Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Stavte se mnou můj black box!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Obecné BlackBox - Realizace, Progres, Finalizace Příspěvek č. 1


Ahoj groweři.

> Update: 29.3.

Jsem nováček v indoor pěstování a ve stavbě skříněk a dostal jsem chuť si postavit svou. Mám rád High a rozhodl jsem se, že se stanu nezávislým, při mé potřebě zpestření si životních chvilek.

Skříň je na kolečkách, byla přestavena tak, aby se do ní dobře dostávalo pro manipulaci se světlem a osazenstvem. Díky mobilní verzi, je možné s ní hýbat i při pěstování.

Příprava:

Skříň jsem po složení vypucoval. Použil jsem Savo.

Na stěnách skříně je do dvou třetin diamantová fólie, nalepena oboustrannou lepící páskou. Kraje fólie jsou přichyceny hliníkovou lepící páskou. Dvě díry na aktivní přítah, jedna velká díra na 125mm odtah.

Dále jsem si namontoval ocelové háky na uchycení jak ventilátoru, osvětlení, ofuku a ostatních komponent.

Elektrické komponenty k instalaci

prodlužovák
analogový časovač - ofuk
digitální časovač - světlo

250 philips SON TIA
cooltube (je úžasná!)
aluflex 3m
pachový filtr
odtah RUCK s kondenzátorem + regulace (invertor)
předřadník, kondík a startér jsem koupil v sadě
měřic teploty a vlhkosti
šroubovací kovové objímky
2x přitahový 60mm tichý větráček
2x ofukový 120mm tichý větrák

Skříň je plně funkční. Musel jsem ji ovšem zvýšit o cca 40 cm. Byla moc nízká na 250 sodík. Nové rozměry skříně po úpravě jsou: 63 x 56 x 153,5

Hnojky:
Plagron Grow a Bloom.

PH měřím kapáním kapek a výslednou barvou.

V dalších příspěvcích se můžete podívat na postup stavby a následně také na zplození, růst, plození osazenstva a část sklizně pro představu.

info: Následující příspěvek od JAHmaican je vlastně potřebná kritika na první návrh skříně. U skříně totiž byla otevíratelná jen spodní polovina. Vrchní pak byla na pevno. Došlo mi, že to byl nakonec naprostej nesmysl :-)

beginner

Naposledy upravil rodnaxor 29-03-2013 v 10:05 AM

Old Post 11-11-2012 v 18:09 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 2

Moc teda nechápu, proč si ji "vylepšil" aby se dala otvírat jen dole. Bude se ti strašně špatně manipulovat se světlem, jejim zapojováním, manipulováním,děláním otvoru. Když budeš mít dole vzrostlejší kytky a chtít dát lampu výš, budeš je muset všechny vytáhnout, atd atd...

Jinak bych zvolil 250w HPS

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 11-11-2012 v 18:27 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 3

Ano je to trochu neohrabané, ale na světlo mám připravený řetěz, kterým budu nastavovat výšku světla přes táhlo.

Nicméně ta přední vrchní deska se dá sundat a na prvotní montáž komponent ji vyndám ven - pak vymyslím pant i na ní ;-)

Děkuji za radu s tím svícením. Budu se jí řídit.

Objednám zatím svícení a přísl., nějakou tu folii, pc větroně a postavím si ten pach. filtr. Dám vědět o postupu stavby.

Ještě takový nepodstatný dotaz. Kolik kytek mi to vezme? A cca výnos? Dá se to tipnout?

beginner

Old Post 11-11-2012 v 18:35 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 4

FAQju
pročti....

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 11-11-2012 v 19:07 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 5

Zde je seznam co bych rád objednal. Prosím zkušené, aby mi případně napověděli, jestli je něco špatně. (máte zkušenosti)


1x Sunmaster HPS Dual spectrum 250w

1x Předřadník UAL - C 250w

1x Reflektor Stucco 40x40cm Komplet

3x Fólie Diffusion Diamond, 120cm

1x Mechanické spínací hodiny do zásuvky


Větrání budu řešit později. Je to OK?

beginner

Old Post 11-11-2012 v 20:41 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
caseage
Stálý Člen

Karma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% PěstitelskáKarma uživatele caseage - 32% Pěstitelská

Registrován: Sep 2010
Příspěvků: 381  

Příspěvek č. 6

potřebuješ ten větrák na odtah to by mělá být taky hlavní věc a prodlužovák s min 5 zastrčkama

jak začal můj prvni INdoor

spokojenost s http://www.growshopnj.cz/

Old Post 12-11-2012 v 06:10 AM
caseage je offline   Profil uživatele caseage   Find more posts by caseage   Foto galerie člena caseage   Click here to Send caseage a Private Message   Add caseage to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
sk8
Stálý Člen

Karma uživatele sk8 - 10% Pěstitelská

Registrován: Dec 2011
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 7

No teda já si nejsem jistej jak to pude s tou 250kou uchladit...

Old Post 12-11-2012 v 11:45 AM
sk8 je offline   Profil uživatele sk8   Find more posts by sk8   Foto galerie člena sk8   Click here to Send sk8 a Private Message   Add sk8 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Bostik1
Stálý Člen

Karma uživatele Bostik1 - 80% PěstitelskáKarma uživatele Bostik1 - 80% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 119  

Příspěvek č. 8

Taky si myslim, ze budes mit velkej problem tu 250 uchladit a navic 250 bych pouzil na vetsi prostor, v tomto pripade bych urcite pouzil 150.

Marihuana leci a to vsechno

Old Post 12-11-2012 v 12:29 PM
Bostik1 je offline   Profil uživatele Bostik1   Find more posts by Bostik1   Foto galerie člena Bostik1   Click here to Send Bostik1 a Private Message   Add Bostik1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 9


Ahoj všem a předně díky za reakce.
Pohrál jsem si opět se skříní a situoval jsem vstup do ní trochu logičtěji. Dole je pevná deska a nahoře vstupní dvířka.

Teď co se týče toho svícení. Nevím a mám dilema co tedy použít. Instinkt mi říká, že bych tam měl dát tu 250tku. Půjdu do ní a případně budu muset vymyslet odtah tepla z té výbojky.
Nechce se mi ale teď brát 150tku a později litovat.

Tak jak tedy?

beginner

Old Post 12-11-2012 v 15:21 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 10

hezká skříňka, ale... no pokud i ta deska bude na pantech,tak v pohodě...
250W bude akorát, ale bez coooltube to asi neuchladíš..v létě určitě ne..
ideální by byla 150W na růst a část květu (nemusí být nutně MH) a pak 250W.
řízky seženeš tady v bazaru, někteří i po domluvě pošlou poštou, je to s nimi jednodušší..
v čem budeš pěstovat?hlína?voda?
pachovej filtr si kup, není to nic drahýho, kutit ho asi nemá moc smysl...
spínací hodiny zkus digitální, nejsou o moc dražší, navíc mechanický ,,tikaj,, což mě neskutečně sralo, když jsem u toho musel spát

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 12-11-2012 v 16:21 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JAHmaican
rasta herbsman

Karma uživatele JAHmaican - 94% Pěstitelská

Registrován: Apr 2006
Příspěvků: 881  

Příspěvek č. 11

Měl jsem 250ku ve skříni 55x55x160 mnoho kol a uchladil ji PC větrákama.
Později jsem nainstaloval sice cooltubu, ale i bez ní se to dalo...
Každopádně by 150w stačilo asi taky...

!!!CHLASTAFARI!!!

Old Post 12-11-2012 v 18:17 PM
JAHmaican je offline   Profil uživatele JAHmaican   Find more posts by JAHmaican   Foto galerie člena JAHmaican   Click here to Send JAHmaican a Private Message   Add JAHmaican to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 12

No tak to je otázka protože já mám jen 114... Teď je to na zvážení.

beginner

Naposledy upravil rodnaxor 18-12-2012 v 05:22 AM

Old Post 12-11-2012 v 18:42 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 13


Tak jsem s tím opět kousek pohnul.

Přítah je hotov. Rozsah nastavení 4,5V - 12V .

beginner

Old Post 14-11-2012 v 17:06 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 14

Přemýšlím nad bílím polarem, nebo nad diamantovou fólií. Co více pohlcuje teplo?

beginner

Old Post 14-11-2012 v 17:10 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rodnaxor
Stálý Člen

Karma uživatele rodnaxor - 76% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 76 

Příspěvek č. 15

Ahoj.

Přemýšlím o Growshop Seeds Indoor mix 10ks (mišmaš modelů)

Svoje věci, které mám, anebo si je svépomocí vyrobím jsou tyto:
nádechy včetně ofuku - viz foto
uchycení cooltube
elektrický rozvod
květináče
hlínu koupím někde v botanikule

beginner

Naposledy upravil rodnaxor 18-12-2012 v 05:09 AM

Old Post 12-12-2012 v 20:31 PM
rodnaxor je offline   Profil uživatele rodnaxor   Find more posts by rodnaxor   Foto galerie člena rodnaxor   Click here to Send rodnaxor a Private Message   Add rodnaxor to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 16

to všechno kupuješ z growshopu?
na indoor mix se vyprdni, zkus řízky, jeden kultivar.chceš pěstovat v hlíně?
co takhle zkusit hydroponii?

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 12-12-2012 v 20:40 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:38 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5612540 seconds with 29 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív