Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Outdoor Pěstování » Na malý strom bez závratě.
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
ARCHIBALD
Nový Člen

Karma uživatele ARCHIBALD - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 21 

Upozornění Na malý strom bez závratě. Příspěvek č. 1

Téma patří na stromy, mírně se ale odlišuje. Dobře jistě znáte paseky. Rozteč stromů v nich bývá 1x1 m nebo 2x1 m. Když vybereš dost hustou paseku, můžeš kýbl stáhnout mezi špičky
3 - 4 tak 3metrových smrčků asi metr pod vršek, v pohodě udrží 30 kg. necháš jen vršek, zbytek od kýble nahoru zbavíš větví. Do těchto míst lezou jen houbaři a přes větve není NIC vidět, i kdyby náhodou hledali houby nahoře. Přivazovat nejraděj popruhem. Jsou to pak takový stromový postýlky se čtyřma nohama. Jen něco, na čem se do těch 2 - 2.5 m dostaneš až budeš " chovat " kytičky. Slunce je ze všech stran a vítr ne tak velký jako 20 m nad zemí. Ale poškrábeš se. Nevíš, dokud nezkusíš. Zdravím.

Old Post 31-03-2003 v 21:11 PM
ARCHIBALD je offline   Profil uživatele ARCHIBALD   Find more posts by ARCHIBALD   Foto galerie člena ARCHIBALD   Click here to Send ARCHIBALD a Private Message   Add ARCHIBALD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 2

No nic proti, ale jakkoli oholovat tydle malé stromky je celkem barbarství, ono je rozdíl uříznout pár větví 20-30m smrku a pár větví u 3m smrku, taky ta kytka pak může čouhat z té paseky, lesáci se o tyhle mladý lesíky starají, zbytečně stahuješ mladé stromky k sobé a až bude vychřice tak se ty 3m smrky pravděpodobně zlámou a budeš nít kytky beztak dole. Jinak nechci nijak mudrcovat-já budu na stromech pěstit prvně, ale todle mi přijde jako hovadina.
A na závratě jsou nejlepší výšky-taky sem je měl...

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 01-04-2003 v 00:23 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ARCHIBALD
Nový Člen

Karma uživatele ARCHIBALD - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 3

Lesáci se o stromky starají zjara a před zimou, o podobně vzrostlé již skoro vůbec. Co se poškození týče, stromek v dalším období normálně poroste, znám to. Chodím je do lesa ořezávat, aby mi je nekradli na vánoce. U velkého smrku na místě uřízlých větví často dochází k poškození hnilobou, pak vyhnívá smrk zvrchu, středem, poznáš to podle stále otevřených ran, ze kterých teče smůla. Neříkám hned, časem. Představ si stromky sázené od sebe metr x metr. pokud k nim ve výšce 2 metrů uvážeš kruh o průměru 40 cm, o kolik se ohnou ?

Je dobré použít kruhu, např z roxoru, který vodorovně přivážeš ke stromkům, na vetším, dle potřeby vytvarovaném " kruhu " je drátem " přišit " jutový pytel. Hloubka jako kýbl, je širší, asi 15 - 20 l. Ten pytel prvním kruhem prostrčíš a pak nasypeš substrát. Jednoduché jako facka. Není- li paseka ve svahu a není-li tvořena třemi řadami stromků, ale pořádnou plochou, nikdo nic nemůže vidět, veř mi.

Old Post 01-04-2003 v 01:21 AM
ARCHIBALD je offline   Profil uživatele ARCHIBALD   Find more posts by ARCHIBALD   Foto galerie člena ARCHIBALD   Click here to Send ARCHIBALD a Private Message   Add ARCHIBALD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
DJ.FASMOS
Stálý Člen

Karma uživatele DJ.FASMOS - 0% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 35 

Příspěvek č. 4

závratě???????Tak co třeba než tam líst nějakou plošinu.......

pokud je to teda někde v zahrádce:-)))))

------------Ať to svítí a roste!!!!!-------

----------------Hello Fasmos------------

Old Post 01-04-2003 v 19:01 PM
DJ.FASMOS je offline   Profil uživatele DJ.FASMOS   Find more posts by DJ.FASMOS   Foto galerie člena DJ.FASMOS   Click here to Send DJ.FASMOS a Private Message   Add DJ.FASMOS to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 5

No, jak se ohnou nevim-to je fakt, ale až bude vichřice?-loni byla a žádná sranda, co se týče těch ran na stromech myslim, že ta pryskyřice (stromová ) ten řez ochrání, jinak já osobně takhle pěstit nebudu, ale "proti gustu žádnej dyšputát", hlavně ať to neodnesou ty stromky-časem bych řek, že je ty ostatní přerostou-přece jen míň větví-menší schopnost absorbovat C02=>pomalejší růst, ale je to jen moje doměnka, jinak neber to jako buzeraci, kdyby někdo nedal kytku (jakoukoli) do vody asi by těžko vznikla hydroponie..., aspoň něco vymýšlíš-já jen kopíruji (teda mam bezvadnej skelníček na klony z 3l flaši na ležato). Zdar

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 01-04-2003 v 22:57 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ARCHIBALD
Nový Člen

Karma uživatele ARCHIBALD - 9% Pěstitelská

Registrován: Oct 2002
Příspěvků: 21 

Příspěvek č. 6

Testnu to, vyjde-li to, budou foto, jinak si nasypu popel na hlavu. Včera jsem zapnul novou skříň !!! Tak teď sleduju, jak kytičky plácaj lupenama. Zdar

Old Post 04-04-2003 v 19:16 PM
ARCHIBALD je offline   Profil uživatele ARCHIBALD   Find more posts by ARCHIBALD   Foto galerie člena ARCHIBALD   Click here to Send ARCHIBALD a Private Message   Add ARCHIBALD to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:05 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6174700 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív