Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Fotogalerie Indoor » Led panely:ChloroBaC2
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Nápad Led vs Sodik Příspěvek č. 1


Zdar
Po letech jsem opět otevřel tyto stranky a chci se svami podělit o zajimave poznatky v oblasti osvětleni.Dva roky jsem pracoval v zahradnictvi v Eidhovenu a zkoušely jsme nove technologie v oblasti led.Měl jsem možnost testovat asi 6 vyrobcu Grow led panelu a nestačil jsem se divit.Testovano profesionalnim spectrometrem MK350.Tento spectrometr jsem nakonec odkoupil a chci se zabyvat touto technologii i u nas.
Postupně tady budu doplnovat fotky s me minipěstirničky a data kolik je realna spotřeba a vynos na Watt.S me zkušenosti vim že nejlepe dopadl panel LG 300W cena ,vykon.Testovali jsme panely s vysokovykonymi diody od firem Epistar,Cree,optotech,luxeon.
Po roce a pul provozu panelu ani jeden panel se nam nezničil ani nějak nepoškodil(na to že 5 panelu ze 6 byli vyrobeny v čině je to určitě dobry vysledek.Ani u jednoho neklesla svitivost pod 90% i po 18hod/den.U přesneho spectra svitivosti to už bylo horši.Jen dva panely se šesti měli udavane parametry 430~440nm,450~475nm 620~630nm, 650~670nm a k tomu bila.IR specrum 730nm.
Muj zaměstnavatel tehdy daval za jeden panel 300W -1200eur,takže to bylo pro většinu s nas nedostupne.Jenže ted ty same panely co jsme testovali se pohybuji kolem 8-10tis za 300W.Samozdřejmě že jsou i drachši,předevšim firma Mazar,Cree atd.Ja osobně ted mam 2x300W led panel a k tomu 400W Sodik a musim řict že vysledek byl ohromujici.Spotřeba 800W a vynos se mi zvyšil o 30-40%.Kdysi jsem měl 3x600w sodik a spotřebu něco kolem 2000W.

Old Post 24-02-2014 v 10:09 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bartolomej
Stálý Člen

Karma uživatele Bartolomej - 23% Pěstitelská

Registrován: Nov 2008
Příspěvků: 36  

Příspěvek č. 2

Zdar.
jake panely tam maš teda ty? myslím značku. a tato fotka je jen ilustrační?

Old Post 25-02-2014 v 15:36 PM
Bartolomej je offline   Profil uživatele Bartolomej   Find more posts by Bartolomej   Foto galerie člena Bartolomej   Click here to Send Bartolomej a Private Message   Add Bartolomej to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ApPias
Stálý Člen

Karma uživatele ApPias - 75% PěstitelskáKarma uživatele ApPias - 75% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 3

Zdar... Nechcem odsúdiť ani HPS ani LED, každé má svoje + či - ale podľa môjho dlhého pozorovania a chodenia po výstavách, výrobcoch, kamarátoch atď. Som toho istého názoru ako ty No samozrejme, svetlo neurobí všetku prácu a záleží aj od jednotlivcov aký k tomu majú postoj... 100 ľudí 100 názorov, niekto nedopustí na HPS niekto by ju už nechcel lebo ide už 2-3 roky LED... No ako som už povedal, môj osobný názor je 100% LED... Momentálne mám v prevádzke len PC Box ostatné vybavenie som daroval pre pokoj v rodine mladšiemu "kolegovi" No tento rok by som určite chcel spojazdniť nejaký menší boxík a jednoznačne pôjdem LED... čím zároveň hneď vyriešim aj teplotu v letných mesiacoch, ktorá je v lete v byte naozaj neúnosná...

Green House

Old Post 25-02-2014 v 15:58 PM
ApPias je offline   Profil uživatele ApPias   Find more posts by ApPias   Foto galerie člena ApPias   Click here to Send ApPias a Private Message   Add ApPias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 4

Zdarec
Tak ta fotka je u kamoše a zkoušime dva panely 300W,co to uděla.No ,musim napsat že jsme dali panely asi 10cm nad kytky a spalilo nam to některe listy.Proto jsem jeden panel oddělal a mame ho 60-70 cm nad kytkou a kytičky se pěkně rozjeli.Foto přihodim zitra.
Za tyden už budem přepinat na květ.Je to dost velka alchimie.To světlo je uplně jine a mě trvalo dost dlouho experimentovani,abych docilil požadovany efekt.Našel jsem firmu u nas co taky měři světelne spectrum a maji v nabidce i led panely.Jsou to jedny s mala panelu co maji přesne světelne spectrum co naše rostlinky potřebuji.POZOR:setkal jsem se s panelem uplně tim samym dizajnem a po změřeni světelneho spectra jsem zjistil že ma jine led čipy než ten muj panel.
Ještě bych chtěl napsat že pod timto panelem se lepe daři hydro,kokos.Hlina taky neni špatna,ale jak už jsem psal ja jedu combi LED a sodik 400W v hlině a mam stim super vysledek.
Tady je odkaz na firmu odkud jsem koupil panel:http://bledydeal.cz./kategorie-prod...ed-grow-panely/
ApPias,jake maš LED?Kolik Watu?A měřil jsi realnou spotřebu?

Old Post 26-02-2014 v 07:51 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ApPias
Stálý Člen

Karma uživatele ApPias - 75% PěstitelskáKarma uživatele ApPias - 75% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 5

Nemám ešte žiadny panel ale chcem niečo z tohto: http://www.ledgrow.sk/www-ledgrow-s...GREEN-LED-seria asi najskôr tú 3x96W... Bol som v ich kamennej predajni a majú tam pod tým aj zeleninu, tej sa tam na prvý pohľad darí, no len neviem čo na to povedia moje "okurky"

Green House

Old Post 26-02-2014 v 08:10 AM
ApPias je offline   Profil uživatele ApPias   Find more posts by ApPias   Foto galerie člena ApPias   Click here to Send ApPias a Private Message   Add ApPias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 6

Jj,to same mam i ja.Ten vychazi poměr cena/vykon mezi nejlepši co jsem naměřil.Tady v česku ho seženeš o dva tisice levněji.

Old Post 26-02-2014 v 11:04 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ApPias
Stálý Člen

Karma uživatele ApPias - 75% PěstitelskáKarma uživatele ApPias - 75% Pěstitelská

Registrován: Jan 2013
Příspěvků: 19  

Příspěvek č. 7

Tak to som rád, že na to počujem len klady ako ešte nie som rozhodnutý na 100% či to bude tá 3x96W alebo niečo menšie, či väčšie... ale zatiaľ mi rozmerovo voči boxu pasuje tento... uvidíme, ešte len idem robiť Box a až potom budem kupovať techniku... a box by som najradšej urobil už z existujúcej vstavanej skrine, aby mi to pasovalo a nerušilo to moc dojem... a tá je (HxŠxV) 60x125x230... čo sa týka výšky, možno by som to aj predelil v pomere 160/70 aby som v tej menšej časti mohol držať nejaké matky a klony... tam by som dal len nejaké trubice napr. Elektrox 2x55W... uvidíme ako to ešte bude...

Green House

Old Post 26-02-2014 v 14:05 PM
ApPias je offline   Profil uživatele ApPias   Find more posts by ApPias   Foto galerie člena ApPias   Click here to Send ApPias a Private Message   Add ApPias to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 8


Tady je foto s měřeni spotřeby Led panelu LG označeni 150W.Nahrazuje to 400W sodik.Zapnuty jen na rust

Old Post 28-02-2014 v 10:29 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 9


Foto LG300W zapnuty jen na rust.

Old Post 28-02-2014 v 10:34 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 10


Foto LG300W zapnute Rust + květovy Booster nahrazuje 600W sodik

Old Post 28-02-2014 v 10:44 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 11

Někde se mi stratila fotka s tim panelem 150W jak je přepnuty na květ.Naměřena spotřeba byla 85W.Je to jen pro orientaci stim srovnanim sodikem.Je to uplně jine světlo ,tak se to srovnavat neda.Sodik sviti v plnem rozsahu světelneho spectra a předevšim v takovem co naše rostliny nevyuživaji.Za to Led panel sviti jen v danem světelnem spectru co rostliny využivaji viz fhotosynteza.Navic životnost panelu je 50000hodin a to už je pěkny ranec.Nedoporučuji kupovat panely v zahraniči i když jsou tam zajimave ceny.Jakmile se vam něco s panelem stane,tak ta reklamace vas přijde na pěkny balik poštovne atd,a to musite mit štěsti jestli vam ho vubec vezmou.Nam se stalo před rokem že v jednom panelu přestala svitit jedna dioda a reklamace trvala 5měsicu a nakonec jsme museli platit poštovne 135eur.Bylo to až s USA.

Old Post 28-02-2014 v 11:43 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdrapanina
Nový Člen

Karma uživatele zdrapanina - 70% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 12

čus
zajima mě taky tato LED technologie a mam male ufo od mazaru růsotove a roste to pod tim paradně , ale chtěl bych sviti těma ledkama i na matky (nyni 125w cfl) ale mam strach ze mě ten malej 150w led panel neosviti celej prostor sem dost omezeny proto mě zajima jak velkej prostor dokaže osvitit ten panel z cca 15cm na rostlinou, pokud maš nějakou radu tak budu raad diik

Old Post 01-03-2014 v 11:33 AM
zdrapanina je offline   Profil uživatele zdrapanina   Find more posts by zdrapanina   Foto galerie člena zdrapanina   Click here to Send zdrapanina a Private Message   Add zdrapanina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 13

Nevim kolik maš matek,ale pokud ti to pod tim CFL jede tak u toho zustan.Nevim kolik maš spotřebu,ale měl bys mit u te CFL něco kolem 130W"předřadnik je zabudovan v žarovce a to si taky něco polkne".No a maš změřenou spotřebu u toho ufa?Jestli to ma stejnou spotřebu jak to CFL,tak neni duvod měnit.I když se nam stavalo ,že jsme měli cizi řezy ktere byli dělany pod sodikem a než si ty rostlinky zvykli na LED osvětleni tak to nějakou dobu trvalo.Je pravda že když začnaš pod led už od matky maš větši šanci že ti řezy budou lepe chytat pod tim ufem.Maš na rust,takže modre spectrum,skusil bych přihodit toto http://ledideal.cz/produkt/led-grow-light-panel-150w/ ,ale dat to tak 70-100 cm nad matky.Jak jsem psal,tyto panely maji velmi ostre světlo a kolikrat se mi stalo ,jak byl panel 10-20cm nad rostlinou,že mi to spalilo listy.Zaleži jestli maš matky a řezy spolu,ale asi jo,že?Když budeš mit to ufo na rust a ten panel 150W"spotřeba je viz obrazek nahoře",tak nevidim žadny problem.Zdar

Old Post 01-03-2014 v 13:36 PM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
zdrapanina
Nový Člen

Karma uživatele zdrapanina - 70% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 23  

Příspěvek č. 14

dik za info, spotřebu nemam změřenou ani u jednoho, no pravě že nemam možnost to dát tak vysoko škoda zůstanu teda asi u toho cfl ale ja mam pod tim ufem taky matku a ty řezy vypadaj daleko lip jako z pod CFL proto sem to chtěl vyměnit ale když to chce tak vysoko tak to nedam ani nahodou:-/ stalo se mě taky že mě to pod ufem přerostlo a par vršku se spalilo ale to se přimo dotykalo teho ufa tak se neni zase čemu divit ale když sou cca 5cm od ufa tak cajk pohoda,ale dam na tvoji radu a nebudu pokoušet štěstí abych tomu vic neuškodil než pomohl kdybych tam prskl led misto cfl :-)

Old Post 01-03-2014 v 15:06 PM
zdrapanina je offline   Profil uživatele zdrapanina   Find more posts by zdrapanina   Foto galerie člena zdrapanina   Click here to Send zdrapanina a Private Message   Add zdrapanina to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 15


Mam tady dvě fota u kamoše.ma jeden Led panel 300W a cfl 250W na rust i květ.Celkova spotřeba ted je 296W.Nechapu proč ma CFL žarovka od http://aukro.cz/show_item.php?item=...utm_medium=nove spotřebu jen 176W.Je to ve třetim tydnu.

Old Post 07-03-2014 v 08:48 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
davidos
Stálý Člen

Karma uživatele davidos - 87% PěstitelskáKarma uživatele davidos - 87% Pěstitelská

Registrován: Feb 2004
Příspěvků: 89  

Příspěvek č. 16


Sami vidite,že se listy obraceji k led panelu(viz foto předešle),změřeny i lux a u led panelu to děla kolem 15OOOlx a cfl ma 9000lx.přišti tyden budu mit k zapujčeni sodik 600W plantastar+předřadnik lumatek.Zjistil jsem že hodně vyrobcu piše nepravdive udaje o počtech lux,(lumelech).Měřil jsem minuly rok v Holansku 600w sodik,ted již si nepamatuji značku a vyrobce udaval 50000lum.Naměřeno jen 15000lum.No uvidime

Old Post 07-03-2014 v 09:00 AM
davidos je offline   Profil uživatele davidos   Find more posts by davidos   Foto galerie člena davidos   Click here to Send davidos a Private Message   Add davidos to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0878770 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív