Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Kuřárna » Hulení, vesmír a praštění teorie obecně
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
VirheCZ
Stálý Člen

Karma uživatele VirheCZ - 50% PěstitelskáKarma uživatele VirheCZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 33

Možná podobně, ale přesto dost jinak. Já jsem tolerantní člověk, nechci nikoho zásadně vylučovat až na Islámce. Nesnáším rasismus a cikány jak se říká
Těma kontroverzníma otázkama jsem vás se snažil dohnat k zamyšlení.. k hledání pádných argumentů a řěšení. Ten kdo jen slepě zamítá, a nepřemýšlí proč, je krátrozraký a omezený.
citace:
Původní příspěvek od Mr.Sordo


Adolf Hitler,smýšlel podobně!!!

Kukuřičný outdoor #1 a LED MicroGrow inside PC #1

Old Post 23-09-2014 v 23:12 PM
VirheCZ je offline   Profil uživatele VirheCZ   Find more posts by VirheCZ   Foto galerie člena VirheCZ   Click here to Send VirheCZ a Private Message   Add VirheCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Martin666
Stálý Člen

Karma uživatele Martin666 - 100% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 436  

Příspěvek č. 34

Po domluvě s adminem, bych rád debatu o Ayahuasce a DMT přesunul do příslušného tématu zde http://grower.cz/forum/showthread.p...16&pagenumber=5 když budete mít někdo zájem dál rozvíjet Vesmírné myšlenky, tak se ptejte

Vědomosti jsou měnou ve Vesmíru..Egyptský Bůh Thovt

Naposledy upravil Martin666 24-09-2014 v 15:38 PM

Old Post 24-09-2014 v 15:21 PM
Martin666 je offline   Profil uživatele Martin666   Find more posts by Martin666   Foto galerie člena Martin666   Click here to Send Martin666 a Private Message   Add Martin666 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VirheCZ
Stálý Člen

Karma uživatele VirheCZ - 50% PěstitelskáKarma uživatele VirheCZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 35

Jo Ok Debaty o silenosti muzou pokracovat dal. :F

Kukuřičný outdoor #1 a LED MicroGrow inside PC #1

Old Post 29-09-2014 v 22:09 PM
VirheCZ je offline   Profil uživatele VirheCZ   Find more posts by VirheCZ   Foto galerie člena VirheCZ   Click here to Send VirheCZ a Private Message   Add VirheCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cont3
Stálý Člen

Karma uživatele cont3 - 73% PěstitelskáKarma uživatele cont3 - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 36

To není silenost dmt je pro me zajímavá věc

Old Post 30-09-2014 v 05:25 AM
cont3 je offline   Profil uživatele cont3   Find more posts by cont3   Foto galerie člena cont3   Click here to Send cont3 a Private Message   Add cont3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nikolaj 01
Stálý Člen

Karma uživatele nikolaj 01 - 31% PěstitelskáKarma uživatele nikolaj 01 - 31% Pěstitelská

Registrován: Feb 2013
Příspěvků: 126  

Příspěvek č. 37

citace:
Původní příspěvek od VirheCZ
Představte si, co by se stalo, kdyby jsme dali člověku volnost projevu, opětovné otevření naprosté svobody, kam bychom došli?... A Anarchii.. k rozpadu společnosti! A i tak by to bylo scela v pořádku.. člověk by měl právo zabít člověka...


Moc tý logice nerozumim.

1, Volnost projevu. Pokud myslíš svobodu slova tak tu máme absolutní (za žádnej názor tě nepověsí) a nevidím žádné tragické důsledky pro společnost.
2, Co je naprostá svoboda taky není úplně jasný. Např jestli budeš veškerý čas věnovat shánění potravy jako v pravěku a mezitím si lízat rány moc svobody si neužiješ takže opět nejvíc svobody máme teď. To samé když budeme považovat za svobodu možnost "vybrat si". Nikdy si neměl víc možností než teď.
3, Právo zabíjet praktikuje řada komunit a kultur na světě např paštůni, kurdové, v některých oblastech indove, a anarchií bych to tam taky nenazýval. Naopak sou to nejméně svobodné společnosti. Takže spojovat zabíjení a svobodu je podle mě nesmysl.

Old Post 30-09-2014 v 17:39 PM
nikolaj 01 je offline   Profil uživatele nikolaj 01   Find more posts by nikolaj 01   Foto galerie člena nikolaj 01     Add nikolaj 01 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
The Chemical
Stálý Člen

Karma uživatele The Chemical - 46% PěstitelskáKarma uživatele The Chemical - 46% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 134  

Příspěvek č. 38

citace:
Původní příspěvek od VirheCZ
Tak mám tu další zvrácenou teorii, tentokrát o společnosti. Nejdřív po vás chci aby jste se snažili při čtení této myšlenky vžít do role posluchače a na mé otázky se snažili odpovědět než si přečtete další kus textu... vím, že to dodržovat nebudete, ale i tak jsem to hctěl zmínit.
Myšlenka první: Lidi by měli být právo na to zabít druhého.
Že ne?
Proč si to myslíte?
Společensky nepřijatelné... nelidkské? .. Kdepak až příliš lidské!
Představte si, co by se stalo, kdyby jsme dali člověku volnost projevu, opětovné otevření naprosté svobody, kam bychom došli?... A Anarchii.. k rozpadu společnosti! A i tak by to bylo scela v pořádku.. člověk by měl právo zabít člověka... ale světe div se musí počítat s následky. Stejně jako on měl právo zabít člověka... ostatní mají právo na to aby se jim to nelíbilo a mají právo na to to dát patřičně najevo. Opět vraždou. To vše by bylo v pořádku... a taková lidská rasa již kdysi byla... už kdysi byly lidé v určitém druhu anarchie... kdysi dávno v pradávném vývoji. Pak to přešlo do tlup, skupin, vesnic a klanů.. a tak dál a tak dál. Myslíte si, že naše společnost... nás odděluje od zvířat? Že jsme lepší než oni? ... Ano i ne.. Ano, společnost .. je motor.. je to jediný způsob jak může úspěšně živočišný druh zvyšovat populaci, růst a vyvíjet se. udává to řád a pravidla do hlubin chaosu... pohání nás to k vyšší dokonalosti.. zkoumáme, myslíme, produkujeme.. udržujeme se navzájem naživu! To je poslání společnosti. Všichni to vědí... jen o tom někdo nepřemýšlí. Ne, i zvířata adaptovala princip společnosti.. prvopočátky jsou ve sloučení do skupin za účelem lovu a tudíž společného přežití. Toto postupně přechází do stavu kdy se vazby začnou prohlubovat, kdy začnou nabývat nové dimenze. Začínají se o sebe starat... mají povědomí o smrti, nerození, bolesti .. známky empatie. Mravenci jsou dokonalá feudalistická společnost... každý má svou funkci.. každý má své místo, žádná dělnice si nestěžuje " Proč nejsem Královnou úlu já, vždyť jsem určitě o tolik lepší" ne ne... nic takového. Lvi se sjednocují do skupin ve kterých spolu žijí, vytvářejí Hierachii mají svého vůdce, alfa samce. Nejsilnějšího lva ve skupině. Vším tím jsme si prošli. Lidstvo je stejné jako zvěř, jediné co nás odlišuje je vyvinutější společnost. Třeba jdeme slepou uličkou, třeba se ukáže kam tato vývojová linie plyne, né pokaždé se děje vše na poprvé nejlíp a nejdokonaleji. Společnost je křehká a je to něco co si musíme chránit a vážit si jí, jinak čeká lidstvo strašný rozpad, který nemusí být zvratný.

PS: zítra upravím do smysluplnější podoby s minimem gramatických chyb, dnes se na víc nezmůžu

První část - to jest část, kde popisuješ, jak jsme se tady kdysi mydlili - tomu se typicky říká tzv. přirozený stav. Není to nic nového, tyto teorie zvláště rozvíjeli klasici filozofie jako byl T. Hobbes, J. Locke nebo třeba J.J. Rousseau. Nemůžu s tebou ale úplně souhlasit, že jsme měli (byť v prvopočátku - do jakého okamžiku chceš vlastně datovat vznik člověka?) někdy nějakou anarchii. Už lidoopi (a jiní) mají společenstva, jak správně píšeš. Lidoopi jsou v rámci živočišné říše nesmírně vyspělou skupinou zvířat - což si myslíme mimo jiné proto, že právě i ti lidoopové maji nesmírně složité společenské struktury,chování a dovednosti. I ve společenství lidoopů platí jistá nepsaná pravidla, jak se mají členové skupiny chovat a všichni vědí, jaké mohou přijít sankce, když se tak chovat nebudou - z mého pohledu se tedy nejedná až tak úplně o anarchii (jsou tu pravidla). Pokud i lidoopové, tzn. naši pravděpodobní předci, mají společenstva plná různě složitých pravidel, je pro mě poněkud úsměvná představa, že by podobný systém neměl mít i raný člověk. A právě z toho důvodu se domnívám, že anarchie v přísném slova smyslu (chápaná jakožto nepřítomnost pravidel) v lidském společenství nikdy nevládla.
Druhá část je plná zajímavých postřehů, o kterých by se dala vésti sáhodlouhá diskuze. Moje hlavní otázka ale je - co jsi svým příspěvkem vlastně chtěl říci? Protože říci "možná činíme společenský pokrok a možná taky ne" (takhle mi tvůj příspěvek vyzněl) je to samé, jako kdybych řekl "možná bude pršet a možná nebude pršet" - pokud tohle prohlásím, musím mít vždy pravdu (protože na 100% pršet buď bude nebo nebude), jenomže ačkoli takové prohlášení bude vždy pravdivé, neříkám tím vlastně vůbec nic zajímavého...
P.S.: Pokud se ti nechce odpovídat sem, můžeme podiskutovat skrze PM

Old Post 30-09-2014 v 20:02 PM
The Chemical je offline   Profil uživatele The Chemical   Find more posts by The Chemical   Foto galerie člena The Chemical   Click here to Send The Chemical a Private Message   Add The Chemical to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 39

Opravdu zvrácená myšlenka o právu zabít druhého. Když však odhlédnu od teoretizování a soustředím se na život, tak mne napadá, že "zabíjení" druhých je až příliš častá realita. Ty uvozovky jsou zde schválně, nemyslím skutečné vraždy, ale zabíjení kreativity,hravosti,svobodomyslnosti, sebedůvěry,talentu a podobně rádoby vychovateli společnosti ať již v rouše politickém či jinak mocenském, nebo a to je snad ještě horší, nezralejma tatínkama a maminkama, kteří se jistě snaží vychovat fajn člověka,ale prostě nato nemají. Neboť příklady táhnou a to i ty dost negativní, ať už chceš nebo ne.

Náhoda je příjemný polštář k odpočinku pro všechny,kteří by chtěli vše to božské,naplněné smyslem a ukazující cíl,z kosmu vyloučit,a to ve prospěch jalové myšlenky,že vesmír postrádá účelné uspořádání a že vznikl sám ze sebe. H.FRITSCHE

Old Post 01-10-2014 v 13:28 PM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cont3
Stálý Člen

Karma uživatele cont3 - 73% PěstitelskáKarma uživatele cont3 - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 40

celek naprosta pravda ale jak se proti tomu bránit když oveček je furt stále strasne moc :/

Old Post 01-10-2014 v 17:34 PM
cont3 je offline   Profil uživatele cont3   Find more posts by cont3   Foto galerie člena cont3   Click here to Send cont3 a Private Message   Add cont3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
celek
Stálý Člen

Karma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% PěstitelskáKarma uživatele celek - 78% Pěstitelská

Registrován: Sep 2013
Příspěvků: 446  

Příspěvek č. 41

Jo,taky by se mi libila tkz.kucharka na zivot. :-)

Old Post 01-10-2014 v 18:01 PM
celek je offline   Profil uživatele celek   Find more posts by celek   Foto galerie člena celek   Click here to Send celek a Private Message   Add celek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cont3
Stálý Člen

Karma uživatele cont3 - 73% PěstitelskáKarma uživatele cont3 - 73% Pěstitelská

Registrován: Mar 2014
Příspěvků: 72  

Příspěvek č. 42

me by se libilo kdyby lidi zacli používat to co maj na hlave pak by tenhle systém nebyl tak napikacu porobeni,korporatni systém nevolnictvi prez peníze.... a další hromada věci oblbovani televize.... proste je toho hodne :/

Old Post 01-10-2014 v 20:10 PM
cont3 je offline   Profil uživatele cont3   Find more posts by cont3   Foto galerie člena cont3   Click here to Send cont3 a Private Message   Add cont3 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
VirheCZ
Stálý Člen

Karma uživatele VirheCZ - 50% PěstitelskáKarma uživatele VirheCZ - 50% Pěstitelská

Registrován: Aug 2014
Příspěvků: 46  

Příspěvek č. 43

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte,... popravdě.. jak vám již určitě došlo, v době kdy jsem psal můj filozofický příspěvek týkající se společnosti, jsem byl fakt těžce na sračky ačkoliv příspěvek měl hlubokou myšlenku, tak zůstala poměrně dobře skrytá. Jak vlivem nesourodosti myšlenek, které jsem chtěl sdělit tak vlivem pravopisných chyb....
To The Chemical: dík, máš pravdu... pro osvětlení textu bych chtěl podotknout, že jsem si to víc představoval jako konverzaci ve své hlavě a některé, někdy méně podstatné, části bohužel vypadly. Jsem rád, že je tu někdo s kým se dá bavit ( nejen ty, ale obecně lidi, který nemusí odsuzovat všechny a za každých okolností, ale dokážou se aspoň trochu zamyslet nad myšlenkou, kterou chtěl někdo vyjádřit) Tou druhou částí, jsem se snad snažil vyjádřit to, že společnost ( myšleno ve formě uskupení ) je velice mocný nástroj a je důležité ji udržovat a zdokonalovat. Kéž by na světě bylo víc lidí, kteří jsou schopni vnímat svět kolem nich a používat mozek ... mít trochu ohledu plnosti a soucitu s ostatními... a vůbec.. nejsem hipík co hlásá mír a lásku... spíš člověk, co dokáže ocenit inteligentní lidi a doufá v lepší svět.

To Celek: Neboj, to neměla být myšlenka toho, že by se měli lidé zabíjet, tím že jsem položil tak kontroverzní otázku jsem vás chtěl... vyprovokovat k zamyšlení nad situací. A ano máš pravdu, já vnímám v současné době lidstvo jako masu hloupých oveček, které se táhnout za tou masou...lidé, kteří odmítají jít s davem jsou často odstrkováni a i hůř. Neměli by jsme se bát projevit svůj názor ať už je jakkoliv hloupý. Inteligentních lidí je menšina, spoustu z nich je velice nekonfliktních a neradi vyhledávají spory... ale přeci jen.. lidstvo se vyvíjí..pokrok se nedá zastavit. jednou bude líp.

PS: snad to není taková sračka jako obvykle

Kukuřičný outdoor #1 a LED MicroGrow inside PC #1

Old Post 01-10-2014 v 20:32 PM
VirheCZ je offline   Profil uživatele VirheCZ   Find more posts by VirheCZ   Foto galerie člena VirheCZ   Click here to Send VirheCZ a Private Message   Add VirheCZ to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8104200 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív