Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Zahada
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Škůdci Zahada Příspěvek č. 1



Mam taky dufam ze mensi problem.Mam asi 3 tyzdne stare rastlinky.Zrazu som si vsimol,ze jpar zo spodnych listov sa zacina skrucat smerom nahor,udialo sa to dost rychlo(za par minut)po tom co sa zapla lampa.(mozno to uz bolo trochu aj predtym)Lampa je urcite dost daleko,lebo rastliny su pod nou stale a doteraz nebol problem. Su sice v malom skleniku a toto som spozoroval az ked boli chvilu bez krytu skleniku.No a tie skrutene casti listov som nasiel na druhy den vyschnute.Mali ich iba niektore rastliny a drtiva vacsina je OK. Moze byt ze sa spalili?Neviem co moze byt zle...

Old Post 19-02-2003 v 18:42 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gunman
Starec grower

Karma uživatele gunman - 85% PěstitelskáKarma uživatele gunman - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 364  

Příspěvek č. 2

Čím polievaš? Hnojíš? pH? Substrát? Vlhkosť?
Nie je to dobre vidno, ale skoro by som si tipol, že ich niečo žerie. Po kontrole pH vezmi lupu a skontroluj schnúce listy z obidvoch strán.

Kým stúpa dym, rád stúpam s ním, až tam, kde všetko končí a začína...

gunman

opus 1, opus 2

Old Post 20-02-2003 v 06:56 AM
gunman je offline   Profil uživatele gunman   Find more posts by gunman   Foto galerie člena gunman   Click here to Send gunman a Private Message   Add gunman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 3

podle toho, jak se listy kroutěj nahoru to vypadá na vysokou teplotu a malou vzdušnou vlhkost.Substrát vypadá jak rašelina a to je moc kyselý. Jsou to ještě prckové, potřebujou víc vlhkosti. Ale pár zvadlých spodních lístků ještě nic neznamená, po přesazení se to stává.

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 20-02-2003 v 08:07 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 4


Takze sodik 400W je 80cm nad rastlinkami.Rozmyslam,ale ze ju dam vyssie.Vlhkost by mala byt ok,60-70%,lebo oni su sice pod lampou,ale mam ich v takom malom sklenicku plastovom,viz.obrazok(a na stenach je stale skondenzovana voda+vlhkomer horovi sam za seba.)Este k tym fotkam,sorry za tu malu kvalitu,ale nemam dig.fot.,len dig.Sony Handycam,a to je ta najlepsia kvalita aku som z toho dostal...Inak ta raselina je z Viedne z kofacu,takze to by hadam malo byt OK,ale urcite este zmeriam Ph!Este inak nehnojim,mal by som?(chcem pouzit Kristalon pre veg.fazu)Inak nezerie ich nic,aspon nie co je vidiet pod lupou.Ale doublechecknem to este raz cele.Zatial diki moc vsetkym!!!c ya

Naposledy upravil Ajwen420 21-02-2003 v 08:29 AM

Old Post 20-02-2003 v 18:43 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 5

Tak uz viem v com asi najskor je problem.Bol som v tom kofaci kde som tu raselinu kupil a dozvedel som sa,ze to je dokonca predhnojena raslenia,takze uz to je asi jasne - moc zivin a pali to rastliny. Ked som ju kupoval som sa spytal typka ze nech mi da nejaky dobry substrat na male...No tak aspon som sa poucil, ze sam mam spoliehat len na rady z Groweru a nie Viedenskych kofacovych predavacov.Teraz sa skor naskytuje otazka, ze co s tym?Mam pridat dolomiticky vapenec(lebo dpresadzovat do ineho substratu by aspon podla mna bola blbost,velke riziko poskodenia korenoveho systemu)???

Old Post 22-02-2003 v 08:34 AM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High_Land
Stálý Člen

Karma uživatele High_Land - 67% PěstitelskáKarma uživatele High_Land - 67% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 113 

Upozornění Presadit Příspěvek č. 6

Hele, pokud to je tim, urcite presadit. Proc myslis, ze by to byla blbost? Nejde zrovna nejlepe videt v jakych nadobach to mas, ale stejne mi pripadaji hodne male na pestovani ze semen a tak stejne budes presazovat. Ja pouzivam 10l kyble a uz v rustu (kolem 25.dne) mi prorustaji koreny drenaznimi dirkami. Cim vetsi, tim lepsi.
A myslim, ze velikost kytek je na presazeni akorat. Ja presazuju tak 2 tydny od zasazeni semene. Musis byt samozrejme opatrny pri presazovani na koreny, i kdyby jsi mel znicit puvodni kvetinacky. Koreny se ponicit urcite nesmi. Urcite zatim nehnojit, kazda normalni hlina ma ziviny na prvni 2-3tydny zivota kytek, obzvlast nejaka obohacena. A taky hodit lampu niz - ja se s tou svou nedostanu vyse nez na 60cm (po zasazeni) a 40cm (kvet) - mam taky 400W, je treba odvetravat teplo. Vys urcite ne, kytky se pak budou tahat za svetlem a budou tenke, vytahle...

We be doing whatever we want

Old Post 24-02-2003 v 08:55 AM
High_Land je offline   Profil uživatele High_Land   Find more posts by High_Land   Foto galerie člena High_Land   Click here to Send High_Land a Private Message   Add High_Land to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 7

Sorry moja chyba,nevysvetlil som jednu vec.Ja som myslel ze to je blbost presadzovat,lebo rastliny su sice v malych kochlikoch,lenze to nie su len take kvetinace.Su to totiz Jiffy(neviem ci to poznas,ale je to taky material podobny kartonu a urceny na zakorenovanie.Korene prerastu cez stenu uplne lahko a potom sa nemusi presadzat,staci len zasadit cely Jiff do velkeho kvetinaca a tam sa postupne rozpusti)Blbost by to v tomto stadiu bola preto,lebo keby som chcel oddelit Jiff od rastliny,tak by to urcite poskodilo korene strasnym sposobom,lebo su uz prerastene na vela miestach cez Jiff.Inak tieto Jiffy odporucam,su k dostaniu za par korun v zahradkarskom(v roznych velkostiach)Lampu dam urcite blizsie,uz som sa poucil.Zatim dik moc!!!

Old Post 24-02-2003 v 21:36 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 8

Tak to dukladne prolij cistou vodou, at se ty prebytecny hnojky vyplachnou.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 25-02-2003 v 06:15 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
High_Land
Stálý Člen

Karma uživatele High_Land - 67% PěstitelskáKarma uživatele High_Land - 67% Pěstitelská

Registrován: Mar 2002
Příspěvků: 113 

Obecné Příspěvek č. 9

Znam Jiff nebo neco podobneho. F tom pripade bych to soupnul cele uz do velkeho kvetinace - myslim, ze 3 tydny je na presazeni vhodna doba. A pak bych to prolej cistou vodou. Oddelovat koren od Jiffu by byla urcite blbost.

Old Post 25-02-2003 v 07:02 AM
High_Land je offline   Profil uživatele High_Land   Find more posts by High_Land   Foto galerie člena High_Land   Click here to Send High_Land a Private Message   Add High_Land to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 10

OK,dik preplachol som a teraz uvidim ze co sa bude diat.Dam vam urcite vediet,pokial je teda zaujem. Inak uz som aj presadil do velkych kvetinacov,takze by to malo byt v poho.Mam ale este jeden problem a to velky. Vlhkost. Doteraz,pokial boli male som ich mal v tom malom sklenicku(viz.foto hore)mali OK vlhkost,ale uz mi podrastli,takze som ich musel dat von.No a tym,ze v skrini je ventilator,ktory odsava vzduch von(zhora) a nasava z otvoru v stene (zdola) sice cerstvy,lenze malo vlhky vzduch tak mam vlhkost len 25%.S tym musim nieco robit.Napadlo ma urobit taky foliovnik vnutri v skrini,ktory bude izolovany od cerstveho vzduchu,ktory by ho potom len "obtekal"okolo a tak chladil,ale to sa mi zase zda prehnane.Neviem,no zda sa mi to ale ako jedine riesenie,lebo nemozem si dovolit kupovat ziadne drahe zvlhcovace vzduchu.PORADTE?

Old Post 26-02-2003 v 23:25 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 11

Je tu víc možností:
1.ultrazvukovej zvlhčovač - dá se pořídit kolem 2 litrů ,já stará škola ho mám tak 5 let a to byl ještě za sedum
2.před nasávací otvor přidělat zevnitř vlhkej hadr, sám se wodchlípne když pustíš wětrák a vzduch ho bude vysušovat a tím se zvýší vlhkost. Nesmí bejt moc silnej a těžkej, aby to ten wětrák utáhl. Je to princip jako má traktor na fejfuku(komínu)
3.rozprašovat ráno v poledne, večer...furt

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 27-02-2003 v 09:05 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 12

A ten hadr prubezne zvlhcuj - vyborne se k tomu hodi cerpadelko z filmovky - vyzkouseno.
Ale pod ten hadr musis dat nejaky okap,at to vraci zpatky do nadoby.

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 27-02-2003 v 10:50 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
psilos
Podporující Člen

Karma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% PěstitelskáKarma uživatele psilos - 50% Pěstitelská

Registrován: Jan 2002
Příspěvků: 465 

Příspěvek č. 13

jo, jo, přesně tak, nenech to jen tak někam kapat

"Čím víc jsem blbější, tím míň mi to vadí"
psilos
.....dneska mi už nevadí skoro nic, protože jsem blbej, jak daleko vidim...
a zrak mám výtečný....


Old Post 27-02-2003 v 11:41 AM
psilos je offline   Profil uživatele psilos   Find more posts by psilos   Foto galerie člena psilos   Click here to Send psilos a Private Message   Add psilos to your buddy list     Navštiv homepage uživatele psilos! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 14




Takze to s tou vlhkostou som uz nejak zriesil,ale dik za typy.Teraz ma zase napadlo,ze ako zastrihavat.Najprv som zastrihol FIM-metodou a ukazala sa ako velmi ucinna. Lenze neviem ci nemam zastrihavat aj obycajne listy,ktore su dost velke a tienia tym spodnym.(viz.obrazok/sipky)Poradte,ci vobec treba v takomto stadiu odstrihavat samotne listy alebo ani nie a ak hej tak ktore a kolko?Mam totiz pocit ze by bolo lepsie odstrihnut tie ktore tienia tym co su na nizsich patrach.

Old Post 10-03-2003 v 21:29 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rajce
Stálý Člen

Karma uživatele rajce - 70% PěstitelskáKarma uživatele rajce - 70% Pěstitelská

Registrován: Mar 2003
Příspěvků: 200 

Příspěvek č. 15

cus vevejka

to ajwen420:
to razantni oskubani se da taky pouzit k oddaleni kvetu, protoze dojde prave k tomu obnoveni( viz. vevejka).
Vo to nebezpecnejsi ale muze bejt oskubani v kvetni fazi(nebo i nekolik dni pred prepnutim!). Tam radsi bacha, abys ji zase na chvili nenastartoval-tzn. par listu neva a idealni je odstranovat ty dolni co vetsinou zasychaj. A v rustu... to uz vis

Old Post 12-03-2003 v 11:01 AM
rajce je offline   Profil uživatele rajce   Find more posts by rajce   Foto galerie člena rajce   Click here to Send rajce a Private Message   Add rajce to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Ajwen420
Nový Člen

Karma uživatele Ajwen420 - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2003
Příspěvků: 10 

Příspěvek č. 16

Hello panove!
Takze som to dost razantne ostrihal...No ale ved uvidime.Nehal som ale par velkych listov,nech ma rastlinka radost a moze dychat a fotosyntetizovat.Uvidime ako sa vyvinu male listocky.Na kvet este nechcem prepnut aspon dalsie dva tyzdne.Predtym potesim rastlinku phytaminom,ktory sice este nemam,ale to sa rychlo zmeni..
Teraz ma napadlo,hnojim Kristalon-Start zatial.Ako casto je to vlastne treba?(chcem info od niekoho kto pouziva kristalon,nie z FAQu)...Isto chapete ze vlastna skusenost je nad zlato!
Zatim dik za info

Old Post 12-03-2003 v 18:29 PM
Ajwen420 je offline   Profil uživatele Ajwen420   Find more posts by Ajwen420   Foto galerie člena Ajwen420   Click here to Send Ajwen420 a Private Message   Add Ajwen420 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 09:52 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
03-02-2005 - zaklad - 2 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0429840 seconds with 30 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív