EC jde nahoru vždy na 2.5 a výše.

Tím se dostaneme i k hnědým kořenům. Může za to Solo-Tek Grow. Je přiložen na obrázku. Zcela zakalí zálivku. Stopy po tom hnojivu jsou všude. Po týdnu jsem z toho důvodu čistí nádrž a zcela se staré zálivky zbavil.

Měl jsem za to že stará zálivka se může kvalitou kazit.

Tímto prosím o radu jak postupovat dále.

Zálivku teda dělám špatně a mám míchat jiné množství.

Nebo tu mám ještě celou sadu hnojiv od GHE a měl bych používat spíše tyto hnojiva. Zkoušel jsem testovací mix a je pravda, že EC tam má razantně nižší hodnoty.

Díky moc za vaše rady a zkušenosti.

Naposledy upravil Frank 06-09-2015 v 16:32 PM

Old Post 06-09-2015 v 16:21 PM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Keen
Stálý Člen

Karma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% PěstitelskáKarma uživatele Keen - 97% Pěstitelská

Registrován: Aug 2013
Příspěvků: 272  

Příspěvek č. 13

Vykašli se na Grotek a pořiď si něco pořádnýho - Metrop, GHE, Bio Green....
Jestli máš GHE doma, neni co řešit, hnoj tim.

Old Post 06-09-2015 v 19:41 PM
Keen je offline   Profil uživatele Keen   Find more posts by Keen   Foto galerie člena Keen   Click here to Send Keen a Private Message   Add Keen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cflgrow
Stálý Člen

Karma uživatele cflgrow - 95% PěstitelskáKarma uživatele cflgrow - 95% PěstitelskáKarma uživatele cflgrow - 95% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 210  

Příspěvek č. 14

Používej ghe,mají i specialku na snižování ph,jmenuje se to ph down,to je top
neni možný třeba ze mas spatne vykalibrovanej merak?jinak ja vodu ani odstat nenechavam,leju ji tam rovnou,dřív jsem to dělal,ale nepřijde mi to tak důležité,zádný rozdíl jsem neviděl
Ja jedu ph 5,8 na rustu a ec na řízky 0,6 a postupně zvysuji
Začni znovu,ted budes zbytečně ztrácet cas,používej ghe a kdyz neco budes chtít vedet,zeptej se

🍀

Old Post 06-09-2015 v 19:48 PM
cflgrow je offline   Profil uživatele cflgrow   Find more posts by cflgrow   Foto galerie člena cflgrow   Click here to Send cflgrow a Private Message   Add cflgrow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 15

citace:
Původní příspěvek od Frank

Prosím vás tímto o radu, kde v zálivce dělám chybu.
Vezmu 48 hodin odpuštěnou pitnou vodu z kohoutku. Hodnoty před úpravou PH - 6.2 EC - 0.4
Úpravou PH kyselinou získám hodnotu.
PH - 5.5 EC - EC - 0.5

Přidám hnojiva dle jejich tabulky pro tento druh systému EC jde nahoru vždy na 2.5 a výše.


Já tedy pH srovnávám na konec. Nejdřív dám hnojky a pak dle pH kyselinu dusičnou. Ale nehnojím nějakými extra hnojivy. Možná že značková hnojiva to pH drží lépe, takže tvůj postup může fungovat.

Old Post 06-09-2015 v 21:40 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Frank
Stálý Člen

Karma uživatele Frank - 84% PěstitelskáKarma uživatele Frank - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2015
Příspěvků: 50  

Příspěvek č. 16



Úvodem moc díky za vaše rady a názory. Takže jsem si dnes po práci odsloužil větší brigádu a vrhl se zapracovat všechny úpravy.
Naposledy jsem vytáhl celý systém spravil co bylo třeba a vyměnil vzduchovaci kameny přímo do odtokových žlábků jak se koupou kořeny. Dává mi to větší smysl.

Vyčistil nádrž a připravil zálivku od GHE určenou na třetí týden růstu. Na obrázku lze vidět cílové hodnoty v systému. Snad teď už budu taky jen dolévat.

Jedu poslední týden růstu 18/6 - za pár dní nahodím report jak se daří novému hnojivu.

Nakonec mám na vás jeden dotaz. Upravujete PH vody na ruční postřik na listy? Pokud ano na jaké hodnoty?

Díky

Old Post 08-09-2015 v 00:39 AM
Frank je offline   Profil uživatele Frank   Find more posts by Frank   Foto galerie člena Frank   Click here to Send Frank a Private Message   Add Frank to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:02 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.7299200 seconds with 36 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív