Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » DEZINFEKCE pěstebního prostoru
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Dotaz DEZINFEKCE pěstebního prostoru Příspěvek č. 1



Zdravim growery!

Potreboval bych doporucit nejake prostredky a postup pri dezinfekci pestebniho prostoru - tim myslim klasicky Homebox... Podle vseho jsem dostal od matkare plisen bramborovou - taky by to odpovidalo, nelze se toho zbavit! Hlavne ted zkousim aeroponii (RainForrest2) tak bych mel asi urcite i vydezinfikovat system, ale otazka je cim.

Cetl jsem zde na foru, ze se da pouzit na dezinfekci Horské slunce, mel bych to mit doma, tak se chci informovat jak to zpravne pouzit a v jakych pripadech (na co to zabira).

Co se tyce dezinfekce, mel bych dejme tomu nejaky postrik aplikovat na vsechno co je v boxu i ofuky a takove?

Je to sice takova primitivni zalezitost, kdyz se to tak veme, ale radeji se Vas tady chci zeptat na podrobnosti, prece jen mi zjevne teda ta plisen nadelala nemaly problem a tak nechci aby se to opakovalo znova... O to vice me mrzi ta genetika :-(

E : Jeste by me zajimala nejaka prevence pred dalsim kolem... Mam aplikovat nejake postriky na nove rezy, neco do vody apod. THX!


Growu zdar a diky vsem za odpovedi na me trapne otazky :-)

Naposledy upravil D@D 09-10-2010 v 08:35 AM

Old Post 09-10-2010 v 07:54 AM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

muzes pouzit germicidni UV-C zarivku. savo proti plisni by taky melo ucinkovat

Old Post 09-10-2010 v 10:34 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Příspěvek č. 3

No z toho Sava mam trochu strach, cetl jsem, ze s nim byvaji problemy... Cim vycistit ten aero system?
Jinak ta UV-C zarivka je to horske slunko?

Old Post 09-10-2010 v 11:01 AM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Příspěvek č. 4

Nasel jsem jen tohle, libi se mi na tom, ze to lze pouzit i bez odstraneni rostlin z pestebniho prostoru... Co vy na to?

http://www.green-house-tu.cz/sortim...sentia-537.html

THX!

Old Post 09-10-2010 v 11:45 AM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Pohroma
Stálý Člen

Karma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% PěstitelskáKarma uživatele Pohroma - 26% Pěstitelská

Registrován: Jul 2008
Příspěvků: 204  

Příspěvek č. 5

No ja pouzival dycky SAVO. Na vsechno, od podlahy, sten az po pestebni nadoby a nikdy nebyl zadny problem. No a kdyz jsem mel opravdu obavy aby tam to savo nezustalo, tak jsem to po nem jeste vyplachl roztokem vody s H2O2 - peroxidem vodiku a ono to pekne vysumelo.

Jen ta věc je ztracena, kterou člověk vzdá sám.

S lidmi je to jako s noži, když jsou tupí, jsou nanic.
Muhehehhe

Old Post 10-10-2010 v 08:18 AM
Pohroma je offline   Profil uživatele Pohroma   Find more posts by Pohroma   Foto galerie člena Pohroma   Click here to Send Pohroma a Private Message   Add Pohroma to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
46, XY
Stálý Člen

Karma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% PěstitelskáKarma uživatele 46, XY - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 87  

Příspěvek č. 6

Horské slunko je infra red (760+ nm).
Ultra violet (260 nm) je fajn, ale jeho problém je, že neprostupuje povrchy. Odráží ho cokoliv, co mu stojí v cestě. A tím myslím i prach!
Použít se dá cokoliv - roztoky SAVO, chloramin, chlornany (K, Na), lyzol, dusičnan stříbrný, 70 % ethanol, isopropanol...
No, ale jestli chceš 100 % sterilitu skříně, tak doporučuju Persteril (k. peroxoctová). Stačit by měla koncentrace 0,5 %. My ji používáme na desinfekci v labině. Jen jsou nutný rukavice a ucpanej nos.

Samo, že všechno bez rostlin v growu a pokud možno větrat!

Old Post 19-10-2010 v 20:00 PM
46, XY je offline   Profil uživatele 46, XY   Find more posts by 46, XY   Foto galerie člena 46, XY   Click here to Send 46, XY a Private Message   Add 46, XY to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@D
Stálý Člen

Karma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% PěstitelskáKarma uživatele D@D - 95% Pěstitelská

Registrován: Aug 2005
Příspěvků: 239  

Příspěvek č. 7

To jsem chtel slyset, na priste mam na vyber a vyskousim ten Persteril.
Diky moc za info!

Old Post 19-10-2010 v 20:34 PM
D@D je offline   Profil uživatele D@D   Find more posts by D@D   Foto galerie člena D@D   Click here to Send D@D a Private Message   Add D@D to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 8

proti plesni je velmi ucinna metoda vysirit (od sl. sira ) priestor na pestovanie. vyhodou je, ze dym sa dostane aj na tazko pristupne miesta. (daj do google `sulfur (sulphur) burner`) ... alebo sa daju pouzit sirne knoty na pouzitie vo vinarstve. samozrejme v patricnom mnozstve.

Old Post 27-10-2010 v 10:56 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
space.pussy
Stálý Člen

Karma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% PěstitelskáKarma uživatele space.pussy - 97% Pěstitelská

Registrován: Jan 2008
Příspěvků: 303  

Příspěvek č. 9

Ověřená dezinfekce
Do rozprašovače peroxid (1% koncentrace nebo klidně i víc), postříkat všechny stěny Homeboxu, podlahy, systém, prostě všechno, co jen jde. S ofukem trošku problém, ale zkus to vyčistit nejlíp, jak to jde. Pak germicidní UV-C zářivka do boxu a podle výkonu nechat puštěno co nejdíl, klidně přes noc. Jinak z H2O2 se prý při přítomnosti UV-C uvolňuje volný radikál O3 (ozon), který je toxický (pro člověka to není v malé míře nebezpečný, ale stejně bych v tom pokoji radši nebyl).

UV-C je vysokoenergetické zářaní, při správné intenzitě rozkládá DNA, nicméně působí pouze tam, kam záření dopadne, tzn. pokud je něco "ve stínu", nebude to fungovat a je potřeba ještě "ruční" dezinfekce.

Space.Pussy v tom jede zas [600W NFT EU/DG] (právě dojelo)| Space.Pussyho KONEC !!! | 15x Apollo 11 @ 2x NFT 400W >> 600W | 3xSAD & 4x ROX @ NFT 400W
Vysokotlaké Aeroponické pěstování (TAG) :: Úvod do problematiky

Old Post 28-11-2010 v 18:47 PM
space.pussy je offline   Profil uživatele space.pussy   Find more posts by space.pussy   Foto galerie člena space.pussy   Click here to Send space.pussy a Private Message   Add space.pussy to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Hanz23
Stálý Člen

Karma uživatele Hanz23 - 75% Pěstitelská

Registrován: Nov 2010
Příspěvků: 48  

Příspěvek č. 10

citace:
Původní příspěvek od 46, XY
Horské slunko je infra red (760+ nm).
Ultra violet (260 nm) ...


Horský sluníčko je obyč. rtuťová výbojka bez vnější baňky která produkuje velmi tvrdé UV-C (germicidní) záření.. tj infra red je normální červená infra žárovka nebo teplomet v koupelně a ne horský slunce tudíš horský slunce je zmiňované UV-C záření a to dost tvrdé, pár minut bez brýlí u toho a zánět spojivek je hned, taky pozor na kůži, za pár minut na tomto světle se bude loupat několik dní tak jako když to člověk přežene s opalováním.. tak bacha, zapnout to na pul hodky a jit pryc od toho !

Jsem elektrikář (s vyhl. 50 §6 .. a nově i vyhl. 100 §5 ), od malička mě fascinují světelné zdroje, jsem sběratel všeho okolo výbojek a V.O. můžete se zeptat na cokoliv, budu se vám to snažit vysvětlit jak nejlíp dokážu

Old Post 02-06-2011 v 20:53 PM
Hanz23 je offline   Profil uživatele Hanz23   Find more posts by Hanz23   Foto galerie člena Hanz23   Click here to Send Hanz23 a Private Message   Add Hanz23 to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Hanz23! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
FialForever
Stálý Člen

Karma uživatele FialForever - 92% PěstitelskáKarma uživatele FialForever - 92% Pěstitelská

Registrován: Feb 2009
Příspěvků: 38  

Dezinfekce pestebnich prostor Příspěvek č. 11

Ahoj, muzete mi nekdo doporucit nejaky prostredek k dezinfekci pestebniho prostoru. Mel jsem minuly kolo padli, tak potrebuji neco co spolehlive odstrani spory a bude pusobit jako prevence. Diky

Old Post 02-10-2011 v 19:08 PM
FialForever je offline   Profil uživatele FialForever   Find more posts by FialForever   Foto galerie člena FialForever   Click here to Send FialForever a Private Message   Add FialForever to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Spála
Stálý Člen

Karma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% PěstitelskáKarma uživatele Spála - 98% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 181  

Příspěvek č. 12

SAVO

Old Post 02-10-2011 v 19:27 PM
Spála je offline   Profil uživatele Spála   Find more posts by Spála   Foto galerie člena Spála   Click here to Send Spála a Private Message   Add Spála to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
bezdechu
sklepmistr

Karma uživatele bezdechu - 70% Pěstitelská

Registrován: Aug 2009
Příspěvků: 1549  

Příspěvek č. 13

citace:
Původní příspěvek od Spála
SAVO


Čti od tohoto příspěvku dále.. http://grower.cz/forum/showthread....6671#post986671 až po http://grower.cz/forum/showthread....6867#post986867

citace:
Púvodní příspěvek od Anatole France
Zkušenost je nepřenosná

Old Post 02-10-2011 v 19:40 PM
bezdechu je offline   Profil uživatele bezdechu   Find more posts by bezdechu   Foto galerie člena bezdechu   Click here to Send bezdechu a Private Message   Add bezdechu to your buddy list     Navštiv homepage uživatele bezdechu! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
SubFocus
Stálý Člen

Karma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% PěstitelskáKarma uživatele SubFocus - 58% Pěstitelská

Registrován: Jul 2011
Příspěvků: 271 

Příspěvek č. 14

Používám Cif a jsem s nim spokojenej ... na celou pěstírnu ideál ale na hydro systém bych savo nedával - radši bych to viděl na ten peroxid....

Jen tak jsi hoden volnosti a bytí, když rveš se o ně den co den.

SubFocusova CBD mikrozahrádka

Pěstování pod LED - Základní informace + zkušenosti

Old Post 24-10-2011 v 18:34 PM
SubFocus je offline   Profil uživatele SubFocus   Find more posts by SubFocus   Foto galerie člena SubFocus   Click here to Send SubFocus a Private Message   Add SubFocus to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skocdopice
Nový Člen

Karma uživatele skocdopice - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2011
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 15

Já používám Mr. Proper s Ph perfect a pak se přikláním k tomu h2o2 a to na všechno a do všeho. Po sklizni všechno umyt Mr.P. a pak vse postrikam peroxidem+dripp system tim proplachuju treba 5 dni a pak funguje jak novy

Old Post 07-11-2011 v 23:31 PM
skocdopice je offline   Profil uživatele skocdopice   Find more posts by skocdopice   Foto galerie člena skocdopice     Add skocdopice to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
indoorjohn
Nový Člen

Karma uživatele indoorjohn - 0% Pěstitelská

Registrován: Sep 2008
Příspěvků: 21  

Zdraví po čtvrté decimace plísní Příspěvek č. 16



Zdravím všechny a prosím o pomoc, nemůžu se zbavit korenové plísně na dvou amazonech, mam je už dlouho a nebyl problém pak jsem je prestěhoval do jiného města a od té doby jsou řezy mrtvé po 2 týdnech. dnes jsem zjistil že nové co jsem dal jsou mrtvé už po 5 dnech. Vyzkoušel jsem snad už všechno,peroxid, lečivo proti plísni jiné hnojiva a pořád stejné. teplota 28 voda23 ph5,6 ec 0,9.

indoorjohn

Naposledy upravil indoorjohn 13-05-2013 v 11:23 AM

Old Post 13-05-2013 v 10:34 AM
indoorjohn je offline   Profil uživatele indoorjohn   Find more posts by indoorjohn   Foto galerie člena indoorjohn   Click here to Send indoorjohn a Private Message   Add indoorjohn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:01 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.4943260 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív