Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Outdoor - dva problémy a dotazy
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Outdoor - dva problémy a dotazy Příspěvek č. 1



Ahoj všichni,

omlouvám se, zda duplikuji již zveřejněné problémy. Jsem pěstitel amatér, zkouším to prvním rokem a na zřejmě ne nijak kvalitním materiálu. Zároveň pro mě dost často platí pravidlo "výjimka potvrzuje pravidlo", z toho důvodu zakládám nové téma, jelikož i když jsem nějaká vodítka našel, nic mi nedalo 100% jistotu, že to samé je i můj problém.

Nejprve bych chtěl říct, že kytek je celkem 5 a jsou od sebe izolovány různou vzdáleností. Jde bohužel o hybridy, nějak to prostě vzniklo (samičí a v pozdější době se vyskytlo i pár samčích "orgánů", následně se to opr**lo), takže bohužel budu muset preparovat semínka, ale co už.

Vysazování kytek na zahradu proběhlo někdy v průběhu května (měly tehdy asi 10cm).
Tři kytky jsou vysazeny do prostorů pro záhony (již existující), dvě jsou v květináčích s novou půdou s aktivním humusem.
Zaléváno studnovou vodou, nehnojeno. Přihnojeno až tuto sobotu jako poslední přihnojení, před tím přihnojeno minulý týden také v sobotu. Přípravek Agro Natura.

Problém 1 - nemoc
Na mou druhou největší kytku pravděpodobně něco skočilo. Pozoruji to cca necelý týden. Přijde mi, že se to rozšiřuje od pravé šišky směrem k dalším částem. Nevím, co s tím, jak to řešit, kytku zahodit?
Obrázek druhý

Problém 2
Druhým problémem je kytka, která zřejmě má nejméně světla ze všech (je v určitých časech ve stínu). Příliš nevyrostla, nic zajímavého se na ní neobjevilo. Hádám, že kytka je na odpis.
Obrázek první

Děkuji všem za rady a případné tipy!

Old Post 31-08-2015 v 14:38 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
koles
teknokrat

Karma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% PěstitelskáKarma uživatele koles - 45% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 1539 

Příspěvek č. 2

Problém 1 - pravděpodobně třásněnka. Projeď si vlákno o škůdcích

Oroblém 2 - proč na odpis? Kytka vypadá zdravě, akorát výnosově to asi nebude nic moc, ikdyž ti dozraje

je to generační válka, ale my ji vyhrajem... | hands can destroy - the same can help! | every single piece of stuff is good, unless you can't utilize it | ukbassradio.co.uk

Old Post 31-08-2015 v 16:15 PM
koles je offline   Profil uživatele koles   Find more posts by koles   Foto galerie člena koles   Click here to Send koles a Private Message   Add koles to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 3

Díky za odpověď, včera jsem se k tomu už nedostal, ale dnes to začnu řešit.

Pro info: dnes ráno jsem si všiml, že tyto skvrny či usychání se skvrnami už jsou i na další kytce, která je od této nejdál ze všech. Zároveň jsem si všiml na té kterou tu řešíme, že se ve středu (po té prostřední žíle) některých listů objevily černé tečky. Ne úplně miniaturní, ale prostě tečky (.).

Jdu nastudovat tu třásněnku, vidím že řešení je postřik, no snad postřik nebude vadit, když sklizeň by měla přijít cca za 14 dní.

Amater

Old Post 01-09-2015 v 09:03 AM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 4

Tečky s nohama :-)

Old Post 01-09-2015 v 11:52 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 5



Zdravím,

vzal jsem lupu a zkoumal "tečky", bohužel žádné nožičky jsem neviděl.
Za to jsem ale na vrcholcích našel jakési zelené housenky.
Přikládám aktuální foto z dnešního večera.
Na jedné fotce je vidět aktuální stav jednoho z listů, nicméně jednoho z těch "lepších" (některé jsou nedotčené (v nížinách), jiné úplně zničené a suché (ve výšinách)).
Na druhé fotce jsem se pak snažil zachytit housenky.
Je tedy možné, aby šlo o třásněnku (dle podoby listů a trusu to odpovídá) a zároveň do toho nějaké housenky?

EDIT:// bohužel nevím, proč se fotky nahrály otočené, já je v PC mám rovně

Amater

Naposledy upravil Lausien 01-09-2015 v 18:22 PM

Old Post 01-09-2015 v 18:01 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 6


Ještě přikládám foto jednoho z vrcholků, ne však jednoho z těch vyšších, řekněme ze střední části. Můžete mi prosím poradit, jak dlouho mám do sklizně?
Děkuji

Amater

Old Post 01-09-2015 v 18:11 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 7



Zdravím,

tak jsem 5 dní od prvního postřiku přípravkem Biool (2% roztok) a nevypadá to, že by se měly kytky lepšit.
Ba naopak. Přikládám foto té nejvíce napadené. Na první fotce je vidět, že housenkám se evidentně daří. Netuším jak se jich zbavit.
Na druhé fotce je pak vidět, že kromě černých teček (výtrusů nejspíše) se objevují i bílé/béžové tečky.
Rád bych zkusil druhý postřik, ale bohužel je lehce deštivé počasí, takže to nemá cenu.

Amater

Old Post 07-09-2015 v 12:50 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 8



A dále přikládám další dvě fotky.
Ta první není příliš zřetelná, nicméně jsem se snažil vyfotit miniaturní černou mušku s křídly, která vzhůru nohama sedí na jedné z kytek. Tuto mušku jsem občas zahlédl i na dalších třech kytkách.
Na druhé fotce je pak vyfocen tvor vypadající jako pavouk, vyfocen na další kytce (subjekt třetí). Netuším, zda je to pouze neškodný obyvatel nebo další škůdce.
Prosím poraďte, začínám mít chuť to vše vyhodit, protože se mi nezdá, že mám šanci vyhrát.

Amater

Old Post 07-09-2015 v 12:55 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 9

Kytky jsou hezký, příroda si poradí, nic nevyhazovat :-) Biool nevím, zda vůbec proti housenkám působí.

Old Post 07-09-2015 v 16:13 PM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lausien
Nový Člen

Karma uživatele Lausien - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2015
Příspěvků: 7  

Příspěvek č. 10

Hezké právě být přestávají :-D
Někde jsem četl, že housenky jedině ručně odebrat.
Dále mi někdo dnes doporučoval vylouhovat tabák a tím pak smáčet listy.
Zkusím dnes druhý Biool postřik. Případně bych v dalších dnech připravil ten tabák. A s housenkami si hold zahraju na popelku :-(.
Dám vědět

Amater

Old Post 07-09-2015 v 18:15 PM
Lausien je offline   Profil uživatele Lausien   Find more posts by Lausien   Foto galerie člena Lausien   Click here to Send Lausien a Private Message   Add Lausien to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
spachal
Stálý Člen

Karma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% PěstitelskáKarma uživatele spachal - 75% Pěstitelská

Registrován: Oct 2014
Příspěvků: 453 

Příspěvek č. 11

U Biool bacha jen na davkovani, opravdu neprehanet .. Baleni je velke, osetroval jsem pouze ctyri kytky na balkone, dal jsem 'pro jistotu' trojnasobnou davku ("aby to bylo tutove") a vetsina listu byla do tydne mrtva ..

Old Post 08-09-2015 v 11:16 AM
spachal je offline   Profil uživatele spachal   Find more posts by spachal   Foto galerie člena spachal   Click here to Send spachal a Private Message   Add spachal to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zfiře
sponzor paměti

Karma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% PěstitelskáKarma uživatele zfiře - 84% Pěstitelská

Registrován: Sep 2003
Příspěvků: 251  

Příspěvek č. 12



čauec...řek bych že ty ožrané listy má nasvědomí BEKYNĚ..
http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html



na mojí kytce to začalo takto






a u konce to bylo takové.no hnus.

zrovna když maj šiše kynout tak se kytka zastaví a skoro dva týdny stagnuje.

....mocný ZEN 2013....2009 ScreenOfGreen....double.clon.attack....jooo u potoka bejvávalo....HIGH....ukaž své oko....

Old Post 16-09-2015 v 01:05 AM
zfiře je offline   Profil uživatele zfiře   Find more posts by zfiře   Foto galerie člena zfiře   Click here to Send zfiře a Private Message   Add zfiře to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mard
Stálý Člen

Karma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% PěstitelskáKarma uživatele Mard - 72% Pěstitelská

Registrován: May 2015
Příspěvků: 899  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od zfiře
čauec...řek bych že ty ožrané listy má nasvědomí BEKYNĚ..
http://grower.cz/pestovani/navody/s...-nemoci/10.html


Nechápu proč se zakládá novej thread a pak se v něm pokračuje nesouvisejícími příspěvky, když už to tady všechno milionkrát bylo!

http://grower.cz/forum/showthread.p...566#post1051566

Aby se tady dalo hledat, tak je lepší nějak inteligentně organizovat příspěvky tam kam patří.

Old Post 16-09-2015 v 07:42 AM
Mard je offline   Profil uživatele Mard   Find more posts by Mard   Foto galerie člena Mard   Click here to Send Mard a Private Message   Add Mard to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:18 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.3203910 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív