Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Nemoci Rostlin a Problémy » Co je s mýma holkama?.. Pomoooc, umírají!! Podrobný popis!
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2
Autor
Téma 
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Zdraví Co je s mýma holkama?.. Pomoooc, umírají!! Podrobný popis! Příspěvek č. 1



Ahoj groweři..
Sorry za založení novýho tématu, ale tento příspěvek je hodně konkrétní, a jinde na fóru jsem nenašel problém, kterej by vyřešil můj problém.

Na začátku května jsem zasel pár semínek NONAME skunku..Všechno bylo vpohodě, semínka vyklíčila, a rostlinky vesele rostli..

Zemina:
Rašelina pro muškáty
Perlit
Písek
Kravský granulovaný hnůj

Lehce kyselé prostředí bylo upraveno vápenitým dolomitem, a hašeným vápnem.. Přesto kytičkám začínají odspoda usychat listy. U jedné kytičky už tento jev postoupil až k třetímu patru od vrchu, a celkově se ta kytička hodně zhoršuje. Ostatní jsou na tom sice lépe, ale taktéž usychají odspoda.
Celkově jsou holky uvadlé a povislé.

Zatím jsem přihnojil jen jednou (AGRO Cererit hobby).

Mám strach, a nevím co holkám chybí, nebo čeho je moc. Proto moc prosím zkušené growery, aby mi poradili co s nimi je, a jak dále postupovat.
Moc díky...přikládám fotky

Old Post 22-06-2010 v 12:22 PM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 2



Další fotky, tentokrát dalšího jedince, který je na tom lépe.
(První stádium usychání listů)

Old Post 22-06-2010 v 12:28 PM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 3

Ještě jsem zapomněl říct kde jsou pěstovaný..
Je to balkón, celý zasklený, s malými průduchami na vzduch... když svítí slunce, je tam pořádný vedro!

Old Post 22-06-2010 v 12:50 PM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 4

Když vidím co všechno možný si ji nasypal (písek, kravskej granulovanej, hašený vápno, cererit) a ještě tak mladejm holkám, tak trochu nechápu proč to?

Není snad jednodušší skočit do Gshopu, koupit pytel Light-mixu a je hotovo, takle to přesí...t a zbytečně!

Pokud nemáš možnost změřit Ph zálivky, nebo zeminy a Ec, tak bych je z týdle hrůzy přesadil do něčeho normálního i když to pro ně bude šok, ale lepší než ladit médium, který si takle přemrskal čím to jen šlo.

Old Post 22-06-2010 v 13:01 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 5

No to jsem nemyslel, že je to tak špatný... měl jsem za to, že substrát, písek, perlit je vpoho...když jsem zjistil, že je půda kyselá, přidal jsem trošku vápna... nepřijde mi, že by to bylo zase tolik překombinovaný to mě teda mrzí...takže říkáš, že je zemina naprd tedy?

A to jsem si říkal, že jim dávám to nejlepší

Old Post 22-06-2010 v 13:09 PM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 6

Můžeš poslat odkaz na substrát, nebo znáš hodnoty? Písek sám o sobě není nic moc ku gustu holkám.

Tak si změř Ph, Ec a máš jasno

Old Post 22-06-2010 v 13:13 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
van blade
Stálý Člen

Karma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% PěstitelskáKarma uživatele van blade - 81% Pěstitelská

Registrován: Oct 2003
Příspěvků: 146  

Příspěvek č. 7

citace:
Původní příspěvek od gorgano
Ještě jsem zapomněl říct kde jsou pěstovaný..
Je to balkón, celý zasklený, s malými průduchami na vzduch... když svítí slunce, je tam pořádný vedro!


v tomhle bude problem..malý květináče rychle vyschnou, kytka vadne, kořeny nemaj kam..

přesaď to do pořádnejch kýblů, substrát,písek , perlit je v poho - už tam nedávej to vápno...

jo a rozhodně víc větrat a dej to víc na světlo-sou hodně vytažený..

zedy: a co je špatnýho na písku jako příměs do substrátu?

blade

Old Post 22-06-2010 v 14:59 PM
van blade je offline   Profil uživatele van blade   Find more posts by van blade   Foto galerie člena van blade   Click here to Send van blade a Private Message   Add van blade to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Zedy
Vidlák Hlínomil

Karma uživatele Zedy - 77% Pěstitelská

Registrován: Mar 2007
Příspěvků: 1831 

Team Member: MOD

Příspěvek č. 8

citace:
Původní příspěvek od van blade
zedy: a co je špatnýho na písku jako příměs do substrátu?


Sorry že odpovídám otázkou, ale napiš mi nějakej přínos písku v tomdle případě v jeho substrátu. Sám bych nečekal žádnej zázrak.

Pak smažu.

Old Post 22-06-2010 v 20:10 PM
Zedy je offline   Profil uživatele Zedy   Find more posts by Zedy   Foto galerie člena Zedy   Click here to Send Zedy a Private Message   Add Zedy to your buddy list     Navštiv homepage uživatele Zedy! Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sniper18
Stálý Člen

Karma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 9

citace:
Původní příspěvek od van blade

malý květináče rychle vyschnou, kytka vadne, kořeny nemaj kam..

přesaď to do pořádnejch kýblů, substrát,písek , perlit je v poho - už tam nedávej to vápno...

jo a rozhodně víc větrat a dej to víc na světlo-sou hodně vytažený..


Ahoj, toto vsetko pravda je, ale nic s toho nesposobilo ten problem, ktory je na obrazku

Je to na 100% sposobene zlym ph. Tipujem ze vysokym, ale to je v podstate jedno. Daj zalievku na ph 6.0 a bude vsetko oukey.

Inac, najlepsie bude ak to prelejes 2-3krat vacsim objemom ako ma ten kvetinac. Samozrejme upravenou vodou.
Nech sa dari.

Old Post 22-06-2010 v 20:21 PM
Sniper18 je offline   Profil uživatele Sniper18   Find more posts by Sniper18   Foto galerie člena Sniper18   Click here to Send Sniper18 a Private Message   Add Sniper18 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord A.
Nothing is True

Karma uživatele Lord A. - 45% PěstitelskáKarma uživatele Lord A. - 45% Pěstitelská

Registrován: Oct 2009
Příspěvků: 83  

Příspěvek č. 10

popravdě mě to připadá jako plíseň... Přelití, není drenáž,...

♔▣▢▣▢▣♜▣ šach mat
▣▢▣▢▣♜▣▢

„The sun gives spirit and life to plants and the earth nourishes them with moisture.“
→→→→Leonardo da Vinci
Kam čert nemůže, tam svlačec nastrčí.

Old Post 22-06-2010 v 21:31 PM
Lord A. je offline   Profil uživatele Lord A.   Find more posts by Lord A.   Foto galerie člena Lord A.   Click here to Send Lord A. a Private Message   Add Lord A. to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
radeczek
Nový Člen

Karma uživatele radeczek - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 2  

Příspěvek č. 11

presne tak, dej to do vetsich kvetinacu, vic tomu vetrej a priste si porid nejakou lepsi genetiku, je tu plno kvalitnich rizkaru....

Old Post 22-06-2010 v 23:08 PM
radeczek je offline   Profil uživatele radeczek   Find more posts by radeczek   Foto galerie člena radeczek   Click here to Send radeczek a Private Message   Add radeczek to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 12

Takže zkusim přesadit, pohlidam ph už od začátku, a budu doufat, že se to spraví!! Snad ještě není pozdě, a kytičky nebudou kriplíci...

Jináč na substrátu je napsáno ph 5.0 - 6.5, což se mi zdá dost velká tolerance, obzvlášť pro tak citlivou kytičku jako je konopí...

A teď by mě tedy zajímalo, jaký nejlepší substrát použít jako základ, nemám možnost zajet do growshopu pro nějakej mix, takže to budu muset asi vyřešit substrát(jakej?) + perlit...

Když budu přesazovat, nevadí, když je zasadim úplně na dno, a kus holýho stonku pohřbim?
Díky všem za odpovědi kluci

Old Post 22-06-2010 v 23:54 PM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Sniper18
Stálý Člen

Karma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% PěstitelskáKarma uživatele Sniper18 - 96% Pěstitelská

Registrován: Jan 2010
Příspěvků: 171  

Příspěvek č. 13

Uplne na dno by som to nedaval, ale holu stonku mozes zahrabat kludne az po listy. Cim zalievas?

Old Post 23-06-2010 v 00:23 AM
Sniper18 je offline   Profil uživatele Sniper18   Find more posts by Sniper18   Foto galerie člena Sniper18   Click here to Send Sniper18 a Private Message   Add Sniper18 to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fantasie
Stálý Člen

Karma uživatele Fantasie - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 411  

Příspěvek č. 14

Zdravím, sám jsem měl několikrát podobný problém se svýma kytkama a na co sem přišel je, že je to jednoznačně substrátem. Nevím přesně jestli pH, spíš mi to příjde, že ten substrát se pořád na povrchu tvářil vyschle, a já sem každý den zaléval, jenomže do něho rýpneš centimetr a ejhle je tam vody až moc. Co sem udělal je, že sem to přesadil a zaléval jenom zespodu do podmisky. Taky je dost blbé, zalévat to zeshora, potom ti to prosakuje dolů, a jak nahoru paří slunce, tak ta voda vzlíná zpátky k povrchu a bere sebou ty minerální věci, takže nahoře se ti udělá senza krustička přesolená.

Jinak jak se tady bavíte o tom písku, tak nejlepší substrát který sem koupil v obyč. zahradnictví a kytky v tom rostly jak šílené se jmenoval substrát pro bonsaje, a byl hodně písčitý + kousky cihel nebo čeho.

Indica Sativa Alumni*

Jak nejlépe dát rostlinám přirozenou výživu – aneb kompost, terra preta, biodynamics
venek 06' - AK47, White Widow, Pot of Gold, G13
venek 07' - Shiva, Shaman, Top44, White Rhino, Lowryders
venek 08'09' - Sweet Tooth, Mazar, Chronic, Shiva, Lowryders
venek 10' - Extreme Indica, Pure AK, Bubble Gum, Widowrella, LowKiller
venek 11' - WhiteWidow, Orange Bud, BlueBerry, Skunk1, LowKiller
venek 12' - FrisianDew, SnowBud, Afghan Kush, GreenPoison, ThinkDifferent, WW ..
venek 13' - DINAFEM, T.H.Seeds, Sweet Seeds.
venek 14' - DINAFEM, OG Kush, Bubba Kush.
venek 15' - Critical 2, FrisianDew,CaliHashPlant, Bubba Kush 2, S.A.D.

Old Post 23-06-2010 v 08:18 AM
Fantasie je offline   Profil uživatele Fantasie   Find more posts by Fantasie   Foto galerie člena Fantasie   Click here to Send Fantasie a Private Message   Add Fantasie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gorgano
Stálý Člen

Karma uživatele gorgano - 10% Pěstitelská

Registrován: Jun 2010
Příspěvků: 48 

Příspěvek č. 15

zalévám normálně odstátou vodou...ph teď nevim... jinak mi není uplne jasny, jak upravovat ph v zálivce....
hele a do tohoho substrátu pro bonsaje už jsi nic nepřidával?

Old Post 23-06-2010 v 09:07 AM
gorgano je offline   Profil uživatele gorgano   Find more posts by gorgano   Foto galerie člena gorgano   Click here to Send gorgano a Private Message   Add gorgano to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fantasie
Stálý Člen

Karma uživatele Fantasie - 98% Pěstitelská

Registrován: Dec 2005
Příspěvků: 411  

Příspěvek č. 16

substrat sam o sobe neni uplne ideal, zvlast pokud v nem jsou takove ty kousky raseliny a drcene kůry, ale bohate ti muze stacit sehnat si od nekoho ze zahradky kompost nebo dobrou hlinu a trosku to tim riznout.

O uprave pH obecne existuji na to primo pripravky, odstata voda z kohoutku by mohla byt ok, nemusi to byt pravidlem. Nejjednodussi vec je tu vodu prevarovat.. jinak tuhle je o tom pH thread
http://grower.cz/forum/showthread.p...6&pagenumber=17

Indica Sativa Alumni*

Jak nejlépe dát rostlinám přirozenou výživu – aneb kompost, terra preta, biodynamics
venek 06' - AK47, White Widow, Pot of Gold, G13
venek 07' - Shiva, Shaman, Top44, White Rhino, Lowryders
venek 08'09' - Sweet Tooth, Mazar, Chronic, Shiva, Lowryders
venek 10' - Extreme Indica, Pure AK, Bubble Gum, Widowrella, LowKiller
venek 11' - WhiteWidow, Orange Bud, BlueBerry, Skunk1, LowKiller
venek 12' - FrisianDew, SnowBud, Afghan Kush, GreenPoison, ThinkDifferent, WW ..
venek 13' - DINAFEM, T.H.Seeds, Sweet Seeds.
venek 14' - DINAFEM, OG Kush, Bubba Kush.
venek 15' - Critical 2, FrisianDew,CaliHashPlant, Bubba Kush 2, S.A.D.

Old Post 23-06-2010 v 10:27 AM
Fantasie je offline   Profil uživatele Fantasie   Find more posts by Fantasie   Foto galerie člena Fantasie   Click here to Send Fantasie a Private Message   Add Fantasie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 08:11 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.8948170 seconds with 28 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív