Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » Kořenový základ
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
Autor
Téma 
Jarouš
Nový Člen

Karma uživatele Jarouš - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 20  

Obecné Kořenový základ Příspěvek č. 1

Zdravím všechny pěstitele(ky) a nadšené botaniky. Rád bych se s Vami poradil o kořenovém základu. Nechá se vyklíčit seminko, poté dáme do hlubšího květináčku zhruba deset čísel ode dna a necháme vyrůst tři patra. Po dosažení tří pater na spodním patře ( jeden lístek vlevo a druhý vpravo)sestříhneme listy uprostřed z padesáti procent a zasypeme hlínou, až nad to spodní patro.Kytka z toho patra udělá kořen. Poté počkáme, až bude mít sazenička znovu tři patra a celý pokus opakujeme dokud nemáme zasypáno, tak osm, až deset pater. Prvních pár zasypání trvá, než se sazenice oklepe, ale potom je to hukot. . . Mám to od dlouholetého pěstitele a nemužu z určitostí říct, že tato metoda je funkční a na foru jsem takové téma nikde neviděl, tak kdo má zkušenosti hrňte to sem...

Old Post 08-10-2010 v 16:55 PM
Jarouš je offline   Profil uživatele Jarouš   Find more posts by Jarouš   Foto galerie člena Jarouš   Click here to Send Jarouš a Private Message   Add Jarouš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 2

zdravím Jarouše a gratuluju k prvnímu příspěvku
k tématu - to bych spotřeboval docela dost hlíny a energie zasypávat to takhle moc. trvá cca měsíc než kytka udělá nějaký dobrý kořeny ze stonku v hlíně venku.

ale co bych ohledně kořenů vylepšil - ke kořenům se můžou přidat mykorhizní houby a jiný bakterie nebo biobizz root juice a pak to jede hlavní je aby byla rostlina stabilně zasazená a měla dostatek hlíny - nějaký zasypávání už to vylepší jen minimálně imo

Old Post 08-10-2010 v 17:01 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouš
Nový Člen

Karma uživatele Jarouš - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 3

No jasně že dáš dost hlíny,ale když začneš včas a začátkem května mít připravenou sazenici s kořenem o sedesáti číslech a stonkem silnýmm jako prst... Jak už jsem psal, není to můj nápad, ale viděl jsem vyrostlé kytky, tedy spíše polo stromy a určitě to příští rok vyzkouším... Snad se tady někdo objeví se zkušeností se zasypaváním... Rad si ho poslechnu :-D

Old Post 08-10-2010 v 17:10 PM
Jarouš je offline   Profil uživatele Jarouš   Find more posts by Jarouš   Foto galerie člena Jarouš   Click here to Send Jarouš a Private Message   Add Jarouš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ThunderFuck!
Stálý Člen

Karma uživatele ThunderFuck! - 90% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 524  

Příspěvek č. 4


Zdravím,

kdysi jsem videl neco podobneho jak udelat ze stonku koreny.

Nechame narust rostlinu cca 1metrpote
Rozrizneme ji v profilu
Vnitrni cast stonku namazene stimulaxem
Pravou cast stonku otocime smeram do leva(a naopak) polozime na zem a zakrijeme hlinou. Pro lepsi pochopeni jsem vytvoril malo maluvku.

BIO 60x Short Stuff#1 Automatic 2012 BIO

BIO Vravorak 2010

BIO G13xBW, ICE, Northern Lihgt, Interpol BIO

2 koreny

BIO 17x Lowryder#2xAutomatic AK 47 BIO

BIO Čibu 2011 BIO

Autoflower Sklizen kazdych 10 dni
Love is the only force
capable of transforming
an enemy into friend.

Old Post 08-10-2010 v 18:33 PM
ThunderFuck! je offline   Profil uživatele ThunderFuck!   Find more posts by ThunderFuck!   Foto galerie člena ThunderFuck!   Click here to Send ThunderFuck! a Private Message   Add ThunderFuck! to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouš
Nový Člen

Karma uživatele Jarouš - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 5

Vesměs to samé, jen je to zásah do růstu v sezóně a tím i zabržděni růstu. Ale uvidíme v polovině března udělam fotky a bude i srovnání se stejnou odrůdou...

Old Post 08-10-2010 v 18:54 PM
Jarouš je offline   Profil uživatele Jarouš   Find more posts by Jarouš   Foto galerie člena Jarouš   Click here to Send Jarouš a Private Message   Add Jarouš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Marshall47
Stálý Člen

Karma uživatele Marshall47 - 87% PěstitelskáKarma uživatele Marshall47 - 87% Pěstitelská

Registrován: Jan 2006
Příspěvků: 61  

Příspěvek č. 6

zdravim všechny,

já osobně bych nedoporučoval jakkoliv utápět kořenový systém a navřšovat zeminu... tím se totiž stane, že se vzduch špatně dostává ke kořenům a tím se značně zhoršuje schopnost přijímat živyny(atd)... přesazovat ano, ale nepřidávat zeminu do výšky...jen do stran a dospod...

*** Ubírám se jen svou vlastní cestou ***

Old Post 28-10-2010 v 20:03 PM
Marshall47 je offline   Profil uživatele Marshall47   Find more posts by Marshall47   Foto galerie člena Marshall47   Click here to Send Marshall47 a Private Message   Add Marshall47 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouš
Nový Člen

Karma uživatele Jarouš - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 7

Ale kdyz se to da do kelimku tretinek.A sazi se jako rajcata šikmo NE KOLMO...

Old Post 15-12-2010 v 15:57 PM
Jarouš je offline   Profil uživatele Jarouš   Find more posts by Jarouš   Foto galerie člena Jarouš   Click here to Send Jarouš a Private Message   Add Jarouš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
stajn
Nový Člen

Karma uživatele stajn - 16% Pěstitelská

Registrován: Oct 2008
Příspěvků: 7 

Příspěvek č. 8

stačí asi tak metrovou kytku úplně položit a stonek zahazet hlinou to je potom kořenu

Old Post 12-02-2011 v 10:03 AM
stajn je offline   Profil uživatele stajn   Find more posts by stajn   Foto galerie člena stajn   Click here to Send stajn a Private Message   Add stajn to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouš
Nový Člen

Karma uživatele Jarouš - 33% Pěstitelská

Registrován: Oct 2010
Příspěvků: 20  

Příspěvek č. 9

Tak a po delší zimní odmlce, je čas přejít z teorie do praxe...


A naši soutězící jsou - Afghan, Ganesh, Mazar+Amnessie, passion #1+G13 x MTF počet dodám,až něco vyleze z hlíny. A přibližně to samé osazenstvo čeká do května na klasické sázení k porovnání. Všechny semena jsou od místních borců, tak uvidíme co nám vyleze...

Skříň - 80*60*100

Osvětlení - 3*18w zářivky (aby se trošku táhly a do května času dost)

Květináče - 0,3l kelímky na pivko

Hnojky - jen na růst+kořenák od Bcuzz v poměru 0,00...01 jen aby nestrádaly víc nic

Hlína - obyč na pelargonie+perlit

Teplota - 20 až 22 den i noc

Vlhkost - 60 až 90%

Ventilace - Klipsňák na ofuk a dva 12v PC na odtah

Jo a málem bych zapomněl na důležitou věc a to, RAĎTE, KRITIZUJTE, ale hlavně neplkejte kraviny ve stylu ,,to je naprostá blbost a ztráta času,, To je asi hodně pravděpodobné, že to tak dopadne, ale vite jak...mě to baví a je to můj čas. Bez zklamání si nevychutnáš vítězství.

16.2 Semínka zasazeny přímo do cca prostřed kelímku. Foto dodám, až bude co fotit

Old Post 16-02-2011 v 15:22 PM
Jarouš je offline   Profil uživatele Jarouš   Find more posts by Jarouš   Foto galerie člena Jarouš   Click here to Send Jarouš a Private Message   Add Jarouš to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 04:02 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
27-07-2014 - Kořenový hormon - zadara - 40 odpovědí
30-10-2007 - Korenove rizky - 4 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.0818970 seconds with 27 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív