Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Galerie Mikropěstování » Micro Grow LED 61W
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Micro Grow LED 61W Příspěvek č. 1



Ahoj, tak konečně přidám pár foto z mého 4 pokusu.
Zapomněl jsem fotit dobu růstu.
Ilustrační foto, ale při světle = naprd. Týden po přepnutí

Zasazeno 20.7
3x řízek NYCD + 3x Critical Mass
3týdny růst, poté jsem přepnul.
1 řízek NYCD k.o.

skříň: 55x55x65cm mini...

světla: extra svítivé LED vlastní konstrukce kolem 55W, někdy přidám foto, ale zatím na nich bude ještě nějaká práce. To by bylo na celé jedno téma.

systém:pasivní hydro dle xmalcolma. Dva 50cm samozavlažovací truhlíky.
ofuk: 12cm pc fan
přítah 12cm pc fan
pacháč: vlastní konstrukce z pvc trubek, vlastně jako má uživatel vampu, nicméně jsem ho udělal moc úzký a budu ho muset udělat znovu, protože to ještě není ono, odtah pacháče pc fan 8cm.

hnojení:plagron phytamin na postřík. alga grow + vermesfluid muškát na růst, alga bloom + vermesfluid muškát na květ. (nevím nakolik se vermesfluidy liší, někdo používá jahodu. Těžko shánět info, ale roste to dobře.)

Hlína:namíchal jsem...kokos, perlit, vermikompost (1,5l). poměr podle oka a trochu keramzitu na dno..

Naposledy upravil Okurčák 25-08-2012 v 18:18 PM

Old Post 25-08-2012 v 14:08 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 2






fotky jsou teda pěkně hnusný, musím se s tím trochu poprat ještě.
2 týden od přepnutí.

Zalévám asi po 5 dnech, když je půda proschlá, na střídačku alga vs vermesfluid.

Skříň je extrémně nízká, proto redukuji výšku jak se dá. Trochu prostoru tam naštěstí ještě je.

Teplota přes léto do 30 stupňů (nyní 26). LED moc nehřejí. Hlína špatně vysychá, nutno mít ofuk nasměrovaný na hlínu. Protože jsou kytky dost silné a vyrostly, snížil jsem ofuk nad hlínu. Větrák už celkem překážel.

Naposledy upravil Okurčák 25-08-2012 v 18:16 PM

Old Post 25-08-2012 v 14:44 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 3

maximální možná výška rostlin je cca 43cm, poté se začnou pálit o Ledky. Nyní mají rezervu ještě asi 8cm. To půjde...

Čím menší skříň, tím náročnější pěstování. Proto mám v plánu zhotovit novou 70x55x165cm. Světla budou stejná, systém zkusím aero s rotační tryskou gardena. Pro kytičky bude prostor cca 1m. 60cm zabere aerosystém s rezervoárem na vodu..

Když to dobře půjde tak bude příští grow již v nové skříni..

Old Post 25-08-2012 v 15:22 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 4




detajl začínajících květů.

Vitalita OK

Old Post 25-08-2012 v 18:02 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 5

Ohledně světel. Použil jsem extra svítivé LED 350mA. 58x Red, 6 x Blue, 2 x Warm white.
Red : 29x (Cree) 630nm Xlamp 56,8lm; 29x Avago 640nm ?lm
6x Blue: (Cree) 465nm, 73,9lm
2x Warm White(Avago technologies) moon stone 161lm;4000K.
úhel diod 110-130 stupňů.

Old Post 27-08-2012 v 10:49 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 6

diody jsou úzkospektrové, proto jsem přihodil dvě bílé 4000K, které mají široké spektrum. V rámci možností...

Old Post 27-08-2012 v 11:07 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 7

Většina diod je připojena přes odpory na zdroj 24V. 10 napojeno na proudový zdroj vytvořený z IO LED driveru. Také na 24V. Každá dioda je na malém kuprexu 2x4cm kvůli chlazení, ale dost se hřejí, zejména modré a bíle. Vše je přiděláno na bílou sololitovou desku. Ale to časem předělám. Deska se v rozích prohybá a snadno dojde k přerušení kontatku na diodách, takže už jsem musel párkrát opravovat. Do budoucna všechny přidělám na plech, který bude jako chladič. Napájení bych rád vytvořil z 24V zdroje a dodělal nové LED drivery napájené z těch 24V, jeden driver pro dvě větve diod. Celkem by mělo být 8 větví, tj 4 LED drivery, každy na 700mA. (350 + 350). Ale to bude stát něco času a energie, takže uvidíme kdy to bude... Celkem to bude zase kolem těch 60-70W. Pro představu, jedna dioda stojí kolem 50,- a více. Modré mě stály 100,-

Old Post 27-08-2012 v 11:28 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 8





asi 16(12/12)

Nějak to pořád roste, začínám lámat a ohybat. Přikoupím půlměsíce a nakonec budu muset asi i přivazovat větvičky samostatně k truhlíku. Pár listů Criticalu lehce povadlých, ale ona si s tim poradí..

Fotím s bleskem při světle na 1Mpix. Bez blesku je to naprd a bez světla neni nic vidět.

Old Post 27-08-2012 v 18:30 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 9

ajaj, tak s lámáním končím. už jen přivazovat. Jednu krásnou paličku jsem se snažil ohnout a najednou lup a zůstala mi v ruce Tak takhle ne...

Old Post 29-08-2012 v 20:55 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hy3nA
Stálý Člen

Karma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% PěstitelskáKarma uživatele Hy3nA - 82% Pěstitelská

Registrován: Feb 2007
Příspěvků: 1129  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od Okurčák
ajaj, tak s lámáním končím. už jen přivazovat. Jednu krásnou paličku jsem se snažil ohnout a najednou lup a zůstala mi v ruce Tak takhle ne...


tos musel bejt docela nekompromisní, hele když to enjde jinak a už musíš lámat nebo tak něco, tak zkus nejdřív jemně pomačkat ten stonek, jako ne abys ho rozmáčkl na placku,ale trochu deformovat ho můžeš, pak to jde ohnout (zlomit) líp a v ruce ti to nezůstane

Hyena je nedotáčivá!

http://www.stop-rybam.unas.cz

Old Post 30-08-2012 v 08:28 AM
Hy3nA je offline   Profil uživatele Hy3nA   Find more posts by Hy3nA   Foto galerie člena Hy3nA   Click here to Send Hy3nA a Private Message   Add Hy3nA to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 11

To je tak, vždycky jsem používal půlměsíce, ale před týdnem jsem si četl krásnej článeček http://grower.cz/forum/showthread.php?threadid=49013 ohledně trénovaní kytiček. A řekl jsem si, že nemůže být problém dosáhnout požadovaných rozměrů. Je zde i popsáno ono rozmačknutí. V mém případě jsem ji lehce přiohnul, stále nic, najednou lup a palice visí podél stonku. Na pěst.. Hold zkušenosti a zase zkušenosti...

Old Post 30-08-2012 v 10:44 AM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
biely
Stálý Člen

Karma uživatele biely - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2012
Příspěvků: 45  

Příspěvek č. 12

k tym ledkam mam odskusane ze ked moc hreju, mal by si pridat este par led diod doma som mal 40x cervene 20x modre a napajal som ich pc zdrojom najskor som tam mal na 12v 4 diody a tiez pekne piekli hlavne cervene potom som k nim po 2 pridal a bolo to lepsie...

to ze sa niekedy hlupo pytam neznamena ze cakam rovnaku odpoved. Forum luskam kazdy den aby som sa ucil na chybach a radach druhych

Old Post 30-08-2012 v 17:57 PM
biely je offline   Profil uživatele biely   Find more posts by biely   Foto galerie člena biely   Click here to Send biely a Private Message   Add biely to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 13

biely: jasný. Ono celý je to trochu složitější, ale nerad bych mlátil prázdnou slámu. Nicméně něco málo o tom vím, protože elektrikou se trochu živím a měřením LEDek jsem ztrávil už nějakou dobu..

Old Post 30-08-2012 v 21:43 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 14

Snad jen ve zkratce...LEDky jsou napájený stejnosměrným proudem. Každá ledka, má výrobcem dáno, při jakém proudu je maximální efektivnost, tj nejvíce svítivosti na množství proudu. Zvýšením proudu se zvýší svítivost, ale né o tolik o kolik se zvýší spotřeba. Každá Led má na tento svůj proud uvedené i napětí, při kterém ho dosahuje. zpravidla při teplotě kolem 20 stupňů. Tomu odpovídá vyzářený výkon diody. A ten se musí uchladit. Pokud se neuchladí, což většinou ne teplota na diodě stopne více než 20 stupňů. Pracovní teplota bývá až asi do 100 stupňů mám pocit. Ale problém je v tom, že každá dioda, má napěťovou charakteristiku závislou na teplotě ( při konstatnim proudu). Což znamená, že když máme proudový zdroj, dioda bude svítit stejně, i když se bude měnit její teplota a bude se měnit napětí na ní. Tedy z druhé strany. Máme-li pouze napěťový zdroj, napětí na diodě určí proud, který diodou prochází, tomu odpovídá nakolik bude dioda svítit ale to se bude měnit. Protože když se dioda ohřeje, změní se napětí na diodě, tím i odpovídající proud a tím i svítivost.....Snažil jsem se to napsat co nejjednodušeji a polopatě. Jestli to někoho uráží že říkám samozřejmosti, tak se omlouvám.

Old Post 30-08-2012 v 21:51 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 15

biely: moje diody se kterými jsem nedávno pracoval: červená 2V, modrá 3V. Což znamenalo, že aby při 12V svítily protékal stejný proud 6x červená vs 4x modrá. Problém je ale v tom, že když se ledka začne hřát, na stejném napětí se zvýší proud. Bohužel o hodně. Malá napěťová změna stačí k velkému nárůstu proudu. Tj nejlepším řešením je mít proudový zdroj a chlazení diod dostatečné.. Tím se dosáhne toho, že pokud se mění teplota okolí, diody svítí stejně i když celkové napětí na ních (napájecí) se v závislosti na tom nění.

Old Post 30-08-2012 v 22:04 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Okurčák
Stálý Člen

Karma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% PěstitelskáKarma uživatele Okurčák - 0% Pěstitelská

Registrován: May 2012
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 16

biely:tím že se přídá určitá dioda do série na napěťový zdroj dojde k tomu, že všema diodama prochází určitý stejný proud, který na každé diodě udělá určité napětí. Toto napětí odpovídá v součtu napájecímu, ale když je diod více, napětí se samozřejmě na každé diodě sníží. A snížení napětí na diodě znamená snížení proudu, tím i výkonu a tím i vyzářené energie (tepla).

Old Post 30-08-2012 v 22:07 PM
Okurčák je offline   Profil uživatele Okurčák   Find more posts by Okurčák   Foto galerie člena Okurčák   Click here to Send Okurčák a Private Message   Add Okurčák to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 23:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
09-03-2016 - LED micro grow - 110 odpovědí
19-07-2015 - První grow LED 74w - 30 odpovědí
29-08-2013 - Micro Grow LED (50-60W)+pseudo aero - 172 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2748270 seconds with 31 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív