Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Bílý povlak(plíseň) na kořenu stonku- hydro
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Bílý povlak(plíseň) na kořenu stonku- hydro Příspěvek č. 1



Přicházím s problémem, který už mě trápí-netrápí co pěstuju v hydrošce.
Stává se to u starších a větších kytek a to, že u styku keramzitu se stonkem začne kůra mokvatět a objeví se bílej povlak.
Není to nic drastyckýho, povlak strhnu (plíseň), místo je nějakej ten pátek v pohodě a pak znovu. Vím, že kdybych se na to vyprdnul úplně asi bych už po nějakých měsích neměl ze stonku co vobírat.
Je mi jasný, že příčinou je stálý kontakt stonku s vodou a ta bílá věc je plíseň na starý odumřelý růře. S tím nic neudělám bohužel.
Spíš mě zajímá rada zkušenějších jak s tím kdo bojoval.
Co mě napadlo, zaběhnul sem do hobby pro stromovej balzám. Poškozený místo osmirkuju a "ránu" zaplácám tím sajrajtem. Pomůže to?
Pařez z toho zatím dělat nechci, heh
Díky za jakoukoliv radu

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Old Post 26-11-2010 v 16:54 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
inf3cti
Stálý Člen

Karma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% PěstitelskáKarma uživatele inf3cti - 70% Pěstitelská

Registrován: Apr 2005
Příspěvků: 545 

Příspěvek č. 2

Co takhle aplikovat nejaky chemicky nebo organicky (Supresivit?) postrik proti plisnim? Kdyz uz tam maji podminky, tak at je aspon (na cas) vyhubis. Dalsi vec - proc tam rostou? Nemas u korenu treba prilis vlhko, proudi ti tam poradne vzduch? Co tak zlepsit airflow?

Ja si vzpominam jak jsem pestil na kokosu, chytala se mi tam plisen na povrchu substratu. Striknul jsem to "Savem proti plisni", jen tak zlehka po povrchu - chlor je preci jen ziravina. Plisen zmizela, parkrat se to este objevilo, vzdycky jsem to striknul, a pak uz se to neobjevilo. Nevim ale jestli to bylo prave to Savo co pomohlo.

He just wanted us to call him Captain Da. He said you can call me Da-Da, whatever that meant.
. .. : ... ::: .. ... .... ..... :: ... ..... .. :
moje prve skunky: Skunk #1, 150W, kokos
C99 600w HPS DWC

Old Post 27-11-2010 v 19:25 PM
inf3cti je offline   Profil uživatele inf3cti   Find more posts by inf3cti   Foto galerie člena inf3cti   Click here to Send inf3cti a Private Message   Add inf3cti to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Machoman
Stálý Člen

Karma uživatele Machoman - 92% Pěstitelská

Registrován: Dec 2007
Příspěvků: 1646  

Příspěvek č. 3

Jak to zavlažuješ? Nikde nevidím kapilaru a zespodu se to taky určite nenapouští.

Tipuju růčo

Old Post 27-11-2010 v 21:16 PM
Machoman je offline   Profil uživatele Machoman   Find more posts by Machoman   Foto galerie člena Machoman   Click here to Send Machoman a Private Message   Add Machoman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hodinář

Karma uživatele Hodinář - 88% Pěstitelská

Registrován: May 2005
Příspěvků: 195  

Příspěvek č. 4

jasný růčo mám tam zavlažovací prstenec jako u original WF, má větší obvod takže není na fotce vidět. 4 x denně po 6ti minutách. vlhkost se drží svina. prdnul sem tam tedy euro 1. na balzam zatim prdim, skáknu pro nějakou chemku na plísně.
Savo ,hmm tak to bych se docela bál. Zkusim jen tak z hecu až budu kytky vyhazovat

souhlasíš-li, projev svůj nesouhlas

Naposledy upravil Hodinář 05-12-2010 v 17:24 PM

Old Post 29-11-2010 v 12:59 PM
Hodinář je offline   Profil uživatele Hodinář   Find more posts by Hodinář   Foto galerie člena Hodinář   Click here to Send Hodinář a Private Message   Add Hodinář to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Evildoer
Mladý clen

Karma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% PěstitelskáKarma uživatele Evildoer - 91% Pěstitelská

Registrován: Jul 2005
Příspěvků: 154  

Příspěvek č. 5

Napadlo mě že by možná pomohlo mít ten keramzit překrytej světlonepropustnou folií, ale praktickou zkušenost z touhle plísní nemám je to jen nápad...

Old Post 29-11-2010 v 14:00 PM
Evildoer je offline   Profil uživatele Evildoer   Find more posts by Evildoer   Foto galerie člena Evildoer   Click here to Send Evildoer a Private Message   Add Evildoer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 6

Peroxid vodíku

Old Post 02-12-2010 v 20:42 PM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 16:10 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8036220 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív