Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Konvenční Zahrádky » Rajčata hydro OUT 2010
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3 »
Autor
Téma 
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Hydroponie Rajčata hydro OUT 2010 Příspěvek č. 1

Na počátku bylo chtění..

Pak inspirace.. http://www.youtube.com/watch?v=bIyc1nmfpc0

Old Post 14-06-2010 v 08:55 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 2



Tahle rajčata zkusila dost. Klíčila v rockwoolu, pak šla do hlínečky, pak jsem je setnul a dal do hydrokošíčků do bubleru. Pecka. Ale chytla se a rostla. Hydro brzo ukazovalo svoji sílu. Přes všechny stresy měly rostliny za chvíly dvojnásobně velký listy ve srovnání s hlínou.
Začaly ale bobtnat moc, což mě nutilo jim otrhávat větývky. Pořád jsem čekal na lepší klima a navíc hydro system byl ve vývinu..

Old Post 14-06-2010 v 09:07 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 3


Na původním nápadu se mi nelíbilo naprosté odhalení systému. Bylo jasné, že za slunečných dní se roztok rozpálí pekelně.
Pak mě napadlo pojmout to vertikálně, přičemž spodní trubka v kombinaci s jednotlivými věžemi bude zároveň plnit funkci zásobní nádrže.
Každou věž jsem osadil vzduchovacím kamínkem a v plánu byla i cirkulace roztoku pomocí čerpadla. Pod zemí.
Na to jsem si rovnou nachystal vývody. Zkrátka vertikální bublery s cirkulací.

Old Post 14-06-2010 v 09:16 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 4


Vše se zdálo OK, ale velice brzy jsem zjistil hned několik nevýhod.
1) všude čučely hadičky a hrozilo, že za ně někdo trhne
2) motorek musel být i s přívodem zakrytovaný, což by se v případě
ad.1 asi pokazilo
3) chudáček atmánek nebyl schopen utáhnout tolik metrů hadiček

Jedno rajče zůstalo bez bublinek, navíc se zlomilo, takže šlo pryč a zase jsem podumal.
Pro funkčnost bych musel buď koupit další motorek, nebo stávající nahradit silnějším. Už se to komplikovalo.
Pak mě to napadlo. Nepoženu vodu bokem, ale zrovna vrchem a budu tím zásobit rajčat kolik budu chtít.

Čerpadlo Atman 600l/h.

Přikoupil jsem pár trubek, navrtal dírky, spustil čerpadlo, a je to!

Navíc jsem upustil značnou část vody, aby kořeny neplavaly ve vodě, když už není probublávána. Z původních 50l jsem asi na 30l.

Old Post 14-06-2010 v 09:35 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 5


Systém funguje.

2x mi sice vytekla voda, ale snad už jsme to vychytali. Poprvé jsem si nevšim, že se mi to hnulo a jedna z dírek se ocitla mimo věž; a tím, že je to ve spádu, to pěkně po trubce postupně vyteklo.
Podruhé, když začaly vedra, se mi přívodní trubka teplem prohnula a všechna voda v mžiku vychcala ven. Naštěstí jsem to zjistil prakticky ihned a trubku přitáhnul drátem k šutru. Provizorka.

Po čásku ke dvoum rajčátkům přibylo jedno čilíčko.
Okysličování je asi v pohodě, jednak tím, jak voda protíká přes kořeny zpět do systému a potom voda, co neproteče přes dírky padá přepadem dolů.

Old Post 14-06-2010 v 09:45 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 6


Ještě zbývá celej systém zasypat, čímž by se mělo zamezit přehřívání systému. V nejvyšších vedrech, co zatím byly, jsem naměřil 27 °C. Rajčatům to zjevně nevadí a čili taky ne.

Hnojiva: B´Cuzz A+B coco, PK 13-14, Booster, Atazyme, Plagron Phyt-Amin


Coco proto, že mi to jeden pán splet a nechtělo se mi zas kupovat další. Zatím se neděje nic.

Dnes už ani není poznat, že ještě nedávno byla rajčata skoro bez listů. "Přesazení" ven jim rozhodně dalo zabrat.

Old Post 14-06-2010 v 09:55 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 7



Jelikož mi PM přišly dotazy, vytvořil jsem schemata.

1) jak to mělo fungovat
2) jak to funguje

Není to podle mě drip - podle průtoku přes košíčky. Je to asi jako když lehunce pustíte kohoutek.

Takže něco mezi dripem a vertical nft.

Každopádně průtok je natolik vydatnej, že nacucaná rw drť pořád odkapává, stíká to po kořenech a žbluňká do vody, takže prokysličuje.
Navíc většina šplouchá koncovým "spadem". Takže o okysličení strach nemám (zatím). Samozřejmě lepší by asi bylo mít zavedený i vzduchovací kamínky, ale chtěl jsem to mít co nejjednodušší.

A rostliny prosperujou velmi velmi (taky zatím).

Zakže zatím..

Old Post 15-06-2010 v 00:04 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 8

zdar

mas to pekne - ale trochu jsi to predelal z bublaku na NFT (kdyby ty prubky byly "vice nasikmo") Priste , kdybys to zakopal vice nalezato tak by z toho mohl byt dobry nft - coz je uz asi i ted ale mozna ten roztok prece jen tece u korenu dost rychle (ale co ja vim :-)) jak to vidis ty ?

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 15-06-2010 v 07:10 AM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 9

BloodyBeer, tvá reakce mě těší. Naposledy jsme spolu nevedli moc přívětivou řeč. Jestli ti rozumím, myslíš jako vychílit z osy, jakoby z čelního pohledu, kterej teď nemáme? čoveče.. není to špatnej nápad. Bylo by vše, co je dole daleko přístupnější. Čerpadlo by mělo taky samostatnou šachtu, třeba ze stopadesátky, ta by mohla být kolmá a hlavně by nebyla tak hluboká. Šlo by to asi i do V..
U Konopí nevím, jestli by kořenům nebylo ve stovkovejch trubkách těsno. Zatím to šlape. Škoda jen, že jsem s tímto řešením nepočítal už od začátku, ale dodělával jsem ho dodatečně. Problém se ukázalo to málo flexibilní pojetí přítoku. No, je to prototyp.

Old Post 16-06-2010 v 10:13 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
BloodyBeer
Stálý Člen

Karma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% PěstitelskáKarma uživatele BloodyBeer - 49% Pěstitelská

Registrován: Dec 2009
Příspěvků: 887  

Příspěvek č. 10

jasne tak aby te mely mirny spad. A ohledne sire tech trubek by jsem si moc nelamal hlavu - bud to vejde nebo budes muset delat jiny systemek - kazdopadne se mi to hodne libi :-)

125W CFL Mandala, SSH
125W CFL, 150HPS. Sensi Mix, Cole Train
Gumby Hash
Bloodyho Bezúdržbový Pěst

Vsechny cisla SoftSecretsCZ volne k stahnuti:http://www.softsecrets.nl/?id=150&title=Issues

I fall in love to LST but scotland is my only love.

Karma je děvka, není hezké přát ostatním něco nepěkného.

Old Post 16-06-2010 v 21:52 PM
BloodyBeer je offline   Profil uživatele BloodyBeer   Find more posts by BloodyBeer   Foto galerie člena BloodyBeer   Click here to Send BloodyBeer a Private Message   Add BloodyBeer to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 11

Dnes jsem ze zvědavosti měřil, jak daleko (hluboko) je hladina roztoku od "povrchu". Je to 50 cm, ž čehož vyplívá, že kořeny jsou kompletně ve vzduchu a trubky potřebují jen na to, aby se k nim nedostalo světlo. Bohatě si vystačí s tím, co po nich stíká. Rajčata začaly být obludný. Nedalo mně to, a pár tzv. "zlodějů" jsem vyštípl. Pak jsem si ale řek, že to vyhrotím a uvidím, co rostliny utáhnou. Zásahy budu dělat asi jen nezbytně nutný.
Napadlo mě zakopat bečku, do výka usadit mařenu, na dno čerpadlo a nechat protíkat a protíkat. Ale to už je trošku fantasy..

Old Post 17-06-2010 v 17:46 PM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 12


Zde jen foto, jak se daří...

Old Post 18-06-2010 v 08:51 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 13



Menší UP.
I přes nepřízeň počasí jsme se dostali do další fáze.

P L O D

Teď to začne být zajímavý. Jen se přiznám, že si nejsem úplně jistej, jakým způsobem dávkovat živiny, až se bude blížit sklizeň. Ale vzhledem k tomu, že pak bude sklizeň průběžná, zřejmě mi nezbude nic jinýho, než asi hnojit pořád... Snad se to na chuti neprojeví..

Stonky jsou masivní roury, kterejma může proudit kopa živin..

Old Post 21-06-2010 v 18:59 PM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 14



Ještě pohled do kontrolní šachty. Jak je vidět hladina je dost nízko.

+

Aktuální hodnoty

Old Post 21-06-2010 v 19:09 PM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 15


Takže musím doplnit pár poznatků...

Chlastají! Jak duhy. V těchto teplých dnech 6 - 7 lt denně.
Nevím, jakej podíl na tom má to čilíčko, ale vychází to tak 3 lt na rajče.
Tudíž spodní trubka coby zásobník je nedostatečná, pokud se o to člověk chvíli nechce starat.
Koneckonců - k tomu ale právě jsou takový prototypy, jako tento. Vychytávat mušky. Ale zatím bez problémů valíme dál. Obden doliju 10 - 12 lt vody + hnoje a tak..

Old Post 01-07-2010 v 16:43 PM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
marie
Virgin

Karma uživatele marie - 86% Pěstitelská

Registrován: Jul 2009
Příspěvků: 354  

Příspěvek č. 16


Co dodat?
Rostou, pijou. Trochu starosti mi dělá stonek jedné rostliny. Zřejmě by bylo lepší si při vrtání děr myslet i na toto. Teď to ničemu sice nevadí asi, ale až se zhorší počasí, bojím se, aby to nebylo zdrojem plísně. Oproti rajčatům, co mám v hlíně jsou lehce opožděný, což bude asi stresama, kterýma si prošly. Objektivně vzato mi zatím v ty hlíně předvádí lepší poměr zeleň/plod.

Old Post 22-07-2010 v 08:14 AM
marie je offline   Profil uživatele marie   Find more posts by marie   Foto galerie člena marie   Click here to Send marie a Private Message   Add marie to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 14:30 PM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3 » 
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.1196930 seconds with 37 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív