Grower Fórum: Homepage Grower Fórum: Homepage Diskuzní fóra Grower.cz

Grower.cz je největší autorita v oblasti pěstování konopí na českém i slovenském internetu. Veškeré sekce jsou přístupné pro anonymní čtení. Pokud se nespokojíš s pouhou návštěvou a chceš se aktivně zapojit do diskusí ve fóru a na chatu, odpovídat na inzeráty a šifrovaně komunikovat s tisíci dalších pěstitelů soukromými vzkazy anebo se pochlubit svou fotogalerií - Registruj se! - Získáš inspiraci i cenné rady!

Při problémech s registrací nás prosím kontaktujte.
Uživatel  
Heslo
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu 
Grower.cz Grower.cz » Fórum » Pokročilé Techniky a Experimenty » LED pěstování od rachmana
Slovník | F.A.Q. | Dnešní příspěvky | Fotografie z týdenního hlasování
1 2 3
Autor
Téma 
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 17

to musela bejt trošku makačka nee a tu modrou bych určitě přidal

Old Post 28-04-2010 v 20:56 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 18


jo byla to kurevská makačka .. někdy mám takový úlety.
Ještě házím návrh řídící jednotky pro skříň ...ale jsem línej na tom makat .

LED pěstování od rachmana

Old Post 28-04-2010 v 21:45 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
73huli
Nový Člen

Karma uživatele 73huli - 8% Pěstitelská

Registrován: Feb 2010
Příspěvků: 21  

Příspěvek č. 19

Moc budu zvědavej na výsledek. Sleduji. k+

Old Post 29-04-2010 v 01:22 AM
73huli je offline   Profil uživatele 73huli   Find more posts by 73huli   Foto galerie člena 73huli   Click here to Send 73huli a Private Message   Add 73huli to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Amuab
Stálý Člen

Karma uživatele Amuab - 0% Pěstitelská

Registrován: Feb 2008
Příspěvků: 26 

Příspěvek č. 20

někdo přes elektroniku a prográmko (minimálně mikrořadičů) :-) pěkné

tak to bych měl pár otázek protože chystám něco dost podobného

tak třeba jak jsi řešil proudové omezení diod? je lepší předřadit odpor nebo řídit proud tranzistorovým nebo OZ proudovým zdrojem?

a na kolik tě vyšel teplotní a vlhkostní snímač?

a ještě bych chtěl něco napsat k těm barvám...podle uvedené tabulky to vypadá, že když vezmu bílou led a připojím na její konce napětí z uvedené tabulky tak mi projede celým viditelným spektrem? to jistě ne
spíš bych odhadoval, že to zkreslení způsobuje rozdílná intenzita svitu...

destroy Babylon and come to Zion

Old Post 05-05-2010 v 19:48 PM
Amuab je offline   Profil uživatele Amuab   Find more posts by Amuab   Foto galerie člena Amuab   Click here to Send Amuab a Private Message   Add Amuab to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgen
Nový Člen

Karma uživatele Morgen - 31% PěstitelskáKarma uživatele Morgen - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 21

Greener, příspěvek č. 13:

Kde jsi na takovýhle hodnoty přišel?

Barva se se změnou napětí mění, ale nedostaneš z jedný diody ten rozsah, kterej píšeš. Bude se měnit o pár až pár desítek nm. V datasheetu:
http://www.luxeonstar.com/v/vspfile...ables/DS46.pdf, kterej jsem našel tady:
http://www.luxeonstar.com/Luxeon-II...p/LXHL-LB3C.htm
nic takovýho není, takže to bude zanedbatelný.
Dominantní vlnová dýlka je 470 nm, minimální 460 a maximální 490 nm - to asi podle toho jak se která dioda povede. Rozptyl je +- 25 nm. Jediná závislost tam je na teplotě 0.04 nm/C. Takže v podstatě nula.
Zajímavá informace je na předposlední straně. Při proudu 1000 mA je svítivost po 20.000 hodinách 50%. Při 700 mA je to po 50.000 hodinách 70%.
Pri 50C ztrácíš 10% svítivosti. Naopak při mínus dvaceti stupních získáš skoro 20 %. Jak to levně podchladit?;-)

Rachmane, ať to valí.

Old Post 05-05-2010 v 22:02 PM
Morgen je offline   Profil uživatele Morgen   Find more posts by Morgen   Foto galerie člena Morgen   Click here to Send Morgen a Private Message   Add Morgen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 22

Amuab: Co se týče diod a proudu tak jsem to moc neřešil. Červený jsou po šesti do série napájený 12V takže na každý diodě jsou 2V což je OK i když se doporučuje dát do série aspoň 1ohm rezistor ale zase práce navíc... K modrým diodám jsem už musel dát předřadný odpor. Zdroj proudu je si myslím zbytečný, ten se používá např. ve svítilnách kde při vybíjení baterie klesá rychle proud a tím i svítivost.
Snímač teploty a vlhkosti ještě nemám protože jsem pořád bez peněz ...jak jsem psal je to zatím jenom návrh, není to hotový.
Morgene, dík za info.

LED pěstování od rachmana

Old Post 05-05-2010 v 23:08 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 23

Zdar
pěkný panel to zas jo je nějak mi nepasuje 6 led do serie na 12v.
Co já dělal led osvětlení do auta tak jsem dával 3 do série + odpor.
2 volty na jednu led je málo.
Nedají ten výkon.

CO2 jim určitě dej pak pojedou jak o duši.

ten panel bych jak píse Hlava prohnul přesně naopak.

Na ten automat jsem zvědav,držím palec ať to vyjde,pic

Old Post 06-05-2010 v 03:14 AM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgen
Nový Člen

Karma uživatele Morgen - 31% PěstitelskáKarma uživatele Morgen - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 24

Rachmane, máš k těm červenejm diodám informace, jaký napětí nebo proud by měly mít?
Správný napětí červenejch diod by okolo dvou voltů mělo bejt v pohodě.
Podle údajů na gme.cz:
http://www.gme.cz/cz/search/?q=660nm&w=1111&type=2
Tam maj 660nm diody napětí 1,8 - 2,5 V. Každá diody je jiná a bez údajů od výrobce se bude správný napětí stanovovat těžko. Datasheet jsem k tomu nenašel. Ty diody jsi kupoval tady?:
http://www.pselectronic.cz/k1115-06...-d-l53srdh.html
Napětí by sice nemělo mít moc vliv na barvu, ale na svítivost to bude naopak. Taky asi záleží na tom, z čeho je ta dioda vyrobená. Pro směs GaP píšou 2,2V, pro GaAIAs 1,8 - 2,5 V.
Nechci z toho dělat vědu, ale napětí nebo proud u LED diod potřebuješ vědět.
Na druhou stranu to neznamená, že Ti to nebude fungovat. Třeba ses do toho trefil, třeba na tom zas tak nezáleží.
Není se pak ale čeho chytnout.

Old Post 06-05-2010 v 06:41 AM
Morgen je offline   Profil uživatele Morgen   Find more posts by Morgen   Foto galerie člena Morgen   Click here to Send Morgen a Private Message   Add Morgen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgen
Nový Člen

Karma uživatele Morgen - 31% PěstitelskáKarma uživatele Morgen - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 25

SIMOR:

Já mám doma LEDku, která má napětí 3,7V a na dvou voltech buď nebude vůbec nebo mizerně svítit. Znamená to snad, že jiný LEDky nemůžou bejt na dva volty?

Morgen

Old Post 06-05-2010 v 07:06 AM
Morgen je offline   Profil uživatele Morgen   Find more posts by Morgen   Foto galerie člena Morgen   Click here to Send Morgen a Private Message   Add Morgen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Host
Host


Registrován: N/A
Příspěvků: Žádné 

Příspěvek č. 26

ano je to tak nějak mi to z toho vypadlo ty hodnoty co jsem tam napsal jsou rozmezí v žádnym případě jsem to nemyslel tak jako že když budu do diody pouštět 2V bude červená a najednou do ní naperu 3 a bude modrá omlouvám se za klamné mlžení

Old Post 06-05-2010 v 12:10 PM
              Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgen
Nový Člen

Karma uživatele Morgen - 31% PěstitelskáKarma uživatele Morgen - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 27

Greener

Doufám, že to nevyznělo nějak útočně;-)

Old Post 06-05-2010 v 13:58 PM
Morgen je offline   Profil uživatele Morgen   Find more posts by Morgen   Foto galerie člena Morgen   Click here to Send Morgen a Private Message   Add Morgen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 28

Morgene
Ty LEDky jsem koupil přesně tam jak píšeš. Datasheet máš tady
http://www.allcomponents.ru/pdf/etc/l53srdh.pdf
tam se píše že typ. napětí je 1.85V max. je 2.5V. Podle toho jsem usoudil že 2V je akorát a že dioda bude svítit plným výkonem, i když asi zvýšení napětí by zvedlo svítivost ..ale zase snížilo životnost.

LED pěstování od rachmana

Old Post 06-05-2010 v 16:55 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Morgen
Nový Člen

Karma uživatele Morgen - 31% PěstitelskáKarma uživatele Morgen - 31% Pěstitelská

Registrován: Dec 2008
Příspěvků: 15  

Příspěvek č. 29

Rachmane,

dělal bych to stejně, takžes to udělal správně;-))
Při takovimhle napětí bych se životnosti nebál. To bys pak musel měřit a upravovat proud v každý větvi zvlášť, ale to je kravina.
Jenom si ještě pohlídej teplotu. Asi stačí rukou. Ale když to máš na takovýhle ploše, tak to bude v pohodě. Nenašel jsem o ní ve vlákně, jestlis jí kontroloval. O LEDkách si lidi často myslej, že nehřejou. Eště aby hřály, když je na nich ztrátovej výkon 0,04 W, ale když jich jsou stovky, tak už to hrozit může. I kdyby měly účinnost přeměny el. energie na světelnou 30 %, což nemaj, tak zbejvajích 70 % topí. Větráky do komerčních LED svítidel nedávaj kvůli ničemu jinýmu. Tam to maj ale narvaný v menšim prostoru a zakrytovaný.
Co teplota těch modrejch? Tam by z nejhoršího šel přilepit chladič z nějakýho starýho procesoru. A protože tam jsou jenom tři, tak by asi nebyl problém změřit jejich proud. Přece jenom nejsou za pár korun.

Životnost by se dala změřit a pak kontrolovat luxmetrem. Ale kvůli specifickýmu spektru bych to dělal pořád tím samým. Rok svícení 16/8 je 5.800 hodin, takže tři čtyři roky bych to neřešil. Pak už ale nezměříš původní svítivost.

Pěkná práce.

Posílám K+

Old Post 07-05-2010 v 06:22 AM
Morgen je offline   Profil uživatele Morgen   Find more posts by Morgen   Foto galerie člena Morgen   Click here to Send Morgen a Private Message   Add Morgen to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rachman
Nový Člen

Karma uživatele rachman - 92% PěstitelskáKarma uživatele rachman - 92% Pěstitelská

Registrován: Apr 2010
Příspěvků: 14  

Příspěvek č. 30

Děkuji ti. K těm modrejm... teplota je v pohodě, jsou na nich přišroubovaný dost předimenzovaný chladiče, jsou vidět na první fotce příspěvku č.1. Jo a ani bych radši nezkoušel je nějak dlouho pouštět bez chladiče, opravdu topěj jak sviňa, zde je chladič nutný.
Červený netřeba chladit, rukou poznáš že jen nepatrně hřejou.

LED pěstování od rachmana

Old Post 07-05-2010 v 15:59 PM
rachman je offline   Profil uživatele rachman   Find more posts by rachman   Foto galerie člena rachman   Click here to Send rachman a Private Message   Add rachman to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lapaj
Stálý Člen

Karma uživatele lapaj - 57% Pěstitelská

Registrován: May 2010
Příspěvků: 102  

Příspěvek č. 31

je mozne takto vyrobene svietidlo kupit priamo od jeho tvorcu?

Old Post 31-05-2010 v 17:13 PM
lapaj je offline   Profil uživatele lapaj   Find more posts by lapaj   Foto galerie člena lapaj   Click here to Send lapaj a Private Message   Add lapaj to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dzony
Nový Člen

Karma uživatele dzony - 0% Pěstitelská

Registrován: Aug 2010
Příspěvků: 8  

Příspěvek č. 32

tak co?

Old Post 18-09-2010 v 00:20 AM
dzony je offline   Profil uživatele dzony   Find more posts by dzony   Foto galerie člena dzony   Click here to Send dzony a Private Message   Add dzony to your buddy list     Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 07:29 AM. 
Založit Nové Téma  Odpovědět k Tématu
1 2 3  
Pošli Téma Kamarádovi E-mailem | Vytiskni Téma | Pohlídej mi Téma | Přidej Téma do Záložek

Podobná Témata
21-05-2019 - Pěstování v trubce - 29 odpovědí

Hledat v Tématu:
 


Grower.cz | Veškerý obsah (c)2000 - 2003 Grower Team | Kontaktujte nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.

Design, Custom Scripts & DB Optimization by carlos
Page generated in 0.6940780 seconds with 26 queries.
Magazín - Growshop Rozcestník - Suvenýry - Sponzoring - Archív