Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Indoor Pěstování » Jaký výkyv teplot snesou rostliny???
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Jaký výkyv teplot snesou rostliny??? Příspěvek č. 1

Ahoj,
mám boxík ve sklepě kde je teď teplota okolo 10°C,takže přitápím Horkovzdušným vent. který má vlastní termostat ,ale má obrovský výkyv tak jsem před něj naistaloval samostatný citlivější,ale i tak jsou tam výkyvy teplot, jelikož s ventilátoru letí vzduch kolem 60°C tato teplota nejde regulovat!
spíná mě to při 19°C a vypne cca při 28°C toto se děje jako ciklus cca v rozmezí 40 min!
Nepovede to k nějakým stresům kytky
Nikde jsem nenašel jak časté výkyvy teplot můžou být a v jakém romezí(nemyslím den/noc ale výkyv teplot NOC a výkyv teplot DEN)
Díík za odpověď
Snad se neptám jak pitomec
Dík

Old Post 23-01-2011 v 13:48 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
chuck53
Stálý Člen

Karma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% PěstitelskáKarma uživatele chuck53 - 48% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 618 

Příspěvek č. 2

Zdar,
neumím ti odpovědět na všechno, ale výkyvy by něměly tak škodit. Pořád lepší než zima nebo horko. V přírodě jsou taky výkyvy ( a to i docela rychlé jak říkáš těch 40minut). Vysledoval sem, že když teplota v noci padá moc dolů, jsou kytky víc listnatější, když je zase moc horko, je měnší výnos.

Řekl bych, že tvoje topení je rozhodně lepší, než je mít jen v těch 10°C.

Toš dobře to čistí !

Chuckovy --- Stromy 2010 Low Killer ---

Old Post 23-01-2011 v 14:04 PM
chuck53 je offline   Profil uživatele chuck53   Find more posts by chuck53   Foto galerie člena chuck53   Click here to Send chuck53 a Private Message   Add chuck53 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 3

citace:
Původní příspěvek od chuck53
Zdar,
neumím ti odpovědět na všechno, ale výkyvy by něměly tak škodit. Pořád lepší než zima nebo horko. V přírodě jsou taky výkyvy ( a to i docela rychlé jak říkáš těch 40minut). Vysledoval sem, že když teplota v noci padá moc dolů, jsou kytky víc listnatější, když je zase moc horko, je měnší výnos.

Řekl bych, že tvoje topení je rozhodně lepší, než je mít jen v těch 10°C.


Dík moc teď budu klidnější

Old Post 24-01-2011 v 12:13 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hornikfox
Nový Člen

Karma uživatele hornikfox - 0% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 1  

Příspěvek č. 4

Zdar pěstuju uplně ve stejných podmínkách a zpočátku jsem mněl ztoho taky strach ,ale výnos byl úžasný,jen si hlídej v době květu vlhkost bo bude problém s plísní
zdar hornikfox

Old Post 25-01-2011 v 09:00 AM
hornikfox je offline   Profil uživatele hornikfox   Find more posts by hornikfox   Foto galerie člena hornikfox     Add hornikfox to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
green-spider
Nový Člen

Karma uživatele green-spider - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 5

čau, ten výkyv teplot co uvádíš je docela rozsáhlý... 20x denně výkyv teploty o 10°C je docela dost... to v přírodě moc nebejvá :-) (mluvím o teplotě vzduchu, ne relativní teplotě kterou pociťuje člověk) máš na kytkách nafialovělý stonky a řapíky ? Je to možná lepší než stále zima nebo horko jak píše Roo, já bych to řešil tak, že bych před vstupní otvor pro vzduch umístil třeba papírovou bednu cca 1m3, z boku bych do ní udělal díru pro vstup teplého vzduchu z ventilátoru a z vrchu díru na vstup na třeba PC 12V ventilátorek. Topný ventilátor bych dal na minimum výkonu, zkontroloval teplotu ve skříni - když bude nízká přidáš výkon a kdyby byla moc vysoká (podle mě by se ten teplý vzduch měl v krabici o něco ochladit) tak bys zapojil přes regulátor otáček a termostat ten malý větrák a do teplého vzduchu v krabici bys přimíchával studený vzduch ze sklepa.... nějak podobně jsem to měl u svýho prvního boxu, náklady cca 1000,- a docela to fungovalo....

Old Post 26-01-2011 v 09:31 AM
green-spider je offline   Profil uživatele green-spider   Find more posts by green-spider   Foto galerie člena green-spider   Click here to Send green-spider a Private Message   Add green-spider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 6

citace:
Původní příspěvek od green-spider
čau, ten výkyv teplot co uvádíš je docela rozsáhlý... 20x denně výkyv teploty o 10°C je docela dost... to v přírodě moc nebejvá :-) (mluvím o teplotě vzduchu, ne relativní teplotě kterou pociťuje člověk) máš na kytkách nafialovělý stonky a řapíky ? Je to možná lepší než stále zima nebo horko jak píše Roo, já bych to řešil tak, že bych před vstupní otvor pro vzduch umístil třeba papírovou bednu cca 1m3, z boku bych do ní udělal díru pro vstup teplého vzduchu z ventilátoru a z vrchu díru na vstup na třeba PC 12V ventilátorek. Topný ventilátor bych dal na minimum výkonu, zkontroloval teplotu ve skříni - když bude nízká přidáš výkon a kdyby byla moc vysoká (podle mě by se ten teplý vzduch měl v krabici o něco ochladit) tak bys zapojil přes regulátor otáček a termostat ten malý větrák a do teplého vzduchu v krabici bys přimíchával studený vzduch ze sklepa.... nějak podobně jsem to měl u svýho prvního boxu, náklady cca 1000,- a docela to fungovalo....


Čau MŇau,

jj na mimikách mám nafialověné stonky ,ale ne nějak moc.Co to značí???Zatím to vypadá,že je to v ouklendu ,holky mají za 9 dní cca 6 cm dlouhé stonky a v průměru 5cmm lísky....
trošku jsem si pohrál s ofukem a namířil proti horkovzduch aby horký vzduch neletěl napřímo na kiti,ale sraželo se to zpět po stranách boxu,zatím dobré,ale vše se ukáže až to půjde do květu,mám totiž strach s hermáčů....

Old Post 27-01-2011 v 12:37 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
green-spider
Nový Člen

Karma uživatele green-spider - 0% Pěstitelská

Registrován: Dec 2010
Příspěvků: 18 

Příspěvek č. 7

Fialový řapíky značí nízké teploty... nebo i jen výkyvy pod určitou teplotu. To je první příznak, ale kytky s tím normálka porostou... pod úsporkou to mám na všech kytkách, i když teploty nejdou pod 15°C. Tak můžeš zkusit ještě to, že ten teplej vzduch z ventilátoru přivedeš aluflexem ke stropu pěstírny, a přidáš jeden ventilátor ke stropu (bude foukat do stropu), aby se ten teplej vzduch co se drží nahoře promíchal se studeným a po stěnách by to klesalo dolů... jen nápad, nevím jestli funkční :-) jo, hermáči jsou svinstvo, selektoval jsem si teď matku v pěstírně, a jedna z kytiček byla herm - jen malá prťavá větvička, jinak na vrškách paldy, ale ojebyný to mám komplet

Old Post 01-03-2011 v 20:02 PM
green-spider je offline   Profil uživatele green-spider   Find more posts by green-spider   Foto galerie člena green-spider   Click here to Send green-spider a Private Message   Add green-spider to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:30 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.5429100 seconds with 24 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív