Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Led panel nebo 100w sodík?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Led panel nebo 100w sodík? Příspěvek č. 1

Zdravím,

potřeboval bych poradit. Nemohu se rozhodnout, jestli mám svítit v boxu 100w philipsem, nebo led panelem.

Led panel. Udělal jsi takové malé schéma: https://lh3.googleusercontent.com/-...sch%C3%A9ma.jpg

Vůbec netuším, kolik by takovýto panel se 110 led diodami mohl žrát. Pájet umím, ale v el. zapojení se moc nevyznám. Čili nevím po kolika sériích by se ledky pájely, jaké odpory atd. Nicméně led panel by měl být účinnější spektrum světla takové, jaké bych chtěl. Prosím někoho, aby mi poradil obchod kde najdu levné led diody se svítivostí okolo 10 000mcd. Ani nevím, jestli se vůber rostlinkám s "umělým spektrem" dobře žije.

Drůhá možnost je si koupit 100w výbojku, nejlépe philips. Plus předřadník. Vyjde mě to levnějc, ale výbojka vyzařuje obrovské množství světla mimo potřebné spektrum.

Kterou z těchto variant by jste volili vy? Co by jste doporučili? Díky. (omluvte mě jsem začátečník)

Old Post 06-02-2012 v 15:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 2

já bych už volil ledky, nemít nakoupenej sodík, cfl a mít na to prachy..na bastlení panelu se vyprdni, kup hotovej, koukni na deal extreme
..http://s.dealextreme.com/search/LED+grow

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 15:53 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

Našel jsem toto: http://www.dealextreme.com/p/17-14w...c-90-240v-93170

Mají rostliny raději ledky nebo sodíkovky? Na té ilustrační fotce nic moc, ale dole jsou fotky uživatelů a svítí to teda dost.

Old Post 06-02-2012 v 16:23 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 4

Asi takhle zkus se podívat ne led testy tady na gr ..... Mě přjde že nic nedopadlo nějak extra.......
HPS je prostě jistota. Říká se že v Led je budoucnost , ale zatím bych zustal u HPS.

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 06-02-2012 v 16:27 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 5

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
Asi takhle zkus se podívat ne led testy tady na gr ..... Mě přjde že nic nedopadlo nějak extra.......
HPS je prostě jistota. Říká se že v Led je budoucnost , ale zatím bych zustal u HPS.

mno právě už to začíná vypadat dost zajímavě..podivej se líp

ledky maj tu výhodu, že si přesně namícháš spektrum a neměníš většinu elektřiny na teplo jako sodík, v létě bejvá často nemožný sodík uchladit, když je v místnosti 30c, není problém mít v boxu 40 a víc.
a ničim jinym než klimatizací s tim nic neuděláš...

ten 14w panel bude dobrej tak na růst, matky či klony, koukni na ty ufa, dvouwattový ledky a 50w stojí 100 usd...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 16:38 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

Díval jsem se na testy, někdo psal že to má doma a že se toho chce zbavit, že mu pod 14w ledkou nevyrostlo nic... Takže zatím jsem nakloněný sodíku. Prosvítí ledky i k spodním listům?

Nejlépe bych to viděl na modrý led panel v době růstu a pak červený v kombinaci se sodíkem. Ale nechce se mi dát tolik peněz do toho, i když výsledek by byl možná udivující.

Přes léto přestoat doma nebudu, mám balkón na jižní stranu, takže tím bych to vyřešil.

Ještě malý dotaz, když zasadík autoflowering v červnu, budu v srpnu sklízet? nebo musím sadit až v sprnu a sklízet v říjnu?

Old Post 06-02-2012 v 16:44 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 7

50w led to je tak na dvě kytky po třiceti gramech za cenu za kterou pořídíš komplet vše ke 150w hps i s hlíno. přitom 150w sodík ti vyjde tak na 4 kytky po 30ti gramech +-

Old Post 06-02-2012 v 16:46 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 8

no koukni tady,v iděl jsem tu pár zajímavejch pokusů..
někde jsem viděl video, kde týpek dal pod 300w ledkama z jedný kytky 350g...
to snad ani se sodíkem neuděláš.
jistě že prosvítěj, ale kup si hotovej panel, bejvá tam několik vlnovejch délek červený, modrá, bílá, oranžová, uv...
na nějaký bastlení a střídání malejch a slabejch panelú se vyprdni, podle mě má smysl začít s 1w ledkama minimálně, 2w, 3w jsou mazec, málem na oslepnutí

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 16:50 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 9

Hodil bys mi tu prosimtě nějaký set se 150w sodíkem ?

Old Post 06-02-2012 v 16:52 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 10

Re: Asfalt bohužel jsem nic kloudného nenašel(ale je pravda že sjem hledal jen na grower.cz
(ano našel jsme 3-4 pěsty dojeté do konce , ale gramáž ani kvalita sušiny nic moc)

ono možná o LED vypovídá i to že na growbazar.cz , ale i tady na grower.cz v bazaru je řekněme 90% inzeratu tykajicich se Led panelu ve smyslu : "Prodam Led....."

Do budoucna to bude určitě o něčem jinym , ale etd je pro mě jasná volba HPS , ale an růst proti LED nic nemám to naopak :-)

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 06-02-2012 v 16:57 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 11

citace:
Původní příspěvek od tuffgong1
Re: Asfalt bohužel jsem nic kloudného nenašel(ale je pravda že sjem hledal jen na grower.cz
(ano našel jsme 3-4 pěsty dojeté do konce , ale gramáž ani kvalita sušiny nic moc)

ono možná o LED vypovídá i to že na growbazar.cz , ale i tady na grower.cz v bazaru je řekněme 90% inzeratu tykajicich se Led panelu ve smyslu : "Prodam Led....."

Do budoucna to bude určitě o něčem jinym , ale etd je pro mě jasná volba HPS , ale an růst proti LED nic nemám to naopak :-)


http://www.youtube.com/watch?v=OM8L...feature=related

a projeďs i i related...
zkrátka šlape to a už teď bych řekl, že líp jak soda, kór v létě, problémy s teplem atd
vezmi si že životnost ledek je cca 7 let, míň tepla, nehrozí požár, když ti umře odtah...prostě jednoznačně plus pro led, jen to ještě není moc ozkoušený...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 16:58 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 12

150w HPS komplet

http://www.zbozi.cz/?q=150w+HPS+komplet

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 06-02-2012 v 16:59 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 13

na 150 sodík bych se vyprdnul...

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 17:03 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 14

Má tam na tom videu těch ledek jen pár, budou to asi nějaké super svítivé. Jsou normálně k dostání? Kolik by to stálo?

Old Post 06-02-2012 v 17:20 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
asfalt
Stálý Člen

Karma uživatele asfalt - 67% Pěstitelská

Registrován: Jun 2004
Příspěvků: 325  

Příspěvek č. 15

to jsou 5w ledky, vygoogli si to, bastlit se to nevyplatí, vyšlo by to na dardu, kup hotový světlo třeba z bazaru..

karamel je cukr co už se neuzdraví

zmáčkni spoušť, bude spoušť, zmáčkni knoflík, bude poušť

Old Post 06-02-2012 v 17:45 PM
asfalt je offline   Profil uživatele asfalt   Find more posts by asfalt   Foto galerie člena asfalt   Click here to Send asfalt a Private Message   Add asfalt to your buddy list     Navštiv homepage uživatele asfalt! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tuffgong1
Stálý Člen

Karma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% PěstitelskáKarma uživatele tuffgong1 - 58% Pěstitelská

Registrován: Mar 2010
Příspěvků: 967  

Příspěvek č. 16

no asi takhle každej pěstí pod něčim já pod HPS ty máš jistě LEd když je tak vychvaluješ

Ale jednu věc ybch rád uvedl an pravou míru když ti odejde u 70w-150w HPS odtah tak to opravdu hořet nezačne

Lidi prosím vás , buť ty seriály dodělejte do konce a nebo požádejte admina o smazání !

Old Post 06-02-2012 v 18:01 PM
tuffgong1 je offline   Profil uživatele tuffgong1   Find more posts by tuffgong1   Foto galerie člena tuffgong1   Click here to Send tuffgong1 a Private Message   Add tuffgong1 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 19:08 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1136480 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív