Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Latentni hermafrodit ?
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 1

Zdar, stala se mi takova nemila vec:
Rostlinky K2, pres 2 tydny v qetu cca 50 cm, vsechny z matky stare skoro rok, se rozhodly, ze se z nich stanou hermici. Ne sice vsichni, ale z 18 ks je to temer polovina.

Matka je v qetniku o prumeru 12 cm, se 70% qalitniho rizkovaciho substratu a 30% kokosu, pH 6.7, hnojeno stridave kristalon - wuxal, obcas (asi tak 1x mesicne) pridavek mikrochela nebo algastim, svetlo HPS 18/6. Mam ji asi od zacatku unora a par urod uz z ni bylo, i jedna out ve foliaku, nikdy se vsak hermeni nevyskytlo. Nejsem si vedom zadnych svetelnych, tepelnych ci chemickych soku.

Protoze tolik rostlin nemohu uhlidat, nechal jsem jen jednu a strcil ji za okno, az vyqetou samci qety, posbiram pyl, qety orvu a soupnu ji, opylenou vlasnim pylem, zpatky do skrine dozrat, uvidim, co mi pak poleze ze seminek - docela by se mi libily 'samovolne feminizovany'. Ale jsem skepticky....

Nepotkal jste se nekdo s necim podobnym ?

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 05-12-2002 v 09:41 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Malafon
Nový Člen

Karma uživatele Malafon - 9% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 9 

Dotaz hermouši z matek Příspěvek č. 2

Není 6,7 pH moc????

Old Post 05-12-2002 v 16:41 PM
Malafon je offline   Profil uživatele Malafon   Find more posts by Malafon   Foto galerie člena Malafon   Click here to Send Malafon a Private Message   Add Malafon to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gunman
Starec grower

Karma uživatele gunman - 85% PěstitelskáKarma uživatele gunman - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 364  

Příspěvek č. 3

je to divné, nízke pH by spôsobovalo výskyt samcov a vysoké poruchy výživy. Podľa múdrych kníh je 6.7 fakt trochu vyššie, dokonca Hulanďania idú pri 5.2-5.5. Ale hermáči? Nemôže to byť "genetická únava" maminy? Alebo niečo úplne iné?

Kým stúpa dym, rád stúpam s ním, až tam, kde všetko končí a začína...

gunman

opus 1, opus 2

Old Post 05-12-2002 v 19:53 PM
gunman je offline   Profil uživatele gunman   Find more posts by gunman   Foto galerie člena gunman   Click here to Send gunman a Private Message   Add gunman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
viridis
virtuální člen

Karma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% PěstitelskáKarma uživatele viridis - 92% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 874 

Příspěvek č. 4

Jo, je to tak, pH udrzuji radeji trochu vyse, nez je zvykem, nicmene porad jeste kysele. Jak jsem si vsiml, matky potom mene rostou (pritom vsak vypadaji zdrave a ostatne, dalsi matky, resp. rizky z nich ofidlane jsou v pohode) - asi se omezuje prijem zivin. Nechci mit matky vyssi nez 20 - 25 cm, v budoucnu bych mel s vysokym vzrustem potize s mistem, takze omezuji vysku, jak se da. Asi si holku budu muset obnovit ze seminka, stare zakroutim krkem ... tedy kytce, ze ....

elektrika čerpadélko z filmovky vysokotlake cerpadlo hydromat pojezd
modif. bubbler
(S)měj se dobře !

Old Post 06-12-2002 v 07:39 AM
viridis je offline   Profil uživatele viridis   Find more posts by viridis   Foto galerie člena viridis   Click here to Send viridis a Private Message   Add viridis to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gunman
Starec grower

Karma uživatele gunman - 85% PěstitelskáKarma uživatele gunman - 85% Pěstitelská

Registrován: Sep 2002
Příspěvků: 364  

Příspěvek č. 5

jasné, mamina by mala rásť iba takou rýchlosťou, koľko rezkov z nej režeš... ale prírodu neojebeme

Kým stúpa dym, rád stúpam s ním, až tam, kde všetko končí a začína...

gunman

opus 1, opus 2

Old Post 06-12-2002 v 18:24 PM
gunman je offline   Profil uživatele gunman   Find more posts by gunman   Foto galerie člena gunman   Click here to Send gunman a Private Message   Add gunman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jamaica Hadra
Stálý Člen

Karma uživatele Jamaica Hadra - 7% Pěstitelská

Registrován: May 2001
Příspěvků: 40 

Hermouši Příspěvek č. 6

Stala se mi taky podobná věc, ale co by mě zájímalo je když je to ten hermik tak jestli úplnej(Pálky s hafo květma)nebo jen opravdu pár kvítku(třeba 5).Protože mě se stalo to, že stejná kytka podlampou měla mezi palicema a vůbec všude hafo moc květů, že se to nedalo uhlídat a venku na celí kytce sotva5 kvítků.Semena z podlampy samí hermouši ale ten venek normální samice jako předtím což mě dovedlo k závěru, že pokud je jich tam vopravdu málo, tak je to ?asi? pro zachování rodu, ale nevím.

Ganja je posvátna rostlina, ne droga!

Old Post 13-12-2002 v 11:11 AM
Jamaica Hadra je offline   Profil uživatele Jamaica Hadra   Find more posts by Jamaica Hadra   Foto galerie člena Jamaica Hadra   Click here to Send Jamaica Hadra a Private Message   Add Jamaica Hadra to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Nápad Pohlaví a vlivy prostředí Příspěvek č. 7

Sice sou v téhle knize bludy, ale snad to pomůže.
Existuje řada vlivů prostředí, které ovlivňují pohlavni orientaci či odchylku rostliny, popřípadě její pohlavní přeměnu. Jsou to fotoperioda, nízká úroveň světelného záření, nízké žteploty, fyzické poškození rostliny - zmrzačení (mutilace), nadměrné zaštipování (prostřihávání), nevyváženost, nebo deficit v přísunu nutričních látek, stáří, použití některých chemikálií).
Nejdůležitějším faktorem je fotoperioda. Je zaznamenáno, že minimální výskyt deformovaných květů (pod 5%) se vyskytuje u rostlin zasazenýchk od května do července. Tehdy je fotoperioda nejdelší a intenzita světla nejsilnější. U kultur zasazených dříve nebo později podíl hermafroditních rostlin rovnoměrně narůstá, až na asi 90% u rostlin zasazených v lednu nebo prosinci (rpzumí se při pěstování bez umělého osvětlení)(no já sem sel v březnu a byl to samej samec, takže na tom asi něco je pozn. přepisovatele).

Kurňa moc se omlouvam, ale sem tuhej (pár pivek, nevyspalej, 3.26 střed oevrop), takže du chrápat, ale zbytek zítra, nebo pozítří dopíši přes edit/delete
jen dopíšu to nejpodstatnější:

Kdykoliv je proveden radikální zásah do růstového cyklu rostliny, může být ovlivněn projev pohlaví. Například při rozmnožování "řízky" může dojít ke změně pohlaví nového jedince.

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 22-01-2003 v 02:32 AM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Walhalla2000
Grower Team

Karma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% PěstitelskáKarma uživatele Walhalla2000 - 28% Pěstitelská

Registrován: Jul 2001
Příspěvků: 856 

Příspěvek č. 8

2 kvetak -

nemuzu souhlasit s tim, ze by rizek mohl mit jine pohlavi nez matecni rostlina. preci rikez je geneticky totozny s matecni rostlinou je to tak? ano... cili... co z toho plyne... hmmm... nevim....

je to cele divne, ale... taky jsem uz mel rizek ci dva, ktere mely same sestricky a oni byli zrovna "bratrickove"...

:-(

Old Post 24-01-2003 v 08:03 AM
Walhalla2000 je offline   Profil uživatele Walhalla2000   Find more posts by Walhalla2000   Foto galerie člena Walhalla2000   Click here to Send Walhalla2000 a Private Message   Add Walhalla2000 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Kvetak
Stálý Člen

Karma uživatele Kvetak - 76% PěstitelskáKarma uživatele Kvetak - 76% Pěstitelská

Registrován: Dec 2001
Příspěvků: 410  

Příspěvek č. 9

Jo to víš opisuju knihu-celkem zajímavá, ale byl tam fajn nadpis-NOVÉ SUPERSVÍTIDLO HALOGEN, jo a není nijak stará-prostě se to musí brát s rezervoum jinak to dopíšu po výkendu

Jak to šlo pod zářivkama 4x18W
Stavba "ICEBOX 150W"

Travička zelená to je moje potěšení...
Kouřím rád a je to na mě doufám znát

Old Post 24-01-2003 v 14:23 PM
Kvetak je offline   Profil uživatele Kvetak   Find more posts by Kvetak   Foto galerie člena Kvetak   Click here to Send Kvetak a Private Message   Add Kvetak to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 15:21 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.2577770 seconds with 22 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív