Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Chvostoskok - Collembola - Springtails jak na ně ??
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 17

Doplňuji že je již přípravek Basudin zakázán v ČR kvůli jeho toxicitě! Takže ho ani nehledejte - nenajdete ....

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 28-01-2012 v 01:09 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 18

Čau!
Hele na ty etiketě u toho Mospilanu by to mělo bejt, klidně do toho Mospilanu míchej hnojivo, to se neboj, taky jsem měl Chvostoskoky a Smutnice, namíchal jsem si 5 litrů a dokud jsem to nevyzalejval taxem s tím zalejval a bylo po nich.
Edit: teď jsem na to koukal, píšou že cca 5 gramu na 20 litrů vody, takže 0,25 gramu na litr esi mi kalkulačka dobře počítá

Naposledy upravil 28-01-2012 v 06:52 AM

Old Post 28-01-2012 v 05:25 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Re: Mospilan - zálivka Příspěvek č. 19

citace:
Původní příspěvek od SubFocus
Čaute, chci se zeptat (hledal jsem to kura 2 hodiny a nenašel ) Jak míchat Mospilan do zálivky a jak často ho používat na Chvostoskoky...
SF



Nazdar, já bych se v polovině květu ke kytkám s Mospilanem moc nepřiblížoval. Ochranné lhůty jsou dlouhé, protože účinná látka Acetamiprid prostupuje celým profilem listu.
Navíc jestli se jedná o chvostoskoky, tak bych se v této fázi moc nestresoval http://www.skudci.com/chvostoskoci
Horší by to bylo se sviluškama

edit: substrát je dobré nechat proschnout a zalévat pouze ze spodu do misek pod květináči

Naposledy upravil Elimi 28-01-2012 v 09:30 AM

Old Post 28-01-2012 v 07:26 AM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 20

Píšou 28 dní, je fakt že ty Chvostoskoci kytkám neškoděj, alespoň se to píše.

Old Post 28-01-2012 v 07:33 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
alpa
Stálý Člen

Karma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% PěstitelskáKarma uživatele alpa - 70% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 183  

Příspěvek č. 21

chvostokok dela ku*va ze bordel z pudnich skudcu snad nejhorsi[mnozi se rychle a tezko se toho zbavuje] ....v momente jak jich tam vyskace po kazdem zaliti 10-20 je uz vetsinou pozde s tim neco delat

Old Post 28-01-2012 v 08:51 AM
alpa je offline   Profil uživatele alpa   Find more posts by alpa   Foto galerie člena alpa   Click here to Send alpa a Private Message   Add alpa to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 22

citace:
Původní příspěvek od alpa
chvostokok dela ku*va ze bordel z pudnich skudcu snad nejhorsi[mnozi se rychle a tezko se toho zbavuje] ....v momente jak jich tam vyskace po kazdem zaliti 10-20 je uz vetsinou pozde s tim neco delat


alpo, nechápu jak se ti tam dostal geneticky upravený druh pro vojenské účely :-O

chvostoskok se podílí na půdní biodiverzitě a jeho přítomnost je známkou zdravé půdy...

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006060016
http://splhej.wz.cz/referat/prirodopis/408/Chvostoskok/

Old Post 28-01-2012 v 09:51 AM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 23

Elimi: ano to je pravda když jich tam máš 30 - 100ale když jich tam máš 30- 100 na 5cm tak už se neživí jen odumřelýma úhnivkama ale vším i kořenama a já pořád bádal co se děje když semotamo žloutly listy a pak jsem narazl na tyhle potvory!

Takže k čemu je mi zdravá půda když brzo nebudou kořeny co by v ní byly ?

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 28-01-2012 v 10:52 AM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 24

oni ti chvostoskoci maji radi vlhko - mene zalevej a urcite je potlacis. U me tohle vzdycky pomohlo na 100% ... je to spise dobry ukazatel, ze kytky prelivas.

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 28-01-2012 v 11:12 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 25

BloodyBeer: neřekl bych mám kytky velikostně 1,40m a když je jeden den zaliju druhý den jsou úplně suchý a za dalších 12h zvadlý a to leju 1,5l / kyti

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 28-01-2012 v 12:30 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Krizek
Stálý Člen

Karma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% PěstitelskáKarma uživatele Krizek - 98% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 149  

Příspěvek č. 26

chvostokoci prý nejsou škodlivý, ale jakmile se přemnoží a nemají co žrát dají se do kořenů, vím z vlastní zkušenosti, kytky se po napadení chvostokoků do konce květu nespravily... mospilan funguje dobře, za 2 dny ani stopy po chvostokocích...

Old Post 28-01-2012 v 12:45 PM
Krizek je offline   Profil uživatele Krizek   Find more posts by Krizek   Foto galerie člena Krizek   Click here to Send Krizek a Private Message   Add Krizek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 27

A jak ho mám namíchat? Koupil jsem "Mospilan 20SP 2X 1,8g" ale potřebuju namíchat 20l ale zajímalo by mě kde Mirex vyčetl ty data :-D Já tu mám napsáno že to slouží pouze k postřiku....já našel 1,8g na 7l což je 0,025% mám 29 den květu a 62bych chtěl slkízet.

Je tam ochraná lhůta 28 dní tak snad to bude ok!

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 28-01-2012 v 12:56 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hlava
Mad Head

Karma uživatele Hlava - 80% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 3229  

Příspěvek č. 28

Je vzdyt to tim zalejete , nebudeš to střikat na listy , jestli máš to 20sp nasyp to cely do tech 20litru vůbec se stim ***** , taky sem to tak dělal a funguje to , tady o tom pišu http://grower.cz/forum/showthread....7497#post957497 , jo fungovalo to ale musel sem to prolejt 2x po 14ti dnech , čau Hlava

PS: jo a spojil sem to s tim tématem

Old Post 28-01-2012 v 13:30 PM
Hlava je offline   Profil uživatele Hlava   Find more posts by Hlava   Foto galerie člena Hlava   Click here to Send Hlava a Private Message   Add Hlava to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hlava! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 29

Diky,jdu na to a potom zeditnu tento příspěvek a udělám souhr info co jsem na netu vyčetl.

EDIT:
Takže na chvostoskoky pomáhá prolití Mospilanem 20 SP - Mě pomohlo hned to první a do 2 dne klid ... dalších 30 dní co to kvetlo jsem to sledoval a nikde nic ... takže jedině mospilan !!!

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Naposledy upravil SubFocus 23-02-2012 v 19:26 PM

Old Post 28-01-2012 v 13:44 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Elimi
Stálý Člen

Karma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% PěstitelskáKarma uživatele Elimi - 96% Pěstitelská

Registrován: Jul 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 30

SubFocus, já tě úplně chápu, že jsi nervózní, když se ti tom tam hemží. Přemnožení čehokoliv mění půdní rovnováhu a určitě je potřeba zakročit. Ale osobně bych postupoval podle nebezpečnosti škůdce. Hlava to řešil v kokosu a to je inertní substrát, kde se skoro nic nerozkládá a chvstk může napadat živé kořeny. U hlíny mám stejnou zkušenost jako BloodyBeer.

Zalévat méně, ale častěji a pouze zespodu.
Použít lepové desky a přemnožení omezit mechanicky
...popř. ten postřik insekticidem pouze na svrchní část půdy

Přeju zdar!

Old Post 29-01-2012 v 10:09 AM
Elimi je offline   Profil uživatele Elimi   Find more posts by Elimi   Foto galerie člena Elimi   Click here to Send Elimi a Private Message   Add Elimi to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 31


Kamarádi, mám takový dojem že po prolití mospilanem to dělá tento bordel , udělalo Vám to taky?Rostlina mi pustila dost listů a vždycky to má stejný sled ... objeví se tečky ... zežloutnou ... upadnou ...absolutně nezdravě...

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 01-04-2012 v 20:32 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 32

citace:
Původní příspěvek od SubFocus
Kamarádi, mám takový dojem že po prolití mospilanem to dělá tento bordel , udělalo Vám to taky?Rostlina mi pustila dost listů a vždycky to má stejný sled ... objeví se tečky ... zežloutnou ... upadnou ...absolutně nezdravě...

Tohle mi to teda nedělalo a to jsem to tam lil celkem často, z jaký partie rostliny ten list je?

Old Post 01-04-2012 v 21:28 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:43 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4183010 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív