Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Hydroponie » Prosim o radu - libra Drip
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Thorn69
Nový Člen

Karma uživatele Thorn69 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 18  

Prosim o radu - libra Drip Příspěvek č. 1

Vim ze to pro vas budou hloupe otazky ale po precteni hromady prispevku tady na foru sem se stejne nedozvedel co potrebuji a chtel bych poprosit o radu.
mam to na grodanovych rohozich. Jak velky reservoar se zalivkou potrebuju? Kolik ji tam mam dat, cetl jsme ze se zacina zavlazovat 3x denne a postupne pridavat. Nekde bylo popsano ze zalevani ma trvat tak dlouho dokud z kazdeho kvetinace neco nevytece, jenze ja to mel zaple cca 5 min a neco vyteklo pouze asi ze 4 kvetinacu jinak nic a to mi radily predchozi majitel systemu ze to daval jen 3x denne na dve minuty. JSme ze vseho docela zmateny, tak budu rad za kazdou radu. Jo a zalivku z dripu necham odkapavat a potom vylevam, delam to dobre? nebo ji mam nechat cirkulovat a vymenovat co tyden?

Naposledy upravil Thorn69 30-01-2012 v 23:38 PM

Old Post 30-01-2012 v 21:19 PM
Thorn69 je offline   Profil uživatele Thorn69   Find more posts by Thorn69   Foto galerie člena Thorn69   Click here to Send Thorn69 a Private Message   Add Thorn69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 2

Tak u prvního dotazu ohledně nádrže ti poradíme asi většina stejně..čím větší objem tím líp jelikož budeš mít stabilnejší PH roztoku.Takže 100l+ výborné.Mít 25 libra truhlíků je pěkné..Ale využiješ je všechny? Podle mě zbytečně moc a pokud by si je chtěl všechny v jednom systému tak bys potřeboval aspoň 4 pumpy a od každé 4 rozvody a každý z těch rozvodů na jeden truhlík a z něj kapiláry.U závlahy je to tak jak si četl.Postupně zvyšovat intervali mezi zálivkami a potom trvání jednotlivých intervalů.Na 25 libra truhlíků bys potřeboval redukce na kapiláry aby se ke každé rostlině dostalo ve stejný čas stejné množství roztoku.A na konec pokud máš v libráčích grodanové rohože což jsou jak předpokládám RW tak to nech kolovat..Podle mě jen tehdy pokud tam máš médium jako je hlína tak bych nechával odkapat mimo systém aby se nešpinil roztok,dýl vydržel a neucpali se ti kapiláry.To je můj názor a snad i smysluplná rada.

Old Post 30-01-2012 v 21:49 PM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thorn69
Nový Člen

Karma uživatele Thorn69 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 3

No ja to mam napojedne na kalove cerpadlo. POdle meho by to melo stacit, kdyz to zapnu, zda se mi ze tecou vsechny kapilary stejne ale je prava ze jsem to jeste nemeril. Mam ke kazde kytce vedenou jen jednu kapilaru ale prej je to tak ok.

Naposledy upravil Thorn69 30-01-2012 v 23:40 PM

Old Post 30-01-2012 v 21:55 PM
Thorn69 je offline   Profil uživatele Thorn69   Find more posts by Thorn69   Foto galerie člena Thorn69   Click here to Send Thorn69 a Private Message   Add Thorn69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Thorn69
Nový Člen

Karma uživatele Thorn69 - 0% Pěstitelská

Registrován: Mar 2008
Příspěvků: 18  

Příspěvek č. 4

A prosim Te jeste, jak dlouho t zalivku muzu nechat kolovat? Tyden a pak vymenit? Dyl, ci kratsi dobu?

Old Post 30-01-2012 v 22:26 PM
Thorn69 je offline   Profil uživatele Thorn69   Find more posts by Thorn69   Foto galerie člena Thorn69   Click here to Send Thorn69 a Private Message   Add Thorn69 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 5

No to záleží jaké máš hnojiva.Já jedu teď DUTCH PRO a 7-10 dní to vydrží a měním to z prevence abych pak jednoho dne nezjistil že sem kytiny závlažoval řasama hnilobou a bakterijemi ze zkaženého roztoku.Ke každé kytine jedna kapilára je běžné pokud nemáš nějaké monstrózní stromy nebo ti řve pumpa tak aby si jeden interval urychlil dáš tam dvě a za menší čas se ti kytina zaleje rychlej ale to je snad všem jasné.Jinak jestli by to šlo hodil by si sem nějaké fotky pro představu?Protože jestli máš 24 libráčů a jednu pumpu tak máž z té pumpy ke každému truhlíku jednu hadici ze které vedou kapiláry.Takže 24 HADIC? :O A ještě si samozřejmě musíš změřit vydatnost kapiláry aby si věděl kolik ze za jednu minutu dostane ke kytině roztoku a podle toho pak můžeš regulovat tlak u jednotlivých kapilár redukcemi. Já jedu v hydrotonu a tam mi za jeden interval (jedno zalití) proteče 720 ml/1min ale u hydrotonu to nevadí sice zůstane vlhký ale vody vyteče a kořeny mohou stále dýchat.U kokosu bych to viděl stejně tam by neměl být problém když se údajně nedá přelít.U hlíny už to je něco jiného ale kdo by jel HYDRO v hlíně že u RWček se mi zdá to je stejný případ jako u kokosu.Hodně zdaru a postni fota prosím jsem zvědavý.

Old Post 31-01-2012 v 07:01 AM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
NORM
Stálý Člen

Karma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% PěstitelskáKarma uživatele NORM - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2011
Příspěvků: 654  

Příspěvek č. 6

jelikož tomu vůbec nerozumíš tak rači jeď na odpad, tzn. bez cirkulace..
jaký průměr mají ty kapiláry?
jaký výtlak má čerpadlo?
máš vůbec pH a EC metr?

Old Post 31-01-2012 v 07:02 AM
NORM je offline   Profil uživatele NORM   Find more posts by NORM   Foto galerie člena NORM   Click here to Send NORM a Private Message   Add NORM to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Easy Grow
Stálý Člen

Karma uživatele Easy Grow - 90% PěstitelskáKarma uživatele Easy Grow - 90% Pěstitelská

Registrován: Nov 2011
Příspěvků: 129 

Příspěvek č. 7

http://grower.cz/pestovani/navody/hydroponie/9.html#26 Tady máš pak návod na výpočet mnou zmiňované vydatnosti kapilár.

Old Post 31-01-2012 v 07:07 AM
Easy Grow je offline   Profil uživatele Easy Grow   Find more posts by Easy Grow   Foto galerie člena Easy Grow   Click here to Send Easy Grow a Private Message   Add Easy Grow to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ong-bak
Nový Člen

Karma uživatele ong-bak - 80% Pěstitelská

Registrován: Jun 2011
Příspěvků: 26  

Příspěvek č. 8

nazdar hosi chystam se rozjet drip o 4 librach z kokosovyma rohozema ale potrebuji poradit jak zavlazovat ty kokosove rohoze jestly stejnym spusobem jak rw nebo tomu bude stacit treba 1 dene ? dekuji za rady

Old Post 07-02-2012 v 00:09 AM
ong-bak je offline   Profil uživatele ong-bak   Find more posts by ong-bak   Foto galerie člena ong-bak   Click here to Send ong-bak a Private Message   Add ong-bak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:35 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
16-03-2013 - průplach libra drip - 7 odpovědí
01-08-2012 - Prosim o radu z bublakem - 17 odpovědí
24-09-2011 - prosím o radu - 1 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8989230 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív